Bardzo mądry głos o. Herberta Douteila CSSp, misjonarza duchacza, posługującego od 40 lat w brazylijskiej dżungli.Amazonia przed synodem"Ojciec Douteil problemy regionu Amazonii definiuje podobnie jak dokument roboczy synodu (Instrumentum laboris), ale odrzuca proponowane przez część hierarchów drogi ich rozwiązania, takie jak wyświęcanie żonatych mężczyzn na kapłanów. Jak zauważa kapłan, na trudną sytuację Amazonii składają się m.in. ogromne odległości, przestępczość, handel narkotykami, prostytucja i rozwój sekt."https://naszdziennik.pl/mysl/213211,amazonia-przed-synodem.htmlZastanowić się nad tym co pisze w ostatnim zdaniu, wziąć się za "przestępczość, handel narkotykami, prostytucja i rozwój sekt."
Kard. Sarah: zniesienia celibatu chcą bogaci, nie kraje misyjnePrzypomniał on, że Papież Franciszek nie zgadza się na zniesienie celibatu.
Przedsmak nowej eko-liturgi: uroczyste sadzenie drzewa w ogrodach watykańskich, połączone z biciem pokłonów idolowi (rzeźba dwóch ciężarnych kobiet w środku - boginie płodności, jak przypuszczam):
Faktycznie, ryt słowiański dużo lepszy :-)W nowym wydaniu Rituale Romanum powinno się dodać, obok "Complantatio arboris" i "Circus Matris Terrae", jeszcze "Ritus indigenus celebrandi matrimonii secundum ordinem Slavicum" - jako jedna z opcji do wyboru, ma się rozumieć.
modlą się za nimi
No to trzeba powalczyć, żeby i nas włączono do wielkiego procesu inkulturacji. Czy to tylko Amazonia była „szczególnym miejscem Bożego Objawienia”? A my to już niby nie?„Duch Stwórca karmił duchowość tych ludów przez stulecia, nawet przed głoszeniem Ewangelii, nauczając ich wiary w Boga Ojca-Matkę Stwórcę i żywej relacji z naturą i Matką Ziemią oraz z przodkami” - to się z całą pewnością odnosi do przed-chrześcijańskich Słowian także.