Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 14:16:06 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Summorum Pontificum  |  Wątek: Arcybiskup Manilli na Filipinach stwierdził, że SP u niego nie obowiązuje
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] Drukuj
Autor Wątek: Arcybiskup Manilli na Filipinach stwierdził, że SP u niego nie obowiązuje  (Przeczytany 8187 razy)
avars
bywalec
**
Wiadomości: 90

« Odpowiedz #15 dnia: Lutego 09, 2009, 00:40:10 am »

[...]
Całą sprawę opisał pokrótce w jednej ze swych publikacji  Abp Marcel Lefebvre, dodając własne uwagi na temat skutków przedmiotowego wydarzenia, (wszystko działo sie w latach rzymskich studiów Abpa). Teraz nie pamiętam , w której publikacji, mogę oczywiście sprawdzić dla zainteresowanych zagadnieniem.

Zgłaszam się jako pierwszy chętny - chciałbym dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat.

Właśnie się zorientowałem, że nie moge w tej chwili precyzyjnie odpowiedzieć - muszę mieć dostęp do "reszty"  moich książek. Proszę więc o cierpliwość, za tydzień będę, mam nadzieję, w rodzinnym domu, wówczas sprawdzę.  Wstępnie moge powiedzić, że prawdopodobnie pisze o tym w: Oni Go zdetronizowali albo Kościół przesiąknięty modernizmem; raczej w tej pierwszej, chociaż nie mogę w tej chwili zupełnie wykluczyć innego opracowania.
« Ostatnia zmiana: Lutego 09, 2009, 00:42:20 am wysłana przez avars » Zapisane
"Hydria farinae non deficiet nec lecythus olei minuetur usque ad diem in qua Dominus daturus est ... "
avars
bywalec
**
Wiadomości: 90

« Odpowiedz #16 dnia: Lutego 23, 2009, 00:24:20 am »

[...]
Całą sprawę opisał pokrótce w jednej ze swych publikacji  Abp Marcel Lefebvre, dodając własne uwagi na temat skutków przedmiotowego wydarzenia, (wszystko działo sie w latach rzymskich studiów Abpa). Teraz nie pamiętam , w której publikacji, mogę oczywiście sprawdzić dla zainteresowanych zagadnieniem.

Zgłaszam się jako pierwszy chętny - chciałbym dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat.

Arcybiskup pisał o tym w: "Kościól przesiąknięty modernizmem. W owocu znajduje się robak" , wyd. pol. Canon - Wers, Chorzów - Poznań 1995, s. 13.
Zapisane
"Hydria farinae non deficiet nec lecythus olei minuetur usque ad diem in qua Dominus daturus est ... "
Richelieu
aktywista
*****
Wiadomości: 858


« Odpowiedz #17 dnia: Lutego 23, 2009, 08:48:32 am »

Dziękuję Panu.
Zapisane
avars
bywalec
**
Wiadomości: 90

« Odpowiedz #18 dnia: Lutego 23, 2009, 16:47:23 pm »

Pisał o tym, jak mi sie wydaje gdzieś jeszcze,  znacznie szerzej, ale niestety nie miałem czasu na wnikliwisze poszukiwania. Jeśli trafię - oczywiście napiszę. 
Zapisane
"Hydria farinae non deficiet nec lecythus olei minuetur usque ad diem in qua Dominus daturus est ... "
Strony: 1 [2] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Summorum Pontificum  |  Wątek: Arcybiskup Manilli na Filipinach stwierdził, że SP u niego nie obowiązuje « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!