Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 20, 2024, 15:49:16 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231949 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Matka Ziemia
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Matka Ziemia  (Przeczytany 606 razy)
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5779


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« dnia: Grudnia 04, 2019, 20:41:23 pm »

Byłem dziś na pogrzebie kolegi z pracy. Odszedł nagle.
Msza NOM, bez udziwnień, ale bez spowiedzi powszechnej. Generalnie do przyjęcia. Odprawiał x. proboszcz jednej z tutejszych parafii. Ale... Kilka razy wspomniał o oddaniu, złożeniu ciała mojego kolegi matce ziemi? Matce Ziemi? z której pochodzi. Nie wiem, czy to była taka metafora odnośnie słów "prochem jesteś..." czy też x. proboszcz idąc z "duchem czasu" miał na myślo Pachamamę. Trochę mnie to zdziwiło, że tak to brzmiało niejednoznacznie. Czuję pewien niesmak. Dla mnie to było nie koszer.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
miki
aktywista
*****
Wiadomości: 683


« Odpowiedz #1 dnia: Grudnia 05, 2019, 08:24:09 am »

"Wielki Duch jest we wszystkich rzeczach; jest w powietrzu, którym oddychamy. Wielki Duch jest naszym ojcem, ale Ziemia jest naszą Matką. Ziemia żywi nas, zwraca nam to co jej dajemy."

Wielki Grzmot [Bedagi]
koniec XIX wieku, Wabanaki Algonquin

Takie cuś znalazłem w sieci... Z jednej strony to Pan Bóg jest naszym Ojcem i Matką w jednym, z drugiej strony potocznie używa się przecież o planecie słów "matka ziemia" . Na miejscu księdza powstrzymałbym się od takich odpałów - właśnie przez niesławną pachamamę.
Zapisane
Taki sobie o...
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Matka Ziemia « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!