Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 17:52:03 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231860 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Wszyscy mówią o odkłamywaniu historii, to pora to zacząć.
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 3 [4] Drukuj
Autor Wątek: Wszyscy mówią o odkłamywaniu historii, to pora to zacząć.  (Przeczytany 3991 razy)
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #45 dnia: Stycznia 12, 2020, 01:06:49 am »

Cytuj
.  Ryś z ks. Stehlinem 
Dialog międzyreligijny ???
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #46 dnia: Stycznia 12, 2020, 12:54:10 pm »

Cytuj
.
Na spotkaniu z przedstawicielami społeczności żydowskiej w Polsce Duda stwierdził, że:
    – jest prezydentem wszystkich Polaków
    – nie nie ma Polaków, którzy na 100% mogą powiedzieć, że nie mają w swojej krwi, choćby małej domieszki krwi żydowskiej
    – tylko matka jest pewna (?)
https://mobile.twitter.com/gfkot/status/1215392414124343296
   

https://mobile.twitter.com/gfkot/status/1215392414124343296

Po wysluchaniu powyzszej wypowiedzi moja żona ma pytanie do Prezydenta RP. Ponadto zalinkuje w mediach spolecznosciowych wypowiedz prezydenta o Polkach.

"Panie prezydencie, czy jest pan pewny ojcostwa swojej córki?"
« Ostatnia zmiana: Stycznia 12, 2020, 12:59:29 pm wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #47 dnia: Stycznia 12, 2020, 13:51:05 pm »

Te pozorne dyskusje w większości przypadków są po prostu jałowe, i nie mam na myśli tylko tych historycznych.
Dlaczego na przykład Michał Krajski nie miałby podyskutować z Zielińskim albo Wilkiem, a bp Ryś z ks. Stehlinem?
Teraz przekonani przekonują przekonanych.


Bardzo jałowe, każdy temat musi być przez pewne osoby sprowadzony do politykierstwa i ich słusznych racji, a wszyscy inni nie mają racji i powinni milczeć, albo inni to idioci, a oni jedyni z patentem mądrości i prawdy. 

Ja rozpoczęłam wątek co to Putin powiedział o Polsce zarzucając nam wywołanie II wojny światowej we współpracy z hitlerowską III Rzeszą, całkowicie odrzucił jakąkolwiek odpowiedzialność Związku Sowieckiego za wybuch wojny, etc ...  wiele można by tu dopisać z jego wypowiedzi. Wypowiedź premiera zaklinowałam i uważałam ją za słuszną i wyważoną. Wielu ludzi na Zachodzie i nie tylko zareagowało na to i spokojnie przedstawiło fakty.

I o to tu chodziło, bez oceny polityków, a tym bardziej historii, bo są od tego inni. Jeden z historyków napisał: "Jeżeli historycy zamilkną, do głosu dojdą szaleńcy, dyletanci i osoby kwestionujące zbrodnie. Nie możemy do tego dopuścić"  Taką zakłamaną historią mnie w moich latach karmili, ja to doskonale pamiętam i wiem z jak zakłamanej historii zdawałam maturę i dziś po latach w te same kłamstwa wypowiadane przez Jego Ekscelencję Putina nie będę przyklaskiwać.  Przeszłość ma znaczenie i historia to sztuka dyskusji, a nie propagandy.


Pani Anno, czy mogłaby Pani w kilku zdaniach wyjaśnic Anglikom, Francuzom, Włochom, Amerykanom itd, do czego jest IM potrzebne jest istnienie państwa polskiego i dlaczego mieliby w tej sprawie kiwnąć palcem. My to sobie wydrukujemy i przy okazji spotkań z etranżerami będziemy ich przekonywać.

Nic nikomu nie muszę wyjasniać i panu też, mogę tylko dodać, że marnuje się pan na tym niegdyś katolickim forum.

@rysio --> odnośnie pana komentarza tu:

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,10112.msg225716.html#msg225716

... wypowiedzi już wcześniej trzeba było udzielić gdzie było wcześniej wpisane tu:

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,12.msg225686.html#msg225686


Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #48 dnia: Stycznia 12, 2020, 14:14:05 pm »

Dyskredytujące prezydenta wypowiedzi o Polkach nie powinny być roztrząsane w dziasle humor. Moze smieszy to Dudusia i jego małżonkę ewentualnie Danielsa ale nie powinno smieszyc Polek i Polakow.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #49 dnia: Stycznia 12, 2020, 15:14:16 pm »

Dyskredytujące prezydenta wypowiedzi o Polkach nie powinny być roztrząsane w dziasle humor. Moze smieszy to Dudusia i jego małżonkę ewentualnie Danielsa ale nie powinno smieszyc Polek i Polakow.


Pan i tam się też wypowiedział i humor trzeba też trzeba upolitycznić:

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,12.msg225689.html#msg225689

... i proponuję, żeby pana wypowiedzi były bardzo widoczne, to otwierać osobny wątek, a nie uprawiać biegunki postowej w każdym wątku z tymi samymi wypowiedziami.  A jak żona ma pytanie do prezydenta, to myślę, że razem z żona pan napisze do prezydenta, bo to, co jest wpisane to nie przeczyta.

I życzę więcej kultury w wypowiedziach.
Zapisane
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #50 dnia: Stycznia 12, 2020, 16:21:52 pm »

Pani Anno, Pani zdaje sie wyrazać przekonanie, że reprezentuje Prawde, a ekscelencja Putin łże jak pies. Róznica polega na tym, że ekscelencja robi to w pełni swiadomie i z premedytacją, a Pani powtarza kłamliwą wersje historii, podobnie kłamliwą jak ta, której bylismu óczeni w szkołach. Tak na marginesie, to te same zakłamane łajzy, które łgały nas w czasach szkolnych, łzą nadal, tylko z innego klucza. Żaden Francuz czy Anglik nie miał najmniejszego obowiązku rzucać sie przepaśc dlatego, Polacy mieli na swoim czele łajdaków, zdrajców i debili. Mało tego, zdecydowana wiekszośc Polaków była zachwycona tym przywództwem i nie widziała niczego niestosownego w ich polityce. Niestety, Pani i ludzie podobni Pani nadal nie dostrzegają czegos, co normalni ludzie widzieli juz 80 lat temu, do was to jeszcze nie dotarło. Coś Pani o katolicyzmie wspomniała. No własnie, czy wiara w mrzonki, własne wyobrazenia o swiecie w opozycji do stanu faktycznego ma coś wspólnego z katolicyzmem? Otóz nie proszę Pani. Katolicyzm jest realistyczny, a nie idealistyczny. Na tym polega właśnie modernizm, że wy własne chciejstwa i urojenia stawiacie wyzej od rzeczywistosci. Ekscelencja robi to co w jego realnej sytuacji jest korzystne dla niego, a nie dla Polaków, bo on prezydentem Polaków nie jest, tylko gangsterem i po gangstersku kalkuluje. Polska jest potrzebna TYLKO Polakom i to niektórym, nikomu innemu i proszę głupstw nie opowiadać o moralnych obowiazkach innych narodów wobec nas. Ordo caritatis proszę sobie przyswoić.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #51 dnia: Stycznia 12, 2020, 19:08:42 pm »

... proszę głupstw nie opowiadać o moralnych obowiązkach innych narodów wobec nas. Ordo caritatis proszę sobie przyswoić.


Nigdzie nie pisałam o moralnych obowiązkach innych narodów. Proszę nie pisać głupstw, skoro nie rozumie pan czy nie chce zrozumieć co ja napisałam. Proszę mnie o kolejności miłosierdzia nie pouczać i proszę sobie przyswoić więcej kultury wypowiedzi i bić się w swoje piersi, a nie w moje. I tyle w temacie.
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Wszyscy mówią o odkłamywaniu historii, to pora to zacząć. « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!