Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 14:41:33 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Czy PiS jest partią prawicową?
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 64 Drukuj
Autor Wątek: Czy PiS jest partią prawicową?  (Przeczytany 110896 razy)
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #300 dnia: Czerwca 12, 2020, 13:33:40 pm »

Biskupowi Długoszowi rozum odebrało. Jak to inaczej skomentować?
Ekscelencja miał zawsze skłonność do egzaltacji, nie on jeden z pojawiających się na apelach.

Skoro łaskaw był Pan odgrzać ten dział to co Pan sądzi o odciętym od eurożłoba "konfederacie" Wilku?


Cytuj
Gdyby Krzysztof Bosak nie dostał się do drugiej tury, trzeba będzie zagryźć zęby, przekreślić obecnego prezydenta i zagłosować na Rafała Trzaskowskiego – stwierdził Jacek Wilk.

Ta żałosna partyjka już tak się zakręciła, że bliżej im do tęczowych liberałów niż do w miarę normalnych Polaków. Przypomina to Bizantyjczyków, który woleli turecką niewolę od sojuszu ze znienawidzonymi łacinnikami. Bardzo podobny poziom zacietrzewienia.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #301 dnia: Czerwca 12, 2020, 13:37:22 pm »

Biskupowi Długoszowi rozum odebrało. Jak to inaczej skomentować?

https://twitter.com/Dominik_Cwikla/status/1271336122606669824
Żeby coś komuś odebrać, to najsampierw musi on to mieć
Zapisane
casimirus
rezydent
****
Wiadomości: 396


« Odpowiedz #302 dnia: Czerwca 12, 2020, 13:59:15 pm »

Cytuj
jwk:
Skoro łaskaw był Pan odgrzać ten dział to co Pan sądzi o odciętym od eurożłoba "konfederacie" Wilku?

Sam nie wiem, ale z punktu widzenia bpa Długosza Rafał Trzaskowski miałby jedną niebagatelną zaletę: pięknie komponowałby się jako jeden z trzech archaniołów... To jednak wyżej niż Andrzej, domniemamy założyciel schizmatyckiego patriarchatu w Istambule.

W każdym razie w tej chwili najlepszy jest Christophoros, Χριστος i φορος:  niosący Chrystusa.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 12, 2020, 14:01:27 pm wysłana przez casimirus » Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #303 dnia: Czerwca 12, 2020, 14:58:40 pm »

Biskupowi Długoszowi rozum odebrało. Jak to inaczej skomentować?

https://twitter.com/Dominik_Cwikla/status/1271336122606669824
Żeby coś komuś odebrać, to najsampierw musi on to mieć

No właśnie... abstrahując od polityki; zobaczmy jaki stosunek mają do ludzi sprawujących wladzę: Długosz (pomijajac, ze bredzi) widzi w Matim i Szumowskim przedlużenie ręki opatrznosciowej. Jeszcze trochę a będą apokryfy spisywać. Nycz z kolei odprawia wotywę za budowanie Królestwa Bożego w Warszawie przez Hanię Waltz.

Nasuwa się pytanie: głupota czy wyrachowanie?

Wydaje mi się, że niedoceniamy wyrachowania. Dlugosz nie jest bp-em miejsca i moze "mieć upodobanie" w kazdej partii glownego nurtu.
Nycz wie, że Warszawa jest i będzie lewicowa, więc obstawiając lewicę rozpina nad swoimi inwestycjami nieruchomosciowymi parasol. Nawet red. Lis przerywał w telewizji gosciom, gdy wspominali o naduzyciach seksualnych w diecezjach w ktorych byl Nycz (Koszalin, W-wa)

Można miec uwagi do stylu, braku klasy w wazeliniarstwie Nycza i Długosza. Może ten 'styl' wynika z glupoty czy prostactwa. Ale chlopaki nie są aż tak głupi by do trzech (trzystu) milionów nie umieć zliczyć.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 12, 2020, 15:00:54 pm wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #304 dnia: Czerwca 12, 2020, 15:22:45 pm »

Biskupowi Długoszowi rozum odebrało. Jak to inaczej skomentować?

https://twitter.com/Dominik_Cwikla/status/1271336122606669824
Żeby coś komuś odebrać, to najsampierw musi on to mieć
Hallo moderacja! Czy ktoś tego "kulturalnego inaczej" [...] wreszcie uciszy?
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #305 dnia: Czerwca 12, 2020, 15:48:25 pm »

Panie rysiu, wyrachowanie to rzeczywiscie kard. Nycz, no a przede wszystkim o. Dyrektor. Oczywiscie w odwrotnej kolejności. O. Dyrektor nigdy nie składał nikomu homagiów, to jemu składają a jest prostym zakonnikiem a nie biskupem czy kardynałem. Kard. Nyczowi brakuje do o. Dyrektora kilka okrążeń stadionu dziesięciolecia w tym zakresie, więc robi co umi, czyli kompromituje sie. No ale cel założony osiąga. Biskupa Długosza pierwszy raz usłyszałem na antenie u o. Dyrektora. Pomyslałem sobie, że to taki jednarazowy żart, taka heca ad hoc. Potem okazało sie że bp. Długosz jednak kontynuuje kariere estradową i wątpliwosci co do rozgarniecia biskupa mnie naszły. Wątpliwości mnie opusciły gdy zobaczyłem biskupa ruszającego w tango w prezbiteruim z jakąs wierną. To jest cymbał po prostu i tyle. Nikt nigdy nie powiedział, że cymbał nie może być biskupem ze wszystkimi tego konsekwencjami.
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #306 dnia: Czerwca 12, 2020, 21:01:56 pm »

Owszem, zgoda.
Jednak zestawianie Rydzyka z Nyczem to nieporozumienie. Ojdyra szanuję i podziwiam za postawę w stanie wojennym i zmysł biznesowy. Ten biznes stworzył wlasnymi rękoma działając czasami pod prąd. To czlowiek instytucja.

Nycz natomiast, bez pelnionej funkcji w W-wie, zostanie zapomniany po 10 minutach.
Warszawa/kasa/grunty/interesy. Trzeba mieć tu "odpowiedniego czlowieka". Teraz jest Nycz. Ale może być Kowalski lub Nowak.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #307 dnia: Czerwca 12, 2020, 21:23:26 pm »

Ja panie rysiu, broń Boże do o. Dyrektora nic nie mam. W pelni sie  panem zgadzam. Uwazam jednak, że bez wyrachowania by sobie nie poradził z ta bandą łajdaków i wykolejenców z którymi sie musiał układać przez te wszystkie lata. Panie kogo tam nie było od zetchaenów, awuesów przez elperowców, pisowców, jeden diabeł pamieta tych wszystkich luzerów co ich ojdyr wycisnął jak cytryny, przetrawił i spuscił do kanalizacji. O Nyczu nic nie wiem oprócz tego co wszyscy wiedzą i głowy sobie nim nie zawracam. W ogóle sobie nie zawracam głowy tym towarzystwem, bo jestem innej denominacji.edit. Tak jeszcze panie rysiu w temacie ojdyra. Rzeczywiscie jego wyniki budzą respekt i podziw. Są niepodwazalne. Zastanawiam się jednak czy doszedłby do takich wyników nie będąc duchownym, nie mając za sobą autorytetu Koscioła. Mówie o sensie ontologicznym tego autorytetu, bo wiemy ze w życiu to różnie bywało. Czy Tadeusz Rydzyk-inżynier albo rzemieslnik doszedłby do takich efektów działając w III RP?
« Ostatnia zmiana: Czerwca 13, 2020, 10:10:37 am wysłana przez Sławek125 » Zapisane
ececylia
aktywista
*****
Wiadomości: 591


« Odpowiedz #308 dnia: Czerwca 13, 2020, 17:37:17 pm »

Jak to punkt widzenia zależy od  punktem siedzenia.  ;D
https://www.youtube.com/watch?v=baGuEMy8QnM&feature=youtu.be&fbclid=IwAR1tCRPjgn3kNN-436f4ZzVvulUwmJ_I_3Ms7bPgluRtjO7_PEgrjoBKaR8
Zapisane
"Kochaj grzesznika nie jako grzesznika, ale jako człowieka. Jeśli kochasz chorego, prześladujesz chorobę, bo jeśli oszczędzasz chorobę, nie kochasz chorego." św. Augustyn
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #309 dnia: Czerwca 13, 2020, 21:44:14 pm »

Jak to punkt widzenia zależy od  punktem siedzenia.  ;D

Babonie! De te fabula narratur:

« Ostatnia zmiana: Czerwca 13, 2020, 21:49:00 pm wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #310 dnia: Czerwca 15, 2020, 08:21:24 am »

Cała wypowiedź Jacka Wilka wygląda tak:

"Panie redaktorze, chciałem zaznaczyć, że to co powiem będzie tutaj wyłącznie moim zdaniem, ponieważ takich uzgodnień, jeszcze, czy rozmów, nie było w ramach konfederacji. Jest oczywiste, że my na razie robimy wszystko, co możemy, żeby Krzysztof Bosak był w drugiej turze... a zatem, moim zdaniem, żeby było jasne... no cóż, no będziemy stawać przed klasycznym wyborem mniejszego zła. Dla Konfederacji wrogiem nie jest ani PO, ani PiS, tylko POPiS i ta formacja socjalistyczna, która ewidentnie ciągnie Polskę w złym kierunku... i wobec tego, tak naprawdę, wybór będzie się sprowadzał do tego, jak tu wybrnąć z tego wyboru w taki sposób, żeby to przyniosło koniec końców, jak najmniej szkody Polsce, państwu polskiemu. W tej chwili największym problemem Polski jest ta dyktatura większości, czyli rozkwit demokracji w wykonaniu Jarosława Kaczyńskiego, który lekceważy sobie obowiązujące prawo i, że tak powiem, konstytucja mu raczej przeszkadza w rządzeniu, więc Rafał Trzaskowski, przy wszystkich jego wadach... i szczerze mówiąc nie jest to człowiek absolutnie z mojej bajki, ale ma, niestety, jedną zaletę, niekwestionowaną, która może być cenna w tych okolicznościach, mianowicie może tę dyktaturę wetować, a wobec tego, moim zdaniem, nie będzie innej opcji, nie będzie innego wyjścia, tylko zagryźć zęby, głosować na, przekreślić obecnie rządzącego, nam obecnie panującego Andrzeja Dudę, gdyż jest on, no tylko notariuszem tego, co robi obóz rządzący, a obóz rządzący jedzie już w tej chwili na totalnym bezprawiu. No trzeba spojrzeć chociażby na to, co się dzieje, w ostatnim czasie w związku z tzw. pandemią i wprowadzonym... Jeśli Pan chce wycisnąć ze mnie to, no to powiem wprost: ... i postawić krzyżyk przy Rafale Trzaskowskim, z tego powodu, że on, mówię, przy wszystkich swoich wadach i mimo, że jest kandydatem absolutnie dla mnie niedobrym, jednak będzie miał możliwość wetowania tego wszystkiego, co będzie przychodziło z Sejmu. w tej chwili naszym największym problemem właśnie jest to, że mamy stan totalnego bezprawia. Ten czas, w którym żyjemy, to jest wprowadzony furtką boczną, zupełnie w sposób absolutnie nielegalny, czwarty, nieznany konstytucji stan nadzwyczajny i rząd tutaj naprawdę robi co chce. Taka sytuacja jest nie do zaakceptowania, dlatego przynajmniej pozostaje mieć nadzieję, że w takim układzie, w którym prezydent byłby z innego obozu rządzącego, że on będzie przynajmniej powstrzymywał te zapędy dyktatorskie Prawa i Sprawiedliwości i jakoś, mimo wszystko, minimalizował te straty".

ja go rozumiem
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #311 dnia: Czerwca 15, 2020, 09:05:18 am »

Jackowi Wilkowi bym nie podpisał pełnomocnictwa do reprezentowania mnie przed niezawisłym sądem. Wysłałbym go z powrotem na I rok prawa, na zajecia z logiki dla prawników. W tezie swojego wywodu twierdzi, że mamy do czynienia ze zwartą formacją POPIS, która ma jeden spójny program polityczny. W uzasadnieniu opowiada, że Rafał Trzaskowski będzie wetował wszystkie ustawy PiS co bedzie lepsze dla Polski niż Duda podpisujacy te ustawy. W ten sposób obala swoją wygłoszoną przed chwilą teza, jakoby PiS i PO to homogeniczny twór. Teza jest do obronienia, gdybysmy uzasadnili, że wybór Dudy czy Trzaskowskiego to jeden pies.
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #312 dnia: Czerwca 15, 2020, 09:11:00 am »

Cała wypowiedź Jacka Wilka wygląda tak:

"Panie redaktorze, chciałem zaznaczyć, że to co powiem będzie tutaj wyłącznie moim zdaniem, ponieważ takich uzgodnień, jeszcze, czy rozmów, nie było w ramach konfederacji. Jest oczywiste, że my na razie robimy wszystko, co możemy, żeby Krzysztof Bosak był w drugiej turze... a zatem, moim zdaniem, żeby było jasne... no cóż, no będziemy stawać przed klasycznym wyborem mniejszego zła. Dla Konfederacji wrogiem nie jest ani PO, ani PiS, tylko POPiS i ta formacja socjalistyczna, która ewidentnie ciągnie Polskę w złym kierunku... i wobec tego, tak naprawdę, wybór będzie się sprowadzał do tego, jak tu wybrnąć z tego wyboru w taki sposób, żeby to przyniosło koniec końców, jak najmniej szkody Polsce, państwu polskiemu. W tej chwili największym problemem Polski jest ta dyktatura większości, czyli rozkwit demokracji w wykonaniu Jarosława Kaczyńskiego, który lekceważy sobie obowiązujące prawo i, że tak powiem, konstytucja mu raczej przeszkadza w rządzeniu, więc Rafał Trzaskowski, przy wszystkich jego wadach... i szczerze mówiąc nie jest to człowiek absolutnie z mojej bajki, ale ma, niestety, jedną zaletę, niekwestionowaną, która może być cenna w tych okolicznościach, mianowicie może tę dyktaturę wetować, a wobec tego, moim zdaniem, nie będzie innej opcji, nie będzie innego wyjścia, tylko zagryźć zęby, głosować na, przekreślić obecnie rządzącego, nam obecnie panującego Andrzeja Dudę, gdyż jest on, no tylko notariuszem tego, co robi obóz rządzący, a obóz rządzący jedzie już w tej chwili na totalnym bezprawiu. No trzeba spojrzeć chociażby na to, co się dzieje, w ostatnim czasie w związku z tzw. pandemią i wprowadzonym... Jeśli Pan chce wycisnąć ze mnie to, no to powiem wprost: ... i postawić krzyżyk przy Rafale Trzaskowskim, z tego powodu, że on, mówię, przy wszystkich swoich wadach i mimo, że jest kandydatem absolutnie dla mnie niedobrym, jednak będzie miał możliwość wetowania tego wszystkiego, co będzie przychodziło z Sejmu. w tej chwili naszym największym problemem właśnie jest to, że mamy stan totalnego bezprawia. Ten czas, w którym żyjemy, to jest wprowadzony furtką boczną, zupełnie w sposób absolutnie nielegalny, czwarty, nieznany konstytucji stan nadzwyczajny i rząd tutaj naprawdę robi co chce. Taka sytuacja jest nie do zaakceptowania, dlatego przynajmniej pozostaje mieć nadzieję, że w takim układzie, w którym prezydent byłby z innego obozu rządzącego, że on będzie przynajmniej powstrzymywał te zapędy dyktatorskie Prawa i Sprawiedliwości i jakoś, mimo wszystko, minimalizował te straty".

ja go rozumiem

@Krusejder

Rozumiem, że wypowiedź Wilka była cytowana wyrywkowo. Ale po przeczytaniu całości dochodzę do wniosku, że Wilk chroni PiS i jego legendę na przyszłość. Słowem utrwala układ POPiS-owy.

PiS musi rządzić samodzielnie i wywrócić się samodzielnie. Inaczej powstanie legenda analogiczna do gierkowskiej "przerwanej dekady".

PiSowi powierzono odgrywanie roli "prawicy" i ta "prawica" , skoro rządzi, musi pokazać do końca czym ta polityka się skończy. W przeciwnym razie wiele w Polsce się nie zmieni.

Spójrzmy perspektywicznie. Zmiany jakich domaga się (ogólnie rzecz biorąc) konfederacja wymagają wyemancypowana się niektórych warstw społecznych. Niektóre zatem procesy ( klapa PiSu) muszą zajść. Można je przyspieszyć ale nie można ich pominąć.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #313 dnia: Czerwca 15, 2020, 10:40:41 am »

Panowie jak zawsze usiłują odwrócić kota ogonem.

Wybór Trzaskowera oznacza kij w szprychy PiSu, bo podwyższa do 60% w izbie poselskiej większość, jaką trzeba uzyskać do uchwalenia ustawy. Ale podstawowy minus tego planu jest taki, że oznacza bardzo duże p-stwo zmiany koalicji w trakcie kadencji, gdy jakaś grupka posłów PiSu z tylnych ław przejdzie do Gowina i wraz z nim założy nową koalicję rządową.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #314 dnia: Czerwca 15, 2020, 11:15:20 am »

Panowie jak zawsze usiłują odwrócić kota ogonem.

Wybór Trzaskowera oznacza kij w szprychy PiSu, bo podwyższa do 60% w izbie poselskiej większość, jaką trzeba uzyskać do uchwalenia ustawy. Ale podstawowy minus tego planu jest taki, że oznacza bardzo duże p-stwo zmiany koalicji w trakcie kadencji, gdy jakaś grupka posłów PiSu z tylnych ław przejdzie do Gowina i wraz z nim założy nową koalicję rządową.
No i co z tego panie Krusejderze. Czy w związku z tym zlikwidują ZUS, NFZ, SSK, Ministersta głupich kroków itd?
Zapisane
Strony: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 64 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Czy PiS jest partią prawicową? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!