Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czerwiec 03, 2020, 12:31:51 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Skauci św. Bernarda

http://ssbc.pl/
217212 wiadomości w 6263 wątkach, wysłana przez 1554 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Jotes
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Ostatnie wiadomości
Forum Krzyż  |  Ostatnie wiadomości
Strony: [1] 2 3 ... 10

 1 
 dnia: Dzisiaj o 12:22:07 
Zaczęty przez Wąski - Ostatnia wiadomość wysłana przez Wąski
Na ich stronie na fb nic jeszcze nie ma. Proponuję napisać do ks. Marcina Jasińskiego.

Czy w najbliższą niedzielę będzie Msza Św.?

Przepraszam, że nie napisałem ale Msza św. była. Następna planowa w ostatnią niedzielę czerwca.

 2 
 dnia: Dzisiaj o 11:32:42 
Zaczęty przez Aqeb - Ostatnia wiadomość wysłana przez Aqeb
Piątek, 5 czerwca, godz. 20.00.

 3 
 dnia: Dzisiaj o 08:17:24 
Zaczęty przez Anna M - Ostatnia wiadomość wysłana przez Sławek125
Faktycznie jest cos takiego. Juz nie pamietam przez jaką sekte byłem nagabywany, bo to lata temu było ale obiecywali, że w czasach ucisku przed końcem swiata wszyscy zostaną żywcem zabrani do nieba jakimś sposobem. Gośc mówił to zupełnie powaznie, a z pozoru był to powazny człowiek, fachowiec. Więc cos na rzeczy jest.

 4 
 dnia: Dzisiaj o 01:07:42 
Zaczęty przez docent0 - Ostatnia wiadomość wysłana przez docent0
Laudetur Jezus Chrystus et virginis Maryja!!!

simulation

20.02.2020 wyniesienie do rządów - intronizacja - przejęcie władzy
pogłoski z Chin o epidemii, pierwsze przypadki COVID-19 w Polsce
*1. Niezwykła trwała zmiana pogody na antygrypową, niemożliwość masowego podmieniania pacjentów
*2. Zamknięcie ludzi w klatkach, zatrzymanie gospodarki i masowy spadek ilości sumarycznej zgonów
*3. Brak 12% zgonów z całości zgonów do definicji epidemii
*4. Konieczność ukrywania podziału zachorowań na frakcje objawów: ciężkie, lekkie bez objawów
*5. Tlenoterapia i koncentratory tlenu, brak informacji o użyciu aparatów innych od respiratorów
*6. Konieczność ukrywania warstwowych statystyk porównawczych z poprzednich lat
*7. Skala zjawisk w Polsce kilkanaście razy mniejsza od "krajów bogatych i rozwiniętych gospodarczo"
*8. Dziś mamy 500 nowych zakażonych {{{z tego tylko 13 ma stan podgorączkowy .....}}}. Skoro nie ma      dodatkowych informacji, no to, tak też mogło być, może tak jest codziennie, bo nie piszą, że tak nie jest
*88a Załoga Biedronki i Lidla nie pokalana epidemią, pandemią - nikt nie chciał zachorować i nikogo nie udało się tak przebadać, żeby musiał zachorować, przynajmniej na kwarantannę, koszmar, to nie tak miało być
*9. A jak faktycznie nie ma epidemii, to jak Pan Bóg może ją zatrzymać? w sensie medycznym
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Na 100% mamy Króla Polski w Niebie.
Przecież tak zwany episkopat w Polsce nam tego na pewno nie wymodlił.
Bo, kiedy to, on się za nas modlił, żeby cuda wymodlić. Każden siedział we własnej piwnicy, bo razem to się kmiotki Boże bały. To nie było episkopatu tylko te kmiotki po piwnicach. Może nie mam racji, bo nie mam telewizora, to napiszcie: którzy, kiedy i co wymodlili???
-Adie.
Soli Deo gloria et virginis Maryja.
Ps.: i nie kapujcie jeden na drugiego, bo hadko czytać. Na razie nic nie będę więcej pisał, bo jestem za głupi. To mnie przekracza. Idę robić w ogródku.

 5 
 dnia: Czerwiec 02, 2020, 23:23:01 pm 
Zaczęty przez Anna M - Ostatnia wiadomość wysłana przez Anna M

Zacytowała pani książkę "Żywot i dzieła... ks. Holzhausera" we fragmencie, który wprowadził niektórych forumowiczów w błąd. Fragment sugeruje, jakoby ks. Holzhauser twierdził (?), że przed końcem świata nie będzie już Kościoła na ziemi, a tylko Kościół triumfujący w niebie. Należało to wyprostować za pomocą Pisma Św. i Ojców Kościoła, bo sumienie nie pozwala milczeć w tak ważnej sprawie. Normalnie Pismo Św. i Tradycja wystarcza. Pani wymaga specjalnej troski, bo zamiast Przekazowi przytaknąć, mnoży pani puste słowa. Dlatego teraz zacytuję samego ks. Holzhausera. Pisze on tak:
(...)
Źródło: http://www.ultramontes.pl/idolum_pl.htm)To podałam co tu widać,  podałam w pierwszym wpisie i teraz link do całej hagiografii ks. dr J. Górki, „Żywot i dzieła wielebnego sługi Bożego Bartłomieja Holzhausera”, wyd. Tarnów 1908 r. ale żeby się wypowiadać to trzeba chociaż tam zajrzeć, a odnośnie tego co pogrubiłam w cytacie z pana wypowiedzi,  to wypowiadać się nie będę, bo szkoda czasu i klawiatury. Odnośnie podanego cytatu z ultramontes, to podawałam link do tego dwa lata temu tu: (i tekst mi znany)

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,9710.msg216419.html#msg216419Oczywiście Antychryst nie narodził się w 1855 roku (i pół!) i to jest najlepsze świadectwo ze strony ks. Holzhausera, bo przywołuje ono ludzi do porządku, aby wierzyli w Pismo Święte i Traditio, a nie w spekulacje wizjonerów. Oczywiście ks. Holzhauser zasadniczo głosił prawdę - w tym wszystkim, co czerpał z Pisma Świętego i Traditio Kościoła, a czerpał bardzo wiele i szkoda że nie wszystko. Natomiast głosił nieprawdę w tym, co się z Pismem Św. i Traditio rozmija. Należy więc najpierw poznawać Pismo Święte i Ojców Kościoła, zbudować mocny kręgosłup doktrynalny (czyli wiarę w prawdę), a dopiero potem ryzykować czytanie wizjonerów, gdzie trudno cokolwiek zweryfikować, oddzielić prawdę objawioną od spekulacji i emocji. Byłoby mniej zamieszania na forach katolickich. Człowiek, który ma prawidłowy kręgosłup doktrynalny, wie od razu, czy Kościół będzie na ziemi aż do końca świata, więc taki człowiek od razu odrzuca spekulację, że Kościoła na ziemi nie będzie. Taki człowiek może czytać wizjonerów, bo ich weryfikuje. Co ciekawe ogromna część protestantów wierzy w tak zwane pochwycenie przed wielkim uciskiem, czyli właśnie w to, że Kościoła na ziemi nie będzie, gdy zapanuje Antychryst. Wierzą oni, że Kosciół będzie triumfujący na kilka lat przed końcem świata, tak że na ziemi go nie będzie. Być może ekumenizm wymaga sugerowania takich bzdur Kościołowi katolickiemu.

W przeciwieństwie do pana nie mam zamiaru mnożyć pustych słów i pisemnego słowotoku, tylko krótko:

"Mądremu wystarczą dwa słowa, a głupiemu to i referatu mało - jak powiedział Sofronow." - rzekł był Stanisław Anioł w "Alternatywy 4".


 6 
 dnia: Czerwiec 02, 2020, 19:16:18 pm 
Zaczęty przez Anna M - Ostatnia wiadomość wysłana przez Sławek125
No jasne panie rysiu, że jakby nie byli głupi to by byli mądrzy. Włoch nie bedzie sie obnosił z papiezem-Włochem, bo mieli ich z cwierć tysiąca i zadnego wrażenia to na nim nie robi. Francuz nie potrzebuje sobie poprawiac samopoczucia znanym Francuzem, bo wystarczy otworzyć encyklopedie literatury, mużyki, nawet sportu i tłumy tam wystepują. Podobnie z Niemcami, Rosjanami czy Holendrami, chociaz ci ostatni niby mało liczebnie narodek. Polak sie podnieca jak w napisach końcowych jakiegoś filmu pojawi sie polskie nazwisko wózkarza albo w prasie na Jamajce napisali o pierogach. To przypadłośc małych i mało zdolnych narodów, co przesrali swoje 5 minut w historii i teraz podniecaja sie Lewandowskim. Wystarczy zaglądnąc po filmiki z jego bramkami. Zaraz pan zobaczysz taki, polish power, he's from Poland. Zobacz pan na filmy z Beckhamem albo Jordanem, jest tam coś o tym skąd oni są? Każdy wie i nie ma potrzeby robic z siebie debila. Dlatego jedni kultywują mit Wałęsy, bo to Polak bardzo znany, a inni JPII bo to Polak najbardziej znany. Klasyka kompleksów małego człowieczka co chce swiecic światłem odbitym. Takim samym swiatłem świeci polski Kościół, kompletne beztalencie. Na palcach jednej reki mozna policzyć liczące sie postaci Koscioła pochodzące z Polski, taki co jakieś pietno wywarły. Przyznał to nawet w przypływie szczerosci kard. Glemp i pamietam, że z entuzjazmem przyjęte to nie było. Inna sprawa, to polityka wyławiania talentów, bo takie nawet w Polsce się zdarzają. Sa wyławianie i natychmiast handlowane bez oszlifowania, a tacy co chcieliby na miejscu cos osiągnąc lądują na smietniku, bo debile przy nich za bardzo sie odznaczają. Tak to jest panie rysiu w państwie, robocie i w Kosciele i nic pan nie poradzisz.

 7 
 dnia: Czerwiec 02, 2020, 18:56:36 pm 
Zaczęty przez Anna M - Ostatnia wiadomość wysłana przez jotef
Cytat: Anna M

Spokojna głowa Szanownego! Teologów i "teologów" mamy dziś pod dostatkiem, także warto co nie co przeczytać z historii Kościoła i żywota innych.

[...]

Proponuję poczytać więcej o tym świątobliwym Słudze Bożym, który w swoim krótkim - 45-letnim zaledwie życiu - doznał około dziesięciu „proroczych” wizji. Miewał też różne inne niezwykłe doświadczenia mistyczne. Już jako jedenastolatkowi, objawili mu się Matka Boża i Pan Jezus. Doświadczył też cudownego uzdrowienia z zarazy.

W tej książce w XIII rozdziale: "O pismach Holzhausera" - od strony 100 (pdf) a 186 strona książki, a o Siedmiu Okresach Kościołach zaczyna się na stronie 102 (pdf) a 190 strona książki.

http://pbc.biaman.pl/Content/31119/Zywot%20i%20dziela%20wielebnego%20slugi.pdf


Zacytowała pani książkę "Żywot i dzieła... ks. Holzhausera" we fragmencie, który wprowadził niektórych forumowiczów w błąd. Fragment sugeruje, jakoby ks. Holzhauser twierdził (?), że przed końcem świata nie będzie już Kościoła na ziemi, a tylko Kościół triumfujący w niebie. Należało to wyprostować za pomocą Pisma Św. i Ojców Kościoła, bo sumienie nie pozwala milczeć w tak ważnej sprawie. Normalnie Pismo Św. i Tradycja wystarcza. Pani wymaga specjalnej troski, bo zamiast Przekazowi przytaknąć, mnoży pani puste słowa. Dlatego teraz zacytuję samego ks. Holzhausera. Pisze on tak:

"Albowiem w roku 1855 i 1/2 bestia [tj. Antychryst] się urodzi, a zatem w wieku dziewiętnastym i będzie żyć 55 i 1/2 roku; w największej okropności i niezmiernej mocy szaleć będzie z fałszywymi prorokami swymi Kościół niszczyć i trzodę Chrystusa rozpraszać i mordować, i wszystkich wiernych zabijać wskutek mocy, jaka mu dana na 42 miesiące nad każdym plemieniem i każdym ludem, każdym językiem i narodem, aby Świętych Pańskich zawojowywał i przemagał, podczas gdy ona bestia w pełności panowania swego siedzieć będzie." (Najpewniejsze Proroctwo. Ks. B. Holzhausera [(1613-1658)] Objaśnienia do Objawienia św. Jana Apostoła. Źródło: http://www.ultramontes.pl/idolum_pl.htm)

Oczywiście Antychryst nie narodził się w 1855 roku (i pół!) i to jest najlepsze świadectwo ze strony ks. Holzhausera, bo przywołuje ono ludzi do porządku, aby wierzyli w Pismo Święte i Traditio, a nie w spekulacje wizjonerów. Oczywiście ks. Holzhauser zasadniczo głosił prawdę - w tym wszystkim, co czerpał z Pisma Świętego i Traditio Kościoła, a czerpał bardzo wiele i szkoda że nie wszystko. Natomiast głosił nieprawdę w tym, co się z Pismem Św. i Traditio rozmija. Należy więc najpierw poznawać Pismo Święte i Ojców Kościoła, zbudować mocny kręgosłup doktrynalny (czyli wiarę w prawdę), a dopiero potem ryzykować czytanie wizjonerów, gdzie trudno cokolwiek zweryfikować, oddzielić prawdę objawioną od spekulacji i emocji. Byłoby mniej zamieszania na forach katolickich. Człowiek, który ma prawidłowy kręgosłup doktrynalny, wie od razu, czy Kościół będzie na ziemi aż do końca świata, więc taki człowiek od razu odrzuca spekulację, że Kościoła na ziemi nie będzie. Taki człowiek może czytać wizjonerów, bo ich weryfikuje. Co ciekawe ogromna część protestantów wierzy w tak zwane pochwycenie przed wielkim uciskiem, czyli właśnie w to, że Kościoła na ziemi nie będzie, gdy zapanuje Antychryst. Wierzą oni, że Kosciół będzie triumfujący na kilka lat przed końcem świata, tak że na ziemi go nie będzie. Być może ekumenizm wymaga sugerowania takich bzdur Kościołowi katolickiemu.


 8 
 dnia: Czerwiec 02, 2020, 18:38:01 pm 
Zaczęty przez Młody Zgred - Ostatnia wiadomość wysłana przez Licht
Potwierdzam - niska frekwencja, większość bierze do łapy. Dodalbym jeszcze, że informacje o NUMERZE KONTA są wszędzie eksponowane, czy to na stronie, czy na Facebooku, czy w gablocie z ogłoszeniami. Zdaje się że papież ogranicza transmisję ze swoich mszy, aby dać ludziom sygnał że już czas wracać do kościołów.

 9 
 dnia: Czerwiec 02, 2020, 17:51:50 pm 
Zaczęty przez Anna M - Ostatnia wiadomość wysłana przez Anna M
W pierwszym wpisie zamieszczona jest rozmowa  z ks. Federico Bortoli, który przeprowadza najbardziej dogłębne studium, w jaki sposób możliwe było rozdzielanie komunii św. na rękę,  napisał książkę, która jest jednocześnie jego rozprawą doktorską w prawie kanonicznym. Książka ukazała się w 2018 roku we Włoszech.

To jest ta książka:
http://www.unavox.it/ArtDiversi/DIV3403_Card-Sarah_Rpensare_modo_distribuire_Comunione.html

Poniżej fragment tłumaczenia z przedmowy kard. Saraha -prefekta Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów z tej książki.

"Ale jak to możliwe, że praktyka przyjmowania Komunii świętej na rękę mogła się tak bardzo upowszechnić?

Kardynał Sarah poprzedził dzieło księdza Bortoli napisane po włosku poświęcone przyjmowaniu Komunii św. na rękę. Przedmowa kardynała została opublikowana tutaj, w języku włoskim. Fragmenty za pośrednictwem FC:

Ale jak to możliwe, że praktyka przyjmowania Komunii świętej na rękę mogła się tak bardzo upowszechnić? Odpowiedzi udziela nam ks. Bortoli, popartej dokumentami dotychczas niepublikowanymi, niezwykłymi pod względem jakości i ilości. Był to proces, który nie był przejrzysty, przejście od tego, co Memoriale Domini przewidywało jako jedynie specjalne przyzwolenie (koncesję), do praktyki, która jest dziś powszechnie stosowana. (…)

Niestety, podobnie jak w przypadku języka łacińskiego, a także reformy liturgicznej, która powinna była być jednorodnym rozwinięciem istniejących obrzędów, specjalne przyzwolenie (koncesja) [na przyjmowanie Komunii św. na rękę] stało się łomem, którym wyłamano a potem opróżniono sejf ze skarbów liturgicznych Kościoła.

Pan prowadzi sprawiedliwych „prostymi drogami” (Mdr 10,10), a nie podstępami; dlatego oprócz przedstawionych powyżej motywacji teologicznych wydaje się, że sam sposób rozprzestrzeniania się praktyki Komunii św. na rękę został narzucony w sposób niezgodny z Bożymi drogami.

„Liturgia składa się z wielu małych obrzędów i gestów - każdy z nich może wyrażać postawy pełne miłości, synowskiego szacunku i uwielbienia wobec Boga. Właśnie dlatego należy promować piękno, znaczenie i wartość duszpasterskiej praktyki wypracowanej w ciągu wielowiekowego trwania i tradycji Kościoła: akt przyjmowania Komunii Świętej na język i na kolanach.

Wielkość i szlachetność człowieka, a także najwyższy wyraz miłości do Stwórcy, wyrażają się poprzez klękanie przed Bogiem. Sam Jezus modlił się na kolanach w obecności Swego Ojca. (…)

Dlaczego więc tak bardzo zależy nam na przyjmowaniu Komunii św. w postawie stojącej i na rękę?

Skąd ta postawa wyrażająca brak poddania się znakom Bożym?

Moim zdaniem to ważne pytanie, nad którym Kościół musi się dziś zastanowić i przemyśleć tę kwestię. Jest to akt uwielbienia i miłości, który każdy z nas może ofiarować Jezusowi Chrystusowi Bardzo się cieszę, że tylu młodych ludzi decyduje się przyjąć Pana z czcią, na kolanach i na język. Niech dzieło ks. Bortoli zachęca do ogólnej refleksji na temat tego, jak szafować Komunię świętą; jak wspomniałem na początku przedmowy, właśnie obchodziliśmy stulecie Objawień w Fatimie i zachęcamy do nadziei na pewny triumf Niepokalanego Serca Maryi: wtedy również prawda o liturgii zatriumfuje”.

https://www.lesalonbeige.fr/mais-comment-la-pratique-de-recevoir-leucharistie-dans-la-main-a-t-elle-pu-se-repandre-dune-telle-maniere/ 10 
 dnia: Czerwiec 02, 2020, 17:06:58 pm 
Zaczęty przez Anna M - Ostatnia wiadomość wysłana przez rysio
Cytuj
.  Ci zachodni katolicy nie są skrępowani gorsetem wielkiego i wynikającą z tego megalomanią. Nasi nie odważą sie slowa powiedziec, bo jakby nie krecili, to wielki Słowianin będzie musiał wypłynąc nawet jako postac historyczna.   

Aby stac się zakladnikiem "kultu jednostki" trzeba być głupim. Zero myślenia krytycznego.
Tymniemniej nie obwiniajmy Wielkiego Słowianina za nasze tchórzostwo i głupotę. To by było zbyt proste, to zdejmowałoby z nas ciężar winy.

Ci na zachodzie nie mają skrępowanego umysłu, nie dlatego, że JPll byl Polakiem a nie Belgiem czy Wlochem ale dlatego, że mają odwagę myśleć.

Nie szukajmy usprawiedliwienia: JP ll, wojna, Katyń....Tusk....Covid 19  ;)

Strony: [1] 2 3 ... 10
Forum Krzyż  |  Ostatnie wiadomości
Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.11 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!