Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 19, 2024, 16:06:53 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231948 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Kornel Morawiecki nie żyje
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 Drukuj
Autor Wątek: Kornel Morawiecki nie żyje  (Przeczytany 3712 razy)
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3938


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #15 dnia: Października 06, 2019, 04:22:07 am »

Ciekawe co będą niektórzy pisać o Konfederacie Braunie, który większość życia  przeżył na kocia łapę z panią Joanną Cz.  ... wolę zamilczeć jak orać czyjekolwiek  sumienie, niech każdy zacznie orać swoje.  Co powiedzą o konfederacie jawnogrzeszniku zgorszenia publicznego JKM?  etc ... etc ... Nie popieram cudzołóstwa i grzesznych związków, ale gdy już oczy zamknął to zostawić to, stanął przed Bogiem, a w temacie polityki był czas na robienie ocen za jego życia.

Joanną jak?
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #16 dnia: Października 06, 2019, 11:03:23 am »

Ponieważ był proPiSowski to się nie liczy i nie należy tego wypominać.
Ponieważ szanowna jest POKOnfederacka, głupoty po internetach pociska.


...  skoro pani musi, bo inaczej się udusi ...
Niestety ten model "kultury inaczej" nie zniknął wraz z bazarem "na koronie" stadionu dziesięciolecia PRL.
« Ostatnia zmiana: Października 06, 2019, 12:06:55 pm wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #17 dnia: Października 06, 2019, 12:28:21 pm »

(...)
Co prawda to nie w temacie wątku, ale skoro pani musi, bo inaczej się udusi, to Braun chyba się nawrócił, a za Korwina proszę się modlić, może i on się nawróci.


Pani doskonale wie, że ja z Panią nie wchodzę  w żadne dyskusje w myśl przysłowia: "Lepiej z mądrym zgubić, niż z głupim znaleźć" -  bo co to za korzyść? w towarzystwie głupich nawet korzyść może się okazać pozorna. I proszę uszanować moją decyzję.

I teraz do tematu i wszystko jest jak najbardziej w temacie, skoro pani napisała: "Ponieważ był proPiSowski to się nie liczy i nie należy tego wypominać."  -- to ja odniosłam się do innych pani ulubieńców, a co napisałam to każdy może przeczytać.  Czy on się nawrócił, to nawet o tym nie wspomniałam i tego nie wiem, bo nawrócenie to proces.  Pani taka wierna FSSPX , chodzi do kaplicy tegoż Bractwa na Msze tradycyjne, ale czytając pani wpisy pełne jadu, nienawiści, etc ... to tak jakby pani wychodziła nie z Mszy tradycyjnej,  a jak ze szkoły koranicznej, gdzie nafaszerowali tym jadem i nienawiścią, etc ... do wszystkiego co nie zgodne z pani opcją.



Joanną jak?

Ano tak jak napisałam, a o więcej proszę pytać u źródeł jak pana interesuje.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #18 dnia: Października 06, 2019, 12:47:52 pm »

Rzeczywiście cała ta POKOnfederacja poczynając od PO i .Nowośmiesznej a na Konfederacji kończąc to jedna wielka szkoła koraniczna a "zawsze wierni" z przeoratów to szczególniejsi mułłowie (czy raczej muły intelektualne), dla których naczelną zasadą jest, że poza FSSPX nie ma zbawienia.
« Ostatnia zmiana: Października 06, 2019, 12:50:56 pm wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
ececylia
aktywista
*****
Wiadomości: 591


« Odpowiedz #19 dnia: Października 06, 2019, 20:27:16 pm »

Pani taka wierna FSSPX , chodzi do kaplicy tegoż Bractwa na Msze tradycyjne, ale czytając pani wpisy pełne jadu, nienawiści, etc ... to tak jakby pani wychodziła nie z Mszy tradycyjnej,  a jak ze szkoły koranicznej, gdzie nafaszerowali tym jadem i nienawiścią, etc ... do wszystkiego co nie zgodne z pani opcją.

Pewnego razu narzekał ktoś przed świętym Piotrem z Alkantary, iż złe nadeszły czasy, a jeszcze gorsi ludzie. "Rzeczywiście", odparł święty, "musi być lepiej; zacznijmy więc całkiem poważnie poprawę od nas samych, a będzie już zrobiony świetny początek".
Zapisane
"Kochaj grzesznika nie jako grzesznika, ale jako człowieka. Jeśli kochasz chorego, prześladujesz chorobę, bo jeśli oszczędzasz chorobę, nie kochasz chorego." św. Augustyn
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #20 dnia: Października 06, 2019, 21:10:40 pm »

  (...) I teraz do tematu i wszystko jest jak najbardziej w temacie, skoro pani napisała: "Ponieważ był proPiSowski to się nie liczy i nie należy tego wypominać."  -- to ja odniosłam się do innych pani ulubieńców, a co napisałam to każdy może przeczytać.  Czy on się nawrócił, to nawet o tym nie wspomniałam i tego nie wiem, bo nawrócenie to proces.  Pani taka wierna FSSPX , chodzi do kaplicy tegoż Bractwa na Msze tradycyjne, ale czytając pani wpisy pełne jadu, nienawiści, etc ... to tak jakby pani wychodziła nie z Mszy tradycyjnej,  a jak ze szkoły koranicznej, gdzie nafaszerowali tym jadem i nienawiścią, etc ... do wszystkiego co nie zgodne z pani opcją. 

Pewnego razu narzekał ktoś przed świętym Piotrem z Alkantary, iż złe nadeszły czasy, a jeszcze gorsi ludzie. "Rzeczywiście", odparł święty, "musi być lepiej; zacznijmy więc całkiem poważnie poprawę od nas samych, a będzie już zrobiony świetny początek".

Cytat bardzo dobrze mi znany i jaki ma związek z tym wątkiem?  Pozwolę sobie zacytować dalej z tych rozważań, przedłużę ten cytat co dalej pisze:

"Kto więc sądzi, że konieczna reforma, niechże zacznie od siebie. Zawsze znajdzie się wiele jeszcze do zrobienia! I to aż do śmierci.

Co do ciebie nie należy, do tego się nie wtrącaj! - Pan objawił Piotrowi jego przyszłość. Wtedy ujrzał Piotr w pobliżu św. Jana i zapytał ciekawie: " Panie, a co z tym będzie?" Zbawiciel zaś ganiąc go, odparł: "Co tobie do tego? - Ty pójdź za mną!" (J 21, 21.22). - Iluż to można by powiedzieć: Co cię to obchodzi, co robi ten czy ta, lub czego zaniedbuje? Iluż to musi wszędzie wścibić swoje trzy grosze i przez to naruszają miłość, sieją niesnaski, swoimi plotkami wnoszą niezgodę w sioło, rodzinę i sąsiedztwo!"


Ja nie narzekam, tylko stwierdziłam fakt, a z faktami się nie dyskutuje. Proszę zacząć od siebie, mniej jadu, nienawiści, etc ...  I proszę uszanować moją decyzję o czym powyżej napisałam.
Zapisane
ececylia
aktywista
*****
Wiadomości: 591


« Odpowiedz #21 dnia: Października 06, 2019, 21:24:32 pm »

Proszę zacząć od siebie, mniej jadu, nienawiści, etc ...  I proszę uszanować moją decyzję o czym powyżej napisałam.

Ależ proszę zaczynać od siebie, mniej jadu i nienawiści, a co do pani decyzji, wystarczy nie czytać i nie odpowiadać.
Zapisane
"Kochaj grzesznika nie jako grzesznika, ale jako człowieka. Jeśli kochasz chorego, prześladujesz chorobę, bo jeśli oszczędzasz chorobę, nie kochasz chorego." św. Augustyn
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #22 dnia: Października 06, 2019, 21:54:04 pm »

Co do ciebie nie należy, do tego się nie wtrącaj!(...) Ja nie narzekam, tylko stwierdziłam fakt, a z faktami się nie dyskutuje. Proszę zacząć od siebie, mniej jadu, nienawiści, etc ...  I proszę uszanować moją decyzję o czym powyżej napisałam.

Ależ proszę zaczynać od siebie, mniej jadu i nienawiści, a co do pani decyzji, wystarczy nie czytać i nie odpowiadać.


Proszę mnie nie cytować i nie wywoływać do odpowiedzi. I zanim coś się powie, czy napisze, to najpierw trzeba sprawdź czy ma się wtyczkę mowy połączoną z wtyczką rozumu.

Zapisane
ececylia
aktywista
*****
Wiadomości: 591


« Odpowiedz #23 dnia: Października 06, 2019, 22:03:10 pm »




A może warto sprawdzić czy przypadkiem nie nastąpiło spięcie?
Zapisane
"Kochaj grzesznika nie jako grzesznika, ale jako człowieka. Jeśli kochasz chorego, prześladujesz chorobę, bo jeśli oszczędzasz chorobę, nie kochasz chorego." św. Augustyn
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #24 dnia: Października 06, 2019, 23:08:58 pm »

Jorge, verificar que la conexión esté activa!


[/quote]
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3938


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #25 dnia: Października 08, 2019, 15:07:30 pm »

Joanną jak?

Ano tak jak napisałam, a o więcej proszę pytać u źródeł jak pana interesuje.

No to ja przecież panią pytam.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
ececylia
aktywista
*****
Wiadomości: 591


« Odpowiedz #26 dnia: Października 08, 2019, 17:51:16 pm »

Pani potrafi dawać piękne rady:  Co do ciebie nie należy, do tego się nie wtrącaj! - Pan objawił Piotrowi jego przyszłość. Wtedy ujrzał Piotr w pobliżu św. Jana i zapytał ciekawie: " Panie, a co z tym będzie?" Zbawiciel zaś ganiąc go, odparł: "Co tobie do tego? - Ty pójdź za mną!" (J 21, 21.22). - Iluż to można by powiedzieć: Co cię to obchodzi, co robi ten czy ta, lub czego zaniedbuje? Iluż to musi wszędzie wścibić swoje trzy grosze i przez to naruszają miłość, sieją niesnaski, swoimi plotkami wnoszą niezgodę w sioło, rodzinę i sąsiedztwo!" sama się do nich nie stosując.
Zapisane
"Kochaj grzesznika nie jako grzesznika, ale jako człowieka. Jeśli kochasz chorego, prześladujesz chorobę, bo jeśli oszczędzasz chorobę, nie kochasz chorego." św. Augustyn
Michal260189_T
aktywista
*****
Wiadomości: 1491

« Odpowiedz #27 dnia: Października 08, 2019, 19:02:59 pm »

Za Wikipedią:
"Syn reżysera Kazimierza Brauna i Zofii z domu Reklewskiej[43], wnuk Wincentego Sebastiana Reklewskiego, bratanek byłego prezesa TVP Juliusza Brauna, brat aktorki Moniki Braun oraz Justyny Braun.

6 grudnia 2014 w kościele św. Klemensa Hofbauera w Warszawie Grzegorz Braun wziął ślub w tradycyjnym rycie łacińskim z Aleksandrą Gruziel[44][45], która jest montażystką filmową, także produkcji autorstwa Grzegorza Brauna[46]. Para ma syna, Aleksandra Wincentego (ur. 2016), który również został ochrzczony w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego, w kościele u redemptorystów[47].

Grzegorz Braun wspiera niektóre inicjatywy Bractwa Kapłańskiego Świętego Piusa X, chociaż sam do niego nie należy"
Ciekawe skąd  forumowicze biorą informację że wcześniej Braun żył w konkubinacie?
Zapisane
Sancte Michael Archangele, defende nos in proeli.....
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #28 dnia: Października 08, 2019, 19:11:47 pm »

I jeszcze córkę --- młodszą.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #29 dnia: Października 08, 2019, 21:54:25 pm »

Ciekawe skąd  forumowicze biorą informację że wcześniej Braun żył w konkubinacie?

Jak to skąd?  A cóż to za tajemnica była? - żadna, tak samo jak kobieta ciąży nie ukryje, bo wcześniej czy później to będzie widoczne, tak samo takie związki na kocia łapę nie są tajemnicą. W lecie roku 2014, po prawie trzydziestu latach życia razem, rozstaje się ze swoją partnerką.  Ślub wziął tak jak pan zacytował za Wikipedią, wszak jak to by wyglądało, katolik, kandydujący na urząd prezydenta, żyję z kobieta bez ślubu? Ale on żył z inną długie lata  bez ślubu, nie z tą z którą przed wyborami wziął ślub. 6 grudnia 2014 r.  a w lutym 2015 r. rozpoczął kampanię wyborczą przed wyborami prezydenckimi, a wybory prezydenckie były 10 maja 2015 r.

W jednym z wywiadów w kampanii prezydenckiej sam  przyznał, że nawrócił się niedawno, w późnym wieku, jakoś tak przed ślubem i  jako świeżo nawrócony, dwumiesięczny katolik zabrał się za pouczanie i napominanie innych. Być może i wrócił do nas "z dalekiej podróży", ale złoto, które uznał już za gotowe, jest jeszcze zbyt świeżej produkcji. I to dobre, że jako katolik, pracuje swoim życiem nie na emeryturę ale na nekrolog.

Pracujemy nie na nekrolog i nie na dobre samopoczucie, ale na nasze zbawienie.

Z rozmowy /wywiadu przed wyborami prezydenckimi:




Wracając do tematu wątku o śmierci Pana Kornela Morawieckiego, to jak już oczy zamknął to zostawić to, stanął przed Bogiem, a w temacie polityki był czas na robienie ocen za jego życia. I nie ja tu zaczęłam orkę w życiorysie.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Kornel Morawiecki nie żyje « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!