Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 11:17:33 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Czy PiS jest partią prawicową?
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 ... 64 Drukuj
Autor Wątek: Czy PiS jest partią prawicową?  (Przeczytany 110868 razy)
ececylia
aktywista
*****
Wiadomości: 591


« Odpowiedz #15 dnia: Września 23, 2019, 16:15:38 pm »

Jak rzadko kiedy prezes wypowiedział się precyzyjnie i prawdziwie.
Za poprzedniego PiS'u byłem czasowo uziemiony i nauczyłem się słuchać wypowiedzi Prezesa w oryginale, bez redakcyjnych skrótów. On z reguły wypowiada się  precyzyjnie i prawdziwie. Potem dyskutowane i roztrząsane są zdania, często ich fragmenty wyrwane z kontekstu. Problem w tym, że obecnie nie ma postaci w polityce choćby zbliżonej do Prezesa.

Nie sądzę. Wielu jest takich, którzy są za, a nawet przeciw.
Jeszcze tylko brakuje: „Łubu dubu, łubu dubu, niech nam żyje prezes...
« Ostatnia zmiana: Września 23, 2019, 16:19:17 pm wysłana przez ececylia » Zapisane
"Kochaj grzesznika nie jako grzesznika, ale jako człowieka. Jeśli kochasz chorego, prześladujesz chorobę, bo jeśli oszczędzasz chorobę, nie kochasz chorego." św. Augustyn
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #16 dnia: Września 23, 2019, 18:35:42 pm »

Towarzysze,

Poznałem zaufanych towarzyszy z bezpośredniego otoczenia ś.p. Lecha Kaczyńskiego. Towarzysze z tego samego "rozdania historycznego", wspólny mianownik doświadczeń/traum - słowem inteligencja na której odcisnął się Sierpień i to co było później.

Kościół, wiara nie jest dla nich tym samym czym dla Państwa tu zebranych. Oni traktują Kościół jako element ... takiej świeckiej, bardzo szlachetnej tradycji społecznej, niezbędnej do zachowania spoistości jednostek-ziarenek ludzkiego piasku. To nie jest coś nadprzyrodzonego.

Zjawisko LGBT w Kościele i społeczeństwie traktują jak ocieplenie klimatu: jest i trzeba się z tym zaprzyjaźnić. Tak jak u Krasnodębskiego, który dla TV wypowiada się trochę jakby ostrzej pod publikę ale zgadza się z lewicą laicką co do nieuniknionych zmian.

Jeżeli Polak vel Prymas, zmajstruje nową moralność multi-religijną - synkretyczną to Kaczyński będzie budował na nowym innym spoiwie - postępowym. PiS nie wystąpi przeciw KEP-owi tylko popłynie z nim. KEP jest bardziej postępowy niż PiS.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3922


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #17 dnia: Września 23, 2019, 20:13:48 pm »

Skoro nacjobole nie potrafią nawet podpisać wpisu na mediachnarodowych, to ja daję łącza do poważniejszych mediów:

http://www.otwarta.org/prymas-o-wypowiedzi-kaczynskiego-nie-ma-nic-wspolnego-z-nauczaniem-kosciola/

– Nie jest to absolutnie stanowisko Kościoła katolickiego w Polsce ani w ogóle stanowisko Kościoła katolickiego – powiedział prymas Polski Wojciech Polak. Chodzi o słowa prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, który stwierdził, że poza Kościołem jest nihilizm. Przypomnijmy, że 7 września na konwencji wyborczej w Lublinie prezes PiS powiedział: – Kościół był i jest głosicielem i dzierżycielem jedynego powszechnie znanego w Polsce systemu wartości.

I dodał: –  Każdy dobry Polak musi wiedzieć, jaka jest rola Kościoła, musi wiedzieć, że poza nim jest nihilizm i my ten nihilizm odrzucamy.

W poniedziałek w Muzeum Polin odbyła się konferencja „TworzyMy pokój. Wiara w demokracji – czas wyzwań”. Zorganizowali ją wspólnie Kościół ewangelicko-augsburski w RP i Rzecznik Praw Obywatelskich. Brali w niej udział duchowni różnych wyznań, m.in. zwierzchnik Kościoła luterańskiego w Polsce bp Jerzy Samiec, rabin Małgorzata Kordowicz i prymas Polak. Gdy przyszła kolej na pytania z widowni, prymasa Polaka o słowa Kaczyńskiego zapytał sędzia Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku prof. Mirosław Wyrzykowski. Spytał, czy wypowiedź Kaczyńskiego jest oficjalnym stanowiskiem Kościoła katolickiego w Polsce. Dodał również, że „do tej pory spotkała się z milczeniem, a milczenie jest domniemaną zgodą”.

– Nie jest to absolutnie stanowisko Kościoła katolickiego w Polsce ani w ogóle stanowisko Kościoła katolickiego. Gdyby tak było, to moja obecność tutaj byłaby co najmniej dziwna. Uważam, że to jest wypowiedź, która nie ma nic wspólnego z nauczaniem Kościoła. To może być pogląd, wizja kogoś, kto ją wypowiada.

I zaznaczył „z całą odpowiedzialnością”: – Absolutnie to nie jest wizja Kościoła, która jest związana z Kościołem katolickim. Mogą być to poglądy, co do poglądów nie będę dyskutował z takimi czy innymi osobami; natomiast co do wizji – na pewno nie. Nie mam żadnych wątpliwości.

Więcej na wyborcza.pl
http://wyborcza.pl/7,75398,25219857,prymas-polak-o-wypowiedzi-kaczynskiego-nie-ma-nic-wspolnego.html
[tu żądają prenumeraty]
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #18 dnia: Września 24, 2019, 15:08:31 pm »

KEP jest bardziej postępowy niż PiS.

Tak... Czyli powoli sytuacja zaczyna przypominać inne kraje zachodnie.

Ale dlaczego właściwie tak jest? Skąd się to bierze? OK, rozumiem, że można złożyć to na karb dziesięcioleci posoborowia, edukacji w seminariach, nacisków z Watykanu, etc.

Ale mnie się wydaje, że niektórzy biskupi wyraźnie wychodzą przed szereg, jakby jeden z drugim chciał powiedzieć "ja też jestem grzeczny, jak też słucham pani nauczycielki". To jest aż żenujące, więcej: obrzydliwe.

Taki np. prymas Polak nie musiał iść na jakąś idiotyczną "konferencję międzywyznaniową", i do tego w muzeum Polin (BTW: co za okropne słowo). To przecież nie licuje z godnością urzędu, który pełni. No więc dlaczego tam w ogóle poszedł?
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #19 dnia: Września 24, 2019, 15:36:57 pm »

Skoro nacjobole nie potrafią nawet podpisać wpisu na mediachnarodowych, to ja daję łącza do poważniejszych mediów:
http://www.otwarta.org/prymas-o-wypowiedzi-kaczynskiego-nie-ma-nic-wspolnego-z-nauczaniem-kosciola/

Ironizuje Pan? Zajrzałem do stopki tych "poważniejszych" mediów a tam takie kwiatki.

Cytuj
Prezes
Marek Gumkowski – doktor, historyk literatury. Przez wiele lat pracownik Instytutu Badań Literackich PAN. Obecnie redaktor książek naukowych i popularnonaukowych z dziedziny humanistyki oraz podręczników szkolnych. Miłośnik i uczestnik morskich wypraw żeglarskich na „Pogorii”, „Gedanii” i mniejszych łódkach.

Wiceprezeski
Magdalena Czyż – politolożka, dziennikarka, publicystka, redaktorka naczelna kwartalnika Spotkania w dialogu. Zaangażowana w dialog chrześcijańsko–żydowski, członkini Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów. Była współprzewodnicząca Grupy działania przeciwko antysemityzmowi i ksenofobii przy Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Obecnie zakochana w Chopinie.

Irena Wóycicka – z wykształcenia ekonomistka, badaczka i ekspertka w obszarze polityce społecznej. Zajmowała się między innymi równością płci oraz polityką rodzinną. Pełniła również funkcje w administracji państwowej, ostatnio jako sekretarz stanu ds. społecznych w kancelarii prezydenta Bronisława Komorowskiego. Współzałożycielka oraz pierwsza prezeska stowarzyszenia „Otwarta Rzeczpospolita”.

Skarbnik
Jan Herczyński – matematyk, specjalista z zakresu zarządzania i finansowania oświaty; absolwent Uniwersytetu Cambridge (MA) oraz Uniwersytetu Warszawskiego; konsultant w obszarze decentralizacji, zarządzania i finansowania oświaty na szczeblu krajowym w Polsce i zagranicą; koordynator projektu “Doskonalenie strategii zarządzania oświatą na poziomie regionalnym i lokalnym”, redaktor sześciotomowej Biblioteczki Oświaty Samorządowej. Czyta książki.

Sekretarz
Damian Wutke – absolwent stosunków międzynarodowych oraz Studium Judaistycznego na Uniwersytecie Wrocławskim, studiów nad Afryką oraz Bliskim i Środkowym Wschodem na Uniwersytecie Warszawskim oraz Studiów Podyplomowych Pomocy Humanistarnej. Miłośnik polskiego kina i dobrych kryminałów.

Członkowie
Józef Lorski – informatyk, już na emeryturze, absolwent Wydziału Fizyki UW. Nigdy nie ograniczał jednak zainteresowań do nauk ścisłych, pracował m.in. w muzeum, w szkole. Bliskie są mu film, muzyka i góry.

Krzysztof Podemski – dr habilitowany, profesor w Instytucie Socjologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Zajmuje się problematyką dyskursu publicznego, kontaktów międzykulturowych i społeczeństwa obywatelskiego. Członek ZG PTS i Rady CBOS. Współzałożyciel Otwartej Akademii. Felietonista poznańskiej edycji Gazety Wyborczej. Lubi słuchać jazzu, jeździć na nartach i rowerze.

Adam Świtlik – pracownik socjalny, terapeuta uzależnień; działacz społeczny, współpracownik Konstantego Miodowicza i Józefa Piniora, współorganizator Komitetów Obywatelskich przy Lechu Wałęsie. Zapalony wędkarz, bez reszty zakochany w swoich zwierzętach: psie Grypsie, kocie Mańku i papugach Tosi i Franku.

Piotr Jakub Piotrowski – prawnik z zamiłowaniem do podróży, języków obcych i literatury. Mediator w sprawach cywilnych i gospodarczych. Inicjator utworzenia Centrum Prawnego Otwartej Rzeczpospolitej w Krakowie. W wolnych chwilach pochłania książki przy dobrej kawie.


P.S. Do wzięcia do ręki gazetki aborczej nikt mnie nie namówi. Dla mnie to coś takiego jak to co Czaskoski rozwozi na Kujawskie i Warmińsko-Mazurskie pola.
« Ostatnia zmiana: Września 24, 2019, 15:40:51 pm wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #20 dnia: Września 24, 2019, 15:47:13 pm »

Jak rzadko kiedy prezes wypowiedział się precyzyjnie i prawdziwie.
Za poprzedniego PiS'u byłem czasowo uziemiony i nauczyłem się słuchać wypowiedzi Prezesa w oryginale, bez redakcyjnych skrótów. On z reguły wypowiada się  precyzyjnie i prawdziwie. Potem dyskutowane i roztrząsane są zdania, często ich fragmenty wyrwane z kontekstu. Problem w tym, że obecnie nie ma postaci w polityce choćby zbliżonej do Prezesa.

Nie sądzę. Wielu jest takich, którzy są za, a nawet przeciw.
Jeszcze tylko brakuje: „Łubu dubu, łubu dubu, niech nam żyje prezes...

Obsesje są uleczalne jedynie w przypadku, gdy pacjent widzi je u siebie a nie u otoczenia.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #21 dnia: Września 24, 2019, 16:58:02 pm »

KEP jest bardziej postępowy niż PiS.

Tak... Czyli powoli sytuacja zaczyna przypominać inne kraje zachodnie.

Ale dlaczego właściwie tak jest? Skąd się to bierze? OK, rozumiem, że można złożyć to na karb dziesięcioleci posoborowia, edukacji w seminariach, nacisków z Watykanu, etc.

Ale mnie się wydaje, że niektórzy biskupi wyraźnie wychodzą przed szereg, jakby jeden z drugim chciał powiedzieć "ja też jestem grzeczny, jak też słucham pani nauczycielki". To jest aż żenujące, więcej: obrzydliwe.

Taki np. prymas Polak nie musiał iść na jakąś idiotyczną "konferencję międzywyznaniową", i do tego w muzeum Polin (BTW: co za okropne słowo). To przecież nie licuje z godnością urzędu, który pełni. No więc dlaczego tam w ogóle poszedł?

PiS tak jak każda partia poddaje się głosowaniu. Zatrudnia fachowców, którzy tłumaczą partyjniakom, do jakiego targetu i co należy mówić. Liczy się sukces wyborczy. Czasami - tak jest z PiSem - partia Kaczyńskiego musi schlebiać ciemnogrodowi. Nie jest to euro-trendy ale wybory trzeba wygrać.
KEP - nie musi poddawać się głosowaniu. Zatem płynie z prądem synkretyczno-ONZ-owskim. Taki kierunek jest "korzystny".

Forowicz Filip S był dawno temu zalinkował taki oto tekst z 2017r:

[...]Przejdźmy do ostatniej kwestii: dotacje unijne. Tajemnicą poliszynela jest to, że Kościół czerpie masowe finansowe korzyści z naszego członkostwa w UE i będzie robił wszystko, żeby nie dopuścić do powstania w Polsce żadnej silnej eurosceptycznej siły politycznej. Stąd musi trzymać naród w ryzach, żeby ten nie zaczął być za bardzo na bakier z „wartościami europejskimi”. Dokument Episkopatu z tymi wartościami jest w 100% zgodny[...]

http://www.mysl-polska.pl/1249
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #22 dnia: Września 24, 2019, 17:28:08 pm »

KEP - nie musi poddawać się głosowaniu. Zatem płynie z prądem synkretyczno-ONZ-owskim. Taki kierunek jest "korzystny".

Pańska diagnoza jest pewnie słuszna, ale nieubłaganie prowadzi do prostego wniosku: biskupi są zasadniczo niewierzący.
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
ececylia
aktywista
*****
Wiadomości: 591


« Odpowiedz #23 dnia: Września 24, 2019, 18:22:40 pm »

Jak rzadko kiedy prezes wypowiedział się precyzyjnie i prawdziwie.
Za poprzedniego PiS'u byłem czasowo uziemiony i nauczyłem się słuchać wypowiedzi Prezesa w oryginale, bez redakcyjnych skrótów. On z reguły wypowiada się  precyzyjnie i prawdziwie. Potem dyskutowane i roztrząsane są zdania, często ich fragmenty wyrwane z kontekstu. Problem w tym, że obecnie nie ma postaci w polityce choćby zbliżonej do Prezesa.

Nie sądzę. Wielu jest takich, którzy są za, a nawet przeciw.
Jeszcze tylko brakuje: „Łubu dubu, łubu dubu, niech nam żyje prezes...

Obsesje są uleczalne jedynie w przypadku, gdy pacjent widzi je u siebie a nie u otoczenia.

Och! to przypuszczam, że nie będzie miał pan łatwo.  :(
Zapisane
"Kochaj grzesznika nie jako grzesznika, ale jako człowieka. Jeśli kochasz chorego, prześladujesz chorobę, bo jeśli oszczędzasz chorobę, nie kochasz chorego." św. Augustyn
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #24 dnia: Września 24, 2019, 18:40:55 pm »

KEP - nie musi poddawać się głosowaniu. Zatem płynie z prądem synkretyczno-ONZ-owskim. Taki kierunek jest "korzystny".

Pańska diagnoza jest pewnie słuszna, ale nieubłaganie prowadzi do prostego wniosku: biskupi są zasadniczo niewierzący.

A co to, jakaś nowość jest?
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3922


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #25 dnia: Września 24, 2019, 19:01:53 pm »

Ironizuje Pan? Zajrzałem do stopki tych "poważniejszych" mediów a tam takie kwiatki.

Oni w przeciwieństwie do MN mają te stopkę i podpisują zamieszczone texty.

Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
ececylia
aktywista
*****
Wiadomości: 591


« Odpowiedz #26 dnia: Października 08, 2019, 18:20:10 pm »

Tak PiS „dba" o wolność i własność Polaków: https://www.facebook.com/janusz.korwin.mikke/videos/2513936868726260/
Zapisane
"Kochaj grzesznika nie jako grzesznika, ale jako człowieka. Jeśli kochasz chorego, prześladujesz chorobę, bo jeśli oszczędzasz chorobę, nie kochasz chorego." św. Augustyn
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #27 dnia: Października 09, 2019, 17:11:05 pm »

Oni w przeciwieństwie do MN mają te stopkę i podpisują zamieszczone texty.
Cóż - a muszą?
P.S. Dziwne odnaleźć tam jednego z byłych znajomych z roboty...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
ececylia
aktywista
*****
Wiadomości: 591


« Odpowiedz #28 dnia: Października 12, 2019, 22:50:59 pm »

Jakoś mnie to nie zdziwiło.


Jacek Wilk

UWAGA Mamy do czynienia z największym skandalem w historii wyborów w Polsce
Sytuacja jest absolutnie bezprecedensowa - TVP złamała prawo nie wykonując prawomocnego wyroku sądu po przegranym procesie w trybie wyborczym! Sąd nakazał telewizji publicznej sprostować fałszywe informacje o poparciu jednego z komitetów i opublikować sześć sondaży, według których komitet przekracza próg wyborczy. TVP miało wykonać wyrok najpóźniej w dzisiejszym wydaniu Wiadomości, ale nie uczynili tego.
TVP swoim działaniem powoduje zakłócenie procesu wyborczego w Polsce, co stawia pod ogromnym znakiem zapytania prawidłowość wyborów parlamentarnych w Polsce!
Sytuacja jest dramatyczna i niezwykle trudno jest podjąć adekwatne kroki, by temu przeciwdziałać, ze względu na trwającą ciszę wyborczą. Ważne - wykonanie wyroku nie naruszało ciszy, nie stanowiło agitacji w rozumieniu kodeksu wyborczego. TVP była absolutnie zobligowana do realizacji postanowienia sądu i jest to wykładnia Państwowej Komisji Wyborczej. Od 30 lat nikt tak jeszcze nie uderzył w demokratyczne wybory.
TVP wyraźnie kpi sobie z prawa i wszystkich Polaków! Kwestionują fundament wolnych, zgodnych z prawem, demokratycznych wyborów. Wyciągniemy z tego najdalej idące konsekwencje.
Niebawem ukaże się specjalne oświadczenie w tej sprawie.
Wyrok sądu, którego nie wykonała TVP: https://drive.google.com/file/d/1c0vg3c8qYT4c-70gwQ1Z4yiSAHFNcsWc/view?fbclid=IwAR3LMd5u4uqF-R47IP-4U4-7TuFGjUxvaDYQSPBlvtNJKG9_MtoCZBK6D14
Zapisane
"Kochaj grzesznika nie jako grzesznika, ale jako człowieka. Jeśli kochasz chorego, prześladujesz chorobę, bo jeśli oszczędzasz chorobę, nie kochasz chorego." św. Augustyn
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #29 dnia: Października 12, 2019, 23:00:20 pm »

Normalnie tragiedja się stała.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Strony: 1 [2] 3 4 ... 64 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Czy PiS jest partią prawicową? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!