Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 17:21:55 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231860 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Summorum Pontificum  |  Wątek: Błędy, nadużycia i inne tego typu rzeczy w celebracji Mszy Trydenckich w Polsce
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 Drukuj
Autor Wątek: Błędy, nadużycia i inne tego typu rzeczy w celebracji Mszy Trydenckich w Polsce  (Przeczytany 9000 razy)
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #30 dnia: Stycznia 28, 2020, 08:11:51 am »

Piekna cytata, Pani Anno. Szkoda tych słów jedynie dla  mnie, niegodnego. Pani roześle te słowa do KEP, wszystich proboszczów, przełozonych zakonnych a szczególnie do Rzymu. Ufam, że wiele dobrego może Pani tym uczynić. Swoją szosą to Pani wyznaje szczególne pojęcie dobra. Na tej zasadzie nauczyciel daje pozytywwną ocene i temu uczniowi, który na 2x2 odpowiada 4 i temu, który na to samo pytanie odpowiada 99. Czy Pani jest pewna, że Pan Jezus miał to na uwadze wypowiadając te słowa? Być moze tak jest, ale wtedy wyłącznie wyznawcy tej zasady powinni korzystać z mostów skonstruowanych przez tych drugich. Niestety, tak nie jest i wszyscy ponosimy konsekwencje łgarstwa, zakłamania i ignorancji, faryzejsko podpieranych Słowami Bozymi.
Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3923


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #31 dnia: Lutego 12, 2020, 15:11:48 pm »

Mi natomiast bardzo przeszkadza, wręcz irytuje, jak organiści zabierają się za granie po Przeistoczeniu. Dla mnie jest to przejaw uciekania od ciszy, która stanowi wielką wartość Tridentiny w porównaniu do NOM-u, na którym ciągle coś się musi dziać. I niestety w większości miejsc gdzie się sprawuje Tridentinę (w których byłem) nie ma tej ciszy
E tam.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3923


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #32 dnia: Lutego 12, 2020, 15:13:25 pm »

Co do uciekania od ciszy. W jednej niemieckiej kaplicy Bractwa, zaraz po przeistoczeniu jakas kobieta zaczela zawodzic jakas staroniemiecka piesn. Kaplan sie lekko wsciekl i zaczal krzyczec, ze ma natychmiast przestac. Po Mszy gdy 'zegnal wiernych' (nie wiem czy to jest zwyczaj przejety z novusa czy tak z dobroci serca) smial sie, ze bedzie sie musial spowiadac. Ale tlumaczyl kobiecie, ze tajemnica ciala Chrystusa wymaga ciszy i skupienia.

I właśnie dlatego porzuciliśmy wszelką muzykę. Dla odmiany protestanci, którzy tej tajemnicy nie mają, oddają się sztukom muzycznym z wielkim dla nich dobrodziejstwem.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3923


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #33 dnia: Lutego 12, 2020, 15:23:32 pm »

Po ogłoszeniach przed Credo legnicki mądruś kazał jednemu z miejscowych zamknąć balaski. Chłopak zamknął (i nie otworzył ich aż do końca Mszy).
 Obok w Prezbiterium stały dwie, normalne świece (zapalone). Po co to?? Chłopaki klęczeli aż do po Modlitwie Pańskiej (tak te mądrusie robią właśnie w Legnicy).
Balaski zamyka się w czasie Kanonu i otwiera przy puryfikacyi.
Czyżby te świece w prezbiterium to były akolitki.
A co ceroferariusze mieli zrobić na czas pacierza?
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3923


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #34 dnia: Lutego 12, 2020, 15:35:15 pm »

Nieprawidłowy formularz mszalny to nierzadki błąd. Żeby nie było, że tylko narzekamy, podrzucam dobre źródło, korzystanie z którego pozwala go uniknąć: http://1962ordo.today. Trzeba tylko pamiętać, że nie są tam uwzględnione polskie święta.
ZACHOWAJ BOŻE!

Jak z internetu to korzystać z tego https://www.divinumofficium.com/cgi-bin/missa/missa.pl
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
ahmed
aktywista
*****
Wiadomości: 575


wychowany z babcią

« Odpowiedz #35 dnia: Lutego 14, 2020, 11:50:20 am »

Balaski zamyka się w czasie Kanonu i otwiera przy puryfikacyi.

Źródło?

Czyżby te świece w prezbiterium to były akolitki.

Od dawna mię zastanawia, czy nie można właśnie po prostu użyć akolitek.

A co ceroferariusze mieli zrobić na czas pacierza?

Chodzi pewnie o to, że inni ministranci klęczeli podczas Modlitwy Pańskiéj. Przed reformą rubryk kazano wszystkim (exceptis ministris sacris ac celebrante) w różné dni ~postné klęczeć nie do Modlitwy Pańskiéj, tylko do Pax Domini sit semper vobiscum. W niedzielę oczywiście nie.
Zapisane
Wojna jeszcze nie jest aż tak daleko.
Ukraina będzie graniczyć z Czerkiesją, Kałmucją i Mordowją.
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #36 dnia: Lutego 25, 2020, 21:59:53 pm »

Niedziela Pięćdziesiątnicy
ŚWIDNICA bez zmian. Diesle i balaski zamykane na Credo.
LUBIN bez zmian. Słowa konsekracji głośno i wyraźnie.

WTF???
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #37 dnia: Lutego 25, 2020, 22:09:48 pm »

No ale goni ich ktoś z tymi balaskami przed Credo? Może jakiś lokalny zwyczaj z dawnych czasów? Z tego co mnie mówili starsi i mądrzejsi, to przed 1970, liturgia też była własnoscią proboszcza co pewnie młodocianym tradycjonalistom nie miesci sie w głowach.
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #38 dnia: Lutego 25, 2020, 22:30:08 pm »

Napisałem maila do xiędza. Wcześniej tak nie było. To drugi raz.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #39 dnia: Lutego 25, 2020, 23:24:25 pm »

Napisałem maila do xiędza. Wcześniej tak nie było. To drugi raz.

I bardzo dobrze, zapewniam że wcześniej tak nie było, teraz to drugi raz. Przyjezdni z Legnicy ich tak wyszkolili. Może jakby był ks. Julian to by nie było teraz tego drugiego razu?
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #40 dnia: Marca 15, 2020, 22:14:47 pm »

III Niedziela Wielkiego Postu - LUBIN
TRAGEDIA
Po wejściu do kaplicy widzę zapalone 6 świec, Mszał zamknięty. Ok, zaczyna się ciekawie. Wstaje organizator Mszy pan Edward i zaczyna gadkę, że jest okres Wielkiego Postu i dziś Msza będzie inna tzn. bez śpiewu itd. No dobra, czyli będzie recytowana. 6 świec... no cóż... Zaczyna się Msza. Organista na cały regulator śpiewa pieśń na wejście. Potem Kyrie śpiewane z akompaniamentem i bez wykończenia. Dalej normalnie. Credo recytowane, Sanctus recytowany, Kanon słychać w głośnikach - relikwie św. Mikrofona są na miejscu. Pater Noster odśpiewany przez celebransa, Agnus Dei śpiewany z akompaniamentem, III Confiteor jest, ale na kartkach wydrukowanych dla wiernych w wersji dla kapłana (vos fratres) i tak ludziki odmówili. Ite Missa est zamiast Benedicamus Domino. Po błogosławieństwie Modlitwy Leonowe. Po łacinie. Ave Maria odmówiła część wiernych, Salve Regina i Sancte Michaele odmówił xiądz i ja z kolegą. Na Koniec Ave Regina Caelorum oczywiście zaśpiewane razem z akompaniamentem.

Rozmawiałem wcześniej z organizatorem, chciałem pomóc. Zero odzewu. Miarka się przebrała. DOŚĆ! Albo Msza będzie sprawowana perfekcyjnie i zgodnie z rubrykami, albo nie będzie jej wcale. Na chłam sobie nie pozwolę. Piszę pismo do biskupa Kiernikowskiego w tej sprawie.
« Ostatnia zmiana: Marca 15, 2020, 22:26:01 pm wysłana przez szkielet » Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Albertus
rezydent
****
Wiadomości: 326

« Odpowiedz #41 dnia: Marca 15, 2020, 22:48:59 pm »

W sprawie Ite missa est zamiast Benedicamus Domino. Czy nie jest tak, że w Mszale Jana XXIII zmieniono rubryki tak, że zawsze się odmawia Ite missa est, nawet w Wlk. Poście, a Benedicamus Domino tylko wówczas, gdy bezpośrednio po Mszy jest jakieś nabożeństwo?
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #42 dnia: Marca 15, 2020, 22:52:01 pm »

W sprawie Ite missa est zamiast Benedicamus Domino. Czy nie jest tak, że w Mszale Jana XXIII zmieniono rubryki tak, że zawsze się odmawia Ite missa est, nawet w Wlk. Poście, a Benedicamus Domino tylko wówczas, gdy bezpośrednio po Mszy jest jakieś nabożeństwo?
Tak, sprawdziłem w rubrykach. Ale Modlitwy Leonowe w rycie '62 to jak nabożeństwo ;)
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3923


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #43 dnia: Marca 18, 2020, 19:16:51 pm »

Owszem, z opisu wynika potworne pomieszanie z poplątaniem. Ile ksiądz dostaje, że taki nie przygotowany? Za dwie stówy powinien odprawiać tip top.
Niech z organistą ustala ktokolwiek, tylko nie ksiądz. Oni najmniej wiedzą a najbardziej się rządzą.
Organiście należy płacić. A po zapłaceniu wymagać.
 
Rozmawiałem wcześniej z organizatorem, chciałem pomóc. Zero odzewu. Miarka się przebrała. DOŚĆ! Albo Msza będzie sprawowana perfekcyjnie i zgodnie z rubrykami, albo nie będzie jej wcale. Na chłam sobie nie pozwolę. Piszę pismo do biskupa Kiernikowskiego w tej sprawie.

Sobie nie pozwalaj. Nie chodź i nie szkodź.

W sprawie Ite missa est zamiast Benedicamus Domino. Czy nie jest tak, że w Mszale Jana XXIII zmieniono rubryki tak, że zawsze się odmawia Ite missa est, nawet w Wlk. Poście, a Benedicamus Domino tylko wówczas, gdy bezpośrednio po Mszy jest jakieś nabożeństwo?

Kogo obchodzą powojenne mszały?
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #44 dnia: Marca 18, 2020, 20:41:24 pm »

Owszem, z opisu wynika potworne pomieszanie z poplątaniem. Ile ksiądz dostaje, że taki nie przygotowany? Za dwie stówy powinien odprawiać tip top.
Niech z organistą ustala ktokolwiek, tylko nie ksiądz. Oni najmniej wiedzą a najbardziej się rządzą.
Organiście należy płacić. A po zapłaceniu wymagać.
 
Rozmawiałem wcześniej z organizatorem, chciałem pomóc. Zero odzewu. Miarka się przebrała. DOŚĆ! Albo Msza będzie sprawowana perfekcyjnie i zgodnie z rubrykami, albo nie będzie jej wcale. Na chłam sobie nie pozwolę. Piszę pismo do biskupa Kiernikowskiego w tej sprawie.

Sobie nie pozwalaj. Nie chodź i nie szkodź.

W sprawie Ite missa est zamiast Benedicamus Domino. Czy nie jest tak, że w Mszale Jana XXIII zmieniono rubryki tak, że zawsze się odmawia Ite missa est, nawet w Wlk. Poście, a Benedicamus Domino tylko wówczas, gdy bezpośrednio po Mszy jest jakieś nabożeństwo?

Kogo obchodzą powojenne mszały?
Piłeś? Nie pisz. Napiszesz - wylecisz. Na długo.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Strony: 1 2 [3] 4 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Summorum Pontificum  |  Wątek: Błędy, nadużycia i inne tego typu rzeczy w celebracji Mszy Trydenckich w Polsce « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!