Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 20, 2024, 03:16:52 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231949 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Summorum Pontificum  |  Wątek: do forumowych kapłanów/zakonników pytanie o odprawianie KRR
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] Drukuj
Autor Wątek: do forumowych kapłanów/zakonników pytanie o odprawianie KRR  (Przeczytany 9980 razy)
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #30 dnia: Lutego 19, 2009, 15:29:22 pm »

U oblatów celebrował ks. W. Grygiel FSSP. Za pełną zgodą ówczesnego rektora.
Księże Aqeb gdyby prowincjał OMI miał .... to teraz o. Hryniewicz OMI był na cenzurowanym.
Zapisane
kwiatostan lipy
Gość
« Odpowiedz #31 dnia: Lutego 19, 2009, 16:25:19 pm »

Dla mnie ksiądz katolicki, który Mszy odprawianej w KRR na oczy nie widział, który nawet we własnym zakresie z czystej ciekawości tekstu tej Mszy nie przeczytał, nie zastanowił się nad róznicami z NOMem, (a jestem pewien, że są tacy)  jest księdzem okaleczonym.
Co z x Jerzym Popiełuszką?
Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2917

« Odpowiedz #32 dnia: Lutego 19, 2009, 21:51:29 pm »

@ Major
 Dziękuję. Myślalem, że może być tak, że po prostu wyższa wladza nie chce się rektorowi wtrącać.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Fidelis
Gość
« Odpowiedz #33 dnia: Lutego 19, 2009, 23:10:12 pm »

Dla mnie ksiądz katolicki, który Mszy odprawianej w KRR na oczy nie widział, który nawet we własnym zakresie z czystej ciekawości tekstu tej Mszy nie przeczytał, nie zastanowił się nad róznicami z NOMem, (a jestem pewien, że są tacy)  jest księdzem okaleczonym.
Co z x Jerzym Popiełuszką?

Nie twierdzę, że x Jerzy Popiełuszko nie spełnił powyższych warunków. Pierwszy na pewno.
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #34 dnia: Lutego 20, 2009, 08:18:38 am »

Ks. Popiełuszko znał Mszę w KRR z dzieciństwa i lat młodzieńczych. Jak wstąpił do seminarium to był ryt 1965 r., czyli w pewnym sensie jeszcze trydencki chociaż w Polsce mógłby być jeszcze ryt 1962. Przyjoł wszystkie niższe święcenia. Subdiakonat również gdyż  święcenia niższe i subdiakonat zniesiono w roku jego święceń kapłańskich.
Zapisane
Strony: 1 2 [3] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Summorum Pontificum  |  Wątek: do forumowych kapłanów/zakonników pytanie o odprawianie KRR « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!