Forum Krzyż

Novus Ordo => Kościół posoborowy => Wątek zaczęty przez: etratio w Maja 13, 2019, 15:38:37 pm

Tytuł: "nie dobra, ale dobro Kościoła jest najważniejsze"
Wiadomość wysłana przez: etratio w Maja 13, 2019, 15:38:37 pm
Jestem pod wrażeniem tego tekstu:

 https://www.pch24.pl/grzegorz-kucharczyk--diagnoza-benedykta--dotkniecie-sedna-sedn,67970,i.html#ixzz5noCgMBtM

"Dlaczego sprawujący swój pontyfikat Benedykt XVI nie napisał jasno i bez ogródek z czym mieliśmy i mamy do czynienia w niektórych instytucjach, które miały formować przyszłych kapłanów, a stały się – używając języka biblijnego – „jaskiniami zbójców”? Dlaczego tych słów nie usłyszeliśmy, gdy miał „władzę kluczy”? Zbawiciel, gdy usłyszał szemranie swoich uczniów o Jego „twardych słowach”, tylko je wzmocnił, choć oznaczało to odejście wielu jego uczniów (por. szósty rozdział Ewangelii św. Jana). Cóż takiego złego, by się stało, czego już w Kościele nie ma (czytaj: faktyczna schizma), w przypadku opisania przez urzędującego papieża odrażających działań homoseksualnych klik wewnątrz Kościoła? Zablokowanie kont banku watykańskiego? Przypomnijmy sobie, który z apostołów trzymał pieczę nad wspólną kasą Dwunastu. Takich „stróżów” dóbr Kościoła nic nie jest w stanie obłaskawić. Zresztą, jak mawiał św. Pius X, nie dobra, ale dobro Kościoła jest najważniejsze".

Nie umiałbym lepiej sam tego wypowiedzieć:

"Idea lepszego Kościoła stworzonego przez nas jest w rzeczywistości propozycją diabła, przy pomocy której chce nas odwieść od Boga żywego, poprzez oszukańczą logikę, na którą zbyt łatwo dajemy się nabierać”. Papież–emeryt pisze o szerzącym się wśród duchownych „postrzeganiu Kościoła jako czegoś, co musimy wziąć w nasze dłonie i zaprojektować na nowo” i przestrzega: „własnoręcznie zmajstrowany Kościół nie może stanowić nadziei”.


I trzeźwy komentarz:

"błędne interpretowanie programu odnowy przedstawionego przez Sobór Watykański II? - Błędne? Skoro tworzy się na SWII anty-Syllabus, jak to powiedział sam kard. Ratzigner o Gaudium et Spes, albo przedstawia się nauczanie o wolności religijnej, która została potępiona nieomylnie ex cathedra ! przez papieża Piusa IX w "Quanta Cura", odrzuca się niezmienne rozumienie dogmatów extra ecclesia nulla salus i o Mistycznym Ciele Chrystusa, propaguje się fałszywy ekumenizm potępiony wcześniej przez Kościół w "Mortalium animos" przez Piusa XI, to my mówimy o tworzeniu czegoś alternatywnego względem dotychczasowego Kościoła, a dokładniej przeciwnego "anty-K...". Jest to jednocześnie zniszczenie autorytetu Kościoła, który trzymał się niezmiennie tego samego nauczania, a wraz z SWII zmienił zdanie. To jest farsa i sprowadzenie Kościoła Chrystusowego do poziomu sekty protestanckiej. Pozostaje tylko powtórzyć za św. Cyprianem: Kościół, dzieło Boskie w dzieło ludzkie zamienili".