Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 13:50:27 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Summorum Pontificum  |  Wątek: Błędy, nadużycia i inne tego typu rzeczy w celebracji Mszy Trydenckich w Polsce
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 Drukuj
Autor Wątek: Błędy, nadużycia i inne tego typu rzeczy w celebracji Mszy Trydenckich w Polsce  (Przeczytany 9025 razy)
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #15 dnia: Stycznia 08, 2020, 17:48:27 pm »

Cytuj
Jest? Ale bez kultu mikrofona.
   ;D

Tu się nie pali
- ale ja się nie zaciągam
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
konzeb30
rezydent
****
Wiadomości: 468


"O skruchę ? pycha strojna w ornat".

« Odpowiedz #16 dnia: Stycznia 08, 2020, 21:16:28 pm »

Mi natomiast bardzo przeszkadza, wręcz irytuje, jak organiści zabierają się za granie po Przeistoczeniu. Dla mnie jest to przejaw uciekania od ciszy, która stanowi wielką wartość Tridentiny w porównaniu do NOM-u, na którym ciągle coś się musi dziać. I niestety w większości miejsc gdzie się sprawuje Tridentinę (w których byłem) nie ma tej ciszy
Cisza na Mszy śpiewanej w Polsce to modernizm.
Zapisane
ahmed
aktywista
*****
Wiadomości: 575


wychowany z babcią

« Odpowiedz #17 dnia: Stycznia 11, 2020, 12:19:41 pm »

Do reform świętégo Pijusa X kwestję śpiéwów albo gry podczas kanonu regulował Ceremonjał Biskupi: liber primus, XXVIII 9; liber secundus, VIII 70-71.

Osobiście popiéram walkę z organami na rzecz czystégo ludzkiégo śpiéwu albo, chwilami, ciszy.
Zapisane
Wojna jeszcze nie jest aż tak daleko.
Ukraina będzie graniczyć z Czerkiesją, Kałmucją i Mordowją.
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #18 dnia: Stycznia 11, 2020, 12:44:11 pm »

Mnie by nawet delikatna improwizacja organowa bez ful blastu nie przeszkadzała a wręcz odwrotnie. Swojo szoso, to organy i ludzki głos opierają sie na tym samym patencie dlatego dopuszczono organy do liturgii.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 11, 2020, 12:46:33 pm wysłana przez Sławek125 » Zapisane
adamstan
adept
*
Wiadomości: 20

« Odpowiedz #19 dnia: Stycznia 12, 2020, 19:16:00 pm »

Mnie by nawet delikatna improwizacja organowa bez ful blastu nie przeszkadzała a wręcz odwrotnie.

To są tacy, którzy po Podniesieniu walą na pleno albo tutti?  :o
Ja staram się stosować do przytoczonego wyżej zalecenia bł. bpa Nowowiejskiego. Zwykle gram improwizację na temat Sanctus jakimś cichym głosem. Taki zwyczaj zastałem gdy zacząłem grać na Piasku, i nie zamierzam go zmieniać (chyba, że przyjdzie polecenie z góry). Oczywiście nie ma grania w Adwencie i Wielkim Poście (poza niedzielami Laetare i Gaudete) - tylko akompaniamenty do śpiewu ordinariów i pieśni.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 12, 2020, 19:18:25 pm wysłana przez adamstan » Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #20 dnia: Stycznia 26, 2020, 20:54:53 pm »

ŚWIDNICA - Kilka razy byłem na Mszy w Świdnicy i wszystko było ok. Czasem malutkie niedociągnięcia ze strony ministrantów. Wszak x. Nastałek to klasa sama w sobie. Jakież było moje zdziwienie dziś, kiedy zobaczyłem co się dzieje w Prezbiterium. Nasajmpierw rzuciło mi się w oczy dwóch "ministrantów" z Legnicy. I już czułem podskórnie, że zaraz będzie zonk. No i się nie pomyliłem.
Najpierw w czasie liturgii śmieszki heheszki koleżki z Legnicy, potem coraz gorzej. Gadki pod nosem itd. Po ogłoszeniach przed Credo legnicki mądruś kazał jednemu z miejscowych zamknąć balaski. Chłopak zamknął (i nie otworzył ich aż do końca Mszy). Potem podczas Kanonu legnicki "ministrant" jeszcze z jednym wyskoczyli do zakrystii i za moment wjechali z dwoma zapalonymi wielkimi metalowymi dieslami, które niemiłosiernie kopciły. Obok w Prezbiterium stały dwie, normalne świece (zapalone). Po co to?? Chłopaki klęczeli aż do po Modlitwie Pańskiej (tak te mądrusie robią właśnie w Legnicy). Generalnie TRAGEDIA. Jak można tak w ciągu miesiąca zniszczyć pięknie odprawianą Mszę? Nie wiem, czy x. Julian cokolwiek widział, ale napiszę do niego w tej sprawie. Tam gdzie pojawiają się "ministranci" z Legnicy to z automatu następuje totalna destrukcja. A na dodatek ceremoniarz (miejscowy) stał w Prezbiterium jak kołek i na każde słowo, na które następował skłon (x. Julian zdejmował biret) chłopak się kłaniał, ale do wiernych, zamiast do Ołtarza.
Poza tym chłopcy z Legnicy znaleźli sobie ostatnio niezłe źródło zarobkowania. Chodzą po parafiach i wyciągają od proboszczów stare szaty (no bo oni tradycjonaliści i by im się przydały), które potem sprzedają w internecie.
Mam nadzieję, że za miesiąc nie zobaczę chłoptasiów z Legnicy na Mszy w Świdnicy (chyba, że jako wiernych) i ja się o to postaram.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #21 dnia: Stycznia 26, 2020, 21:52:07 pm »

W Świdnicy zawsze jest OK!  i tak jak Pan napisał, x. Nastałek to klasa sama w sobie. Ale dziś faktycznie było trochę inaczej. Ministrantów było dziś więcej, zastanawiałam się skąd oni się tu wzięli.  Potwierdzam to co Pan napisał odnośnie zachowania, te śmieszki tego jednego z tym dislem i te balaski zamknięte przed czasem. Niech oni lepiej nie przyjeżdżają, bo takie ich ubogacanie to nic dobrego.
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #22 dnia: Stycznia 26, 2020, 23:24:42 pm »

Cytuj
Poza tym chłopcy z Legnicy znaleźli sobie ostatnio niezłe źródło zarobkowania. Chodzą po parafiach i wyciągają od proboszczów stare szaty (no bo oni tradycjonaliści i by im się przydały), które potem sprzedają w internecie.

Taka działalność w kodeksie karnym jakoś się nazywa. Skoro powziął pan taką informację i nic z nią nie zrobi - to też ma jakąś nazwę w prawie karnym.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #23 dnia: Stycznia 27, 2020, 07:57:32 am »

Cytuj
Poza tym chłopcy z Legnicy znaleźli sobie ostatnio niezłe źródło zarobkowania. Chodzą po parafiach i wyciągają od proboszczów stare szaty (no bo oni tradycjonaliści i by im się przydały), które potem sprzedają w internecie.

Taka działalność w kodeksie karnym jakoś się nazywa. Skoro powziął pan taką informację i nic z nią nie zrobi - to też ma jakąś nazwę w prawie karnym.
Panie rysiu, młyny mielą powoli. Wszystko w swoim czasie.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #24 dnia: Stycznia 27, 2020, 08:28:35 am »

Wiecie Panowie, to juz lepiej niż wrzucac te szaty w ogień. Mam relacje ksiedza z pierwszej reki(otworu gebowego), który dosłownie wyrwał ornaty z ogniska rozpalonego przez Proboszcza przy okazji wiekszego sprzątania zakrystii.
Zapisane
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #25 dnia: Stycznia 27, 2020, 09:30:37 am »

Wiecie Panowie, to juz lepiej niż wrzucac te szaty w ogień. Mam relacje ksiedza z pierwszej reki(otworu gebowego), który dosłownie wyrwał ornaty z ogniska rozpalonego przez Proboszcza przy okazji wiekszego sprzątania zakrystii.


Wcale nie lepiej. Bo pan nie wiesz, do czego moga ornaty posluzyc 'zakupcom' z internetu. Moga sluzyc np. do jakichs przebran Halloween-owych, czy innych obrazoburczych rzeczy. Sam bylem na imprezie w klubie, gdzie biegal 'chloptas' ubrany w same galoty i ornat, ktory ewidentnie byl ornatem 'niezabawkowym' i noszacym slady uzywania (mial tez drewninany pastoral i czapke na wzor mitry). Jesli maja byc wykorzystywane do takich celow - to jak przepisy nakazywaly (lub nakazuja nadal) - lepiej spalic w ognisku.
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #26 dnia: Stycznia 27, 2020, 13:18:38 pm »

Panie Hubertusie, ja również bywałem niejednokrotnie do pewnego czasu na imprezach, gdzie gośc odziany w ornat zachowywał się w sposób niuprawniony do takiego odzienia. Więc sprawa jest trudna. Nawet taka komisja miala być; do spraw trudnych. Swego czasu była formacja zajmująca sie sprawami trudnymi, nazywała się Sicherheitsdienst. Exemplum   https://www.youtube.com/watch?v=NjRWySkVO-8
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #27 dnia: Stycznia 27, 2020, 14:55:50 pm »

Sicherheitsdienst. Exemplum   https://www.youtube.com/watch?v=NjRWySkVO-8

Warto było się pofatygować kto to robi, a jest to manipulacja z takim podkładem muzycznym. Pod różnymi tytułami było to zdjęcie:



To od trzech lat jest ten filmik zrobiony przez niego i gość zamieszczał gdzie mógł. Po krótkiej kwerendzie mogłabym podać, ale nie zrobię tego. Jakiś świr nagrał w sumie 4 czy 5 zmanipulowanych filmików, a panu na to jak na lato bo pan wielki tradycjonalista.
To tez jego produkcja:

https://www.youtube.com/watch?v=KxcZaKE1FDE
« Ostatnia zmiana: Stycznia 27, 2020, 15:13:42 pm wysłana przez Anna M » Zapisane
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #28 dnia: Stycznia 27, 2020, 18:08:55 pm »

Pani Anno Szanowna, oczywiście publikując ten materiał nie liczyłem na Pani poczucie humera, ale jednak Pani kierowana nieomylnym tropizmem zareagowała natychmiast nie szczędząc sobie uwag na temat moich wstecznych zapatrywań. No dobrze, to ja inaczej i raczej odnosząc sie do Pana Hubertusa. Uwazam, ze kazde przywdzianie stroju liturgicznego przez przebierańca podającego sie za ofiarnika Mszy Swietej jest o kilkaset kregów piekielnych gorszym nadużyciem od tych przykładów podanych przez Pana. Małoletnich idiotów wiele tłumaczy, wszyscy byliśmy mlodzi i wielu z nas rumieni sie na wspomnienie tych czasów i próbuje to wyprzeć, ja tez. Pamietam te Msze, wtedy jeszcze myslałem ze Święte, gdy razczapiepierzałem(wtedy nie widziałem że takiego słowa w języku polskim nie ma) palce w kształcie litery od której nie zaczyna sie żadne polskie słowo. Dzisiaj na taką naiwność sobie już pozwolic nie mogę, bo mam siwe włosy i płaczące wnuki. Każdy błazen, który udaje ksiedza katolickiego bałamucąc przy tym tłumy, godzien jest stukrotnie wiekszego ubolewania od tych smarkaczy o których Pan pisze, Panie Huberusie.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #29 dnia: Stycznia 27, 2020, 18:39:14 pm »

Pani Anno Szanowna, oczywiście publikując ten materiał nie liczyłem na Pani poczucie humera, ale jednak Pani kierowana nieomylnym tropizmem zareagowała natychmiast nie szczędząc sobie uwag na temat moich wstecznych zapatrywań.

Jak Pan chce grac przygłupa to proszę bardzo, nie zabraniam, ale proszę nie odwracać  ciągle kota ogonem, że brak mi poczucia "humera". Bo to nie pierwsze tu.   Bez zbędnego patosu! Czytam co kto pisze i co pan napisał. Ale u pana to jest tak aby dowalić.

No dobrze, to ja inaczej i raczej odnosząc sie do Pana Hubertusa.(...)

No dobrze, to ja też jeszcze inaczej do Pana.

Lekcja z III Niedzieli po Objawieniu Pańskim - 26 stycznia 2020 r.

"Bracia: Nie uważajcie siebie samych za zbyt mądrych. Nikomu złem za zło nie oddawajcie, ale starajcie się czynić dobrze nie tylko przed Bogiem, ale i przed wszystkimi ludźmi. Jeśli to możliwe, i o ile od was zależy, ze wszystkimi ludźmi pokój zachowujcie. Nie brońcie samych siebie, najmilsi, ale pozostawcie to gniewowi (Bożemu), napisane jest bowiem: Moja jest pomsta i ja odpłacę, mówi Pan. Ale jeśliby nieprzyjaciel twój łaknął, nakarm go, a jeśli ma pragnienie, podaj mu napój: tak czyniąc węgle ogniste zgromadzisz na głowę jego. Nie daj się zwyciężać złu, ale zło dobrem zwyciężaj."

List św. Pawła do Rzymian Rz 12,16-21.

Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Summorum Pontificum  |  Wątek: Błędy, nadużycia i inne tego typu rzeczy w celebracji Mszy Trydenckich w Polsce « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!