Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 10:16:19 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Czy PiS jest partią prawicową?
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 64 Drukuj
Autor Wątek: Czy PiS jest partią prawicową?  (Przeczytany 110860 razy)
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #75 dnia: Listopada 22, 2019, 16:23:08 pm »

[...] "Nigdy nie zagłosuję za podwyżką podatków". [...]
Oznacza to tyle samo, co "zawsze - zagłosuję albo wstrzymam się od głosowania - za podwyżką podatków",

zatem głosując
Prawie w komplecie (jedynie Kałużny się wstrzymał) zagłosowali za podniesieniem podatku akcyzowego.

postąpili dokładnie z daną obietnicą.

Nie znam tych deklaracji, ale w sposób dorozumiany należy oczekiwać, że deklarujący sprzeciwi się podwyżce podatku a nie dyplomatyczne w czasie głosowania odwiedzi sejmową toaletę.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #76 dnia: Listopada 23, 2019, 10:38:11 am »

Polecam:

https://www.m.pch24.pl/jozef-orzel--wokol-obozu-rzadzacego-i-w-nim-powstal-pomysl-pod-tytulem-zielony-konserwatyzm,72300,i.html
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #77 dnia: Listopada 23, 2019, 21:47:38 pm »

Ciekawy artykuł.

To co robi PiS, to się na wojnie nazywa "strategiczny odwrót na z góry upatrzone pozycje".

Stratedzy PiS pewnie zdali sobie sprawę, że  front postępu na uczelniach zachodnich w chwili obecnej to już nie jest gender. Gender osiągnął swoje cele i już nie jest na topie.

Teraz na topie jest co innego. W ostatnich dwóch latach można zaobserwować w środowisku akademickim niesamowity wzrost aktywności propagandowej w dziedzinach związanych z tzw. "prawami zwierząt", pojawiają się nawoływania do radykalnej zmiany relacji między zwierzętami a ludźmi, ideologicznie motywowany wegetarianizm/weganizm zaczyna być szalenie modny. Przy okazji zaczynają się przesuwać w stronę mainstreamu różne ohydności, o których nawet nie chce mi się pisać. Bogate fundacje zaczęły pompować w ten ruch ogromne pieniądze, co jest dla mnie sygnałem, że to kierunek rozwojowy. Prawdopodobnie połączy się z innymi prądami tego typu, w ramach "post-human studies".

Tak więc ten ukłon w stronę gender potwierdza tylko niewzruszalne prawidło, że prawica przejmuje zawsze wszystkie pomysły lewicy, tyle tylko, że nie te najnowsze, ale te sprzed 20 lat.
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
stary kontra
aktywista
*****
Wiadomości: 535

« Odpowiedz #78 dnia: Listopada 23, 2019, 22:29:28 pm »

Kiedyś po przeczytaniu wstępniaka w moskiewskiej "Prawdzie", można było domniemywać co nastąpi w Warszawie za powiedzmy pół roku.
Dzisiaj pomysły ze strony przeciwpołożnej różne franty realizują w tempie zwolnionym (nie przestraszyć ptaszyny) za grube pieniądze stamtąd płynące. Niedługo doczekamy się akceptacji "miłości międzygatunkowej" i wyroków dla morderców komarów. Oczywiście na zew Gai czy innego Paciataty. Jak ktoś nie wierzy w Pana Boga, uwierzy we wszystko.

Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #79 dnia: Listopada 24, 2019, 01:33:52 am »

Wyczuwam jakiś jęk zawodu, ze PiS no może nie oszukał ale ... no właśnie, jakby zmienił kurs.
Panowie, piszę o tym od czasu wyborów do Sejmu w 2015 r, ze Kaczynski przeprowadza Polskę i Polaków do UE - czyli tak samo jak UW, PO.
Roznica jest taka, ze PiS stara się zrobić to bezwstrząsowo. Hierarchowie prostują scieżki - tlumaczą maluczkim, ze "wszystko gra i koliduje".

Trudno mowic o tym, ze PiS wykonal "strategiczny odwrót na z góry upatrzone pozycje". To jest realizacja planu i tyle. I tego planu nikt specjalnie nie krył.
Dobrym porownaniem jest reakcja tow. Wieslawa na tlumy wiwatujace na jego czesc pod PKiN-em w 1956 roku; Tow. Wieslaw byl przestraszony tym, ze ludzie upatrywali w nim narodowego męza opatrznosciowego a on był po prostu polskim komunistą. Podobnie jesdt z Kaczorem.

I jeszcze jedno, Gowin, ktory broni placenia na Gender z podatkow (takze katolikow) jest jak sam twierdzil, zafascynowany Opus Dei. Czy jest czlonkiem - czyli czy pierze swoj mozg w OD tak jak Jan Maria Jackowski i red Przeciszewski, tego nie wiem.

Poszukam moj wpis sprzed kilku lat to wkleję.
« Ostatnia zmiana: Listopada 24, 2019, 01:39:13 am wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #80 dnia: Listopada 25, 2019, 15:54:38 pm »

niegłupie https://www.tysol.pl/a39702-Agnieszka-Zurek-%E2%80%9EGdzie-sa-flagi-%21%E2%80%9D-czyli-ile-zniesie-twardy-elektorat
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #81 dnia: Listopada 25, 2019, 16:16:43 pm »

To jest realizacja planu i tyle. I tego planu nikt specjalnie nie krył.

Może, ale zawsze dopuszczam możliwość, że tak naprawdę żadnego planu nie ma (ani dobrego, ani złego). Jest tylko chaotyczne kopanie piłki gdzie popadnie.

Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #82 dnia: Listopada 26, 2019, 09:35:30 am »

niegłupie https://www.tysol.pl/a39702-Agnieszka-Zurek-%E2%80%9EGdzie-sa-flagi-%21%E2%80%9D-czyli-ile-zniesie-twardy-elektorat

Słuchaj Jarek jak Cię błaga lud,
słuchaj słuchaj uczyń z nami cud
Przemień o Jarku , smutny ten czas.
O Jarku pociesz nas.

... On Ojciec, Lekarz, Pan.

Podmiotem lirycznym suplikacji pani Anny Żurek jest zbiorowy batiuszka - władza.
Do sanacyjnej wladzy - ostatniej deski naszego ratunku - odnosimy sie z naleznym nabożeństwem.

Że z nami jesteś pozwól to czuć
Nadzieję naszą omdlałą wzbudź
Daj przetrwać mężnie prób ciężki czas.
O Beata ! pociesz nas.

PiS-ie choć Cię nie pojmuję,
Jednak nad wszystko miłuję.
Nad wszystko, co jest stworzone,
Boś Ty dobro nieskończone.

Prosty lud niegodny jest spojrzec wladzy w oczy, jeno choć jej nie pojmuje swoim ulomnym umyslem, przeto błaga: "skrusz ten miecz co siecze kraj" - wróć do blogiego czasu gdy matkowala nam Beata.

Oczywiscie nie wierzę, ze pani Anna Żurek jest az tak pobożna. Myślę, że wraz ze wszystkimi mediami, w ktore pis wpompowal kasę reklam spolek skarbu panstwa ( lotos, orlen, amw, etc etc) zaniepokojona jest wizją pustej lodówki. A co mają powiedziec koledzy p. Zurek na publicznych posadach?
Stąd w tekscie krytycznym, jest tak wiele troski o "dobro wspolne" ( moje, kolegów i kolezanek) swoiscie rzecz jasna pojmowane ;-)

Troski o kondycję ludu w tekscie nie widzę. Kondycję, czyli o jego podmiotowosc ekonomiczną i prawną czyli o suwerennosc.
Wg p. Żurek ludowi potrzebne są flagi - czyli emocje, jak to się mówi: puste kalorie.
« Ostatnia zmiana: Listopada 26, 2019, 09:41:27 am wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
etratio
rezydent
****
Wiadomości: 385


« Odpowiedz #83 dnia: Listopada 26, 2019, 15:16:09 pm »

niegłupie https://www.tysol.pl/a39702-Agnieszka-Zurek-%E2%80%9EGdzie-sa-flagi-%21%E2%80%9D-czyli-ile-zniesie-twardy-elektorat

Słuchaj Jarek jak Cię błaga lud,
słuchaj słuchaj uczyń z nami cud
Przemień o Jarku , smutny ten czas.
O Jarku pociesz nas.

... On Ojciec, Lekarz, Pan.

Podmiotem lirycznym suplikacji pani Anny Żurek jest zbiorowy batiuszka - władza.
Do sanacyjnej wladzy - ostatniej deski naszego ratunku - odnosimy sie z naleznym nabożeństwem.

Że z nami jesteś pozwól to czuć
Nadzieję naszą omdlałą wzbudź
Daj przetrwać mężnie prób ciężki czas.
O Beata ! pociesz nas.

PiS-ie choć Cię nie pojmuję,
Jednak nad wszystko miłuję.
Nad wszystko, co jest stworzone,
Boś Ty dobro nieskończone.

Prosty lud niegodny jest spojrzec wladzy w oczy, jeno choć jej nie pojmuje swoim ulomnym umyslem, przeto błaga: "skrusz ten miecz co siecze kraj" - wróć do blogiego czasu gdy matkowala nam Beata.

Oczywiscie nie wierzę, ze pani Anna Żurek jest az tak pobożna. Myślę, że wraz ze wszystkimi mediami, w ktore pis wpompowal kasę reklam spolek skarbu panstwa ( lotos, orlen, amw, etc etc) zaniepokojona jest wizją pustej lodówki. A co mają powiedziec koledzy p. Zurek na publicznych posadach?
Stąd w tekscie krytycznym, jest tak wiele troski o "dobro wspolne" ( moje, kolegów i kolezanek) swoiscie rzecz jasna pojmowane ;-)

Troski o kondycję ludu w tekscie nie widzę. Kondycję, czyli o jego podmiotowosc ekonomiczną i prawną czyli o suwerennosc.
Wg p. Żurek ludowi potrzebne są flagi - czyli emocje, jak to się mówi: puste kalorie.




:-)))
Zapisane
"W nocy nie ulękniesz się strachu, ani za dnia - lecącej strzały"
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #84 dnia: Listopada 26, 2019, 15:18:52 pm »

Brawo panie rysio, posłanka Mucha wysiada przy pańskich antykonceptach.

https://www.youtube.com/watch?v=opEeubme_N8


... a głupiemu radość ...
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #85 dnia: Listopada 26, 2019, 16:45:26 pm »

Czytając cały ten wątek, taka mi się  nasunęła myśl.

Głosowałem  w swoim życiu już wiele, bardzo wiele razy. W wyborach polskich i niepolskich, lokalnych, regionalnych, krajowych, na prezydenta, burmistrza, radnego, posła, a także w pomniejszych wyborach do różnych organizacji etc.

Ilekroć kandydat, na którego glosowałem (albo z którym sympatyzowałem) wygrywał, zawsze po jakimś czasie zdradzał (nie spełniając obietnic albo wręcz dokonując zwrotu o 180 stopni). Nie pamiętam wyjątku od tej reguły.

Dlatego traktuję to już jako rzecz normalną, i mówię sobie: adjutorium nostrum in nomine Domini.

Nie homini, tylko Domini.
« Ostatnia zmiana: Listopada 26, 2019, 16:47:10 pm wysłana przez Regiomontanus » Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
etratio
rezydent
****
Wiadomości: 385


« Odpowiedz #86 dnia: Listopada 26, 2019, 16:48:41 pm »

Czytając cały ten wątek, taka mi się  nasunęła myśl.

Głosowałem  w swoim życiu już wiele, bardzo wiele razy. W wyborach polskich i niepolskich, lokalnych, regionalnych, krajowych, na prezydenta, burmistrza, radnego, posła, a także w pomniejszych wyborach do różnych organizacji etc.

Ilekroć kandydat, na którego glosowałem (albo z którym sympatyzowałem) wygrywał, zawsze po jakimś czasie zdradzał (nie spełniając obietnic albo wręcz dokonując zwrotu o 180 stopni). Nie pamiętam wyjątku od tej reguły.

Dlatego traktuję to już jako rzecz normalną, i mówię sobie: adjutorium nostrum in nomine Domini.

Nie homini, tylko Domini.


Tym bardziej, że "Kości(ński) zostały rzucone...".
Zapisane
"W nocy nie ulękniesz się strachu, ani za dnia - lecącej strzały"
stary kontra
aktywista
*****
Wiadomości: 535

« Odpowiedz #87 dnia: Listopada 26, 2019, 17:13:15 pm »

Brawo panie rysio, posłanka Mucha wysiada przy pańskich antykonceptach.
Po dłuższym milczeniu Pan jwk zainaugurował kampanię prezydencką.
Zapraszamy wszystkich w szranki! ;)
Zapisane
etratio
rezydent
****
Wiadomości: 385


« Odpowiedz #88 dnia: Listopada 26, 2019, 18:17:57 pm »

Czytając cały ten wątek, taka mi się  nasunęła myśl.

Głosowałem  w swoim życiu już wiele, bardzo wiele razy. W wyborach polskich i niepolskich, lokalnych, regionalnych, krajowych, na prezydenta, burmistrza, radnego, posła, a także w pomniejszych wyborach do różnych organizacji etc.

Ilekroć kandydat, na którego glosowałem (albo z którym sympatyzowałem) wygrywał, zawsze po jakimś czasie zdradzał (nie spełniając obietnic albo wręcz dokonując zwrotu o 180 stopni). Nie pamiętam wyjątku od tej reguły.

Dlatego traktuję to już jako rzecz normalną, i mówię sobie: adjutorium nostrum in nomine Domini.

Nie homini, tylko Domini.


Tym bardziej, że "Kości(ński) zostały rzucone...".




https://youtu.be/ZvxbX1U_tjU?t=708
Cel im uświęca...

https://youtu.be/ZvxbX1U_tjU?t=1548
Przestrzeżenie...
O logofagach.
« Ostatnia zmiana: Listopada 26, 2019, 18:44:55 pm wysłana przez etratio » Zapisane
"W nocy nie ulękniesz się strachu, ani za dnia - lecącej strzały"
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #89 dnia: Listopada 26, 2019, 23:27:35 pm »

Czytając cały ten wątek, taka mi się  nasunęła myśl.

Głosowałem  w swoim życiu już wiele, bardzo wiele razy. W wyborach polskich i niepolskich, lokalnych, regionalnych, krajowych, na prezydenta, burmistrza, radnego, posła, a także w pomniejszych wyborach do różnych organizacji etc.

Ilekroć kandydat, na którego glosowałem (albo z którym sympatyzowałem) wygrywał, zawsze po jakimś czasie zdradzał (nie spełniając obietnic albo wręcz dokonując zwrotu o 180 stopni). Nie pamiętam wyjątku od tej reguły.

Dlatego traktuję to już jako rzecz normalną, i mówię sobie: adjutorium nostrum in nomine Domini.

Nie homini, tylko Domini.

Ludzie są tylko ludźmi. Tubylcy są tylko tubylcami i taką tubylczą kulturę władzy budują.
Np. rodaków traktują jak złodziei bo oceniają ich swoją złodziejską miarą.

I tak od 30 lat zus celowo, niezgodnie z ustawą ordynacja podatkowa, zarzuca platnikom, ze wysylają skladki z opóźnieniem. Znikoma mniejszosc poszkodowanych obywateli skarzy zus do sądu i wygrywa. Ale na wiekszość obywateli zus okrada.
I żadnemu rządowi to nie przeszkadza. Nawet pobożna Beti tego nie ukróciła :-) bo to jest już taka tradycja, ze "wadza" jak mawiał TW Bolek, ma prawo ludzi przecwelować.

Dzis media rezymowe grzmią, ze Morawiecki zaprasza na spotkanie szefostwo schroniska dla psów na Paluchu. Mati mowi coś pobożnie o 'naszych braciach mniejszych' ... ale nie slyszalem by rodzicom braci ciężko uposledzonych dał wiekszą pomoc, likwidując jedno z 20 ministerstw, np. Klimatu.

Mdli mnie gdy widzę to bezmyślne nabożeństwo do partii politycznych. Nie ma spraw i konkretnych problemow do rozwiazania, jest wyczekiwanie na 'flagi'.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 64 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Czy PiS jest partią prawicową? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!