Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 22:31:32 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Problem dwóch papieży
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Problem dwóch papieży  (Przeczytany 1476 razy)
FrankCostello
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 5

« dnia: Grudnia 23, 2019, 17:07:05 pm »

Ja w w/w temacie proszę mi wyjaśnić czy Łodzią Piotrową mogą sterować dwaj papieże.Czy też użyję innego sformułowania ,a mianowicie czy ciało może mieć dwie głowy lub czy jedna żona może mieć dwóch mężów.Uprzedzam że  nawet nie chce słyszeć o powoływaniu się na św.Celestyna V bo on zrezygnował w dosłownym tego słowa znaczeniu , a nie jak tu ma miejsce tj.nadal sprawuje urząd.  ???
Zapisane
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #1 dnia: Grudnia 23, 2019, 18:19:26 pm »

O czym Pan Szanowny rozmawia? To Papież emeryt mianuje i odwołuje biskupów, czy wydaje kolejne dokumenty?
Zapisane
FrankCostello
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 5

« Odpowiedz #2 dnia: Grudnia 23, 2019, 18:28:00 pm »

Właściwie o to :

https://youtu.be/q78nDEdSrqk
Zapisane
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #3 dnia: Grudnia 23, 2019, 18:52:36 pm »

No przywitali się elegancko, pogadali i tyle. Nie róbmy z tego zabójstwa Kenedjego.
Zapisane
FrankCostello
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 5

« Odpowiedz #4 dnia: Grudnia 23, 2019, 18:54:51 pm »

Tu nie chodzi o przywitanie ale o przyjęcie nominacji.
Zapisane
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #5 dnia: Grudnia 23, 2019, 19:05:16 pm »

Tu nie chodzi o przywitanie ale o przyjęcie nominacji.
O czym pan rozmawia To Benedykt wrecza im bulle, pierscień i biret? Ja wiem, że jest taka czesc duchowieństwa posoborowego, która z jakiegoś powodu upodobala sobie w Benedykcie i mącą młodym ludziom w głowach jakoby Benedykt był ciągle urzędującym Papiezem i uosobieniem ortodoksji. Niestety zadnym uosobieniem ortodoksji nie był, no może ubierał sie troche lepiej od poprzedników i nastepcy.
Zapisane
FrankCostello
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 5

« Odpowiedz #6 dnia: Grudnia 23, 2019, 19:43:54 pm »

Brak mi słów.Widzę że ta dyskusja nie ma sensu. :-X
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #7 dnia: Grudnia 23, 2019, 19:45:51 pm »

Costello to Elvis był z tego co pamiętam. Piękny głos. A tak w ogóle to Bandziorno.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #8 dnia: Grudnia 23, 2019, 19:48:21 pm »

Brak mi słów.Widzę że ta dyskusja nie ma sensu. :-X
No nie ma, bo jest bezprzedmiotowa.
Zapisane
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #9 dnia: Grudnia 23, 2019, 20:05:21 pm »

Costello to Elvis był z tego co pamiętam. Piękny głos. A tak w ogóle to Bandziorno.
Że też żyją jeszcze tacy, co pamietają Elvisa Costello, szacun. A Frankie, to myslałem, że już w smole dawno, razem z kolegami z Lower East Side
Zapisane
FrankCostello
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 5

« Odpowiedz #10 dnia: Grudnia 23, 2019, 20:35:46 pm »

Proszę mnie  źle nie zrozumieć ja nie jestem jakimś fanem Benedykta XVI ,ale chodzi mi o sam fakt chodzenia w białej sutannie lub jak wyżej przyjmowania kardynałów w formie zatwierdzenia ich urzędu. Myślę że to nie jest chyba normalne w Kościele.Dodatkowo czyta się co jakiś czas takie newsy jak.np Benedykt XVI przerywa milczenie itp.

https://www.pch24.pl/nie-moze-byc-dwoch-papiezy---watykanisci-o-glosnych-slowach-sekretarza-benedykta-xvi,44050,i.html
Zapisane
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #11 dnia: Grudnia 23, 2019, 20:44:10 pm »

No pewnie, że nienormalne panie frankcostello, patologia i bardak. A co w posoborowiu jest normalne szanowny panie? To, ze wariaci i oszusci nami chcą kierować, to jeszcze nie powód aby się temu poddawać. Jeden Papież zdezerterował, wybrali drugiego i taki jest stan faktyczny. Gdyby iść drogą domysłów i własnych przekonań, to dla jednych kard. Rampolla był Papieżem, a dla innych kard. Siri.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #12 dnia: Grudnia 23, 2019, 22:34:59 pm »

Nie może być dwu papieży ..... https://www.youtube.com/watch?v=WRhZ0mIATrM
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
saileh
adept
*
Wiadomości: 8

« Odpowiedz #13 dnia: Stycznia 03, 2020, 13:29:34 pm »

Fragmenty biblijne dotyczące urzędu papieża:

> Szymonie, Szymonie, oto szatan domagał się, żeby was przesiać jak pszenicę; ale Ja prosiłem za tobą, żeby nie ustała twoja wiara. Ty ze swej strony utwierdzaj twoich braci».
Łk 22,31-32

> Na to Jezus mu rzekł: «Błogosławiony jesteś, Szymonie, synu Jony. Albowiem nie objawiły ci tego ciało i krew, lecz Ojciec mój, który jest w niebie. Otóż i Ja tobie powiadam: Ty jesteś Piotr [czyli Skała], i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą. I tobie dam klucze królestwa niebieskiego; cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie».
Mt 16,17-19

> Bo rzecz ma się podobnie jak z człowiekiem, który udał się w podróż. Zostawił swój dom, powierzył swoim sługom staranie o wszystko, każdemu wyznaczył zajęcie, a odźwiernemu przykazał, żeby czuwał.
Mk 13,34

> Powiedział mu po raz trzeci: «Szymonie, synu Jana, czy kochasz Mnie?» Zasmucił się Piotr, że mu po raz trzeci powiedział: «Czy kochasz Mnie?» I rzekł do Niego: «Panie, Ty wszystko wiesz, Ty wiesz, że Cię kocham». Rzekł do niego Jezus: «Paś owce moje!
J 21,17

zawsze odnosiły się do niego w liczbie pojedynczej, jako do jednoosobowego urzędu. W szczególności widać to w Mk 13,34, gdzie jest wielu sług, ale tylko jeden "odźwierny" dzierżący klucze domostwa.
Zapisane
Michal260189_T
aktywista
*****
Wiadomości: 1483

« Odpowiedz #14 dnia: Stycznia 04, 2020, 11:37:39 am »


A Teodor II ?
Zapisane
Sancte Michael Archangele, defende nos in proeli.....
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Problem dwóch papieży « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!