Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 18:00:02 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231860 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Niezmordowany ks. Isakowicz-Zaleski - znowu Archidiecezja Krakowska!
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 Drukuj
Autor Wątek: Niezmordowany ks. Isakowicz-Zaleski - znowu Archidiecezja Krakowska!  (Przeczytany 7775 razy)
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #30 dnia: Lutego 11, 2020, 15:45:15 pm »


  https://www.youtube.com/watch?v=KS_Q9U92AqU


Ile ja bym miała pytań do tego pana  ???  to jak czas mi pozwoli zrobię cały wątek, niech ten wierny FSSPX się wypowie.
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #31 dnia: Lutego 11, 2020, 16:00:27 pm »

Cytuj
Dodam jeszcze panie rysiu, że wydaje mi się, że zdecydowanie przecenia pan wage wszelkiej masci lasandrystów w kalkulacjach tych typów. Jest to problem marginalny, skutecznie zresztą niwelowany metodą ruskiej onucy, w tym przypadku używa się terminu sekta.

Zgoda, przeceniam problem lasandrystyczny.
Tym bardziej, że słyszałem opinię, że "kompleks polityczno-religijny" postawił Lasandrystom (lata 90-te) na wejściu do Janopawłolandu warunki dot "prozelityzmu". Lasandryści te warunki przyjęli.
Ale licho nie śpi  ;D jak nie Lasandryści to inna cholera wlizie!

Cytuj
Rozpoczęto kolejny etap. Jędraszewski już swoją role wykonał. Nastapiło przyspieszenie, a Jędraszewski nie nadażył.edit.

Zobaczymy, nie mamy wglądu do "biznesplanu" i harmonogramu zadaniowego postawionego przez Zachód.
Z czego pan wnioskuje, że nastąpiło przyśpieszenie? Ja widzę raczej "opóźnienie" w dostosowaniu się Polaków do oczekiwań.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #32 dnia: Lutego 11, 2020, 16:55:11 pm »

Wnioskuje np z takich doniesień, a jest tego dość dużo    https://www.pch24.pl/niemieccy-biskupi-dyskutuja-nad-celibatem-i-mozliwoscia-zmiany-katolickiej-etyki-seksualnej,66893,i.html. W Abteilung Warschau/ polin takie dyskusje jeszcze się nie toczą i jest to karygodne niedopatrzenie. @ Pani Anna, powiada Pani, że gościa nie zna osobiscie, ale jakimś ponadludzkim wysiłkiem jest Pani w stanie stwierdzic denominacje tego jegomościa. Czy mogłaby Pani w miare mozliwosci coś wiecej powiedzieć o tych swoich uzdolnieniach?
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #33 dnia: Lutego 11, 2020, 18:05:30 pm »

Wnioskuje np z takich doniesień, a jest tego dość dużo    https://www.pch24.pl/niemieccy-biskupi-dyskutuja-nad-celibatem-i-mozliwoscia-zmiany-katolickiej-etyki-seksualnej,66893,i.html. W Abteilung Warschau/ polin takie dyskusje jeszcze się nie toczą i jest to karygodne niedopatrzenie. @ Pani Anna, powiada Pani, że gościa nie zna osobiscie, ale jakimś ponadludzkim wysiłkiem jest Pani w stanie stwierdzic denominacje tego jegomościa. Czy mogłaby Pani w miare mozliwosci coś wiecej powiedzieć o tych swoich uzdolnieniach?

Nie przekonuje mnie pan; Zachod zawsze straszyl rządzacych w PL " Europą dwóch prędkosći"  ;)
Zmiany w PL zajdą przez "osmozę" , prorokowalem o tym wielokrotnie na fk. We Frankfurcie nad Odrą homosie dostana Komunię i ślub a w Zgorzelcu nie. Więc bedą sobie ostentacyjnie chodzic do kosciolka po drugiej stronie rzeki. Albo z Krakowa beda jechac brac homo slub do Rysia w Łodzi.

W tytule wątku jest napisane " znowu Archidiecezja Krakowska". Ciekawe, że Kazikowi w W-wie niczego nikt nie wyciąga. Może wystarczyło odprawić wotywę na cześć budowniczej Królestwa Bożego - HGW , by zapewnić sobie parasol ochronny?

Ciekaw jestem czy Królestwo Boże tak samo wyobrażała sobie śp. Jolanta Brzeska jak Kazimierz Nycz?
Kazik musi mieć pancerny, azbestowy parasol; o czyścicielach kamienic nic nigdy ani on ani podlegli proboszczowie przez lata nie słyszeli. Jak bum cyk cyk. Nic, bo gdyby wiedzieli, to by serce na talerzu... I nikt o to oficjalnie nie zapyta. Ani Zandberg ani Palikot o POPiSie nie wspomnę.
Ale PCh24 tez wody nabiera w usta?

Może to temat dla Tradsów? - oczywiscie nie tych koncesjonowanych.


« Ostatnia zmiana: Lutego 11, 2020, 18:13:44 pm wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #34 dnia: Lutego 11, 2020, 18:34:48 pm »

No wie pan, panie rysiu, ja tam uparcie do niczego nie chce pana przekonywać. Nawet wolałbym aby pan miał racje. Ja na to wszystko patrze raczej z boku. Nie emocjonuje się tematem, bo traktuje te sprawy tak samo jak konflikty u krzywosławnych czy adwentystów któregos tam dnia.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #35 dnia: Lutego 12, 2020, 13:58:58 pm »

Komunikat Nuncjatury Apostolskiej w sprawie bp. Szkodonia

Należy mieć na uwadze, iż doniesienia medialne w tego rodzaju wrażliwych sprawach wywołują ogromne emocje społeczne, które znacząco mogą utrudnić postępowanie mające na celu ustalenie prawdy - pisze Nuncjatura Apostolska w komunikacie wydanym dzisiaj.
(...)
https://stacja7.pl/z-kraju/komunikat-nuncjatury-apostolskiej-w-sprawie-bp-szkodonia/

https://ekai.pl/komunikat-nuncjatury-apostolskiej-ws-bp-jana-szkodonia/
« Ostatnia zmiana: Lutego 12, 2020, 15:22:41 pm wysłana przez Anna M » Zapisane
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #36 dnia: Lutego 12, 2020, 14:17:56 pm »

Ci ludzie pograzają się w momencie kiedy dają pierwszy odgłos paszczą. Pomimo tego, że w dziwactwach liturgiczno-teologicznych są w awangardzie postępu, to mentalnie znajdują się w epoce przegutenbergowskiej i nie przyjmują do wiadomości pięciu wieków rozwoju mediów. Juz poprzedni papież całą winą za SWII obciążył media i ci nieszczęsnicy idą dalej tą wytyczoną drogą. Maulhalten, ruki pa szwam!!! To jest ta droga synodalna? Wychodzi na to, że ten idiota Adrianik robi na drugi etat w nuncjaturze.
« Ostatnia zmiana: Lutego 12, 2020, 14:19:49 pm wysłana przez Sławek125 » Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #37 dnia: Lutego 12, 2020, 15:40:09 pm »

@ Sławek125
Ja nie chcę Pana obrażać, ale to tak z obserwacji, co nie co przeczytam co pan tu produkuje.  Ja tam nie mam takich dylematów, tylko obserwuję ten brak refleksji u ludzi. Mnie zawsze zaskakuje tendencja ludzi do zero jedynkowego myślenia. Jak jesteś z nami to jesteś ok, jak idziesz dalej stajesz się wrogiem albo zdrajcą - bo dla takich nie ma dalej, a poza Bractwem to chyba jest tylko utrata rozumu i wiary. Brak refleksji, zastanowienia się. To tak w kontekście pańskiego pisania.
Jak Pan podaje mi za wzory duet Panów Krajskich, ks. Jochemczyka (o! jeszcze brakuje papieża krakowskiego) i że coś tam raz powiedział Pan Krzysztof Kaczmarek w pytaniach do abp to ja wysiadam z tej Tradycji.

I jeszcze jedno, gdzie u pana kultura wypowiedzi? Daleko nie będę sięgać, ale z ostatniego wpisu (cytuję): "że ten idiota Adrianik" Dużo by tu można zacytować, ale to nie ja odpowiadam za poziom wypowiedzi na tym forum.

Dwa powyżej innym Pan zarzucił: (cytuję): "Otóż są tacy, którzy raptem trochę liznąwszy religii katolickiej w kaplicach Bractwa..."  I tak jak ktoś tam odpowiedział, to sam o sobie wydał Pan taką prezentację.
Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3923


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #38 dnia: Lutego 12, 2020, 17:12:59 pm »

Proszę o wklejenie reportażu dużego formatu.
Tego stąd https://wyborcza.pl/duzyformat/7,127290,25672114,zly-dotyk-biskupa-z-krakowa-wcisnal-15-letniej-monice-reke.html
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #39 dnia: Lutego 12, 2020, 17:34:06 pm »

Cytuj
. Pomimo tego, że w dziwactwach liturgiczno-teologicznych są w awangardzie postępu, to mentalnie znajdują się w epoce przegutenbergowskiej i nie przyjmują do wiadomości pięciu wieków rozwoju mediów. 

Zwraca na to uwage x Isakowicz-Zaleski w wRealu24.
Aktywnosc internetowa wiernych jest tak samo niemile widziana jak wynalazek Gutenberga. Czyli niczego się nie nauczyli....
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #40 dnia: Lutego 12, 2020, 20:07:46 pm »

Niezmordowany ks. Isakowicz-Zaleski ...

Powiało ironią ...
« Ostatnia zmiana: Lutego 12, 2020, 20:09:28 pm wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #41 dnia: Lutego 12, 2020, 21:17:47 pm »

@ Pani Anna, powiada Pani, że gościa nie zna osobiscie, ale jakimś ponadludzkim wysiłkiem jest Pani w stanie stwierdzic denominacje tego jegomościa. Czy mogłaby Pani w miare mozliwosci coś wiecej powiedzieć o tych swoich uzdolnieniach?

Jeszcze tu doczytałam, może Szanowny mnie oświeci o jakiego gościa chodzi i gdzie i co ja stwierdziłam ponadludzkim wysiłkiem?
Zapisane
ececylia
aktywista
*****
Wiadomości: 591


« Odpowiedz #42 dnia: Lutego 12, 2020, 22:14:13 pm »

i że coś tam raz powiedział Pan Krzysztof Kaczmarek w pytaniach do abp to ja wysiadam z tej Tradycji.
Gdzie można tego posłuchać?
Zapisane
"Kochaj grzesznika nie jako grzesznika, ale jako człowieka. Jeśli kochasz chorego, prześladujesz chorobę, bo jeśli oszczędzasz chorobę, nie kochasz chorego." św. Augustyn
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #43 dnia: Lutego 13, 2020, 00:01:28 am »

i że coś tam raz powiedział Pan Krzysztof Kaczmarek w pytaniach do abp to ja wysiadam z tej Tradycji.
Gdzie można tego posłuchać?

Moja wypowiedź brzmi:

"Ja nie chcę Pana obrażać, ale to tak z obserwacji, co nie co przeczytam co pan tu produkuje.  Ja tam nie mam takich dylematów, tylko obserwuję ten brak refleksji u ludzi. Mnie zawsze zaskakuje tendencja ludzi do zero jedynkowego myślenia. Jak jesteś z nami to jesteś ok, jak idziesz dalej stajesz się wrogiem albo zdrajcą - bo dla takich nie ma dalej, a poza Bractwem to chyba jest tylko utrata rozumu i wiary. Brak refleksji, zastanowienia się. To tak w kontekście pańskiego pisania.
Jak Pan podaje mi za wzory duet Panów Krajskich, ks. Jochemczyka (o! jeszcze brakuje papieża krakowskiego) i że coś tam raz powiedział Pan Krzysztof Kaczmarek w pytaniach do abp to ja wysiadam z tej Tradycji.(...)"

Nagranie z pytaniem sprzed lat (2013 rok.) pana Kaczmarka podane jest na początku strony, tzn. dwaj panowie je tu zamieścili.  I dla mnie osobiście ta jedna wypowiedź nie jest zadnym miernikiem Tradycji, dlatego napisałam: "Ile ja bym miała pytań do tego pana  ???  to jak czas mi pozwoli zrobię cały wątek, niech ten wierny FSSPX się wypowie." A dla Pani tematyka działalności tego Pana zapewne nie jest obca.
Zapisane
ececylia
aktywista
*****
Wiadomości: 591


« Odpowiedz #44 dnia: Lutego 13, 2020, 00:16:36 am »

dla Pani tematyka działalności tego Pana zapewne nie jest obca.[/size]
Ponieważ nie jest mi obca dlatego pytam, gdzie można tego pana posłuchać, jak zadaje pytanie abp., bo to co pani robi kierując się niechęcią, delikatnie mówiąc, do tego pana, a także do FSSPX, jest żenujące. Żeby nie było wątpliwości, na nagraniu z początku strony, zamieszczonym „przez dwóch panów" nie widać pana Krzysztofa K.
Zapisane
"Kochaj grzesznika nie jako grzesznika, ale jako człowieka. Jeśli kochasz chorego, prześladujesz chorobę, bo jeśli oszczędzasz chorobę, nie kochasz chorego." św. Augustyn
Strony: 1 2 [3] 4 5 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Niezmordowany ks. Isakowicz-Zaleski - znowu Archidiecezja Krakowska! « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!