Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 15:31:14 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Przegląd prasy T.Terlikowskiego ("Uważam, Rze")
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Przegląd prasy T.Terlikowskiego ("Uważam, Rze")  (Przeczytany 1910 razy)
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« dnia: Lutego 14, 2011, 21:34:34 pm »

http://www.youtube.com/watch?v=FFNzHW5qg74&feature=player_embedded

Polecam ten filmik. Można się uśmiać dzięki formie przeglądu "Wprost". Jednak ja chciałbym zwrócić uwagę na dwa artykuły zamieszczone w najnowszym numerze "Uważam, Rze", o których pan T. Terlikowski mówi później.

Jeden jest o Oazie, która niczym z opisu pana Tomasza na podstawie artykułu nie przypomina mi dzisiejszej. Walka z komunizmem, "nawracanie się" młodych dziewczyn, skromne stroje (co nawiasem mówiąc kompletnie mnie zamurowało, bo nie widziałem, aby dzisiaj jakiś ksiądz z Oazy zwracał na to uwagę młodym dziewczynom, a ruch ten u mnie aktywnie działa jak coś). Ale co ciekawe, jest tam też wzmianka o tym, na ile ruch oazowy sprotestantyzował dzisiejszą pobożność.

Oraz jeszcze jeden: o ś+p. abp Józefie Życińskim. Pan Terlikowski mówi, że artykuł ten przypomina o zmianie poglądów arcybiskupa w pewnym okresie życia, kiedy to "ganił postmodernizm oraz relatywizm moralny". Jestem ciekaw, czy ktoś z państwa czytał już tą gazetę, bo mnie wydaje się bardzo ciekawa po tym niezwykle humorystycznym przeglądzie prasy. Co do filmu, jeszcze raz gorąco polecam.  :)
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
K.L.O
rezydent
****
Wiadomości: 462

« Odpowiedz #1 dnia: Lutego 14, 2011, 22:20:41 pm »

Tak obydwa artykuły godne lektury. Co do oazy to tak, niewątpliwie ruch ten ma zasługi dla Kościoła, czy sie komuś piosenki oazowe podobają czy nie, swoją drogą niektóre z nich są całkiem calkiem :P zaś co się tyczy Ś.P Abp.  artykuł ten wzbudził we mnie wyrzuty sumienia, Abp. był naprawde obrońcą doktryny katolickiej w opisywanym czasie...
Zapisane
"Wiary ustrzegłem"
_Michał_
rezydent
****
Wiadomości: 366

« Odpowiedz #2 dnia: Września 10, 2019, 18:12:02 pm »

(Może nie do końca pasuje do tego wątku – jeśli jest lepsze miejsce, uprzejmie proszę administrację o przeniesienie posta).

Red. Terlikowski udzielił wywiadu serwisowi Gazeta.pl.

Tutaj skrót:
https://wiadomosci.dziennik.pl/opinie/artykuly/607235,terlikowski-pis-lgbt-grodzka-aborcja-godek.html

A tu parę cytatów na zachętę:
 * „Bardzo lubię Norwegię, pewnie mógłbym tam mieszkać. I tam to wszystko [legalna aborcja i gejowskie «małżeństwa»] jest. Co więcej – z badań wychodzi, że społeczeństwa skandynawskie są najszczęśliwsze. Prawica woli pomijać takie niewygodne fakty, bo nie pasują do opowieści o cywilizacji śmierci”.
 * „W wielu kwestiach bym się dogadał z [partią] Razem. […] [Aczkolwiek] z dwojga złego już bym wolał, żeby rządziła PO, czyli partia cyników, bo oni płyną z prądem i nie będą próbowali zmieniać świadomości społecznej na przykład w kwestii homozwiązków”.
Zapisane
conservative revolutionary
aktywista
*****
Wiadomości: 602


« Odpowiedz #3 dnia: Września 10, 2019, 18:37:51 pm »

Z podanymi cytatami zgadzam się w 100%.
Zapisane
Tradycjonalizm jest najbardziej rewolucyjną ideologią naszych czasów.
exfavilla
bywalec
**
Wiadomości: 63

« Odpowiedz #4 dnia: Września 10, 2019, 19:57:17 pm »

Zawsze mnie fascynowało to, że kraje katolickie stawiają na liberałów. Oczywiście potem katolicy ich zwalczają, ale wcześniej na nich oddają głos. schizofrenia kulturowa i obyczajowa.
Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #5 dnia: Września 10, 2019, 21:21:25 pm »

Cytuj
Co więcej – z badań wychodzi, że społeczeństwa skandynawskie są najszczęśliwsze. Prawica woli pomijać takie niewygodne fakty, bo nie pasują do opowieści o cywilizacji śmierci
Bardzo lubię argument "z badań". Kilka lat temu mówiono o tym, że w śródziemnomorskich krajach panuje spontan i radość życia, a w Skandynawii nie i tam jest większy współczynniki samobójstw. Nie było to związane z żadną tam cywilizacją śmierci, ale z ciemnem, zimnem i brakiem witaminy D... Dzisiaj dowiaduję się "z badań", że Skandynawia jest najszczęśliwsza...
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
etratio
rezydent
****
Wiadomości: 385


« Odpowiedz #6 dnia: Września 10, 2019, 21:34:35 pm »

Ale TT w GW? Czy to już takie normalne? Czytałem. Obrzydzenie. Za najważniejsze zdanie uznałbym to wyznanie, że redaktory jeśli chcą "przebić się" w necie, tu muszą ostro pojechać... Czy jakoś tak:-) Pokajanie się za niesłuszne wypowiedzi i zmiana zdania - no problem...
« Ostatnia zmiana: Września 10, 2019, 21:37:17 pm wysłana przez etratio » Zapisane
"W nocy nie ulękniesz się strachu, ani za dnia - lecącej strzały"
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #7 dnia: Września 11, 2019, 14:11:29 pm »

Cytuj
Część żołnierzy wyklętych ma na sumieniu zbrodnie np. wobec ludności żydowskiej czy białoruskiej, działy się rzeczy straszne. I nie możemy dawać laurek - mówi[Terlikowski].

No rzeczywiście straszne, rozstrzelano paru bandziorów pokroju Tevje Bielskiego a sprzyjających bolszewikom białorusinów zrobiono w ten sposób, że oddział NSZ przebrany za "ludowe wojsko polskie" odwiedził białoruską wieś i przeprowadził wśród ludności wywiad, kto i jak zasłużył się w zwalczaniu patriotycznej polskiej partyzantki. W rezultacie "najbardziej zasłużonych" wyprowadzono za stodołę z wiadomym finałem.

P.S. Od lat podejrzewałem, że Terlikowski to katolickawa kanalijka ale teraz mam dowody. Dziękuję za odnośnik.
« Ostatnia zmiana: Września 11, 2019, 14:13:55 pm wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Rafal
rezydent
****
Wiadomości: 321


Comfy chair ?!

« Odpowiedz #8 dnia: Września 11, 2019, 15:50:20 pm »

Terlikowski wyjątkowo sensownie. Niestety, widać, że wkurzył partyjniackich ultrasów na tym forum. Dziękuję za link.
Zapisane
Dum Deus calculat, mundus fit.
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #9 dnia: Września 11, 2019, 17:59:59 pm »

Bardzo lubię argument "z badań".

Ja też :-)

Badania, kto (nie) jest szczęśliwy i dlaczego (nie) są absolutnym "state of the art" statystyki, socjologii, psychologii, czy czego tam jeszcze. Najprawdziwsza nauka, powinna być specjalna kategoria nagrody Nobla dla naukowców robiących takie badania.
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Przegląd prasy T.Terlikowskiego ("Uważam, Rze") « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!