Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 13:43:58 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Ossowo Jakubowe
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 ... 5 Drukuj
Autor Wątek: Ossowo Jakubowe  (Przeczytany 5942 razy)
etratio
rezydent
****
Wiadomości: 385


« dnia: Sierpnia 26, 2019, 16:34:50 pm »

Ossowo Jakubowe

 https://pbs.twimg.com/profile_images/1160506293385347072/pXWBxDUj_400x400.jpg

Za fb:

"Jakub Baryła
1 godz. ·

Lavdetvr Iesvs Christvs!
Rozgorzała wielka awantura po tym, jak grupa turystów wchodziła na Giewont i w Krzyż Święty z Giewontu uderzył piorun, co spowodowało śmierć i rany wielu osób. Pojawiły się głosy, że to dowód na nieistnienie nieskończenie dobrego Pana Boga, że Krzyż Święty należy zdemontować itd. Co do tego pierwszego zarzutu: Pan Bóg dając takie cierpienie lub też męczeńską śmierć okazuje swą łaskę, gdyż ujmuje cierpień z czyśćca, na któreśmy sobie zasłużyli. Jest to raczej więc argument za nieskończoną Dobrocią Pana Boga, bo jako miłosierny, daruje żałującym piekło, ale jako sprawiedliwy wymierza kary w czyśćcu lub na tym świecie! Co do tego drugiego: tragedia stała się pretekstem do walki z Wiarą Świętą! Krzyż Święty na Giewoncie stał będzie! Na Cześć i Chwałę Bożego Majestatu! Kto waży się go tknąć, ten zobaczy gniew górali! Kto z Krzyżem Świętym wojuje, od Krzyża ginie! Pozwoliłem sobie napisać wiersz w związku z tymi wydarzeniami:

Na Giewoncie Krzyż stoi,
Pan Bóg karząc, łaskę daje!
Grzesznik Boga się nie boi,
Pomalował Krzyż na skale.
Ojce Krzyż ten postawili
I szacunkiem obdarzali,
A ich dzieci, a ich syny
Krzyż ten dziś naobrażali!
Pan Bóg jednak Krzyż zostawi,
Górował będzie nad krajem,
Aż ostatecznie nas zbawi!

Na wieki wieków. Amen!

https://t.co/JfcNCcVmca

Post scriptvm: proszę o modlitwę za mnie i moje powołanie na dobrego kapłana Kościoła Świętego 🙂. Także zapewniam o swojej modlitwie.
Z Panem Bogiem i miłego dnia 🙂!"












Deo gratias!
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 26, 2019, 16:37:17 pm wysłana przez etratio » Zapisane
"W nocy nie ulękniesz się strachu, ani za dnia - lecącej strzały"
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #1 dnia: Sierpnia 27, 2019, 09:05:10 am »

Ossowo Jakubowe

 https://pbs.twimg.com/profile_images/1160506293385347072/pXWBxDUj_400x400.jpg

Za fb:

"Jakub Baryła
1 godz. ·

Lavdetvr Iesvs Christvs!
Rozgorzała wielka awantura po tym, jak grupa turystów wchodziła na Giewont i w Krzyż Święty z Giewontu uderzył piorun, co spowodowało śmierć i rany wielu osób. Pojawiły się głosy, że to dowód na nieistnienie nieskończenie dobrego Pana Boga, że Krzyż Święty należy zdemontować itd. Co do tego pierwszego zarzutu: Pan Bóg dając takie cierpienie lub też męczeńską śmierć okazuje swą łaskę, gdyż ujmuje cierpień z czyśćca, na któreśmy sobie zasłużyli. Jest to raczej więc argument za nieskończoną Dobrocią Pana Boga, bo jako miłosierny, daruje żałującym piekło, ale jako sprawiedliwy wymierza kary w czyśćcu lub na tym świecie! Co do tego drugiego: tragedia stała się pretekstem do walki z Wiarą Świętą! Krzyż Święty na Giewoncie stał będzie! Na Cześć i Chwałę Bożego Majestatu! Kto waży się go tknąć, ten zobaczy gniew górali! Kto z Krzyżem Świętym wojuje, od Krzyża ginie! Pozwoliłem sobie napisać wiersz w związku z tymi wydarzeniami:

Na Giewoncie Krzyż stoi,
Pan Bóg karząc, łaskę daje!
Grzesznik Boga się nie boi,
Pomalował Krzyż na skale.
Ojce Krzyż ten postawili
I szacunkiem obdarzali,
A ich dzieci, a ich syny
Krzyż ten dziś naobrażali!
Pan Bóg jednak Krzyż zostawi,
Górował będzie nad krajem,
Aż ostatecznie nas zbawi!

Na wieki wieków. Amen!

https://t.co/JfcNCcVmca

Post scriptvm: proszę o modlitwę za mnie i moje powołanie na dobrego kapłana Kościoła Świętego 🙂. Także zapewniam o swojej modlitwie.
Z Panem Bogiem i miłego dnia 🙂!"












Deo gratias!


1. Do jego 'kaplanstwa' jeszcze bardzo daleko (minumum 9 lat, wiec to wiecej niz polowa jego zycia).
2. To jest grafomanstwo trudne do zniesienia i czytania. Tak, grafomanstwo i prosze nie bronic sie tym, ze to pisze 15-latek.
3. Papieska Akademia Jezyka Lacinskiego wyraznie wskazuje i zaleca uzywanie 'u' w slowie drukowanym miast 'v'. To 'v' w tym przypadku to taki 'szpan' - patrzcie jakim tradycjonalista jestem, nawet barokowego wynalazku w postaci 'u' nie uznaje.
4. I przy okazji 'wywiadow' z tym biednym mlodym czlowiekiem, mowi sie 'takIE', 'jakIE' i 'owakIE' a nie 'take', 'jake' i 'owake'. Przez szacunek do jezyka mowionego...
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
etratio
rezydent
****
Wiadomości: 385


« Odpowiedz #2 dnia: Sierpnia 27, 2019, 10:42:35 am »

Ossowo Jakubowe

 https://pbs.twimg.com/profile_images/1160506293385347072/pXWBxDUj_400x400.jpg

Za fb:

"Jakub Baryła
1 godz. ·

Lavdetvr Iesvs Christvs!
Rozgorzała wielka awantura po tym, jak grupa turystów wchodziła na Giewont i w Krzyż Święty z Giewontu uderzył piorun, co spowodowało śmierć i rany wielu osób. Pojawiły się głosy, że to dowód na nieistnienie nieskończenie dobrego Pana Boga, że Krzyż Święty należy zdemontować itd. Co do tego pierwszego zarzutu: Pan Bóg dając takie cierpienie lub też męczeńską śmierć okazuje swą łaskę, gdyż ujmuje cierpień z czyśćca, na któreśmy sobie zasłużyli. Jest to raczej więc argument za nieskończoną Dobrocią Pana Boga, bo jako miłosierny, daruje żałującym piekło, ale jako sprawiedliwy wymierza kary w czyśćcu lub na tym świecie! Co do tego drugiego: tragedia stała się pretekstem do walki z Wiarą Świętą! Krzyż Święty na Giewoncie stał będzie! Na Cześć i Chwałę Bożego Majestatu! Kto waży się go tknąć, ten zobaczy gniew górali! Kto z Krzyżem Świętym wojuje, od Krzyża ginie! Pozwoliłem sobie napisać wiersz w związku z tymi wydarzeniami:

Na Giewoncie Krzyż stoi,
Pan Bóg karząc, łaskę daje!
Grzesznik Boga się nie boi,
Pomalował Krzyż na skale.
Ojce Krzyż ten postawili
I szacunkiem obdarzali,
A ich dzieci, a ich syny
Krzyż ten dziś naobrażali!
Pan Bóg jednak Krzyż zostawi,
Górował będzie nad krajem,
Aż ostatecznie nas zbawi!

Na wieki wieków. Amen!

https://t.co/JfcNCcVmca

Post scriptvm: proszę o modlitwę za mnie i moje powołanie na dobrego kapłana Kościoła Świętego 🙂. Także zapewniam o swojej modlitwie.
Z Panem Bogiem i miłego dnia 🙂!"












Deo gratias!


1. Do jego 'kaplanstwa' jeszcze bardzo daleko (minumum 9 lat, wiec to wiecej niz polowa jego zycia).
2. To jest grafomanstwo trudne do zniesienia i czytania. Tak, grafomanstwo i prosze nie bronic sie tym, ze to pisze 15-latek.
3. Papieska Akademia Jezyka Lacinskiego wyraznie wskazuje i zaleca uzywanie 'u' w slowie drukowanym miast 'v'. To 'v' w tym przypadku to taki 'szpan' - patrzcie jakim tradycjonalista jestem, nawet barokowego wynalazku w postaci 'u' nie uznaje.
4. I przy okazji 'wywiadow' z tym biednym mlodym czlowiekiem, mowi sie 'takIE', 'jakIE' i 'owakIE' a nie 'take', 'jake' i 'owake'. Przez szacunek do jezyka mowionego...









1. "Stanisław od dzieciństwa czcił Maryję i po Bogu wszystkie swoje myśli i uczucia kierował ku Matce Bożej".
"Otrzymałem, pisze, list Wielebności Waszej z 23 sierpnia, w którym ... a do tych dwóch, być może, że przyłączę Stanisława, dobrego i zacnego polskiego młodzieniaszka, który pragnie poświęcić się naszemu powołaniu, nawet wbrew woli rodziców"( o. Kanizjusz wysłał list do generała o. Borgiasza).
18 lat życia - i nikt nie  miał wątpliwości, że to człowiek święty. Piękny wzór!
https://pl.wikipedia.org/wiki/Stanis%C5%82aw_Kostka

2. Tekst dostarcza refleksji i wzruszeń religijnych nie po policzeniu głosek, zmierzeniu rymów i artyzmowi kadencji - a dzięki szczerości wiary i mądrości rozeznania, jaką Pan Bóg daje nielicznym w wieku 15 lat...

3. Tak, pozostało nam tych kilka szczegółów, których pielęgnowanie daje smak kontynuacji i odwoływania się do przeszłości, choćby przywiązanie do literki "v".

4. Puryzm językowy może i jest chwalebną rzeczą, szczególnie, gdy samemu opanowało się język tego podbitego Narodu zwodniczo dobrze, ale trzeba też uszanować różnice, po których słychać, że jeden jest z Krakowskiego, drugi z Mazowieckiego - bo to też jest wartość!


Widzę w Jakubie postać uosabiającą Małych Powstańców, poetów, np. Tadeusza Gajcego, polskich bohaterów – "brylant rzucony na szaniec".

Ale co stare pryki, pokolenia przywykłe do kompromisów ze złem, mogą o tym wiedzieć?

Jak się przegląda fb, choćby znajomych oraz piszących do Jakuba, to takiej młodzieży w Polsce jest więcej...
Wojtylianie ich nie zmodernizowali!
Przenoszą Tradycję w przyszłość!

Deo gratias!
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 27, 2019, 10:56:30 am wysłana przez etratio » Zapisane
"W nocy nie ulękniesz się strachu, ani za dnia - lecącej strzały"
conservative revolutionary
aktywista
*****
Wiadomości: 602


« Odpowiedz #3 dnia: Sierpnia 27, 2019, 12:46:37 pm »

Panie etratio, czy Pan tez ma 15 lat, że tak Pan się emocjonuje?

Z sympatia patrze na Jakuba, bo widze siebie w jego wieku. Tyle ze za moich czasow nie bylo facebooka i mediow narodowych :)

Ale jak dorośnie to będzie pewnie takim samym zgorzkniałym nihilistą jak ja - tak już jest gdy zaczyna się zbyt szybko.
Zapisane
Tradycjonalizm jest najbardziej rewolucyjną ideologią naszych czasów.
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #4 dnia: Sierpnia 27, 2019, 12:55:30 pm »

Ossowo Jakubowe

 https://pbs.twimg.com/profile_images/1160506293385347072/pXWBxDUj_400x400.jpg

Za fb:

"Jakub Baryła
1 godz. ·

Lavdetvr Iesvs Christvs!
Rozgorzała wielka awantura po tym, jak grupa turystów wchodziła na Giewont i w Krzyż Święty z Giewontu uderzył piorun, co spowodowało śmierć i rany wielu osób. Pojawiły się głosy, że to dowód na nieistnienie nieskończenie dobrego Pana Boga, że Krzyż Święty należy zdemontować itd. Co do tego pierwszego zarzutu: Pan Bóg dając takie cierpienie lub też męczeńską śmierć okazuje swą łaskę, gdyż ujmuje cierpień z czyśćca, na któreśmy sobie zasłużyli. Jest to raczej więc argument za nieskończoną Dobrocią Pana Boga, bo jako miłosierny, daruje żałującym piekło, ale jako sprawiedliwy wymierza kary w czyśćcu lub na tym świecie! Co do tego drugiego: tragedia stała się pretekstem do walki z Wiarą Świętą! Krzyż Święty na Giewoncie stał będzie! Na Cześć i Chwałę Bożego Majestatu! Kto waży się go tknąć, ten zobaczy gniew górali! Kto z Krzyżem Świętym wojuje, od Krzyża ginie! Pozwoliłem sobie napisać wiersz w związku z tymi wydarzeniami:

Na Giewoncie Krzyż stoi,
Pan Bóg karząc, łaskę daje!
Grzesznik Boga się nie boi,
Pomalował Krzyż na skale.
Ojce Krzyż ten postawili
I szacunkiem obdarzali,
A ich dzieci, a ich syny
Krzyż ten dziś naobrażali!
Pan Bóg jednak Krzyż zostawi,
Górował będzie nad krajem,
Aż ostatecznie nas zbawi!

Na wieki wieków. Amen!

https://t.co/JfcNCcVmca

Post scriptvm: proszę o modlitwę za mnie i moje powołanie na dobrego kapłana Kościoła Świętego 🙂. Także zapewniam o swojej modlitwie.
Z Panem Bogiem i miłego dnia 🙂!"












Deo gratias!


1. Do jego 'kaplanstwa' jeszcze bardzo daleko (minumum 9 lat, wiec to wiecej niz polowa jego zycia).
2. To jest grafomanstwo trudne do zniesienia i czytania. Tak, grafomanstwo i prosze nie bronic sie tym, ze to pisze 15-latek.
3. Papieska Akademia Jezyka Lacinskiego wyraznie wskazuje i zaleca uzywanie 'u' w slowie drukowanym miast 'v'. To 'v' w tym przypadku to taki 'szpan' - patrzcie jakim tradycjonalista jestem, nawet barokowego wynalazku w postaci 'u' nie uznaje.
4. I przy okazji 'wywiadow' z tym biednym mlodym czlowiekiem, mowi sie 'takIE', 'jakIE' i 'owakIE' a nie 'take', 'jake' i 'owake'. Przez szacunek do jezyka mowionego...









1. "Stanisław od dzieciństwa czcił Maryję i po Bogu wszystkie swoje myśli i uczucia kierował ku Matce Bożej".
"Otrzymałem, pisze, list Wielebności Waszej z 23 sierpnia, w którym ... a do tych dwóch, być może, że przyłączę Stanisława, dobrego i zacnego polskiego młodzieniaszka, który pragnie poświęcić się naszemu powołaniu, nawet wbrew woli rodziców"( o. Kanizjusz wysłał list do generała o. Borgiasza).
18 lat życia - i nikt nie  miał wątpliwości, że to człowiek święty. Piękny wzór!
https://pl.wikipedia.org/wiki/Stanis%C5%82aw_Kostka

2. Tekst dostarcza refleksji i wzruszeń religijnych nie po policzeniu głosek, zmierzeniu rymów i artyzmowi kadencji - a dzięki szczerości wiary i mądrości rozeznania, jaką Pan Bóg daje nielicznym w wieku 15 lat...

3. Tak, pozostało nam tych kilka szczegółów, których pielęgnowanie daje smak kontynuacji i odwoływania się do przeszłości, choćby przywiązanie do literki "v".

4. Puryzm językowy może i jest chwalebną rzeczą, szczególnie, gdy samemu opanowało się język tego podbitego Narodu zwodniczo dobrze, ale trzeba też uszanować różnice, po których słychać, że jeden jest z Krakowskiego, drugi z Mazowieckiego - bo to też jest wartość!


Widzę w Jakubie postać uosabiającą Małych Powstańców, poetów, np. Tadeusza Gajcego, polskich bohaterów – "brylant rzucony na szaniec".

Ale co stare pryki, pokolenia przywykłe do kompromisów ze złem, mogą o tym wiedzieć?

Jak się przegląda fb, choćby znajomych oraz piszących do Jakuba, to takiej młodzieży w Polsce jest więcej...
Wojtylianie ich nie zmodernizowali!
Przenoszą Tradycję w przyszłość!

Deo gratias!


Odpowiadam:


1. Prosze nie porownywac zaangazowanego politycznie prowokatora do sw. Stanislawa Kostki.
2. Wzruszenia i refleksja - to bardzo popularne sformulowania w postsoborowym, modernistycznym katoprotestantyzmie. KUMBAJA MAJ LORD, KUMBAJA.
3. Bzdura jest uzywanie 'v' zamiast 'u' i bledem. I nie, zadnym 'zachowaniem resztek tradycji'. Brak wiedzy lingwistycznej nie wyklucza pana Eratio z myslenia. 'U' uzywane jest od wiekow, nie od 'posoborowia'. Idac tym tokiem myslenia nalezy odrzucic reformy Piusa X (ergo dzieci nie moglyby przystepowac do Komunii Swietej).
4. Jesli wypowiadamy sie publicznie - nie uzywamy gwary lokalnej. TakE jakE - to jest gwara. Wybicki byl Kaszubem, ale jakos pan hymnu po Kaszubsku nie spiewasz... Tak samo Donald Tusk w wywiadach po kaszubsku nie mowi. A idac pana logika - moglby i bylby pan szczesliwy.
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
etratio
rezydent
****
Wiadomości: 385


« Odpowiedz #5 dnia: Sierpnia 27, 2019, 14:58:45 pm »

Panie etratio, czy Pan tez ma 15 lat, że tak Pan się emocjonuje?

Z sympatia patrze na Jakuba, bo widze siebie w jego wieku. Tyle ze za moich czasow nie bylo facebooka i mediow narodowych :)

Ale jak dorośnie to będzie pewnie takim samym zgorzkniałym nihilistą jak ja - tak już jest gdy zaczyna się zbyt szybko.

Porę jednak nie my wyznaczamy...
Oczywiście prawie każdemu można wybić razem z zębami - i poglądy, czy pomysły z głowy.

Emocji nawet na tym pozornie - zimnokrwistym - forum, to chyba nie brakuje:-)

A p. Hubertos po swoim kolejnym punkcie pierwszym stracił w moich oczach zdolność honorową.

Zapisane
"W nocy nie ulękniesz się strachu, ani za dnia - lecącej strzały"
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #6 dnia: Sierpnia 27, 2019, 16:59:03 pm »

Fajny chłopak! Ale poetą na pewno nie będzie
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #7 dnia: Sierpnia 27, 2019, 19:37:40 pm »

Panie etratio, czy Pan tez ma 15 lat, że tak Pan się emocjonuje?

Z sympatia patrze na Jakuba, bo widze siebie w jego wieku. Tyle ze za moich czasow nie bylo facebooka i mediow narodowych :)

Ale jak dorośnie to będzie pewnie takim samym zgorzkniałym nihilistą jak ja - tak już jest gdy zaczyna się zbyt szybko.

Porę jednak nie my wyznaczamy...
Oczywiście prawie każdemu można wybić razem z zębami - i poglądy, czy pomysły z głowy.

Emocji nawet na tym pozornie - zimnokrwistym - forum, to chyba nie brakuje:-)

A p. Hubertos po swoim kolejnym punkcie pierwszym stracił w moich oczach zdolność honorową.

Pan nie ma pojecia ani o czym ani do kogo pan rozmawia. I jesli pan zes nie sluchal wypowiedzi tego chlopaka, jawnie politycznych, to polecam. I wtedy sie wypowiadac.
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
etratio
rezydent
****
Wiadomości: 385


« Odpowiedz #8 dnia: Sierpnia 27, 2019, 20:25:12 pm »

Fajny chłopak! Ale poetą na pewno nie będzie

Raczej:-)
Nie chodzi tu jednak o poezję, której czystej formy póki co można jedynie wyczekiwać - a o teologię, krótki, treściwy przekaz młodej osoby wierzącej. Oczywiście nie żyjemy w próżni, więc warto przytomnie rejestrować skąd dokąd jedzie walec. I to w wywiadzie u Roli robi. Brawo!
Zapisane
"W nocy nie ulękniesz się strachu, ani za dnia - lecącej strzały"
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #9 dnia: Sierpnia 27, 2019, 23:23:06 pm »

Pan nie ma pojecia ani o czym ani do kogo pan rozmawia. I jesli pan zes nie sluchal wypowiedzi tego chlopaka, jawnie politycznych, to polecam. I wtedy sie wypowiadac.
A ja zawsze myślałem, że polityka to troska o dobro wspólne i nigdy nie widziałem sprzeczności z katolicyzmem. To dopiero posoborze odcięło miłość Ojczyzny od miłości Pana Boga.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
etratio
rezydent
****
Wiadomości: 385


« Odpowiedz #10 dnia: Sierpnia 27, 2019, 23:36:08 pm »

Pan nie ma pojecia ani o czym ani do kogo pan rozmawia. I jesli pan zes nie sluchal wypowiedzi tego chlopaka, jawnie politycznych, to polecam. I wtedy sie wypowiadac.
A ja zawsze myślałem, że polityka to troska o dobro wspólne i nigdy nie widziałem sprzeczności z katolicyzmem. To dopiero posoborze odcięło miłość Ojczyzny od miłości Pana Boga.

Pamiętajmy, co o uprawianiu polityki i parówkach powiedział Bismarck. Ideał sięga bruku. Katolicyzm, ten w sercach, świat stopniowo anihiluje. A cytowany wczoraj Salezjanin dopowiada resztę, dlaczego świat wydaje się zwyciężać.

Gdyby resztki Narodu jeszcze czuły swój instynkt samozachowawczy - Jakub już byłby bohaterem narodowym.
Taki, jaki jest, jak przez moment Lechu. Bo i moment chyba podobny. Kairos.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 27, 2019, 23:38:22 pm wysłana przez etratio » Zapisane
"W nocy nie ulękniesz się strachu, ani za dnia - lecącej strzały"
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #11 dnia: Sierpnia 28, 2019, 01:35:27 am »

Szczerze mówiąc, nie pamiętam o jaki cytat z Bismarcka Panu chodzi.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #12 dnia: Sierpnia 28, 2019, 08:42:30 am »

Pan nie ma pojecia ani o czym ani do kogo pan rozmawia. I jesli pan zes nie sluchal wypowiedzi tego chlopaka, jawnie politycznych, to polecam. I wtedy sie wypowiadac.
A ja zawsze myślałem, że polityka to troska o dobro wspólne i nigdy nie widziałem sprzeczności z katolicyzmem. To dopiero posoborze odcięło miłość Ojczyzny od miłości Pana Boga.

Pamiętajmy, co o uprawianiu polityki i parówkach powiedział Bismarck. Ideał sięga bruku. Katolicyzm, ten w sercach, świat stopniowo anihiluje. A cytowany wczoraj Salezjanin dopowiada resztę, dlaczego świat wydaje się zwyciężać.

Gdyby resztki Narodu jeszcze czuły swój instynkt samozachowawczy - Jakub już byłby bohaterem narodowym.
Taki, jaki jest, jak przez moment Lechu. Bo i moment chyba podobny. Kairos.


I tak jak z Lecha - zrobcie za szybko bohatera to okaze sie byc zdrajca. I zglupieje. My, dorosli, musimy byc odpowiedzialni za to, zeby Jakubowi sodowka do glowy nie uderzyla. A uderza. Tak jak uderzyla Lechowi.
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
etratio
rezydent
****
Wiadomości: 385


« Odpowiedz #13 dnia: Sierpnia 28, 2019, 10:19:10 am »

Szczerze mówiąc, nie pamiętam o jaki cytat z Bismarcka Panu chodzi.

"Zwykli ludzie nie powinni wiedzieć jak się robi parówki i jak wyglądają kulisy polityki". Otto von Bismarck

Otto von Bismarck: "Je weniger die Leute davon wissen, wie Würste und Gesetze gemacht werden, desto besser schlafen sie":-)
Zapisane
"W nocy nie ulękniesz się strachu, ani za dnia - lecącej strzały"
etratio
rezydent
****
Wiadomości: 385


« Odpowiedz #14 dnia: Sierpnia 28, 2019, 10:23:34 am »

Pan nie ma pojecia ani o czym ani do kogo pan rozmawia. I jesli pan zes nie sluchal wypowiedzi tego chlopaka, jawnie politycznych, to polecam. I wtedy sie wypowiadac.
A ja zawsze myślałem, że polityka to troska o dobro wspólne i nigdy nie widziałem sprzeczności z katolicyzmem. To dopiero posoborze odcięło miłość Ojczyzny od miłości Pana Boga.

Pamiętajmy, co o uprawianiu polityki i parówkach powiedział Bismarck. Ideał sięga bruku. Katolicyzm, ten w sercach, świat stopniowo anihiluje. A cytowany wczoraj Salezjanin dopowiada resztę, dlaczego świat wydaje się zwyciężać.

Gdyby resztki Narodu jeszcze czuły swój instynkt samozachowawczy - Jakub już byłby bohaterem narodowym.
Taki, jaki jest, jak przez moment Lechu. Bo i moment chyba podobny. Kairos.


I tak jak z Lecha - zrobcie za szybko bohatera to okaze sie byc zdrajca. I zglupieje. My, dorosli, musimy byc odpowiedzialni za to, zeby Jakubowi sodowka do glowy nie uderzyla. A uderza. Tak jak uderzyla Lechowi.




Panie "Swiecki katoliku" - wzrasta płomień ognisk rewolucji (byt kościoła, państwa, narodu jest zagrożony jak nigdy od 1939 r.), nie czas snuć plany na odległą przyszłość - bo może jej po prostu nie być. sic!


https://www.fronda.pl/forum/dzieci-madrzejsze-od-doroslych,96159.html

https://www.fronda.pl/forum/cymes-geszeft-czesc-kolejna,96160.html
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 28, 2019, 10:29:47 am wysłana przez etratio » Zapisane
"W nocy nie ulękniesz się strachu, ani za dnia - lecącej strzały"
Strony: [1] 2 3 ... 5 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Ossowo Jakubowe « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!