Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Luty 25, 2018, 06:38:03 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Wspólnota Św. Brunona z Kolonii

https://www.facebook.com/EremitkiPl
203566 wiadomości w 5854 wątkach, wysłana przez 1425 użytkowników
Najnowszy użytkownik: andre
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Ostatnie wiadomości
Forum Krzyż  |  Ostatnie wiadomości
Strony: [1] 2 3 ... 10

 1 
 dnia: Luty 24, 2018, 18:45:00 pm 
Zaczęty przez Eochaid - Ostatnia wiadomość wysłana przez Lappiy
Formalnie oczywiście to jego suwerenna decyzja. W praktyce musi się liczyć z tzw. otoczeniem. Idealnym przykładem jest tu wspomniany powyżej kardynał Bagnasco. Gdyby to zależało od samego papieża, Franciszek rezygnację by najprawdopodobniej przyjął. Okoliczności sprawiły, że jednak na to się nie zdecydował.
Inną sprawą jest to, że zwyczajowo kardynałom się przedłuża o 2-3 lata posługę w diecezjach. Przeciwne okoliczności są albo znakiem złych relacji (Scola w Mediolanie, Carrera w Meksyku z ostatnich) albo wynikają z przyczyn obiektywnych, np zdrowotnych - Vingt-Trois w Paryżu.

 2 
 dnia: Luty 24, 2018, 18:26:47 pm 
Zaczęty przez Eochaid - Ostatnia wiadomość wysłana przez ocalony

Pod sam koniec roku 75 lat ukończy natomiast kardynał Cipriani Thorne z Peru. Tajemnicą Poliszynela są jego napięte relacje z Franciszkiem. Sam Cipriani ma b. konserwatywne jak na dzisiejsze standardy poglądy, w dodatku jest otwartym krytykiem teologii wyzwolenia. Ciekawe czy Franciszek będzie miał na tyle mocną pozycję, aby Ciprianiego usunąć.

Przyznam się, że nie rozumiem, to Franciszek może nie mieć na tyle mocnej pozycji?


 3 
 dnia: Luty 24, 2018, 16:47:33 pm 
Zaczęty przez Bogu-Miła - Ostatnia wiadomość wysłana przez Tradycja.Poznan
25 II, nd –  2. Niedziela Wielkiego Postu
 9:20 – Gorzkie żale oraz spowiedź św.
10:00 – Msza święta i katecheza dla dzieci

28 II, śr –  Feria Wielkiego Postu
od 17:45 – Sprzątanie w kaplicy
19:00 – Modlitwa w kaplicy (Różaniec, nowenna do NMP Nieustającej Pomocy)

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE
"OSTATECZNE RZECZY CZŁOWIEKA"
głosi x. Dawid Wierzycki FSSPX

2 III, pt –  Feria Wielkiego Postu - Pierwszy piątek miesiąca.
18:00 – Godzina święta
19:00 – 1. wykład
19:30 – Msza św.

3 III, sb –  Feria Wielkiego Postu - Pierwsza sobota miesiąca.
17:30 – 2. wykład
18:00 – Msza św.
18:40 – 3. wykład
19:15 – Nabożeństwo pierwszosobotnie

4 III, nd –  3. Niedziela Wielkiego Postu
 9:20 – Gorzkie żale oraz spowiedź św.
10:00 – Msza św. (4. wykład podczas kazania)
11:30 – 5. wykład

5 III, pn –  Feria Wielkiego Postu
7:00 – Msza św.

 4 
 dnia: Luty 24, 2018, 14:55:32 pm 
Zaczęty przez Eochaid - Ostatnia wiadomość wysłana przez Lappiy
Rok 2018 co prawda zaczął się stosunkowo niedawno, ale mamy już w kwestii polityki personalnej papieża kilka ważnych rozstrzygnięć.
W tym roku 75 lat, co wiąże się z koniecznością złożenia rezygnacji było/jest kilku kardynałów. Dwa najistotniejsze już za nami - papież ogłosił, że przedłuża o dwa lata mandat zarówno kardynałowi Bagnasco w Genui jak i Sepe w Neapolu. To dobra decyzja, bo oboje są kojarzeni z konserwatywnym skrzydłem w Kolegium. O ile Bagnasco z racji pełnienia funkcji przewodniczącego Rady Konferencji Episkopatów Europy był raczej bezpieczny to o Sepe mówiło się, że papież może chcieć nie przedłużać mu mandatu. Skończyło się jednak dla niego dobrze. Przedłużenie dostał także kardynał Maradiaga, ale tu oczywiście bez zaskoczenia.
Z ważnych diecezji 75 lat w kwietniu kończy kardynał Duka. Kilka tygodni temu postępowe czeskie środowiska napisały list do papieża, aby ten nie przedłużał mu kadencji. Nie zdziwię się, że tak się stanie, zwłaszcza wobec wypowiedzi Duki na temat polityki imigracyjnej.
Pod sam koniec roku 75 lat ukończy natomiast kardynał Cipriani Thorne z Peru. Tajemnicą Poliszynela są jego napięte relacje z Franciszkiem. Sam Cipriani ma b. konserwatywne jak na dzisiejsze standardy poglądy, w dodatku jest otwartym krytykiem teologii wyzwolenia. Ciekawe czy Franciszek będzie miał na tyle mocną pozycję, aby Ciprianiego usunąć.
Z wiszących decyzji myślę, że w tym roku w końcu doczekamy się nowego arcybiskupa w Waszyngtonie. Ktokolwiek miałby to nie być gorszy od Wuerla nie będzie.
W kontekście usunięcia z pozycji prefekta Kongregacji Nauki Wiary kardynała Mullera równie interesująco wygląda sytuacja w Kurii. Muller twierdził, że intencją papieża jest ograniczenie pełnienia funkcji do jednej pełnej 5-letniej kadencji i akurat na niego padło jako pierwszego. Wszystko pięknie w teorii, tylko że nie ma to żadnego potwierdzenia w praktyce. We wrześniu 2017 5-letnia kadencja upłynęła kardynałowi Tauranowi z Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego. Informacji o rezygnacji do dzisiaj nie ma. Tauran niedługo będzie kończył 75 lat, w dodatku jest schorowany, więc może wtedy?
Ukończone 75 lat i koniec kolejnej kadencji ma za sobą też kardynał Ravasi. Informacji o rezygnacji brak.
Do 80 lat zbliżają się kardynałowie Coccopalmerio z Papieskiej Rady ds. Tekstów Prawnych i Amato z Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych.
Co ich łączy? To, że nie sprzeciwiali się Amoris laetitia. W przeciwieństwie do kardynała Mullera.
W kontekście tego nazwanie słów Franciszka hipokryzją to wyjątkowo łagodne określenie.

 5 
 dnia: Luty 24, 2018, 14:07:27 pm 
Zaczęty przez abdi - Ostatnia wiadomość wysłana przez rysio
Sytuacja ks Michała bardzo przypomina sytuację księdza wyrzuconego z Jazgarzewa (grupa Piaseczno) przeniesionego do Brwinowa, wyrzuconego z Brwinowa i wysłanego do domu emeryta.
Wtedy postępowania kurii bronił m.in. kolega Michał Barcikowski. Padały niedopowiedzenia, za którymi kryły się pomówienia typu: "Schizofrenia bezobjawowa  ;)" "alkoholizm" itp itd.
Ks Michał tymi nagraniami uratował własną skórę. Przełożeni muszą załatwić sprawę ...grzecznie. Jeżeli kapłan tradycyjny w zderzeniu z neokościołem nie ma wsparcia wiernych, opinii publicznej etc to zostanie zaszczuty, dostanie papiery wariata/alkoholika od dyspozycyjnych lekarzy i wyląduje w zakładzie leczniczym; jak w Sojuzie.

Dodam tylko, że ks z Jazgarzewa był w porównaniu z ks. Michałem bardzo ale to bardzo spokojny, opanowany i powściągliwy w słowach.

Cytuj
Jeśli chce być rozsadnikiem Tradycji w modernistycznym otoczeniu musi zmienić pragmatykę działania. 

Może... skłaniam się jednak do opinii, że dla kurii/ przełożonych zakonnych nie ma trzeciej drogi: albo jest NASZ albo DO ODSTRZAŁU. Nie ma miejsca dla oddolnej inicjatywy. NASZ- trzyma tradsów w "pełnej łączności" , czasami jak trzeba zruga swoich wiernych no i odpowiada własną karierą za działania środowiska.

Ciekawy jest ten motyw z ostentacyjnym nagrywaniem ks Michała na profesjonalnym sprzęcie. Mnie to przypomina opowieści Słowaków i Czechów jak to w latach 70-80-tych przed kościołami stali cywilni funkcjonariusze i na bezczela cykali fotki wchodzącym do kościoła.
Wcale bym się nie zdziwił gdyby neokościół w takich kwestiach poprosił o pomoc "organa".

No i motyw "posoborowej apologetyki" jak z filmu Rejs:

- ks. inspektor: używa ks. telefonu takiego jak w latach 60-tych ? Czy zmienionego ?
- ks. Michał: no... innego...
- ks. inspektor: a widzi ksiądz, Kościół też się zmienia!


 6 
 dnia: Luty 24, 2018, 11:17:52 am 
Zaczęty przez Parafianin MM - Ostatnia wiadomość wysłana przez donbor
+LICH!
Czy godzina celebracji w Wielgolesie jest bez zmian? Kto z wielebnych Xięży celebruje?

 7 
 dnia: Luty 24, 2018, 11:13:00 am 
Zaczęty przez abdi - Ostatnia wiadomość wysłana przez porys
Rozmowa ślepego z głuchym. Ks. Michał mając katolicką Wiarę i podejście do pracy kapłańskiej nie potrafi jednak odpowiednio skutecznie prowadzić negocjacji. Jeśli chce być rozsadnikiem Tradycji w modernistycznym otoczeniu musi zmienić pragmatykę działania.

 8 
 dnia: Luty 24, 2018, 10:36:41 am 
Zaczęty przez abdi - Ostatnia wiadomość wysłana przez porys
Generalnie jedyna droga dla niego jest taka, aby opuścił zgromadzenie i przeszedł do jakiegoś zgromadzenia starorytowego. Inaczej on się wykończy, pójdzie fama o tym, że tradsi to szury (już jest, ale będzie jeszcze większa), a wierni stracą gorliwego kapłana.
 

 9 
 dnia: Luty 24, 2018, 09:45:41 am 
Zaczęty przez abdi - Ostatnia wiadomość wysłana przez casimirus
Po wysłuchaniu ponad połowy, utwierdzam się w przekonaniu, że Kościół Posoborowy ma się tak do Kościoła Katolickiego,jak, za przeproszeniem, Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich do Rosji sprzed 1917 roku. Terytorium prawie to samo, ludzie prawie ci sami, waluta nazywa się dokładnie tak samo, stopnie w armii chyba mniej więc te same, a całość - to na pewno nie to samo.

Gdybyśmy mieli rok np. 1960 i ks. Michał Woźnicki mówił to co mówi i robił to co robi - nie miałby jakichkolwiek problemów.  Teraz, po Rewolucji - ma.

PS Intelektualnie i merytorycznie ks. Michał przerasta ks. Inspektora, który wypada dość żałośnie.

 10 
 dnia: Luty 24, 2018, 08:55:27 am 
Zaczęty przez abdi - Ostatnia wiadomość wysłana przez Aqeb
Jakby się komuś chciało to mógłby ktoś streścić? Bo sześć godzin to trochę za dużo...

Strony: [1] 2 3 ... 10
Forum Krzyż  |  Ostatnie wiadomości
Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.11 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!