Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 18:20:40 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231860 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Czy PiS jest partią prawicową?
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 64 Drukuj
Autor Wątek: Czy PiS jest partią prawicową?  (Przeczytany 110938 razy)
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #90 dnia: Listopada 27, 2019, 17:44:48 pm »

Mati mowi coś pobożnie o 'naszych braciach mniejszych' ... ale nie slyszalem by rodzicom braci ciężko uposledzonych dał wiekszą pomoc, likwidując jedno z 20 ministerstw, np. Klimatu.

Cóż, jak napisałem powyżej: równouprawnienie psów i zwierząt (łącznie z "walką o prawa klimatu") to następcy "gender". Zwierzątka są nową pokrzywdzoną mniejszością. Premier to wie i dlatego daje sygnał "my też troszczymy się o psy, my też mamy ministerstwo klimatu".

Apropos machania flagą, akurat mieliśmy okazję: zwycięstwo w Eurowizji junior, i machanie ad nauseam.
Ładnie się to wpisuje w naszą dyskusję, bo 1/4 wszystkich utworów była ekologicznie poprawna. TVP chwali, że był "wysoki poziom" i "historyczne zwycięstwo". Marek Sierocki w Teleexpresie powiedział nawet, że to wszystko (organizacja imprezy w Polsce, podwójne zwycięstwo) dzieje się dlatego, że TVP ostatnio prezentuje nadzwyczajnie wysoki poziom. :)
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #91 dnia: Listopada 27, 2019, 22:12:34 pm »

Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
ececylia
aktywista
*****
Wiadomości: 591


« Odpowiedz #92 dnia: Listopada 27, 2019, 23:05:21 pm »

Ależ oczywiście, że jest. Grzegorz Braun ma nawet zaświadczenia o nie byciu „ruskim agentem" i faszystą:
- „Super Express”: - Jakiś czas temu poinformował pan, że „uprzejmie na siebie donosi” do prokuratury. Sam na siebie.

- Grzegorz Braun:- Jako nieprzesadny skrupulant, ale jednak legalista, staram się wprowadzać ważne sprawy na płaszczyznę prawa i sprawiedliwości.

- Chodziło o pańską „rosyjską agenturalność”. Chciał pan rozstrzygnąć czy jest agentem czy nie?

- Zdążyłem naczytać się i nasłuchać najdzikszych insynuacji, które były jednocześnie bezpodstawnymi zarzutami związanymi z moją rzekomą agenturalnością. Zawiadamiając prokuraturę o tym, że piszą i mówią o mnie „ruski agent” chciałem tę kwestię rozwiązać raz na zawsze.

- I jaka jest pańska linia obrony?

- Jestem lojalnym obywatelem Rzeczpospolitej Polskiej i pragnę stać jedynie na gruncie polskiej racji stanu. Co najważniejsze, pragnę reprezentować interes Polski. Oskarżenie o pracę na rzecz innego mocarstwa jest pomówieniem dużego kalibru i w tej kwestii prokuratura nie może polegać jedynie na moich zeznaniach. Tak napisałem.

- Przesłuchano pana?

- Tak. W charakterze świadka. Po kwartale dostałem zawiadomienie o odmowie wszczęcia dochodzenia w rzeczonej sprawie. Odmowa sądu nie miała odkrywczych dla mnie uzasadnień. Prokuratura nie dopatrzyła się popełnienia przeze mnie jakichkolwiek przestępstw w temacie, o którym rozmawiamy.

- Czyli jest pan jedynym politykiem w tej części Europy, który ma zaświadczenie, że nie jest „ruskim agentem”.
- To prawda. Mam poświadczenie prokuratorskie na piśmie. Mam także podobny certyfikat zaświadczający, że nie jestem faszystą.

- Jak zdobył pan certyfikat o niebyciu „faszystą”?

- Przed laty „Gazeta Wyborcza” i telewizja „WSI24” rozpowszechniały na mój temat oszczerstwa dotyczące rzekomej faszyzacji. Wówczas poczułem się zmuszony, aby zawiadomić o tym prokuraturę. Szerzenie tej zbrodniczej ideologii jest u nas przestępstwem nie tylko kodeksowym, ale i konstytucyjnym. Prokuratura zbadała sprawę i odmówiła wszczęcia postępowania.

- Ma pan zatem dwa certyfikaty...

- Tak. Podwójny certyfikat koszerności.

https://www.se.pl/wiadomosci/polityka/grzegorz-braun-format-potem-wideo-aa-BXmy-8Z6r-51bT.html?fbclid=IwAR14IqIBnDm6zaq6uczqZsbHO5F4tLCdPEebKVh70VQE-5Qmjc9r0y36meI
Zapisane
"Kochaj grzesznika nie jako grzesznika, ale jako człowieka. Jeśli kochasz chorego, prześladujesz chorobę, bo jeśli oszczędzasz chorobę, nie kochasz chorego." św. Augustyn
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #93 dnia: Listopada 27, 2019, 23:25:27 pm »

Jak widzę, przydzwonienie kijem po klatce z małpami wywołuje zamierzony skutek.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
ececylia
aktywista
*****
Wiadomości: 591


« Odpowiedz #94 dnia: Listopada 27, 2019, 23:43:35 pm »

To wymachiwanie kijem świadczy jedynie o pańskiej bezradności. Jest pan żałosny.
Zapisane
"Kochaj grzesznika nie jako grzesznika, ale jako człowieka. Jeśli kochasz chorego, prześladujesz chorobę, bo jeśli oszczędzasz chorobę, nie kochasz chorego." św. Augustyn
Pentuer
aktywista
*****
Wiadomości: 854

« Odpowiedz #95 dnia: Listopada 28, 2019, 00:02:59 am »

Każdy parlamentarzysta powinien być poinformowany o możliwości stania się obiektem zainteresowania obcych służb specjalnych i mieć zapewnioną ochronę kontrwywiadowczą. Mało tego - powinien współpracować z tą ochroną! Przynajmniej w państwie jako tako poważnym. Zarzuty o agenturalność? A cóż to za agent, którego demaskują amatorzy? Chyba że ktoś tu dysponuje wyszkoleniem oficera kontrwywiadu ;D ;D ;D

Świat się zmienia - słyszałem już opinię, że gł. ze względu na rozwój środków łączności pokolenie to już nie jest 20-25 lat, jak kiedyś, ale 10-15 lat! Metody działania, pozyskiwania informacji służb wywiadu i kontrwywiadu muszą w związku z tym także ewoluować.

Powyższe przepychanki to krotochwile jakoweś?  ::) Jeśli tak to coraz nudniejsze.
« Ostatnia zmiana: Listopada 28, 2019, 00:05:46 am wysłana przez Pentuer » Zapisane
Ecclesia ibi est, ubi fides vera est - (S. Hieronymus, Ecclesiae Doctor)
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #96 dnia: Listopada 28, 2019, 10:47:41 am »


To jakaś obsesja!

Ale dobrze, to generalnie dobrze.

Mam z tym już tylko dużo uśmiechu i radości i absoutnie zero emocji i nerwów dlatego, że moi bliscy zmienili tu poglądy.
To też dobra lekcja. Całymi latami rozmowy i .. no niestety kłótnie nic nie dawały poza tym tylko, że z ludźmi bliskimi żyłem w niezgodzie.
Np. cały dzień spędzaliśmy razem na pracy, wypiliśmy po piwku, porozmawialiśmy o tysiącu spraw, uśmialiśmy się dużo i była super atmosfera a na koniec dnia przy kolacji, 10 minut rozmowy o polityce i rozjeżdżaliśmy się do domów skłóceni.
Koszmar!
Dałem zatem spokój już jakiś czas temu - zero rozmów o polityce z rodziną.
No i - dobra lekcja - stało się bez moich namów, argumentów, ... złośliwości, podnoszenia głosu.
Wystarczyło do tej podobno "prostej ściany" przystawić poziomicę i nagle kłótnie są niepotrzebne, każdy widzi, że ściana jest "krzywa jak diabli" :)
Zamiast tłumaczyć (i kłócić się), że ściana jest krzywa, trzeba było kupić poziomicę i zostawić ich z tym faktem samych.
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #97 dnia: Listopada 28, 2019, 20:19:25 pm »

Jak widzę, przydzwonienie kijem po klatce z małpami wywołuje zamierzony skutek.
  Chazaria przemówiła szczerze o Polakach. To desperacja czy nadmierna pewnośc siebie?
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #98 dnia: Listopada 30, 2019, 21:30:47 pm »

Szanowni Państwo: bo zabronię wątków o polityce. odnosimy się do siebie z szacunkiem - nawet, jeśli nam się poglądy innych nie podobają.
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #99 dnia: Listopada 30, 2019, 21:56:51 pm »

Jak widzę, przydzwonienie kijem po klatce z małpami wywołuje zamierzony skutek.
  Chazaria przemówiła szczerze o Polakach. To desperacja czy nadmierna pewnośc siebie?

To wymachiwanie kijem świadczy jedynie o pańskiej bezradności. Jest pan żałosny.

Dwoje z tej klatki?
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Pentuer
aktywista
*****
Wiadomości: 854

« Odpowiedz #100 dnia: Listopada 30, 2019, 22:21:21 pm »

P. @ececylia, P. @jwk, P. @Sławek125.

Czy tu nie byłoby lepiej niż w wątku "Humor"?

Zapisane
Ecclesia ibi est, ubi fides vera est - (S. Hieronymus, Ecclesiae Doctor)
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #101 dnia: Listopada 30, 2019, 22:22:51 pm »

Szanowni Państwo: bo zabronię wątków o polityce. odnosimy się do siebie z szacunkiem - nawet, jeśli nam się poglądy innych nie podobają.
Pamiętam czasy, kiedy na tym forum polityka był off limits. Komu to przeszkadzało? Jestem za zakazem chlewu politycznego jak i kazdego innego na tym forum.
Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #102 dnia: Listopada 30, 2019, 23:11:59 pm »

O polityce można rozmawiać, nie widzę potrzeby zakazów, ale przecież można napisać coś inteligentnego. Tymczasem wątek stał się zupełnie idiotyczny - małpy, klatki, onuce, ruscy agenci itp.

A ja bym chętnie poczytał inteligentną dyskusję np. na temat: czy polepszenie stosunków z Rosją byłoby dobre dla Polski czy nie? Czy to jest w ogóle możliwe, biorąc pod uwagę zaszłości historyczne? Czy powinniśmy do tego dążyć czy lepiej może nie?

To jest zresztą temat jak najbardziej właściwy dla naszego forum, bo przecież polityka Polski wobec wschodnich sąsiadów miała niegdyś mocne "umocowanie" religijne.

No i jest to sprawa, jak mi się zdaje, dość ważna, ale w Polsce na ten temat rzeczowej i obiektywnej dyskusji nie ma, i nie było od bardzo dawna.
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
ececylia
aktywista
*****
Wiadomości: 591


« Odpowiedz #103 dnia: Grudnia 01, 2019, 00:01:17 am »

Czasem czynione są takie próby. Polecam https://www.youtube.com/watch?v=yHCnCa_q6BM&feature=youtu.be&fbclid=IwAR2NvYCo-85bqewlyL8QrxPqHreeix5OKJmWicuDLv2DSOLt0H7I7WAx9D0 szczególnie od 1:37:00 i cytuję za moim ulubionym politykiem Sławomirem Mentzenem:

„"Zniecierpliwiony i rozczarowany smutną rzeczywistością Bartosiak zadaje wtedy szereg bardzo ciekawych pytań. Czy Amerykanie pokazali nam jakikolwiek plan obrony państw bałtyckich? Czy pokazali nam jakikolwiek plan obrony Polski? Dlaczego Trump nie ogłosił, że na terytorium Polski obowiązuje rozszerzone odstraszanie nuklearne? Dlaczego polskie władze nie sprawdzają w żaden sposób wiarygodności USA w kwestii obrony Polski? Dlaczego nikt w Polsce nie zastanawia się nad tym, co powinniśmy zrobić w przypadku zajęcia Łotwy przez Rosję? Co moglibyśmy dostać od Rosji w zamian za brak reakcji, a na co możemy liczyć ze strony Ameryki w przypadku próby obrony Łotwy? Co zrobimy gdy okaże się, że jednak Chiny wygrają z USA? Jaką wiarygodność mają dla nas Amerykanie którzy właśnie porzucili swoich niedawnych sojuszników Kurdów?

Bartosiak wprost mówi, że pragnie by przez Polskę przetoczyła się debata dotycząca takich pytań. W końcu Niemcy, Francuzi czy Brytyjczycy toczyliby takie debaty. Ale taka debata się przez Polskę nie przetoczy. Nikt tu sobie takich pytań nie zada. Tłumaczę mecenasowi Bartosiakowi dlaczego.

Wynika to z tego, że żaden polski polityk nie może sobie pozwolić na publiczne zadawanie takich pytań. A jeżeli sobie jednak pozwoli, to z miejsca zostanie uznany za ruskiego agenta a jego partia za siłę prorosyjską. Straci momentalnie szanse na udział w poważnej debacie publicznej. Będzie pytany przez dziennikarzy już tylko o Putina.

Gdy do Polski przyjeżdża wiceprezydent Mike Pence i informuje polskie władze, że nie będą nakładały podatku cyfrowego na amerykańskie korporacje, wszystko jest w porządku. Gdy kupujemy bez przetargu F-35, wszystko jest w porządku Gdy polscy politycy i dziennikarze oficjalnie jeżdżą na szkolenia do USA, otrzymują stamtąd granty i inne finansowanie, wszystko jest w porządku. Nie są nawet przez chwilę podejrzewani o działalność agenturalną. W tym samym czasie żaden polityk nie może nawet udzielić wywiadu rosyjskim mediom, nie może pojechać na wschód, nie może głośno zastanowić się czy możemy liczyć na bezwarunkowe wsparcie przez USA, nie może zadać pytania, gdzie są te dywizje którymi USA miałyby nas wesprzeć?

Nazywanie ruskim agentem i wielbicielem Putina każdego, kto zadaje te zasadne pytania jest w sposób oczywisty sprzeczne z polską racją stanu. Zamykanie się na wszelką dyskusję tragicznie ogranicza nam nie tylko pole manewru, ale też pozycję negocjacyjną w polityce międzynarodowej. Każdy kto był chociaż raz na bazarze wie, że nie uzyskamy lepszej ceny za ogórka, jeżeli zadeklarujemy sprzedawcy, że na pewno u niego kupimy. Ale polskie władze widocznie nigdy na bazarze nie były i podstaw negocjacji nie rozumieją. Dla każdego z zewnątrz musi być jasne, że USA o Polaków nie musi w żaden sposób zabiegać. Skoro Polacy nie mogą nawet toczyć dyskusji o swoim interesie, to tym bardziej nie będą podejmowali decyzji zgodnych z tym interesem.

Winę za ten stan rzeczy ponoszą politycy, dziennikarze i inni uczestnicy debaty publicznej (głównie po stronie PiS), którzy do tego doprowadzili, a do których się teraz zwracam. Możecie mnie oczywiście teraz fałszywie posądzić o sympatię dla Rosji, rytualnie nazwać ruskim agentem, ale musicie teraz w pakiecie nazwać też tak Bartosiaka. I musicie przy okazji zastanowić się nad kondycją amerykańskiego kontrwywiadu, który tego ruskiego agenta regularnie wpuszcza do Waszyngtonu i pozwala mu rozmawiać z ważnymi ludźmi. Musicie zastanowić się też, czemu polski rząd uczynił tego ruskiego agenta prezesem Centralnego Portu Lotniczego?

Ale pewnie tego wszystkiego nie zrobicie, bo zbyt skomplikowałoby to wasz do bólu prosty świat, zaludniony przez bohaterskich kowboi, złych Indian i zalęknionych osadników czekających na mającą ich uratować kawalerię."
Zapisane
"Kochaj grzesznika nie jako grzesznika, ale jako człowieka. Jeśli kochasz chorego, prześladujesz chorobę, bo jeśli oszczędzasz chorobę, nie kochasz chorego." św. Augustyn
Pentuer
aktywista
*****
Wiadomości: 854

« Odpowiedz #104 dnia: Grudnia 01, 2019, 00:19:04 am »

O polityce nie da się nie rozmawiać, gdyż nie jest tak, że "nasza chata z kraja". Zresztą Kościół odkąd stał się instytucją, tzn. od przynajmniej IV w. stał się też podmiotem gry politycznej. Oczywiście wklejanie jakichś memów adresowanych do, tak to nazwę, najmniej wymagających, nie powinno mieć miejsca.

@Regiomontanus

Dobre stosunki z Rosją? Ależ mieliśmy wręcz wspaniałe jeszcze całkiem niedawno! Od Smoleńska aż do agresji na Krym, prawie 4 lata. Proszę sobie przypomnieć kontrakt gazowy z Rosją, darowanie długów Gazpromowi z tytułu opłat przesyłowych, odprawy ambasadorów "naszego nieszczęśliwego kraju" (mistrz St. Michalkiewicz) u min. Ławrowa, rezygnacja z budowy elektrowni w Ostrołęce, rozliczne oskarżenia ówczesnej opozycji tj. PiSu o rusofobię etc. etc. Do dziś odczuwam pewne wzmożenie emocjonalne jak sobie przypomnę te "dobre stosunki".

Czy z Rosją możemy inaczej? Myślę że wątpię, nie jest to bowiem państwo dające się opisać kategoriami, nazwijmy to umownie, zachodnimi. Ot "Listy z Rosji" A. de  Custine'a. A to prawie 200 lat wstecz. Jeszcze przed bolszewizmem. Obecny prezydent Rosji jawnie dąży do reaktywacji caratu i ma na to zgodę w swoim kraju.

Być może powyższe podyktowała mi jakaś rusofobia. W każdym razie uważam, że mamy do wyboru albo opcję amerykańsko-izraelską (PiS), albo niemiecko-rosyjską (PO, PSL, tzw. Lewica). Nie ma niestety neutralności, a tzw. "patriotów-niepodległościowców" pytam - "z czym do gości, <tu stosowny epitet>?" Niestety, ale tak to widzę.
Zapisane
Ecclesia ibi est, ubi fides vera est - (S. Hieronymus, Ecclesiae Doctor)
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 64 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Czy PiS jest partią prawicową? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!