Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Październik 28, 2020, 01:03:07 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Skauci św. Bernarda

http://ssbc.pl/
219598 wiadomości w 6336 wątkach, wysłana przez 1569 użytkowników
Najnowszy użytkownik: cogito
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Koronawirus
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 46 Drukuj
Autor Wątek: Koronawirus  (Przeczytany 34136 razy)
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1682

« Odpowiedz #210 dnia: Marzec 27, 2020, 07:47:07 am »

Jako ciekawostkę dodam, że prezydent Tanzanii jest członkiem Partii Rewolucji, która wywodzi się z Międzynarodówki Socjalistycznej.

Afrykański socjalizm, jedna droga o/
Sprowokował mnie Pan do przypomnienie jeszcze jednej sylwetki, która w dzisiejszych czasach zagosciła na ekranach. Mam na mysli pewnego Tedrosa coś coś tam. Szef WHO. Ten pan po ukończeniu studiów medycznych w wieku 20 lat, zostal ministrem zdrowia w bolszewickim rządzie niejekiego Mengistu Hajle Mariama. Starsi pamietają live aid, głód w Etiopii, boba geldofa i pomoc dla etiopii za którą Mengistu kupował czołgi na erytrejczyków. Ten pan tedros był sympatycznym przejacielem niejakiego Roberta Mugabe, którego uczynił swiatowym ambasadorem WHO do spraw walki z cholerą. Taki typ nakresla nam standardy zdrowia, strategie i środki zaradcze.
Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2562

« Odpowiedz #211 dnia: Marzec 27, 2020, 09:42:35 am »

O, dziękuję za spostrzeżenie. Zauważyłem, że to Etiopczyk ale nie myślałem przyjrzeć mu się bliżej. U nas niestety ten temat jest nieco zniekształcony, być może m. in. przez mistrza reportażu. Jak wyciągnięto mu już po śmierci jakieś kwity o współpracy to wielu się oburzało jak tak można mistrza reportażu szkalować - niektórzy Etiopczycy tłumaczyli kto kogo mógł szkalować (https://opinie.wp.pl/ermias-sahle-selassje-wnuk-cesarza-etiopii-ryszard-kapuscinski-musial-wiedzekiec-o-terrorze-rezimu-6126018738014337a).
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1682

« Odpowiedz #212 dnia: Marzec 27, 2020, 09:53:01 am »

O, dziękuję za spostrzeżenie. Zauważyłem, że to Etiopczyk ale nie myślałem przyjrzeć mu się bliżej. U nas niestety ten temat jest nieco zniekształcony, być może m. in. przez mistrza reportażu. Jak wyciągnięto mu już po śmierci jakieś kwity o współpracy to wielu się oburzało jak tak można mistrza reportażu szkalować - niektórzy Etiopczycy tłumaczyli kto kogo mógł szkalować (https://opinie.wp.pl/ermias-sahle-selassje-wnuk-cesarza-etiopii-ryszard-kapuscinski-musial-wiedzekiec-o-terrorze-rezimu-6126018738014337a).
Ten człowiek nie napisał w zyciu ani jednego reportazu. To wszystko bardzo dobra beletrystyka jest. Wracając jeszcze do ludowego komisara Tedrosa. Gośc jest teraz na pierwszej linii walki z gotówką, która jak zapowiada jest głwnym nosicielem zarazy.
« Ostatnia zmiana: Marzec 27, 2020, 09:55:25 am wysłana przez Sławek125 » Zapisane
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1842


« Odpowiedz #213 dnia: Marzec 27, 2020, 10:28:36 am »

Ja co prawda też uważam reakcję biskupów, a zresztą także i reakcję całego państwa i społeczeństwa, za błędną - ale tylko dlatego, że nieadekwatną do skali zagrożenia. 
To prawda. Jednocześnie i Pan Bóg i KOŚCIÓŁ nie tylko takie postawy pochwala a nawet wynosi na ołtarze. W czasach masowej apostazji i lenistwa duchowego, łagodzenie wymagań (i wzorców) jest działaniem nie tylko idiotycznym ale przede wszystkim samobójczym lub zdradzieckim (zależy od intencji).

Taką przeszkodą może być, jak wiemy, nawet i znaczna odległość, choć pewnie moglibyśmy znaleźć w dziejach świata kogoś, kto pół tygodnia schodził z gór na mszę, a drugie pół tygodnia wracał do siebie, żeby się ogolić, umyć i zaraz znowu wyruszyć w drogę - i proszę, wszystko był gotów porzucić, wiedział, co najważniejsze itd.
Pan Bóg ma poczucie humoru i to fenomenalne. Zna się na żartach, ciekawe czy ta historyjka też go ubawiła, tak jak Pana.

Wnoszę to również z analogii:...
Mogłoby się wydawać, ...
Nie popadajmy w coś, co można by nazwać "szaleństwem chrześcijan"...
A kto popada?
Naprawdę sprzeciw wobec odebrania wiernym Mszy jest "popadaniem w szaleństwo chrześcijan"?
Znakiem naszych czasów jest strach. Ludzie boją się dziś dosłownie wszystkiego. Wystarczy się nie bać żeby zostać okrzykniętym wariatem, szaleńcem czy ekstremistą.
Trzeba zachować rozsądek i miarę zamiast popadać w panikę. Przy tym sumienie będzie spokojne.

Tutaj pozwolę sobie jednak - niechętnie wprawdzie - stanąć w obronie biskupów i "połajać" polityków. Z tego co wiem to we Włoszech to władze państwowe wymogły zamknięcie kościołów - władze Kościoła to podjęły (osobiście uważam, że niepotrzebnie - nie wiem jakie mieli możliwości postawienia się, ale chyba się nie stawiali).
Samo ograniczenie jest elementem polityki bezpieczeństwa państwa. Można tu dyskutować, czy w fabrykach 500 osób na jednej hali stanowi większe prawdopodobieństwo zarażenia niż 50 w kościele czy autobusie ... ale nie o to chodzi.
Gdyby Państwo zmusiło do zamknięcia kościołów, sytuacja byłaby diametralnie inna. Nacisk państwa, władzy cywilnej, biskupi obrońcy ... no wiadomo.
Byłoby mniej przyjemnie ale na wiernych zrobiłoby to wrażenie inne. Inne z kolei zostaje kiedy słyszą, że biskupi (a przecież najgorliwsi wyprzedzili oficjalne rządowe przykazy - np. diecezja gliwicka) w ariergardzie idą odwoływania, zamykania, blokowania.

Nie możemy się zgodzić Ojcze z tym. Po prostu nie możemy. Dziś wyjątek jutro reguła. Za 10 lat - uchowaj Panie Boże - prezydent Biedroń i premier Zandberg stwierdzą, że jest duża zachorowalność na grypę i trzeba pozamykać kościoły i co wtedy?
Pretensje? Przecież w czasie poprzedniej epidemii się zgodziliście? W momencie wprowadzenia ograniczenia odprawiania Mszy było w Polsce 5 czy 7 ofiar śmiertelnych! Tyle ofiar daje niemal każda poważniejsza choroba zakaźna w skali kraju.
Co wtedy zrobimy? Krzykniemy do ludzi, że mają się buntować, bronić Mszy, bronić kościołów? Jacy ludzie? Ci sami, którym teraz wysyłamy instrukcje, żeby się przed telewizorem modlili, klękali i ...?
Ich poprosimy o wsparcie i walkę i ryzyko? Przecież nie warto ryzykować! Zdrowie jest najważniejsze. To tylko Msza, skoro jest możliwość zarażenia, to lepiej w domu zostać i się "skupić na uczestnictwie w telewizyjnej wersji". Najważniejsze nie przełączać na inny kanał w trakcie "uczestnictwa" i telefon zostawić w pokoju obok.
Nie możemy się na to zgodzić choćby tylko dlatego - jeżeli już dla kogoś argument o samej Mszy jest niewystarczający* - że to nas rozbroi na przyszłość, uczyni bezbronnymi.

*Tak sobie ostatnio pomyślałem. Jak wielu wiernych, jak wielu księży a nawet biskupów jest w stanie stanąć murem (nieraz naprawdę heroicznie) przeciw LBGTRTVAGD czy przeciw aborcji ... a jak niewielu w obronie Mszy.
NOM to uczynił, obserwuje to wyraźnie wśród ludzi, którzy przychodzą do tradycji z NOMu, nagle zaczynają mówić, że Msza to coś ważnego. Wcześniej myśleli, że najważniejsze to walka o "cały pakiet moralnościowy".
NOM miał zbanalizować ofiarę i uczynił to z niesamowitą skutecznością.
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
ececylia
rezydent
****
Wiadomości: 491


« Odpowiedz #214 dnia: Marzec 27, 2020, 11:27:53 am »

Kolejna próba ograniczenia wolności słowa i wprowadzenia cenzury.
https://naszapolska.pl/2020/03/27/epidemia-pretekstem-do-cenzury/?fbclid=IwAR1MnBppb3G2gVlHDYdgWjcJEuldmw9Or12k2ZXr3dtkzSzNMpa9w9P8hSk
Zapisane
"Kochaj grzesznika nie jako grzesznika, ale jako człowieka. Jeśli kochasz chorego, prześladujesz chorobę, bo jeśli oszczędzasz chorobę, nie kochasz chorego." św. Augustyn
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1682

« Odpowiedz #215 dnia: Marzec 27, 2020, 11:42:13 am »

....NOM miał zbanalizować ofiarę i uczynił to z niesamowitą skutecznością....Zgoda Panie Gnomie. Ja bym dodał coś jeszcze. Deformatorzy zbanalizowali wiare, owszem, ale jakies tam śladowe przekonanie o istnieniu Pana Boga pozostało. To co im się udało w 100% to wypreparowanie z całego konceptu istnienia DIABŁA i PIEKŁA i zastąpienie tych dwóch antysemityzmem i holokaustem.
Zapisane
Prombudrak
adept
*
Wiadomości: 10

« Odpowiedz #216 dnia: Marzec 27, 2020, 11:44:42 am »

Gdyby KEP istniał w czasach pierwszych chrześcijan, to by wadano zalecenia, aby nie odprawiać mszy świętych, bo wiernych lwy zjedzą.

A tymczasem w Oławie jeden z proboszczów (ten od mszy wszechczasów) radzi sobie jak może, z pożytkiem niewątpliwie dla wiernych. Idę dzisiaj z z tym pomysłem do mojego proboszcza.

« Ostatnia zmiana: Marzec 27, 2020, 11:59:29 am wysłana przez szkielet » Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4364

« Odpowiedz #217 dnia: Marzec 27, 2020, 12:03:25 pm »

Refleksja kolegi:

Zobacz, jak Benedykt XVI wydał MP Summorum Pontificum to cały KEP zbuntował się przeciw papiezowi. A jak minister slużb zakazał mszy to KEP- scy z podkulonym ogonem skaczą z gałęzi na gałąź jak wytresowane małpki. Kogo się gnojki słuchają? - przelożonych, którzy płacą. Kto płaci ten wymaga.

I faktycznie tak jest. Dodam, ze gdy buntowali się, to jeszcze odszczekiwali sie Benedyktowi i wiernym argumentami "teologiczno-historycznymi". A teraz? A teraz zachowują się jak trener II klasy klubu Tęcza.

Po histerii wirusowej KEP-scy mogą sie rozwiązać i pójsc na resortowe emerytury. To by bylo honorowe rozwiazanie. Ale tych g.(cenzura) na to niestety nie stac.
« Ostatnia zmiana: Marzec 27, 2020, 12:11:40 pm wysłana przez szkielet » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1682

« Odpowiedz #218 dnia: Marzec 27, 2020, 12:24:09 pm »

Panie rysiu, bój się pan B....,    sorry jednostki wojskowej komandosów. Mnie już zakapował za takie pomysły
Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3075


« Odpowiedz #219 dnia: Marzec 27, 2020, 14:15:20 pm »

Tu u mnie biskupi nie byli uwikłani w donosicielstwo dla SB, i nie mieli teczek (przynajmniej nigdy o takich nie słyszałem), a mimo to zareagowali z nadzwyczajną gorliwością wyprzedzając zarządzenia władz i wychodząc daleko przed szereg.

W mojej diecezji w płd. Ontario biskup zamknął kościoły (nawet dla prywatnej modlitwy) już 16 marca, kiedy nikt mu jeszcze tego zrobić nie kazał, i kiedy okoliczne bary, kasyna oraz striptiz-kluby tętniły życiem jakby nigdy nic.

Tak więc nie traktujcie KEP jako jakiegoś szczególnie sprzedajnego ciała wyjątkowego w skali światowej. Oni wszyscy są z tej samej gliny.
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4364

« Odpowiedz #220 dnia: Marzec 27, 2020, 14:40:03 pm »

Tu nie chodzi o SB i stare czasy. To jest kwestia materialu ludzkiego, z ktorego Bóg ulepił człowieka. Jednych ulepił z gliny a innych z g.
Taki ulepiony z g. zwany potocznie gówniarzem, myślą swoją wyprzedza służby i zawczasu robi co trzeba.
Ale jak trzeba było upokarzac wiernych proszacych o msze w krr to jacy byli hop, hop do przodu! Jacy dociekliwi?! Jakie pytania "podchwytliwe" zadawali!? Np. Gdzie do tej pory chodziliscie na msze sw tradycyjne gdy nie bylo mszy w Piasecznie? Aaaa?

A teraz? Glowka w dół, ruki pa szwam i g. jedne w podskokach czytają w myślach min. Kamińskiego. Żadnych pytań! Żadnych wątpliwości teologicznych ( jakie mieli wobec Benedykta)

Dlatego gdy w indulcie zbierano deklaracje przystąpienia do "duszpasterstwa tradycji" to od razu stwierdzilem, ze powierzac dane szczegolowe rodziny kurii...to lepiej bezposrednio wyslac ministrowi Kaminskiemu. Przypomnijmy, ze w tej deklaracji brakowalo do kompletu pytania o numer obuwia.

Siedzą takie ...(dekret o wprowadzeniu stanu wojennego Dz.Us. nr, ...) i się dezynfekują plynami. Żal d. ściska. Że też taki jeden z drugim wiernym w oczy spojrzy...chyba szkolone byly bestie.
Chodzą za mną opisy mlodych kobiet (!) świętych Kościoła idącycvh na rozszarpanie. Nawet strażnicy nawracali się!

Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1682

« Odpowiedz #221 dnia: Marzec 27, 2020, 14:50:38 pm »

Ja pana rozumiem panie rysiu, znaczy nie rozumiem. Ja mam za sobą dziesiątki rozmów z zawiedzionymi neotradziuchami, których pogoniono najpierw z kancelarii parafialnej, a potem kurialnej. A czego sie spodziewaliście? Równie dobrze nasi przodkowie mogli pójśc do gubernatora Franka i poprosic o broń i amunicje dla nowo sformowanego oddziału ZWZ i jeszcze o zezwolenie na przysięge na Rynku Głownym(w Krakowie nie ma Starówki) Noooo paaanie rysiu, z całym szacunkiem, ale sa granice, mamy swoje lata, w garniturach chodzimy, troche powagi
Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3075


« Odpowiedz #222 dnia: Marzec 27, 2020, 15:15:58 pm »

Mnie tam już nic nie zaskoczy, starym cynikiem jestem i wiem, że nie można od nikogo oczekiwać niczego.

Ale szkoda mi moich dorastających dzieci. One jeszcze nie doświadczyły zdrady, i właśnie odbierają bolesną lekcję.  Widziałem ogromne rozczarowanie w oczach mojej nastoletniej córki, kiedy ogłoszono zamknięcie kościołów.
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3571

« Odpowiedz #223 dnia: Marzec 27, 2020, 15:39:52 pm »

Z należytym tradsowskim cynizmem odnotowuję, że Stolica Święta nakazała unikać koncelebry.

http://www.vatican.va/roman_curia/congregations/ccdds/documents/rc_con_ccdds_doc_20200325_decreto-intempodicovid_en.html
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4364

« Odpowiedz #224 dnia: Marzec 27, 2020, 16:08:58 pm »

Ja pana rozumiem panie rysiu, znaczy nie rozumiem. Ja mam za sobą dziesiątki rozmów z zawiedzionymi neotradziuchami, których pogoniono najpierw z kancelarii parafialnej, a potem kurialnej. A czego sie spodziewaliście? Równie dobrze nasi przodkowie mogli pójśc do gubernatora Franka i poprosic o broń i amunicje dla nowo sformowanego oddziału ZWZ i jeszcze o zezwolenie na przysięge na Rynku Głownym(w Krakowie nie ma Starówki) Noooo paaanie rysiu, z całym szacunkiem, ale sa granice, mamy swoje lata, w garniturach chodzimy, troche powagi

Nie chcę wyjść na sadystę, ale Hansem Frankiem był nazwał pan Bergoglia, którego właśnie uważa pan za papieża. Zatem uczestniczy pan w mszy una cum Hansum Francum ;D są granice, mamy swoje lata  ;)

Występując o Mszę w ramach MPSP, wiedziałem z grubsza z kim będę miał do czynienia. Ale jednak chłopcy wszystkich szczebli zaskoczyli mnie. Myślałem, że są bardziej subtelni w kłamstwach i krętactwach, słowem że mają większą klasę. Np. nie wiedziałem że "ten, któremu biskupowanie dobrze wychodzi" jak wyraził się p. JWK, jest aż tak bezczelny i wybuchowy.
Ale było minęło, myśmy wszystko zapomnieli... ... mego dziada piłą rżnęli, ... myśmy wszystko zapomnieli.
« Ostatnia zmiana: Marzec 27, 2020, 16:11:16 pm wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Strony: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 46 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Koronawirus « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.11 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!