Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Lipca 14, 2024, 06:58:54 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
232260 wiadomości w 6635 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Czy PiS jest partią prawicową?
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 51 52 [53] 54 55 ... 64 Drukuj
Autor Wątek: Czy PiS jest partią prawicową?  (Przeczytany 120519 razy)
ececylia
aktywista
*****
Wiadomości: 591


« Odpowiedz #780 dnia: Stycznia 17, 2022, 12:54:03 pm »

Polski Ład pogrąży Zjednoczoną Prawicę?
https://www.youtube.com/watch?v=vD8cTaZa5y8
Zapisane
"Kochaj grzesznika nie jako grzesznika, ale jako człowieka. Jeśli kochasz chorego, prześladujesz chorobę, bo jeśli oszczędzasz chorobę, nie kochasz chorego." św. Augustyn
ececylia
aktywista
*****
Wiadomości: 591


« Odpowiedz #781 dnia: Stycznia 26, 2022, 10:40:58 am »

Sławomir Mentzen:

Najdonośniejszym osiągnięciem tego nieszczęsnego rządu jest wkurzenie dosłownie wszystkich Polaków i spartolenie wszystkiego, co można było spartolić. Weźmy sprawę obostrzeń. Mniej więcej połowa Polaków chce być traktowana jak bydło, a druga połowa woli żyć jak ludzie. Wydawałoby się, że wystarczy iść w jednym z tych dwóch kierunków, żeby mieć poparcie dla swoich działań u sporej części społeczeństwa. To co robi PiS? Jednocześnie wprowadza jedynie symboliczne (poza zamknięciem szkół) ograniczenia i głośno zapowiada wprowadzenie rozwiązań na wzór Australii, Francji czy Austrii. W rezultacie wściekli są na nich wszyscy. Jedni za to, że ich minister nie zamknął w domach, drudzy za to, że zapowiada, że ich zamknie. Jaki jest w tym sens? Po co to?
W ogóle rzucony przez tych błaznów pomysł, żeby do sklepów mogli wchodzić tylko ci, którzy poddali się wiadomo czemu, nie jest taki do końca głupi. Dzięki temu w sklepach znajdą się głównie osoby niezwykle podatne na rządową propagandę, którym da się też bez problemu wmówić, że ceny wcale nie wzrosły i żadnej inflacji nie ma.
Wiecie czemu zamknęli szkoły, a nie puby, galerie i restauracje, pomimo zapowiedzi, że szkoły zamkną w ostateczności na samym końcu? Bo sądy regularnie uchylają bezprawne kary Sanepidu nakładane na działające tej wiosny knajpy. Od ponad miesiąca mamy niby limity 30% miejsc w restauracjach. Często w nich bywam i jeszcze nie widziałem, żeby któraś się tym przepisem przejęła. Co więcej, coraz częściej nawet kelnerzy nie noszą żadnych masek. Innymi słowy, gastronomia przy masowym poparciu społeczeństwa, postanowiła mieć obostrzenia w czterech literach. I prawidłowo. Niestety szkoły w sporej części są mniej zrewoltowane, więc zamknąć jest je łatwiej. Przynajmniej te publiczne, bo w prywatnych szkołach i podczas poprzednich lockdownów lekcje odbywały się normalnie.
Czarnek uznał, że wzrost liczby samobójstw i depresji wśród dzieci, zwiększenie już rekordowych kolejek do psychiatrów dziecięcych, pogorszenie się wzroku, zwiększenie uzależnienia od komputera, nie mówiąc już o spadkach wyników nauczania, jest ceną, którą warto ponieść, żeby przypodobać się nie chcącej uczyć się i pracować młodzieżówce Lewicy. W ogóle nie interesuje go, że ponownie uderza w dzieci z biednych rodzin, dzieci mające problemy z nauką, dzieci z opóźnieniem mowy, ze spektrum autyzmu czy z innymi problemami, dla których szkoła i kontakt z rówieśnikami jest bardzo ważny. Nie interesuje go, że badania z całego świata pokazały już dawno, brak jakiegokolwiek pozytywnego wpływu zamknięcia szkół na kolejne fale wiadomo czego. Rodzice nie zapomną wam tego, co robicie ich dzieciom. Wiele rzeczy można wybaczyć lub zapomnieć, ale nie krzywdzenie dzieci. A to właśnie Czarnek postanowił teraz zrobić, łamiąc swoje wcześniejsze zapewnienia.
Okazuje się też, że w Polsce nie ma żadnej groźnej mafii. Nikt nie ustawia wielkich przetargów, ustawy nie są kupowane, nie ma już wyłudzeń VAT ani żadnych poważnych problemów z przestępczością. Dlatego znudzone tą praworządnością służby mogą z nudów wykorzystywać Pegasusa do inwigilowania polityków opozycji. Serio Kołodziejczak, Brejza i Giertych są największymi przestępcami w Polsce? Wszystkie groźniejsze bandziory już siedzą?
Ci pozbawieni jakiejkolwiek moralności mentalni ubecy mieli dostęp nie tylko do zdjęć, maili, smsów, rozmów telefonicznych swoich ofiar. Mogli też użyć ich telefonów do nagrywania dźwięku i obrazu, gdy telefon w spokoju leżał sobie na biurku. Mogli nagrywać polityków opozycji w najintymniejszych sytuacjach, po czym wszystkie te dane frunęły na zagraniczne i najprawdopodobniej kontrolowane przez obce służby serwery. Pomijając już obrzydliwość tych działań, udostępnianie obcemu wywiadowi materiałów na polskich polityków jest chyba czymś pomiędzy szpiegostwem a zdradą
Jeżeli za to nikt nie pójdzie siedzieć na długie lata, to nasze państwo nie pozbędzie się swojego bananowego charakteru jeszcze bardzo długo.
Kolejny wielki sukces tej władzy to Nowy Ład. Trzeba być z PiSu, żeby tak wprowadzić kwotę wolną od podatku w wysokości 30 tysięcy złotych, żeby wkurzyć prawie wszystkich. Ta niezrozumiała ustawa łatana jest teraz nielegalnym rozporządzeniem oraz projektem ustawy, który jest tak głupi, że ciężko uwierzyć, że ktoś go na poważnie zaproponował. Opisany tam nowy mechanizm ulgi dla klasy średniej sprawi, że jedna złotówka różnicy w dochodzie może decydować o prawie do ulgi w wysokości ponad 2 tysięcy złotych! Do tego prawo do korzystania z przepisów obowiązujących rok temu. Do tej pory nasz system podatkowy był przedostatni w rankingu systemów podatkowych. Ponieważ niedługo będą obowiązywały u nas już dwa systemy podatkowe, ten nowy i ten stary dla chętnych, mamy szansę na wynik prawdziwie spektakularny i historyczny. Możemy w tym rankingu zająć dwa miejsca - ostatnie i przedostatnie.
Nie ma już dziś miejsca na rozwinięcie, ale ciężko nie wspomnieć też o rekordowej inflacji, podwyżkach cen prądu i gazu, rosnących odsetkach od kredytów. Wielu ludziom zaraz zacznie się żyć bardzo źle.
Jakim cudem ta banda obrzydliwych nieudaczników ma jeszcze tak wysokie poparcie? Przyczyny są dwie. Pierwsza to TVP i inne usłużne władzy media, których tzw. dziennikarze za pieniądze robią biednym ludziom wodę z mózgu. Z premedytacją kierują swój przekaz do najmniej świadomej sytuacji części społeczeństwa i wmawiają im, że naszym największym problemem jest to, że kiedyś Tusk wypalił cygaro za 50 zł. Kij z inflacją, podwyżkami gazu i prądu, zamknięciem szkół i Nowym Ładem, Tusk palił cygaro. Na to masz się ludu oburzać. I ogłupiony lud się oburza.
Druga przyczyna to bezdennie głupia opozycja. Dla naprawdę wielu ludzi, jedynym powodem, dla którego jeszcze deklarują głos na PiS jest obawa przez opozycją. I nie mówię tu tylko o tracącej resztki kontaktu z rzeczywistością kabaretowej Lewicy, ale i o Platformie, której przedstawiciele ciągle domagają się, a to nowych obostrzeń, a to już kompletnie skompromitowanych paszportów, a to jakichś innych rozwiązań prosto z totalitarnej Australii. Trudno się dziwić wahającym się wyborcom PiS, że nie chcą przenieść swojego głosu na partię Szczerby i Sterczewskiego.
Wyborcy z centroprawicowymi poglądami wściekają się na PiS za Nowy Ład, za zamknięte szkoły i ciągle zapowiadany przymus wiadomo czego. A co robi Platforma? Zapowiada kolejną reformę podatkową, chce zamykać nie tylko szkoły, ale i wszystko inne oraz zapowiada terror w sprawie wiadomo czego. To po co ktoś miałby na nich przenieść swój głos? I to jest nasza prawdziwa tragedia. Jest fatalnie, a może być tylko gorzej.
Zapisane
"Kochaj grzesznika nie jako grzesznika, ale jako człowieka. Jeśli kochasz chorego, prześladujesz chorobę, bo jeśli oszczędzasz chorobę, nie kochasz chorego." św. Augustyn
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5802


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #782 dnia: Stycznia 26, 2022, 11:51:10 am »

100/100
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2932

« Odpowiedz #783 dnia: Stycznia 27, 2022, 08:48:46 am »

Pan dr Mentzen odnosi się do tego co wiadomo publicznie. Tymczasem to, że nie ujawniono kogo i kiedy jeszcze pegasusowano to nie znaczy, że tak nie było i nie zdziwiłbym się jak by to sięgało do przestępców i nie wiadomo gdzie jeszcze. Od kilku lat już się ostrzega księży, żeby unikali zabierania ze sobą telefonu do konfesjonału, o ile się nie mylę, w niektórych diecezjach na świecie nawet tak nakazano (słyszałem o Słowacji, nie sprawdzałem) bo nowe telefony mają możliwość podsłuchu. Niektórzy traktowali to jako foliarstwo. A to jest właśnie ten moment kiedy teoria spiskowa przechodzi do praktyki  :) .
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5802


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #784 dnia: Stycznia 27, 2022, 09:30:08 am »

No cóż, zwolennikiem unii nie jestem, ale prawo odnośnie inwigilacji, które wprowadziła unia jest bardzo restrykcyjne. Polska zaś nie stosuje się do tego prawa, a wręcz po wejściu w życie unijnych wytycznych jeszcze bardziej przeciwstawiła się temu prawu. Służby w Polsce to nawet nie państwo w państwie, ale osobny twór (kilka(naście) tworów), który rządzi się swoimi prawami. np. wg unii każdy obywatel ma prawo wiedzieć, kiedy, przez jaki okres i z jakiego powodu był inwigilowany. Wystarczy tylko złożyć odpowiednie pismo. Odpowiedzi nie uzyska jedynie w wypadku trwających inwigilacji. U nas zaś tak zmieniono prawo, że uzyskanie takich informacji graniczy z cudem. Jest w Polsce taka fundacja (panoptykon.org), która zajmuje się tymi sprawami. Polecam poczytać. Tak, wiem, że jest sponsorowana z niefajowych źródeł, ale na dzień dzisiejszy robią dobrą robotę, chociaż z niewielkim skutkiem.
Jest wiele sposobów na uniknięcie (zminimalizowanie) podsłuchiwania itp, ale po pierwsze nie każdy je zna, po drugie, nie każdemu się chce, po trzecie jest to na pewno niewygodne w życiu codziennym, ale jak się zacznie to stosować to po jakimś czasie wchodzi to w krew  ;)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 27, 2022, 09:33:00 am wysłana przez szkielet » Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7315


« Odpowiedz #785 dnia: Stycznia 27, 2022, 10:40:08 am »

Kiedy ta sprawa wybuchła poszukałem na forach technicznych informacji. Z tego co się dowiedziałem licencja na Pegasusa jest płatna od każdego zainstalowanego podsłuchu. Cena jednej licencji to rząd 100.000,- złotych, tak, że nie spodziewam się, żeby podsłuchiwano "jak leci".

Inna ciekawostka, to że siepacze Czaskoskiego, czyli tzw "straż miejska" już od grudnia podniosła stawkę za niezgodne z oznakowaniem parkowanie (najczęściej na skos zamiast wzdłuż) ze stówy do 500,- zł - tylko o głupie 400%. To jest fakt, bo już widziałem takie kwity.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5802


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #786 dnia: Stycznia 28, 2022, 08:03:16 am »

Jestem świeżo po lekturze propozycji nowej ustawy, która powstała na fundamencie "Lex Hoc"
Nie mogę uwierzyć, że faszystowska partia, która podobno szanuje 'Prawo" i "Sprawiedliwość" może próbować procedować tak zamordystyczną i nie różniącą się od działań III Rzeszy ustawę.
Z resztą, proszę przeczytać:
https://pch24.pl/znamy-szczegoly-projektu-nowej-ustawy-sanitarnej-wiele-zapisow-bulwersuje/
https://pch24.pl/komentarze-do-nowego-projektu-ustawy-segregacyjnej-bolszewia-w-najczystszej-postaci/
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
ececylia
aktywista
*****
Wiadomości: 591


« Odpowiedz #787 dnia: Stycznia 28, 2022, 09:12:07 am »

Ta ustawa jest tak beznadziejnie głupia i służyć ma chyba jednie temu, żeby pokazać, że PiS próbował coś zrobić, ale opozycja się nie zgodziła. PiSowi nie udało się przepchnąć z opozycją ustawy Hoca, bo by 20 osób z klubu PiS odeszło, więc dla pozoru dali projekt, którego opozycja nie poprze.
 
Zapisane
"Kochaj grzesznika nie jako grzesznika, ale jako człowieka. Jeśli kochasz chorego, prześladujesz chorobę, bo jeśli oszczędzasz chorobę, nie kochasz chorego." św. Augustyn
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7315


« Odpowiedz #788 dnia: Lutego 04, 2022, 15:35:43 pm »

Wyborcy z centroprawicowymi poglądami wściekają się na PiS za Nowy Ład
A dziś zapłaciłem po 4,97 zł za litr benzyny 95 oktanowej.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 818


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #789 dnia: Lutego 04, 2022, 20:39:57 pm »

Wyborcy z centroprawicowymi poglądami wściekają się na PiS za Nowy Ład
A dziś zapłaciłem po 4,97 zł za litr benzyny 95 oktanowej.


Ale to nic wspolnego z Polskim nieladem nie ma. Osobna ustawa "tarcza antyinflacyjna". Zreszta ceny netto (czyli dla przedsiebiorcow) poszly w gore :D


A co do nieladu: moi rodzice nie sa bogaczami: mama rencistka, ojciec urzednik panstwowy (po 26 latach pracy zarabia ponizej 3000 zl, co jest zenujace, ale on to nazywa sluzba). Poczatkowo cieszyli sie, bo mialo im wpasc pare zlotych wiecej. 24.01 - mama dostala rente o ok 90 zl wyzsza. 25.01 dostali rachunek za ogrzewanie - O 300 zl wiekszy niz poprzednio. Ale na poczatku ojciec uspokajal, ze on dostanie zaraz wyplate o ponad 100 zl wieksza, wiec jakos sobie poradza. Coz, niespodzianka: jakos tak to wykalkulowali, ze dostal o ponad 200 zl MNIEJ. Niby blad, niby przez to, ze policzono do podstawy opodatkowania premie roczna i za jakis tam dodatek, ktory dostal z okazji 25-lecia pracy... Niby maja wyrownac, ale to nie zmienia faktu, ze na nowym ladzie i inflacji w styczniu w domowej kasie zabraklo ponad 400 zl. I moi rodzice sobie poradza, bo wyksztalcili i przyzwoicie wychowali synow, ale co maja zrobic ludzie bezdzietni, samotni, ktorzy tez tak dostali? Ojca kolega z pracy, ktorego zona odeszla z dziecmi kilka lat temu musial pozyczyc na biezace rachunki, bo tez jakims cudem mu ubylo kilkaset zlotych...
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
Pentuer
aktywista
*****
Wiadomości: 854

« Odpowiedz #790 dnia: Lutego 06, 2022, 12:08:53 pm »

Może bardziej nadawałoby się do wątku "Humor" ;D

Pierwszy sklep znalazł sposób na zakaz handlu w niedziele. Zamienił się w dworzec

Mieliśmy już lukę pocztową w zakazie handlu w niedziele. Teraz kierownictwo jednego z cieszyńskich marketów wpadło na nowy pomysł obejścia zaostrzonego od początku lutego prawa. Zamienili placówkę handlową w dworzec autobusowy i poczekalnię. Spod marketu kursuje jedna linia autobusowa i ma to tłumaczyć otwarcie sklepu w niedziele.

<Oklaski na stojąco>
Zapisane
Ecclesia ibi est, ubi fides vera est - (S. Hieronymus, Ecclesiae Doctor)
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1229


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #791 dnia: Lutego 06, 2022, 18:59:05 pm »

No bo polak potrafi wszystko obejść. Lata rozbiorów nauczyły nas czegoś.
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7315


« Odpowiedz #792 dnia: Lutego 06, 2022, 19:03:23 pm »

Ale to nic wspolnego z Polskim nieladem nie ma. Osobna ustawa "tarcza antyinflacyjna". Zreszta ceny netto (czyli dla przedsiebiorcow) poszly w gore :D

Ma Pan pojęcie co Pan pisze? Niektórzy skłonni są powtórzyć każdą bzdurę byle przywalić PiS'owi.
Nawet Piotr Wielgucki, który od nocnej zmiany bis bynajmniej rządu Morawieckiego nie chwali rozjechał te głupoty nazywając je VATowską brednią.
https://www.kontrowersje.net/vatowska-brednia-rozprowadzana-w-internecie-przez-przedsiebiorce/
Zdecydowana większość przedsiębiorców może odliczyć 50% stawki VAT, 100% odlicza najogólniej mówiąc transport ciężarowy, czytaj samochody powyżej 3,5 tony. Ci zapłacą jakieś 9 groszy więcej co ma się nijak do fluktuacji cen wywołanych czynnikami zewnętrznymi. 

Sprawami ogrzewania zajmę się niebawem, właśnie otrzymaliśmy jak zawsze mętne pismo z VEOLII gdzie figuruje 11 pozycji do zapłacenia. Jedno co jest jasne, to, że opłata netto za samo ciepło poszła w górę o 18.91% ale jednocześnie VAT spadł z 23 na 8% czyli cena brutto poszła w górę o 4,41%. Opłata przesyłowa (ta od mocy pobranej) wzrosła od 14.01.2022 o 3.47%. Po zatem są opłaty za moc zamówioną CO i ciepłej wody ...
« Ostatnia zmiana: Lutego 06, 2022, 20:07:54 pm wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7315


« Odpowiedz #793 dnia: Lutego 06, 2022, 20:06:39 pm »

Zamienili placówkę handlową w dworzec autobusowy i poczekalnię.

To jakaś francuska sieciówka. Ci już wpadli bo na dworcach nie wolno sprzedawać alkoholu, nawet w bufetach i restauracjach dworcowych a ci mają stoisko z alkoholami.

Inny sklep zamienił się w ... czytelnię!
« Ostatnia zmiana: Lutego 06, 2022, 20:13:16 pm wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Pentuer
aktywista
*****
Wiadomości: 854

« Odpowiedz #794 dnia: Lutego 06, 2022, 21:36:56 pm »

@ecexylia  @Aqeb

Moje poczciwe Nokie 2700 classic i 3110c classic rulez! Jeszcze 10 lat temu miałem w nich internet, dziś już nie - za dużo śmieci by trzeba każdorazowo załadować. 
Zapisane
Ecclesia ibi est, ubi fides vera est - (S. Hieronymus, Ecclesiae Doctor)
Strony: 1 ... 51 52 [53] 54 55 ... 64 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Czy PiS jest partią prawicową? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!