Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 00:17:59 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Czy PiS jest partią prawicową?
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 64 Drukuj
Autor Wątek: Czy PiS jest partią prawicową?  (Przeczytany 111010 razy)
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #285 dnia: Kwietnia 28, 2020, 11:04:51 am »

Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski dla śp. Krystyny Łybackiej
Prezydent RP Andrzej Duda nadał za wybitne zasługi w działalności publicznej pośmiertnie

KRZYŻ KOMANDORSKI ORDERU ODRODZENIA POLSKI

Krystynie Łybackiej

byłej minister edukacji narodowej i sportu, posłance na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, deputowanej do Parlamentu Europejskiego

W imieniu Rzeczypospolitej Polskiej, Order przekazał na ręce rodziny Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Dera podczas Mszy Świętej pogrzebowej w intencji śp. Krystyny Łybackiej, odprawionej w Poznaniu

Zachecam Państwa do publikowania tych wybitnych zasług w działalności zmarłej Krystyny Łybackiej.
Nie ma informacji z jakiej była partii, zatem źródło pewnie któraś z gadzinówek.

Ale generalnie to pięknie.
Podoba mi się, ze dostała order, podoba mi się, że będzie Msza.
Ciesze się, że to wszystko się tak udało.


Kto Lybacka znal osobiscie, a moja rodzina miala taka okazje, wie, ze jesli ktos zasluzyl na ordery - to pani Krystyna. Ona robila cos, czego niewielu gorliwych prawicowych katolikow robi - pomagala ludziom w takim bardzo doslownym i finansowym sensie.
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #286 dnia: Kwietnia 28, 2020, 14:43:47 pm »

Aaaa czyli panu, panie gnome to nazwisko nic nie mówi. No cóż, róznica pokoleń. W jakiej partii? A w PZPR od dziecka. W "niepodległej" Polsce ministra edukacji, hunwejbinka aborcji, tzw edukacji seksualnej i praw lgbt. Bardzo w tym zakresie zasłużona, przy okazji bardzo religijna.
Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #287 dnia: Kwietnia 28, 2020, 15:29:52 pm »

Nie lubię tego wątku - żeby wytłumaczyć dlaczego musiałbym się cofnąć do czasów przedszkolnych, a nie mam czasu (tak - chodziłem do systemowego, posoborowego przedszkola - z takiego już pokolenia byłem) ale jak już mamy bokotemat o Krystynie Łybackiej to cofnę się do czasów licealnych (trochę orientowałem się w owych czasach w lokalnej poznańskiej polityce - a raczej ją odkrywałem, czy pamięta ktoś "modną" wówczas również wśród niektórych polityków i działaczy lokalnych "dietę optymalną"?):

Cytuj
hunwejbinka aborcji, tzw edukacji seksualnej i praw lgbt.

Może kiepsko kojarzę, ale mógłby Pan podać coś więcej na ten temat? Kojarzyłem ją raczej ze "starym SLD" i z tym, że jak Wojciech Olejniczak chciał swoją partię "odmłodzić" to wsadzili na pierwsze miejsce na liście Tomasza Lewandowskiego, a omawiana tu Krystyna i tak wyprzedziła go z drugiego i tak wyglądało zastępowanie lewicy postPZPRowskiej "nowoczesną europejską lewicą".

Co do mszy - uważam, że dobrze, że była, oby tylko nie było "kanonizacji" pogrzebowej. Nie chodzi tu o wyróżnianie - jak już chowamy wszystkich to wszystkich, tylko nie ma co ich kanonizować (wspomnę pogrzeb rzeczywiście proaborcyjnej feministycznej Izabeli Jarugi-Nowackiej).

Gorzej z orderem - pomijając samą "odznaczoną" - to nie podoba mi się ten zwyczaj masowego odznaczania pośmiertnego. Nie tylko politycy, ale wiele osób publicznych są tak jakby odznaczani za to, że... umarli. A przynajmniej robi to takie wrażenie. Jeśli rzeczywiście się komuś należy można to zrobić za życia, jeśli nie było możliwości to rozumiem jakiś czas po śmieci (jak to bywało z tymi których nie można było odznaczyć "za komuny") ale nie "umarłeś - masz order".
O obydwu rzeczach chyba nieraz już pisałem
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #288 dnia: Kwietnia 28, 2020, 19:11:24 pm »

Mam takie jakies przeczucie po przeczytaniu posta księdza Aqueba, że PZPR i SLD powstały ad maiorem Dei gloriam, a zmarła wstąpiła tam podobnie jak gen. Petelicki, aby spełniać dobre uczynki.
Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #289 dnia: Kwietnia 28, 2020, 19:32:13 pm »

To przepraszam, może zostałem źle zrozumiany. Nie pisałem tego "w obronie" Krystyny Łybackiej, poprosiłem bardziej o konkret co do aborcji, lgbt itd. bo nie kojarzyłem jej z tego rodzaju działalności, co nie znaczy że jej nie było, ale nie chciałem też pewnego uogólnienia typu sld = lgbt, bo właśnie chodziło mi tu o pewien podział na "starą lewicę" i "nową" czy też raczej "nowoczesną" - coś w tym rodzaju jak Pan Rysio czasem pisze, że Edward Gierek być może byłby bardziej "konserwatywny" obyczajowo niż część współczesnego duchowieństwa (na ten i podobne tematy też oczywiście można dyskutować, powiedzmy, że to pewne uogólnienie). Myślę, że nawet omawianej Krystyny nie zaliczylibyśmy to "starej", bardziej do pewnego pokolenia przełomu, tak zresztą jak samego Leszka Millera, który tu, tam i owam skłaniając się ku Europie, gdzieśtam jednak zapytany czy o preferencje-orientacje swojej wnuczki odpowie, że "przecież ona jest normalna". Stąd pomimo pewnej mojej "nielewicowości" cieszyło mnie na swój sposób to, że jednak "unowocześnianiu" lewicy za czasów Wojciecha Olejniczaka stawiano pewien opór.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #290 dnia: Kwietnia 28, 2020, 21:55:08 pm »


Kto Lybacka znal osobiscie, a moja rodzina miala taka okazje, wie, ze jesli ktos zasluzyl na ordery - to pani Krystyna. Ona robila cos, czego niewielu gorliwych prawicowych katolikow robi - pomagala ludziom w takim bardzo doslownym i finansowym sensie.

Część mojej rodziny pochodzi z miasteczka z którego pochodziła zmarła. Znali ją osobiście i opowiadali mi nieraz...

Chciałem tutaj kontynuować "chwalenie" decyzji i żal, że jeszcze nie jest otwarty proces beatyfikacyjny ... ale dam sobie jednak spokój.
Niech jej ziemia lekką będzie!
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #291 dnia: Kwietnia 29, 2020, 11:56:27 am »

Edward Gierek być może byłby bardziej "konserwatywny" obyczajowo niż część współczesnego duchowieństwa

A Gomułka był wręcz pruderyjny  ;D.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
ececylia
aktywista
*****
Wiadomości: 591


« Odpowiedz #292 dnia: Kwietnia 29, 2020, 16:40:24 pm »

https://www.facebook.com/KonfaTV/videos/2808754452526512/ Dobrze się słucha.
Zapisane
"Kochaj grzesznika nie jako grzesznika, ale jako człowieka. Jeśli kochasz chorego, prześladujesz chorobę, bo jeśli oszczędzasz chorobę, nie kochasz chorego." św. Augustyn
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #293 dnia: Kwietnia 30, 2020, 10:08:36 am »

Edward Gierek być może byłby bardziej "konserwatywny" obyczajowo niż część współczesnego duchowieństwa

A Gomułka był wręcz pruderyjny  ;D.

A Stalinowi winniśmy wdzięczność za ocalenie nas od Trockiego  :) .

Wiem, że wszedłem na niebezpieczny temat, dlatego też napisałem wcześniej, że na te tematy można dalej dyskutować, ale tego już nie podejmę. Ograniczając to do samej omawianej "Krysi" - to właściwie tyle co wspomniałem, cieszyło na swój sposób hamowanie "postępu" na lewej stronie sceny politycznej, ale może to było tylko błędne wrażenie.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
ececylia
aktywista
*****
Wiadomości: 591


« Odpowiedz #294 dnia: Kwietnia 30, 2020, 18:07:25 pm »

Prezydent Andrzej Duda nominował na stanowisko pierwszego sędziego Sądu Najwyższego dr. hab. Kamila Zaradkiewicza.

Oto co pisała o nim w lutym 2017 roku prof. Krystyna Pawłowicz, poseł PiS a dziś sędzia Trybunału Konstytucyjnego.

„Pan dr hab. K. Zaradkiewicz przez długie lata utrzymywany na eksponowanym stanowisku w Biurze Trybunału Konstytucyjnego jako osoba zaufana kolejnych lewicowych prezesów, jako „najlepszy” kandydat na sędziego TK – zachwalany też przez prof. E. Łętowską oraz ideologa i podporę naukową polskich środowisk homoseksualnych – dra hab. Mirosława Wyrzykowskiego – zamierza (wszystko na to wskazuje) wrócić do Trybunału na ważne stanowisko.

Wrócić „z tarczą” rzekomej ofiary byłego prezesa A. Rzeplińskiego. Przypomnę jednak tylko, że postać pana K. Zaradkiewicza przewija się w procedurach sejmowych forsowania przez PO niekonstytucyjnej ustawy o TK z czerwca 2015 roku. W procedurze tej, w komisjach sejmowych byłemu prezesowi A. Rzepińskiemu towarzyszył pan Kamil Zaradkiewicz jako wsparcie prawne. To ten projekt przewidywał niekonstytucyjny wybór przez PO 5 sędziów „na zapas” .

Plotki głosiły, że pan K. Zaradkiewicz liczył na jedno z tych miejsc dla siebie, gorliwie przy projekcie współpracował, a nie otrzymawszy „posady” zdradził prezesa TK A. Rzeplińskiego i koniunkturalnie oraz gorliwie zdradzał potem PiS-owi szczegóły „kuchni” trybunalskiej, której sprawami prawnymi wcześniej sam kierował, lecz nigdy odważnie wcześniej nie zaprotestował.

Tą zdradą skompromitował się w swoim PO-wsko-lewicowym, dotychczasowym środowisku. Mimo to, wykorzystano jego nielojalność przy porządkowaniu spraw TK, jako osoby najbardziej wiarygodnej, która jednocześnie jednak sama patologię w TK i procedurach sejmowych wcześniej akceptowała. I jak jeszcze raz przypomnę, wcześniej nie protestowała.

Pan Zaradkiewicz w środowisku prawniczym uznawany również za ideologa homomałżeństw i wykrętnej interpretacji art. 18 Konstytucji sugerującej, iż zezwala on na małżeństwa jednopłciowe – właśnie dlatego, za to lewicowe podejście do prawa chwalony był przez E. Łętowską i M. Wyrzykowskiego jako najlepszy kandydat na sędziego TK. Dziwnym trafem wszelkie wypowiedzi pana Zaradkiewicza na te „śliskie”, z punktu widzenia nowej władzy, tematy zostały z Internetu, po wolcie K. Zaradkiewicza w kierunku PiS, pousuwane.

Gdzieniegdzie można jednak jeszcze znaleźć informacje z konferencji, na której K. Zaradkiewicz polemizuje z prof. T. Giaro (obecnym dziekanem Wydziału Prawa i Administracji UW) broniąc konstrukcji małżeństw jednopłciowych rzekomo uprawnionej w świetle polskiej Konstytucji.
Pan K. Zaradkiewicz udaje od ubiegłego roku, że ma prawicowe i konserwatywne poglądy, licząc być może, że PiS jako „nawróconemu” odpłaci mu miejscem sędziego lub innym ważnym miejscem w Trybunale Konstytucyjnym. Podobno takie działania pan K. Zaradkiewicz podejmuje.

Ponownie więc przypominam zawodowy dorobek pana K. Zaradkiewicza i jego koniunkturalne wolty, oraz ciągnące się za nim niejasne informacje o jakiś kompromitujących go zdarzeniach, których ujawnienie jest dziwnie blokowane. Całokształt wiedzy o panu K. Zaradkiewiczu musi być wzięty pod uwagę! Powtórzę więc jeszcze raz, pan dr hab. K. Zaradkiewicz nie jest bohaterem!”
https://wpolityce.pl/polityka/329267-ponownie-ostrzegam-przed-kamilem-zaradkiewiczem-z-jego-matka-spotkam-sie-w-sadzie?fbclid=IwAR2jKsdeGTJ-KNVJ-EbJvjstKeHAnEjfp2pY8gfxyExN8HL_NycgndjGwxU

Za p. Gersdorf było źle, to teraz może być jeszcze gorzej.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 30, 2020, 18:09:54 pm wysłana przez ececylia » Zapisane
"Kochaj grzesznika nie jako grzesznika, ale jako człowieka. Jeśli kochasz chorego, prześladujesz chorobę, bo jeśli oszczędzasz chorobę, nie kochasz chorego." św. Augustyn
ececylia
aktywista
*****
Wiadomości: 591


« Odpowiedz #295 dnia: Maja 10, 2020, 19:22:07 pm »

Tak dla przypomnienia.
https://www.facebook.com/jkm.wolnosc/videos/2915340925248105/
Zapisane
"Kochaj grzesznika nie jako grzesznika, ale jako człowieka. Jeśli kochasz chorego, prześladujesz chorobę, bo jeśli oszczędzasz chorobę, nie kochasz chorego." św. Augustyn
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #296 dnia: Maja 17, 2020, 20:24:56 pm »

Ciekawy artykul, ciekawe poglądy pięknej liderki prawicy we Francji; ciekawe w kontekście powtorki z rozrywki - drugiego filmu Sekielskiego o biskupach.

Link na końcu.

Co nietypowe wśród zachodnioeuropejskich polityków, Maréchal jest zadeklarowaną katoliczką. Wyznaje ona jednak „klasyczną francuską formę katolicyzmu”, w której wiara może być „wroga Kościołowi”. Deklaruje, że nie będzie przyjmować kazań politycznych od przywódców Kościoła. Maréchal znajduje się w silnej francuskiej tradycji antyklerykalizmu – pisze Bocchi.

Mieliśmy wielkich katolików, konserwatywnych intelektualistów, którzy byli jednocześnie bardzo krytyczni wobec Kościoła katolickiego – przychodzą na myśl Georges Bernanos lub Léon Bloy – ale mieliśmy też wielu królów Francji, którzy starli się z papieżem. Oczywiście Kościół jest pochodnią dla katolików, ale to nie znaczy, że nie możemy się nie zgodzić z politycznymi stanowiskami niektórych duchownych. Zwłaszcza biorąc pod uwagę, że te stanowiska polityczne nie są dogmatami religijnymi, ale opiniami, które mają taką samą ważność jak u każdego innego obywatela. Na przykład w latach siedemdziesiątych różni biskupi francuscy popierali ruch komunistyczny, ale nie sądzę, że powinniśmy wywnioskować, że byli z tego powodu lepszymi sługami Boga – mówi Maréchal.

Najmłodsza posłanka do francuskiego parlamentu w historii przeciwstawia się małżeństwom homoseksualnym, kontroli urodzeń i obiecuje zakończyć państwowe zwroty kosztów aborcji,

Można? Można.

https://kresy.pl/wydarzenia/spectator-jak-ocalic-europe-plan-marion-marechal-le-pen/
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
ececylia
aktywista
*****
Wiadomości: 591


« Odpowiedz #297 dnia: Maja 21, 2020, 02:21:58 am »

ROZBIJANA WSPÓLNOTA
PiS często broni się, że „przez osiem lat...". Lecz przecież taka obrona to nic innego, jak przyznanie się przez polityków rządzącej koalicji, że nie są lepsi od poprzedników. A mieli być inni.

PiS nie ma z konserwatyzmem – poza retoryką, dotyczącą zresztą tylko niektórych spraw – nic wspólnego. Pięć lat jego rządów, licząc od wyboru Andrzeja Dudy, to postępujące psucie państwa, rozstrajanie jego instytucji, legislacja fatalnej jakości, pogarda dla kompetencji przy promocji tępego partyjniactwa i hodowanie elektoratu uzależnionego od polityki socjalnej. Przede wszystkim zaś to rozbijanie wspólnoty w nie mniejszym stopniu, niż robili to poprzednicy. Pod wieloma względami PiS okazało się po prostu lustrzanym odbiciem patologii czasów Tuska.

Łukasz Warzecha
Długa jest lista powodów, dla których konserwatysta mówi sobie: ta władza zmarnowała szansę na naprawę państwa – pisze publicysta.
https://www.rp.pl/Publicystyka/305179972-Lukasz-Warzecha-Osiem-rozczarowan-PiS-em.html?preview&remainingPreview&grantedBy=preview&fbclid=IwAR34GhAGv625_QARaSYSs--m1-d-v-9zWPi8YAnjoKOJ_rujCiw8hjUxg-A
Zapisane
"Kochaj grzesznika nie jako grzesznika, ale jako człowieka. Jeśli kochasz chorego, prześladujesz chorobę, bo jeśli oszczędzasz chorobę, nie kochasz chorego." św. Augustyn
casimirus
rezydent
****
Wiadomości: 396


« Odpowiedz #298 dnia: Czerwca 12, 2020, 12:34:31 pm »

Biskupowi Długoszowi rozum odebrało. Jak to inaczej skomentować?

https://twitter.com/Dominik_Cwikla/status/1271336122606669824



Zapisane
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #299 dnia: Czerwca 12, 2020, 13:22:52 pm »

Biskupowi Długoszowi rozum odebrało. Jak to inaczej skomentować?

https://twitter.com/Dominik_Cwikla/status/1271336122606669824


Podziwiam tych ksiezy i ojcow tam zebranych, ze jednak opanowali wybuch smiechu :) A Biskup Dlugosz nigdy nie byl do konca 'normalny'. Kilka razy za zakonnych czasow mu sluzylem do Mszy w kaplicy Cudownego Obrazu i czasem odprawial bardzo poprawnie (jak na NOM), ale czasem mial takie odpaly... Dla dzieci komunijnych jak zaczal opowiadac historyjke, ze Krew to wino, a wino to sok, a dzieci moga pic soki, wiec gdyby nie to, ze tam byli tez rodzice to on by zakonsekrowal wiecej wina i dawalby dzieciom do picia... :D Raz zapomnial udzielic Komunii sluzbie litrugicznej (a przed Msza zaznaczal, ze sluzbie liturgicznej to on sam udzieli Komunii). Przypomnialo mu sie jak dziekowal pielgrzymom przed blogoslwienstwem, wiec zaczal komunikowac :D
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
Strony: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 64 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Czy PiS jest partią prawicową? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!