Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Grudzień 12, 2017, 14:52:23 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Wspólnota Św. Brunona z Kolonii

https://www.facebook.com/EremitkiPl
202598 wiadomości w 5827 wątkach, wysłana przez 1411 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Komtur
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Ostatnie wiadomości
Forum Krzyż  |  Ostatnie wiadomości
Strony: [1] 2 3 ... 10

 1 
 dnia: Dzisiaj o 13:19:00 
Zaczęty przez Andrzej75 - Ostatnia wiadomość wysłana przez abdi
Wychodząc z takiego założenia, to np. św. Atanazy powinien był ogłosić, ze tron Piotrowy jest pusty i nie ma papieża. A jak wiadomo tego nie zrobił. Podobnie i inni oponenci błędów papieskich z przeszłości. Byli posłuszni papiestwu w tym w czym papieże byli zgodni z Tradycją będąc zarazem w opozycji w tych kwestiach, w których błądzili. Dopóki Kościół swoim autorytetem nie ogłosi oficjalnie, że dany papież w rzeczywistości nie był papieżem, katolik jest zobowiązany traktować go jako następcę Piotra

 2 
 dnia: Dzisiaj o 13:08:09 
Zaczęty przez Andrzej75 - Ostatnia wiadomość wysłana przez szkielet
Dobrze, że linia fsspx jest inna, domorośli teolodzy ograniczają swoją działalność do internetu.

Dziwne, że tylu ludzi może żyć w nieświadomości, w takim wypadku katolickim obowiązkiem jest chyba uświadomienie im tego... Może pan wydrukować swoje posty, zrobić z nich broszurki, te umieścić w takich stojaczkach i stawać w różnych miejscach z swoim mieście.
Skoro w Korei N wszyscy żyją w świadomości, że w ich kraju jest super i ich przywódca wie najlepiej jak powinno być to w kościele posoborowym wygląda to podobnie, a pan jest tego najlepszym przykładem.

 3 
 dnia: Dzisiaj o 13:02:14 
Zaczęty przez Fidelis - Ostatnia wiadomość wysłana przez szkielet

2) Nicolaum.

?
Problem ze zrozumieniem pytania p. dernapola?

 4 
 dnia: Dzisiaj o 13:01:43 
Zaczęty przez Andrzej75 - Ostatnia wiadomość wysłana przez sm
Dobrze, że linia fsspx jest inna, domorośli teolodzy ograniczają swoją działalność do internetu.

Dziwne, że tylu ludzi może żyć w nieświadomości, w takim wypadku katolickim obowiązkiem jest chyba uświadomienie im tego... Może pan wydrukować swoje posty, zrobić z nich broszurki, te umieścić w takich stojaczkach i stawać w różnych miejscach z swoim mieście.


 5 
 dnia: Dzisiaj o 12:50:12 
Zaczęty przez Fidelis - Ostatnia wiadomość wysłana przez sm

2) Nicolaum.

?

 6 
 dnia: Dzisiaj o 09:41:59 
Zaczęty przez Fidelis - Ostatnia wiadomość wysłana przez Bartek
1) Dobrze.
Rzeczownik filius (syn) oraz imiona własne na -ius mają w woka- tiwie zakończenie -i, np. mi fili – mój synu, Vergili – Wergiliuszu.

2) Nicolaum.

 7 
 dnia: Dzisiaj o 00:15:38 
Zaczęty przez Andrzej75 - Ostatnia wiadomość wysłana przez LUK
@ LUK - ok, ale do momentu ogłoszenia przez kompetenty do tego organ, czyli najpewniej kardynałów współczesnych albo przyszłuych, katolik jest w obowiązku traktować osobe urzędującą na Watykanie jako papieża. Z tego co wiem wszelcy oponenci papieskich błędów, jak chociażby Atanazy, nie glosili, że  papieża

Szanowny panie abdi może sobie pan uznawać "papę" za papieża(formalnego i materialnego) tylko będzie miał pan problem jak większość posoborowego duchowieństwa bo jak
"papa" coś ogłasza lub zobowiązuję to trzeba słuchać jak ktoś go uznaję za 100 % katolika TO MUSI GO SŁUCHAĆ !  np. Jan Paweł II mówi KPK 1983 i w dwóch encyklikach, że interkomunia jest możliwa przy minimalnym wysiłku ze strony schizmatyków czy heretyków, (i na odwrót dla katolików u schizmatyków) a to zwyczajna profanacja. I co popiera pan interkomunię uznaje pan to prawo JAKO PRAWO KOŚCIOŁA ŚW. które dopuszcza profanację Najś. Sakramentu ? ABSURD !

Oraz Jan Paweł II tak zatwierdza kpk 1983 r.:
"Zatem ufni w pomoc łaski Bożej, wsparci autorytetem świętych Apostołów Piotra i Pawła, opierając się na pewnej wiedzy oraz na zdaniu biskupów całego świata, którzy z nami w duchu kolegialnym współpracowali, najwyższą - jaką mamy - władzą, tą naszą konstytucją, ważną na przyszłość, obecny Kodeks, tak jak jest sporządzony i przejrzany, promulgujemy i polecamy, aby miał odtąd moc prawa dla całego Kościoła łacińskiego, i wszystkich, których to dotyczy, trosce i pilności przekazujemy do zachowywania. Aby zaś wszyscy te przepisy mogli poznać i zrozumieć, zanim zostaną wprowadzone w życie postanawiamy i nakazujemy, aby one moc obowiązującą otrzymały od pierwszego dnia Adwentu 1983 r. Bez względu na jakiekolwiek przeciwne zarządzenia, postanowienia, przywileje, nawet wymagające specjalnej i osobnej wzmianki, jak również na przeciwne zwyczaje".

Niech sobie pan sam dopowie czy Franciszek jest katolikiem w 100% i w 100% papieżem, jak tak dla pana TO MA PAN OBOWIĄZEK NIE TYLKO GO uznawać, ALE również GO SŁUCHAĆ bo jak to jest jak by pan go uznawał i nie słuchał ????

PROSZĘ przytoczyć magisterium Kościoła że mam obowiązek nie katolika uznawać za katolika lub papieża nie katolika za papieża katolickiego w 100%...i mam być takiemu
nie katolikowi "papieżowi" POSŁUSZNY...
chętnie poczytam.

Papież nie może być „katolikiem” tylko czasami. Albo Papież jest „katolikiem” i jest Papieżem we wszystkich swych czynach. We wszystkich jego rozporządzeniach należy się mu podporządkować, to znaczy w sposób stały („habituellement”). Albo papież nie jest „katolikiem” i nie ma prawa, by mu się podporządkowywano, bowiem nie jest Papieżem formalnie. Albo jedno, albo drugie. Jedno wyklucza drugie.

Tak jak pisałem gdzie indziej "papa" może być co najwyżej materialnym papieżem i nie należy mu się żadne posłuszeństwo. Ale to rozstrzygnie normalny papież
jak przyjdzie, a orzeknie od kiedy czy w ogóle Paweł VI do Franciszka byli papieżami czy nie lub od kiedy nie byli.

https://pelagiusasturiensis.wordpress.com/2017/06/01/teza/
https://pelagiusasturiensis.wordpress.com/2017/07/01/zarzut-teza/

Można takich przykładów mnożyć wiele Franciszek zaprzecza, że Kościół Św. nie ma jedności to jawna formalna herezja.(z tego nie osądzam go czy popadł w herezje formalną
a jedynie stwierdzam , że głosi herezje formalną)
http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,7585.msg208890.html#msg208890

Jan Paweł II  w Catechesi tradendae w 1979, gdy oświadczył w tej encyklice, że powinno się uczyć dzieci iż niekatolickie religie są środkami zbawienia. „Jest rzeczą niezmiernie ważną, aby lojalnie i poprawnie zostały przestawione inne Kościoły i wspólnoty kościelne, za pomocą których Duch Chrystusa nie wzbrania się przynosić zbawienia.” (Catechesi tradendae, nr 32).   też jest pan tego znania popiera pan w tym Jana Pawła II słucha go pan w tej kwestii ?
https://opoka.org.pl/biblioteka/W/WP/jan_pawel_ii/adhortacje/catechesi.html

Oraz Jan Paweł II twierdził, że Sobór został zwołany z "inspiracji Ducha Świętego" oraz że "posłuszeństwo Soborowi jest posłuszeństwem wobec Ducha Świętego"
Redemptor Hominis i Przemówienie wygłoszone do Świętego Kolegium zrelacjonowane w "Documentation Catholique" (Paris), 1975, pp. 1002-1003.

JEST PAN POSŁUSZNY W CAŁOŚCI soborowi WATYKAŃSKIEMU II ? Jeśli nie to nie jest pan posłuszny Duchowi Św.
Jeśli tak to musi pan AKCEPTOWAĆ pseudo ekumenizm itp błędy tego soboru a sobór W CAŁOŚCI.

Musi pan się opowiedzieć nie ma trzeciej drogi.

Ma pan JEDEN OBOWIĄZEK zachować CAŁĄ wiarę Św. a nie słuchać tych co choćby dopuszczają herezje błędy i inne bzdury i głoszą je jako NAUKĘ KOŚCIOŁA Św.

Tak przyjdzie normalana Katolicka HIERARCHIA i pozmiata całe posoborowie w co NIE WĄTPIĘ !

Drogi panie o to się módlmy, żeby przyszedł normalny katolicki papież (lub obecny "papa" nie katolik się nawrócił  z
kilkoma "kardynałami" lub "biskupami".

 8 
 dnia: Grudzień 11, 2017, 23:34:23 pm 
Zaczęty przez Anna M - Ostatnia wiadomość wysłana przez Anna M
Taka wiadomość podana w diecezji płockiej (http://diecezjaplocka.pl/dla-ksiezy/okolnik/okolnik-342017):

Na prośbę ks. biskupa Artura G. Mizińskiego, Sekretarza Generalnego Konferencji Episkopatu Polski przekazujemy informację dotycząca ks. Piotra Glasa. Ten były członek Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej, a obecnie pracujący w diecezji Portsmouth w Wielkiej Brytanii, w ostatnim czasie prowadzący w Polsce wiele sesji rekolekcyjnych, dni skupień oraz warsztatów – nie posiada formalnej zgody na pełnienie posługi egzorcysty. Ponadto, podając się za egzorcystę, dopuszcza się on praktyk, których nie wolno stosować.

Płock, dnia 7 grudnia 2017 r.
Ks. Piotr Grzywaczewski
Kanclerz Kurii
Ci co przekazali tę informację dalej, to "zatroskani katolicy".

 9 
 dnia: Grudzień 11, 2017, 22:41:28 pm 
Zaczęty przez Andrzej75 - Ostatnia wiadomość wysłana przez abdi
@ LUK - ok, ale do momentu ogłoszenia przez kompetenty do tego organ, czyli najpewniej kardynałów współczesnych albo przyszłuych, katolik jest w obowiązku traktować osobe urzędującą na Watykanie jako papieża. Z tego co wiem wszelcy oponenci papieskich błędów, jak chociażby Atanazy, nie glosili, że  papieża

 10 
 dnia: Grudzień 11, 2017, 20:49:31 pm 
Zaczęty przez Fidelis - Ostatnia wiadomość wysłana przez dernapol
Proszę o pomoc w przetłumaczeniu na potrzeby formuły chrzcielnej imion w wołaczu: "Mikołaju Wawrzyńcze".
"Nicoläe Laurenti"?
Jaką formę przyjmie imię Mikołaj w oracjach: "hunc famulum tuum N."?

Strony: [1] 2 3 ... 10
Forum Krzyż  |  Ostatnie wiadomości
Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.11 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!