Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Wrzesień 24, 2020, 14:31:18 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Skauci św. Bernarda

http://ssbc.pl/
218988 wiadomości w 6321 wątkach, wysłana przez 1567 użytkowników
Najnowszy użytkownik: random1414
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Wszyscy mówią o odkłamywaniu historii, to pora to zacząć.
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 4 Drukuj
Autor Wątek: Wszyscy mówią o odkłamywaniu historii, to pora to zacząć.  (Przeczytany 2273 razy)
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 6995

« dnia: Grudzień 30, 2019, 23:03:39 pm »

To co poniżej podaję to dotyczy tych słów:

Podczas ostatniej konferencji prasowej przed świętami Władimir Putin oskarżył Polskę, że jest współodpowiedzialna za drugą wojnę światową. Powiedział też, że "siły radzieckie" weszły do Polski we wrześniu 1939 r., bo "polski rząd stracił kontrolę nad siłami zbrojnymi i uciekł z kraju". "Nie było z kim rozmawiać” - dodał. Zarzucił też Polsce "rozbiór Czechosłowacji".

Potem na spotkaniu z wojskowymi prezydent Rosji stwierdził, że Józef Lipski, polski ambasador w Berlinie od 1934 r. "całkowicie zgadzał się z Hitlerem w jego poglądach antysemickich". Nazwał polskiego dyplomatę "bydlakiem i antysemicką świnią".

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Tylko prawda wyzwala. Wszyscy mówią o odkłamywaniu historii, to pora to zacząć.

XX wiek przyniósł światu niewyobrażalne cierpienie i śmierć setek milionów ludzi – zamordowanych w imię chorych, totalitarnych ideologii. Śmiertelne żniwo nazizmu, faszyzmu i komunizmu jest oczywistością dla ludzi naszego pokolenia. Oczywistością jest także to, kto za te zbrodnie odpowiada – i czyj sojusz rozpoczął II Wojnę Światową, najbardziej morderczy konflikt w dziejach ludzkości.

Oświadczenie Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego
(...)
https://www.premier.gov.pl/wydarzenia/aktualnosci/oswiadczenie-prezesa-rady-ministrow-mateusza-morawieckiego-0.html

Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 4916


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #1 dnia: Grudzień 30, 2019, 23:06:48 pm »

I gitarra.
Ciekawe, kiedy ktoś odkłamie cały posoborowy syf z Bongiornem na czele. To jest dopiero kłamstwo...
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 5956


« Odpowiedz #2 dnia: Grudzień 31, 2019, 09:00:15 am »

Po konferencji w Monachium polski rząd wystosował noty dyplomatyczne, żądając pokojowego przekazania Zaolzia. Rząd czechosłowacki zgodził się spełnić polskie oczekiwania. Oddziały Wojska Polskiego, pod dowództwem gen. Władysława Bortnowskiego, wkroczyły na Zaolzie. Rodacy nie posiadali się z radości. I to była konsekwencja agresji wojsk czeskich na Śląsk Cieszyński w 1919 roku. Agresji nie sprowokowanej przez Polskę.

Przypomnę, że agresja czeska w 1919 była krwawa, Czesi dopuszczali się dobijania bagnetami rannych polskich żołnierzy. Mason Benesz załatwił w Paryżu po linii masońskiej przyłączenie (bez referendum) Zaolzia zamieszkałego w zdecydowanej większości przez Polaków.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 31, 2019, 09:02:12 am wysłana przez jwk » Zapisane
Für Kikokarmenisten, Komunisten und Volkskomissaren Eintritt verboten.
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1569

« Odpowiedz #3 dnia: Grudzień 31, 2019, 09:09:37 am »

No i po paru miesiacach nasi sanacyjni mędrcy po tej samej masońskiej linii zawracają wektory o 180' i wyprowadzają Adolfa z równowagi a Polske kierują nad przepasc.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 5956


« Odpowiedz #4 dnia: Grudzień 31, 2019, 09:40:42 am »

No i po paru miesiacach nasi sanacyjni mędrcy po tej samej masońskiej linii zawracają wektory o 180' i wyprowadzają Adolfa z równowagi a Polske kierują nad przepasc.
Jestem pełen podziwu dla pańskich bzdur prezentowanych na tym forum. To potwierdza przysłowie "jeszcze nigdy tak nie było, żeby gorzej być nie mogło".
Zapisane
Für Kikokarmenisten, Komunisten und Volkskomissaren Eintritt verboten.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 6995

« Odpowiedz #5 dnia: Grudzień 31, 2019, 10:49:20 am »

No i po paru miesiacach nasi sanacyjni mędrcy po tej samej masońskiej linii zawracają wektory o 180' i wyprowadzają Adolfa z równowagi a Polske kierują nad przepasc.

Faktycznie to dopiero "mądrość" wychodzi z pana strony. Przecież pan nie raz tu pisał i pisze o zakłamanej historii, swoich mówców powtarza, a teraz raptem co? milczeć dalej? nie drażnić cara. etc ...?

Ambasador Niemiec reaguje
Ambasador Niemiec w Warszawie zareagował na słowa Władimira Putina. Rolf Nikel przypomniał stanowisko Niemiec ws. Paktu Ribbentrop-Mołotow. Było to przygotowanie do "zbrodniczej wojny i brutalnego podziału Polski między hitlerowskie Niemcy a ZSRR".

https://wiadomosci.wp.pl/wladimir-putin-i-spor-z-polska-ambasador-niemiec-reaguje-6462350170413185a

Ambasador Izraela o słowach Putina: Polska była pierwszą ofiarą
- To Niemcy zaczęły II wojnę światową, a Polska była jej pierwszą ofiarą, potem były inne kraje - powiedział ambasador Izraela w Polsce Alexander Ben Zvi, odnosząc się do oskarżeń prezydenta Rosji wobec Polski. Władimir Putin sugerował m.in. współwinę Polski w doprowadzeniu do II wojny światowej.

https://wiadomosci.wp.pl/ambasador-izraela-o-slowach-putina-polska-byla-pierwsza-ofiara-6462547822478977a

Można wiele innych głosów zacytować, którzy zaczynają mówić prawdę, ale można i tak:

Janusz Korwin-Mikke reaguje na słowa Władimira Putina. "Trzeba się śmiać"

Kiedy wszyscy oburzają się słowami Władimira Putina, on dziwi się, że Polacy nie wykazują poczucia humoru. - Nie rozumiem, dlaczego my tak ostro reagujemy i dajemy się nabierać na to - podkreśla Janusz Korwin-Mikke.

https://wiadomosci.wp.pl/janusz-korwin-mikke-reaguje-na-slowa-wladimira-putina-trzeba-sie-smiac-6462301826115201a
Zapisane
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1569

« Odpowiedz #6 dnia: Grudzień 31, 2019, 11:35:18 am »

Jasne Pani Anno. W obronie prawdy historycznej, Polin wypowie wojne Putinowi, bedzie to wojna słuszna oczywiście i uzasadniona. Ministerstwa spraw zagranicznych izraela, usraela, poprą nasze słuszne racje zdecydowanymi notami dyplomatycznymi a nastepnie z bólem serca i niechętnie dokonają normalizacji stosunków z Putinem z zachowaniem status quo na granicy niemiecko-rosyjskiej. Trudno mieć pretensje nawet do kelnerek w paryskich i berlińskich barach, ze mają nas za kretynów.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 6995

« Odpowiedz #7 dnia: Grudzień 31, 2019, 11:46:37 am »

@Sławek125

 :D najwyraźniej panu bliżej do Włodzimierza Czarzastego, który onego czasu mówił, że sowieccy żołnierze wyzwalali Polskę. Z kolei prof. Norman Davies znany historyk, w rozmowie z Wirtualną Polską mówi, że nie podziela tego zdania. - Oczywiście tak mówiła propaganda sowiecka, ale potrzebna jest kropla rozsądku - stwierdza.

https://wiadomosci.wp.pl/wlodzimierz-czarzasty-sowieccy-zolnierze-wyzwalali-polske-norman-davies-dla-wp-nie-podzielam-tego-stwierdzenia-6451345308805249a

Wcześniej te polskie obozy i tu ogromne pole do odkłamania co już się zaczęło, tylko prawda jest ciekawa, bo historii i tak już nie odwrócimy.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 31, 2019, 11:53:00 am wysłana przez Anna M » Zapisane
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1569

« Odpowiedz #8 dnia: Grudzień 31, 2019, 12:06:27 pm »

Brawo Pani Anno, szczególnie za przywołanie "przyjaciela" Polski prof. Daviesa. To bardzo mądry człowiek, między innymi wsławił się stwierdzeniem, że Wielka Brytania wygrała II wojne swiatową, przy takich autorytetach nie dziwią te banialuki, które Pani wypisuje. W sytuacji gdy cały swiat ma swietne relacje z ruskimi szachistami, jedynym kundelkiem, który łapie za nogawki jest Polin. Nawet Trump, który ma to wszystko w dupie, zwrócił w przypływie dobroci uwage temu debilowi Judzie, na potrzebe normalizacji relacji z Rosja. No ale to przecież nie leży w interesie Izraela, którego reprezentatem ten łajdak jest. Ludzie ogarnijcie sie, bo znowu bedziecie jesść zupe z buraków pastewnych. Konsekwencje tego sa takie, że jedynym awanturnikami w tej czesci europy są poliniacy, bo z nikim do ładu dojść nie potrafią. Z zydami afery, z ruskimi afery, z europą afery, nawet do Iranu się przywalalil, bo jakieś konferencje organizują. Dla wszystkich będzie lepiej, jak to barachło się gdzieś albo przesiedli albo wybije na wojnie o prawde historyczną.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 6995

« Odpowiedz #9 dnia: Grudzień 31, 2019, 12:45:14 pm »

@Sławek125

Proszę pana ja nie roztrząsam w tak żałosny sposób jak pan i nie przywołuję celowo nikogo i nie wiem czy "przyjaciela" czy przyjaciela, podaję to co się dotyczy ostatniej zakłamanej wypowiedzi Putina i akurat była wypowiedź prof Daviesa, który potwierdził kłamstwo, mogę podać inne wypowiedzi i innych osób, (ale po co?) które zapewne pan też jakoś tam zakwalifikuje. Nie wiem skąd wziął pan to stwierdzenie prof Daviesa: "stwierdzeniem, że Wielka Brytania wygrała II wojnę swiatową"  - bo ja znam inną jego wypowiedź, a w ogóle jest zacytowana jego wypowiedź z wykładu w Rosji:

https://wiadomosci.onet.pl/swiat/rosja-norman-davies-tlumaczyl-w-moskwie-kto-wygral-ii-wojne-swiatowa/d6fw4m

No i może pan mieszka gdzieś w Polin, bo ja mieszkam w Polsce. Ja panu nic nie narzucam i nie mam zamiaru wchodzić w jakieś politykierstwo z panem.

I na zakończenie zamiast Noworocznych życzeń:

„Tyle wart jest nasz rok, ile zdołaliśmy przezwyciężyć w sobie niechęci, ile zdołaliśmy przełamać ludzkiej złości i gniewu.
Tyle wart jest nasz rok, ile ludziom zdołaliśmy zaoszczędzić smutku, cierpień, przeciwności.
Tyle wart jest nasz rok, ile zdołaliśmy okazać ludziom serca, bliskości, współczucia, dobroci i pociechy.
Tyle wart jest nasz rok, ile zdołaliśmy zapłacić dobrem za wyrządzane nam zło.”

Kardynał Stefan Wyszyński, Prymas Tysiąclecia.
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4245

« Odpowiedz #10 dnia: Grudzień 31, 2019, 13:16:21 pm »

Jasne Pani Anno. W obronie prawdy historycznej, Polin wypowie wojne Putinowi, bedzie to wojna słuszna oczywiście i uzasadniona. Ministerstwa spraw zagranicznych izraela, usraela, poprą nasze słuszne racje zdecydowanymi notami dyplomatycznymi a nastepnie z bólem serca i niechętnie dokonają normalizacji stosunków z Putinem z zachowaniem status quo na granicy niemiecko-rosyjskiej. Trudno mieć pretensje nawet do kelnerek w paryskich i berlińskich barach, ze mają nas za kretynów.

"A więc wojna!" - można by zażartować, gdyby nie było to straszne.

A propos wypowiedzi ambasadorów Niemiec, USA i Izraela. Chciałbym usłyszeć Trumpa, Merkel i Bibiego.

Przed I wojną w Zatoce Perskiej ambasadorowie USA i Wlk.Bryt. sprowokowali/dali zielone światło Saddamowi Husajnowi do zajęcia Kuwejtu. Też w formie deklaracji poczynionych przez ambasadorów. Gdy Husejn zajął Kuwejt pojawił się rwetes i hasło: wojna. Ambasadorów odwołano i wysłano wojska przeciwko złemu Husajnowi.

Podobnie było w Monachium w 1938.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1569

« Odpowiedz #11 dnia: Grudzień 31, 2019, 13:28:19 pm »

Jasne Pani Anno. W obronie prawdy historycznej, Polin wypowie wojne Putinowi, bedzie to wojna słuszna oczywiście i uzasadniona. Ministerstwa spraw zagranicznych izraela, usraela, poprą nasze słuszne racje zdecydowanymi notami dyplomatycznymi a nastepnie z bólem serca i niechętnie dokonają normalizacji stosunków z Putinem z zachowaniem status quo na granicy niemiecko-rosyjskiej. Trudno mieć pretensje nawet do kelnerek w paryskich i berlińskich barach, ze mają nas za kretynów.

"A więc wojna!" - można by zażartować, gdyby nie było to straszne.

A propos wypowiedzi ambasadorów Niemiec, USA i Izraela. Chciałbym usłyszeć Trumpa, Merkel i Bibiego.

Przed I wojną w Zatoce Perskiej ambasadorowie USA i Wlk.Bryt. sprowokowali/dali zielone światło Saddamowi Husajnowi do zajęcia Kuwejtu. Też w formie deklaracji poczynionych przez ambasadorów. Gdy Husejn zajął Kuwejt pojawił się rwetes i hasło: wojna. Ambasadorów odwołano i wysłano wojska przeciwko złemu Husajnowi.

Podobnie było w Monachium w 1938.
Nie tylko słowem ale i czynem wspierano wybuch wojny w zatoce. Najpierw sprzedali Saddamowi broń chemiczną a potem go oskarzyli o posiadanie i stosowanie. Emirowi Kuwejtu sprzedali poziome wiertła aby mógł jumać iracką rope. Pamietam wybuch I wojny w Zatocye.  W akademiku w którym mieszkałem, mieszkali irakijczycy. Banda poliniackich debili goniła ich po korytarzach w odwecie za agresje na Kuwejt. Nic sie nie zmieniło, no oprócz poziomu debilizmu.
Zapisane
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1569

« Odpowiedz #12 dnia: Grudzień 31, 2019, 13:44:37 pm »

Pani Anno, wzruszające sa to słowa Prymasa, brakuje mi tam jednego wersu, no ale Prymas miał pewnie ważniejsze sprawy na głowie

Tyle wart jest nasz rok ile zrobilismy w obronie Mszy Swietej
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4245

« Odpowiedz #13 dnia: Grudzień 31, 2019, 13:45:21 pm »

Jasne Pani Anno. W obronie prawdy historycznej, Polin wypowie wojne Putinowi, bedzie to wojna słuszna oczywiście i uzasadniona. Ministerstwa spraw zagranicznych izraela, usraela, poprą nasze słuszne racje zdecydowanymi notami dyplomatycznymi a nastepnie z bólem serca i niechętnie dokonają normalizacji stosunków z Putinem z zachowaniem status quo na granicy niemiecko-rosyjskiej. Trudno mieć pretensje nawet do kelnerek w paryskich i berlińskich barach, ze mają nas za kretynów.

"A więc wojna!" - można by zażartować, gdyby nie było to straszne.

A propos wypowiedzi ambasadorów Niemiec, USA i Izraela. Chciałbym usłyszeć Trumpa, Merkel i Bibiego.

Przed I wojną w Zatoce Perskiej ambasadorowie USA i Wlk.Bryt. sprowokowali/dali zielone światło Saddamowi Husajnowi do zajęcia Kuwejtu. Też w formie deklaracji poczynionych przez ambasadorów. Gdy Husejn zajął Kuwejt pojawił się rwetes i hasło: wojna. Ambasadorów odwołano i wysłano wojska przeciwko złemu Husajnowi.

Podobnie było w Monachium w 1938.
Nie tylko słowem ale i czynem wspierano wybuch wojny w zatoce. Najpierw sprzedali Saddamowi broń chemiczną a potem go oskarzyli o posiadanie i stosowanie. Emirowi Kuwejtu sprzedali poziome wiertła aby mógł jumać iracką rope. Pamietam wybuch I wojny w Zatocye.  W akademiku w którym mieszkałem, mieszkali irakijczycy. Banda poliniackich debili goniła ich po korytarzach w odwecie za agresje na Kuwejt. Nic sie nie zmieniło, no oprócz poziomu debilizmu.

No i na koniec trzeba dodać, że całą koalicję (Kwasa, PiS, UW, PSL, LSD) opanowała gorączka złota. Wtedy to premier RP - Cimoszewicz wypowiedział pamiętne, kompromitujące Polskę słowa:
" Jeszcze nigdy Polska nie była tak blisko złóż ropy naftowej". Te małe karzełki polityki międzynarodowej autentycznie uwierzyły w to, że Polska otwiera nową epokę kolonialną.
Wszystkie media były w PL pod kontrolą wojskową. Pewna pani redaktor katolickiego radia (lokalnego) pokazała mi listę "zakazanych słów". Nie można było mówić, że mamy do czynienia z "wojną" tylko z "misją stabilizacyjną".
Debilizm ludzki ponad podziałami dał o sobie znać. Do MSZ-tu stały kolejki polskich przedsiębiorców liczących na "kontrakty". Zresztą MSZ zachęcał - przyjmował jakieś zgłoszenia.
Nie zachowywano nawet pozorów, że wojna prowadzona jest w celu znalezienia "broni atomowej", którą to podobno miał Husajn. Nikt obywatelom polskim nie powiedział słowa "przepraszamy"...bo taka jest tradycja traktowania suwerena w PL.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4245

« Odpowiedz #14 dnia: Grudzień 31, 2019, 13:49:51 pm »

Pani Anno, wzruszające sa to słowa Prymasa, brakuje mi tam jednego wersu, no ale Prymas miał pewnie ważniejsze sprawy na głowie

Tyle wart jest nasz rok ile zrobilismy w obronie Mszy Swietej

Panie Sławku, jest to aktualne i teraz. Wielu nowusowych posoborowych księży udziela się na polu patriotycznym, bo za to po głowie na razie się nie dostaje. Ale Msza św. to poważna rzecz...za obronę Mszy św. biskup może wywalić do domu emeryta.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Strony: [1] 2 3 4 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Wszyscy mówią o odkłamywaniu historii, to pora to zacząć. « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.11 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!