Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Październik 24, 2020, 00:25:12 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl
                   www.facebook.com/unacumpl
Centrum Informacyjne
Ruchu Summorum Pontificum
219428 wiadomości w 6333 wątkach, wysłana przez 1568 użytkowników
Najnowszy użytkownik: studiob
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 214 215 [216] Drukuj
Autor Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego  (Przeczytany 489603 razy)
Teresa
aktywista

« Odpowiedz #3225 dnia: Październik 07, 2020, 10:53:40 am »

Panie Rysiu, jestem jednym z sygnatariuszy tego listu.
Msza w rzeczonym miejscu odprawiała się równo rok na przełomie 1994/95 raz w miesiącu i byłam na każdej.
Nikt mnie nie legitymował ani nie sprawdzał, czy jestem na liście.
We Mszy uczestniczyli też wierni z innych miast, m.in. parę razy był śp. Tomek Piotrowicz.
rysio
aktywista

« Odpowiedz #3226 dnia: Październik 07, 2020, 11:16:39 am »

Panie Rysiu, nie tylko nie jestem pewny o którego księdza już chodziło, a może nawet Szymona Bańke. Mnie uderzył fakt odmowy, a mniej osoba księdza którego to dotyczyło, dlatego pamietam sytuacje. W informacji jaką pozyskałem nie wymieniono nazwiska biskupa ani diecezji tylko tyle, że proboszcz w ostatniej chwili sie wycofał i uroczystośc przeniesiono do sadu czy ogródka. Dodano, że proboszcz sie wycofał w wyniku nacisków lokalnego biskupa.

Zresztą co to ma za znaczenie Nycz, Mordowicz, Janiak czy Kapciowy. Wszyscy oni zajmują się wszystkim tylko nie sprawami Bożymi a Tradycję mają w bardzo głębokim poważaniu.

@ Teresa,
nie mam powodu by nie wierzyć relacji jaką otrymałem. Prześlę pani na PW z kim rozmawiałem.
Fakt sprawdzania listy w diecezji poznańskiej był zresztą opisywany. (chyba na stronie "pod mitrą - czyli ...safari")
« Ostatnia zmiana: Październik 07, 2020, 11:22:19 am wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Teresa
aktywista

« Odpowiedz #3227 dnia: Październik 07, 2020, 11:54:14 am »

Na "Kościelnym Safari" czytamy:
Na dodatek wikariusz generalny, bp. Zdzisław Fortuniak, nie omieszkał przekazać celebransowi listy osób, które podpisały petycję i przez to były „uprawnione” do słuchania Mszy św. Ks. Chwiłkowski zachował jednak zdrowy rozsądek i nie sprawdzał owej „listy obecności”, apelując jedynie o to, by liczba obecnych wiernych znacząco nie przekroczyła liczby sygnatariuszy petycji.
I tak właśnie było.

http://jacquesblutoir.blogspot.com/2012/01/poznanski-indult-dwie-dekady-w.html
« Ostatnia zmiana: Październik 07, 2020, 12:14:10 pm wysłana przez Teresa » Zapisane
MK
uczestnik

« Odpowiedz #3228 dnia: Październik 07, 2020, 12:42:08 pm »

Co do Mszy polowej - sytuacja dotyczyła ks. Szymona Bańki. A tym biskupem był zdaje się abp Budzik.
Sławek125
aktywista

« Odpowiedz #3229 dnia: Październik 07, 2020, 12:53:34 pm »

Co do Mszy polowej - sytuacja dotyczyła ks. Szymona Bańki. A tym biskupem był zdaje się abp Budzik.
Bardzo dziekuje, bo wiedziałem że dzwonią.... abp Budzik... i wszystko wiem. Diecezja tarnowska jest wilczym szańcem modernizmu, zarówno na poziomie duchowieństwa jak i laikatu. Zajmuje sie produkcją i eksportem takich przypadków jak Ekscelencja Budzik.
rysio
aktywista

« Odpowiedz #3230 dnia: Październik 07, 2020, 14:05:31 pm »

Czyli Towarzysz Budzik - pseudo partyjne "Arcypasterz".

To jest nieprawdopodobne, że tacy ludzie chodzą (od święta) w sutannach a polscy indultowcy traktują ich na serio. Na dodatek to jest ten "bastion konserwy katolickiej" - Polska południowa.

Poznań:
„Wielkoduszność” rządcy archidiecezji sprawiła również, że miejscem celebracji „indultowych” Mszy św. uczyniono wewnętrzną kaplicę prowadzonego przez siostry serafitki domu pomocy społecznej dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej umysłowo – wiernym przemierzającym w drodze do kaplicy kolejne sale i korytarze ośrodka trudno było wyzbyć się wrażenia, iż są tam intruzami zakłócającymi domowy mir.

PCh24 Pisze, że Budzik to Lefebvrysta jak bum cyk cyk:

Na mocy decyzji abp. Stanisława Budzika, we wszystkich kościołach na terenie archidiecezji lubelskiej obowiązuje zakaz wykonywania muzyki o charakterze świeckim. Metropolita Lubelski w swoim zarządzeniu powołuje się na Kongregację Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów i podkreśla, że „wierni mają prawo, aby władza kościelna sprawowała kierownictwo nad świętą liturgią, by liturgia nie była postrzegana jako prywatna własność kogokolwiek, ani samego celebransa, ani wspólnoty, w której sprawuje się sakramenty” – tłumaczy arcybiskup.

Read more: https://www.pch24.pl/abp-budzik--podczas-celebracji-w-kosciolach--mozna-wykonywac-wylacznie-utwory-liturgiczne,74150,i.html#ixzz6aCaHBAP9
« Ostatnia zmiana: Październik 07, 2020, 18:03:41 pm wysłana przez rysio » Zapisane
 * Dzielny wojak Szwejk.
szkielet
Moderator
aktywista

Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #3231 dnia: Październik 14, 2020, 20:07:26 pm »

Podobno wczoraj Watykan wyemitował nową 10eurówkę z takim pięknym wizerunkiem:

Na razie potwierdzenia brak.
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Regiomontanus
aktywista

« Odpowiedz #3232 dnia: Październik 14, 2020, 20:33:47 pm »

Moneta jest  do kupienia na oficjalnej stronie ufn:

https://www.ufn.va/en/home/2507-16-10-2020-moneta-10-euro-ag-fs-2020-50-ann-g-terra.html
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
rysio
aktywista

« Odpowiedz #3233 dnia: Październik 15, 2020, 17:47:23 pm »

Do kompletu z Pachamamą - Matką Ziemią Naszą - jest moneta na chwałę migrantów, albowiem. Mamy nową świecką religię. I tak trzymać  ;D

https://www.ufn.va/it/home/2506-16-10-2020-moneta-5-euro-ag-fs-2020-gm-migrante.html

A takie oto 2 euro wybiła Słowacja (po kłótni z UE)
można? -można.
« Ostatnia zmiana: Październik 15, 2020, 18:26:37 pm wysłana przez rysio » Zapisane
 * Dzielny wojak Szwejk.
Regiomontanus
aktywista

« Odpowiedz #3234 dnia: Październik 15, 2020, 18:45:30 pm »

A takie oto 2 euro wybiła Słowacja (po kłótni z UE)
można? -można.

No to jak Polska przyjmie euro, to też się postawimy i wybijemy swoje 2 euro. Projekt już jest, czeka na realizację od 1928 r. - tylko "złote" na "euro" zamienić.

« Ostatnia zmiana: Październik 15, 2020, 18:47:38 pm wysłana przez Regiomontanus » Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Strony: 1 ... 214 215 [216] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego « poprzedni następny »

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.11 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!