Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 19:38:05 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Polska pod krzyżem
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 Drukuj
Autor Wątek: Polska pod krzyżem  (Przeczytany 2177 razy)
abdi
rezydent
****
Wiadomości: 298


« dnia: Września 14, 2019, 20:43:27 pm »

podczas akcji Polska pod krzyżem była drogi krzyżowa z krzyżem i Nsjswietszym Sakramentem. Spotkaliście się Państwo kiedyś z taką swoistą procesją drogi krzyżowej z IHS?
Zapisane
etratio
rezydent
****
Wiadomości: 385


« Odpowiedz #1 dnia: Września 14, 2019, 21:22:09 pm »

Nie, ciekawe pytanie, co powiedzą inni.
Włączyłem na chwilę strumień na VOD z wydarzenia, a tam ludzie siedzą i słuchają w skupieniu słów Wielkiego Likwidatora Tradycji Kościoła - no i od razu wyłączyłem.
Zapisane
"W nocy nie ulękniesz się strachu, ani za dnia - lecącej strzały"
prosty_czlowiek
rezydent
****
Wiadomości: 267

« Odpowiedz #2 dnia: Września 15, 2019, 07:35:18 am »

a tam ludzie siedzą i słuchają w skupieniu słów Wielkiego Likwidatora Tradycji Kościoła - no i od razu wyłączyłem.

A o kim Pan pisze?
Bo nie wiem.

Mnie też to połączenie zaskoczyło. Na końcu postawiono krzyż a przed nim tę ogromna monstrancję. Najświętszy Sakrament był na przecięciu belek krzyża. A nabożeństwo skończyło sie na 12 stacji.

Inna sprawa - co za tłumaczenie Pisma św. było tam użyte?
Świadectwa ludzi czytane podczas nabożeństwa - przejmujące, choć nie obyło sie bez Smoleńska !
Inna sprawa, że nie lubie takiego "ludzio - centryzmu" na Drogach Krzyżowych.   Droga Krzyżowa ma "mówić" o Męce Pana Jezusa i  ew. byc "kaznodziejska" w stosunku do uczestników, a nie być mitingiem wsparcia.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #3 dnia: Września 15, 2019, 21:54:16 pm »

Świadectwa ludzi czytane podczas nabożeństwa - przejmujące, choć nie obyło się bez Smoleńska !
A co do psiej nędzy się pan do Smoleńska czepia? Czegoś takiego nie mieliśmy od czasów "wypadku" Generała Sikorskiego, tyle że grubszymi nićmi szyte. Przez to nie zwrócił pan uwagi na to co potem było, kobitkę aborcjonistkę co to ją mamusia tradycji nauczyła ale wiary, która dopiero we wspólnocie (coś tam od Racheli było) wraz z pocieszeniem odnalazła. Potem był molestant co to go ksiądz zmolestował a potem doznał ukojenia w kikokarmenacie. Dwadzieścia lat go hołubili, że i nawet przed pięciu laty przestał ćpać. 

P.S. A panem 'erektio' proszę się nie przejmować, popadł w błędy sedewakantyzmu i wiernie je wyznaje.
« Ostatnia zmiana: Września 15, 2019, 21:59:43 pm wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
etratio
rezydent
****
Wiadomości: 385


« Odpowiedz #4 dnia: Września 15, 2019, 22:07:12 pm »

Świadectwa ludzi czytane podczas nabożeństwa - przejmujące, choć nie obyło się bez Smoleńska !
A co do psiej nędzy się pan do Smoleńska czepia? Czegoś takiego nie mieliśmy od czasów "wypadku" Generała Sikorskiego, tyle że grubszymi nićmi szyte. Przez to nie zwrócił pan uwagi na to co potem było, kobitkę aborcjonistkę co to ją mamusia tradycji nauczyła ale wiary, która dopiero we wspólnocie (coś tam od Racheli było) wraz z pocieszeniem odnalazła. Potem był molestant co to go ksiądz zmolestował a potem doznał ukojenia w kikokarmenacie. Dwadzieścia lat go hołubili, że i nawet przed pięciu laty przestał ćpać. 

P.S. A panem 'erektio' proszę się nie przejmować, popadł w błędy sedewakantyzmu i wiernie je wyznaje.







Tłumaczyłem już, że nie życzę sobie etykietek.
Rzymski katolik nie zreformowany przez fałszywego proroka i fałszywego świętego. A nawet przez całe stado wilczurów.
Dotarło?
Zapisane
"W nocy nie ulękniesz się strachu, ani za dnia - lecącej strzały"
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #5 dnia: Września 15, 2019, 22:25:31 pm »

Panie etratio, troszkę kultury proszę, bo jest tu Pan gościem. Tylko gościem.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #6 dnia: Września 15, 2019, 23:08:22 pm »

Dotychczas miałem szacunek dla sedewakantystów, czasy są ciężkie i bez wiary wyniesionej z domu można w coś takiego popaść. Nie chcę na zbyt małej próbce uogólniać ale TEN PRZYPADEK TO CZYSTE SEKCIARSTWO.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
etratio
rezydent
****
Wiadomości: 385


« Odpowiedz #7 dnia: Września 15, 2019, 23:09:23 pm »

Panie etratio, troszkę kultury proszę, bo jest tu Pan gościem. Tylko gościem.


I jako gość mogę reagować na chamstwo pana jwk - które w ferworze kulturkampfu wydaje się być przeźroczyste dla moderacji - trzasnąć drzwiami i wyjść.
Zapisane
"W nocy nie ulękniesz się strachu, ani za dnia - lecącej strzały"
etratio
rezydent
****
Wiadomości: 385


« Odpowiedz #8 dnia: Września 15, 2019, 23:10:43 pm »

Dotychczas miałem szacunek dla sedewakantystów, czasy są ciężkie i bez wiary wyniesionej z domu można w coś takiego popaść. Nie chcę na zbyt małej próbce uogólniać ale TEN PRZYPADEK TO CZYSTE SEKCIARSTWO.

Ewidentne chamstwo.
Zapisane
"W nocy nie ulękniesz się strachu, ani za dnia - lecącej strzały"
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #9 dnia: Września 17, 2019, 10:20:00 am »

Dotychczas miałem szacunek dla sedewakantystów, czasy są ciężkie i bez wiary wyniesionej z domu można w coś takiego popaść. Nie chcę na zbyt małej próbce uogólniać ale TEN PRZYPADEK TO CZYSTE SEKCIARSTWO.

Ewidentne chamstwo.

Szkoda, że pan poprzestał na tej jednorazowej samokrytyce i dalej brodzi w swoich błędach.
« Ostatnia zmiana: Września 17, 2019, 10:27:01 am wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #10 dnia: Września 17, 2019, 11:34:55 am »

Dotychczas miałem szacunek dla sedewakantystów, czasy są ciężkie i bez wiary wyniesionej z domu można w coś takiego popaść. Nie chcę na zbyt małej próbce uogólniać ale TEN PRZYPADEK TO CZYSTE SEKCIARSTWO.

Ewidentne chamstwo.

Szkoda, że pan poprzestał na tej jednorazowej samokrytyce i dalej brodzi w swoich błędach.


Jako sedek rowniez domagam sie szacunku od pana, panie jwk. Pan atakuje p. Eratio, z ktorym sie w wielu punktach nie zgadzam, a ja dostaje po glowie.
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
etratio
rezydent
****
Wiadomości: 385


« Odpowiedz #11 dnia: Września 17, 2019, 11:50:23 am »

Dotychczas miałem szacunek dla sedewakantystów, czasy są ciężkie i bez wiary wyniesionej z domu można w coś takiego popaść. Nie chcę na zbyt małej próbce uogólniać ale TEN PRZYPADEK TO CZYSTE SEKCIARSTWO.

Ewidentne chamstwo.

Szkoda, że pan poprzestał na tej jednorazowej samokrytyce i dalej brodzi w swoich błędach.


Jako sedek rowniez domagam sie szacunku od pana, panie jwk. Pan atakuje p. Eratio, z ktorym sie w wielu punktach nie zgadzam, a ja dostaje po glowie.


No właśnie, kochany Panie Hubertosie, w rzeczy samej...
Nie czuję się dobrze na tym forum. Przeszkadza mi świadomość, że pilnuje je osoba o poglądach bezkrytycznie modernistycznych, nadzoruje, formatuje, urabia wg pomruków z ultramontanistycznej kozetki...
Pan K. stara się być bezstronny, ale "co można nocą na 7 piętrze" - jak śpiewa Stare Dobre Małżeństwo"-)

Są jednak wpisy skrzące poczuciem humoru i inteligencją, z którymi obcowanie osładza rzeczywistość. Tak, mam na myśli pana o banalnej ksywie "Rysio", z którego wyrażanymi tu poglądami najczęściej się zgadzam i dają mi materiał do uśmiechu i przemyśleń.


Pojąć natomiast nie mogę meandrów myślenia, bo charakter przebija przez czcionkę maszyny do pisania..., ale jaką identyfikację może mieć człowiek, który podaje do czytania w swoje stopce coś, co na początku interpretowałem jako postawę skrajnie krytyczną wobec formatowania od góry wszystkich katolików:
"Für Kikokarmenisten, Komunisten und Volkskomissaren Eintritt verboten"

Jeśli to nie tajemnica, to proszę o 2-3 konkretne zdania rozjaśnienia...

Przy okazji nie zaszkodziłaby korekta w Plural, jeśli to ma być po teutońsku:
https://pl.pons.com/t%C5%82umaczenie?q=Volkskomissar&l=depl&in=&lf=de&qnac=

Kommissar (in) [kɔmɪ​ˈsɛːɐ̯] RZECZOW. m <‑s, ‑e; ‑,
Zapisane
"W nocy nie ulękniesz się strachu, ani za dnia - lecącej strzały"
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #12 dnia: Września 17, 2019, 12:23:40 pm »

Jako sedek również domagam się szacunku od pana, panie jwk. Pan atakuje p. Eratio, z którym się w wielu punktach nie zgadzam, a ja dostaje po głowie.
Wydaję się że Szanownemu Panu w niczym nie uchybiłem pisząc "TEN PRZYPADEK TO CZYSTE SEKCIARSTWO" w kontekście żałosnych wypocin osobnika jak-mu-tam na literę 'e'.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #13 dnia: Września 17, 2019, 15:43:04 pm »

Proponuję zmienić nazwę forum, z Forum Krzyż, na Forum Sedewakantystyczne i będzie wszystko wiadome i jasne, bez ubliżania świętym,  prorokom, użytkownikom. Dojdą tu zapewne inni, którzy okupują wszystkie możliwe grupy na fb i dadzą sobie upust swoim naukom i wykładom.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #14 dnia: Września 20, 2019, 14:21:16 pm »

podczas akcji Polska pod krzyżem była drogi krzyżowa z krzyżem i Nsjswietszym Sakramentem. Spotkaliście się Państwo kiedyś z taką swoistą procesją drogi krzyżowej z IHS?

Ja się nie spotkałam z taką Drogą Krzyżową.  Tu jest opis tej Drogi Krzyżowej:

https://www.niedziela.pl/artykul/45254/Polska-pod-Krzyzem-modlitwa-i-swiadectwa

Ciekawy głos Tomasza Rowińskiego:

https://www.youtube.com/watch?v=KvXdN0S_8FU


Zapisane
Strony: [1] 2 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Polska pod krzyżem « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!