Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 13:13:13 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Kosciol w Niemczech
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Kosciol w Niemczech  (Przeczytany 1032 razy)
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« dnia: Października 29, 2019, 15:48:34 pm »

Dostalem dzisiaj list od mojego oficjalnego proboszcza.
Ze ma jakies tam wybory czy cos. Nigdy nie bylem w zadnym z jego kosciolow, oczywiscie. Ale jestem zmuszany do placenia podatku na jego rzecz. I w liscie koperta 'na datki'. Place podatek i jeszcze mam dawac 'datki'? No chyba nie.
Z ciekawosci zajrzalem na strone parafii...


Zdjecie mojego proboszcza ponizej. I ja rozumiem, ze koloratka jest niewygodna. Ale czy do zdjecia jej nie mozna ubrac? Jest tez dwoch panow diakonow,2 indyjskich ksiezy i 'asystenci pastoralni'.
EDIT: 3 ksiezy.


https://www.franziskus-klara.de/ansprechpartner-gremien/pastoralteam/#jfmulticontent_c162-1
« Ostatnia zmiana: Października 29, 2019, 15:54:27 pm wysłana przez Hubertos » Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #1 dnia: Października 29, 2019, 18:19:55 pm »

4 księży na 11 kościołów  - w jednej parafii...  Smutne.

Tak z ciekawości przejrzałem strony - w sumie podobne jak i typowe strony katolickiej parafii po mojej stronie Atlantyku.
W dziale "Gemeindeleben" można zaleźć tekst opisujący wyniki jakiejś ankiety przeprowadzonej wśród parafian. Napisano tam:

Die Befragten wünschen sich lebendige Gottesdienste mit Bezügen zu ihrer Lebenswirklichkeit und dem Weltgeschehen und äußern vielfältige Wünsche und Ideen für Gottesdienstformen, die sie ansprechen.

"Respondenci chcą żywej (żwawej?) liturgii odnoszącej się do ich rzeczywistości i spraw światowych oraz wyrażają wiele życzeń i pomysłów dotyczących form kultu, które do nich przemawiają."

Nie chcę nawet wiedzieć, jakie to są te "życzenia i pomysły dotyczące form kultu"  :)


Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #2 dnia: Października 29, 2019, 19:27:52 pm »

4 księży na 11 kościołów  - w jednej parafii...  Smutne.

Tak z ciekawości przejrzałem strony - w sumie podobne jak i typowe strony katolickiej parafii po mojej stronie Atlantyku.
W dziale "Gemeindeleben" można zaleźć tekst opisujący wyniki jakiejś ankiety przeprowadzonej wśród parafian. Napisano tam:

Die Befragten wünschen sich lebendige Gottesdienste mit Bezügen zu ihrer Lebenswirklichkeit und dem Weltgeschehen und äußern vielfältige Wünsche und Ideen für Gottesdienstformen, die sie ansprechen.

"Respondenci chcą żywej (żwawej?) liturgii odnoszącej się do ich rzeczywistości i spraw światowych oraz wyrażają wiele życzeń i pomysłów dotyczących form kultu, które do nich przemawiają."

Nie chcę nawet wiedzieć, jakie to są te "życzenia i pomysły dotyczące form kultu"  :)

W liscie, ktory dostalem, jeden z kandydatow do rady parafialnej zachwala sie tym, ze gdy byl przewodniczacym rady w latach 1998-2003 to dopuscil kobiety do rozdawania Komunii. On dopuscil, nie tam jakis proboszcz :)
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
Michal260189_T
aktywista
*****
Wiadomości: 1483

« Odpowiedz #3 dnia: Października 30, 2019, 07:57:45 am »

Tam księża mają przeświadczenie czy się stoi czy się leży kasa z podatku kościelnego się należy
Zapisane
Sancte Michael Archangele, defende nos in proeli.....
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #4 dnia: Października 30, 2019, 08:58:19 am »

Tam księża mają przeświadczenie czy się stoi czy się leży kasa z podatku kościelnego się należy


Najgorsze jest to, ze zarabiajac okolice najnizszej pensji, podatek Koscielny to 15-20 euro miesiecznie. Nieduzo? 'Chinczyk', ktorym sie zywilem zanim przyjechala kuchnia do mojego mieszkania, kosztowal 6 euro za pojemnik ryzu z dodatkami (typu mieso, ryba lub krewetki) - taki pojemnik to byly moje 2 obiady. Wiec za 20 Euro moglbym miec 6 skromnych obiadow. Gotujac samemu mozna to zrobic jeszcze taniej. Wiec ten podatek 'zabiera' ludziom prawie tygodniowe jedzenie. Ja place wiecej, 'bo mnie stac', ale tak naprawde rozmawialem z rodzicami - gdybym nie placil tego podatku, moglbym co 3 miesiace 'za darmo' ich odwiedzac, bo niezaplacony podatek pokrylby koszty paliwa.


I po raz kolejny - FSSPX nie dostaje grosza z mojego podatku, mimo, ze to do FSSPXow jezdze na Msze.
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
Michal260189_T
aktywista
*****
Wiadomości: 1483

« Odpowiedz #5 dnia: Października 30, 2019, 14:23:25 pm »

Bo ich władza Makrelska nie uznaje, traktuje ich jako sektę.
Zapisane
Sancte Michael Archangele, defende nos in proeli.....
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #6 dnia: Października 30, 2019, 15:15:40 pm »

Bo ich władza Makrelska nie uznaje, traktuje ich jako sektę.


Ale - nie moge zadeklarowac przynaleznosci do FSSPXow w deklaracji podatkowej - bo oficjalnie sa czescia KK :D
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #7 dnia: Października 30, 2019, 15:19:08 pm »

Nie tyle oficjalnie co faktycznie a może i bardziej.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #8 dnia: Października 30, 2019, 15:26:23 pm »

Nie tyle oficjalnie co faktycznie a może i bardziej.


Coz (,) to jest prawda (?)
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #9 dnia: Października 30, 2019, 16:48:13 pm »

Bliżej - w sensie [znacznie] bliżej niż "kościół amazoński".
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #10 dnia: Października 31, 2019, 08:33:14 am »

Nie tyle oficjalnie co faktycznie a może i bardziej.


Teologicznie sa bardziej. Oficjalnie mniej.
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
Michal260189_T
aktywista
*****
Wiadomości: 1483

« Odpowiedz #11 dnia: Października 31, 2019, 08:38:27 am »

Osoby które zadeklarują bezwyznaniowość. w razie śmierci nie mogą liczyć na katolicki pogrzeb ze strony Oficjalnego Kościoła, wtedy jedynie rodzina może prosić FSSPX, kapłani którzy nie robią problemów. 
Zapisane
Sancte Michael Archangele, defende nos in proeli.....
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #12 dnia: Października 31, 2019, 10:53:51 am »

Osoby które zadeklarują bezwyznaniowość. w razie śmierci nie mogą liczyć na katolicki pogrzeb ze strony Oficjalnego Kościoła, wtedy jedynie rodzina może prosić FSSPX, kapłani którzy nie robią problemów.


Zalezy na kogo sie trafi. Teoretycznie ksiadz nie moze odmowic pogrzebu, jesli o niego prosi katolicka rodzina.
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Kosciol w Niemczech « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!