Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Lipca 14, 2024, 06:55:33 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
232260 wiadomości w 6635 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Czy PiS jest partią prawicową?
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 64 Drukuj
Autor Wątek: Czy PiS jest partią prawicową?  (Przeczytany 120502 razy)
ececylia
aktywista
*****
Wiadomości: 591


« Odpowiedz #30 dnia: Października 12, 2019, 23:05:31 pm »

Normalnie tragiedja się stała.

Pana reakcja też mnie jakoś nie dziwi.
Zapisane
"Kochaj grzesznika nie jako grzesznika, ale jako człowieka. Jeśli kochasz chorego, prześladujesz chorobę, bo jeśli oszczędzasz chorobę, nie kochasz chorego." św. Augustyn
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #31 dnia: Października 13, 2019, 00:09:02 am »

Normalnie tragiedja się stała.

Pana reakcja też mnie jakoś nie dziwi.

Za to pani reakcja jest smieszna. Czy nie zauważyła pani, że ugrupowania polityczne to pospolici bandyci? Coraz czesciej uciszają niewygodnych swiadkow dokonujac zabojstw a pani robi awanture o swistek papieru. Ten swistek papieru w poniedzialek zawisnie w pisowskiej toalecie.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
ececylia
aktywista
*****
Wiadomości: 591


« Odpowiedz #32 dnia: Października 13, 2019, 00:51:25 am »

[...] a pani robi awanture o swistek papieru.
Jak zwał, tak zwał i nie wiedziałam, że to tylko pański przywilej na tym forum.
Zapisane
"Kochaj grzesznika nie jako grzesznika, ale jako człowieka. Jeśli kochasz chorego, prześladujesz chorobę, bo jeśli oszczędzasz chorobę, nie kochasz chorego." św. Augustyn
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7315


« Odpowiedz #33 dnia: Października 13, 2019, 11:00:34 am »

Normalnie tragiedja się stała.
To ten Wilk dał głos co mu bliżej do komunistów niż do Polaków?
« Ostatnia zmiana: Października 13, 2019, 12:32:09 pm wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
ececylia
aktywista
*****
Wiadomości: 591


« Odpowiedz #34 dnia: Października 25, 2019, 12:21:28 pm »

Sławomir Mentzen
O niektórych ludziach zwykło się mówić „właściwy człowiek na właściwym miejscu”. Takim człowiekiem bez cienia wątpliwości jest Marian Banaś. Pomyślcie chwilę. Wyobraźcie sobie, że rządzicie państwem w którym wszystko się sypie. Zamykane są kolejne szpitale, ZUS staje się coraz bardziej niewydolny, armia w rozsypce, kolejne grupy zawodowe szykują się do strajku. W tej sytuacji trzeba powołać prezesa Najwyższej Izby Kontroli, który ma kontrolować ten cały bałagan.

Czy można wyobrazić sobie lepszego kandydata niż Banaś? Gość nie potrafił skontrolować tego, co dzieje się w jego kamienicy, nie potrafił skontrolować składników własnego majątku, przez co miał problem ze złożeniem poprawnego oświadczenia majątkowego, nie znał nawet gangstera i szefa tego przybytku, który był z nim na ty. Ale to dopiero początek i sprawy mało ważne. Dzisiejsza „Rzeczpospolita” donosi, co jeszcze uciekło uwadze Mariana Banasia.

Otóż jego najbliżsi współpracownicy z Ministerstwa Finansów zajmowali się wyłudzaniem podatku VAT. Dwóch pracowników Ministerstwa oraz naczelnik dużego warszawskiego urzędu skarbowego od listopada 2015 roku (zaraz po wyborach!) kierowali zorganizowaną grupą przestępczą zajmującą się wystawianiem pustych faktur. Banaś oczywiście o niczym nie wiedział. Był tak przekonany o uczciwości swych podwładnych, że jednego z nich uczynił dyrektorem Krajowej Szkoły Skarbowości, która miała uczyć urzędników jak walczyć z wyłudzeniami VAT!

To dopiero początek niewiedzy Banasia. Jednego z tych urzędników CBA zatrzymało we wrześniu 2018 roku, a drugiego w styczniu 2019 roku. I Banaś dalej o sprawie nie widział. Rozumiecie? Dwóch podwładnych Banasia z MF siedzi od roku za wyłudzanie podatku VAT, a Minister Finansów, biedaczek, się o tym nie dowiedział. Dopiero teraz dziennikarze zaskoczyli go tą smutną nowiną.

Nie ma lepszego kandydata na prezesa NIK niż Banaś. Teraz będzie można wszystko. Zamkną się ostatnie szpitale, armia nie będzie miała żadnej amunicji do czołgów, Ministerstwo Finansów zacznie łatać dziurę budżetową wyłudzaniem VAT a w urzędach otworzą się pokoje na godziny. Banaś nic nie zauważy, o niczym się nie dowie, wszystkie raporty NIK będą piękne i nieskazitelne jak życiorys Piotrowicza. Tym samym geniusz Kaczyńskiego objawił nam się po raz kolejny. Cieszmy się i delektujmy tym, jak wielcy wizjonerzy rządzą naszym państwem!
Zapisane
"Kochaj grzesznika nie jako grzesznika, ale jako człowieka. Jeśli kochasz chorego, prześladujesz chorobę, bo jeśli oszczędzasz chorobę, nie kochasz chorego." św. Augustyn
ececylia
aktywista
*****
Wiadomości: 591


« Odpowiedz #35 dnia: Października 28, 2019, 19:27:23 pm »

Ciąg dalszy zakulisowych działań „prawicowych" polityków związanych z „prawicowym" PiS:

Sławomir Mentzen
Dziennikarze szybko wyczuli, że Marian Banaś jest postacią nietuzinkową, ma ciekawe otoczenie i warto mu przyjrzeć się bliżej. Dzisiaj rano dostaliśmy dzięki "Rzeczpospolitej" oraz "Dziennikowi Gazecie Prawnej" nowy zestaw informacji dotyczących jeszcze bardziej nietuzinkowej postaci - Arkadiusza B.

Były szef Krajowej Szkoły Skarbowości, a jednocześnie bliski współpracownik Banasia - Arkadiusz B., który zajmował się po godzinach wyłudzaniem VAT, jest również prezesem spółki Agencja Monitoringu Wywłaszczeń. W radzie nadzorczej tej spółki był obecny prezes ABW Piotr Pogonowski, a także Konrad Raczkowski - wiceminister finansów w rządzie PiS, zajmujący się uszczelnianiem systemu podatkowego. Obaj wpływowi panowie weszli do rady nadzorczej w tym samym dniu, w którym Arkadiusz B. został jej prezesem. Co może oznaczać znajomość tych Panów pisać nie zamierzam, każdy sam powinien wyciągnąć wnioski.

Marian Banaś twierdzi, że nie wiedział o przestępczych działaniach Arkadiusza B., co jest mocno zaskakujące, ponieważ Banasiowi podlegało Biuro Informacji Wewnętrznej, do którego od samego początku wpływały skargi na B. Zarzucano mu, że wykorzystuje swoją pozycję i zaufanie w kierownictwie MF dla własnych korzyści materialnych. Miał brać po kilka tysięcy złotych za egzamin, który powinien przeprowadzać w ramach swoich obowiązków służbowych. Do tego doprowadził do zatrudnienia w MF swoich dzieci, co jednak jest standardem w państwie PiS i o to akurat szczególnych pretensji mieć nie można.

Szef BIW poszedł z tymi materiałami do Banasia. Wiecie z jakim efektem? Jak zwykle w Polsce, mający szerokie jak boisko plecy Arkadiusz B. pracy nie stracił, ale za to wkrótce odwołano szefa BIW, któremu w ten sposób udzielono szybkiej lekcji, że kariery za tych rządów nie robi się dzięki sumiennie wykonywanej pracy, lecz wręcz przeciwnie. Trudno tu zresztą o lepszy przykład niż kariera Banasia.

Widzimy tu póki co wierzchołek góry lodowej, ale już teraz można uznać, że wśród najważniejszych pracowników MF nie brak jest ludzi o wątpliwych walorach moralnych. To przerażające, że takie osoby dostają nowe narzędzia do inwigilacji przedsiębiorców. Prędzej uwierzę, że Sławomir Nowak dostał robotę na Ukrainie z powodu swych kompetencji w budowie dróg, niż w to, że siedząca w MF mafia nie wykorzystuje poufnych informacji zdobytych przez JPK od przedsiębiorców do działań przestępczych.

Mam też nadzieję, że te negocjacje pomiędzy Ziobrą a PiS jeszcze trochę się przeciągną, kto wie, kiedy znowu będziemy mieli taką okazję zajrzeć za kulisy. Bo chyba nikt nie ma wątpliwości dzięki komu informacja o aresztowaniu rok temu Arkadiusza B. akurat teraz znalazła się w mediach.

Zapisane
"Kochaj grzesznika nie jako grzesznika, ale jako człowieka. Jeśli kochasz chorego, prześladujesz chorobę, bo jeśli oszczędzasz chorobę, nie kochasz chorego." św. Augustyn
ececylia
aktywista
*****
Wiadomości: 591


« Odpowiedz #36 dnia: Listopada 06, 2019, 11:19:32 am »

Młody, rozsądny, wykształcony. Cieszy, że tacy sa.
Sławomir Mentzen


Już po wybuchu afery Banasia Janusz Szewczak twierdził, że Banaś "jest najuczciwszy wśród skromnych oraz najskromniejszy wśród uczciwych". Andrzej Dera zapewniał "Banaś to bardzo uczciwy i porządny człowiek". Marszałek Senatu Stanisław Karczewski 22 września mówił, że zna świetnie Mariana Banasia - "Jest człowiekiem kryształowym, niezwykle uczciwym".

Potem narracja się zmieniła. Szef kancelarii premiera Michał Dworczyk zupełnie poważnie twierdził, że to nie PiS wybrał Mariana Banasia na szefa NIK. Zrobił to Sejm RP. Banaś? Nie znam człowieka.

W PiS uznano, że taka retoryka ma głeboki sens i należy ją kontynuować przy kolejnych kryzysach wizerunkowych. Długo czekać nie musieliśmy.

Zastępca rzecznika prasowego PiS Radosław Fogiel powiedział właśnie, że to nie PiS powoła Krystynę Pawłowicz i Stanisława Piotrowicza na sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Zrobi to Sejm RP.

Co będzie dalej? To nie PiS rządzi. Rządzi rząd. TVP kłamie? Nie mamy wpływu na niezależne media publiczne. Trybunał Konstytucyjny rozpatruje rekordowo mało spraw? Sędziowie są niezależni, nic nie możemy z tym zrobić.

Kryzys w systemie ochrony zdrowia? To problem lekarzy. Armia się sypie? Zawalili niepartyjni wojskowi. Edukacja? Proszę pytać nauczycieli.

PiS nie ma nawet 200 posłów w Sejmie, samodzielnie nic nie może, biedny miś. Tłamszony jest przez słynącego z żelaznego kręgosłupa Gowina, musi walczyć z odległym od siebie programowo Ziobrą. Nie zapominajmy też o kolejnej potędze ograniczającej ruchy PiS, czyli Partii Republikańskiej, która też ma swoich przedstawicieli w Sejmie. Do tego rzucający kłody pod nogi niepartyjny prezydent.

Biedny ten PiS, trzeba im współczuć. Tyle dobrego chcieliby zrobić, ale źli ludzie w Sejmie przeszkadzają.
Zapisane
"Kochaj grzesznika nie jako grzesznika, ale jako człowieka. Jeśli kochasz chorego, prześladujesz chorobę, bo jeśli oszczędzasz chorobę, nie kochasz chorego." św. Augustyn
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #37 dnia: Listopada 06, 2019, 16:34:19 pm »

Pani ececylio,
kiedy następny odcinek serialu? ; podoba mi się.

Radzą sobie chłopaki. A tyle opozycja mówiła, że PiS jest niezaradny.
To druga kadencja, więc teraz albo nigdy.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
ececylia
aktywista
*****
Wiadomości: 591


« Odpowiedz #38 dnia: Listopada 06, 2019, 17:04:29 pm »

Jakby to powiedzieć? Nie ode mnie to zależy,a od PiSu i komentującego p. Mentzena.
Zapisane
"Kochaj grzesznika nie jako grzesznika, ale jako człowieka. Jeśli kochasz chorego, prześladujesz chorobę, bo jeśli oszczędzasz chorobę, nie kochasz chorego." św. Augustyn
Pentuer
aktywista
*****
Wiadomości: 854

« Odpowiedz #39 dnia: Listopada 06, 2019, 18:59:06 pm »

Lewicową, prawicową... Po prostu nijaką

https://twitter.com/Logicznie/status/1192014467640549376?s=20

Zapisane
Ecclesia ibi est, ubi fides vera est - (S. Hieronymus, Ecclesiae Doctor)
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #40 dnia: Listopada 06, 2019, 21:17:32 pm »

Lewicową, prawicową... Po prostu nijaką

https://twitter.com/Logicznie/status/1192014467640549376?s=20

Wlasciciel tego konta twitterowego o sobie napisał:

Cytuj
. Mąż i ojciec. Miłośnik rywalizacji. Męska szowinistyczna świnia. Wolnościowy radykał. Uważam, że w Polsce jest źle z winy Polaków

To ostatnie zdanie jest znakomite.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #41 dnia: Listopada 09, 2019, 12:34:52 pm »

Z ostatniej chwili, Polska prowadzi

https://kresy.pl/wydarzenia/polska/mateusz-morawiecki-przedstawil-sklad-nowego-rzadu/
Liczba ministerstw:

Federacja Rosyjska..........................11
Republika Włoska.............................13
Republika Federalna Niemiec..........15
Republika Francuska........................16 ( w tym Ministerstwo teryt. Zamorskich )
Rzeczpospolita Polska.....................20 *( wg wczorajszych zapowiedzi, bo sytuacja jest 'dynamiczna' :-)

* plus 11 Agencji Rządowych ds wszelakich - tzw paraministerstw do zatrudniania rodzin ( ponad podzialami) patrz druk sejmowy pdf:

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://biurose.sejm.gov.pl/teksty_pdf_01/i-833.pdf&ved=2ahUKEwil-NOFg93lAhVqo4sKHeKbCicQFjACegQIAxAB&usg=AOvVaw2kyRC9ktl4qOrp0Y7NxFS6
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7315


« Odpowiedz #42 dnia: Listopada 09, 2019, 12:48:54 pm »

Kacapiland jak zawsze w awangardzie postępu!
« Ostatnia zmiana: Listopada 09, 2019, 12:52:57 pm wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
makumba
rezydent
****
Wiadomości: 276

« Odpowiedz #43 dnia: Listopada 09, 2019, 22:43:03 pm »

Niestety Polska to żerowisko dla hien z całego świata,  a najważniejszym zadaniem tubylczych rządów jest ubranie w ramy prawne, usankcjonowanie tego złodziejstwa. PiS idealnie wpisuje się w ten schemat, Polaka opodatkują i zaszczują  rozlicznymi kontrolami, zaś międzynarodowe koncerny zwolnią z podatków i jeszcze dorzucą parę milionów na start.
Zapisane
ececylia
aktywista
*****
Wiadomości: 591


« Odpowiedz #44 dnia: Listopada 11, 2019, 18:39:03 pm »

Polski minister finansów łamaną polszczyzną o obrocie bezgotówkowym: https://www.youtube.com/watch?v=3PrrU2afwy4

« Ostatnia zmiana: Listopada 11, 2019, 18:41:11 pm wysłana przez ececylia » Zapisane
"Kochaj grzesznika nie jako grzesznika, ale jako człowieka. Jeśli kochasz chorego, prześladujesz chorobę, bo jeśli oszczędzasz chorobę, nie kochasz chorego." św. Augustyn
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 64 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Czy PiS jest partią prawicową? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!