Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Lipca 14, 2024, 21:20:12 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
232263 wiadomości w 6635 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Czy PiS jest partią prawicową?
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 38 39 [40] 41 42 ... 64 Drukuj
Autor Wątek: Czy PiS jest partią prawicową?  (Przeczytany 120629 razy)
ececylia
aktywista
*****
Wiadomości: 591


« Odpowiedz #585 dnia: Listopada 11, 2020, 20:55:11 pm »

Sławomir Mentzen

Gdy w 2018 roku rząd PiS próbował siłowo przejąć Marsz Niepodległości, ponieważ sam nic swojego na stulecie odzyskania niepodległości nie przygotował, myślałem, że gorzej już być z tym dniem nie może. Myliłem się. W tym roku rząd przeszedł samego siebie i stworzył atmosferę, w której w ogóle nie chce się już nic świętować. W ostatnich latach bardziej niż kiedykolwiek widać, że w zasadzie wszystko, co się nam Polakom udało, osiągnęliśmy pomimo naszych rządów, a nie dzięki nim. Wszystko co piękne, wszystko co sprawne i odnoszące sukcesy, powstaje w Polsce oddolnie, nie dzięki władzom, a wbrew nim.
Oddolnie powstał Marsz Niepodległości, który co roku gromadzi nieprzeliczone tłumy na ulicach Warszawy. Państwo od lat walczy z Marszem jak może. Za czasów Platformy policja próbowała rozbijać Marsz, władza nasyłała prowokatorów, a prezydent Komorowski próbował tworzyć nową, świecką tradycję i ośmieszał Święto Niepodległości głupkowatą akcją z orłem z czekolady. Za PiS prowokacje się skończyły, za to władza próbowała w 2018 roku siłowo przejąć Marsz, grożąc nawet użyciem wojska. Nie może być przecież tak, że obywatele sami świętują po swojemu, bez rządowego certyfikat, pieczątki i pozwolenia. Również władze Warszawy, co roku za punkt honoru stawiają sobie zakazanie lub jak najszybsze rozwiązanie Marszu.
Dwa lata temu nasze władze zostały zaskoczone stuleciem odzyskania niepodległości. W tym roku zaskoczyło ich stulecie Bitwy Warszawskiej. Znowu nic nie zrobili. Nie ma muzeum Bitwy, nie ma zapowiadanego łuku triumfalnego, nic nie ma. Politycy myślą na miesiąc do przodu, a w miesiąc się łuku nie zbuduje. Gdy politycy biorą się za media, powstaje potworek w kształcie TVP, która dostała 2 mld zł po to by, skomplikowaną sytuację z wyborami w USA tłumaczyli nam wielcy amerykaniści i geopolitycy po podstawówce - Marcin Najman i Marian Kowalski. Gdy politycy wzięli się za pobudzanie inwestycji, inwestycje w Polsce od razu drastycznie spadły, a zapowiadanych samochodów elektrycznych, szybkich polskich pociągów i dronów jak nie ma, tak nie będzie. Sprawność naszego państwa najlepiej widać na przykładzie Polskiej Fundacji Narodowej, która miała w teorii robić Polsce na świecie dobry PR, a stała się tylko nieprzebraną kopalnią beki, kosztującej nas wiele milionów złotych.
A jak działa nasz system ochrony zdrowia? Nie ma lepszej ilustracji niż ten słynny już kij z Tarnobrzegu, którym trzeba było walić w parapet na zapleczu przychodni, by odebrać skierowanie do lekarza specjalisty. W 2020 roku, gdy na świecie powstają autonomiczne samochody, chmary bojowych dronów i organizowane są prywatne loty w kosmos, my mamy kij do walenia w okno. XXI wiek i cyfryzacja po polsku. Wiosną z wielką pompą Antonowem przyleciały bezużyteczne maseczki, witane na lotnisku przez premiera Morawieckiego. Z kolei jesienią prezydent Duda otwierał Szpital Narodowy, do którego kryteria przyjęcia są takie same jak kryteria wypisu do domu. Ta władza wyspecjalizowała się w robieniu teatru i cyrku, w budowaniu wiosek potiomkinowskich i malowaniu trawy na zielono. Oczywiście taka patologia jest tylko w publicznej części naszej gospodarki. Biznes świetnie się do warunków współczesności adaptuje, rozumie wyzwania i za nimi nadąża. Ale blokuje go państwo ze swoim kijem do walenia w parapet.   
Państwo stało się aparatem represji względem obywateli, a jego instytucje służą jako paśniki. Wiceministrami zostają eksperci w rodzaju Adama Andruszkiewicza czy Piotra Patkowskiego, a na mniej eksponowane stanowiska idą żony, kochanki i krewni polityków. Politycy zupełnie otwartym tekstem przyznają, że w trakcie negocjacji koalicyjnych kluczowymi argumentami są miejsca pracy w spółkach Skarbu Państwa. Groźba ich utraty ma być spoiwem pomiędzy partiami tworzącymi koalicję rządową.
Oprócz zapaści instytucjonalnej trwa też zapaść prawna. Od wiosny polskie władze działają w zasadzie bezprawnie. Wprowadzono bez stanu nadzwyczajnego ograniczenia wolności dopuszczalne tylko w stanach nadzwyczajnych. Rząd za pomocą rozporządzeń zupełnie nielegalnie próbuje zamykać całe branże, zamykać miliony ludzi w domach, a dla odwrócenia uwagi zamyka jeszcze Giertycha. Często te ograniczenia wprowadzane są bez żadnego ostrzeżenia, w ostatniej chwili. Tak było z zamknięciem cmentarzy czy sklepów meblowych. Teraz ten bandycki proces przyspiesza.
Prezydent Andrzej Duda podpisał już dawno temu kolejną ustawę covidową, ale do tej pory nie została ona opublikowana w Dzienniku Ustaw, ponieważ, jak przyznał rzecznik rządu Piotr Muller, została ona przyjęta przez pomyłkę. Dlatego jej nie opublikowali. Czy w naszym porządku prawnym jest możliwość niepublikowania dowolnie wybieranych ustaw lub wyroków TK? No nie ma. Ale nikt się tym nie przejmuje, nasz rząd działa zupełnie na rympał. W tym nowym ustroju prawnym, ustawa wchodzi w życie, jeżeli przejdzie przez Sejm, Senat, zostanie podpisana przez Prezydenta i na końcu uzyska akceptację Pana Krzysztofa, prezesa Rządowego Centrum Legislacji. Nie wiecie, kim jest Pan Krzysztof? To dziwne. Przecież to człowiek, który ma uprawnienia większe od tych Prezydenta. Może zupełnie dowolnie wstrzymywać wejście w życie dowolnej ustawy, a jego decyzje nie są w ogóle zaskarżalne. To prawdziwa szara eminencja.
Mało? Nikt nie wie, czemu nie siedzą Szumowski z Sasinem. Dane na podstawie których rząd zamyka gospodarkę, zbiera dla nas prywatnie i po godzinach 19 latek z Torunia, a rząd uparł się, że nie będzie udostępniał danych liczbowych w normalnej formie, tylko jako infografiki. O koncepcji otwartych danych oczywiście nikt u nas w 2020 roku nie słyszał. Tak zwani eksperci, z pełną powagą twierdzą, że masowe protesty po wyroku TK są zupełnie bezpieczne, ale Marsz Niepodległości jest śmiertelnym zagrożeniem epidemicznym. Lockdown ma być wprowadzony w oparciu o liczbę testów pozytywnych, które w obecnych warunkach zależą już tylko od liczby testów wykonanych. Policja prowadzi poszukiwania osób, które powinny być na kwarantannie, a znajdują się w szpitalu, a urzędnicy grożą, że będą wlepiali kary do 30 tysięcy złotych za nieodebranie telefonu z obcego numeru stacjonarnego. Polskie prawo jest wierszem idioty odbitym na powielaczu, a stosujący je urzędnicy mają wielką szansę stać się archetypami dla przyszłych komedii lub grotesek.
Nic tu nie działa. Mamy państwo z kartonu reformowane trytytkami. To jest naprawdę bardzo smutne. Przykro się patrzy na państwa, gdzie coś działa, gdzie urzędnicy wykonują swoją pracę, a politycy chociaż sprawiają wrażenie, że zależy im na dobru kraju. Chciałoby się chociaż raz poczuć dumę z własnego państwa, ale po prostu się nie da. Nie ma z czego.
To, że możemy jeszcze świętować niepodległość, wydaje się jakimś spektakularnym fartem. Mamy olbrzymie szczęście, że przez ostatnie 30 lat żaden z naszych sąsiadów nie wpadł na pomysł sprawdzenia, na jak solidnych fundamentach osadzone jest nasze państwo. Rządy tych ludzi w dowolnym innym momencie historii doprowadziłyby nas do upadku. Nie wiem, ile jeszcze czasu ta szczęśliwa koniunktura się utrzyma. Historia, wbrew niektórym pięknoduchom wcale się nie skończyła, a nawet zaczęła ostatnio mocno przyspieszać. Niestety nie robimy nic, by ten do tej pory spokojny okres wykorzystać do budowy silnego, zapewniającego nam wszystkim bezpieczeństwo państwa.
Mam nadzieję, że nikt nie myśli, że Wojsko Polskie jest w lepszym stanie niż system ochrony zdrowia. Bardzo bym nie chciał, żebyśmy musieli się o tym przekonywać, ale jeżeli ktoś kiedyś postanowi sprawdzić zdolność naszej armii do obrony Polski, to będziemy świadkami tak spektakularnej klęski, że kampania wrześniowa będzie przy niej niedoścignionym pokazem sprawności działania.
Mamy zastraszani świętować odzyskanie wolności, czekając na wprowadzenie tzw  Narodowej kwarantanny, która zamknie nas w domach i doprowadzi do ruiny. Przepraszam bardzo, ale nie mam w tych okolicznościach nastroju do wielkiej celebry. To co ci ludzie zrobili z naszym państwem, jest po prostu przygnębiające. Na świętowanie przyjdzie czas, gdy wiatr historii zmiecie ich z powierzchni, a nasze państwo zacznie nam służyć, zamiast na nas pasożytować.
Jak wielką rację miał Churchill mówiąc, że Polacy to najdzielniejsi z dzielnych, rządzeni przez najpodlejszych z podłych.
Zapisane
"Kochaj grzesznika nie jako grzesznika, ale jako człowieka. Jeśli kochasz chorego, prześladujesz chorobę, bo jeśli oszczędzasz chorobę, nie kochasz chorego." św. Augustyn
Fideliss
aktywista
*****
Wiadomości: 931

« Odpowiedz #586 dnia: Listopada 11, 2020, 22:28:58 pm »

Jak rzadko kiedy, tak w tym przypadku w pełni zgadzam się z panią ececylią. Krótko i zwięźle sprawę ujęła. I to tak własnymi słowami! Co to znaczy erudycja i błyskotliwość umysłu! Mulier valde docta et reverentiae digna. Observantiam preasto.
« Ostatnia zmiana: Listopada 11, 2020, 22:30:40 pm wysłana przez Fideliss » Zapisane
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #587 dnia: Listopada 11, 2020, 22:59:51 pm »

Jak rzadko kiedy, tak w tym przypadku w pełni zgadzam się z panią ececylią. Krótko i zwięźle sprawę ujęła. I to tak własnymi słowami! Co to znaczy erudycja i błyskotliwość umysłu! Mulier valde docta et reverentiae digna. Observantiam preasto.
Nic prostszego panie Fidelisie, jak własnymi słowami dać odpór warchołom i elementom skrajnie antysocjalistycznym zamiast ironii nisko fruwającej.
« Ostatnia zmiana: Listopada 12, 2020, 10:24:54 am wysłana przez Sławek125 » Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #588 dnia: Listopada 11, 2020, 23:04:20 pm »

Odpowiadam p. Kefaszowi na pytanie z innego wątku.

Od dawna przypominalem, że PiS nie ukarał podzegaczy ani wykonawców podpalenia budki podambadada FR, czyli bandytów do wynajęcia ze służb. Mówiłem, że jest tak bo PiS będzie ich potrzebował do rozprawy że społeczeństwem, marszem niepodległości.
Byłem przekonany, że stanie się to w zeszlym roku. Pomyliłem się o rok.

Dziś Winnicki - nareszcie - odciął się od biskupich pałaców i plebanii. ( Patrz przemówienie Winnickiego) Polska nie jest już krajem z większością wierzącą. Upolitycznione posoborowie nie jest już kagańcem, prawica zdejmuje go powoli. To bardzo dobrze.


« Ostatnia zmiana: Listopada 11, 2020, 23:06:28 pm wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Fideliss
aktywista
*****
Wiadomości: 931

« Odpowiedz #589 dnia: Listopada 11, 2020, 23:09:20 pm »

Jak rzadko kiedy, tak w tym przypadku w pełni zgadzam się z panią ececylią. Krótko i zwięźle sprawę ujęła. I to tak własnymi słowami! Co to znaczy erudycja i błyskotliwość umysłu! Mulier valde docta et reverentiae digna. Observantiam preasto.
Nic prostszego panie Fideisie, jak własnymi słowami dać opór warchołom i elementom skrajnie antysocjalistycznym zamiast ironii nisko fruwającej.

No taaak. Pański komentarz nie zawiera żadnej ironii. O sancta simplicitas! . . . Buenas noches, amigo. Jó estet kivanok. (to po węgiersku).
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #590 dnia: Listopada 11, 2020, 23:25:20 pm »

Jak rzadko kiedy, tak w tym przypadku w pełni zgadzam się z panią ececylią. Krótko i zwięźle sprawę ujęła. I to tak własnymi słowami! Co to znaczy erudycja i błyskotliwość umysłu! Mulier valde docta et reverentiae digna. Observantiam preasto.
Nic prostszego panie Fideisie, jak własnymi słowami dać opór warchołom i elementom skrajnie antysocjalistycznym zamiast ironii nisko fruwającej.

No taaak. Pański komentarz nie zawiera żadnej ironii. O sancta simplicitas! . . . Buenas noches, amigo. Jó estet kivanok. (to po węgiersku).

Po węgiersku....dowcip sprzed wieków mówił: król Korybut mówił sześcioma językami, ale w żadnym nie miał nic do powiedzenia.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #591 dnia: Listopada 12, 2020, 10:38:42 am »

Panie Fidelisie, a mógłby pan na chwile zejść z parnasu swojego intelektu i wyjaśnic nam, prostym prolom, o co sie panu rozchodzi? Czytam wpisy innych użyszkodników i oni też niespecjalnie odczytują pańskie intencje skryte za wielojęzycznymi paremiami.  Co tam ktoś panu wyjdzie naprzeciw z proszoną radą, to się okazuje, ze nie o to chodzi. Może jednak pokona pan obrzydzenie do jasnego i zrozumiałego wykładu i powie nam co i jak. No chyba, że ta ezoteria, którą pan stosuje jest tylko smoleńską mgłą i listkiem figowym skrywającymi NIC.
« Ostatnia zmiana: Listopada 12, 2020, 11:05:00 am wysłana przez Sławek125 » Zapisane
Angelus Silesius
aktywista
*****
Wiadomości: 592


I'm gonna make him an offer he can't refuse

« Odpowiedz #592 dnia: Listopada 12, 2020, 10:53:38 am »

Panie Fidelisie, a mógłby pan na chwile zejść z parnasu swojego intelektu i wyjaśnic nam, prostym prolom, o co sie panu rozchodzi? Czytam wpisy innych użyszkodników i oni też nie specjalnie odczytują pańskie intencje skryte za wielojęzycznymi paremiami.  Co tam ktoś panu wyjdzie naprzeciw z proszoną radą, to się okazuje, ze nie o to chodzi. Może jednak pokona pan obrzydzenie do jasnego i zrozumiałego wykładu i powie nam co i jak. No chyba, że ta ezoteria, którą pan stosuje jest tylko smoleńską mgłą i listkiem figowym skrywającymi NIC.

Ehhhh panowie! Panowie!
Jako rzekł Piotr I Aleksiejewicz: "Podwładny powinien przed obliczem przełożonego mieć wygląd lichy i durnowaty, tak, by swoim pojmowaniem sprawy nie peszyć przełożonego."

No nie peszcie! Nie peszcie!  ;)
Ja rozumiem, że teraz nie ma panów i chamów, że nie ma przełożonych i podległych, że wszyscy jesteśmy braćmi, jesteśmy jedną rodziną, tej prawy nic już nie zaćmi i teraz jest jej godzina!
Abba! Liberte!
Abba! Egalite!
Abba! Abba! Fraternite!
Abba! Fraaa aaaa aaaaa ter ni teeeeee e! e!


Zapisane
"Religijny liberalizm pozbawia nas męczenników i misjonarzy, pozostawiając jedynie osoby kupczące religią, którym wtórują kobzy głoszące pokój w słowach, a nie w czynach!" abp Marcel François Lefebvre
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #593 dnia: Listopada 12, 2020, 11:46:35 am »

Cytuj
Ja rozumiem, że teraz nie ma panów i chamów, że nie ma przełożonych i podległych, że wszyscy jesteśmy braćmi, jesteśmy jedną rodziną, tej prawy nic już nie zaćmi i teraz jest jej godzina!

Tym wpisem poruszył pan b.ciekawy temat.
W USA nie ma już "rodziny" bo powrócił rasizm. Objawia się tym, że wielu określa się "rasowo-etnicznie". Zatem nie oceniamy np. wypowiedź pani X, tylko wypowiedź afroamerykanki, weganki, lesbijki.

W Polsce, KEP-scy swoimi "kanałami humanitarnymi" przykładają ciepłą rączkę do takiej przyszłości. Na razie jednak rozwalanie "rodziny" idzie po linii dewiacji seksualnych.
PiS w 2019 i 2020 roku to przewidział i przyjął w nowych rozwiązaniach budowlanych postęp. A mianowicie otworzył furtkę do tego by budować toalety gender  ;D
ONZ-owska terminologia, że mamy toalety dla kobiet, mężczyzn i osób niepełnosprawnych, to już przeszłość  8)

I niech mi ktoś powie, że nie zmierzamy do jednego postępowego punktu, niezależnie od tego kto jest furmanem i strzela z bata.

Jako bonus: niezapomniany Furman, proszę się wsłuchać w słowa.

https://youtu.be/tFkDWHXfl4s
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Angelus Silesius
aktywista
*****
Wiadomości: 592


I'm gonna make him an offer he can't refuse

« Odpowiedz #594 dnia: Listopada 12, 2020, 13:32:41 pm »

Cytuj
Ja rozumiem, że teraz nie ma panów i chamów, że nie ma przełożonych i podległych, że wszyscy jesteśmy braćmi, jesteśmy jedną rodziną, tej prawy nic już nie zaćmi i teraz jest jej godzina!

Tym wpisem poruszył pan b.ciekawy temat.
W USA nie ma już "rodziny" bo powrócił rasizm. Objawia się tym, że wielu określa się "rasowo-etnicznie". Zatem nie oceniamy np. wypowiedź pani X, tylko wypowiedź afroamerykanki, weganki, lesbijki.

No ale skoro tak, to będą (albo przynajmniej powinni) dbać o czystość rasową. Tym samym małżeństwa będą się wiązać w ramach jednokolorowia. I jednokolorowe rodziny będą częścią większego klanu konkretnego koloru. Ja bym to widział jako plus dodatni i jednak odwrót od urawniłowki w kierunku powszechnego mulactwa.

Oczywiście trzeba się zastanowić, czy proponowane kategorie podziału (kolor, mięso, dezorientacja seksualna,...) nie idą szerokim spektrum po to, by wytworzyć mnogość grup. Rozdrobnienie ładnie zrealizuje wytyczną divide.
Zapisane
"Religijny liberalizm pozbawia nas męczenników i misjonarzy, pozostawiając jedynie osoby kupczące religią, którym wtórują kobzy głoszące pokój w słowach, a nie w czynach!" abp Marcel François Lefebvre
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #595 dnia: Listopada 12, 2020, 14:53:04 pm »

Cytuj
.  Ja bym to widział jako plus dodatni i jednak odwrót od urawniłowki w kierunku powszechnego mulactwa.

No wie pan, punk widzenia zależy od punktu siedzenia. Nie wiem jaki ma pan kolor skóry. Bo od tego zależy pana pozycja w społeczności np akademickiej.

Lewica Rasistowska ( dawniej była np. marksowska) nie chce dzielić dla dzielenia. Ale podzielić tak by powstała "nasza większość". Czyli np. zbiór kolorowych plus zbiór białych homo-vegan.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Fideliss
aktywista
*****
Wiadomości: 931

« Odpowiedz #596 dnia: Listopada 12, 2020, 15:31:39 pm »

Panie Fidelisie, a mógłby pan na chwile zejść z parnasu swojego intelektu i wyjaśnic nam, prostym prolom, o co sie panu rozchodzi?

Panie Sławku, mnie się "rozchodzi" głównie o to, że dywersyfikacja destrukcyjności semantycznych sublimuje sensu stricto kohezywną koherencję neoplatońskich aksjomatów negatywnych aplikowanych metodami stricte uniwersalnymi poprzez pejoratywną meliorację mega-hekatomby apologetycznej hic et nunc, a nie jakieś tam fatyczne kolokacje pasygrafii gastrycznej neomaltuzjanizmu. 
Już prościej się nie da.
Właśnie wróciłem od dentysty. Musi być nowa koronka. Poleci 500zł. Pech.
Zapisane
Angelus Silesius
aktywista
*****
Wiadomości: 592


I'm gonna make him an offer he can't refuse

« Odpowiedz #597 dnia: Listopada 12, 2020, 18:20:59 pm »

Cytat: rysio


No wie pan, punk widzenia zależy od punktu siedzenia. Nie wiem jaki ma pan kolor skóry. Bo od tego zależy pana pozycja w społeczności np akademickiej.

Lewica Rasistowska ( dawniej była np. marksowska) nie chce dzielić dla dzielenia. Ale podzielić tak by powstała "nasza większość". Czyli np. zbiór kolorowych plus zbiór białych homo-vegan.

Ale czy to nie jest hitlerowskie czy sowieckie tworzenie Nowego Człowieka? Na ich obraz i podobieństwo. A właściwie na obraz ich marzeń. Nowy Człowiek z nowymi zasadami i wartościami, zgodny z Zeitgeist'em (mądrością etapu).
Oczywiście w tle widać motywy szatańskiej pychy dorównania Stwórcy.
Zapisane
"Religijny liberalizm pozbawia nas męczenników i misjonarzy, pozostawiając jedynie osoby kupczące religią, którym wtórują kobzy głoszące pokój w słowach, a nie w czynach!" abp Marcel François Lefebvre
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #598 dnia: Listopada 12, 2020, 19:31:00 pm »

Cytat: rysio


No wie pan, punk widzenia zależy od punktu siedzenia. Nie wiem jaki ma pan kolor skóry. Bo od tego zależy pana pozycja w społeczności np akademickiej.

Lewica Rasistowska ( dawniej była np. marksowska) nie chce dzielić dla dzielenia. Ale podzielić tak by powstała "nasza większość". Czyli np. zbiór kolorowych plus zbiór białych homo-vegan.

Ale czy to nie jest hitlerowskie czy sowieckie tworzenie Nowego Człowieka? Na ich obraz i podobieństwo. A właściwie na obraz ich marzeń. Nowy Człowiek z nowymi zasadami i wartościami, zgodny z Zeitgeist'em (mądrością etapu).
Oczywiście w tle widać motywy szatańskiej pychy dorównania Stwórcy.

Bardzo ładnie pan pisze. Każdy grzech, gdzieś tam w głębi jest postawieniem siebie samego w miejsce Stwórcy.

Ale analizujmy współczesność. Rozbierajmy ją na składowe, by dobrać środki zaradcze.
I tak, dziś mignął mi tytuł wiadomości z Mediów Narodowych pt "ostrzeżenie dla rządu i kleru". Wow! i to na mediach narodowych, które będąc w opozycji cały czas podczas rządów PiS-u kadziły PADziowi i PiSowi.
Media p. Bąkiewicza "ostrzegają kler" - wiadomo jaki  ;) nie idzie tu o fsspx.
Może jakaś zmiana, daj Boże, zachodzi.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Jotes
bywalec
**
Wiadomości: 81

« Odpowiedz #599 dnia: Listopada 12, 2020, 19:53:13 pm »

Jaka zmiana panie rysiu? Toż Winnicki odkrył karty i pokazał cel jaki przyświecał służbom w tworzeniu Konfederacji. Czystorasowi Polacy mają dokopać Kościołowi katolickiemu.
Zapisane
Strony: 1 ... 38 39 [40] 41 42 ... 64 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Czy PiS jest partią prawicową? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!