Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Lipca 21, 2024, 12:07:08 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
232285 wiadomości w 6635 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Czy PiS jest partią prawicową?
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 59 60 [61] 62 63 64 Drukuj
Autor Wątek: Czy PiS jest partią prawicową?  (Przeczytany 121134 razy)
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6652


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #900 dnia: Kwietnia 14, 2023, 01:09:59 am »

No comments.

https://wpolityce.pl/polityka/640761-wlamanie-konfederacji-do-redakcji-tv-media-narodowe

A ja skomentuję. Bardzo dobrze. Trzeba rozbroić p. Bąkiewicza
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Urban
uczestnik
***
Wiadomości: 146

« Odpowiedz #901 dnia: Kwietnia 15, 2023, 21:00:39 pm »

Poniższy cytat pochodzi z artykułu datowanego na 16.03.2021 r. o relacjach polsko-amerykańskich, autorstwa Ryszarda Czarneckiego. Szanowny Panie Ministrze gdzie podział się ten pragmatyzm?
Cytuj
Myślmy wiec o relacjach z USA na skroś pragmatycznie , eksponując wspólne interesy, a nie epatując odmienianiem przez wszystkie przypadki słowa „przyjaźń”…

Źródło: https://idmn.pl/baza-wiedzy/polska-usa-miedzy-miloscia-a-rozczarowaniem-ryszard-czarnecki-obowiazki-polskie/#
Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3647


« Odpowiedz #902 dnia: Kwietnia 16, 2023, 00:14:08 am »

Polecam posłuchać, co węgierski minister spraw zagranicznych ma do powiedzenia amerykańskiemu ambasadorowi. :)
https://twitter.com/Glenn_Diesen/status/1621862607387824129?lang=en

Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3994


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #903 dnia: Kwietnia 17, 2023, 16:10:09 pm »

Ale mu powiedział!
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Filip S
aktywista
*****
Wiadomości: 1000


« Odpowiedz #904 dnia: Kwietnia 29, 2023, 11:55:37 am »

Oto skutki polityki migracyjnej PiSu, to ci którzy tyle mówią o obronie Zachodu/Europy:
Cytuj
W połowie miesiąca w Warszawie doszło do zniszczenia figurki Matki Boskiej, znajdującej się w kapliczce od lat będącej miejscem spotkań mieszkańców Wilanowa. Okazało się, że została ona pozbawiona głowy przez 38-letniego obywatela Tadżykistanu. Mężczyzna został zatrzymany przez policję, a za sam czyn grozi mu nawet pięć lat więzienia. Kapliczka znajduje się obok kościoła katolicki pod wezwaniem św. Antoniego z Padwy przy ulicy Czerniakowskiej w Warszawie. Od wielu lat w trakcie nabożeństw spotykali się przy niej mieszkańcy Wilanowa. W połowie kwietnia pozbawiona głowy została jednak umieszczona w niej zabytkowa figurka Matki Boskiej. Po blisko dwóch tygodniach śledztwa policjantom udało się ustalić sprawcę tego czynu. Jest nim 38-letni obywatel Tadżykistanu, któremu grozi teraz do pięciu lat więzienia za publiczne znieważenie przedmiotu kultu religijnego. Na razie został objęty dozorem policyjnym. Z relacji policji i mediów wynika, że Tadżyk ” po prostu uderzył figurkę, nie przewidując, że się rozbije”. Mężczyzna podczas przesłuchania przyznał się do winy.
http://autonom.pl/tadzyk-zniszczyl-w-warszawie-zabytkowa-figure-religijna/
Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3994


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #905 dnia: Kwietnia 29, 2023, 18:35:53 pm »

Ok to skąd mamy importować ludzi?
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5804


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #906 dnia: Maja 23, 2023, 12:49:57 pm »

https://wolnemedia.net/bat-na-dysydentow-czyli-nowa-afera-rywina/
Cytuj
PiS przedstawił projekt zmiany „Konstytucji”, który umożliwia „ściganie ruskich oligarchów”, ale głosowany będzie projekt umożliwiający „ściganie polskich dysydentów”. Teoretycznie to ten sam projekt.Karol Marks powiedział kiedyś, że „Historia lubi się powtarzać, raz jako tragedia, a drugim razem jako farsa”. Jest wielce prawdopodobne, że 24 maja będziemy mieli taką powtórkę. Dwadzieścia jeden lat temu z projektu ustawy wykreślono dwa słowa, co zmieniło jej sens i zakres obowiązywania niektórych kluczowych ustaleń. Teraz PiS-owcy z własnego projektu wywalili dziesięć słów, a także zmienili pół zdania, co spowodowało, że projekt dotyczy czegoś innego niż pierwotna wersja.

Mam na myśli projekt wprowadzenia do „Konstytucji RP” rozdziału „Zagrożenia bezpieczeństwa państwa”. W projekcie pierwotnym zamiarem wnioskodawców było wprowadzenie zapisu o możliwości konfiskaty majątku osobom fizycznym niebędących obywatelami RP, jak też innym osobom prawnym i podmiotom, gdy zachodzi podejrzenie, że ten majątek służy do wspomagania napaści zbrojnej na terytorium RP lub państwo sojusznicze. Czyli mówiąc językiem potocznym chodziło o rosyjskich polityków, oligarchów i firmy, które mają kontakty biznesowe z władzami swojego państwa i wspierają akcję zbrojną.

Projekt (zał. 1) przekazano do Naczelnej Rady Adwokackiej w celu zaopiniowania. Była tam treść opiniowanego zapisu projektu zmiany „Konstytucji” jeszcze ze słowami: „osób fizycznych niebędących obywatelami polskimi, osób prawnych oraz innych podmiotów” oraz „władzami publicznymi tego państwa”.NRA wydała opinię negatywną, uznając, że nie zachodzi potrzeba do wprowadzenia tych zmian, ponieważ obowiązująca „Konstytucja RP” pozwala na wprowadzenie takich rozwiązań drogą ustaw zwykłych, bez potrzeby jej zmiany i odpowiednie przepisy już obowiązują, a Rzeczpospolita Polska od dawna (18 lat) je stosuje. Czyli wykazali bezsens i szkodliwość zmian „Konstytucji”, sugerując ewentualne drobne zmiany w Kodeksie karnym. NRA potwierdziła jednak zasadność tego typu działań w oparciu o już obowiązujące przepisy.

Jednak 24 maja posłowie nie będą głosowali projektu opiniowanego przez Naczelną Radę Adwokacką, tylko projekt po korekcie (zał. 2). Wykreślenie tych 10 słów i zmiana połowy zdania spowodowało, że projekt dotyczy czegoś innego. Bez doprecyzowania, że chodzi o podmioty zagraniczne, które wspierają swoje państwo w zbrojnej agresji. Z zapisu projektu wynika, że jest to „bat” na obywateli polskich, którzy mają inne poglądy na naszą politykę wschodnią niż oficjalne. Bo, według mainstreamu, każda krytyka naszej polityki wschodniej jest równoznaczna ze wspieraniem działań Federacji Rosyjskiej, czyli bycie „ruską onucą” lub „ruskim szpionem” – oczywiście z automatu, bez sądu. Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych kibicuje PiS-owi i już 20 maja w swoim rewolucyjnym szale ogłosił, że „rząd wprowadza ustawę umożliwiającą odbieranie majątków polskim proputinowcom”.„Już 24 maja, podczas najbliższego posiedzenia Sejmu RP, posłowie będą głosować nad przyjęciem ustawy, która pozwoli na odbieranie majątków osobom, które wspierają wojny napastnicze i agresywne reżimy napadające Polskę lub naszych sąsiadów, z którymi jesteśmy w przyjaźni. To oznacza, że takie osoby jak Krzysztof Tołwiński, Leszek Sykulski, Marcin Osadowski czy Wojciech Olszański i tysiące członków prorosyjskiej, faszystowskiej organizacji Kamractwo – może stracić mieszkania, samochody, domu i cały inny majątek” – czytamy. „To bardzo dobre narzędzie do walki z rosyjską agenturą działającą w Polsce, która dostaje od Rosjan i Białorusinów potężne pieniądze za działania dywersyjne wymierzone przeciwko Państwu Polskiemu” – pisze ośrodek. Zaiste czysty stalinizm do potęgi.

PiS ma oczywiście gdzieś wrogie działania rosyjskich polityków czy oligarchów. PiS-owi chodzi głównie o dyscyplinowanie własnych obywateli przed zbliżającymi się wyborami. 24 maja posłowie będą głosowali nad ustawą, która nie była opiniowana przez NRA, czyli nad innym projektem, który jest kuriozum prawnym. Posłowie chcą wprowadzić do „Konstytucji” zapis, w oparciu o który będzie można karać Polaków bez udowodnienia winy. Nawet nie w oparciu o domniemanie winy, tylko w oparciu o domniemanie, że właściciel majątku ma niewłaściwe kontakty, chociażby w sferze osobistej.

De facto posłowie chcą sprowadzić „Konstytucję” do roli „superkodeksu karnego”, w którym nie obowiązują normalne zasady prawa, a jedynym celem jest zastraszenie i karanie obywateli, którzy mają czelność myśleć inaczej niż partia rządząca. Gdyby w takiej formie skierowano ten projekt do zaopiniowania, Naczelna Rada Adwokacka nie zostawiłaby na nim suchej nitki. Poddałaby miażdżącej krytyce, zarówno próbę robienia z „Konstytucji” „słupa ogłoszeniowego na dekrety proskrypcyjne”, jak też taką zasadę stosowania prawa. Stosując wybieg, że po zaopiniowaniu, w wyniku dalszych prac legislacyjnych, dokonano pozornie niewielkich zmian, które tak naprawdę zmieniły przedmiot ustawy, PiS-owcy zyskali 50% alibi, bo mimo że NRA nie poparła zmian w „Konstytucji”, to poparła zasadność takich działań.

Problem w tym, że NRA opiniowała projekt dotyczący „ścigania ruskich oligarchów”, a posłowie będą głosowali projekt dotyczący „ścigania polskich dysydentów”. PiS zapewne tych zmian w „Konstytucji” nie przeforsuje, o czym wiedział od początku. Jednak te 50% alibi będzie dla niego kapitałem na przyszłość przy tworzeniu łatwiejszych do wprowadzenia, mniejszych „potworków prawnych”, którymi „poszczuje” dysydentów. Już teraz większość posłów nie wie, co opiniowała Naczelna Rada Adwokacka, a co oni będą głosowali. Za kilka miesięcy wszyscy będą przekonani, że NRA udzieliła rekomendacji „co do zasady” projektowi głosowanemu, czyli temu od nękania dysydentów. PiS w niedalekiej przyszłości może przekonać nawet posłów opozycji, że trzeba wprowadzić zmiany w prawie, żeby spacyfikować „putinowców”, bo przecież jest rekomendacja „co do zasady”. Nie będzie to zapewne trudne, bo zarówno cały mainstream, jak też jego elektorat, jest mentalnie gotowy, by wprowadzić w Polsce ustrój, który będzie czerpał z dorobku dyktatora Sulli, Józefa Stalina czy senatora Josepha McCarthy’ego.


Autorstwo: Cezary Michał Biernacki
Na podstawie: Sejm.gov.pl
Źródło: MyslPolska.info
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3647


« Odpowiedz #907 dnia: Maja 23, 2023, 16:25:38 pm »

Ok to skąd mamy importować ludzi?

Dziwne pytanie - "Importować ludzi" - czy ludzie są produktem, który się importuje?

Ale jakie jest źródło problemu "braku ludzi"? Nie tylko mały przyrost naturalny. Polska przez całe dziesięciolecia bardzo chętnie pozbywała się milionów swoich obywateli. Nikt nigdy nawet nie kiwnął palcem, aby przyciągnąć emigrantów z powrotem do kraju. Na zdrowy rozum najpierw powinno się maksymalnie zachęcać powroty i ułatwiać powrót tym, którzy chcą.

Czy wie Pan, jakie przeszkody napotyka polski obywatel, który chce powrócić z emigracji spoza UE? Miałem niedawno okazję pomagać w załatwianiu biurokratycznych formalności osobie, która chciała studiować w Polsce (ma polskie obywatelstwo, urodzona za granicą). Napotkaliśmy arogancję i olewanie wszystkiego przez sekretarki w dziekanatach, idiotyczne zupełnie przepisy, całkowitą niezdolność kogokolwiek do podjęcia decyzji w sytuacji nieprzewidzianej w ministerialnych okólnikach i generalną niechęć do zrobienia czegokolwiek, na co nie ma paragrafu w odpowiedniej ustawie. Oczywiście jest wyjątek: Ukraińcy takich problemow nie mają, bo natychmiast stworzono im specjalną ścieżkę i ułatwienia w przyjmowaniu na studia w Polsce.

Tak jest w każdej niemal dziedzinie: np. uzyskanie polskiego prawa jazdy przez osobę spoza UE to prawdziwa droga przez mękę. Uzyskanie statusu "mienia przesiedlenia" wymaga  zgromadzenia całej góry bzdurnych dokumentow i spełnienia zupełnie irracjonalnych wymagań. Nawet formalne przeniesienie zagranicznej emerytury do Polski (prawnie wymagane) jest zwyczajnie krzywdzące finansowo, więc wielu ludzi tego nie robi. A starcie z polskim ZUS-em albo, co nie daj Boże, urzędem skarbowym jest doświadczeniem, które potrafi zabić miłość do Ojczyzny nawet u najgorliwiej Ją kochających.

« Ostatnia zmiana: Maja 23, 2023, 16:30:12 pm wysłana przez Regiomontanus » Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3994


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #908 dnia: Maja 23, 2023, 22:56:55 pm »

Proszę pana - to wszystko wiemy. Rozmawiamy nie o tym czemu jest mało ludzi ale jak rozwiązać ten problem.

Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5804


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #909 dnia: Czerwca 12, 2023, 09:27:49 am »

Dla obywateli Krainy-U, którzy za przepracowany legalnie jeden dzień dostaną najniższą emeryturę krajową:
Cytuj
Dziennik „Rzeczpospolita” napisał na temat przywilejów emerytalnych dla Ukraińców i Białorusinów. Po opłaceniu zaledwie jednej składki do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych będą więc oni mogli otrzymać polską emeryturę minimalną. Tymczasem rzecznik koordynatora ds służb specjalnych Stanisław Żaryn mówi w tej sprawie o „rosyjskiej propagandzie”, chociaż doniesienia te były potwierdzane już wcześniej przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

Gazeta zwróciła uwagę na pojawiające się w sieci poradniki dla imigrantów z Ukrainy, dotyczące otrzymania polskich świadczeń emerytalnych już po zaledwie tygodniu pracy. Co prawda konieczne jest spełnienie ku temu szeregu warunków, tym niemniej dr Antoni Kołek z Instytutu Emerytalnego podkreśla bardzo liberalny charakter polskich przepisów dotyczących tej kwestii.

Tym samym obywatel Białorusi lub Ukrainy, który przyjechał do Polski będąc już w wieku emerytalnym, „może liczyć na to, że polski ZUS dopłaci różnicę z jego emerytury do emerytury minimalnej w Polsce”. Mowa tutaj o znaczącej różnicy, bo najniższa emerytura w naszym kraju to 1588 zł brutto, z kolei na Ukrainie równowartość 283 zł.

Tymczasem liczba wyrównywanych w ten sposób świadczeń rośnie każdego roku. Jeszcze w 2017 r. ZUS dopłacał do emerytur lub rent zaledwie 264 Ukraińcom, ale już w zeszłym roku było ich 1205. „Rzeczpospolita” zauważa, że w ciągu sześciu lat kwoty z ZUS wydawane na świadczenia dla imigrantów ze Wschodu wzrosły blisko dziesięciokrotnie.

Doniesienia wspomnianej gazety zostały skrytykowane przez rzecznika koordynatora ds. służb specjalnych. Żaryn napisał na Twitterze, że powielanie podobnych informacji jest „szkodliwą dezinformacją” i „jednym z celów rosyjskiej propagandy”.

Przedstawiciel rządu Mateusza Morawieckiego nie uwzględnia jak widać dwóch faktów. Po pierwsze, regulacje dotyczące emerytur wynikają z umów podpisanych z Ukrainą i Białorusią. Po drugie, Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej potwierdzało przywileje dla imigrantów w odpowiedzi na interpelacje posła Stanisława Tyszki z Konfederacji.
źródło: http://www.autonom.pl/ukraincy-i-bialorusini-po-zaplaceniu-jednej-skladki-otrzymaja-minimalna-emeryture/
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3994


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #910 dnia: Czerwca 13, 2023, 15:10:16 pm »

Kto i kiedy podpisał umowy o emeryturach w imieniu rządu polskiego z rządami Białorusi oraz Ukrainy?
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Filip S
aktywista
*****
Wiadomości: 1000


« Odpowiedz #911 dnia: Czerwca 19, 2023, 14:25:49 pm »

Dobrze że opiniotwórczy prawicowi publicyści powoli zaczynają głośno krytykować rządy PiSu:
https://dorzeczy.pl/opinie/451548/polityka-migracyjna-pis-miedzy-slowami-a-czynami.html
https://pch24.pl/a-kto-wpuscil-fale-ukraincow-panie-kaczynski-witold-gadowski-ostro-o-referendum-ws-relokacji-imigrantow/

Duże miasto na zachodzie Polski w którym od zawsze mieszkałem zmieniło bardzo gwałtownie swój etniczny charakter przez te 8 lat rządów tzw. "dobrej zmiany".
Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3994


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #912 dnia: Czerwca 19, 2023, 14:44:30 pm »

Miliony Ukraińców > miliony ciapiatych z Indonezji oraz Pakistanu.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Filip S
aktywista
*****
Wiadomości: 1000


« Odpowiedz #913 dnia: Czerwca 19, 2023, 15:37:34 pm »

Pod rządami PiS gwałtownie zliberalizowano prawo imigracyjne oraz wpuszczono do Polski dziesiątki tysięcy imigrantów (głównie młodych mężczyzn) z Azji Południowej, Środkowej i Zakaukazia. Takiego zatrzęsienia śniadych, męskich twarzy w Polsce nie widziałem jeszcze nigdy. Jako kraj jesteśmy teraz dokładnie w tym samym punkcie co Zachód w latach 60tych.
Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3994


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #914 dnia: Czerwca 20, 2023, 09:25:14 am »

Tak jest. I jedyną alternatywą jest klonowanie.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Strony: 1 ... 59 60 [61] 62 63 64 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Czy PiS jest partią prawicową? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!