Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Styczeń 22, 2022, 05:53:06 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
226142 wiadomości w 6524 wątkach, wysłana przez 1637 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Carrot
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Kolejny odważny polski biskup
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Kolejny odważny polski biskup  (Przeczytany 380 razy)
etratio
rezydent
****
Wiadomości: 385


« dnia: Sierpień 08, 2019, 21:53:32 pm »

Pierwszy raz o Nim słyszę, ale już czuję sympatię.
Wklejam tekst za:
http://diecezjaplocka.pl/dla-wiernych/aktualnosci/2019/082019/poswiecenie-odnowionego-obrazu-matki-bozej-snieznej-w-radzyminie

 
https://bi.im-g.pl/im/af/d2/16/z23932847IH,Bp-Miroslaw-Milewski.jpg


Poświęcenie odnowionego obrazu Matki Bożej Śnieżnej w Radzyminie
 
- Maryjo – Ocalenie Ludu - ocal nas od zła, które chce zawojować umysły i dusze Polaków, zaradź rozprzestrzenianiu się chorej ideologii LGBT, która uderza w tradycyjną rodzinę - modlił się ks. biskup Mirosław Milewski 4 sierpnia br. w Radzyminie. Poświęcił tam odnowiony obraz Matki Bożej Śnieżnej w głównym ołtarzu, który liczy sobie 300 lat.
 

W homilii bp Mirosław Milewski przypomniał, że Matka Boża Śnieżna nazywana jest przez rzymian Salus Populi Romani – Ocalenie Ludu Rzymskiego. Salus Populi - Ocalenie Ludu, to jeden z najważniejszych tytułów Maryi. Przez wieki Polacy modlili się do Niej, gdy dziesiątkowały ich choroby i zarazy, gdy wybuchały powstania i wojny, gdy zdarzały się klęski żywiołowe i katastrofy, i Maryja nigdy nie zawodziła.

Przez wieki rodacy „wtulali się swoimi modlitwami w Jej matczyne ramiona”, pielgrzymowali do Częstochowy czy innych sanktuariów, a w Radzyminie klękano przed Jej świętym Wizerunkiem zaledwie kilka lat temu, podczas peregrynacji po diecezji płockiej Jasnogórskiej Ikony.

- Trudno nie odnieść się do tego, co dzieje się aktualnie w naszej Ojczyźnie. Ze smutkiem i bólem patrzymy na to, co ludzie bezbożni robią z tym świętym Wizerunkiem: malują wokół Jej głowy tęczę, znak ruchów gejowskich, a potem naklejają go na koszach na śmieci i toaletach, publikują w sieci filmiki z „tęczową” Maryją, na swoich niemoralnych marszach, ubrani w „tęczowe” ornaty, parodiują Eucharystię – wymienił bp Milewski.

Poprosił Maryję, aby ocaliła od zła, które chce zawojować umysły i dusze Polaków, zaradziła rozprzestrzenianiu się „chorej ideologii LGBT”, która uderza w tradycyjną rodzinę rozumianą, jako związek mężczyzny i kobiety, a promuje związki osób tej samej płci, dążąc do zrównania ich w prawie z małżeństwem oraz dążąc do adopcji dzieci.

- Maryjo, ocal ludzi młodych, poszukującym swojej tożsamości, aby nie dali się uwieść modnym hasłom o wolności i tolerancji, które tak naprawdę prowadzą do zniewolenia i deprawacji. Ocal przed naporem półnagich ludzi na ulicach polskich miast, którzy pod hasłami o równości płci przekonują, że płeć można sobie wybrać czy zmienić w dowolnym momencie. Daj nam siłę, gdy szargają oni symbole naszej wiary. Zachowaj nasze serca od nienawiści, byśmy umieli miłować nawet tych, którzy nam źle życzą – modlił się hierarcha.

Bp Milewski dokonał także poświęcenia odnowionego obrazu Matki Bożej Śnieżnej.

Ks. Grzegorz Bednarczyk, proboszcz parafii pw. św. apostołów Piotra i Pawła przypomniał, że cudowny Wizerunek, zdobiący główny ołtarz kościoła parafialnego, ma już 300 lat.

- Zawieszone przy sukience Matki Bożej wota wskazują na kult i łaski, jakie minione pokolenia mieszkańców parafii i okolic otrzymywały za wstawiennictwem naszej Matki i Królowej. Niech Matka Boża Śnieżna wskaże nam drogę, jaką powinniśmy iść w dzisiejszym niełatwym świecie - zaakcentował duszpasterz.

Na pamiątkę jubileuszu parafianie otrzymali obrazki z Matką Bożą Śnieżną – Matką Bożą Radzymińską i modlitwą do Niej. Odbyła się też procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła.

Dzięki staraniom ks. Zdzisława Kupiszewskiego, poprzedniego proboszcza, kościół parafialny w Radzyminie został poddany gruntownemu remontowi. Gdy renowacji został poddany obraz Matki Bożej z głównego ołtarza okazało się, że na jego odwrocie widnieje napis „Fr. Migara 1719”. Jest to prawdopodobna data powstania tego obrazu. W Polsce kult Matki Bożej Śnieżnej zaczął się rozwijać po 1600 r., a zatem stosunkowo niedługo potem pojawił się również w parafii Radzymin, najpierw w istniejącej wtedy świątyni z XIV w., później w obecnej, wybudowanej w 1767 r.

 
https://pl.wikipedia.org/wiki/Miros%C5%82aw_Milewski_(biskup)

 

Mirosław Milewski (ur. 26 lutego 1971 w Ciechanowie) – polski duchowny rzymskokatolicki, doktor nauk humanistycznych, biskup pomocniczy płocki od 2016.
Życiorys

Urodził się 26 lutego 1971 w Ciechanowie[1]. Studia odbył w Wyższym Seminarium Duchownym w Płocku[2]. 14 czerwca 1997[3] został wyświęcony na prezbitera przez biskupa diecezjalnego płockiego Zygmunta Kamińskiego[4]. Od 1998 studiował na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim[2]. W 2004 na podstawie dysertacji Społeczne uwarunkowania postaw młodzieży wobec AIDS (na przykładzie szkół średnich Płocka) uzyskał tamże doktorat z nauk humanistycznych w zakresie socjologii[5].

Był wikariuszem w parafii św. Józefa w Zakroczymiu, a podczas studiów doktoranckich kapelanem karmelitanek klauzurowych w Dysie. W 2004 został pracownikiem płockiej kurii diecezjalnej. W 2008 objął urząd kanclerza kurii, a w 2009 wikariusza generalnego. Wszedł w skład rady kapłańskiej i kolegium konsultorów. W 2012 otrzymał godność kapelana Jego Świątobliwości[2].

W 2005 podjął wykłady w seminarium duchownym w Płocku, gdzie przez dwa lata był również prefektem ds. wychowawczych. Na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie prowadził wykłady z socjologii i katolickiej nauki społecznej. W latach 2007–2008 piastował stanowisko dyrektora Soborowego Studium Teologiczno-Pastoralnego[2].

23 stycznia 2016 papież Franciszek mianował go biskupem pomocniczym diecezji płockiej ze stolicą tytularną Villa Nova[1][6]. Święcenia biskupie przyjął 27 lutego 2016[7] w katedrze płockiej[4]. Głównym konsekratorem był biskup diecezjalny płocki Piotr Libera, a współkonsekratorami arcybiskup Celestino Migliore, nuncjusz apostolski w Polsce, i kardynał Kazimierz Nycz, arcybiskup metropolita warszawski[4]. Jako dewizę biskupią przyjął Nie lękajcie się[3].

W ramach Konferencji Episkopatu Polski w 2016 objął funkcję krajowego asystenta kościelnego Akcji Katolickiej w Polsce[8].
 
 
« Ostatnia zmiana: Sierpień 08, 2019, 22:01:15 pm wysłana przez etratio » Zapisane
"W nocy nie ulękniesz się strachu, ani za dnia - lecącej strzały"
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Kolejny odważny polski biskup « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.14 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!