Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 18:26:31 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231860 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Kornel Morawiecki nie żyje
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 Drukuj
Autor Wątek: Kornel Morawiecki nie żyje  (Przeczytany 3670 razy)
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« dnia: Września 30, 2019, 13:32:46 pm »

W związku z tym, że we wcześniejszych wątkach były/są informacje o Kornelu Morawieckim, zamieszczam tę informację.

Kornel Morawiecki nie żyje

W wieku 78 lat zmarł Kornel Morawiecki, działacz opozycyjny w PRL, założyciel i przewodniczący „Solidarności Walczącej”, ojciec premiera Mateusza Morawieckiego.

Kornel Morawiecki to były działacz opozycji antykomunistycznej w czasach PRL, założyciel i przewodniczący „Solidarności Walczącej”.

Po 1989 roku Morawiecki ubiegał się o fotel prezydenta kraju (w 2000 roku), dwa razy zgłaszał swoją kandydaturę na prezydenta, ale nie udało mu się zebrać wymaganej liczby podpisów (w 1990 i 2015 roku).

W 2007 roku ubiegał się jako bezpartyjny o mandat senatora z list PiS.

W 2015 roku został posłem wchodząc do Sejmu z list Kukiz'15 (otwierał listę wyborczą Kukiz'15 w okręgu wrocławskim). Poprowadził pierwsze posiedzenie wybranego w wyborach z 2015 roku Sejmu jako marszałek-senior. W 2016 roku rozstał się z klubem Kukiz'15 i założył partię Wolni i Solidarni, a także koło poselskie o tej samej nazwie.

Według doniesień medialnych Kornel Morawiecki chorował na raka trzustki, zdiagnozowanego w styczniu. Przeszedł wówczas poważną operację. Ostatnio ponownie trafił do szpitala w Warszawie. - Od wczoraj stan zdrowia mojego taty się bardzo pogorszył i jest we mnie pewien smutek - mówił w piątek podczas spotkania z wyborcami w Ciechanowie premier Mateusz Morawiecki.

W październikowych wyborach Morawiecki miał być kandydatem PiS w 59. okręgu, obejmującym województwo podlaskie.

W piątek prezydent Andrzej Duda „w uznaniu znamienitych zasług na rzecz przemian demokratycznych w Polsce, za wybitne osiągnięcia w działalności publicznej i państwowej” nadał Kornelowi Morawieckiemu Order Orła Białego.

https://www.rp.pl/Polityka/190929379-Kornel-Morawiecki-nie-zyje.html

https://niezalezna.pl/290106-nie-zyje-kornel-morawiecki-ojciec-premiera-odszedl-w-wieku-78-lat



Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie, a Światłość wiekuista niechaj mu świeci. +++

« Ostatnia zmiana: Września 30, 2019, 13:34:25 pm wysłana przez Anna M » Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #1 dnia: Października 01, 2019, 14:39:32 pm »

Zawsze uważałem Go za bohatera i wielkiego Polaka.
Mam nadzieję, że zdążył się nawrócić i pojednać z Bogiem.

+++
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #2 dnia: Października 01, 2019, 16:21:43 pm »

Zawsze uważałem Go za bohatera i wielkiego Polaka.
Mam nadzieję, że zdążył się nawrócić i pojednać z Bogiem.

+++

Tak był nadzwyczaj odważnym człowiekiem. Pod tym względem nie pasował do tzw Opozycji Demokratycznej - nie był zafiksowany na "pokojowej walce".

Cytuj
W piątek prezydent Andrzej Duda „w uznaniu znamienitych zasług na rzecz przemian demokratycznych w Polsce, za wybitne osiągnięcia w działalności publicznej i państwowej” nadał Kornelowi Morawieckiemu Order Orła Białego.

Brak mi w tym uhonorowania postawy ante 89 r.
Może byłby to zły przykład dla młodych.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #3 dnia: Października 01, 2019, 20:13:03 pm »

Wypowiedź sprzed 7 miesięcy, towarzysz w natarciu:

https://www.youtube.com/watch?v=pLEqn_zpDBk

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Na sobotę zaplanowano nabożeństwo oraz uroczystości pogrzebowe Kornela Morawieckiego. Dzień wcześniej w Sejmie będzie wystawiona trumna z ciałem marszałka seniora.



Msza pogrzebowa odbędzie się w sobotę o godz. 12 w Katedrze Polowej Wojska Polskiego w Warszawie. Następnie o godz. 15 na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach będzie miała miejsce ceremonia pogrzebowa - poinformował rzecznik rządu Piotr Müller.

Pogrzeb będzie miał charakter państwowy. Do tego czasu premier Mateusz Morawiecki nie będzie brał udziału w kampanii wyborczej.

Szef kancelarii premiera Michał Dworczyk przekazał, że w piątek będzie można złożyć zmarłemu "ostatni hołd". W godz. 13-19 w Sejmie zostanie wystawiona trumna z ciałem marszałka seniora mijającej kadencji.

Od dziś na parterze, przy wejściu głównym do Sejmu wystawiona jest księga kondolencyjna.

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/kornel-morawiecki-nie-zyje-podano-date-i-miejsce-pogrzebu/nf9vn8f
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #4 dnia: Października 02, 2019, 09:32:44 am »

Zawsze uważałem Go za bohatera i wielkiego Polaka.
Mam nadzieję, że zdążył się nawrócić i pojednać z Bogiem.

+++


Córka  Marta Morawiecka podkreśliła, że ojciec przyjął namaszczenie chorych i otrzymał rozgrzeszenie.

tu pisze:
https://wiadomosci.wp.pl/kornel-morawiecki-nie-zyje-corka-polityka-o-ostatnich-chwilach-ojca-6430685873621121a
Zapisane
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1226


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #5 dnia: Października 02, 2019, 20:04:58 pm »

W wikipedii jest napisane że miał drugą kobietę ("żonę") i z nią czwarte dziecko. Jak to się ma do nauki KK?
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #6 dnia: Października 02, 2019, 23:06:38 pm »

W wikipedii jest napisane że miał drugą kobietę ("żonę") i z nią czwarte dziecko. Jak to się ma do nauki KK?
Nijak. I co z tego? Zabroni ktoś Panu Bogu zbawić go?
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #7 dnia: Października 03, 2019, 11:06:58 am »

W wikipedii jest napisane że miał drugą kobietę ("żonę") i z nią czwarte dziecko.

Pan nawet czytać nie potrafi .... Kornel miał JEDNĄ żonę i przynajmniej PIĘCIORO dzieci

https://pl.wikipedia.org/wiki/Kornel_Morawiecki
W 1959 ożenił się z Jadwigą, z którą miał czwórkę dzieci[35], w tym syna Mateusza Morawieckiego[36]. Po rozstaniu z żoną związał się z Anną, z którą miał syna[35].
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #8 dnia: Października 05, 2019, 12:38:56 pm »

Michalkiewicz o Kornelu:

https://youtu.be/qlESu3RicK8
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #9 dnia: Października 05, 2019, 15:02:14 pm »

W wywiadzie w 2016 roku cieszyl sie, ze spedzi wigilie z zona, obcecna partnerka oraz przyjaciolka (ktora byla jego kochanka wczesniej). Taka to rodzinka katolicka.

(Wielce szanuje zaslugi i walke K. Morawieckiego, ale jesli chodzi o jego zycie prywatne to zbyt pobozne nie bylo).
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
ececylia
aktywista
*****
Wiadomości: 591


« Odpowiedz #10 dnia: Października 05, 2019, 16:04:14 pm »

Ponieważ był proPiSowski to się nie liczy i nie należy tego wypominać.
Zapisane
"Kochaj grzesznika nie jako grzesznika, ale jako człowieka. Jeśli kochasz chorego, prześladujesz chorobę, bo jeśli oszczędzasz chorobę, nie kochasz chorego." św. Augustyn
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #11 dnia: Października 05, 2019, 20:28:28 pm »

Ciszej nad tą trumną. Oby poszedł w niepamięć. Tyle w tym temacie.
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #12 dnia: Października 05, 2019, 22:34:03 pm »

Ciekawe co będą niektórzy pisać o Konfederacie Braunie, który większość życia  przeżył na kocia łapę z panią Joanną Cz.  ... wolę zamilczeć jak orać czyjekolwiek  sumienie, niech każdy zacznie orać swoje.  Co powiedzą o konfederacie jawnogrzeszniku zgorszenia publicznego JKM?  etc ... etc ... Nie popieram cudzołóstwa i grzesznych związków, ale gdy już oczy zamknął to zostawić to, stanął przed Bogiem, a w temacie polityki był czas na robienie ocen za jego życia.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #13 dnia: Października 05, 2019, 23:42:13 pm »

Ciszej nad tą trumną. Oby poszedł w niepamięć. Tyle w tym temacie.

Sam odejdź w niepamięć z tego wątku.

Zbliżali się do Niego wszyscy celnicy i grzesznicy, aby Go słuchać. Na to szemrali faryzeusze i uczeni w Piśmie: «Ten przyjmuje grzeszników i jada z nimi». Opowiedział im wtedy następującą przypowieść:  «Któż z was, gdy ma sto owiec, a zgubi jedną z nich, nie zostawia dziewięćdziesięciu dziewięciu na pustyni i nie idzie za zgubioną, aż ją znajdzie?  A gdy ją znajdzie, bierze z radością na ramiona i wraca do domu; sprasza przyjaciół i sąsiadów i mówi im: "Cieszcie się ze mną, bo znalazłem owcę, która mi zginęła". Powiadam wam: Tak samo w niebie większa będzie radość z jednego grzesznika, który się nawraca, niż z dziewięćdziesięciu dziewięciu sprawiedliwych, którzy nie potrzebują nawrócenia.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
ececylia
aktywista
*****
Wiadomości: 591


« Odpowiedz #14 dnia: Października 05, 2019, 23:51:08 pm »

Ciekawe co będą niektórzy pisać o Konfederacie Braunie, który większość życia  przeżył na kocia łapę z panią Joanną Cz.  ... wolę zamilczeć jak orać czyjekolwiek  sumienie, niech każdy zacznie orać swoje.  Co powiedzą o konfederacie jawnogrzeszniku zgorszenia publicznego JKM?  etc ... etc ... Nie popieram cudzołóstwa i grzesznych związków, ale gdy już oczy zamknął to zostawić to, stanął przed Bogiem, a w temacie polityki był czas na robienie ocen za jego życia.

Co prawda to nie w temacie wątku, ale skoro pani musi, bo inaczej się udusi, to Braun chyba się nawrócił, a za Korwina proszę się modlić, może i on się nawróci.
Zapisane
"Kochaj grzesznika nie jako grzesznika, ale jako człowieka. Jeśli kochasz chorego, prześladujesz chorobę, bo jeśli oszczędzasz chorobę, nie kochasz chorego." św. Augustyn
Strony: [1] 2 3 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Kornel Morawiecki nie żyje « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!