Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Lipiec 16, 2020, 19:07:52 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl
                   www.facebook.com/unacumpl
Centrum Informacyjne
Ruchu Summorum Pontificum
218045 wiadomości w 6282 wątkach, wysłana przez 1557 użytkowników
Najnowszy użytkownik: paulie
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Ostatnie wiadomości
Forum Krzyż  |  Ostatnie wiadomości
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 10

 21 
 dnia: Lipiec 14, 2020, 19:41:40 pm 
Zaczęty przez ececylia - Ostatnia wiadomość wysłana przez rysio
A walka klasowa wzmaga się wraz z postepami socjalizmu    https://nczas.com/2020/07/14/abw-inwigiluje-politykow-i-sympatykow-konfederacji-inwigilowany-jest-m-in-grzegorz-braun/

Zachęcam do obejrzenia zalinkowanych w n.czasie audycji. Należy pamiętać jednak o lipie, jaka wkradła się do programów TVN-u.

Po pierwsze zakup Pegasusa jak i inne tego typu operacje inwigilacji społeczeństwa są uzgadniane z PO.
Pierwszym przykładem uzgodnienia jest sprawa sprzed 15 lat - tzn powierzenia kalendarza legislacyjnych zmian w polskim prawie zewnętrznym firmom prawnym w Niemczech. PiS bedac w opozycji nie wykorzystał tej informacji a obecnie sam korzysta z tych samych usług niemieckich (przy jednoczesnej "antyniemieckiej" propagandzie)

Tak więc jeżeli TVN coś tam wspomina o inwigilacji to znaczy, że sprawa dawno już wyciekła. 10 lat temu jednostki tajne dysponowały skanerami rozmów komórkowych w zwykłych nieoznakowanych radiowozach. Działało to trochę jak radio, można było przeskakiwać z rozmowy na rozmowę. Obecnie telefon przestał być tylko telefonem i można zdobywać więcej informacji.
Dziennikarze w GB podsłuchiwali ministrów i rodzinę królewska. Wówczas premier zafundował ministrom futerały na telefony z blachy gr 2 mm - odcinające skutecznie telefon od sieci na czas rozmów poufnych.

Gdyby Bąkiewicz, Braun myśleli, że nie są podsłuchiwani to b znaczyło, że są idiotami. A nie wyglądają na takich.

Politycy prawicy we Francji używają poczty (zapraszamy do reklamy ;) :

https://protonmail.com/pl/

proton podobno ma być zabroniony w Rosji i USA. Zatem niedługo w Polin.

 22 
 dnia: Lipiec 14, 2020, 17:04:47 pm 
Zaczęty przez ececylia - Ostatnia wiadomość wysłana przez Sławek125
A walka klasowa wzmaga się wraz z postepami socjalizmu    https://nczas.com/2020/07/14/abw-inwigiluje-politykow-i-sympatykow-konfederacji-inwigilowany-jest-m-in-grzegorz-braun/

 23 
 dnia: Lipiec 14, 2020, 16:38:09 pm 
Zaczęty przez Sławek125 - Ostatnia wiadomość wysłana przez Sławek125
Staje sie jasne, skąd poparcie Abp. Viganó dla Trumpa i wsciekłośc sił ciemnosci wobec jego prezydentury. Nasze "katolickie głosy w naszych domach" jakoś sie nie zająkneły na temat jaki poniżej.

Fox News)Sąd Najwyższy USA postanowił 8 lipca 2020, że administracja Trumpa działała w ramach swoich uprawnień gdy rozszerzyła wyjątki w Ustawie o dostępnej opiece medycznej(ACA), która nakłada na pracodawców obowiązek pokrywania kosztów ubezpieczenia medycznego, wliczając w to środki antykoncepcyjne. Jest to zwycięstwo dla Małych Sióstr Ubogich, zgromadzenia, które było w centrum ogólnonarodowej debaty związanej z tym uprawnieniem.

Sąd orzekł , stosunkiem 7:2, na korzyść administracji Trumpa oraz katolickiej organizacji charytatywnej w dwóch powiązanych sporach ze stanem Pensylwania, który zasądził zasadnośc decyzji administracji Trumpa, zwalniającej organizacje religijne oraz niektóre firmy non-profit z obowiązku pokrywania kosztów środków antykoncepcyjnych  swoim pracownikom.

Opinia wiekszości, spisana przeż sędziego Klarencjusza Thomasa stwierdza, że administracja działała w zakresie swoich uprawnień oraz nie skąpi pochwał Małym Siostrom Ubogim.

"Przez ponad 150 lat Małe Siostry angazują sie w wierną służbę i ofiarność, motywowane powołaniem religijnym, poświęcając wszystko dla dobra swoich braci", pisze Thomas. Lecz przez ostatnich 7 lat, one jak i inne religijne zainteresowane strony, musiały walczyć o możliwość kontynuacji swojej szlachetnej pracy bez konieczności łamania swoich szczerych przekonań religijnych.

Siostra Konstancja Veit ze Zgromadzenia Małych Siostr, nazwała w programie Fox news@night, uprawnienie wynikające z ACA jako "nie do pomyslenia". "Poświęcamy nasze zycie temu dlatego, że wierzymy w godnośc każdego ludzkiego życia, na każdym etapie, od poczęcia do naturalnej śmierci", powiedziała Siosta Veit." Poświęciłyśmy nasze życie, poprzez śluby zakonne, opiece nad osobami starymi. Jesteśmy przy ich łóżku, trzymając ich za ręke, gdy odchodzą do wiecznosci. Jest więc dla nas nie do pomyślenia, aby jedną ręką trzymać rękę umiarającego, a drugą ułatwiać odbieranie niewinnego, nienarodzonego życia.

 24 
 dnia: Lipiec 14, 2020, 14:03:23 pm 
Zaczęty przez Aqeb - Ostatnia wiadomość wysłana przez Aqeb
Czwartek, 16 lipca - NMP z Góry Karmel, godz. 19.30.

 25 
 dnia: Lipiec 14, 2020, 11:41:15 am 
Zaczęty przez Petros - Ostatnia wiadomość wysłana przez Licht
To chyba odp na działania Turcji i dalsze przejmowanie schedy po Konstantynopolu. W artykule napisano o świątyni sw Zofii ale chodzi raczej o Cerkiew Mądrości Bożej.

 26 
 dnia: Lipiec 14, 2020, 09:31:57 am 
Zaczęty przez bogna - Ostatnia wiadomość wysłana przez Sławek125
Redaktor Michalkiewicz o Sakiewiczu; ten cymbał jak zwykle sie myli...

https://nczas.com/2020/07/14/sakiewicz-znow-nadaje-michalkiewicz-ten-cymbal-jak-zwykle-sie-myli-video/

 27 
 dnia: Lipiec 14, 2020, 09:19:30 am 
Zaczęty przez Sławek125 - Ostatnia wiadomość wysłana przez Sławek125
Z wiadomych powodów, rocznica rzezi wołyńskiej została w tym roku przysłonięta i wyciszona. Załączam list Tomasza.A. Żaka, który niezmordowanie od 40 lat walczy o przetrwanie polskiego teatru i pamięci narodowej.


Szanowni Państwo!
Drodzy Przyjaciele!

Jak widzicie z tytułu, nie piszę po 12 lipca (druga tura wyborów), ale po 11 dniu tego miesiąca. To oczywiście odwołanie do Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego na Polakach przez ukraińskich nacjonalistów spod znaku tryzuba.
Nasz spektakl "Ballada o Wołyniu" powstał w roku 2011. Potem, było dziesiątki, dziesiątki miejsc, które odwiedziliśmy z tym przedstawieniem i tysiące ludzi, którzy to przedstawienie obejrzeli i z nami je odczuwali. To odczuwanie jest sednem, bo tej opowieści nie da się "zagrać", w niej trzeba być.
Przez te wszystkie lata raczej nie otwierano przed nami drzwi publicznych teatrów czy narodowych scen. Nic to  - pokazujemy "Balladę..." tam, gdzie nas chcą, a chcą bardzo i - co istotne - wciąż nie ma w Polsce innego spektaklu, który by chciał opowiedzieć Wołyń (w rozumieniu symbolicznym tego określenia dla całej historii zagłady i pożogi, która dotknęła Polaków).

Skłamałbym gdybym nie zauważył różnicy w podejściu władzy państwowej do tego tematu w ostatnich latach. To wciąż nie są działania systemowe, ale raczej doraźne. Niemniej nasze przedstawienie uzyskało wsparcie i od IPN, i - w tym roku - od MKiDN. To wsparcie pozwala nam obecnie wędrować z tym spektaklem w miejsca, do których dotarcie byłoby trudne, przede wszystkim  dlatego, że nie znaleziono by tam środków na organizację naszego spektaklu. Wymyśliłem, że w ramach tego projektu dotrzemy do kilku miejsc, które są ważne dla opowiadanej przez TNT historii (kilku miejsc, co podkreślam, jeżeli ktoś sądził, iż wsparcie daje nam szansę na więcej, to się zbyt rozpędził).
Jednym z takich miejsc, o którym od dawna myślałem, jest Cisna. Po drodze był inicjujący wszystko pokaz w naszym Ośrodku Praktyk Artystycznych DOM LUDOWY w Maszkienicach, a dalej w Miejscu Piastowym i Jedliczu (tam występ w niezwykłym rustykalnym otoczeniu Starej Kuźni). Te Jedlicze, oprócz radości spotkania z mądrymi i dobrymi ludźmi organizującymi nasz występ, to znów zderzenie z kunktatorstwem i małostkowością tamtejszej Rafinerii. Ta duża państwowa spółka dysponuje dużą salą, która była zaplanowana na nasz występ, ale sali odmówiono telefonicznie, zasłaniając się głupkowatym lewackim stwierdzeniem o "kontrowersyjnym temacie spektaklu". Żenujące jest i to, iż prezes tejże spółki, niejaki Marcin Rej nawet nie raczył odpowiedzieć na oficjalne pismo stowarzyszenia organizującego nasz występ. Zostawmy tych małych ludzi, bo - jak to mówią: karawana jedzie dalej.
No i dojechała do Cisnej. Dokładnie 11 lipca pod tamtejszym pomnikiem odwołującym się do krwawych zmagań z mordercami z UPA odbył się nasz spektakl. Było kilka niezwykłości tego przedsięwzięcia. Najpierw zrozumienie i wielka pomoc miejscowego Centrum Kultury (niskie ukłony dla pani dyr. Eweliny Kudły), potem Niebo chciało zatrzymać burzę i wielki deszcz. No i nagle pojawili się widzowie i było ich wielu, nad podziw wielu. I jakiż był odbiór. Pomnik, Bieszczady, ludzie, teatr... Po to jest sztuka, polk to jest teatr - ponownie dostałem odpowiedź na przychodzące czasami wątpliwości. Tego nie wolno nie robić!

A wybory? Przeczytajcie Państwo załączony tekst, który napisałem jeszcze przed pierwszą turą. Ale przeczytajcie nade wszystko  tekst nawiązujący do Cisnej i do pamięci 11 lipca. A na koniec otwórzcie link, którty podaję:
 https://youtu.be/j_57LZcxbIQ

 28 
 dnia: Lipiec 14, 2020, 07:43:17 am 
Zaczęty przez bogna - Ostatnia wiadomość wysłana przez Mainchin
Połowa wyborców Bosaka głosowała na Kałboja. To jest dopiero humor, aż boki zrywać. Tęczowi Narodowcy  ;D ;D ;D

https://www.youtube.com/watch?v=mO7qgEsL1oM

 29 
 dnia: Lipiec 13, 2020, 21:44:21 pm 
Zaczęty przez Młody Zgred - Ostatnia wiadomość wysłana przez Młody Zgred
Dziękuję za pomoc  :)

 30 
 dnia: Lipiec 13, 2020, 18:58:49 pm 
Zaczęty przez Sławek125 - Ostatnia wiadomość wysłana przez rysio
Dlatego lepiej używać VPN lub sieci TOR. Mam wrażenie, że np. Pana Roberta Bąkiewicza częste wizyty funkcjonariuszy ABW skutecznie skłoniły do zmiany poglądów, dlatego też lepiej ważyć słowa i uważać, z kim się zadajemy  i co komu mówimy.
Najlepiej wyjechać w Bieszczady, wilki i niedzwiedzie nas nie przypucują i nie ma zasięgu.

Szantaż moralny: "glosujta za 'chrzescijanską' Polską! " nie powiodl się. To dobry prognostyk na przyszlosc.
Nie jestem mocny w technologiczne klocki. Ale na zachodzie juz od co najmniej 3 lat przygotowywano sie na totalitaryzm. Zbierano kasę na serwery. Pytalem nawet o to na fk, czy my tez nie powinnismy przygotowac sobie odskocznie. Podobnie np W Realu24 zostalo "zaskoczone" wyrzuceniem z YTuba.

Co do R Bakiewicza, to rxeczywiscvie dziwna rzecz. Podczas ostatniego Marszu Niepodleglosci 'dobra zmiana' wyslala bezpiekę by ta skontrolowala stan techniczny auta przewozacego naglosnienie. No i jak panstwo sobie wyobrazają....cos tam z luzem w kierownicy bylo  ;)
A teraz ci czekisci wybierają się gromadnie na Marsz Niepodleglosci - cud nawrócenia - Duda santo subito!

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 10
Forum Krzyż  |  Ostatnie wiadomości
Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.11 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!