Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Sierpień 21, 2018, 09:44:28 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Wspólnota Św. Brunona z Kolonii

https://www.facebook.com/EremitkiPl
205847 wiadomości w 5917 wątkach, wysłana przez 1465 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Waldek
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Ostatnie wiadomości
Forum Krzyż  |  Ostatnie wiadomości
Strony: [1] 2 3 ... 10

 1 
 dnia: Sierpień 20, 2018, 21:34:20 pm 
Zaczęty przez Anna M - Ostatnia wiadomość wysłana przez Anna M
Dziewica z Akita. Kontynuacja misji Matki Bożej Fatimskiej

(...)

"Trzecie i ostatnie Objawienie oraz trzecie przesłanie (13 października 1973 r.): "budzące grozę większą niż podczas Potopu"

W dniu 13 października 1973 roku, Najświętsza Dziewica, w 56. rocznicę ostatniego objawienia w Fatimie (13 października 1917), określiła charakter „wielkiej kary” i powiedziała, że będzie „kara większa niż Potop za czasów Noego, która to kara przejawi się poprzez ogień z Nieba. Unicestwi on większość ludzkości, zarówno dobrych jak i złych, nie oszczędzając ani zakonników, ani wiernych. Żyjący będą tak gnębieni, że aż pozazdroszczą zmarłym. Jedyną bronią będzie Różaniec i Znak [krzyża, przypis od redaktora]. Dziewica zapowiada również wewnętrzne spory w Kościele (kardynałowie przeciw kardynałom, biskupi przeciw biskupom), w Kościele będzie krążyć korupcja, a Zły pociągnie za sobą również wiele osób konsekrowanych. Nastąpią prawdziwe prześladowania uknute/zaplanowane przez diabła. Kościół będzie pełen zwolenników kompromisu. Diabeł będzie naciskać na wielu konsekrowanych, aby porzucili służbę Panu, a szczególną bezwzględność okaże duszom poświęconym Bogu."(I. Corona, cit., P. 21-23)."

(...)

https://adelantelafe.com/la-virgen-de-akita-la-continuacion-de-la-mision-de-la-virgen-de-fatima/

 2 
 dnia: Sierpień 20, 2018, 13:39:25 pm 
Zaczęty przez Anna M - Ostatnia wiadomość wysłana przez Anna M
Oczywiście że tak, to już jest bardzo smutny skutek nie przyczyna.  W 2002 roku było zamiatane pod dywan. W tej książce którą powyżej podałam;  odsłania kulisy tego wielkiego kryzysu Kościoła katolickiego w Stanach Zjednoczonych.  A teraz mamy 2018 rok, w końcu nie dało się już wmiatać po dywan.

 3 
 dnia: Sierpień 20, 2018, 13:09:57 pm 
Zaczęty przez Anna M - Ostatnia wiadomość wysłana przez gnome
Subkultura homo źródłem spustoszenia w Kościele
To nie źródło, to rezultat.

 4 
 dnia: Sierpień 20, 2018, 12:30:58 pm 
Zaczęty przez Nathanael - Ostatnia wiadomość wysłana przez Anna M
Dziś chrześcijanin musi bronić nie tylko wiary, ale także rozumu

 5 
 dnia: Sierpień 20, 2018, 12:28:47 pm 
Zaczęty przez Anna M - Ostatnia wiadomość wysłana przez Anna M
Zdaniem biskupa Roberta Morlino Kościół katolicki musi się odnowić, aby nazwać grzech po imieniu i go odrzucić, oraz przyznać, że kultura homoseksualna wśród niektórych duchownych wyrządziła jemu wielką szkodę. Ordynariusz diecezji Madison, w stanie Wisconsin reagując na doniesienia medialne, które pojawiły się w minionych dniach, wezwał katolików, aby podjęli akty zadośćuczynienia za grzechy diakonów, kapłanów i biskupów.

W liście pasterskim wydanym 18 sierpnia bp Morlino zwrócił uwagę, że zbyt długo pomniejszano rzeczywistość grzechu – „nie uznaliśmy grzechu za grzech – i usprawiedliwialiśmy grzech w imię błędnego pojęcia miłosierdzia. Pragnąc być otwartymi na świat, zbyt chętnie porzucaliśmy Drogę, Prawdę i Życie” – napisał amerykański hierarcha. Zauważył, że często oferowano ludziom pozory miłosierdzia i ludzkiego pocieszenia. Wskazał, że w Kościele jedynym miejscem na grzech jest konfesjonał.


Subkultura homo źródłem spustoszenia w Kościele
(...)
https://ekai.pl/subkultura-homo-zrodlem-spustoszenia-w-kosciele/

 6 
 dnia: Sierpień 20, 2018, 12:25:13 pm 
Zaczęty przez Anna M - Ostatnia wiadomość wysłana przez Anna M
Trudna, bardzo bolesna sprawa, przed tymi problemami,  Sodomą i Gomorą jak powiedział publicysta, dziennikarz Tomasz Wiścicki,  Kościół katolicki nie ucieknie, stwarza to problem napięć i sporów. Ciekawa rozmowa odsłaniająca wiele kulisów.

STARCIE CYWILIZACJI (odc. 227) - SKANDAL HOMOSEKSUALNY W KOŚCIELE W KOŚCIELE W USA
(...)
https://www.youtube.com/watch?v=PgExkH186N8


Tu piszą:

- To jest wielkie trzęsienie ziemi. Spowodował je zakaz publicznego sprawowania sakramentów, który kilka tygodni temu otrzymał abp Theodore Edgar McCarrick. Został również wykluczony z kolegium kardynalskiego – mówił ks. prof. Andrzej Kobyliński z Instytutu Filozofii Chrześcijańskiej UKSW.
(...)
https://www.polskieradio.pl/130/6699/Artykul/2176312,Sprawa-kardynala-McCarricka-Trzesienie-ziemi-w-Kosciele-katolickim-w-USAHerezja homoseksualna

Ideologia homoseksualna skutecznie zmienia nie tylko myślenie ludzi, ale także porządek prawny.

Kościół od początku swego istnienia musiał mierzyć się z różnymi herezjami. Dzisiaj raczej unika się słów „herezja”, „heretycy”. Wiadomo – polityczna poprawność! Niemniej jednak herezje, które zagrażają Kościołowi od wewnątrz, istnieją także dzisiaj. Papież Franciszek mówi o herezji neopelagianizmu i neognostycyzmu. Sadzę jednak, że dużo bardziej realną i niebezpieczną jest herezja homoseksualna. Przez 2 tys. lat wydawało się, że wszystko jest jasne. Stary i Nowy Testament dość jednoznacznie wskazują, że akty homoseksualne to zboczenie i grzech. Tradycja i Magisterium Kościoła były w tej kwestii zgodne. Lecz w ostatnich latach coś zaczęło się zmieniać. Ideologia homoseksualna skutecznie zmienia nie tylko myślenie ludzi, ale także porządek prawny. W konsekwencji zmienia się znaczenie tak podstawowych słów jak: małżeństwo, rodzina, płeć.

Homoseksualny punkt widzenia ujawnia się coraz bardziej wewnątrz Kościoła. W wielu środowiskach kościelnych istnieją rzeczywiste lobby homoseksualne, które – jak się wydaje – cierpliwie i systematycznie pracują nad radykalną zmianą nauczania nt. tej kwestii. Na internetowych stronach „La Nuova Bussola Quottidiana” ukazał się po włosku ciekawy wywiad z ks. Andrzejem Kobylińskim. Polski duchowny zauważa, że Kościół jest coraz głębiej podzielony w kwestii stosunku do tej ideologii. Nieoczekiwanie doszliśmy do sytuacji, w której w praktyce nie ma zgody co do trzech podstawowych kwestii. Po pierwsze, moralna ocena aktów homoseksualnych. Po drugie, stosunek do tzw. małżeństw homoseksualnych i adopcji dzieci przez takie pary. Po trzecie, dopuszczanie osób homoseksualnych do święceń kapłańskich, a potem do święceń biskupich. Ks. Kobyliński stawia tezę, że problem relacji pomiędzy homoseksualizmem a kapłaństwem jest fundamentalny dla przyszłości Kościoła. Bo nie chodzi tu tylko o jakiś osobisty nieład, grzech. Z kapłaństwem są ściśle związane inne sakramenty. Stąd ideologia homoseksualna w Kościele zmierza do zmiany logiki sakramentalnej. Ks. Kobyliński wskazuje na badania, z których wynika, że mamy do czynienia z „heteroseksualnym exodusem z kapłaństwa”. Chodzi o to, że są środowiska, w których heteroseksualni kandydaci do kapłaństwa lub heteroseksualni kapłani czują się nieswojo. W rezultacie odchodzą albo usuwają się na ubocze. Herezja homoseksualna sięga głęboko. Pytanie, jak ją skutecznie zwalczać.

https://www.gosc.pl/doc/4947486.Herezja-homoseksualna22 Nie będziesz obcował z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą. To jest obrzydliwość! - Ks. Kapłańska 18,22.

Co taki arcybiskup myślał nakładając szaty kapłańskie i wychodził do sprawowania Mszy św.?   W 2004 r. wyszła u nas w Polsce książka: George Weigel - Odwaga bycia katolikiem, który odsłania kulisy tego wielkiego kryzysu Kościoła katolickiego w Stanach Zjednoczonych. Stawia wiele pytań, na które nie zawsze jest odpowiedź.

 7 
 dnia: Sierpień 20, 2018, 09:09:44 am 
Zaczęty przez Andris krokodyl różańcowy - Ostatnia wiadomość wysłana przez gnome
Prymas Irlandii popłakuje o stanie Kościoła w Irlandii:

Cytuj
Przez ostatnie 40 lat w Kościele w Irlandii odnotowano ogromny spadek osób uczęszczających na Mszę, a jego moralny autorytet został zdruzgotany przez ujawnione skandale. W 1979 r. 93 proc. ludności deklarowało się jako katolicy, dziś jest to około 50 proc. Jako katolicy jesteśmy na terytorium misyjnym

Dlatego właśnie zgodnie z logiką posoborową:

Cytuj
Abp Martin zwraca uwagę, że przed nadchodzącym Światowym Spotkaniem Rodzin, Papież Franciszek spotkał się z wezwaniami do odpowiedzi na kwestie nadużyć seksualnych i ich tuszowania, praw osób homoseksualnych oraz roli kobiet w Kościele.

Wypiłem ten zepsuty kompot i dostałem rozwolnienia ... więc muszę teraz wypić jeszcze więcej tego kompotu - na pewno mi się polepszy!


*Źródło cytatów: https://www.pch24.pl/gorzkie-slowa-prymasa-irlandii--nasz-kraj-to-terytorium-misyjne-,62248,i.html

 8 
 dnia: Sierpień 20, 2018, 00:20:57 am 
Zaczęty przez michal260189 - Ostatnia wiadomość wysłana przez secessio
Szan. Panie Ministerze!
Jakieś głosa mnie dochodza, że tej jesieni krągłe rocznice wszelkiej maści independyści obchodzić w panskim państwie mają, a Pan mi tu z KONIECZNĄ IMPLEMENTACJĄ prawa sowchoźniczego wyjeżdzasz? Toć w historii zdarzało się, a i obce elementa jak Nullo, Garibaldi, czy jeden mikry Kosykanin "dał nam przykład jak zwyciężać mamy" a Pan w ogonie postępu będziesz w ten czas trudny się i nas ociągał? Wstyd i chańba.
Europejska panojczyzna na nas paczy i liczy (znowu:-) !
Avanti popolo!

 9 
 dnia: Sierpień 19, 2018, 17:54:51 pm 
Zaczęty przez michal260189 - Ostatnia wiadomość wysłana przez szymon
NASZ NEWS. Na polecenie ministra Brudzińskiego MSWiA wycofuje się z części przepisów dotyczących dostępu do broni

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji

W trakcie konsultacji dotyczących projektu ustawy o wykonywaniu działalności gospodarczej w zakresie
wytwarzania i obrotu materiałami wybuchowymi, bronią, amunicją oraz wyrobami i technologią o
przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym przeanalizowano dotychczasowe uwagi.
Uwagi i opinie zostały poddane wnikliwej analizie w odniesieniu do przygotowanego projektu. Minister
Joachim Brudziński polecił odstąpić od poniższych zapisów:
1. Odstąpienie od obowiązku dodatkowego znakowania broni już oznakowanej na podstawie obecnie
obowiązujących przepisów.
2. Odstąpienie od wymogu przeprowadzania badań lekarskich oraz przedstawiania zaświadczeń o
niekaralności przy rejestrowaniu broni pneumatycznej, broni sygnałowej, broni gazowo-alarmowej o
kalibrze powyżej 6 mm, reprodukcji broni czarnoprochowej rozdzielnego ładowania, jak również
odstąpienie od konsekwencji za niedopełnienie powyższych obowiązków.
3. Ograniczenie tylko do kategorii B zakazu posiadania magazynków o dużej pojemności do
samopowtarzalnej broni palnej centralnego zapłonu lub do powtarzalnej broni palnej centralnego
zapłonu.
4. Rezygnacja z obowiązku zwrotu magazynków o dużej pojemności. Zmieniony projekt jedynie umożliwi
ich zwrot w terminie 90 dni od dnia wejścia w życie ustawy.
5. Odstąpienie od obowiązku oznakowania broni czarnoprochowej rozdzielnego ładowania.
6. Rezygnacja z reglamentacji gromadzenia w muzeach broni palnej i umożliwienie – dopuszczalnego przez
dyrektywę – kolekcjonowania broni palnej kategorii A.
7. Odstąpienie od doprecyzowania zasad noszenia broni, w tym odstąpienie od zakazu noszenia broni
załadowanej poza miejscem zawodów sportowych przez osoby posiadające pozwolenie do celów
sportowych.
Celem prowadzonych w dalszym ciągu konsultacji i uzgodnień jest zagwarantowanie, aby postanowienia
projektu ograniczały się jedynie do koniecznej implementacji prawa UE.

 10 
 dnia: Sierpień 18, 2018, 12:45:54 pm 
Zaczęty przez docent0 - Ostatnia wiadomość wysłana przez Albertus
Tu znalazłem nagranie śpiewanej wersji polskiego tłumaczenia proklamacji Bożonarodzeniowej (z Martyrologium Rzymskiego na 25 grudnia): https://www.youtube.com/watch?v=BCtS5r4F0xw. Może o to chodzi Panu docent0.

Strony: [1] 2 3 ... 10
Forum Krzyż  |  Ostatnie wiadomości
Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.11 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!