Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Lipca 14, 2024, 07:15:25 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
232260 wiadomości w 6635 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Czy PiS jest partią prawicową?
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 36 37 [38] 39 40 ... 64 Drukuj
Autor Wątek: Czy PiS jest partią prawicową?  (Przeczytany 120562 razy)
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3643


« Odpowiedz #555 dnia: Września 24, 2020, 17:00:37 pm »

Starałem się nie wdawać w pyskówki w tym wątku ani też nie wypowiadać zbyt kategorycznych sądów. Nie biorę udziału w polskich wyborach już od lat, ale pilnie obserwuję z ciekawością (i smutkiem) co się dzieje w Ojczyźnie. W sprawach polityki moja cyniczna pozycja jest taka, że każdy polityk czy też partia kiedyś zdradzą, zresztą kiedyś o tym już dyskutowaliśmy.

No więc przyszedł czas, kiedy PiS zdradził. Nie jest to moja własna opinia, ale obiektywna obserwacja. W mojej rodzinie, w całości zamieszkałej na wsi na południu Polski, byli w ogromnej większości  zwolennicy PiS. Zawsze słyszałem od nich tylko i wyłącznie pochwały polityki Jarosława Kaczyńskiego.

Tymczasem przedwczoraj w rozmowie telefonicznej z krewną usłyszałem właśnie to symptomatyczne zdanie: "PiS nas zdradził".

Ja się osobiście ani temu nie dziwię, ani specjalnie nie oburzam, taka jest kolej rzeczy. Ale fakt pozostaje faktem: partia, która wprowadza ustawę zaczynającą się od definicji rasowego kota definitywnie nie może być już uznawana za "prawicową".
« Ostatnia zmiana: Września 24, 2020, 17:02:18 pm wysłana przez Regiomontanus » Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #556 dnia: Września 24, 2020, 17:20:59 pm »

Cytuj
No więc przyszedł czas, kiedy PiS zdradził.

Nie zgadzam się. PiS cały czas powtarzał, że jest najbardziej europejską i atlantycką partią w Polsce. Proamerykańską, proizraelską i proeuropejską.
PiS miał wpadkę z PO i trochę pokłócił się w PE. Ale PiS nie zdradził.
Jedynie Polacy nie chcieli usłyszeć tego co PiS mówił.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #557 dnia: Września 24, 2020, 17:32:32 pm »

Cieszy mię ten rym: "Polak mądr po szkodzie";

Lecz jesli prawda i z tego nas zbodzie,

Nową przypowieść Polak sobie kupi,

Że i przed szkodą, i po szkodzie głupi".

 

Jan Kochanowski, Pieśni, Księgi wtóre, Pieśń V
Zapisane
Fideliss
aktywista
*****
Wiadomości: 931

« Odpowiedz #558 dnia: Września 24, 2020, 18:19:30 pm »

re. Regiomontanus.

Pan nie rozumie jednej rzeczy, drogi Panie Regiomontanus. Chodzi o te że, (i piszę to z ewidentną ironią ) że nie ma rzeczy ważniejszej  i jak najbardziej zgadzającej się z duchem i linią tego (umierającego już) forum niż wlekący się już tutaj  (ad nauseam) od dłuższego czasu omawiany  temat. No dobrze! No nie jest partią prawicową! Pani ececylia już podała tyle argumentów w różnych odsyłaczach. że SATIS!

 Gdyby zagadnienie brzmiało; czy noszenie mantylek w kościele przez niewiasty ma charakter prawicowy czy lewicowy - to co innego.

Pozdrawiam.
 
 
Zapisane
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #559 dnia: Września 24, 2020, 18:35:08 pm »

No to skoro to już ustalilismy, to czas na zmiane tytułu watku. Czy PiS jest partią kłamców, łajdaków, hipokrytów i farbowanych lisów? Taką mam koncepcje, ponieważ jeszcze dzisiaj ci ludzie podają sie oficjalnie za jedyną prawicowa partię na terenie restpolen
Zapisane
ececylia
aktywista
*****
Wiadomości: 591


« Odpowiedz #560 dnia: Września 24, 2020, 18:39:56 pm »

Pani ececylia już podała tyle argumentów w różnych odsyłaczach. że SATIS!

Jak Panu DOŚĆ! to proszę nie czytać. Nie ma jeszcze na tym forum obowiązku czytania wszystkiego. ;D
Proszę zakładać swoje wątki i cieszyć się z forumowych dyskusji.
Zapisane
"Kochaj grzesznika nie jako grzesznika, ale jako człowieka. Jeśli kochasz chorego, prześladujesz chorobę, bo jeśli oszczędzasz chorobę, nie kochasz chorego." św. Augustyn
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #561 dnia: Września 24, 2020, 19:07:23 pm »

Cytuj
Jak Panu DOŚĆ! to proszę nie czytać.

to jest bardzo dobra koncepcja i wielce katolicka. Kard. Nycz pytany jakie będzie stanowisko Koscioła wobec homoślubów odpowiedział, że nikt katolików nie będzie zmuszał do zawierania takich związków.

Nikt nikogo do niczego nie zmusza, aczkolwiek p. Fideliss słusznie zauważa, że coś się wyczerpuje, umiera.

Jestem zdania, że nie można zamykać oczu na fakty jakie objawiły się nam na przestrzeni ostatnich 10 lat. Nie można wałkować punktów i paragrafów MP SP gdy do dokumentów SA wprowadzono już dokumenty przeciwne wierze.
Po prostu cenne dyskusje fk z ubiegłych lat należy skatalogować, powiązać w paczki i odesłać do archiwum. A na porządek naszych obrad wprowadzić tematy aktualne.

np ciekawy artykuł:

I oto zajawka tekstu.
Zaznaczam, że zgadzam się z racjonalną oceną stanu istniejącego ale nie zgadzam się z nierealnymi środkami wyjścia jakie autor prezentuje.

https://ronald-lasecki.blogspot.com/2020/07/dlaczego-nie-nalezy-gosowac-w-obecnych.html

[...]
Zmanipulowanie prawicy katolickiej przez System wynika z dwóch przesłanek: 1) fetyszyzowania kwestii obyczajowych, oraz 2) uwierzenia w propagandę Kaczyńskiego, że PO różni się jakoś znacząco w dziedzinie aksjologii od PiS. Zacznijmy od przyjrzenia się punktowi drugiemu.

Andrzej Duda protektorem... liberalnego rozkładu

PiS to polski odpowiednik historycznej zachodnioeuropejskiej chadecji – Polska jest dziś na tym samym etapie, na jakim Europa Zachodnia była w latach 1960., i wydarzenia potoczą się u nas zapewne tym samym torem, jakim potoczyły się od tamtego czasu w NRF, Włoszech, Austrii, Francji, Hiszpanii, Japonii, Korei Południowej i innych krajach Zachodu. W każdym z tych państw, w czasie długoletnich rządów systemowej prawicy (w niektórych przypadkach przez pewien czas autorytarnej), bez przeszkód rozwijały się procesy moralnego, kulturowego i społecznego rozkładu, aż wreszcie okazywało się, że rządząca prawica nie pasuje już do tak spróchniałych cywilizacyjnie społeczeństw, i traciła ona władzę. A gdy do niej wracała, to nie była już tą samą prawicą co wcześniej.
[...]

[...]
Wróćmy na koniec do pierwszej z przesłanek zmanipulowania prawicy katolickiej przez System, mianowicie do monomanii „rozporkowej” tych środowisk. Ma ona swoją praprzyczynę we współczesnej degeneracji doktryny społecznej Kościoła rzymskokatolickiego do dwóch w zasadzie haseł: „obrony tradycyjnej rodziny” i „obrony życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci”. Gdy zapytać kogoś postronnego o stanowisko cywilizacyjne Krk, to skojarzy sobie zapewne przede wszystkim różne aborcje, eutanazje, homoseksualizmy, seksy, masturbacje, pornografie i inne tego typu elementy, od głośnego mówienia o których normalny człowiek się czerwieni, a nadmierna ekscytacja którymi w ogóle ma charakter „niemęski”. Doprowadziło to w praktyce do niezdrowej fiksacji prawicy katolickiej na punkcie „obyczajówki” i tzw. „wartości rodzinnych”, które – w przypadku ludzi o katolicko-konserwatywnej identyfikacji ideowo-politycznej – stają się praktycznie jedynym kryterium oceny danego podmiotu politycznego (dobrym przykładem jest tu Marek Jurek, którego jedynym rozpoznawalnym elementem światopoglądu jest odrzucenie aborcji i zboczeń seksualnych).
[...]

https://ronald-lasecki.blogspot.com/2020/07/dlaczego-nie-nalezy-gosowac-w-obecnych.html
« Ostatnia zmiana: Września 24, 2020, 19:30:13 pm wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #562 dnia: Września 24, 2020, 19:41:44 pm »

Ta fiksacja o której ten pan pisze, to jeden z siedmiu grzechów głównych, czyli siedmiu głównych dróg do Piekła. Naprawde panie rysiu, z całym szacunkiem ale znajdz pan kogoś, kto ma jakieś pojecie, a nie tego cymbała. Ja sie mogę zgodzić tylko z tym, ale nie z tym panem, że ten trzeci grzech główny sprytnie został zastosowany dla przykrycia sześciu pozostalych.
Zapisane
Fideliss
aktywista
*****
Wiadomości: 931

« Odpowiedz #563 dnia: Września 24, 2020, 20:10:24 pm »

No to skoro to już ustalilismy, to czas na zmiane tytułu watku. Czy PiS jest partią kłamców, łajdaków, hipokrytów i farbowanych lisów?

O Boże!O me miserum!  Na kogo ja głosowałem ???!!! Gdybym wiedział był (plusquamperfectum) .....

Ale - jak mawiał mój ś.p. chrzestny Józef . . . . "człowiek jest rozumny  kiedy go kładą do trumny".
Zapisane
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #564 dnia: Września 24, 2020, 20:16:54 pm »

No własnie. Tylko szkoda tego grosza wydanego na zelówki, żeby do szkoły dojśc. Wszystko na nic, krew w piach
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #565 dnia: Września 24, 2020, 21:56:07 pm »

https://wrealu24.pl/agent-dobrej-zmiany-mial-za-zadanie-zniszczyc-mi-zycie-z-mec-joanna-modzelewska-rozmawia-agnieszka-piwar/
[...]
To był rok 2010. W 2011 roku gdy LOT miał kolejną stratę kilkuset milionową, powstał Amber Gold i OLT, a LOT miał bardzo złą sytuację, razem z pilotami, stewardessami, mechanikami i pracownikami administracyjnymi uznaliśmy, że trzeba wziąć udział w prywatyzacji pracowniczej na wypadek upadłości. Polega to na tym, że prawo pierwszeństwa w nabyciu mają pracownicy. Tym samym inicjatywa ta zagroziła przestępcom, którzy chcieli przejąć LOT. Wiele osób uprzedzało mnie, że będzie za to zemsta. Nie zakładałam, że tak perfidna. W tym czasie doszło do lądowania kapitana Wrony, który był członkiem związku. Amber Gold i OLT nie mogły dłużej czekać gdyż nie było w ich planach takiej przeszkody jak inicjatywa pracowników. Dzięki temu LOT został uratowany, a rząd PO musiał dofinansować LOT – po otrzymaniu zgody Komisji Europejskiej – kwotą ok. 1 miliarda. W nagranych rozmowach nt temat wypowiada się obecny premier Morawiecki – wówczas doradca Donalda Tuska – premiera. Skutkiem tej inicjatywy pracowniczej były zwolnienia pilotów, stewardess, liczne pozwy. Jak wcześniej wspomniałam, mi wytoczono 2 sprawy – karną i cywilną. Otrzymałam wówczas pomoc od Ojca Dyrektora Tadeusza Rydzyka. Wystąpiłam w kilku programach w TV Trwam i Radiu Maryja. Wsparcie medialne dały także Nasz Dziennik, Gazeta Polska, Radio Wnet. Ufałam tym mediom. Posłowie PiS także deklarowali pomoc. Obydwie sprawy z LOT-em wygrałam. Nikt mnie nie przeprosił. To było trudnych kilka lat. Cieszyłam się na wygraną PiS. W czasie procesów poznałam Mariusza Maraska – sam się zgłosił przez internet. Członek Komisji Weryfikacyjnej WSI. Byłam dumna, że poznałam taką osobę. On poznawał mnie kolejno z różnymi osobami, których wcześniej nie znałam, a wiele z nich było ze służb. Zaprosił mnie do Klubu Ronina i Instytutu Kaczyńskiego. Nie wiedziałam, że te miejsca doprowadzą do umożliwienia służbom i ich funkcjonariuszom niszczenia mi życia w czasie rządów PiS. Ufałam tym osobom.

I wtedy w Pani życiu pojawił się „kandydat na męża”. Jak mu się udało Panią podejść?

– 21 marca 2016 roku odbywało się kolejne spotkanie w instytucie. Mariusz Marasek zaprosił mnie i napomknął coś o Jacku Spyrce. To było dziwne, że w internecie ciężko było znaleźć cokolwiek na temat tej osoby. Przed spotkaniem sprawdziłam i okazało się, że został vice prezesem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – zastępcą Kazimierza Kujdy – wieloletniego prezesa spółki srebrna, która finansuje PiS i Instytut Kaczyńskiego. Po spotkaniu w instytucie, gdy chciałam już wychodzić, podszedł do mnie Jacek Spyrka i zapytał czym się zajmuję. Powiedziałam, że też prawem kanonicznym – uznałam, że mało kogo to zainteresuje i będę miała od niego spokój. On wykazał zainteresowanie.

A zatem patrząc z tego punktu widzenia – nieatrakcyjny. Ale podobno został mi zrobiony profil psychologiczny w służbach i wiedziano co jest dla mnie ważne. Spyrka miał wpięty krzyż w klapę marynarki, mówił o tym, że się nawrócił i chce stwierdzić nieważność małżeństwa kanonicznego.

A Spyrka jest bezkarny. Wykonał zlecenie zniszczenia mi życia. Wziął za to pieniądze, chodzi na msze trydenckie, przyjmuje sakramenty. Warto zauważyć, że syn byłej premier Szydło także celebruje msze trydenckie. Spyrka chciał wejść głębiej w Kościół. Może to pozostałości po służbie w PRL. Może i w tym zakresie musi komuś spłacić dług…
« Ostatnia zmiana: Września 24, 2020, 22:15:33 pm wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #566 dnia: Października 02, 2020, 00:15:36 am »

Cena protektoratu

Ten wpływ kryteriów ideologicznych na działania polityczne został obwieszczony przez ambasador Mosbacher niemal otwarcie. W przytaczanym wywiadzie dała do zrozumienia, że od stopnia przyjmowania przez polskie elity i polskie społeczeństwo norm hegemonicznej ideologii liberalnej w zakresie „praw LGBT” zależy stopień wsparcia strategicznego ze strony USA i amerykańskie inwestycje w Polsce. Pani Mosbacher powiedziała to, co pisałem już wielokrotnie.  Uzależnienie od USA, ustawienie się w roli ich protektoratu, postrzeganie polityki w kategoriach blokowych i wtapianie w konsolidujący się blok, o ile USA uda się taki stworzyć, oznacza w dłuższej perspektywie pogodzenie się z liberalną dekonstrukcją kulturową. Bazy wojskowe USA idą w pakiecie z agendą LGBT. To nie jest prosty wybór strategiczny. To wybór cywilizacyjny.

https://kresy.pl/publicystyka/bazy-wojskowe-usa-ida-w-pakiecie-z-lgbt/

Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3643


« Odpowiedz #567 dnia: Października 02, 2020, 15:07:22 pm »

Symptomatyczne jest to, że Trump u siebie, na potrzeby "rynku wewnętrznego", trochę moderuje zapędy homolobby (ale tylko trochę), natomiast za granicą daje im wolną rękę i pozwolił spuścić z łańcucha ludzi takich jak ambasadoressa.
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Teresa
aktywista
*****
Wiadomości: 1410

« Odpowiedz #568 dnia: Października 06, 2020, 10:59:47 am »

https://www.rp.pl/Polityka/310059918-Zaskakujacy-gest-PiS-wobec-LGBT-Wiezienie-za-homofobie.html
Zapisane
ececylia
aktywista
*****
Wiadomości: 591


« Odpowiedz #569 dnia: Października 06, 2020, 11:51:24 am »

Dobijanie polskiej gospodarki trwa w najlepsze:
https://www.youtube.com/watch?v=48M8fX3RsFM
Zapisane
"Kochaj grzesznika nie jako grzesznika, ale jako człowieka. Jeśli kochasz chorego, prześladujesz chorobę, bo jeśli oszczędzasz chorobę, nie kochasz chorego." św. Augustyn
Strony: 1 ... 36 37 [38] 39 40 ... 64 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Czy PiS jest partią prawicową? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!