Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 14:53:55 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Niezmordowany ks. Isakowicz-Zaleski - znowu Archidiecezja Krakowska!
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 5 Drukuj
Autor Wątek: Niezmordowany ks. Isakowicz-Zaleski - znowu Archidiecezja Krakowska!  (Przeczytany 7773 razy)
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #15 dnia: Lutego 10, 2020, 18:33:56 pm »

Nie wiem dokładnie o czym Pani rozmawia, ale w zalinkowanym materiale występuje ksiądz Zaleski, który powiada, że rozmawiał z domniemaną ofiarą i w sprawie ma informacje z pierwszej ręki.
Zapisane
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #16 dnia: Lutego 10, 2020, 18:59:57 pm »

Gdyby Pani Anna pokonała wstręt do zalinkowanego materiału, to mogłaby się też niezle ubawić. Ksiądz Zaleski argumentował na rzecz wiarygodnosci domniemanej ofiary, faktem jej obecnego zatrudnienia na wyższej uczelni.
Zapisane
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #17 dnia: Lutego 11, 2020, 08:56:32 am »

Ja Gazety Wyborczej nie czytam, to dlaczego do prokuratury zgłosiła się w grudniu 2019, a nie wcześniej to proszę mnie uświadomić.

Musimy panią zmartwić. Bez czytania trudno jest zdobywac informacje.

ale czym innym jest bycie obrażona kochanicą, a czym innym ofiarą molestowania.


A nie, to spoko, fajny biskup, jak mial kochanice :D Ot, kwintesencja... Nie, no dobrze, ze babe, a nie chlopa. A ze 'baba' miala 15 lat, jak byla 'kochanica' biskupa, to juz nie przeszkadza. Te dzieci, co to same lgna i jeszcze drugiego czlowieka wciagna...
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #18 dnia: Lutego 11, 2020, 10:14:22 am »

A nie odnosi Pan, Panie Hubertusie, wrażenia, ze ktoś nam oczy mydli tymi nieobyczajnymi skandalami ? Skandal, łajdactwo i zdrada Narodu miała miejsce gdzie indziej i kiedy indziej, a symbolicznym wyrazem tego był tzw okrągły stół. Takich przypadków mogą jak ten ostatni, byc tysiące i będą wyciągane w stosownej chwili. To nie jest problem, dla tych gości. Problemem moze być demaskacja największej tajemnicy, która jest fundamentem polskiego posoborowia i tzw polskiego patriotyzmu i megalomanii. Aneks do likwidacji WSI, może być kluczem do rozwiązania tej tajemnicy ale też bombą, która zburzy tzw narracje, obowiązujacą w polin od 40 lat.
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #19 dnia: Lutego 11, 2020, 11:18:51 am »

Cytuj
A nie, to spoko, fajny biskup, jak mial kochanice :D Ot, kwintesencja... Nie, no dobrze, ze babe, a nie chlopa. A ze 'baba' miala 15 lat, jak byla 'kochanica' biskupa, to juz nie przeszkadza. Te dzieci, co to same lgna i jeszcze drugiego czlowieka wciagna...
   

Pan Hubertus przypomniał słowa innego biskupa - idola konserwatywnej polskiej prawicy, który wypowiedział te słynne zdanie o "lgnięciu".
Przy tej okazji warto uświadomić młodszym forowiczom i czytelnikom forum krzyż, z kim mają do czynienia występując do kurii o Msze w tradycyjnej formie i są zwodzeni latami (aż im się znudzi a dzieci wyrosną).

To są ludzie, którzy potrafią bronić siebie wzajemnie, kompromitując przy tym Kościół. Więcej, jeszcze zabiegami emocjonalnymi wciągają młodych Tradsów do "obrony Kościoła".
Patrząc na portale i facebooki różnych Tradi - aktywistów, odnoszę wrażenie, że jest to celowe sprowadzanie katolików na boczny i ślepy tor. Wraz z wykolejeńcami biskupami na tym bocznym torze lądują ich obrońcy - pobożni wartościowi ale naiwni młodzi ludzie. Później obrońcy są zdruzgotani gdy dowiedzą się, że "ich konserwatywny lider", którego bronili po prostu przyznaje się do winy.

Jeżeli większość biskupów w Polin boi się Mszy Wszechczasów jak diabeł wody święconej, no to jacy mogą być w życiu moralnym? Czy można im wierzyć? Zaufanie zostało zniszczone.

Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #20 dnia: Lutego 11, 2020, 11:31:46 am »

No tak panie rysiu, nie moge sie powstrzymać przed taką zabawną obserwacją, która niestety powtarza się od lat. Otóż są tacy, którzy raptem troche liznąwszy religii katolickej w kaplicach Bractwa, biegną do swoich proboszczów i biskupów, domagając sie, że oni tak chcą w swoich parafiach i w żaden sposób nie moga pojąc, że ich żarliwe intencje są ignorowane. Ostatnio, jedna z takich pań rozdawała ulotke agitującą do powrotu do Mszy Świętej na której widniało zdjęcie JPII. No i jak rzyc panie rysiu???
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #21 dnia: Lutego 11, 2020, 11:32:43 am »

Cytuj
Panie rysiu, a za czym i za kim tu murem stawać    https://www.youtube.com/watch?v=KS_Q9U92AqU   
Jędraszewski to taki Ryś tylko w innej skórze, opakowaniu.

Na takie porównanie wpadają misie o bardzo małym rozumku a raczej Jachiry podszywające się pod Tradycję. Muszą mieć w głowach "małe rybki" jak ujął to Klasyk, żądając by Arcybiskup otwierał kolejny front by sprostać ich sufitowym oczekiwaniom.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #22 dnia: Lutego 11, 2020, 11:36:56 am »

Otóż są tacy, którzy raptem trochę liznąwszy religii katolickiej w kaplicach Bractwa, biegną do swoich proboszczów i biskupów, domagając się, że oni tak chcą w swoich parafiach i w żaden sposób nie mogą pojąc, że ich żarliwe intencje są ignorowane.

O taką autoprezentację nie podejrzewałem pana.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #23 dnia: Lutego 11, 2020, 12:10:09 pm »

No tak panie rysiu, nie moge sie powstrzymać przed taką zabawną obserwacją, która niestety powtarza się od lat. Otóż są tacy, którzy raptem troche liznąwszy religii katolickej w kaplicach Bractwa, biegną do swoich proboszczów i biskupów, domagając sie, że oni tak chcą w swoich parafiach i w żaden sposób nie moga pojąc, że ich żarliwe intencje są ignorowane. Ostatnio, jedna z takich pań rozdawała ulotke agitującą do powrotu do Mszy Świętej na której widniało zdjęcie JPII. No i jak rzyc panie rysiu???

Panie Sławku - zgoda. Przyczyną 90 % wszystkich problemów Polski jest głupota i nieuctwo. Dotyczy to także Kościoła w PL.
Ale czy powinniśmy poświęcać uwagę takim paniom. One nie wiedzą nawet co czynią. To są osoby, które obskakują wszystkie msze w niedzielę od Duchaczy po fsspx.
A Jan-Paweł II -gi jest używany jak głowa Meduzy na tarczy.

Cytuj
żądając by Arcybiskup otwierał kolejny front by sprostać ich sufitowym oczekiwaniom.

Dziękuję panie JWK za to Świadectwo ;D
Koszarowa narracja wiecznie oblężonej twierdzy, gdzie toczy się walka "dobrego biskupa" ze "złem". Tym "złem" jest aktualna kukiełka: Palikot, Hołownia, SLD, LSD itp. Gdy wierny zwraca się o Szczyt i Źródło wiary, wtedy słyszy, że:

"właściwie to ma pan rację, ale nie teraz kochany, później, za rok, trzy...teraz jest Palikot/ wybory/ afera (niepotrzebne skreślić), teraz z posoborowym biskupem musimy zwierać zwieracze" ;D
"Sufitowe oczekiwania" - o których pan JWK wspomina to Ofiara Chrystusa na Golgocie.

Dokładnie takie gadki (porady) słyszał lider Grupy z Wilanowa gdy chciał napisać do Nycza czy Ecclesia Dei, po tym jak proboszcz-prałat wyrzucił go na zbitą buzię bo właśnie kręcił film o "Boskiej Pauli" i na duperele sufitowe nie miał czasu:

http://mszapiaseczno.blogspot.com/2011/03/koscio-czy-burdel.html

Takich "dobrych rad" udzielał wówczas ponoć redaktor Christianitas mówiąc: "teraz nie jest dobry moment, znamy sytuację w kurii...później kochany, później".
Oczywiście, gdy Ecclesia Dei odpisała to redaktor Christianitas był pierwszym by poznać treść odpowiedzi.
Sam kiedyś odpowiedziałem takiemu ciekawskiemu: "trzeba było napisać gdy prosiłem pana; to by pan dostał odpowiedź i kolorowe znaczki jako bonus aktywności"
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #24 dnia: Lutego 11, 2020, 12:45:20 pm »

Panie rysiu, ostrożnie. Od oskarżeń o sufitowe oczekiwania, tylko krok do ruskiej onucy. Sufit  dla tych ludzi, to wieko trumny.
« Ostatnia zmiana: Lutego 11, 2020, 13:20:40 pm wysłana przez Sławek125 » Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #25 dnia: Lutego 11, 2020, 12:53:17 pm »

W świetle dokumentów KEPu nieważne, czy oskarżenia są zasadne czy nie. Ważne, że postąpiono niezgodnie z procedurami. I za to Franek może nawet odwołać Marka z PiSu
;)
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #26 dnia: Lutego 11, 2020, 13:46:30 pm »

W świetle dokumentów KEPu nieważne, czy oskarżenia są zasadne czy nie. Ważne, że postąpiono niezgodnie z procedurami. I za to Franek może nawet odwołać Marka z PiSu
;)
Absolutnie. Marek zupełnie nie czai bazy i teksty o zarazie dotarły do chłopaków o zapachu lawendy z wiecznego miasta. Ekscelencja utknął na nauczaniu najwiekszego ze słowian i nie zauważył zmiany mądrości etapu. Ja go nie żałuje.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #27 dnia: Lutego 11, 2020, 14:22:22 pm »

Ja Gazety Wyborczej nie czytam, to dlaczego do prokuratury zgłosiła się w grudniu 2019, a nie wcześniej to proszę mnie uświadomić.

Musimy panią zmartwić. Bez czytania trudno jest zdobywac informacje.

ale czym innym jest bycie obrażona kochanicą, a czym innym ofiarą molestowania.


A nie, to spoko, fajny biskup, jak mial kochanice :D Ot, kwintesencja... Nie, no dobrze, ze babe, a nie chlopa. A ze 'baba' miala 15 lat, jak byla 'kochanica' biskupa, to juz nie przeszkadza. Te dzieci, co to same lgna i jeszcze drugiego czlowieka wciagna...

Jeżeli chce pan mnie cytować, to proszę to robić całościowo nie wybiórczo z mojej wypowiedzi, a powiedziałam: (dałam na kolor niebieski)

Ja Gazety Wyborczej nie czytam, to dlaczego do prokuratury zgłosiła się w grudniu 2019, a nie wcześniej to proszę mnie uświadomić.

Musimy panią zmartwić. Bez czytania trudno jest zdobywac informacje.

To żadne zmartwienie dla mnie,  nie płacę  za ten szajs. Niech to utrzymują idioci. Przeczytałam  końcówkę co jest dostępna i gdzie pisało:  "Dziewczynie imponuje że interesuje się nią biskup"  Nie wiem czy była kochanką biskupa, nie znam sytuacji, ale czym innym jest bycie obrażona kochanicą, a czym innym ofiarą molestowania. Także wiele nie wiemy i póki co powyżej się wypowiedziałam, a teorie spiskowe póki co nie dla mnie.

Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #28 dnia: Lutego 11, 2020, 14:25:31 pm »

Marek jest potrzebny PiS-owi do ochrony elektoratu twardego przed wpływem sił ciemności - typu Lasandryści.

Bergogliowi odpalili w zamian Łódź z żydującym arcybiskupem miejsca i pomniejszymi Lemańskimi. Łódź jest w szpicy postępu - wyznacza kierunki zmian naszej Partii. Zwłaszcza, że Żydzi czekają na kasę a Ryś świetnie się nadaje do wdrażania w Kościele pedagogiki wstydu. Dlatego Mareczka Franio nie ruszy.

Myślę, że ten podział jest klepnięty przez PiS i Bergoglia. Wobec Polski jest zrozumienie, że potrzebujemy trochę więcej czasu na doszlusowanie do postępu. Ważne, by w miejsce po Janopawłowizmie nie wleźli Lasandryści zanim nastanie pełny Bergoglianizm. Stąd w mediach zrównuje się Konfederacja=Lasandryści=#ruskieonuce.

Stąd do obrony "naszych" Jędraszewskich i Michalików wciąga się młodych tradsów i konserwatystów, którzy po prostu spalą swój zapał w obronie posoborowia.
Zalinkowana wypowiedź bp Jędraszewskiego o reformach Benedykta (krzyż na ołtarzu) katolicka prawica w Polsce powinna sobie odtwarzać codziennie, by nie dać się wykorzystać.

  https://www.youtube.com/watch?v=KS_Q9U92AqU
« Ostatnia zmiana: Lutego 11, 2020, 14:29:33 pm wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #29 dnia: Lutego 11, 2020, 14:45:09 pm »

Zgoda panie rysiu, ale to już wszystko nastapiło. Rozpoczęto kolejny etap. Jędraszewski już swoją role wykonał. Nastapiło przyspieszenie, a Jędraszewski nie nadażył.edit. Dodam jeszcze panie rysiu, że wydaje mi się, że zdecydowanie przecenia pan wage wszelkiej masci lasandrystów w kalkulacjach tych typów. Jest to problem marginalny, skutecznie zresztą niwelowany metodą ruskiej onucy, w tym przypadku używa się terminu sekta. Nie dawniej jak w niedziele, zostałem okreslony tym terminem przez zaangazowanego parafialnie neokatolika, który uparcie mnie przekonywał o nieistnieniu Czyśca.
« Ostatnia zmiana: Lutego 11, 2020, 15:18:39 pm wysłana przez Sławek125 » Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 5 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Niezmordowany ks. Isakowicz-Zaleski - znowu Archidiecezja Krakowska! « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!