Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 22:32:37 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Ossowo Jakubowe
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 5 Drukuj
Autor Wątek: Ossowo Jakubowe  (Przeczytany 5916 razy)
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #15 dnia: Sierpnia 28, 2019, 11:06:42 am »

Szczerze mówiąc, nie pamiętam o jaki cytat z Bismarcka Panu chodzi.

"Zwykli ludzie nie powinni wiedzieć jak się robi parówki i jak wyglądają kulisy polityki". Otto von Bismarck

Otto von Bismarck: "Je weniger die Leute davon wissen, wie Würste und Gesetze gemacht werden, desto besser schlafen sie":-)


Dziękuję, jednak skoro Pan zacytował w oryginale to ja bym to tak przetłumaczył:
Im mniej ludzie wiedzą jak robi się kiełbasy i ustawy tym lepiej śpią.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Sindarin
bywalec
**
Wiadomości: 81


Litera Tura - blog literacki
« Odpowiedz #16 dnia: Sierpnia 28, 2019, 12:13:03 pm »

Co do p. Jakuba, młody jest, nawet bardzo, i wiele się jeszcze może zmienić w jego światopoglądzie.
Zapisane
Zapraszam na blog literacki https://ltura.blogspot.com/
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #17 dnia: Sierpnia 28, 2019, 12:37:14 pm »

Pan nie ma pojecia ani o czym ani do kogo pan rozmawia. I jesli pan zes nie sluchal wypowiedzi tego chlopaka, jawnie politycznych, to polecam. I wtedy sie wypowiadac.
A ja zawsze myślałem, że polityka to troska o dobro wspólne i nigdy nie widziałem sprzeczności z katolicyzmem. To dopiero posoborze odcięło miłość Ojczyzny od miłości Pana Boga.

Pamiętajmy, co o uprawianiu polityki i parówkach powiedział Bismarck. Ideał sięga bruku. Katolicyzm, ten w sercach, świat stopniowo anihiluje. A cytowany wczoraj Salezjanin dopowiada resztę, dlaczego świat wydaje się zwyciężać.

Gdyby resztki Narodu jeszcze czuły swój instynkt samozachowawczy - Jakub już byłby bohaterem narodowym.
Taki, jaki jest, jak przez moment Lechu. Bo i moment chyba podobny. Kairos.


I tak jak z Lecha - zrobcie za szybko bohatera to okaze sie byc zdrajca. I zglupieje. My, dorosli, musimy byc odpowiedzialni za to, zeby Jakubowi sodowka do glowy nie uderzyla. A uderza. Tak jak uderzyla Lechowi.




Panie "Swiecki katoliku" - wzrasta płomień ognisk rewolucji (byt kościoła, państwa, narodu jest zagrożony jak nigdy od 1939 r.), nie czas snuć plany na odległą przyszłość - bo może jej po prostu nie być. sic!


https://www.fronda.pl/forum/dzieci-madrzejsze-od-doroslych,96159.html

https://www.fronda.pl/forum/cymes-geszeft-czesc-kolejna,96160.html


Nie rozumiem sensu uzycia cudzyslowu. Ale co tam, jak Jakub moze deptac lacine (zreszta odpowiedzial mi na FB, ze uzywa 'v', bo chce 'podkreslic swoj tradycjonalizm, co jest super zabawne. I glupie, bo wychodzi na to, ze Piux X tradycjonalista nie byl), to pan moze miec w nosie jezyk polski.


No tak - wazne sa emoje. KUMBAJA MY LORD, KUMBAJA. Someone's holding cross, Lord KUMBAJA.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 28, 2019, 12:53:44 pm wysłana przez Hubertos » Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #18 dnia: Sierpnia 28, 2019, 15:56:02 pm »

Cytuj
Gdyby resztki Narodu jeszcze czuły swój instynkt samozachowawczy - Jakub już byłby bohaterem narodowym.

Gdyby Jakub był pedałem i zatrzymał Marsz Niepodległości to już dawno Bergoglio całowałby go po rękach.
Potem popłynąłby do Nowego Jorku na ekologicznej tratwie by na zgromadzeniu ogólnym ONZ potępić polski antysemityzm.
Kurka wodna, że też ja nie mam 15 lat... :-)
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #19 dnia: Sierpnia 28, 2019, 16:35:21 pm »

Gdyby Jakub był pedałem i zatrzymał Marsz Niepodległości to już dawno Bergoglio całowałby go po rękach.
Potem popłynąłby do Nowego Jorku na ekologicznej tratwie by na zgromadzeniu ogólnym ONZ potępić polski antysemityzm.
Kurka wodna, że też ja nie mam 15 lat... :-)

Prawda, prawda. W mojej okolicy w jednej ze szkół średnich był "strajk ekologiczny". Uczniowie zamiast do szkoły poszli demonstrować. Oczywiście zaraz media to podchwyciły, posypały się wywiady etc. Jedna z uczennic powiedziała, że ona żąda podwyższenia cen benzyny - aby uratować świat przed globalnym ociepleniem. Mądra dziewczyna, zajdzie wysoko :-[

15 lat to idealny wiek, aby dostać swoje upragnione 5 minut sławy.

Ale ad rem: jestem zawsze jakoś zażenowany, gdy nastolatek staje się bohaterem czegokolwiek  - czy to eko-faszyzmu, czy to ruchu pro-life, czy czegokolwiek innego. Może dlatego, że sam w wieku 15 lat byłem zupełnie głupi - trudno mi więc brać na serio poglądy ludzi w tym wieku. Ale życzę Jakubowi jak najlepiej.
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #20 dnia: Sierpnia 28, 2019, 17:34:58 pm »

Wychodzi szydlo z worka. Jakub na fb pisze do ludzi 'Odwal sie'. Tak sie zaczyna, gwiazdeczka, czuc zbyt pewnie.
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
etratio
rezydent
****
Wiadomości: 385


« Odpowiedz #21 dnia: Sierpnia 28, 2019, 20:03:22 pm »

Co do p. Jakuba, młody jest, nawet bardzo, i wiele się jeszcze może zmienić w jego światopoglądzie.


Nikt temu nie zaprzecza...
Św. Kostce jakoś pozostało...

Natomiast wiek, doświadczenie, dojrzałość mają być automatycznie atutem? hehe

"Klub pustoszeje, bo nie tylko odszedł z niego do PiS Wielce Czcigodny poseł Rzymkowski i w charakterze wpisowego oświadczył, że ustawa „antyroszczeniowa”, którą sam opracował i buńczucznie pokazywał przed Białym Domem w Waszyngtonie, nie jest w ogóle potrzebna..."

http://michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=4535
Zapisane
"W nocy nie ulękniesz się strachu, ani za dnia - lecącej strzały"
etratio
rezydent
****
Wiadomości: 385


« Odpowiedz #22 dnia: Sierpnia 28, 2019, 20:04:36 pm »

Wychodzi szydlo z worka. Jakub na fb pisze do ludzi 'Odwal sie'. Tak sie zaczyna, gwiazdeczka, czuc zbyt pewnie.

Słusznie, mnie też bardziej podoba się: "bolszewika goń, goń, goń...":-(
Zapisane
"W nocy nie ulękniesz się strachu, ani za dnia - lecącej strzały"
etratio
rezydent
****
Wiadomości: 385


« Odpowiedz #23 dnia: Sierpnia 28, 2019, 20:07:33 pm »

Pan nie ma pojecia ani o czym ani do kogo pan rozmawia. I jesli pan zes nie sluchal wypowiedzi tego chlopaka, jawnie politycznych, to polecam. I wtedy sie wypowiadac.
A ja zawsze myślałem, że polityka to troska o dobro wspólne i nigdy nie widziałem sprzeczności z katolicyzmem. To dopiero posoborze odcięło miłość Ojczyzny od miłości Pana Boga.

Pamiętajmy, co o uprawianiu polityki i parówkach powiedział Bismarck. Ideał sięga bruku. Katolicyzm, ten w sercach, świat stopniowo anihiluje. A cytowany wczoraj Salezjanin dopowiada resztę, dlaczego świat wydaje się zwyciężać.

Gdyby resztki Narodu jeszcze czuły swój instynkt samozachowawczy - Jakub już byłby bohaterem narodowym.
Taki, jaki jest, jak przez moment Lechu. Bo i moment chyba podobny. Kairos.


I tak jak z Lecha - zrobcie za szybko bohatera to okaze sie byc zdrajca. I zglupieje. My, dorosli, musimy byc odpowiedzialni za to, zeby Jakubowi sodowka do glowy nie uderzyla. A uderza. Tak jak uderzyla Lechowi.




Panie "Swiecki katoliku" - wzrasta płomień ognisk rewolucji (byt kościoła, państwa, narodu jest zagrożony jak nigdy od 1939 r.), nie czas snuć plany na odległą przyszłość - bo może jej po prostu nie być. sic!


https://www.fronda.pl/forum/dzieci-madrzejsze-od-doroslych,96159.html

https://www.fronda.pl/forum/cymes-geszeft-czesc-kolejna,96160.html


Nie rozumiem sensu uzycia cudzyslowu. Ale co tam, jak Jakub moze deptac lacine (zreszta odpowiedzial mi na FB, ze uzywa 'v', bo chce 'podkreslic swoj tradycjonalizm, co jest super zabawne. I glupie, bo wychodzi na to, ze Piux X tradycjonalista nie byl), to pan moze miec w nosie jezyk polski.


No tak - wazne sa emoje. KUMBAJA MY LORD, KUMBAJA. Someone's holding cross, Lord KUMBAJA.







Już rozjaśniam: Jest to cytat, wyświetlają się mi te dwa słowa pod Pana awatarem.
Zapisane
"W nocy nie ulękniesz się strachu, ani za dnia - lecącej strzały"
etratio
rezydent
****
Wiadomości: 385


« Odpowiedz #24 dnia: Sierpnia 28, 2019, 20:17:04 pm »

Gdyby Jakub był pedałem i zatrzymał Marsz Niepodległości to już dawno Bergoglio całowałby go po rękach.
Potem popłynąłby do Nowego Jorku na ekologicznej tratwie by na zgromadzeniu ogólnym ONZ potępić polski antysemityzm.
Kurka wodna, że też ja nie mam 15 lat... :-)

Prawda, prawda. W mojej okolicy w jednej ze szkół średnich był "strajk ekologiczny". Uczniowie zamiast do szkoły poszli demonstrować. Oczywiście zaraz media to podchwyciły, posypały się wywiady etc. Jedna z uczennic powiedziała, że ona żąda podwyższenia cen benzyny - aby uratować świat przed globalnym ociepleniem. Mądra dziewczyna, zajdzie wysoko :-[

15 lat to idealny wiek, aby dostać swoje upragnione 5 minut sławy.

Ale ad rem: jestem zawsze jakoś zażenowany, gdy nastolatek staje się bohaterem czegokolwiek  - czy to eko-faszyzmu, czy to ruchu pro-life, czy czegokolwiek innego. Może dlatego, że sam w wieku 15 lat byłem zupełnie głupi - trudno mi więc brać na serio poglądy ludzi w tym wieku. Ale życzę Jakubowi jak najlepiej.


Ja też.
I zamiast patrzeć, jak młyny propagandowe i aktywiści Piekła oraz wszelkich płci, zamienią osamotnionego bohatera na naszych oczach w guano - powinniśmy go dosłownie nosić na rękach i wspierać choćby modlitwą.
Jedno dziecko zostało złożone w ofierze Złemu, drugie natomiast podniosło niemy krzyk...

Ktoś tu przytomnie zauważył; nie zrobili tego alumni, ani viri probati, ani Herr Bischof nie urwał się na chwilę od kamedułów... Nie. Taki gest strzelił tylko do głowy dzieciakowi:-(
Zapisane
"W nocy nie ulękniesz się strachu, ani za dnia - lecącej strzały"
etratio
rezydent
****
Wiadomości: 385


« Odpowiedz #25 dnia: Sierpnia 28, 2019, 20:40:24 pm »

https://konserwatyzm.pl/smuniewski-pis-chrystusie-zejdz-z-drogi-nadchodzi-lgbt/

"PiS: Chrystusie, zejdź z drogi! Nadchodzi LGBT!"
Zapisane
"W nocy nie ulękniesz się strachu, ani za dnia - lecącej strzały"
etratio
rezydent
****
Wiadomości: 385


« Odpowiedz #26 dnia: Września 01, 2019, 11:24:22 am »

"Nastała chwila milczenia, więc Mahdi, sądząc, że chłopiec nie zrozumiał pytania, powtórzył je wyraźniej:

— Czy chcesz przyjąć moją naukę?

Na to Staś ręką, którą trzymał przy piersiach, zrobił nieznacznie znak krzyża świętego, jakby z tonącego okrętu miał skoczyć w odmęt wodny.

— Proroku, — rzekł — twojej nauki nie znam, więc, gdybym ją przyjął, uczyniłbym to tylko ze strachu, jak tchórz i człowiek podły. A czyż zależy ci na tem, by wiarę twoją wyznawali tchórze i ludzie podli?

I tak mówiąc, patrzył wciąż wprost w oczy Mahdiego. Uczyniła się taka cisza, że słychać było brzęczenie much. Lecz stała się zarazem rzecz nadzwyczajna. Oto Mahdi zmieszał się i na razie nie umiał znaleźć odpowiedzi. Uśmiech zniknął mu z twarzy, na której odbiło się zakłopotanie i niechęć. Wyciągnąwszy rękę, wziął tykwę napełnioną wodą z miodem, i począł pić, ale widocznie dlatego tylko, by zyskać na czasie i pokryć zmieszanie.
A dzielny chłopak, nieodrodny potomek obrońców chrześcijaństwa, prawa krew zwycięzców z pod Chocimia i Wiednia, stał z podniesioną głową, czekając wyroku. Na wychudłych, opalonych przez pustynny wicher policzkach wykwitły mu jasne rumieńce, oczy rozbłysły, a ciałem wstrząsał dreszcz zapału. »Oto — mówił sobie — wszyscy inni przyjęli jego naukę, a jam nie zaparł się wiary, ni duszy«. I lęk przed tem, co mogło i miało nastąpić, przytaił mu się w tej chwili w sercu, a natomiast zalała je radość i duma.

A tymczasem Mahdi postawił tykwę i zapytał:

— Więc odrzucasz moją naukę?

— Jestem chrześcijaninem, jak mój ojciec".
« Ostatnia zmiana: Września 01, 2019, 13:57:53 pm wysłana przez etratio » Zapisane
"W nocy nie ulękniesz się strachu, ani za dnia - lecącej strzały"
etratio
rezydent
****
Wiadomości: 385


« Odpowiedz #27 dnia: Września 10, 2019, 10:47:22 am »

P. Hubertosa proszę o wzięcie jakichś kropelek na możliwe palpitacje:-)

Ktoś zarzucał, że MRP przeżywa uwiąd..., a jednak nie, oto co dziś czytamy na fb:

"Jakub Baryła
15 godz. ·

Dobry wieczór!
Miała miejsce dziś sesja Młodzieżowej Rady Miasta Płocka i muszę powiedzieć, że obroniono na niej honor MRMP. Otóż na sesji zwykłej rady miasta nasz p. przewodniczący, Michał Wyrębkowski powiedział, iż „my jako młodzieżowa rada jesteśmy przeciw dyskryminacji i za tolerancją". Jeśli rozumieć będziemy to tradycyjnie, to w pewnych granicach oczywiście! Jednak była to debata o konserwatywnych wartościach i LGBT. Mamy więc do czynienia z tolerancją w rozumieniu przekręconym, postmarcusowskim, która jest rzeczą skandaliczną! Pan przewodniczący nie powiedział wtedy jak ją rozumie, więc z kontekstu niepodważalnie wynikało, że chodzi o lewicowe rozumienie. Jak można (znając zdanie części radnych) powiedzieć za całą radę?! Poprosiliśmy dla formalności wspólnie z kolegami Małachowskim i Iwanowskim o wyjaśnienie. Zgłoszony został także wniosek o odwołanie, jednak okazało się, że jeden kolega pomylił się w kwestiach prawnych w tej materii i wniosek nie mógł być złożony (nostra cvlpa 🙂). Nastąpiło wyjaśnienie, jak p. przewodniczący rozumiał termin tolerancji i dyskusja. Na szczęście to tylko nieporozumienie. Później przez pana, którego godność wyleciała mi z głowy, zostałem oskarżony m.in. o antysemityzm i homofobię. Antysemitą nie jestem, katolik nie może być przeciw człowiekowi, a to, że LGBT jest używane przez lewicę, w której Żydzi są często ważnymi personami, to fakt prawie bezdyskusyjny i stwierdziłem fakty. Homofobem nie jestem, bo moje przeciwstawianie się ideologii LGBT (nie ludziom) nie wynika z irracjonalnych uprzedzeń, a z faktów i wniosków. Dowiedziałem się jeszcze, że marsz w Płocku był pokojowy. Nie był! Obraza uczuć religijnych i uderzanie w wartości narodowe to przeciwieństwo pokojowego zachowania! Na koniec jeszcze poruszona kwestia mojej bluzy Adidas. Wiem, że Adidas wspiera LGBT, ale póki to nie jest zbyt mocne albo ekstremalnie ukierunkowane: nie przeszkadza mi to, bo Adidas ma dobrej jakości produkty 😉. Tyle na ten temat.
Pozdrawiam serdecznie i z Panem Bogiem +!"



Zainteresował mnie ten termin: "postmarcusowski"... i trafiam na esej:
http://bazhum.muzhp.pl/media//files/Nowa_Krytyka/Nowa_Krytyka-r2011-t26_27/Nowa_Krytyka-r2011-t26_27-s371-392/Nowa_Krytyka-r2011-t26_27-s371-392.pdf

Ten cały Marcuse może byłby mądry, gdyby był... Tysiąc wierszy o "sadzeniu grochu":-)

"Ciało wydaje się także stwarzać szanse na nieuprzedmiotawiający kontakt z  innym,  wskazywaną  przez  Marcusego,  gdy  pisze  o  „idei,  w  myśl  której  Eros  i Agape  mogłyby  być  jednym  i  tym  samym  –  nie  w  tym  sensie,  że  Eros  jest  Agape,  lecz  Agape  Erosem”.
« Ostatnia zmiana: Września 10, 2019, 11:18:21 am wysłana przez etratio » Zapisane
"W nocy nie ulękniesz się strachu, ani za dnia - lecącej strzały"
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #28 dnia: Września 10, 2019, 14:25:47 pm »

Z powyższego wniosek jest taki, że trzeba się starać tak ubierać, aby nie stać się dobrowolna żywą reklamą firm odzieżowych.





Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
etratio
rezydent
****
Wiadomości: 385


« Odpowiedz #29 dnia: Września 10, 2019, 15:53:43 pm »

Z powyższego wniosek jest taki, że trzeba się starać tak ubierać, aby nie stać się dobrowolna żywą reklamą firm odzieżowych.

Wnioski są różne... Nawet taki szczegół nadaje się medialnie do obróbki... A kolejny, że nawet ubiór nie jest już neutralny i praktyczny, tylko ma rzekomo swój przekaz.
Dlaczego nie słychać o innych młodzieżowych radach miast, czy tylko Płock stać na taką ekstrawagancję?
Zapisane
"W nocy nie ulękniesz się strachu, ani za dnia - lecącej strzały"
Strony: 1 [2] 3 4 5 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Ossowo Jakubowe « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!