Forum Krzyż

Novus Ordo => Kościół posoborowy => Wątek zaczęty przez: Anna M w Sierpnia 17, 2018, 19:29:17 pm

Tytuł: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Sierpnia 17, 2018, 19:29:17 pm
“Wstyd i smutek” – Watykan po raporcie z Pensylwanii

Dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Greg Burke wydał komunikat w związku z ogłoszeniem we wtorek 14 sierpnia 1300-stronicowego raportu stanowiącego wynik prawie dwuletniego śledztwa prowadzonego przez wielką ławę przysięgłych Pensylwanii.
“W odniesieniu do raportu opublikowanego w tym tygodniu w Pensylwanii, istnieją dwa słowa, które mogą wyrazić uczucia w obliczu tych strasznych przestępstw: wstyd i smutek” – wskazał w komunikacie rzecznik prasowy Watykanu. “Stolica Apostolska traktuje z wielką powagą pracę Śledczej Wielkiej Ławy Przysięgłych Pensylwanii i wytworzony przez nią obszerny Raport Tymczasowy. Stolica Apostolska jednoznacznie potępia molestowanie seksualne nieletnich” – podkreślił.

(...)

https://ekai.pl/wstyd-i-smutek-watykan-po-raporcie-z-pensylwanii/Na blogu RorateCaeli:

Pennsylvania Prawda: Jan XXIII, Paweł VI i Jan Paweł II nie byli świętymi

(https://4.bp.blogspot.com/-fTa95aZmKYE/W3Qe-ksf0cI/AAAAAAAAUXU/aiTt3cx-yVQTEh-wqJef9ajcPJbAjcycgCLcBGAs/s1600/vvvv.jpeg)

Kolejny tydzień i kolejny ogromny skandal w amerykańskim Kościele.

Największą część potwornych epizodów udokumentowanych w raporcie Wielkiej Ławy Przysięgłych  wydarzyło się w pontyfikatach Jana XXIII, Pawła VI i Jana Pawła II. Niektóre zdarzały się wcześniej. Ale gdy Kościół "otworzył się na świat", zgodnie z pragnieniem Jana XXIII, światowe zachowania coraz bardziej przeniknęły do ​​Kościoła.

Okropne epizody reprezentują tylko to, co można znaleźć w zaledwie sześciu diecezjach jednego stanu jednego kraju: gnicie przebiega szeroko i głęboko.

Jak kanonizowano Jana XXIII i Jana Pawła II? Ich systematyczne niepowodzenia w nominacji biskupów były potworne. Jak Franciszek mógł beatyfikować i teraz kanonizować Pawła VI, jednego z najgorszych papieży w historii, którego nominacje na całym świecie, a także w Stanach Zjednoczonych, sprawiły, że to, co złe, było naprawdę okropne?

Bądźmy szczerzy: jako administratorzy, Jan XXIII, Paweł VI i Jan Paweł II nie byli świętymi. Mogli zostać w sposób uzasadniony wpisani na listę świętych, ale ich kanonizacja z wyraźnym obrzędem, z każdym mijającym tygodniem, była okropnym błędem.

(...)

https://rorate-caeli.blogspot.com/2018/08/the-pennsylvania-truth-john-xxiii-paul.html


I tu piszą:

https://adelantelafe.com/la-verdad-sobre-lo-de-pennsylvania-ni-juan-xxiii-ni-pablo-vi-ni-juan-pablo-ii-fueron-santos/

Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Sierpnia 20, 2018, 12:25:13 pm
Trudna, bardzo bolesna sprawa, przed tymi problemami,  Sodomą i Gomorą jak powiedział publicysta, dziennikarz Tomasz Wiścicki,  Kościół katolicki nie ucieknie, stwarza to problem napięć i sporów. Ciekawa rozmowa odsłaniająca wiele kulisów.

STARCIE CYWILIZACJI (odc. 227) - SKANDAL HOMOSEKSUALNY W KOŚCIELE W KOŚCIELE W USA
(...)
https://www.youtube.com/watch?v=PgExkH186N8


Tu piszą:

- To jest wielkie trzęsienie ziemi. Spowodował je zakaz publicznego sprawowania sakramentów, który kilka tygodni temu otrzymał abp Theodore Edgar McCarrick. Został również wykluczony z kolegium kardynalskiego – mówił ks. prof. Andrzej Kobyliński z Instytutu Filozofii Chrześcijańskiej UKSW.
(...)
https://www.polskieradio.pl/130/6699/Artykul/2176312,Sprawa-kardynala-McCarricka-Trzesienie-ziemi-w-Kosciele-katolickim-w-USAHerezja homoseksualna

Ideologia homoseksualna skutecznie zmienia nie tylko myślenie ludzi, ale także porządek prawny.

Kościół od początku swego istnienia musiał mierzyć się z różnymi herezjami. Dzisiaj raczej unika się słów „herezja”, „heretycy”. Wiadomo – polityczna poprawność! Niemniej jednak herezje, które zagrażają Kościołowi od wewnątrz, istnieją także dzisiaj. Papież Franciszek mówi o herezji neopelagianizmu i neognostycyzmu. Sadzę jednak, że dużo bardziej realną i niebezpieczną jest herezja homoseksualna. Przez 2 tys. lat wydawało się, że wszystko jest jasne. Stary i Nowy Testament dość jednoznacznie wskazują, że akty homoseksualne to zboczenie i grzech. Tradycja i Magisterium Kościoła były w tej kwestii zgodne. Lecz w ostatnich latach coś zaczęło się zmieniać. Ideologia homoseksualna skutecznie zmienia nie tylko myślenie ludzi, ale także porządek prawny. W konsekwencji zmienia się znaczenie tak podstawowych słów jak: małżeństwo, rodzina, płeć.

Homoseksualny punkt widzenia ujawnia się coraz bardziej wewnątrz Kościoła. W wielu środowiskach kościelnych istnieją rzeczywiste lobby homoseksualne, które – jak się wydaje – cierpliwie i systematycznie pracują nad radykalną zmianą nauczania nt. tej kwestii. Na internetowych stronach „La Nuova Bussola Quottidiana” ukazał się po włosku ciekawy wywiad z ks. Andrzejem Kobylińskim. Polski duchowny zauważa, że Kościół jest coraz głębiej podzielony w kwestii stosunku do tej ideologii. Nieoczekiwanie doszliśmy do sytuacji, w której w praktyce nie ma zgody co do trzech podstawowych kwestii. Po pierwsze, moralna ocena aktów homoseksualnych. Po drugie, stosunek do tzw. małżeństw homoseksualnych i adopcji dzieci przez takie pary. Po trzecie, dopuszczanie osób homoseksualnych do święceń kapłańskich, a potem do święceń biskupich. Ks. Kobyliński stawia tezę, że problem relacji pomiędzy homoseksualizmem a kapłaństwem jest fundamentalny dla przyszłości Kościoła. Bo nie chodzi tu tylko o jakiś osobisty nieład, grzech. Z kapłaństwem są ściśle związane inne sakramenty. Stąd ideologia homoseksualna w Kościele zmierza do zmiany logiki sakramentalnej. Ks. Kobyliński wskazuje na badania, z których wynika, że mamy do czynienia z „heteroseksualnym exodusem z kapłaństwa”. Chodzi o to, że są środowiska, w których heteroseksualni kandydaci do kapłaństwa lub heteroseksualni kapłani czują się nieswojo. W rezultacie odchodzą albo usuwają się na ubocze. Herezja homoseksualna sięga głęboko. Pytanie, jak ją skutecznie zwalczać.

https://www.gosc.pl/doc/4947486.Herezja-homoseksualna22 Nie będziesz obcował z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą. To jest obrzydliwość! - Ks. Kapłańska 18,22.

Co taki arcybiskup myślał nakładając szaty kapłańskie i wychodził do sprawowania Mszy św.?   W 2004 r. wyszła u nas w Polsce książka: George Weigel - Odwaga bycia katolikiem, który odsłania kulisy tego wielkiego kryzysu Kościoła katolickiego w Stanach Zjednoczonych. Stawia wiele pytań, na które nie zawsze jest odpowiedź.
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Sierpnia 20, 2018, 12:28:47 pm
Zdaniem biskupa Roberta Morlino Kościół katolicki musi się odnowić, aby nazwać grzech po imieniu i go odrzucić, oraz przyznać, że kultura homoseksualna wśród niektórych duchownych wyrządziła jemu wielką szkodę. Ordynariusz diecezji Madison, w stanie Wisconsin reagując na doniesienia medialne, które pojawiły się w minionych dniach, wezwał katolików, aby podjęli akty zadośćuczynienia za grzechy diakonów, kapłanów i biskupów.

W liście pasterskim wydanym 18 sierpnia bp Morlino zwrócił uwagę, że zbyt długo pomniejszano rzeczywistość grzechu – „nie uznaliśmy grzechu za grzech – i usprawiedliwialiśmy grzech w imię błędnego pojęcia miłosierdzia. Pragnąc być otwartymi na świat, zbyt chętnie porzucaliśmy Drogę, Prawdę i Życie” – napisał amerykański hierarcha. Zauważył, że często oferowano ludziom pozory miłosierdzia i ludzkiego pocieszenia. Wskazał, że w Kościele jedynym miejscem na grzech jest konfesjonał.


Subkultura homo źródłem spustoszenia w Kościele
(...)
https://ekai.pl/subkultura-homo-zrodlem-spustoszenia-w-kosciele/
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: gnome w Sierpnia 20, 2018, 13:09:57 pm
Subkultura homo źródłem spustoszenia w Kościele
To nie źródło, to rezultat.
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Sierpnia 20, 2018, 13:39:25 pm
Oczywiście że tak, to już jest bardzo smutny skutek nie przyczyna.  W 2002 roku było zamiatane pod dywan. W tej książce którą powyżej podałam;  odsłania kulisy tego wielkiego kryzysu Kościoła katolickiego w Stanach Zjednoczonych.  A teraz mamy 2018 rok, w końcu nie dało się już wmiatać po dywan.
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Sierpnia 20, 2018, 21:34:20 pm
Dziewica z Akita. Kontynuacja misji Matki Bożej Fatimskiej

(...)

"Trzecie i ostatnie Objawienie oraz trzecie przesłanie (13 października 1973 r.): "budzące grozę większą niż podczas Potopu"

W dniu 13 października 1973 roku, Najświętsza Dziewica, w 56. rocznicę ostatniego objawienia w Fatimie (13 października 1917), określiła charakter „wielkiej kary” i powiedziała, że będzie „kara większa niż Potop za czasów Noego, która to kara przejawi się poprzez ogień z Nieba. Unicestwi on większość ludzkości, zarówno dobrych jak i złych, nie oszczędzając ani zakonników, ani wiernych. Żyjący będą tak gnębieni, że aż pozazdroszczą zmarłym. Jedyną bronią będzie Różaniec i Znak [krzyża, przypis od redaktora]. Dziewica zapowiada również wewnętrzne spory w Kościele (kardynałowie przeciw kardynałom, biskupi przeciw biskupom), w Kościele będzie krążyć korupcja, a Zły pociągnie za sobą również wiele osób konsekrowanych. Nastąpią prawdziwe prześladowania uknute/zaplanowane przez diabła. Kościół będzie pełen zwolenników kompromisu. Diabeł będzie naciskać na wielu konsekrowanych, aby porzucili służbę Panu, a szczególną bezwzględność okaże duszom poświęconym Bogu."(I. Corona, cit., P. 21-23)."

(...)

https://adelantelafe.com/la-virgen-de-akita-la-continuacion-de-la-mision-de-la-virgen-de-fatima/
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Regiomontanus w Sierpnia 21, 2018, 19:22:28 pm
Ja tam się bardzo nie dziwię, ani mnie zbytnio nie szokują całe te "odkrycia" perwersji wszelakich dokonane przez "wielką ławę". Amerykańskie posoborowie jest przeżarte zgnilizną do szpiku kości, i każdy w USA, kto poważnie interesuje się swoją wiarą i sprawami Kościoła, wiedział o tym od dawna. Czemu akurat teraz znowu to wybuchło, i czemu w PA, tego nie wiem - widocznie ktoś ma w tym jakiś tam interes. Takie dochodzenie można bowiem spokojnie przeprowadzić w jakimkolwiek innym stanie, najprawdopodobniej z takim samym wynikiem.

Ale jedno jest warte odnotowania: niezorientowany odbiorca słuchając relacji w TV czy czytając w mediach o tym wszystkim (a trąbą o tym non stop) nie zdaje sobie sprawy, że te skandale mają jakikolwiek związek z homoseksualizmem. Owszem, wśród ofiar były  i dziewczyny, ale ogromną większość stanowią chłopcy. Tymczasem media mówią tylko o "sexual abuse", więc przeciętny niezorientowany odbiorca myśli sobie, że widocznie księża obmacywali ministrantki lub zaciągali do łóżka swoje parafianki.
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Gawain w Sierpnia 26, 2018, 14:20:10 pm
Szokujący raport byłego nuncjusza na Amerykę arcybiskupa Vigano.

https://rorate-caeli.blogspot.com/2018/08/explosive-former-nuncio-to-us-pope.html (https://rorate-caeli.blogspot.com/2018/08/explosive-former-nuncio-to-us-pope.html)
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Sierpnia 26, 2018, 15:00:13 pm
Jest o tym wpis też tu:

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,9717.msg216498.html#msg216498
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Sierpnia 26, 2018, 16:22:21 pm
Te informacje są naprawdę szokujące! W 11- stronicowym oświadczeniu były nuncjusz apostolski w Stanach Zjednoczonych (w latach 2011-2016) arcybiskup Carlo Maria Viganò stwierdza, że papież Benedykt XVI tuż przed swoją rezygnacją nałożył na kardynała McCarricka surowe sankcje kanoniczne, ale… Franciszek po swoim wyborze uchylił je, i to mimo, że nuncjusz osobiście rozmawiał z nim o powadze zarzutów wobec byłego metropolity Waszyngtonu. Jakby tego było mało arcybiskup podkreśla, że papież Franciszek nie tylko „krył McCarricka”, ale także uczynił go „zaufanym doradcą”.
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Sławek125 w Sierpnia 26, 2018, 17:41:36 pm
Są w tym oświadczeniu zabawne momenty. Otóz dla Franciszka pojęcie lewicowy jest równoważne z pederastą..... and when I say left-wing I mean homosexual.” ...Zawsze tak podejrzewałem, a Franciszek to potwierdza.
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Sierpnia 26, 2018, 22:41:50 pm
Wstrząsające świadectwo watykańskiego arcybiskupa o Franciszku i skandalu pedofilskim w Kościele

Świadectwo, jakie złożył na piśmie arcybiskup Carlo Maria Viganò, wywoła z pewnością olbrzymi wstrząs w Kościele. Nuncjusz apostolski w Stanach Zjednoczonych w latach 2011-2016 zdecydował się przerwać zmowę milczenia i ujawnić fakty ukrywane przed opinią publiczną. Chodzi zwłaszcza o tuszowanie skandali pedofilskich przez hierarchię katolicką.

Odpowiedzialność za to spoczywa nie tylko na kardynałach amerykańskich i watykańskich, lecz także na samym Franciszku. Ten ostatni – według relacji arcybiskupa Viganò – już od czerwca 2013 roku wiedział dobrze o pedofilskiej i homoseksualnej aktywności kardynała Theodore’a McCarricka, a mimo to przywrócił go do łask i dołączył do grona swych współpracowników. Trwało to przez pięć lat i zmieniło się dopiero w zeszłym miesiącu. Dlaczego?

(...)

https://wpolityce.pl/kosciol/409443-gorny-wstrzasajace-swiadectwo-watykanskiego-arcybiskupa
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: MK w Sierpnia 27, 2018, 08:47:38 am
Szambo wybiło, ale i tak wszyscy nam będą powtarzać, że nic się nie stało, a Bergoglio jest papieżem i to świetnym.
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Krusejder w Sierpnia 27, 2018, 09:12:10 am
świetnym, a nawet świętym. Sam się kanonizuje za życia
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: pauluss w Sierpnia 27, 2018, 10:54:58 am
Szambo wybiło, ale i tak wszyscy nam będą powtarzać, że nic się nie stało, a Bergoglio jest papieżem i to świetnym.
Oczywiscie, ze tak bedzie. A wszystko zle, co sie stalo w Kosciele, jest przeciez wina Jana Pawla II i Benedykta XVI. Na arcybiskupa Vigano tez cos znajda: ze np. w wieku 14 lat popatrzyl niewlasciwie na kobiete i to podwaza jego wiarygodnosc, i w ogole go dyskwalifikuje jako swiadka. Albo ze po prostu zwariowal, albo jest zgorzknialy itd itp.
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Sławek125 w Sierpnia 27, 2018, 11:19:19 am
Szambo wybiło, ale i tak wszyscy nam będą powtarzać, że nic się nie stało, a Bergoglio jest papieżem i to świetnym.
Oczywiscie, ze tak bedzie. A wszystko zle, co sie stalo w Kosciele, jest przeciez wina Jana Pawla II i Benedykta XVI. Na arcybiskupa Vigano tez cos znajda: ze np. w wieku 14 lat popatrzyl niewlasciwie na kobiete i to podwaza jego wiarygodnosc, i w ogole go dyskwalifikuje jako swiadka. Albo ze po prostu zwariowal, albo jest zgorzknialy itd itp.
Jasne, nikt nic nie wiedział, dopiero Franciszek narobił obornika.
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: gnome w Sierpnia 27, 2018, 12:12:55 pm
Szambo wybiło, ale i tak wszyscy nam będą powtarzać, że nic się nie stało, a Bergoglio jest papieżem i to świetnym.
Oczywiscie, ze tak bedzie. A wszystko zle, co sie stalo w Kosciele, jest przeciez wina Jana Pawla II i Benedykta XVI. Na arcybiskupa Vigano tez cos znajda: ze np. w wieku 14 lat popatrzyl niewlasciwie na kobiete i to podwaza jego wiarygodnosc, i w ogole go dyskwalifikuje jako swiadka. Albo ze po prostu zwariowal, albo jest zgorzknialy itd itp.
O tu, tu, tu ....
Zgorzkniały, sfrustrowany moralista.
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Sierpnia 27, 2018, 13:45:50 pm
Wstrząsające świadectwo watykańskiego arcybiskupa o Franciszku i skandalu pedofilskim w Kościele
(...)
https://wpolityce.pl/kosciol/409443-gorny-wstrzasajace-swiadectwo-watykanskiego-arcybiskupaWalka z nadużyciami ludzi Kościoła w centrum rozmów Franciszka z dziennikarzami. Szeroko komentowana w mediach sprawa walki z nadużyciami ludzi Kościoła znalazła się w centrum rozmów Ojca Świętego z dziennikarzami na pokładzie samolotu irlandzkich linii lotniczych Aer Lingus w drodze z Dublina do Rzymu.

Papież o oskarżeniach pod swoim adresem: "Wierzę, że dokument mówi sam za siebie"

Pytany o tezy byłego nuncjusza w USA, abp. Carlo Maria Viganò oskarżającego obecnego papieża, a także wielu przedstawicieli Kurii Rzymskiej o tuszowanie przestępstw byłego arcybiskupa Waszyngtonu, Theodora McCarricka, Franciszek nie chciał komentować tego obszernego dokumentu. „Przeczytajcie uważnie i dokonajcie własnego osądu. Nie powiem o tym ani słowa. Wierzę, że dokument mówi sam za siebie. Macie wystarczająco dużo umiejętności dziennikarskich, by wyciągać wnioski" – powiedział papież.
(...)
https://www.gosc.pl/doc/4987232.Papiez-o-oskarzeniach-pod-swoim-adresem-Wierze-ze-dokument-mowi
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Krusejder w Sierpnia 27, 2018, 13:57:40 pm
Noga, dupa, brama!
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Sierpnia 27, 2018, 14:11:38 pm
Na Deonie autor artykułu cytuje różne wypowiedzi watykanistów i nie tylko i raczej są to krytyczne uwagi w stronę emerytowanego nuncjusza abpa Carlo Marii Viganò.
Np. Andrea Tornielli napisał:

"Tekst emerytowanego już dyplomaty konsekrowanego w 1992 przez Jana Pawła II, jest pełen różnych danych i opisu okoliczności, a przy tym - według włoskiego watykanisty Andrei Torniellego - wymierzony wprost w obecnego papieża. Arcybiskup złożył na jego ręce w 2013 prośbę o dymisję na znak protestu wobec faktu, że Franciszek wkrótce po swym wyborze cofnął sankcje, nałożone na amerykańskiego purpurata rzekomo przez Benedykta XVI. Sankcje te, nigdy zresztą nie ogłoszone publicznie, obejmowały nakaz wyprowadzenia się McCarricka z budynku seminarium duchownego, wycofanie się z życia publicznego, zakaz głoszenia wykładów i podróżowania. Były arcybiskup Waszyngtonu nigdy się do nich nie zastosował - podkreśla abp Viganò.

Na ten zarzut odpowiada Michael Sean Winters z National Catholic Reporter, który przypomina, że podczas pontyfikatu Benedykta abp McCarrick publicznie sprawował liturgię w Watykanie - także jako koncelebrans Ojca Świętego, często podróżował do Rzymu. Gdyby papież faktycznie nałożył na niego sankcje, to te działania nie mogłyby mieć miejsca, tym bardziej jeśli abp Viganò twierdzi, że papież zabronił mu publicznego odprawiania Mszy Świętej.

Zdaniem Andrei Torniellego, tekst byłego nuncjusza - wykorzystując pogłoski i informacje, krążące od co najmniej dwóch miesięcy "w amerykańskim i europejskim gwiazdozbiorze medialnym antypapieskim i tradycjonalistycznym" - usiłuje obarczyć odpowiedzialnością za zaistniałe fakty obecnego Ojca Świętego.
(...)
Podsumowując i komentując rewelacje byłego nuncjusza watykanista zauważa, że w dużym stopniu przebija przez nie osobista gorycz arcybiskupa, który "nie mógł przetrawić wydalenia go z Watykanu przez Benedykta XVI [na placówkę do USA]".
(...)
https://m.deon.pl/religia/serwis-papieski/aktualnosci-papieskie/art,7350,abp-vigan-oskarza-papieza-o-tuszowanie-skandalu-dlaczego-franciszek-nie-zamierza-komentowac-jego-tez.html
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: pauluss w Sierpnia 27, 2018, 14:16:22 pm
Na Deonie autor artykułu cytuje różne wypowiedzi watykanistów i nie tylko i raczej są to krytyczne uwagi w stronę emerytowanego nuncjusza abpa Carlo Marii Viganò.
https://m.deon.pl/religia/serwis-papieski/aktualnosci-papieskie/art,7350,abp-vigan-oskarza-papieza-o-tuszowanie-skandalu-dlaczego-franciszek-nie-zamierza-komentowac-jego-tez.html

Ładnie nam to wszystko wytlumaczyli i juz wiemy, kto jest dobry a kto jest zly ;).
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Sierpnia 27, 2018, 14:20:09 pm
Nie znam tej strony na fb, zacytuję tę treść (bo może nie każdy wszystko widzi na fb).

Nowe Średniowiecze
13 godz. ·

Do papieża Benedykta XVI docierają informacje o pedofilskiej i homoseksualnej aktywności bpa McCarricka, trwającej bez mała pół wieku. McCarrick dostaje papieską suspendę na wszystkie czynności kapłańskie i otrzymuje nakaz życia w samotnej pokucie. McCarrick nic sobie z tego nie robi, bo wie o zbliżającym się konklawe. Papież Franciszek wiedząc o oskarżeniach, cofa wszystkie nałożone na niego sankcje, przywraca do łask i awansuje protegowanych McCarricka do wysokich funkcji w amerykańskim episkopacie i rzymskiej kurii. Dopiero wkroczenie z pełnym impetem amerykańskich sądów sprawia, że papież Franciszek zmuszony zostaje do wycofania McCarricka.

Jak to się pięknie wszystko łączy z poprzednimi sprawami: kardynała O'Dannelsa, samozwańczego szefa samozwańczej "grupy z Sankt Gallen", której celem miało być zliberalizowanie nauczania Kościoła - przypominam, że kard. O'Dannels jako arcybiskup miał namawiać ofiarę pedofilską podległego mu księdza do milczenia przez "wybaczenie". Albo ze sprawą kard. Maradiagi, który na wieść o tym, że tanzański nuncjusz w jego kraju mówi o homoseksualnych spotkaniach, po prostu namawia Franciszka do wywalenia nuncjusza. Albo ze sprawą nowomianowanego przez Franciszka abpa Barrosa, w sprawie którego osobiście dzwoniła prokurator z Chile, mówiąc, że kwestia krycia pedofili przez Barrosa jest ewidentna i prawie płacząc prosi papieża, by cofnął nominację i uniknął skandali. Albo ze sprawą ostatnio mianowanego kardynała Riverę, który rzekł, że "ofiary nadużyć seksualnych powinny milczeć ze wstydu za własne grzechy".

Dodajmy, wszyscy zamieszani są zwolennikami "progresywnej" linii Kościoła. Protegowanymi McCarricka byli Wuerl, Cupich i słynny jezuita James Martin, którzy wprost głoszą potrzebę "znowelizowania nauczania Kościoła" kwestii homoseksualizmu.

Latami wyśmiewano tradycjonalistów, którzy uważali, że problemy Kościoła skupiają się właśnie wokół ortodoksji nauczania. Że to właśnie ludzie, którzy chcą zmieniać nauczanie Kościoła, są odpowiedzialni za skandale, tworzenie mafijnych powiązań, zmowy milczenia. W raporcie abpa Vigano jest nawet o skandalach finansowych, no bo przecież zboczęńcy w sutannach którzy nie boją się dotykać chłopców, na pewno nie boją się też przytulać na boku dużych sum watykańskich pieniędzy.

I na czele tego stoi Papież Franciszek z gębą pełną frazesów o współczuciu wobec ofiar, a tak naprawdę kryjących zboczeńców w sutannach.

To, co się wkrótce może stać w Watykanie, może być i powinno być bardzo bolesne. Masowy odpływ letnich wiernych może stać się faktem. Ale na litość Boską kiedyś to wielkie sprzątanie musi się zacząć.

Moim pierwszym pomysłem byłoby oddanie sprawy zbadania siatek pedofilskich każdej krajowej prokuraturze na świecie (a kwestie mafii lawendowej: prywatnym agencjom detektywistycznym), ale jako tradycjonalista mam lepszą metodę: po prostu zacząć palić na stosie każdego, kto kwestionuje ortodoksyjne nauczanie Kościoła.

Mam też apel do polskich księży: Wiem, że wielu z was kryje kolegów po fachu, którzy mają kochanki. Niektórzy są tak bezczelni, że proszą o przeniesienie do miejsca, gdzie przeprowadziła się kochanka. Jeśli nie zaczniecie kapować do mediów takich spraw, staniecie się źródłem grzechu zaniechania i zgorszenia. Jeśli chociaż trochę boicie się piekła, to do dzieła. [kk]

PS Wyciąg z oświadczenia abpa Vigano dotyczące tych rewelacji, jak i powiązane sprawy są w linku tutaj:

https://www.theamericanconservative.com/dreher/pope-francis-mccarrick-gay-mafia-bombshell-vigano/

PS2 Proszę o udostępnienie tego, gdzie się tylko da!

https://www.facebook.com/DrugieSredniowiecze/posts/1136280459847759?__xts__[0]=68.ARBurI2konYXkZIWxO4SwSlJs3hoGxYiw3SXgkvpoygGXm4sKPAtwmnPPxrAY9pGqf744TNbrimlacj05ECIYGoKcotaDioN5vVJTfstcj1BgqtfrY04-QiuGDB7qHUsQyTkYK0&__tn__=-R
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Krusejder w Sierpnia 27, 2018, 14:20:15 pm

Na ten zarzut odpowiada Michael Sean Winters z National Catholic Reporter, który przypomina, że podczas pontyfikatu Benedykta abp McCarrick publicznie sprawował liturgię w Watykanie - także jako koncelebrans Ojca Świętego, często podróżował do Rzymu. Gdyby papież faktycznie nałożył na niego sankcje, to te działania nie mogłyby mieć miejsca, tym bardziej jeśli abp Viganò twierdzi, że papież zabronił mu publicznego odprawiania Mszy Świętej.


Przecież sankcje miały zostać nałożone pod koniec władzy Benedykta XVI. Miałże antycypować własne działania?
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Sierpnia 27, 2018, 14:33:32 pm
Są jeszcze tacy komentatorzy:

Wojna domowa po watykańsku. Kościół po liście abpa Vigano

(...)

Na odzew nie trzeba było długo czekać. Swoje poparcie dla Vigano wyraził odsunięty przez Franciszka od kluczowych stanowisk w Kurii Rzymskiej kard. Leo Burke a  Joseph Strickland, biskup teksańskiej diecezji Tyler w liście do wiernych przyznał, że oskarżenia w stosunku do hierarchów i papieża muszą być uczciwie zbadane.

Church Militant poszło o krok dalej, emitując specjalne pasmo wieczorne, o sugestywnym tytule ”Pope Francis must resign”.

Dla dziennikarskiej uczciwości należy zauważyć, że media bardziej liberalne też chcą pokazać swoją wizję całej sytuacji. Michael Winter z National Catholic Reporter ( to ten co na Deonie był cytowany, mój przypis tu) sugeruje wręcz, że list Vigano to zwykła próba puczu, a sprawa ma tylko wymiar rozliczenia Vigano i Franciszka, który reprezentuje przeciwny front w Kościele.

"I jeśli publikacja listu Vigano pomoże chociaż jednej z nich, doprowadzi do ukarania sprawcy, złamie bolesny mur milczenia, to dobrze, że on się ukazał."

(...)

http://adeste.eu/2018/08/27/wojna-domowa-po-watykansku-kosciol-po-liscie-abpa-vigano/
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Sierpnia 27, 2018, 14:49:04 pm
Sprawdza się przysłowie, że pod latarnią jest zawsze najciemniej.  Ostatnio wszystko jakby na przyspieszonych obrotach zwariowało. Wszystkie herezje wypełzły, wszystkie zboczenia się lansują w Kościele i teraz jeszcze coraz większe skandale! Już więcej zamieść pod dywan chyba się nie da!

Może Pan Bóg swoimi drogami uzdrowi i oczyści swój Kościół! Może to już jakiś początek nastał? oby tak!
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Sierpnia 27, 2018, 15:03:17 pm
Kard. Burke: "Zepsucie i brud, które weszły w życie Kościoła, muszą zostać oczyszczone u ich korzeni" (...) "Deklaracje arcybiskupa Carlo Marii Viganò muszą być w całkowity sposób uwzględnione przez odpowiedzialnych w Kościele" (...) "Każda deklaracja musi być przedmiotem dochodzenia, zgodnie z wypróbowanym przez Kościół prawem procesowym."

https://www.lifesitenews.com/news/cardinal-burke-responds-to-former-us-nuncios-explosive-letter-about-pope-fr
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: szkielet w Sierpnia 27, 2018, 16:43:57 pm
Oto owoce SVII. Bardzo zgniłe owoce. A gdyby J-23 poświęcił Rosję Sercu Niepokalanej to wszystko było by inaczej. Ale dlatego Roncalli został papieżem(?), żeby tego nie uczynić.
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Sławek125 w Sierpnia 27, 2018, 16:47:28 pm
Oto owoce SVII. Bardzo zgniłe owoce. A gdyby J-23 poświęcił Rosję Sercu Niepokalanej to wszystko było by inaczej. Ale dlatego Roncalli został papieżem(?), żeby tego nie uczynić.
Za darmo mu pomnika przeciez nie postawli. No ale przecież potem przyszli jeszcze wybitniejsi i pomników się namożyło też
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: szkielet w Sierpnia 27, 2018, 16:54:49 pm
Oto owoce SVII. Bardzo zgniłe owoce. A gdyby J-23 poświęcił Rosję Sercu Niepokalanej to wszystko było by inaczej. Ale dlatego Roncalli został papieżem(?), żeby tego nie uczynić.
Za darmo mu pomnika przeciez nie postawli. No ale przecież potem przyszli jeszcze wybitniejsi i pomników się namożyło też
Jeśli wszystko dobrze pójdzie (z Bożą Pomocą) to za czas jakiś złomiarze będą mieli dużo materiału do odzysku  ;D
Zawsze mówiłem, że wybór Wojtyły był najgorszą z rzeczy, którą zrobiono polskim (i nie tylko polskim) Katolikom.
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Sierpnia 27, 2018, 19:39:03 pm
No to jeszcze dołożymy głos pana Pawła Lisickiego:

Paweł Lisicki: Homoseksualny atak na Kościół

(...)

Tu jest przede wszystkim pytanie o wiarygodność tego listu, czy raportu przedstawionego przez byłego nuncjusza. Ja myślę, że biorąc pod uwagę rangę osoby, która raport przedstawia, wiarygodność jest wysoka. A to sprawia, że i zarzuty wyglądają na prawdziwe. A jeśli tak, to mielibyśmy do czynienia z jakąś formą hipokryzji, czy dwulicowości. Bo trudno sobie wyobrazić, że w sytuacji, w której już Benedykt XVI podjął bardzo ostre kroki wobec kardynała McCarricka, a papież Franciszek, który mógł wiedzieć o zarzutach nie tylko kary zdejmuje i pozwala kardynałowi dalej działać, to jeszcze pozwala prowadzić pewną formę polityki personalnej. Wszystko to niestety bardzo niedobrze wygląda.

(...)

https://dorzeczy.pl/kraj/75091/Pawel-Lisicki-Homoseksualny-atak-na-Kosciol.html
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Sierpnia 27, 2018, 19:41:59 pm
Jeszcze papież Franciszek zawału dostanie. Ale wiem jedno, że trzeba Panu Bogu za to szambo wynagradzać i prosić o interwencję i pomoc.
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Regiomontanus w Sierpnia 27, 2018, 20:17:49 pm
Nawoływania niektórych hierarchów o "oczyszczenie zgnilizny aż do korzeni" są prawdziwie wzruszające. Aż mi łzy mi stają w oczach.  :D

Tyle tylko, że gdyby tak naprawdę zacząć usuwać zgniliznę, to może się okazać, że zostaje nam może ledwie 5% "zdrowizny". Czyli, tak prawdę mówiąc, trzeba by wykarczować winnicę i zacząć od nowa. Quis fortis tractare serpentes?
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: gnome w Sierpnia 27, 2018, 21:08:35 pm
To trzeba wyciąć.
Ja już wolę sabat furii liberalnych mediów, opluwanie Kościoła, bankructwo 90% diecezji i sprzedaż kościołów, sztuki i czego się da żeby zapłacić ofiarą...
WSZYSTKO to jest lepsze niż trwanie w tym szambie.
Niech się to wszystko wreszcie wyleje, niech ci wrogowie Kościoła uderzą z całą siłą, niech te wszystkie skandale "odpalą" jednocześnie, już , teraz, byle w końcu dotknąć dna i poczuć to uczucie, że teraz już "ku powietrzu".

Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: pauluss w Sierpnia 27, 2018, 21:16:23 pm
To trzeba wyciąć.
Ja już wolę sabat furii liberalnych mediów, opluwanie Kościoła, bankructwo 90% diecezji i sprzedaż kościołów, sztuki i czego się da żeby zapłacić ofiarą...
WSZYSTKO to jest lepsze niż trwanie w tym szambie.
Niech się to wszystko wreszcie wyleje, niech ci wrogowie Kościoła uderzą z całą siłą, niech te wszystkie skandale "odpalą" jednocześnie, już , teraz, byle w końcu dotknąć dna i poczuć to uczucie, że teraz już "ku powietrzu".
Mam podobne odczucia. Kosciol musi upasc (i to niestety ku uciesze jego zacieklych nieprzyjaciol), ale to jest jedyna droga, zeby sie odrodzil, bo niestety sam nie jest w stanie sie oczyscic i nawrocic. Szkoda.
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Sierpnia 27, 2018, 21:39:10 pm
Katolicka Agencja Informacyjna (CNA) otrzymała krótkie oświadczenie od prałata Jean-François Lantheaume, byłego pierwszego doradcy nuncjatury w Waszyngtonie, którego zadaniem było poinformowanie kardynała McCarricka o sankcjach nałożonych na niego przez papieża Benedykta XVI. Lantheaume, który odmówił udzielenia wywiadu, potwierdził jedynie prawdziwość raportu Viganò.

"Viganò powiedział prawdę. To wszystko - powiedział Lantheaume w pisemnej odpowiedzi na CNA.

Tymczasem obrońcy papiescy zwarli szeregi wokół papieża, próbując zaatakować postać arcybiskupa Viganò -  jako "niezadowolonego byłego pracownika", który był "zawsze szalonym".

https://onepeterfive.com/pope-refuses-to-answer-questions-about-vigano-accusations-as-another-former-vatican-diplomat-confirms-the-report/


Ale się kotłuje!  I jak najbardziej trzeba to wyciąć w pień!  A jak było wcześniej z ks. Marcialem Macielem Degollado? tez oskarżenia wpływały i co?  Tu jest wątek:

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,4173.msg93595.html#msg93595
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: gnome w Sierpnia 27, 2018, 21:49:36 pm
Sądzę, że to jest ten moment.
Albo pojawi się więcej hierarchów, którzy napiszą "TO TRZEBA WYJAŚNIĆ" i nie będzie ucieczki albo Vigano nazwa frustratem, Burka frustratem,... wszyscy się mszczą bo ich Franciszek powyrzucał z Rzymu itd.
Jeżeli jest jeszcze jakiś potencjał i odwaga i wiara wśród biskupów, to teraz jest ten moment, jeszcze może do środy ... i jeżeli nie będzie fali to Bergoiglianie opanują temat i wyciszą po swojemu.

Jutro spodziewam się kontrofensywy na "sześć fajerek", będzie ostro, wszystko to co Bergoglianie lubią najbardziej: współczucie, dialog, miłość, braterstwo,...
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Sierpnia 27, 2018, 22:13:13 pm
A jeszcze nie tak dawno sprawa z 2015 roku  wielebnego Krzysztofa Charamsy? On też był w Kongregacji Nauki Wiary. I jeszcze żądania miał!  W przesłanym „Gazecie Wyborczej” manifeście watykański duchowny apelował do Kościoła o anulowanie nauczania katolickiego w zakresie nauczania o grzechu sodomskim, żądając usunięcia kilku punktów katechizmu, traktujących o homoseksualizmie.

Tu jest wątek:

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,9135.msg201962.html#msg201962

W jakim matrixie żyjemy od lat! Wybuchnie --> uciszają i tak w kółko!
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Regiomontanus w Sierpnia 27, 2018, 22:55:08 pm
Sądzę, że to jest ten moment.

Oby miał Pan rację.  Chyba każdy z nas bardzo by chciał, aby nastała znów jaka taka normalność, kiedy to największym skandalem było, że jakiś biedny proboszcz w Pipidówce Małej miał dziecko ze swoją gosposią...

Tak swoją drogą: czyż to nie ironia losu, że strony uważane za "świrujące", takie jak traditio.com, pisały o tym wszystkim od lat? 

Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Sierpnia 27, 2018, 23:06:19 pm
Pełny tekst listu księdza arcybiskupa Vigano (tłumaczenie)
(...)
https://www.pch24.pl/tylko-u-nas--pelny-tekst-listu-ksiedza-arcybiskupa-vigano,62424,i.html
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Pentuer w Sierpnia 27, 2018, 23:14:56 pm
To trzeba wyciąć.
Ja już wolę sabat furii liberalnych mediów, opluwanie Kościoła, bankructwo 90% diecezji i sprzedaż kościołów, sztuki i czego się da żeby zapłacić ofiarą...
WSZYSTKO to jest lepsze niż trwanie w tym szambie.
Niech się to wszystko wreszcie wyleje, niech ci wrogowie Kościoła uderzą z całą siłą, niech te wszystkie skandale "odpalą" jednocześnie, już , teraz, byle w końcu dotknąć dna i poczuć to uczucie, że teraz już "ku powietrzu".
Mam podobne odczucia. Kosciol musi upasc (i to niestety ku uciesze jego zacieklych nieprzyjaciol), ale to jest jedyna droga, zeby sie odrodzil, bo niestety sam nie jest w stanie sie oczyscic i nawrocic. Szkoda.

Przyszłość widzę na podobieństwo wegetujących jeszcze tu i ówdzie parafii mariawickich (ta na warszawskiej Woli ciągle staje mi jako przykład przed oczyma). Z nielicznymi, ale wiernymi, z ograniczonym kontaktem z otoczeniem. Pokładam nadzieję w kościołach i kaplicach FSSPX, ośrodkach FSSP, IBP,  niektórych kościołach przy domach zakonnych o bardziej "konserwatywnym" profilu. Ja już się z tym pogodziłem. Po przeczytaniu (już sporo przecież czasu temu) Correctio Filialis przestałem już zupełnie przejmować się aktualnym biskupem Rzymu i tym co wyczynia.

PS
Pełny tekst listu księdza arcybiskupa Vigano (tłumaczenie)
(...)
https://www.pch24.pl/tylko-u-nas--pelny-tekst-listu-ksiedza-arcybiskupa-vigano,62424,i.html


P. Anna mnie ubiegła, też właśnie natrafiłem.
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: gnome w Sierpnia 27, 2018, 23:57:36 pm
Pełny tekst listu księdza arcybiskupa Vigano (tłumaczenie)
(...)
https://www.pch24.pl/tylko-u-nas--pelny-tekst-listu-ksiedza-arcybiskupa-vigano,62424,i.html

Tyle nazwisk.Tylu biskupów.
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Kefasz w Sierpnia 28, 2018, 00:49:08 am
Cytuj
Ordynariusz diecezji Madison poprosił katolików świeckich, by informowali go o wszelkich przypadkach molestowania przez osoby duchowne i pomogli w zwalczaniu postaw niemoralnych. Biskup zakończył swój list wezwaniem do świętości i modlitwy. „Proszę was wszystkich, abyście przyłączyli się do mnie i całego duchowieństwa diecezji Madison w podejmowaniu publicznych i prywatnych aktów zadośćuczynienia Najświętszemu Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi za wszystkie grzechy deprawacji seksualnej, popełniane przez członków kleru i episkopatu”- napisał. Dodał, że będzie sprawował Mszę św. w intencji zadośćuczynienia za te grzechy, a w dniach 19, 21 i 22 września będzie pościł w tych intencjach. Przypomniał, że „Ten rodzaj złych duchów wyrzuca się tylko modlitwą i postem”.
To suche dni. Czyżby trydent?
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: MK w Sierpnia 28, 2018, 00:56:35 am
Jeśli po takim czymś czarnokapciasty to wszystko oleje to pozostaje tylko gremialny bunt wszystkich duchownych, którzy pozostają katolikami i obwołanie Bergoglia antypapieżem.

Innego ratunku nie widzę.
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Regiomontanus w Sierpnia 28, 2018, 04:23:08 am
Bergolio powiedział dziennikarzom, że nie rzeknie ani słowa w sprawie rewelacji Viganò:

https://www.catholicnewsagency.com/news/pope-i-will-not-say-a-single-word-on-viganos-allegations-of-cover-up-65149
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: gnome w Sierpnia 28, 2018, 09:40:16 am
Na lifesitenews.com dużo o sprawie.
1. Jest potwierdzenie Benedykta, że nałożył na McCarrick'a kary.
2. Podobno w Kurii Rzymskiej jakby bomba atomowa uderzyła, tym bardziej, że abp. Vigano jest tam bardzo szanowany i ceniony.
3. Abp. Vigano wytłumaczył zarzuty jakie mu stawiano a-propo starej sprawy z 2016 roku o zatrzymanie śledztwa dot. rzekomych nadużyć jednego z biskupów. Przedstawił daty, pokazał listy itd.

Mam generalnie wrażenie, że abp. Vigano przygotował się nieźle do tej konfrontacji. Spodziewał się z pewnością jakie będą reakcje!
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: pauluss w Sierpnia 28, 2018, 09:46:50 am
Najwyrazniej chyba nie bedzie tak latwo zrobic z niego wariata albo czlowieka niewiarygodnego. Z tego powodu ta sprawa robi sie jeszcze ciekawsza dla nas a jednoczesnie bardziej problematyczna dla grupy trzymajacej wladze w Kosciele.
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Sławek125 w Sierpnia 28, 2018, 10:06:32 am
Nie wiem czy ksiądz zdaje sobie sprawe ale grupa trzymająca władze stanowi 100% światowego episkopatu posoborowego. Czy jest ksiądz w stanie pogodzić się z myślą, ze przyszłego papieża mógłby ordynować np. bp Williamson?
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: pauluss w Sierpnia 28, 2018, 12:08:26 pm
Nie wiem czy ksiądz zdaje sobie sprawe ale grupa trzymająca władze stanowi 100% światowego episkopatu posoborowego. Czy jest ksiądz w stanie pogodzić się z myślą, ze przyszłego papieża mógłby ordynować np. bp Williamson?
Mnie juz nic nie zdziwi.
Jest to jednak pewna przesada twierdzic, ze wszyscy biskupi sa tacy sami, maja takie same poglady, wszyscy maja wplyw na wszystko i wszystkim sie podobo wszystko, co sie dzieje w Kosciele.
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: szkielet w Sierpnia 28, 2018, 13:35:00 pm
A w merdiach głównego ścieku CISZA...
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Sierpnia 28, 2018, 14:03:03 pm
No! wszystkim postępowcom się zagotowało!

Abp Vigano dementuje oskarżenia kierowane pod jego adresem

Arcybiskup Carlo Maria Vigano w wydanym oświadczeniu, opatrzonym niedzielną datą, odrzucił oskarżenia wysuwane pod jego adresem. Chodzi o zarzuty pochodzące z raportu "New York Timesa" z 2016 roku jakoby duchowny wstrzymywał niezależne śledztwo przeciwko dostojnikowi kościelnemu podejrzewanemu (jak się okazało niesłusznie) o nadużycia seksualne.
(...)
https://www.pch24.pl/abp-vigano-dementuje-oskarzenia-kierowane-pod-jego-adresem,62436,i.htmlTytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Sierpnia 28, 2018, 17:50:32 pm
„Będę musiał opuścić kraj. Nie szukaj mnie”. Znamy kulisy publikacji listu abp Vigano

Włoski dziennikarz Aldo Maria Valli podzielił się historią otrzymania i publikacji listu arcybiskupa Vigano, ukazującego tuszowanie skandali seksualnych na najwyższych szczeblach kościelnej hierarchii. Sam duchowny opuścił Włochy, gdyż – jak podaje kilka niezależnych źródeł – obawia się o swoje bezpieczeństwo.

(...)

https://www.pch24.pl/bede-musial-opuscic-kraj--nie-szukaj-mnie--znamy-kulisy-publikacji-listu-abp-vigano,62445,i.html
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Kefasz w Sierpnia 28, 2018, 19:28:11 pm
Bergolio powiedział dziennikarzom, że nie rzeknie ani słowa w sprawie rewelacji Viganò:

https://www.catholicnewsagency.com/news/pope-i-will-not-say-a-single-word-on-viganos-allegations-of-cover-up-65149
https://www.youtube.com/watch?time_continue=14&v=aud8WBZTlbQ
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Albertus w Sierpnia 28, 2018, 19:31:20 pm
Michael Voris, założyciel katolickich mediów internetowych "Church Militant", wydał mocne oświadczenie wzywające papieża Franciszka do abdykacji: https://www.youtube.com/watch?v=yScaroYHlVw (https://www.youtube.com/watch?v=yScaroYHlVw)
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Sławek125 w Sierpnia 28, 2018, 20:41:54 pm
No dobrze, załózmy że Franciszek posłucha wezwań i abdykuje. Raz, ze bedziemy juz mieć absurdalną ilość papieży, a dwa to ze kardynał Siri już nie zyje i nie widac naatepcy. Żebyśmy tylko jeszcze nie płakali za Franciszkiem, bo coś mi sie to wszystko coraz mniej podoba.
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Sławek125 w Sierpnia 28, 2018, 20:52:44 pm
Nie wiem czy ksiądz zdaje sobie sprawe ale grupa trzymająca władze stanowi 100% światowego episkopatu posoborowego. Czy jest ksiądz w stanie pogodzić się z myślą, ze przyszłego papieża mógłby ordynować np. bp Williamson?
Mnie juz nic nie zdziwi.
Jest to jednak pewna przesada twierdzic, ze wszyscy biskupi sa tacy sami, maja takie same poglady, wszyscy maja wplyw na wszystko i wszystkim sie podobo wszystko, co sie dzieje w Kosciele.
Na te księdza wątpliwosci odpowiada bp Schneider w pokrewnym watku.
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: casimirus w Sierpnia 28, 2018, 20:55:58 pm
Kiedyś historycy będą mieli mieli wspaniały temat do badań: co się działo za "spiżową bramą" od wieczoru 26 sierpnia? 
1. Może wystarczy nieboszczyka trochę przypudrować?
2. A może trzeba jednak na nowo obsadzić wszystkie stanowiska, z Tym najważniejszym: "trzeba wiele zmienić, żeby wszystko zostało po staremu" (kto to powiedział?).
3. Bardzo chciałbym wierzyć w trzeci wariant, ale jakoś nie mogę, chyba że nastąpi interwencja z Góry...

Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Sławek125 w Sierpnia 28, 2018, 21:16:01 pm
Michael Voris, założyciel katolickich mediów internetowych "Church Militant", wydał mocne oświadczenie wzywające papieża Franciszka do abdykacji: https://www.youtube.com/watch?v=yScaroYHlVw (https://www.youtube.com/watch?v=yScaroYHlVw)
Majkel tak pojechał. że Franciszkowi buty powinny kolor na czerwony zmienić.
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Sierpnia 28, 2018, 22:12:39 pm
Jest informacja na e-kai. A co napisali? Prawie to co wcześniej było i jest na Deonie opierając się głównie na wypowiedziach watykanisty Torniellego.

Papież nie komentuje tez arcybiskupa Viganò

Ojciec Święty pytany przez dziennikarzy o rewelacje ujawnione przez byłego nuncjusza apostolskiego w Stanach Zjednoczonych, abp. Carlo Maria Viganò nie chciał komentować tego obszernego dokumentu. „Przeczytajcie uważnie i dokonajcie własnego osądu. Nie powiem o tym ani słowa. Wierzę, że dokument mówi sam za siebie. Macie wystarczająco dużo umiejętności dziennikarskich, by wyciągać wnioski” – powiedział papież. Obszerny liczący około 25 stron dokument zatytułowany “Świadectwo” ukazał się po włosku i angielsku na kilku portalach internetowych, w tym włoskim „La Verità”.
(...)
https://ekai.pl/papiez-nie-komentuje-tez-arcybiskupa-vigano/
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Sierpnia 28, 2018, 23:15:07 pm
Biskup Schneider: Refleksja na temat „świadectwa” arcybiskupa Carla Marii Vigano [CAŁY TEKST]

Biskup Athanasius Schneider podzielił się swoimi odczuciami w związku z opublikowaniem listu abpa Vigano. Były nuncjusz w USA twierdzi, że o pedofilskich i homoseksualnych czynach byłego już kardynała Theodore’a McCarricka wiedzieli wpływowi hierarchowie. Zdaniem bpa Schneidera, nie ma powodów, by wątpić w prawdziwość tego wyznania.

 PUBLIKUJEMY PEŁNY TEKST OŚWIADCZENIA BISKUPA SCHNEIDERA
(...)
https://www.pch24.pl/biskup-schneider--refleksja-na-temat-swiadectwa-arcybiskupa-carla-marii-vigano---caly-tekst-,62427,i.html

Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Regiomontanus w Sierpnia 30, 2018, 21:45:27 pm
"Papież jest pogodny" - powiedział kard. Parolin w wywiadzie dla La Stampa (http://www.lastampa.it/2018/08/30/vaticaninsider/il-papa-sereno-in-vaticano-c-amarezza-e-inquietudine-InBoEZGl1yfzb2Zt4ZwtBP/pagina.html (http://www.lastampa.it/2018/08/30/vaticaninsider/il-papa-sereno-in-vaticano-c-amarezza-e-inquietudine-InBoEZGl1yfzb2Zt4ZwtBP/pagina.html)).

Coś mi mówi, że cała ta sprawa skończy się tak samo jak "list czterech" albo correctio filialis - czyli niczym szczególnym... Franciszek pewnie zwyczajnie przemilczy sztorm.
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: gnome w Sierpnia 30, 2018, 23:21:32 pm
Chyba tak. Ze wsparciem światowego ścieku mediów zamilczy temat.
Natomiast:
1. uważam, że biskupi w USA będą jednak tę sprawę "mieli w sercu" i z determinacją doprowadzą wcześniej czy później do jakichś konsekwencji;
2. uważam, że WSPANIALE się stało, że padły nazwiska - tego piętna nie da się już zmyć.
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Krusejder w Sierpnia 31, 2018, 00:32:05 am
"Papież jest pogodny" - powiedział kard. Parolin w wywiadzie dla La Stampa (http://www.lastampa.it/2018/08/30/vaticaninsider/il-papa-sereno-in-vaticano-c-amarezza-e-inquietudine-InBoEZGl1yfzb2Zt4ZwtBP/pagina.html (http://www.lastampa.it/2018/08/30/vaticaninsider/il-papa-sereno-in-vaticano-c-amarezza-e-inquietudine-InBoEZGl1yfzb2Zt4ZwtBP/pagina.html)).

Coś mi mówi, że cała ta sprawa skończy się tak samo jak "list czterech" albo correctio filialis - czyli niczym szczególnym... Franciszek pewnie zwyczajnie przemilczy sztorm.

A mnie coś mówi, że ich dopadniemy i się nie wywiną. Inna sprawa, czy to będzie krok przełomowy w naprawie Kościoła - zapewne jeszcze nie.
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Sławek125 w Sierpnia 31, 2018, 09:08:36 am
"Papież jest pogodny" - powiedział kard. Parolin w wywiadzie dla La Stampa (http://www.lastampa.it/2018/08/30/vaticaninsider/il-papa-sereno-in-vaticano-c-amarezza-e-inquietudine-InBoEZGl1yfzb2Zt4ZwtBP/pagina.html (http://www.lastampa.it/2018/08/30/vaticaninsider/il-papa-sereno-in-vaticano-c-amarezza-e-inquietudine-InBoEZGl1yfzb2Zt4ZwtBP/pagina.html)).

Coś mi mówi, że cała ta sprawa skończy się tak samo jak "list czterech" albo correctio filialis - czyli niczym szczególnym... Franciszek pewnie zwyczajnie przemilczy sztorm.

A mnie coś mówi, że ich dopadniemy i się nie wywiną. Inna sprawa, czy to będzie krok przełomowy w naprawie Kościoła - zapewne jeszcze nie.
A ja jako człowiek podejrzliwy dopatruje się jakiegoś drugiego dna. Wcale mnie nie przekonuje przeswiadczenie, że kard. Vigano to jakaś kolejna wielka nadzieja białych. Mam na mysli oczekiwanie tzw tradziuchów. Ja bym nie łączył tych dwóch spraw. Zapasy odbywają się na innym poziomie i powrót do Tradycji nikomu po głowie nie chodzi. Inną sprawą jest czy ta sytuacja nie jest okazją do przejęcia inicjatywy przez środowiska tradycyjne. Tylko kto miałby to zrobić?
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Sławek125 w Sierpnia 31, 2018, 09:51:44 am
Rorate publikuje artykuł prof. De Mattei zatytułowany Omerta. Przepraszam, że nie przetłumacze całosci ze względu na brak czasu ale kilka waznych sprawe poruszonych przez Profesora warto przytoczyć, szczególnie że nawet na tym forum pojawiły się głosy jakoby sprawa była świeża, pojawiła się na przełomie pontyfikatów Benedykta i Franciszka i tym podobne niedorzecznosci....Trąd(homoseksualizmu) pojawił sie po VII jako konsekwencja nowej teologii moralnej odrzucającej niepodwazalne zasady moralne i podkreslajacej role seksualnosci człowieka zarówno hetero jak i homoseksualnej...Homoseksualizacja Koscioła została szczegółowo opisana przez Ojca Henryka Rueda w ksiązce Homoseksualna sieć-Zycie prywatne i działalnosc publiczna wydanej w 1982 roku. Niech więc ci którzy robią teraz wielkie oczy i udają zaskoczonych nie robia z wiernych durni, bo czasy sciemnianie skończyły się z momentem wynalezienia neta. De Mattei cytuje równiez prace prof. Kobylińskiego z Uniwersytetu Stefana Karola Wyszyńskiego(szydera zamierzona) zatytułowaną Homoseksualizm i kapłaństwo. Węzeł gordyjski-Katolików? Profesor Kobyliński cytuje w tej pracy 300 stronicowy raport Jana Jaya powstały na zamówienie Konf. Episkopatu USA, a w którym przedstawił on wszystkie znane przypadki molestowania seksualnego dzieci przez księzy w USA w latach 1950-2002. Zwracam sie więc do zaskoczonych i niedowiewrzających własnym oczom o minimum przyzwoitości i przełamanie albo chorej megalomanii albo zwykłego zakłamania jakoby sprawy te nie były zanane przed pontyfikatem papieza Benedykta.
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Mruk w Sierpnia 31, 2018, 09:56:08 am
"Papież jest pogodny" - powiedział kard. Parolin w wywiadzie dla La Stampa (http://www.lastampa.it/2018/08/30/vaticaninsider/il-papa-sereno-in-vaticano-c-amarezza-e-inquietudine-InBoEZGl1yfzb2Zt4ZwtBP/pagina.html (http://www.lastampa.it/2018/08/30/vaticaninsider/il-papa-sereno-in-vaticano-c-amarezza-e-inquietudine-InBoEZGl1yfzb2Zt4ZwtBP/pagina.html)).

Coś mi mówi, że cała ta sprawa skończy się tak samo jak "list czterech" albo correctio filialis - czyli niczym szczególnym... Franciszek pewnie zwyczajnie przemilczy sztorm.

A mnie coś mówi, że ich dopadniemy i się nie wywiną. Inna sprawa, czy to będzie krok przełomowy w naprawie Kościoła - zapewne jeszcze nie.

Niechże będzie to chociaż przełamanie trendu.
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Mruk w Sierpnia 31, 2018, 10:26:36 am
"Papież jest pogodny" - powiedział kard. Parolin w wywiadzie dla La Stampa (http://www.lastampa.it/2018/08/30/vaticaninsider/il-papa-sereno-in-vaticano-c-amarezza-e-inquietudine-InBoEZGl1yfzb2Zt4ZwtBP/pagina.html (http://www.lastampa.it/2018/08/30/vaticaninsider/il-papa-sereno-in-vaticano-c-amarezza-e-inquietudine-InBoEZGl1yfzb2Zt4ZwtBP/pagina.html)).

Coś mi mówi, że cała ta sprawa skończy się tak samo jak "list czterech" albo correctio filialis - czyli niczym szczególnym... Franciszek pewnie zwyczajnie przemilczy sztorm.

Jeśli nie zmiecie ich pedofilia, to nic ich nie ruszy. "Faszyzm i rasizm" za p F. występują już tylko u złych tradziuchów.
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: gnome w Sierpnia 31, 2018, 10:59:28 am
"Papież jest pogodny" - powiedział kard. Parolin w wywiadzie dla La Stampa (http://www.lastampa.it/2018/08/30/vaticaninsider/il-papa-sereno-in-vaticano-c-amarezza-e-inquietudine-InBoEZGl1yfzb2Zt4ZwtBP/pagina.html (http://www.lastampa.it/2018/08/30/vaticaninsider/il-papa-sereno-in-vaticano-c-amarezza-e-inquietudine-InBoEZGl1yfzb2Zt4ZwtBP/pagina.html)).

Coś mi mówi, że cała ta sprawa skończy się tak samo jak "list czterech" albo correctio filialis - czyli niczym szczególnym... Franciszek pewnie zwyczajnie przemilczy sztorm.

A mnie coś mówi, że ich dopadniemy i się nie wywiną. Inna sprawa, czy to będzie krok przełomowy w naprawie Kościoła - zapewne jeszcze nie.


Może mieć Pan trochę racji w swym instynkcie. Wczoraj/dziś w USA pojawiło się kilka dość silnych ośrodków, które uderzyły mocno w Bergoglia - na czele z Wall Street Journal.
Znając ducha posoborowia zwanego inaczej duchem tego świata można powiedzieć, że papież może zlekceważyć zarzuty nawet tuzina kardynałów ale zarzutów jednej znanej gazety już nie.

Cytat:
Cytuj
“Francis is not acting like the shepherd of the people of God. He is acting like a feeble politician who is looking to buy time while using the press’

"Papież jest pogodny" - powiedział kard. Parolin w wywiadzie dla La Stampa (http://www.lastampa.it/2018/08/30/vaticaninsider/il-papa-sereno-in-vaticano-c-amarezza-e-inquietudine-InBoEZGl1yfzb2Zt4ZwtBP/pagina.html (http://www.lastampa.it/2018/08/30/vaticaninsider/il-papa-sereno-in-vaticano-c-amarezza-e-inquietudine-InBoEZGl1yfzb2Zt4ZwtBP/pagina.html)).

Coś mi mówi, że cała ta sprawa skończy się tak samo jak "list czterech" albo correctio filialis - czyli niczym szczególnym... Franciszek pewnie zwyczajnie przemilczy sztorm.

A mnie coś mówi, że ich dopadniemy i się nie wywiną. Inna sprawa, czy to będzie krok przełomowy w naprawie Kościoła - zapewne jeszcze nie.
A ja jako człowiek podejrzliwy dopatruje się jakiegoś drugiego dna. Wcale mnie nie przekonuje przeswiadczenie, że kard. Vigano to jakaś kolejna wielka nadzieja białych. Mam na mysli oczekiwanie tzw tradziuchów. Ja bym nie łączył tych dwóch spraw. Zapasy odbywają się na innym poziomie i powrót do Tradycji nikomu po głowie nie chodzi. Inną sprawą jest czy ta sytuacja nie jest okazją do przejęcia inicjatywy przez środowiska tradycyjne. Tylko kto miałby to zrobić?

Na Watykanie mamy mafie lawendową, w którą zaangażowani są sami najważniejsi dostojnicy z papieżem włącznie - jak wynika z ujawnionych informacji. Naprawdę uważa Pan, że z wyczyszczenia tego szamba może wyniknąć coś gorszego?
Uznajmy proporcje.
Przeżyje jakoś kolejną próbę reanimacji posoborowia, jeżeli ceną za to będzie przegonienie tych zboczeńców.
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Sławek125 w Sierpnia 31, 2018, 11:25:06 am
Panie gnome, no właśnie o to mi chodzi. Czy ci zboczeńcy na szczycie nie sa zasłoną jeszcze jakiegoś wiekszego draństwa, przy którym oni to mały pikuś. Świetne samopoczucie Franciszka na to mi wskazuje, jakby był relizowany jakis plan arcychytry. Nie chodzi mi o sprawy doktrynalne, bo na to juz lage wszyscy połozyli oprócz garstki zapaleńców ale o np sprawy materialne, bo dla tych naturalistów to kwestia kluczowa. Moze mają kupca na Bazylike Św. Piotra albo już są licytowani i trzeba jakiegoś chłopca z pirogi wyrzucic krokodylom? Głośno mysle. Przez lata nikogo  w hierarchii sprawa pedofilii nie ruszała, a nagle teraz takie halo wielkie. Przeciez tam są szpece od mataczenia pierwszej wody, tak mi sie wydaje.
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Caivs w Sierpnia 31, 2018, 11:45:40 am
Jeśli uznają, że gnój zrobił się za duży, kozłem ofiarnym mogą zrobić nawet F1, za jego zgodą lub bez. Zwołają konklawe, wybiorą jakiegoś Schonberna, ten ogłosi bezwzględną walkę z wypaczeniami mianując "właściwych" ludzi do kierowania tą walką i ... dalejże brykać po seminariach
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Sławek125 w Sierpnia 31, 2018, 11:57:12 am
A nie uwazacie panowie, że pontyfikat Franciszka z tymi dekleracjami o ubóstwie, tymi malutkim autkami czy domem Św. Marty to była padgatowka pod pełną sekularyzacje pozostałych dóbr koscielnych. Co by nie mówic to jeszcze troche tego zostało i gdyby dostało sie w rece jakiś faszystów czy innych lefebrystów, to z takimi mozliwosciami stanowiłoby baze dla kontreewolucji.
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Caivs w Sierpnia 31, 2018, 12:14:50 pm
A nie uwazacie panowie, że pontyfikat Franciszka z tymi dekleracjami o ubóstwie, tymi malutkim autkami czy domem Św. Marty to była padgatowka pod pełną sekularyzacje pozostałych dóbr koscielnych. Co by nie mówic to jeszcze troche tego zostało i gdyby dostało sie w rece jakiś faszystów czy innych lefebrystów, to z takimi mozliwosciami stanowiłoby baze dla kontreewolucji.

Wydaje mi się, że jedyne co "grupie trzymającej władzę" spędza sen z powiek, to obawa przed władzami cywilnymi. Garstkami "wariatów" chyba się specjalnie nie przejmują. Tak myślę.
Nota bene: wg Vorisa, kard. Wuerl ma się ewakuować z USA w obawie przed aresztowaniem:

https://www.churchmilitant.com/news/article/breaking-news-exclusive-wuerl-bombshell
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Paulus w Sierpnia 31, 2018, 12:42:29 pm
Szambo wybiło, ale i tak wszyscy nam będą powtarzać, że nic się nie stało, a Bergoglio jest papieżem i to świetnym.
Oczywiscie, ze tak bedzie. A wszystko zle, co sie stalo w Kosciele, jest przeciez wina Jana Pawla II i Benedykta XVI. Na arcybiskupa Vigano tez cos znajda: ze np. w wieku 14 lat popatrzyl niewlasciwie na kobiete i to podwaza jego wiarygodnosc, i w ogole go dyskwalifikuje jako swiadka. Albo ze po prostu zwariowal, albo jest zgorzknialy itd itp.
Albo że jest jakiś nie ten tego bo nosi sutannę ...
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: gnome w Sierpnia 31, 2018, 12:44:06 pm
Dwie sprawy.
Po pierwsze Franciszek jest "jak z bajki": kocha biednych i uciśnionych, wychodzi do ludzi i wspiera ich w ich rozumieniu grzechu, Kościoła, walczy z klerykalizmem, jest dalika od osądzania... Zadarł jedynie z tą garstką wariatów: moralistów, sztywniaków, liturgistów, pro-liferów... to są wariaci, 2% wiernych.
Oczywiście, że mogą Horhe wywalić z pirogi ale to jednak byłaby ogromna strata i tak zaraz się do tego nie zabiorą. Dodatkowo, wcale konklawe może nie pójść tak łatwo. Przypadek BVXI pokazuje, że nie zawsze się uda a teraz po tym skandalu z Vigano kto tam przewidzi jakie się w sercach większość (czytaj nieopowiedzianych) kardynałów urodzi? Na dodatek F jest już od kilku lat na tronie więc w jakimś sensie jest "umoczony" a nowy papież miałby carte blanche i mógłby naprawdę od wejście zacząć robić porządki "po poprzednikach" oczywiście!
Stąd wywalenie z pirogi akurat Horhe będzie ostatecznością-ostateczności.

Po drugie nie uważam, żeby sprzedanie majątku Kościelnego było większym draństwem niż gwałcenie pokoleń seminarzystów. Ustalmy - gorzej już chyba być nie może (no wiadomo, że może ale to trzeba ponad miarę rozpuścić wyobraźnie żeby coś takiego opisać). Jeżeli trzeba będzie zacisnąć pasa i odchudzić kilka/dziesiąt/set diecezji to trudno. Niech biskup chodzi pieszo i boso byle nie obmacywał diakonów!

Zgadzam się, że bardziej się boją cywilnej władzy. Mało tego, uważam, że zrobią wszystko łącznie z postawieniem na szańcach tradycjonalistów żeby do tego nie dopuścić. Będą straszyli, że lewactwo światowe zniszczy Kościół, że się sami oczyścić musimy wewnętrznie itd. itp. Takie rozumowanie trzeba jednak odrzucić. Potrzebujemy wręcz śledztw we wszystkich krajach, śledztw państwowych, trzeba to szambo wyciągnąć na światło dzienne bez względu na cenę.
Najważniejsze są nazwiska nie procedury, nie zapowiedzi, nie obietnice i wdrażane standardy. Nowomowa won, nazwiska na jaw i koniec z mataczeniem.
Jedyne czego należałoby się w takiej sytuacji obawiać to tego, że światowe elity lewackie nie wykażą nam wszystkich winowajców (na 100%) a jedynie kilka owiec a reszta zostanie wraz z (od tego momentu) oficerami prowadzącymi z teczkami w rękach.
Mimo wszystko, warto.
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: gnome w Sierpnia 31, 2018, 12:48:20 pm
P.S. Moim zdaniem kard. Parolin kłamie. Franciszek nie jest spokojny i uśmiechnięty, Franciszek zwyczajowo gra ale założę się, że w prywatnych komnatach to talerze po ścianach latają.
 
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Sierpnia 31, 2018, 13:00:31 pm
(...) De Mattei cytuje równiez prace prof. Kobylińskiego z Uniwersytetu Stefana Karola Wyszyńskiego (szydera zamierzona) zatytułowaną Homoseksualizm i kapłaństwo. Węzeł gordyjski-Katolików? (...)


O co chodzi z tą wypowiedzią? "(szydera zamierzona)"

Artykuł na RC to ten:

https://rorate-caeli.blogspot.com/2018/08/de-mattei-i-will-not-say-single-word.html

A praca do której odnosi się prof Mattei to ta:

https://journals.indexcopernicus.com/api/file/viewByFileId/261531.pdf
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Sierpnia 31, 2018, 13:08:04 pm
Na stronie "dorzeczy.pl" jest zamieszczona rozmowa ks. prof. dr hab. Andrzejem Kobylińskim i tu też wspomina o tym obszernym artykule naukowym pt. „Homoseksualizm i kapłaństwo. Węzeł gordyjski – katolików?”, który ukazał się w 2017 roku na łamach „Poznańskich Studiów Teologicznych”.

http://poznanskiestudia.amu.edu.pl/pliki/911882_pPST_31_2017_druk.pdf

Cytuję:

"Jak odnosi się ksiądz do listu byłego nuncjusza apostolskiego w USA, który twierdzi, że papież Franciszek miał wiedzieć o nadużyciach seksualnych w USA?

Śledzę z dużym zainteresowaniem tę dramatyczną dyskusję, jaka toczy się obecnie wokół tego listu w Stanach Zjednoczonych. Raport byłego nuncjusza zawiera informacje, które zasadniczo były wcześniej powszechnie znane. Zupełnie nie rozumiem zaskoczenia części opinii publicznej treścią tego dokumentu. Pierwsze raporty dotyczące pedofilii w Kościele katolickim w USA powstały w połowie lat 80. ubiegłego wieku. O deprawacji moralnej kardynała Theodora McCarricka czytałem poważne artykuły amerykańskie kilkanaście lat temu. Dzisiaj wielu dziennikarzy pyta nie tyle o obecny pontyfikat, ile o poprzednich papieży. Włoski watykanista Andrea Tornielli na portalu „Vatican Insider” oraz chilijski watykanista Luis Badilla na portalu „Il Sismografo” stawiają niezwykle trudne pytania dotyczące najbliższego otoczenia Jana Pawła II. W 2008 roku amerykański intelektualista Richard Sipe napisał w sprawie homoseksualizmu kardynała Theodora McCarricka list otwarty do papieża Benedykta XVI. Od 10 lat ten wstrząsający dokument jest dostępny w Internecie."

https://dorzeczy.pl/kraj/75583/Ks-Kobylinski-o-kryzysie-w-Kosciele-Musimy-obudzic-sie-ze-snu.html


Ten list otwarty Richarda Sipe jest dostępny w internecie tu:

https://www.traditioninaction.org/HotTopics/a02z_007_SipeOpenLetter.html


Informacja że taki list był zamieszczona jest na wielu stronach, m.in. tu:

https://www.catholicculture.org/news/features/index.cfm?recnum=57956#


Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Pedro Veron w Sierpnia 31, 2018, 13:16:45 pm
kardynał Siri już nie zyje i nie widac naatepcy.

A czy nie jest tak, że teoretycznie papieżem może zostać wybrany każdy katolicki mężczyzna niekoniecznie z grona kardynalskiego?
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Caivs w Sierpnia 31, 2018, 13:28:48 pm

...Stąd wywalenie z pirogi akurat Horhe będzie ostatecznością-ostateczności.

Mogą to zrobić, czyniąc go np. męczennikiem:"Nasz umiłowany F1, ze względu na stan zdrowia, musiał opuścić swój posterunek, ale zapewnia, że będzie dzielnie wspierał duchowo Franciszka Drugiego w bezwzględnej walce itd itp"

Cytuj
Nowomowa won, nazwiska na jaw i koniec z mataczeniem.

A propos, wymyśliłem sobie na prywatny użytek taką zasadę: każdemu, kto jakkolwiek próbuje pudrować syfa, zaświeciłbym lampą w oczy, np temu:

https://www.deon.pl/religia/kosciol-i-swiat/z-zycia-kosciola/art,35482,czy-gej-to-pedofil-specjalista-episkopatu-odpowiada-kai-godek.htmlTytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Sierpnia 31, 2018, 18:17:05 pm
Najlepszą formą obrony jest atak.

Szok! Ojciec Martin: skończmy z polowaniem na czarownice. Homolobby w Kościele to mit
(...)
https://www.pch24.pl/szok--ojciec-martin--skonczmy-z-polowaniem-na-czarownice--homolobby-w-kosciele-to-mit,62510,i.htmlGeorge Weigel o „Świadectwie”: arcybiskup Vigano to uczciwy człowiek Kościoła
(...)
https://www.pch24.pl/george-weigel-o-swiadectwie--arcybiskup-vigano-to-uczciwy-czlowiek-kosciola,62513,i.html


Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Kefasz w Września 01, 2018, 20:40:14 pm
DLACZEGO TEN ARTYKUŁ W PRZEGLĄDZIE POZNAŃSKIM JEST PO WŁOSKU?!?!?!?
http://poznanskiestudia.amu.edu.pl/pliki/911882_pPST_31_2017_druk.pdf STRONA 117
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Września 01, 2018, 21:21:40 pm
Cytuj

http://poznanskiestudia.amu.edu.pl/pliki/911882_pPST_31_2017_druk.pdf STRONA 117


Wysłałam zapytanie, jak coś będę wiedziała to napiszę.

Otrzymałam odpowiedź, cytuję:

"Wersja polska już chyba jest w księgarniach naukowych: Andrzej Kobyliński, Homoseksualizm i kapłaństwo w Kościele katolickim na przestrzeni wieków, "Przegląd Historyczny" 2018 nr 2, s. 93-119. Uniwersytet Warszawski."


Wychodzi na to, że po polsku nie jest to dostępne w sieci on-line.

Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: MK w Września 01, 2018, 22:35:17 pm
https://ekai.pl/kardynal-z-fatimy-tradycjonalisci-chca-oslabic-papieza/

Złe konserwatysty niszczą dobrego papieża.

No śmiech na sali proszę państwa.
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Września 01, 2018, 22:49:54 pm
Dokładnie śmiech na sali!  Warto tu przypomnieć  fragment z wypowiedzi byłego i już śp. arcybiskupa Chicago, kard. Francisa George, który tuż przed swoim odejściem ze stanowiska, udzielił obszernego wywiadu portalowi cruxnow.com.  Fragmenty były zamieszczone nawet na GN.

Cytuję: (wypowiedź z 2014 roku)

Odpowiadając na pytanie odnośnie do niepokoju części katolików, którzy uważają, że papież zasiał wątpliwości, kard. George stwierdził: „Powstaje pytanie, dlaczego on sam nie wyjaśnia tych spraw? Dlaczego apologeci muszą ponosić ciężar interpretowania papieża w możliwie najlepszy sposób? Czy nie zdaje sobie sprawy z konsekwencji niektórych swoich wypowiedzi, a nawet z niektórych działań? Czy nie zdaje sobie sprawy z następstw? Być może nie. Nie wiem, czy papież jest świadomy wszystkich konsekwencji rzeczy, które powiedział i zrobił, a które wywołały te wątpliwości w umysłach ludzi. To jedna z rzeczy, o które chciałbym go zapytać, gdybym miał taką szansę. Czy zdaje sobie sprawę, co się stało, na przykład z powodu tego słynnego wyrażenia „Kim ja jestem, aby sądzić”? Jak to zostało wykorzystane i nadużywane? To zostało nadużyte, bo papież mówił o kimś, kto już poprosił o miłosierdzie i otrzymał rozgrzeszenie. To był ktoś kogo dobrze znał. To jest zupełnie coś innego niż rozmawiać z kimś, kto domaga się raczej akceptacji, a nie prosi o przebaczenie”.

https://www.gosc.pl/doc/2251631.O-co-chcialby-zapytac-papieza-kard-Francis-George


Na PCh dłuższe tłumaczenie i ten fragment:

"Duchowny skrytykował niektóre działania i wypowiedzi Ojca św. zadawszy pytanie: - Czy papież zdaje sobie sprawę z konsekwencji niektórych swoich wypowiedzi i czynów? Arcybiskup uważa, że Franciszek zasiewa wątpliwości w umysłach wielu ludzi. On sam chciałby mu zadać kilka pytań. Jedno z nich dotyczyłoby słów: „Kim jestem, aby sądzić?” użytych w stosunku do homoseksualistów nie chcących porzucić grzeszne życia. Zdaniem kardynała, było to poważne nadużycie, ponieważ już z góry rozgrzeszało sodomitów. Hierarcha zauważa, że jest zasadnicza różnica pomiędzy kimś, kto ostentacyjnie praktykuje homoseksualizm, a kimś, kto chce porzucić złe praktyki i prosi o przebaczenie. Kard. George dodał, że papież niepotrzebnie wzbudza w ludziach oczekiwania, które nigdy nie będą mogły być spełnione. Takie postępowanie jest szkodliwe dla Kościoła. Zauważył, że biskupi muszą zwracać papieżowi uwagę na konsekwencje jego słów i czynów. "

https://www.pch24.pl/arcybiskup-chicago--jednosc-kosciola-to-jednosc-wokol-chrystusa,32239,i.html


Jego miejsce w archidiecezji chicagowskiej zajął bp Blase Cupich.


Tytuł: ''Wstyd i smutek'' -- w seminarium u neonów
Wiadomość wysłana przez: jwk w Września 02, 2018, 00:53:55 am
Kardynał Theodore McCarrick przebywał w tamtym okresie w waszyngtońskim seminarium Redemptoris Mater, gdzie miał kontakt z wieloma klerykami.

http://www.bibula.com/?p=103539 (http://www.bibula.com/?p=103539)
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- w seminarium u neonów
Wiadomość wysłana przez: Jarod w Września 02, 2018, 09:02:05 am
Kardynał Theodore McCarrick przebywał w tamtym okresie w waszyngtońskim seminarium Redemptoris Mater, gdzie miał kontakt z wieloma klerykami.

http://www.bibula.com/?p=103539 (http://www.bibula.com/?p=103539)
W seminariach RM przynajmniej ostateczną władzę mają świeccy :) . Jest zatem szansa, że tam zrobią szybko porządek... Chyba, że Ekipa Odpowiedzialna też popiera homolobby...
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- w seminarium u neonów
Wiadomość wysłana przez: Caivs w Września 02, 2018, 11:52:53 am
W seminariach RM przynajmniej ostateczną władzę mają świeccy :) . Jest zatem szansa, że tam zrobią szybko porządek...

W życiu! Świeccy neoni mają tyle władzy, na ile im "super-świecki" pozwoli. Apurona z Guam broni jak niepodległości. Chociaż wydaje się, że akurat ten już jest "spakowany w pudełko", tylko zawiązać wstążeczką i krokodyle z głodu nie zdechną:

http://www.junglewatch.info/2018/08/pope-francis-on-apuron-evidence-is-very.html
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Września 02, 2018, 13:05:28 pm
Zaczynają pisać ci, którzy do tej pory  milczeli po opublikowaniu świadectwa arcybiskupa Vigano. Obszerny tekst na wp.

"Walcząc z pedofilią w kościelnych szeregach, trzej ostatni papieże stosowali różne taktyki. Jan Paweł II używał kropidła, które nic nie pomogło, Benedykt XVI miotły, którą złamał, a Franciszek zębów, które sobie łamie."

https://opinie.wp.pl/jan-pawel-ii-wiedzial-o-pedofilii-w-kosciele-mogl-ukrecic-leb-tej-hydrze-dlaczego-tego-nie-zrobil-6290324431546497a

Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: MK w Września 02, 2018, 20:03:32 pm
Kolejny list abp. Vigano
https://www.pch24.pl/kolejny-list-arcybiskupa-vigano--tym-razem-opisuje-wizyte-franciszka-w-usa,62540,i.html
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: szkielet w Września 03, 2018, 20:02:44 pm
Tak się zastanawiam i sobie gdybam, ale co by było, gdyby się okazało, że i J.M.Bergoglio należy do (nomen omen) członków lawendowej mafii? Pogłoski krążą. Ale to TYLKO pogłoski.
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: ratio w Września 03, 2018, 21:19:34 pm
Ciekawe koneksje redemptorystów - ich były generalny przełożony jest "nowoczesnym kardynałem". Propaguje kapłaństwo kobiet, a będącym w "homo-związkach" udzielił Komunii św.

Cytuj
Liberalny hierarcha odniósł się także do przyjęcia przez siebie pielgrzymki homoseksualistów do jego katedry w Newark w maju 2017 roku. Zapytany dlaczego nie nawracał wówczas przybyłych samcołożników stwierdził, że byłby to przejaw pewnego zacofania z jego strony.
 
Podczas tej pielgrzymki grupa homoseksualnych katolików została dopuszczona do Komunii bez żadnych wątpliwości. Nie byłoby w tym nic zdrożnego, gdyby żyli w czystości. Jednak część z nich znajdowała się związkach „homo-małżeńskich”. Symboliczny gest kardynała pochwalił jezuita James Martin, znany z obrony sprzecznych z prawem naturalnym zachowań.
 
Jak przypomina portal Life Site News, w innym przypadku to kardynał Tobin pochwalił liberalnego jezuitę za publikację jego pro-homoseksualnej książki „Budując mosty". Doug Mainwaring podkreśla również, że rozmowa z cieszącym się kilkoma milionami czytelników „New York Timesem” stanowiła doskonałą okazję do przedstawienia zasad katolickiej wiary. Niestety, okazja ta została zmarnowana.
 
Z kolei w rozmowie z jezuickim America Magazine kardynał Tobin stwierdził, że stał się bardziej świadomy przyczyn prowadzących do opuszczania Kościoła przez kobiety.  Powiedział też o potrzebie przezwyciężania „wyzwania klerykalizmu", i mizoginizmu. Wspomniał także o komisji badającej historię posługi kobiet w Kościele, powołaną przez papieża Franciszka. Pochwalił włączenie w jej skład profesor Phyllis Zagano, zwolenniczki diakonatu kobiet.

Read more: http://www.pch24.pl/kardynal-joseph-tobin-podaje-w-watpliwosc-nauczanie-kosciola--chodzi-o-kaplanstwo-kobiet-,57535,i.html#ixzz5Q4GiGN37

I został delegatem na synod młodzieży

https://www.pch24.pl/prominentny-stronnik-lgbt-delegatem-na-synod-mlodziezy,62450,i.html
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Caivs w Września 03, 2018, 21:27:07 pm
Tak się zastanawiam i sobie gdybam, ale co by było, gdyby się okazało, że i J.M.Bergoglio należy do (nomen omen) członków lawendowej mafii? Pogłoski krążą. Ale to TYLKO pogłoski.

Też tak mam. Poniższy blog wymienia kilka "dziwnych" zdarzeń z ostatnich pięciu lat:

https://obronawiary.pl/zero-tolerancji/

Do punktu szóstego dopisałbym Charamsę. Tak mi się skojarzyło: pracował on w KNW, a ci trzej tropili i ścigali sodomitów, pewnie też w KNW. Charamsa odchodzi/wylatuje, a za jakiś czas F1 wywala tych trzech bez wiedzy i zgody Mullera.
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: gnome w Września 04, 2018, 11:46:52 am
Generalnie zwalniamy.
Sposób na przeczekanie chyba okaże się skuteczny - przynajmniej narazie.
Na ten moment wypowiedziały się obie strony i przechodzimy do kopania po kostkach (jeden ksiądz drugiego księdza oskarża, jeden rektor innego upomina,....).

Co może się jeszcze wydarzyć? Mogło by się wydarzyć coś, co ekstremalnie doleje oliwy do ognia i nakręci jeszcze bardziej sprawę (np. aresztowanie kard. Wuerla i jego przesłuchanie - na co się zanosi, wybuch kolejnego głośnego skandalu o podłożu seksualnym gdzieś na świecie itd.). Wtedy wszystkie opcje stają się jeszcze możliwe.
Teoretycznie wyciszona sprawa mogłaby wrócić według scenariusza węgierskiego, czyli wszystko będzie bez zmian ale efekty zobaczymy przy kolejnym synodzie lub konklawe. Ten scenariusz jest mniej prawdopodobny ze względu na liczebność Bergoglian i jego determinację w kreowaniu nowych kardynałów.
Zastanawiam się też, co wydarzy się teraz w samym amerykańskim Kościele. Część środowisk przekroczyło linię, za którą powrót jest już trudny. Żądania ustąpienia F, apele i zarzuty....
Jeżeli sprawa zostanie zamilczana, to jak będą wyglądały teraz relacje tych środowisk (wcale nie małych)  w USA z hierarchią? No i co z tymi hierarchami, którzy się jasno opowiedzieli przeciw opcji Bergogliańskiej?
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Regiomontanus w Września 04, 2018, 17:28:52 pm
Co może się jeszcze wydarzyć? Mogło by się wydarzyć coś, co ekstremalnie doleje oliwy do ognia i nakręci jeszcze bardziej sprawę (np. aresztowanie kard. Wuerla i jego przesłuchanie - na co się zanosi, wybuch kolejnego głośnego skandalu o podłożu seksualnym gdzieś na świecie itd.)

Można mieć pewność, że skandale seksualne będą dalej wybuchać, zarówno w USA, jak i gdzie indziej.

Zauważam zresztą  pewne znużenie czy też obojętność na te sprawy wśród szeregowych wiernych. Od czasu jak osiedliłem się w Ameryce (a ćwierć wieku już minęło), seks-skandale z udziałem duchownych katolickich pojawiają się tu z regularnością zegarka praktycznie co roku - mniejsze lub większe, ale regularnie. Człowiek chcąc nie chcąc zaczyna na to reagować tak jak na wiadomości o wypadkach drogowych.

Tym razem fala oburzenia jest(była?) większa, niż zwykle, bo i skandal na większą skalę. Ale i ta fala opadnie szybko, jeśli "siły reakcji" nie zaczną działać.

Bp Athanasius Schneider w swoich ośmiu punktach nakreślił bardzo rozsądny plan takiego działania, ale ma on jedną wadę: zakłada inicjatywę odgórną, a na to, jak się zdaje, szans wielkich nie ma.

Jedyna możliwość, aby coś drgnęło, to inicjatywa oddolna, ze strony świeckich. Jak Pan słusznie napisał, "część środowisk przekroczyło linię, za którą powrót jest już trudny." Ci ludzie są teraz pewną szansą - ale potrzeby jest sensowny plan działania i lider, który ich zjednoczy. Gdyby ktoś taki jak bp Schneider stanął na czele "buntu świeckich", to myślę,  że wiele można by osiągnąć.
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Września 04, 2018, 17:33:20 pm
Coś nowego:

Kolejny strzał: osobisty sekretarz Franciszka oskarżony o homoseksualizm i pedofilię

Argentyński żonaty diakon, Jorge Sonnante, opublikował 20 sierpnia na Twitterze czterostronicowy poufny dokument, jaki miał napisać w 2013 w imieniu sekretarza stanu. Dotyczy on o. Fabiána Pedacchia Leániza.

Sonnante pisze jako "doradca" papieża Franciszka ze stanowiska w sekretariacie, wyrażając własną opinię na temat tego, czy Pedacchio może pracować jako osobisty sekretarz Papieża Franciszka.

Pedacchio został wezwany w 2007 roku przez kard. Bergoglio. Hiszpański serwis Intereconomia.com w 2011 nazwał go "szpiegiem kardynała Bergoglio w Rzymie".

W swojej ocenie Sonnante stwierdza, że komputer Pedacchio został skonfiskowany w 2013 roku przez policję po nakazie sądowym w sprawie związanej z dziecięcą pornografią.

Dokument stwierdza też, że Pedacchio był zarejestrowany na gejowskich stronach randkowych Adanel.com, Badoo.com i ManHunt.net.

(na stronie zrzuty pokazane)

https://gloria.tv/article/sgGRDo864mQi42Z7e8jdJSkoj
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: porys w Września 04, 2018, 18:15:26 pm
Coś nowego:

Kolejny strzał: osobisty sekretarz Franciszka oskarżony o homoseksualizm i pedofilię

https://gloria.tv/article/sgGRDo864mQi42Z7e8jdJSkoj (https://gloria.tv/article/sgGRDo864mQi42Z7e8jdJSkoj)

To chyba fejk - żadne poważne źródło tego nie podjęło.
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Września 04, 2018, 18:31:05 pm
Być może i tak, ja nie sprawdzałam głębiej. Jest to z wczoraj.

To teraz coś innego.

Michael Voris w programie "The Vortex" prezentuje fragmenty wywiadu z Alice von Hildebrand nt. infiltracji Kościoła Katolickiego przez Jego wrogów.

Alice von Hildebrand to żona, nieżyjącego już wybitnego filozofa XX wieku Dietricha von Hildebranda.  Nie raz odważyła się mówić to, o czym inni milczą. Tym razem naprawdę zdradza ważne, apokaliptyczne wydarzenia!

https://www.youtube.com/watch?v=NXoE4D39L10
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: pauluss w Września 06, 2018, 11:04:13 am
Tak się zastanawiam i sobie gdybam, ale co by było, gdyby się okazało, że i J.M.Bergoglio należy do (nomen omen) członków lawendowej mafii? Pogłoski krążą. Ale to TYLKO pogłoski.
Jak to co? Nic.
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Mruk w Września 06, 2018, 11:58:53 am
Jakaś reakcja się szykuje:

Jak informuje na swojej witrynie internetowej wybitny historyk Kościoła i publicysta katolicki, profesor Roberto de Mattei, papież Franciszek z pomocą prawników kanonistów bada możliwości ukarania arcybiskupa Carla Marii Vigano, autora słynnego „Świadectwa” na temat tuszowania homoseksualnych nadużyć w Kościele.

Read more: http://www.pch24.pl/roberto-de-mattei--czy-arcybiskup-vigano-zostanie-ukarany-za-prawde-,62663,i.html#ixzz5QJY5NV00
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: szkielet w Września 06, 2018, 14:40:24 pm
Jakaś reakcja się szykuje:

Jak informuje na swojej witrynie internetowej wybitny historyk Kościoła i publicysta katolicki, profesor Roberto de Mattei, papież Franciszek z pomocą prawników kanonistów bada możliwości ukarania arcybiskupa Carla Marii Vigano, autora słynnego „Świadectwa” na temat tuszowania homoseksualnych nadużyć w Kościele.

Read more: http://www.pch24.pl/roberto-de-mattei--czy-arcybiskup-vigano-zostanie-ukarany-za-prawde-,62663,i.html#ixzz5QJY5NV00
To jakaś kpina jest. Jeśli Bergoglio to zrobi, to wtedy nastąpi schizma. Prawdziwy Kościół zostanie przez niego ukarany, a zostanie koścół fałszywy-z człowiekiem jako bogiem. A wygląda, że on właśnie do tego dąży. W ciągu 5. lat zniszczył Kościół bardziej, niż 50 lat posoborowia. On dobrze wie co robi i wie dlaczego to robi. Tfu!
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Krusejder w Września 06, 2018, 19:18:54 pm
Za dwa tygodnie Jorge jedzie osłabiać wiarę na Litwie, Łotwie i w Estonii. Może podjechalibyśmy w parę aut do Kowna i internowali go?

;)
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: szkielet w Września 06, 2018, 20:07:44 pm
Wchodzę w to.
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Września 06, 2018, 21:15:56 pm
To jakieś dowody sobie tez przyszykujcie, jakieś wypowiedzi innych, etc ... Już jedną podpowiadam:

"(...) Papież nie jest absolutnym władcą, którego myśl i wola stanowią prawo. Przeciwnie: posługa Papieża jest gwarancją posłuszeństwa Chrystusowi i Jego słowu. Papież nie ma głosić własnych idei, ale winien nieustannie zespalać samego siebie i Kościół więzią posłuszeństwa Słowu Bożemu, wobec wszelkich prób przystosowywania czy rozwodnienia i wszelkich przejawów oportunizmu. (...)

--> Benedykt XVI - 7 V 2005 - w czasie Mszy św. w bazylice św. Jana na Lateranie z okazji objęcia katedry Biskupa Rzymu.
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: gnome w Września 06, 2018, 21:39:23 pm
Jakaś reakcja się szykuje:

Jak informuje na swojej witrynie internetowej wybitny historyk Kościoła i publicysta katolicki, profesor Roberto de Mattei, papież Franciszek z pomocą prawników kanonistów bada możliwości ukarania arcybiskupa Carla Marii Vigano, autora słynnego „Świadectwa” na temat tuszowania homoseksualnych nadużyć w Kościele.

Read more: http://www.pch24.pl/roberto-de-mattei--czy-arcybiskup-vigano-zostanie-ukarany-za-prawde-,62663,i.html#ixzz5QJY5NV00

Bardzo dobrze. Niech go wyrzuci ze stanu kapłańskiego i ekskomunikuje.
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: gnome w Września 06, 2018, 23:26:42 pm
W USA lekkie poruszenie.
W stanie NY rusza szerokie dochodzenie w sprawie nadużyć seksualnych, badane będzie ostatnie kilkadziesiąt lat... Pretekstem raport z Pensylwanii oraz list Abp. Vigano.

Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Kefasz w Września 06, 2018, 23:32:10 pm
Coś nowego:

Kolejny strzał: osobisty sekretarz Franciszka oskarżony o homoseksualizm i pedofilię

https://gloria.tv/article/sgGRDo864mQi42Z7e8jdJSkoj (https://gloria.tv/article/sgGRDo864mQi42Z7e8jdJSkoj)

To chyba fejk - żadne poważne źródło tego nie podjęło.

Jest coś starego w temacie - ktoś hyszpanojęzyczny jest potrzebny do oceny:
https://infovaticana.com/2013/10/02/quien-es-fabian-pedacchio-leaniz/
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Regiomontanus w Września 07, 2018, 16:50:00 pm
W USA lekkie poruszenie.
W stanie NY rusza szerokie dochodzenie w sprawie nadużyć seksualnych, badane będzie ostatnie kilkadziesiąt lat...

No właśnie - tak jak pisałem. Takie dochodzenie można przeprowadzić w dowolnym stanie, nawet na Alasce, i wszędzie przyniesie mniej lub bardziej spektakularne rezultaty.

Gdyby tak przeprowadzić je w Polsce, to kto wie, co by się odkryło?

Inna sprawa, że teraz, jak to zwykle bywa, wielu ludzi zwęszy łatwy łup, i zaczną się przyznawać, że 50 lat temu pleban pogładził ich po główce, więc należy im się odszkodowanie.
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: porys w Września 07, 2018, 18:20:06 pm
Za dwa tygodnie Jorge jedzie osłabiać wiarę na Litwie, Łotwie i w Estonii. Może podjechalibyśmy w parę aut do Kowna i internowali go?

 ;)
A wiesz, że nawet zastanawiam się, czy tam nie jechać i nie zrobić jakiejś akcję? Stanąć z banerem np. "Franciszku abdykuj" - ale jakoś tak. Tylko pytanie jakie byłyby tego plusy, a jakie minusy.

Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: gnome w Września 08, 2018, 00:13:55 am
Bergoglio, dlaczego nas nienawidzisz ?
Katolicy.


Z takim gigantycznym banerem jestem gotów stanąć :)
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Września 08, 2018, 22:06:59 pm
Kard. Farrell: nigdy nie widziałem, aby McCarrick zachowywał się niewłaściwie

W czasie w którym mieszkałem w rezydencji [arcybiskupów Waszyngtonu], nigdy nie widziałem, aby McCarrick zachowywał się w niewłaściwy sposób. Nie przypominam sobie, bym kiedykolwiek widział kleryków w rezydencji arcybiskupiej – mówi prefekt Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia, kard. Kevin Farrell w wywiadzie z watykanistą Andreą Torniellim.
(...)
https://ekai.pl/kard-farrell-nigdy-nie-widzialem-aby-mccarrick-zachowywal-sie-niewlasciwie/


Nie wiem czy to taki tytuł ktoś nadał, czy faktycznie tak powiedział kard. Farrell. No przecież jak  człowiek będzie źle czynił czy chce źle czynić, to będzie to tak robił żeby nikt się nie dowiedział z bliskiego mu otoczenia.
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Regiomontanus w Września 11, 2018, 16:03:07 pm
Ponoć jakaś odpowiedź Watykanu na oskarżenia abp Vigano jest planowana. Poza tym "rada dziewięciu" uchwaliła, że są w pełni solidarni z Franciszkiem.
http://www.catholicherald.co.uk/news/2018/09/10/vatican-planning-response-to-vigano-claims/ (http://www.catholicherald.co.uk/news/2018/09/10/vatican-planning-response-to-vigano-claims/)
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Września 12, 2018, 14:24:15 pm
Na razie krótka informacja za Depeszą KAI:

Watykan: papież zwołuje szczyt w sprawie nadużyć duchownych

W dniach 21-24 lutego odbędzie się w Rzymie spotkanie przewodniczących episkopatów całego świata na temat zapobiegania nadużyciom duchowieństwa – podała wicedyrektorka Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej Paloma García Ovejero.

https://www.gosc.pl/doc/5020477.Papiez-zwoluje-szczyt-w-sprawie-naduzyc-duchownych

Zapewne decyzja podjęta na posiedzeniu Rady Kardynałów (K-9)
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Krusejder w Września 13, 2018, 11:19:50 am
... albo loży P2 ;)
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: pauluss w Września 13, 2018, 11:52:09 am
Na razie krótka informacja za Depeszą KAI:

Watykan: papież zwołuje szczyt w sprawie nadużyć duchownych

Papiez Franciszek jest wspanialy.
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: abdi w Września 13, 2018, 14:01:44 pm
Cytuj
Papiez Franciszek jest wspanialy.

Niepowtarzalny
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: pauluss w Września 13, 2018, 14:26:47 pm
Cytuj
Papiez Franciszek jest wspanialy.
Niepowtarzalny
I mysli tylko o innych i ich dobru. I jako pierwszy papiez w historii walczy ze zlem w Kosciele. A zli konserwatysci chca go zniszczyc.
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Krusejder w Września 13, 2018, 14:57:24 pm
To nie ludzie. To wilki .... i wściekłe psy
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Mruk w Września 13, 2018, 15:10:07 pm
Iiii... z emisją CO2 też walczy. A inni papieże nie walczyli. I z zaśmiecaniem mórz też.
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: szkielet w Września 13, 2018, 16:04:28 pm
Cytuj
Papiez Franciszek jest wspanialy.
Niepowtarzalny
I mysli tylko o innych i ich dobru. I jako pierwszy papiez w historii walczy ze zlem w Kosciele. A zli konserwatysci chca go zniszczyc.
Znaczy peace and love.
Nie zapominajmy o jego walce z nierównościami religijnymi (wszak żydzi, allahy i chrześcijanie wierzą w tego samego niekatolickiego boga) i walce z dyskryminacją wszelkiej maści zboków (kim jestem, żeby oceniać)
Jednym słowem Santo subito!
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Września 13, 2018, 19:06:28 pm
Jeno czytajcie:


Katolicka Agencja Informacyjna / KAI
 51 min ·

 
Nie wiem, co lub kto stoi za arcybiskupem Carlo Marią Viganò, ale mogę powiedzieć, że ten człowiek, którego dotychczas znałem, jest kimś innym od tego, kto napisał ten dokument – powiedział kard. Oscar Andrés Rodríguez Maradiaga. W ten sposób skomentował on w rozmowie z hiszpańskim portalem Religión Digital niedawny list byłego nuncjusza apostolskiego w Stanach Zjednoczonych. Oskarżał w nim tamtejszą hierarchię katolicką i osobiście Franciszka o ukrywanie sprawy byłego już kardynała Theodore’a McCarricka, któremu zarzucano wykorzystywanie seksualne kleryków i młodych księży. #SerwisKAI


(https://images91.fotosik.pl/36/90f7388eacdb61ffgen.jpg)
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: szkielet w Września 13, 2018, 19:15:40 pm
Maradiaga do samolotu  ;D
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Krusejder w Września 13, 2018, 19:29:15 pm
Maradiaga do samolotu  ;D

Do helikoptera, na "PINOCHET TOUR" :)
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: pauluss w Września 13, 2018, 23:19:10 pm
Maradiaga do samolotu  ;D
Na ksiezyc :D
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Września 14, 2018, 10:41:46 am
Papież przyjął przedstawicieli episkopatu USA
(...)

"W komunikacie z 27 sierpnia, po oblikowaniu listu abp. Carlo Marii Viganò stwierdził on: „Postawione kwestie zasługują na odpowiedzi ostateczne i oparte na dowodach. Bez tych odpowiedzi niewinni ludzie mogą być dotknięci fałszywym oskarżeniem, a winni mogą powtórzyć grzechy przeszłości”.

https://ekai.pl/papiez-przyjal-przedstawicieli-episkopatu-usa/

I takie podejście mi się podoba, sprawdzić, wyjaśnić, a nie od lat okólniki, wytyczne, listy, etc ... i nikt nic sobie z tego nie robił/nie robi."Pod listem wzywającym papieża Franciszka do przeprowadzenia śledztwa w sprawie informacji zawartych w świadectwie abp Vigano podpisało się już 35 amerykańskich biskupów. Ich zdaniem, sprawa rzekomego tuszowania skandali pedofilskich wśród amerykańskiego duchowieństwa musi zostać dogłębnie wyjaśniona."

https://www.pch24.pl/usa--biskupi-wzywaja-franciszka-do-przeprowadzenia-sledztwa--na-liscie-35-nazwisk,62767,i.html


Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Września 14, 2018, 13:05:13 pm
Święty Pius V o homoseksualizmie księży: odrażający występek karać bez okazywania litości

W sytuacji głębokiego kryzysu moralnego w Kościele oraz rozprzestrzeniania się homoherezji warto znać dokumenty papieży w sprawie walki z przeciwnymi naturze zachowaniami, jakich dopuszczali się w przeszłości również duchowni. Nauczanie katolickie w sprawie grzechu homoseksualizmu oraz argumenty przeciw legalizacji tzw. związków jednopłciowych zebrano w pracy pt. „W obronie wyższych praw”.

Bulla papieska Cum Primum, święty Pius V, 1 kwietnia 1566:

„W dążeniu do wyplenienia wszystkiego, co w jakikolwiek sposób stanowi obrazę majestatu Bożego, postanowiliśmy ponad wszystko i bez okazywania litości karać te sprawki, o których w oparciu o autorytet Pisma Świętego lub z uwagi na ich wyjątkowy ciężar wiadomo, że nie podobają się Bogu i powodują jego gniew bardziej niż inne; a mianowicie zaniedbywanie kultu Bożego, zgubną symonię, grzech bluźnierstwa oraz potępienia godne lubieżne występki przeciw naturze; za przewiny te Bóg sprawiedliwie karze ludy i narody zsyłając na nie kataklizmy, wojny, głód i zarazę (...)

Jeśli kto popełni szkaradny występek przeciw naturze, za który gniew Boży spadł na niegodziwców, władzy świeckiej w celu wymierzenia kary przekazany będzie, a jeśli jest duchownym pozbawiony swego urzędu zostanie, po czym spotka go analogiczna kara”.

(...)

https://www.pch24.pl/swiety-pius-v-o-homoseksualizmie-ksiezy--odrazajacy-wystepek-karac-bez-okazywania-litosci,62592,i.html
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Września 17, 2018, 11:15:08 am
A to w Polsce czy nie jest wstyd i smutek?  :(  Może ktoś znał wcześniej tę sprawę, bo ja czytam pierwszy raz.

Przełomowy wyrok polskiego sądu. Milion złotych i dożywotnia renta dla ofiary księdza pedofila

Sąd przyznał kobiecie, która w wieku 13 lat była molestowana przez księdza, milion złotych odszkodowania oraz dożywotnią rentę w wysokości 800 zł miesięcznie. Towarzystwo Chrystusowe, którego członkiem jest duchowny, zaskarżyło wyrok.

"Duży Format" (źródłem tej informacji jest GW (http://wyborcza.pl/duzyformat/7,127290,23920561,kosciol-placi-za-pedofilie-ksiedza-rewolucyjny-wyrok.html)) przypomina historię z 2008 roku, kiedy Roman B. wykorzystał trudną sytuację rodzinną pokrzywdzonej i namówił ją do opuszczenia rodzinnego domu. 13-letnia wówczas Katarzyna zamieszkała w internacie w innym mieście. Wtedy rozpoczął się jej dramat.

- To nie była szkoła z internatem, tylko puste mieszkanie jego matki – opowiadała dziewczyna. – (...) Był silny, ważył sto kilogramów. Krzyczałam, błagałam, by przestał. (...) Zaczął zmuszać mnie do brania leków. (...) Byłam otępiała, senna. (...) W kolejnych dniach zaczął mnie bić, poniżać, groził, że mnie zabije. (...) Często zabierał mnie na plebanię w Stargardzie. Jedliśmy obiad z księżmi, a potem brał mnie do swojego pokoju. (...) Księża się nie dziwili, że śpię u niego - mówiła podczas procesu.

Ksiądz wielokrotnie wykorzystywał dziewczynę seksualnie, często odurzając ją lekami. Sąd Rejonowy w Stargardzie uznał jednak, że w okresie popełniania przestępstw ksiądz "miał w znacznym stopniu ograniczoną zdolność kierowania swym postępowaniem". Pedofil w sutannie trafił do więzienia na cztery lata i dostał czteroletni zakaz wykonywania zawodów związanych z nauczaniem dzieci. Po wyjściu z więzienia ksiądz Roman trafił do domu księży emerytów prowadzonego przez Towarzystwo Chrystusowe w Puszczykowie, willowej miejscowości pod Poznaniem.

Zaraz po wyroku z 2010 roku Towarzystwo Chrystusowe oferowało Katarzynie rekompensatę finansową, jednak oferta została odrzucona. Poszkodowana wystąpiła o nią już jako dorosła kobieta i w styczniu tego roku wygrała proces w tej sprawie. Odszkodowanie i renta będą wypłacane właśnie z kasy organizacji. Prowadząca sprawę sędzia Anna Łosik obciążyła chrystusowców na podstawie artykułu 430 kodeksu cywilnego, który mówi o odpowiedzialności pracodawcy za czyny pracownika, popełniane w ramach obowiązków zawodowych.

Towarzystwo Chrystusowe zaskarżyło wyrok. Rozprawa apelacyjna zaplanowana jest na 20 września.

https://wiadomosci.wp.pl/przelomowy-wyrok-polskiego-sadu-milion-zlotych-i-dozywotnia-renta-dla-ofiary-ksiedza-pedofila-6296243864144001a


 >:( >:( >:(
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Kefasz w Września 17, 2018, 13:23:29 pm
Pedofil w sutannie trafił do więzienia na cztery lata i dostał czteroletni zakaz wykonywania zawodów związanych z nauczaniem dzieci.

 >:( >:( >:(

Czemu czteroletni nie zaś dożywotni?!
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: rysio w Września 17, 2018, 19:36:42 pm
Czytając wszystkie wiadomości mam nadzieję, że zbliżamy się do dna - daj Boże.

Lipcowe wakacje spędziłem na wschodnich kresach Archidiecezji Krakowskiej. Udało mi się długo rozmawiać z dwoma proboszczami, wikarymi a także z miejscowymi.
Jestem trochę zaskoczony wyrażanymi poglądami duchownych. W największym skrócie: opinie o kondycji Kościoła Polskiego wyrażane przez proboszczów są zbieżne z  opiniami przedstawianymi na fk przez x Paulussa.
Bardzo spokojnie mówili, że jest bardzo źle. Pod każdym względem.
Młodzi wikariusze zagadywani w cztery oczy, również spokojnie, czasami z uśmiechem mówili to samo.

Wskazywali na:
- fatalne nauczanie wiernych przez biskupów: "człowiek ma być dobrym" - i to wszystko; może być niewierzący, byle dobry.
- pustą obrzędowość. Tzn, że codzienna pobożność zanikła dawno a ta od wielkiego dzwonu - jest pusta. Brak przyklęknięcia przed Najświętszym Sakramentem, na dawniej bogobojnej wsi jest normą, a wynika to z kompletnej ignorancji wiernych. Ignorancji, za którą odpowiedzialni są duszpasterze - co spokojnie uznają.

Odnosiłem wrażenie, że są czytelnikami fk :D i nic, zupełnie nic ich nie zdziwi i gdyby chcieli to by bardzo zadziwili naszych forowiczów swoimi wpisami.

Wierni związani z Kościołem, zazwyczaj w średnim wieku lub starsi (młodzi olewają Kościół lub wyemigrowali) bronią Kościoła jako organizatora życia społecznego. Ale swobodnie popierają zniesienie spowiedzi w konfesjonale i inne nowinki. Na razie nie popierają ślubów homo; ale nie dadzą się pokroić za obronę małżeństwa. Każdy ma kogoś "na Wyspach" i są na bieżąco z postępem w Kościele.

Wspólny mianownik dla obydwu grup to syndrom osierocenia. Księża mówią o pogubieniu hierarchii bo zabrakło "tych Dwóch Autorytetów" - wiadomo kogo ;)
Wierni są lekko pogubieni i nie widzą nikogo kto byłby wzorcem; pana we dworze nie ma, przemysłowców pogonili. Reszta to "politycy - złodzieje i przekręciarze"

Obie grupy osierocone, niezdolne do działania; bojące się samodzielności i wolności.
W sumie, jesteśmy społeczeństwem ludzi prostych; czasami ocierających się o prostactwo. Zbiór ludzi łatwych do manipulacji medialnej.

X. Isakowicz Zaleski , o ile się nie mylę, zdjął swój pierwszy wpis o filmie Kler. Teraz widzę tylko krytykę i obawę o wpływ filmu na wiernych. Rozumiem x. Isakowicza po lipcowych wakacjach.
Współczuję Tradsom mieszkającym "daleko od szosy". Nie ma z kim tworzyć środowiska. Jedynymi miejscami gdzie "eksperyment Tradycji" może się udać, to duże, może średnie miasta. Pobożności w miastach też nie ma ale jest intelektualna podstawa do kiełkowania Tradycji. Przynajmniej można zebrać kilka, kilkanaście osób.
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Aqeb w Września 17, 2018, 20:14:26 pm
Cytuj
X. Isakowicz Zaleski , o ile się nie mylę, zdjął swój pierwszy wpis o filmie Kler. Teraz widzę tylko krytykę i obawę o wpływ filmu na wiernych. Rozumiem x. Isakowicza po lipcowych wakacjach.

Nie wiem o którym Pan pisze. Ja czytałem taki w trochę rozwiniętej formie (może to był wywiad) w "Najwyższym Czasie" i jakąś skróconą formę tego samego w internecie. Opinia wydawała mi się dosyć wyważona (sam filmu nie widziałem i właściwie tylko na niej się opieram), natomiast później wydawało mi się, że ksiądz bardziej odwoływał się do przyznania funduszy.

Na tej wyważonej (moim zdaniem) opinii odebrałem, że pewnie film jest nieobiektywny i raczej robiony na "anty"kościelny. Natomiast właśnie nie rozumiem tego:

Cytuj
Teraz widzę tylko krytykę i obawę o wpływ filmu na wiernych.

Właśnie dlatego nie rozumiem, że o duży wpływ bym się nie obawiał, a może nawet o żaden. Jeśli rzeczywiście tak jest jak pisze xTI-Z to wpływ na wiernych może być moim zdaniem najwyżej taki jak wpływ książek Leonarda Świderskiego "za komuny" (swoją drogą dla niektórych na lewicy robiący podobno ciągle za "źródło prawdy o Kościele"). Czyli "przekonywanie przekonanych".

Jeśli zaś chodzi o kwestię autentyczne to na tyle już wpływ na wiernych wywarły w ostatnich latach doniesienia medialne (czyli w praktyce na przykład to, że mama nie pozwala synowi zostać ministrantem, żeby się do niego jaki zboczeniec nie dobrał), że teraz o film nie ma się co obawiać. Moim zdaniem przynajmniej.

Ksiądz Isakowicz robi wrażenie jakby zawiódł się na twórcy "Wołynia". Jak pamiętam kiedy ten film wchodził do kin to pan Gabriel Maciejewski w publikacjach ostrzegał (w swoim nieco "paranoicznym" stylu), żeby nie zachwycać się za szybko tym, że ludzie co jak co związani ze środowiskiem "GW" nakręcili "Wołyń". Być może ks. Isakowicz teraz się zawodzi. Mnie to nie dziwi bo kojarzyłem, że zarówno pan Smarzowski jak i niektórzy z nim powiązani (np. Arkadiusz Jakubik) za Kościołem nie przepadają (nie piszę tego jako zarzut tylko jako coś co wiadomo z ich wypowiedzi).
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Regiomontanus w Września 17, 2018, 20:55:54 pm
Wierni związani z Kościołem, zazwyczaj w średnim wieku lub starsi (młodzi olewają Kościół lub wyemigrowali) bronią Kościoła jako organizatora życia społecznego. Ale swobodnie popierają zniesienie spowiedzi w konfesjonale i inne nowinki. Na razie nie popierają ślubów homo; ale nie dadzą się pokroić za obronę małżeństwa. Każdy ma kogoś "na Wyspach" i są na bieżąco z postępem w Kościele.

Moje wrażenia z pobytu w Polsce w te wakacje z grubsza pokrywają się z powyższym. Jeszcze bym dodał,  że wierni w średnim wieku, z którymi rozmawiałem nie widzą jakiegoś wielkiego problemu w potencjalnym  wyświęcaniu kobiet na księży.

Co do małżeństwa, to sytuacja jest przygnębiająca. Nawet na największym zad***u rozwody zaczynają stawać się chlebem powszednim. W mojej rodzinie mieliśmy rozwód małżeństwa 60-latków. Rozwód stał się wyobrażalną opcja nawet dla starych bab ze wsi (że tak się nieładnie wyrażę).
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Września 17, 2018, 21:12:57 pm
Cytuj

Przełomowy wyrok polskiego sądu. Milion złotych i dożywotnia renta dla ofiary księdza pedofila

Sąd przyznał kobiecie, która w wieku 13 lat była molestowana przez księdza, milion złotych odszkodowania oraz dożywotnią rentę w wysokości 800 zł miesięcznie. Towarzystwo Chrystusowe, którego członkiem jest duchowny, zaskarżyło wyrok.
(...)
https://wiadomosci.wp.pl/przelomowy-wyrok-polskiego-sadu-milion-zlotych-i-dozywotnia-renta-dla-ofiary-ksiedza-pedofila-6296243864144001aOdnośnie powyższego:

Pełnomocnik chrystusowców o kontrowersyjnym wyroku sądu

Czyny karalne, których dopuściły się osoby duchowne są haniebne i winny być ścigane, a ich sprawcy ukarani. Na gruncie obowiązujących przepisów prawa w Polsce, nie można przenosić odpowiedzialności za te czyny na kościelne osoby prawne – czytamy w oświadczeniu adwokata Krzysztofa Wyrwy, pełnomocnika chrystusowców. Oświadczenie dotyczy wyroku Sądu Okręgowego w Poznaniu, skazującego zgromadzenie na zapłacenie zadośćuczynienia za czyny pedofilskie jednego z jego członków.

Publikujemy pełną treść oświadczenia:

W sprawie czynów karalnych, których dopuściły się osoby duchowne należy podkreślić, że stanowisko Kościoła i podejście prawne nie zmieniły się. Takie czyny są haniebne i winny być ścigane, a ich sprawcy ukarani.

Osoby te, w ramach wewnętrznych kościelnych postępowań prawnych – zgodnie z Kodeksem Prawa Kanonicznego i innymi normami prawnymi – są konsekwentnie zawieszane w czynnościach kapłańskich lub wydalane ze stanu duchownego.

Na gruncie obowiązujących przepisów prawa w Polsce, nie można przenosić odpowiedzialności za te czyny (w tym cywilnej odszkodowawczej) ze sprawcy na kościelne osoby prawne. Sprawcy tych czynów dopuszczają się ich na własny rachunek i ponoszą osobistą odpowiedzialność przed ofiarami, które skrzywdzili oraz przed prawem.

Adwokat Krzysztof Wyrwa,
Pełnomocnik Towarzystwa Chrystusowego

https://ekai.pl/pelnomocnik-chrystusowcow-o-kontrowersyjnym-wyroku-sadu/
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Kefasz w Września 18, 2018, 03:43:25 am
Był już obrońcą w podobnej sprawie wcześniej:
https://www.youtube.com/watch?v=a1xqiVrhalE
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: jwk w Września 18, 2018, 09:53:24 am
Sprawcy tych czynów dopuszczają się ich na własny rachunek i ponoszą osobistą odpowiedzialność przed ofiarami, które skrzywdzili oraz przed prawem.
I tyle w temacie. Wszystko inne to perfidia wrogów Kościoła.
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: rysio w Września 18, 2018, 10:40:21 am
Sprawcy tych czynów dopuszczają się ich na własny rachunek i ponoszą osobistą odpowiedzialność przed ofiarami, które skrzywdzili oraz przed prawem.
I tyle w temacie. Wszystko inne to perfidia wrogów Kościoła.

Czy tyle w temacie to dopiero zobaczymy. Sam jestem ciekaw orzecznictwa w sprawie. Zapewne będzie odwołanie - chętnie przeczytam uzasadnienie wyroku.
Kierunek orzecznictwa w Polin będzie zapewne zgodny z głównym EU-nurtem. Daje to szansę na większe odszkodowania. Łatwo zasądzić ale trudniej egzekwować należności od osoby fizycznej, która zawczasu przepisze majątek na rodzinę.

Co do zasady instytucja odpowiada za krzywdy - np. szkoła odpowiada za molestowanie ucznia podczas zajęć. To szkoła dokonuje weryfikacji nauczyciela i zatrudnia go. To szkoła odpowiada za dopuszczenie na teren szkoły "edukatorów lgtb" (wczorajsze Warto Rozmawiać). Analogicznie szkoła odpowiada za przyjęcie delegowanego przez biskupa katechetę, także księdza.
Jest całkiem normalne, że rodzice mają zaufanie do placówek publicznych; do organów państwa. Tyczy się to także Kościoła, harcerstwa itp.
Jak widać, "kontrola najwyższym stopniem zaufania".

Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: rysio w Września 18, 2018, 10:56:14 am
Wierni związani z Kościołem, zazwyczaj w średnim wieku lub starsi (młodzi olewają Kościół lub wyemigrowali) bronią Kościoła jako organizatora życia społecznego. Ale swobodnie popierają zniesienie spowiedzi w konfesjonale i inne nowinki. Na razie nie popierają ślubów homo; ale nie dadzą się pokroić za obronę małżeństwa. Każdy ma kogoś "na Wyspach" i są na bieżąco z postępem w Kościele.

Moje wrażenia z pobytu w Polsce w te wakacje z grubsza pokrywają się z powyższym. Jeszcze bym dodał,  że wierni w średnim wieku, z którymi rozmawiałem nie widzą jakiegoś wielkiego problemu w potencjalnym  wyświęcaniu kobiet na księży.

Co do małżeństwa, to sytuacja jest przygnębiająca. Nawet na największym zad***u rozwody zaczynają stawać się chlebem powszednim. W mojej rodzinie mieliśmy rozwód małżeństwa 60-latków. Rozwód stał się wyobrażalną opcja nawet dla starych bab ze wsi (że tak się nieładnie wyrażę).

Przypomniały mi się wypowiedzi proboszczów w stylu korwinowskim: nie można dbać o ludzi na siłę - trzeba z tym skończyć: jak ktoś chce to niech się stacza. Właściwie trudno się niezgodzić.

Posoborowie "zbawiając" na siłę wszystkich jak leci - niszczy Kościół.
Kandydaci na "posoborowe zbawienie" są roszczeniowi: zbawimy się, jeżeli chcecie tego tak bardzo ale przestańcie sekować LGTB. Homoś może być przecież "dobrym człowiekiem".
Widać to było dobitnie w nadanym wczoraj Warto Rozmawiać. Strona konserwatywno-katolicka, przykro powiedzieć, nie miała twardych argumentów. Twarde argumenty posoborowa hierarchia swoim nauczaniem (tolerancja, niedyskryminacja, dobroczłowieczyzm etc) zamieniła w miękki kał.
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Hubertos w Września 18, 2018, 12:06:41 pm
Wierni związani z Kościołem, zazwyczaj w średnim wieku lub starsi (młodzi olewają Kościół lub wyemigrowali) bronią Kościoła jako organizatora życia społecznego. Ale swobodnie popierają zniesienie spowiedzi w konfesjonale i inne nowinki. Na razie nie popierają ślubów homo; ale nie dadzą się pokroić za obronę małżeństwa. Każdy ma kogoś "na Wyspach" i są na bieżąco z postępem w Kościele.

Moje wrażenia z pobytu w Polsce w te wakacje z grubsza pokrywają się z powyższym. Jeszcze bym dodał,  że wierni w średnim wieku, z którymi rozmawiałem nie widzą jakiegoś wielkiego problemu w potencjalnym  wyświęcaniu kobiet na księży.

Co do małżeństwa, to sytuacja jest przygnębiająca. Nawet na największym zad***u rozwody zaczynają stawać się chlebem powszednim. W mojej rodzinie mieliśmy rozwód małżeństwa 60-latków. Rozwód stał się wyobrażalną opcja nawet dla starych bab ze wsi (że tak się nieładnie wyrażę).


Problem polega na tym, ze jak pewien znany ksiadz z Bydgoszczy (wszystkim znany na tym forum) nie pozwolil na katolicki pogrzeb (czy tez uzyczenie kaplicy) rozwodnikowi w nowym zwiazku/niewierzacemu to byl nawet wzywany do (skadinad dosc konserwatywnego w pogladach) biskupa. Wiec skad Ci ludzie maja wiedziec, ze rozwod jest rzecza zla? To jak z chrztami nieslubnych dzieci 'No bo co dziecko winne' - to ludzi wcale nie zacheca do wziecia slubu. Jak moja mama zaszla w ciaze przed slubem, to ksiadz wprost powiedzial - 'Pani, albo slub bierzeta albo ja dziecka chrzcic nie bede'. Slub byl, prawie 40 lat temu, malzenstwo ma sie dobrze, ksiedza wspominaja dobrze :)
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Września 18, 2018, 13:20:05 pm
Wyczytane:

"Janusz Korwin-Mikke: "Jezus-Maria! Kościół ma zapłacić milion + dożywotnią rentę(!!) kobiecie, którą w wieku 14 lat całował i obmacywał ksiądz. Teraz nastolatki (czytają internet, czytają...) będą się masowo podstępem lub siłą pchały księżom do łóżek. Sąd zastosował bardzo silny bodziec ekonomiczny..."
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: gnome w Września 19, 2018, 10:03:42 am
Wierni związani z Kościołem, zazwyczaj w średnim wieku lub starsi (młodzi olewają Kościół lub wyemigrowali) bronią Kościoła jako organizatora życia społecznego. Ale swobodnie popierają zniesienie spowiedzi w konfesjonale i inne nowinki. Na razie nie popierają ślubów homo; ale nie dadzą się pokroić za obronę małżeństwa. Każdy ma kogoś "na Wyspach" i są na bieżąco z postępem w Kościele.

Moje wrażenia z pobytu w Polsce w te wakacje z grubsza pokrywają się z powyższym. Jeszcze bym dodał,  że wierni w średnim wieku, z którymi rozmawiałem nie widzą jakiegoś wielkiego problemu w potencjalnym  wyświęcaniu kobiet na księży.

Co do małżeństwa, to sytuacja jest przygnębiająca. Nawet na największym zad***u rozwody zaczynają stawać się chlebem powszednim. W mojej rodzinie mieliśmy rozwód małżeństwa 60-latków. Rozwód stał się wyobrażalną opcja nawet dla starych bab ze wsi (że tak się nieładnie wyrażę).Problem polega na tym, ze jak pewien znany ksiadz z Bydgoszczy (wszystkim znany na tym forum) nie pozwolil na katolicki pogrzeb (czy tez uzyczenie kaplicy) rozwodnikowi w nowym zwiazku/niewierzacemu to byl nawet wzywany do (skadinad dosc konserwatywnego w pogladach) biskupa. Wiec skad Ci ludzie maja wiedziec, ze rozwod jest rzecza zla? To jak z chrztami nieslubnych dzieci 'No bo co dziecko winne' - to ludzi wcale nie zacheca do wziecia slubu. Jak moja mama zaszla w ciaze przed slubem, to ksiadz wprost powiedzial - 'Pani, albo slub bierzeta albo ja dziecka chrzcic nie bede'. Slub byl, prawie 40 lat temu, malzenstwo ma sie dobrze, ksiedza wspominaja dobrze :)

1. Skargowcy swego czasu zrobili akcję bilbordową "Konkubinat to grzech". Niby nic kontrowersyjnego, raczej oczywistego i ... gdyby mieli "opiekuna" (kiedy chcesz mieć "katolicki" w nazwie organizacji to musisz takiego mieć) to wiadomo, że nie byłoby najmniejszej szansy na tą akcje! Co innego "katolickie" uniwersytety pełne aborcjonistów, eugeników czy gendorów...
2. Nawiązując do przykładu lekko go rozwinę. Znam podobny przypadek z tym, że chce wspomnieć o sytuacji z mamą nie proboszczem. Zatem mama delikwentki, która zaszła w ciąże przed ślubem nie odezwała się do niej aż do czasu ślubu! Czuła się oszukana przez córkę (kto dziś myśli w takich perspektywach). Co ciekawe córka już jako dorosła twierdzi, że gdyby była w sytuacji swojej matki to by nie robiła sprawy bo ... życie. Tak właśnie się to wszystko psuje i jednocześnie jest to prowokowanie młodych do zachowań nieodpowiednich.
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: rysio w Września 19, 2018, 10:23:50 am
Cytuj
Skargowcy swego czasu zrobili akcję bilbordową "Konkubinat to grzech". Niby nic kontrowersyjnego, raczej oczywistego i ... gdyby mieli "opiekuna" (kiedy chcesz mieć "katolicki" w nazwie organizacji to musisz takiego mieć) to wiadomo, że nie byłoby najmniejszej szansy na tą akcje!

Dlatego uważałem, że budowanie struktur ubezwłasnowolnionych "opiekunem kurialnym" - czytaj "kretem" to bardzo zły pomysł; np. Duszpasterstwa Tradycji Indultowej.
Podobnie ma się rzecz z ruchami społecznymi i parapolitycznymi. Zadeklarowanie w statutach obrony "Kościoła" to w istocie obrona lewactwa.
Wydaje się, że tzw ruchy narodowe bardzo powoli zaczynają to rozumieć i "laicyzują się". No bo jak tu bronić interesu Polski niepodpadając jednoczesnie KEPskim? Nastąpiła zmiana historyczna: Kościół jako instytucja hierarchiczna nie reprezentuje już interesów ani wiernych ani Polskich.
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: gnome w Września 19, 2018, 12:00:12 pm
Cytuj
Skargowcy swego czasu zrobili akcję bilbordową "Konkubinat to grzech". Niby nic kontrowersyjnego, raczej oczywistego i ... gdyby mieli "opiekuna" (kiedy chcesz mieć "katolicki" w nazwie organizacji to musisz takiego mieć) to wiadomo, że nie byłoby najmniejszej szansy na tą akcje!

Dlatego uważałem, że budowanie struktur ubezwłasnowolnionych "opiekunem kurialnym" - czytaj "kretem" to bardzo zły pomysł; np. Duszpasterstwa Tradycji Indultowej.
Podobnie ma się rzecz z ruchami społecznymi i parapolitycznymi. Zadeklarowanie w statutach obrony "Kościoła" to w istocie obrona lewactwa.
Wydaje się, że tzw ruchy narodowe bardzo powoli zaczynają to rozumieć i "laicyzują się". No bo jak tu bronić interesu Polski niepodpadając jednoczesnie KEPskim? Nastąpiła zmiana historyczna: Kościół jako instytucja hierarchiczna nie reprezentuje już interesów ani wiernych ani Polskich.
Środowiska narodowe wcale się nie laicyzują, one się tradycjonalizują i to nie indultowo, bo to dla nich ta sama droga co NOMowa. One się tradycjonalizują bractwowo.
Droga kontrowersyjna dla większości, paląca wiele mostów ALE moim zdaniem jedynie słuszna!
 
Byli też kiedyś NOPowyc (to jeszcze istnieje) i chodzili do x. Trytka.
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Rafal w Września 19, 2018, 12:14:34 pm

Byli też kiedyś NOPowyc (to jeszcze istnieje) i chodzili do x. Trytka.

Z x. Trytkiem kumali się kiedyś też ci z Falangi (nie wiem, jak po ich mariażu z maoistami).
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: rysio w Września 19, 2018, 13:57:48 pm
Cytuj
Środowiska narodowe wcale się nie laicyzują, one się tradycjonalizują i to nie indultowo, bo to dla nich ta sama droga co NOMowa. One się tradycjonalizują bractwowo.
Droga kontrowersyjna dla większości, paląca wiele mostów ALE moim zdaniem jedynie słuszna!

To prawda ale robią to bardzo dyskretnie i nienachalnie; bardzo słusznie zresztą.
Tym samym Marsz Niepodległości nie jest podlany mdłą posoborową melasą. Marsz i narodowców opuścili "kierownicy duchowi" pod presją GW. I wyszło to na dobre. Posoborowie nie ma narzędzi do kontrolowania tych środowisk.
I właśnie dlatego narodowcy będą intensywnie zwalczani przez reżymsko-katolików.
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: gnome w Września 19, 2018, 15:01:20 pm
Cytuj
Środowiska narodowe wcale się nie laicyzują, one się tradycjonalizują i to nie indultowo, bo to dla nich ta sama droga co NOMowa. One się tradycjonalizują bractwowo.
Droga kontrowersyjna dla większości, paląca wiele mostów ALE moim zdaniem jedynie słuszna!

To prawda ale robią to bardzo dyskretnie i nienachalnie; bardzo słusznie zresztą.
Tym samym Marsz Niepodległości nie jest podlany mdłą posoborową melasą. Marsz i narodowców opuścili "kierownicy duchowi" pod presją GW. I wyszło to na dobre. Posoborowie nie ma narzędzi do kontrolowania tych środowisk.
I właśnie dlatego narodowcy będą intensywnie zwalczani przez reżymsko-katolików.
A ja mam wrażenie, że szybko się zorientują , że to był strategiczny błąd - może już to zrozumieli.
Spodziewam się zatem w każdej chwili pojawienia się na scenie nowego gracza, jakiegoś porządnego narodowca, młodego kapłana, co lubi chodzić z szalikiem, może lubuje się w koszulkach patriotycznych.
Oczywiście NOMowy i oczywiście w pełnej łączności. Zabłyśnie jakimś drobnym wyskokiem ale bez przesady. GW napisze tekst o nim jako umiarkowanym faszyście tak, że autoryzuje go jako "dobrego patriotę co go GW nie lubi".
Naprawdę wypatruje od kilku tygodni takiej wschodzącej gwiazdy.
Tam się bowiem źle dzieje wśród tych narodowców - sięgają do tradycji i to w wydaniu FSSPX, ortodoksja tam się pojawia katolicka w wydaniu absolutnie niedozwolonym a na fali imigranckiego tsunami PISu mogą wiele zyskać politycznie - a wraz z nimi te lefebryzmy również!

Wypatrujmy komety z długim błyszczącym ogonem, czerwono-białym ogonem :)

Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Mruk w Września 19, 2018, 15:27:37 pm
Ta ja zupełnie z innej beczki: co Szanowni Państwo sądzą, w świetle ostatnich wydarzeń, o Janie Pawle II? Kwestie pism i nauczania JPII, jego błędów dotyczączych ekumenizmu, miziania się z muzułmanami i żydami, Asyżu były na tutejszym forum omawiane. Pozytywy pontyfikatu również.
Ale jak wygląda Jego odpowiedzialność za aferę zboków:
wiedział/ nie wiedział?
dlaczego nie przeciwdziałał?
dlaczego zboków nominował?
jaka była rola eminencji Dziwisza, Sodano?

Co Szanowni myślą bądź wiedzą?
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: rysio w Września 19, 2018, 16:13:28 pm
Cytuj
A ja mam wrażenie, że szybko się zorientują , że to był strategiczny błąd - może już to zrozumieli.
Spodziewam się zatem w każdej chwili pojawienia się na scenie nowego gracza, jakiegoś porządnego narodowca, młodego kapłana, co lubi chodzić z szalikiem, może lubuje się w koszulkach patriotycznych.
Oczywiście NOMowy i oczywiście w pełnej łączności. Zabłyśnie jakimś drobnym wyskokiem ale bez przesady. GW napisze tekst o nim jako umiarkowanym faszyście tak, że autoryzuje go jako "dobrego patriotę co go GW nie lubi".
Naprawdę wypatruje od kilku tygodni takiej wschodzącej gwiazdy.
Tam się bowiem źle dzieje wśród tych narodowców - sięgają do tradycji i to w wydaniu FSSPX, ortodoksja tam się pojawia katolicka w wydaniu absolutnie niedozwolonym a na fali imigranckiego tsunami PISu mogą wiele zyskać politycznie - a wraz z nimi te lefebryzmy również!

Wypatrujmy komety z długim błyszczącym ogonem, czerwono-białym ogonem :)

Po doświadczeniach z ks. Międlarem, Kneblewskim, biskupi będą się bali oddelegować kogoś.
Wiem, że "swój człowiek", który bedzie prowadził owieczki to najlepszy sprawdzony pomysł ale trudny teraz do realizacji. Tym bardziej, że duża część obecnych na Marszu głośno wyrażała się w sposób "antyklerykalny" - to nowość na takich imprezach. Dyżurni patrioci z Gazety Polskiej i wszelkiej maści Oazowcy to może 5% obecnych. Wyznawcy Światowida mogliby ich nakryć czapkami  :)

No chyba, że ks. Stryczek dostanie polecenie służbowe...ale musiałby dostać zgodę narodowców na swoje występy w duchu... no własnie w jakim duchu? Proimigranckim? - nie dostanie wejściówki.

Raczej oczekiwałbym, o czym pisałem przed rokiem, wyrafinowanej i nagłośnionej prowokacji PiS-u. Np. policja na tydzień przed Marszem odkrywa skład z antysemickimi transparentami, bronią ostrą itp. Albo jakiś niezależny dziennik opublikuje taśmy z podsłuchami narodowców.
Czasu coraz mniej; chłopcy ciężko głowkują.

http://mszapiaseczno.blogspot.com/2017/11/msza-sw-trydencka-z-okazji-swieta-11.html
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: gnome w Września 20, 2018, 11:40:23 am
Rzut oka na lifesitenews uzmysławia, że subtelności mamy już za sobą, teraz wchodzimy w nowy etap.

(https://lifesite-cache.s3.amazonaws.com/images/made/images/remote/https_s3.amazonaws.com/lifesite/3_things_pope_cant_say_810_500_75_s_c1.jpg)

Zestaw indywiduów jaki Bergoglio desantuje na synod młodych nie pozostawia złudzeń - ma być homorewolta i nic tego nie powstrzyma.
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Caivs w Września 23, 2018, 08:47:50 am
Wątek polski. X. Woźnicki przekazuje taką wieść dotyczącą obecnego Prymasa:

https://youtu.be/Ziu08UfumBA?t=1408 fragment od 23:28 do mniej więcej 24:20

Jeśli to prawda, to zakładam, nie wiedząc nic więcej, że facet ma skłonności z którymi walczy. Ale od dziś uważniej niż dotychczas będę śledził jego wypowiedzi.
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: jwk w Września 23, 2018, 12:04:48 pm
Raczej oczekiwałbym, o czym pisałem przed rokiem, wyrafinowanej i nagłośnionej prowokacji PiS-u.

Z niezależnej.pl w kontekście teorii Grzegorza Brauna:
Cytuj
Generalnie, to wszystko co się dzieje w sferze propagandowej antyPiSowskiej "prawicy" opisał już dość dawno Vladimir Volkoff w zbeletryzowanej formie powieści p.t. "Montaż". Jest to dość łatwo dostępne w internecie jako plik Montaz.pdf Za dywersyjną propagandą stoi zawsze wyspecjalizowana struktura rosyjskich służb specjalnych. Posługuje się agentami etatowymi, zwerbowanymi obywatelami "wolnego świata" i ogromną armią "pożytecznych idiotów".

W pierwszej grupie to Pan Rysio mi się jednak nie mieści  ;).
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: rysio w Września 23, 2018, 14:21:58 pm
Cytuj
.  W pierwszej grupie to Pan Rysio mi się jednak nie mieści  ;).

Przykro mi jest, ze tak slabo jestem oceniany ;D

Ciekaw jestem czy zasada dot. propagandy dotyczy symetrycznie innych wplywow; np. amerykanskich, izraelskich i itd.
Jakos nie slyszalem, ze gdy ktos krytykuje narodowcow to znaczy, ze nalezy do siatki izraelsko-amerykanskich szpiegow.

PS
Czytalem natomiast w GW, ze na Garncarskiej zbieraja sie "negacjonisci" - szpiedzy Rosji.
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Kefasz w Września 23, 2018, 22:55:53 pm
Wątek polski. X. Woźnicki przekazuje taką wieść dotyczącą obecnego Prymasa:

https://youtu.be/Ziu08UfumBA?t=1408 fragment od 23:28 do mniej więcej 24:20

Jeśli to prawda, to zakładam, nie wiedząc nic więcej, że facet ma skłonności z którymi walczy. Ale od dziś uważniej niż dotychczas będę śledził jego wypowiedzi.

Panie Caivs, można podać linki z potrzebnym momentem nagrania. O to prosimy.
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: MK w Września 23, 2018, 23:45:55 pm
https://wpolityce.pl/kosciol/413495-ksiadz-krytykujacy-homolobby-w-kosciele-wyslany-na-badania

Do psychuszki za sprzeciw wobec pedalstwa....
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Caivs w Września 24, 2018, 06:25:00 am
Panie Caivs, można podać linki z potrzebnym momentem nagrania...

Podałem.
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: jwk w Września 24, 2018, 08:54:01 am
Czytalem natomiast w GW, ze na Garncarskiej zbieraja sie "negacjonisci" - szpiedzy Rosji.
W przeciwieństwie do Pana ja tego ścierwa do ręki nie biorę. Nieraz ktoś podsuwa "cenny artykuł" --- nic z tego --- jestem konsekwentny. Jeśli Pan czyta co popadnie i może jeszcze karmi się rewelacjami TVN (WSI24), czy Złonetu, nic dziwnego, że ma Pan groch z kapustą w głowie.

P.S. Niestety, mam z pierwszej ręki wiadomości, że na Garncarskiej jest spora frakcja "ciotek rewolucji" płci obojga głosząca tezę (w mniej lub bardziej zawoalowanej formie), że poza FSSPX nie ma zbawienia.
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: rysio w Września 24, 2018, 10:56:15 am
Czytalem natomiast w GW, ze na Garncarskiej zbieraja sie "negacjonisci" - szpiedzy Rosji.
W przeciwieństwie do Pana ja tego ścierwa do ręki nie biorę. Nieraz ktoś podsuwa "cenny artykuł" --- nic z tego --- jestem konsekwentny. Jeśli Pan czyta co popadnie i może jeszcze karmi się rewelacjami TVN (WSI24), czy Złonetu, nic dziwnego, że ma Pan groch z kapustą w głowie.

P.S. Niestety, mam z pierwszej ręki wiadomości, że na Garncarskiej jest spora frakcja "ciotek rewolucji" płci obojga głosząca tezę (w mniej lub bardziej zawoalowanej formie), że poza FSSPX nie ma zbawienia.

Przeszło 10 lat temu Wyborcza z TVP przeprowadziła atak na FSSPX w Radości. Kamery TVP czekały na wiernych pod bramą. Zarzucano fsspx negacjonizm i coś tam jeszcze. A chodziło po prostu o zniszczenie szkół jakie fsspx powoli rozwija. Kuria wściekała się, że szkoła Bractwa powstawała "jak wrzód" na zdrowym janopawłowym , parafialnym "terytorium kanonicznym".

Co do "ciotek rewolucji" to wyjątkowo, niestety muszę się z Panem zgodzić. Częściową odpowiedź na źródła tej "ciotowości" w Polskim Kościele znajdzie Pan w sąsiednim wątku:
http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,8081.msg216975/topicseen.html#msg216975
Symetryczną reakcję możemy znaleźć w posoborowiu oraz w Indulcie; gdzie w razie doraźnej potrzeby wyciąga się argument o "niekanoniczności" "braku stempelka" etc. Tacy jesteśmy Polacy  :( 
rozwinę temat w sąsiednim zalinkowanym wątku.
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Września 24, 2018, 12:17:15 pm
Grzegorz Górny: Kardynał skierował na badania psychiatryczne księdza krytykującego lobby homoseksualne w Kościele
(...)
https://wpolityce.pl/kosciol/413495-ksiadz-krytykujacy-homolobby-w-kosciele-wyslany-na-badania

Niesamowite rzeczy można się dowiedzieć.
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Kefasz w Września 24, 2018, 18:47:28 pm
Przeszło 10 lat temu Wyborcza z TVP przeprowadziła atak na FSSPX w Radości. Kamery TVP czekały na wiernych pod bramą. Zarzucano fsspx negacjonizm i coś tam jeszcze. A chodziło po prostu o zniszczenie szkół jakie fsspx powoli rozwija.
Nie przeszło lecz natychmiast po "zdjęciu exkomunik" czyli styczeń i luty 2009.

Kuria wściekała się, że szkoła Bractwa powstawała "jak wrzód" na zdrowym janopawłowym , parafialnym "terytorium kanonicznym".
To co pan napisał to trzeci rodzaj prawdy.
Było zupełnie inaczej. To kuria praska wraz z przeoratem założyli wspólnie szkołę. Diecezja dała działkę z budynkiem zaś bractwo środki na remont. Dyrekcja i nauczyciele w kluczu konsensusu.
Do szkoły chodziła młodzież bananowa - bo wysokie czesne i międzynarodowa angielska matura.
I we wspomnianym momencie jeden z rodziców, pracujący w TVNie zaczął kręcić materiały przeciw "negacjonistom". W tym czasie xKarol ogłosił krucjatę modlitewną o utrzymanie szkół.
Strona praska przegrała w sądach. Piusacy przejęli szkoły na wyłączność.

Cóż... https://youtu.be/Z9uGai5J2tY
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Kefasz w Września 27, 2018, 14:04:16 pm
http://wyborcza.pl/magazyn/7,124059,23821928,katolickie-pieklo-na-ziemi-pensylwania-irlandia-pol-swiata.html

Cytuj
Magazyn Świąteczny
Katolickie piekło na ziemi. Pedofilia w Pensylwanii, Irlandii, połowie świata... A Polska?
Maciej Jarkowiec
25 sierpnia 2018 | 06:00


Księża w Pensylwanii kazali swoim ofiarom, dzieciom, nosić na szyjach duże złote krzyże - znak rozpoznawczy. Każdy pedofil związany z gangiem mógł ich dostrzec z daleka.

Pittsburgh, Pensylwania, początek lat 70.

George miał nie więcej niż 13 lat, kiedy młody ksiądz z parafii, w której służył do mszy jako ministrant, zaprosił go na wycieczkę. Pojechali do Munhall, mieściny oddalonej o pół godziny drogi od Pittsburgha. Tam, na plebanii, George poznał dwóch innych księży. Rozmawiali o Jezusie. Potem księża poprosili, żeby George zdjął koszulę i położył się na łóżku w pozie ukrzyżowanego. Gdy to zrobił, zaczęli pstrykać mu zdjęcia polaroidem, a później kazali zdjąć spodnie i majtki. Cały czas chichotali i mówili coś do siebie szeptem.
Gwałt i strach

Dalsza relacja George’a pełna jest obscenicznych detali opisujących trwające przez kilka lat gwałty oralne i analne albo tortury z użyciem pejczy. George wraz z wieloma innymi chłopcami padł ofiarą kościelnej szajki pedofilów działającej w Pittsburghu i okolicach. Księża nie tylko gwałcili chłopców, ale też produkowali pornografię z ich udziałem, którą dystrybuowali w środowisku pedofilów. Ofiarom kazali na co dzień nosić na szyjach duże złote krzyże – jako znak rozpoznawczy. Każdy pedofil związany z gangiem mógł je dostrzec z daleka.

George opowiada o traumie, która zaważyła na całym jego życiu. O depresji, strachu i próbach samobójczych. Jego przypadek jest jednym z setek opisanych w raporcie na temat zbrodni dokonywanej przez dziesiątki lat w sześciu diecezjach Pensylwanii.

Ogłoszony w sierpniu raport sporządziła stanowa wielka ława przysięgłych – niezależne, umocowane w konstytucji USA ciało, w którego skład wchodzą zwykli obywatele. Jej śledztwo trwało dwa lata. Dokument liczy 900 stron, wymienia 301 księży, którzy dopuścili się przestępstw, mówi o ponad tysiącu ofiar.

Lektura jest miejscami przerażająca. Jeden z księży gwałcił pięć sióstr. Najmłodsza dziewczynka miała 18 miesięcy. Inny duchowny gwałcił dzieci z użyciem pistoletu. Jeszcze inny wykorzystywał w konfesjonale dzieci, które przychodziły do spowiedzi. Dwie ofiary zaszły w ciążę, na jednej ksiądz wymusił przeprowadzenie aborcji, drugiej zaaranżował małżeństwo.

Księża wykorzystywali młody wiek ofiar, ich zaufanie, religijność, przywiązanie do parafii, przyjaźń z ich rodzicami, którzy najczęściej nie mieli o niczym pojęcia. I strach. Dzieci – często ledwie kilkuletnie – żyły w permanentnym przerażeniu, że jeśli ktoś odkryje sekret, który dzielą ze „swoim” księdzem opiekunem, spotka je najstraszniejsza kara.

Najwyżsi hierarchowie katoliccy Pensylwanii wiedzieli o zbrodni. Powstał cały system jej tuszowania. Raport stwierdza: „Ukryli wszystko”.

Lawina

Jeden z komentatorów nazywa raport „bombą atomową”. Nasuwają się oczywiste porównania do publikacji „Boston Globe” z 2002 r. Ujawniły one monstrualną skalę pedofilii w archidiecezji bostońskiej. Przestępstw dopuszczało się ponad 200 księży. Najwyżsi hierarchowie diecezji łącznie z abp. Bernardem Lawem tuszowali sprawy, przenosili zbrodniarzy z parafii do parafii, wywierali naciski na polityków i prokuraturę, żeby nie dopuścić do śledztw. Po artykułach dziennikarzy „Boston Globe” zaczęli się zgłaszać kolejni poszkodowani, ofiary liczono w tysiącach. Archidiecezja wypłacała odszkodowania, co doprowadziło ją na skraj bankructwa. Żeby się ratować, wyprzedała grunty i zamknęła kilkadziesiąt parafii.

Boston uruchomił lawinę: w następnych latach wypływały setki podobnych spraw w całych Stanach. Pod ich naporem zbankrutowało kilkanaście diecezji, a także skupiająca niemal milion wiernych archidiecezja St. Paul i Minneapolis oraz półmilionowa archidiecezja Portland.

Kolejne afery pedofilskie wybuchały też w innych krajach. Kościół pogrążył się w kryzysie, według niektórych najgłębszym od czasów reformacji.

Wydarzenia na całym świecie z ostatnich miesięcy każą sądzić, że zapaść nadal się pogłębia.

Pod koniec lipca kardynał Theodore McCarrick, były arcybiskup Waszyngtonu, zrezygnował z zasiadania w Kolegium Kardynałów. To pierwszy przypadek zrzeczenia się godności kardynalskiej od 1927 r., kiedy z Kolegium odszedł Francuz Louis Billot. Śledztwo „New York Timesa” ujawniło, że McCarrick przez dekady molestował ministrantów i kleryków. Jedno ze źródeł dziennika, dziś 60-letni mężczyzna, twierdzi, że zaczął być wykorzystywany przez duchownego, gdy miał 11 lat.

Materiały wskazują, że księża i biskupi z otoczenia McCarricka dobrze wiedzieli o jego przestępstwach. Dokonywał ich również w latach 80., kiedy wyrastał na jedną z najbardziej prominentnych postaci całego Kościoła katolickiego. Pedofilska reputacja nie przeszkodziła mu piąć się w hierarchii niemal na sam szczyt. McCarrick twierdzi, że jest niewinny.

Kilka miesięcy przed sprawą McCarricka do dymisji podali się wszyscy 34 biskupi Chile. Specjalny watykański wysłannik potwierdził napływające od lat raporty o zbrodniach przeciw dzieciom dokonywanych przez tamtejszych księży i ukrywanych przez kościelne władze. W czerwcu papież Franciszek przyjął trzy z 34 rezygnacji.

W kwietniu przed sądem w Australii stanął kardynał George Pell oskarżony o wiele przestępstw seksualnych. Od 2014 r. Pell sprawował funkcję prefekta sekretariatu ds. gospodarczych Stolicy Apostolskiej – jedną z najważniejszych w Watykanie.

Miesiąc później arcybiskup Adelajdy Philip Wilson został skazany za tuszowanie przypadków molestowania w latach 70.

Ponadto śledztwo agencji Associated Press wskazało na systemowy problem molestowania zakonnic przez księży w instytucjach Kościoła katolickiego na całym świecie.

Papież przybył dziś do Irlandii na Światowe Spotkanie Rodzin. Wydarzenie odbywa się w cieniu kolejnych skandali. Swój udział odwołał kardynał Donald Wuerl, który w latach 1988-2006 był biskupem Pittsburgha. Raport ławy przysięgłych obwinia go o przerzucanie księży gwałcicieli z parafii do parafii.
Irlandzka makabra

W ostatnich latach skandale pedofilskie w Kościele katolickim wybuchały w krajach na całym świecie. W Kanadzie ponad 300 byłych podopiecznych sierocińca Kongregacji Braci w Chrystusie oskarżyło księży o molestowanie. Republiką Dominikany wstrząsnął skandal z udziałem nuncjusza Józefa Wesołowskiego, a Meksykiem – afera Marciala Maciela Degollado, założyciela Legionu Chrystusa. W Belgii oskarżenia byłych ofiar doprowadziły m.in. do rezygnacji biskupa Brugii. Podobnie w Hondurasie, gdzie też zrezygnował jeden z biskupów.

Afery nie ominęły Malty, Niemiec, Holandii i wielu innych krajów, nawet o tak szczątkowej populacji katolików jak Norwegia, gdzie do molestowania ministranta przyznał się biskup Trondheim.

Jednak żaden kraj nie przeszedł takiego trzęsienia ziemi jak Irlandia.

Biczowanie, kopanie, podpalanie, dźganie, zmuszanie do pozostawania w pozycji klęczącej przez wiele godzin, zmuszanie do kąpieli w wodzie o temperaturze bliskiej wrzenia, bicie w podeszwy stóp, zawieszanie na haku i bicie, szczucie psami – to metody wychowawcze, które przez cały XX wiek wobec tysięcy dzieci stosowali księża, siostry zakonne i bracia w instytucjach kościelnych w tym kraju. Wychowankowie byli też na masową skalę gwałceni i molestowani.

Liczący 2,5 tys. stron raport na ten temat – owoc 10 lat pracy specjalnej komisji rządowej – opublikowany w 2009 r. był dla Irlandii potężnym szokiem i momentem przełomu. Przez ostatnią dekadę rola Kościoła i jego wpływ na życie społeczne dramatycznie spadły. Dziś już tylko 30 proc. irlandzkich katolików deklaruje, że regularnie uczestniczy w mszy. Trzy lata temu Irlandia stała się pierwszym krajem świata, który zalegalizował małżeństwa homoseksualne w drodze referendum. Wbrew błaganiom kościelnych hierarchów poparło je 62 proc. głosujących. Trzy miesiące temu 66 proc. Irlandczyków opowiedziało się za legalizacją aborcji.

W przededniu wizyty Franciszka znany pisarz i komentator Fintan O’Toole ogłasza, że Irlandia wreszcie wyszła z XIX wieku. Nazywa ją „religijnym pasem rdzy znaczonym opustoszałymi kościołami”. Najgłośniejszą krytyczką papieża jest bardzo szanowana w kraju była prezydent Mary McAleese, dziś progresywna działaczka katolicka, doktorantka prawa kanonicznego na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim. Odbywające się w ten weekend Światowe Spotkanie Rodzin nazwała „wiecem skrajnej prawicy zwołanym, aby postawić tamę fali praw dla gejów i dla kobiet”.

To radykalny głos, ale wszystkie media – od prawa do lewa – publikują kierowane do Watykanu żądania podjęcia bardziej zdecydowanych kroków w walce z kościelną pedofilią.

Watykan wiedział i wie

Po opublikowaniu raportu z Pensylwanii Franciszek milczał przez tydzień. Wreszcie opublikował list skierowany do całej, liczącej 1,2 miliarda ludzi wspólnoty katolików na świecie. Pedofilię w Kościele nazwał „kulturą śmierci”. Zauważył, że Kościół „nie zaopiekował się najmniejszymi, opuścił ich”. Zapowiedział „wzmożenie wysiłków, aby zapobiegać zbrodniom i ich ukrywaniu”.

Większość organizacji i instytucji reprezentujących ofiary księży pedofilów przyjęła list bez entuzjazmu. Maeve Lewis, przewodnicząca One in Four, jednej z irlandzkich grup, stwierdza: – List powiela znane już przeprosiny i nie daje choćby jednej konkretnej propozycji, jak Watykan zamierza pociągnąć do odpowiedzialności zbrodniarzy i ich protektorów.

Przypomnijmy, że w 2014 r. Franciszek powołał Papieską Komisję ds. Ochrony Nieletnich, która zajmuje się problemem pedofilii. Na jej czele stoi arcybiskup Bostonu Seán P. O’Malley, a w jej skład po raz pierwszy weszli przedstawiciele ofiar. Jednak jedna z nich – Irlandka Marie Collins – w ubiegłym roku zrezygnowała w proteście przeciw wolnemu tempu prac i oporowi ze strony kurii rzymskiej.

Papież przywrócił do kapłaństwa kilkunastu księży oskarżonych o molestowanie i przeniesionych za jego poprzednika, Benedykta XVI, w stan świecki. Jeden z ułaskawionych – o. Mauro Inzoli – został później skazany przez włoski sąd za gwałty na chłopcach. Najmłodsi mieli 12 lat.

Wśród listów Irlandczyków do Franciszka, które „Irish Times” publikuje z okazji wizyty papieża w Dublinie, jest jeden od szefa tamtejszego oddziału Amnesty International Colma O’Gormana. Autor przypomina euforię, jaka ogarnęła Irlandię w 1979 r., w czasie wizyty Jana Pawła II. 300 tys. ludzi zgromadziło się na mszy dla młodzieży na hipodromie w Galway. O’Gorman miał 13 lat, był ministrantem, Kościół był najważniejszy w jego życiu. Gdy papież zawołał do młodzieży w Galway: „Kocham was”, O’Gorman prawie zemdlał ze wzruszenia.

Rok później pierwszy raz został zgwałcony przez księdza.

Dziś pisze w oskarżycielskim tonie do Franciszka: „Twój Kościół wiedział”.

Przy okazji kolejnych skandali wraca rola Karola Wojtyły w tuszowaniu pedofilii. Organizacje ofiar i wielu katolickich intelektualistów protestowało głośno, najpierw, gdy Wojtyłę beatyfikowano, a później, gdy ogłoszono świętym.

Jan Paweł II kilkakrotnie dostawał raporty o problemie pedofilii od wielebnego Thomasa Doyle’a z ambasady Watykanu w Waszyngtonie. Ignorował je. Amerykańska konferencja biskupów wysyłała do papieża prośby o uproszczenie procedur suspendowania księży przestępców. Odmówił. Przez lata wyjątkową ochroną otaczał Marciala Maciela Degollado, założyciela Legionu Chrystusa – nawet w obliczu coraz cięższych dowodów na gwałty, których Maciel przez dekady dopuszczał się na dzieciach.

Postacią symboliczną dla postawy Jana Pawła II jest zmarły w grudniu kardynał Bernard Law. Jako arcybiskup Bostonu osobiście krył dziesiątki księży gwałcicieli. Małoletnie ofiary pod groźbą boskiej kary przymuszał do milczenia. Gdy po publikacjach „Boston Globe” w 2002 r. Law odchodził w niesławie, Wojtyła zaoferował mu jedną z najbardziej prestiżowych funkcji w Kościele – kierowanie bazyliką Matki Bożej Większej w Rzymie. Dobitny gest wsparcia.

Tak samo jak Law, polski święty wiedział o księżach, którzy gwałcą dzieci. Swoiście pojmowane dobro kierowanej przez siebie instytucji i jej możnych przedłożył nad dobro ofiar – najbardziej bezbronnych członków wspólnoty.
Przedawnienie i milczenie

Wkrótce za przykładem Pensylwanii pójdą najpewniej kolejne amerykańskie stany chcące ujawnić przestępstwa księży i ich przełożonych. Jest szansa, że ostatni raport pomoże też ofiarom przeforsować zmiany w prawie – tak aby przestępstwo seksualnego wykorzystania dzieci nie ulegało przedawnieniu. Ofiary i psychologowie przekonują, że osoba w ten sposób skrzywdzona potrzebuje najczęściej wielu lat, nieraz dziesięcioleci, żeby pokonać wstyd, strach i publicznie oskarżyć napastnika. Z powodu przedawnienia najczęściej jest za późno, żeby go ukarać.

Jeśli prawo się nie zmieni, większość z 300 gwałcicieli wskazanych z imienia i nazwiska w raporcie uniknie kary. Bezkarny pozostanie też kardynał Donald Wuerl, który ich krył. Dziś twierdzi, że zrobił wszystko, żeby chronić ofiary, i że nie czuje się winny. Dowody, które przedstawia raport, nie pozostawiają jednak wątpliwości co do jego odpowiedzialności.
ie brakuje przesłanek wskazujących, że skala przestępstw seksualnych jest duża również w polskim Kościele. W 2002 r. pod ciężarem oskarżeń o molestowanie kleryków zrezygnował abp Juliusz Paetz. W ostatnich latach media ujawniały dziesiątki przypadków molestowania dzieci przez księży. Od lat regularnie piszemy o tym w „Wyborczej”, np. we wstrząsającym reportażu „Ukryty grzech Kościoła” Romana Daszczyńskiego i Pawła Wiejasa o ks. Andrzeju ze Szczecina, który molestował swoich nieletnich podopiecznych („Duży Format”, marzec 2008), a ostatnio w głośnym tekście Justyny Kopińskiej o księdzu, który przez kilkanaście miesięcy więził i gwałcił 13--letnią dziewczynkę.

Mówiący biegle po polsku Ekke Overbeek, korespondent belgijskich i holenderskich mediów w Polsce, przeprowadził długie rozmowy z 12 ofiarami duchownych i opublikował je w książce „Lękajcie się. Ofiary pedofilii w polskim Kościele mówią”.

Pomagająca ofiarom fundacja Nie Lękajcie Się przedstawia 56 spraw, w których księża zostali skazani prawomocnymi wyrokami.
W zeszłym roku w TV Republika redaktor naczelny Katolickiej Agencji Informacyjnej Marcin Przeciszewski, powołując się na rozmowy z biskupami, stwierdził, że w każdej polskiej diecezji jest od kilku do kilkunastu pedofilów. Oznaczałoby to kilkuset w całym kraju i prawdopodobnie tysiące ofiar.

Jednak polscy hierarchowie zwyczajowo bagatelizują problem. Utrzymują, że jego skala w Polsce jest znikoma i że wewnętrzne procedury odsuwają niebezpiecznych księży od wiernych. Arcybiskup Józef Michalik zasłynął sugestią, że to dzieci prowokują księży do grzechu.

W nieoficjalnych rozmowach – jak stwierdził w TOK FM Marek Lisiński z fundacji Nie Lękajcie Się – przedstawiciele Kościoła przyznają, że gdyby przyszło do wypłaty odszkodowań ofiarom, niejedna diecezja w Polsce by zbankrutowała.

Komisja do wyjaśniania kościelnych zbrodni przeciw dzieciom w Irlandii powstała, gdy w latach 90. XX wieku pojedyncze przypadki zaczęły opisywać media. Na jej czele stanął sędzia sądu najwyższego Seán Ryan. Podobne instytucje śledcze, w których skład wchodzili przedstawiciele rządu, Kościoła i organów ścigania, powstawały w USA, Australii, Holandii i innych krajach.

W Polsce takie ciało nie zostało powołane i niewiele wskazuje na to, że powstanie w najbliższej przyszłości. Taka komisja dostałaby wgląd w dokumenty kościelne dotyczące przypadków pedofilii. Poznalibyśmy prawdę. Kościół boi się jej jak ognia. Prawda, podobnie jak w Irlandii, mogłaby oznaczać początek końca jego władzy w kraju.
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: ahmed w Września 27, 2018, 20:50:30 pm
Ad Cepham: zamiast wklejać w dwóch wątkach tę samą przydługą przeklejkę, lepiéj wkleić ją w jednym i dać odnośnik (http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,8081.msg217040/topicseen.html#msg217040) w drugim.
Odnośnik do konkretnégo wpisu kryje się na samym jego początku za piérwszą, pogrubioną i podkréśloną, linijką. Można:
1. kliknąć prawym przyciskiem myszy, żeby otworzyć menu, a następnie znaleźć w nim coś jak "kopjuj adres odnośnika",
2. albo po prostu kliknąć lewym przyciskiem myszy, i wtedy strona się przeładuje, ale już z pożądanym odnośnikiem w pasku adresu w przeglądarce.

Inna rzecz, że warto by było skomentować swoją przeklejkę, np. "to może być prawda" albo "takié bzdury pisze Wyborcza".

Tutaj (https://postimg.cc/HJWSJZY7) dla większéj erudycji użytkowników forum, którzy mogą tego nie wiedzieć, zamieszczam — działać będzie 7 dni — obrazek pokazujący, jak z gracyją używać hiperłącz.
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Września 28, 2018, 11:05:36 am
Cytuj
Pełny tekst listu księdza arcybiskupa Vigano (tłumaczenie)
(...)
https://www.pch24.pl/tylko-u-nas--pelny-tekst-listu-ksiedza-arcybiskupa-vigano,62424,i.htmlViganò w nowym oświadczeniu: "Czy Chrystus może stać się niewidzialny dla swojego wikariusza?"
(...)
https://onepeterfive.com/vigano-in-new-statement-has-christ-perhaps-become-invisible-to-his-vicar/Nowy list abp. Vigano. Pełny tekst w języku polskim

Publikujemy pełne tłumaczenie najnowszego listu arcybiskupa Carla Marii Vigano, który ponad miesiąc temu w obszernym Świadectwie ujawnił niezwykle gorszące szczegóły tuszowania homoseksualnych nadużyć byłego kardynała Theodore McCarricka.

Tytularny arcybiskup Ulpiany
Nuncjusz apostolski
(...)
https://www.pch24.pl/nowy-list-abp--vigano--pelny-tekst-w-jezyku-polskim-wylacznie-na-pch24-pl,63117,i.html


Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Hubertos w Września 28, 2018, 13:06:54 pm
Co do listow Abp Vigano: jaki powod mialby ten starszy pan na emeryturze, zeby tak sobie szkodzic? Wydaje mi sie to wiarygodne, wlasnie ze wzgledu na to, ze to juz emeryt (77 lat), ktory na tym liscie nic nie zyska*, a moze wiele stracic. Watykan bedzie kreowal go teraz na klamce, wichrzyciela lub czlowieka niespelna rozumu. Biorac to pod uwage - wierze w jego historie (chociaz nie podoba mi sie ton nowego listu).


*Popularnosc, bo zaraz ktos to napisze - mialby ten ktos racje, gdyby chodzilo o prowincjanego proboszcza, bez oszczednosci na emeryture. Byly Nuncjusz w Stanach ma chyba dosc popularnosci :)
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Michal260189_T w Września 29, 2018, 08:16:38 am
Grzegorz Górny: Kardynał skierował na badania psychiatryczne księdza krytykującego lobby homoseksualne w Kościele
(...)
https://wpolityce.pl/kosciol/413495-ksiadz-krytykujacy-homolobby-w-kosciele-wyslany-na-badania

Niesamowite rzeczy można się dowiedzieć.


Tak robiono w Związku Sowieckim przymykano w psychuszkach dysydentów politycznych, i dawano im psychotropy. W tak zwanej wolnej Polsce był przykład Ś+P pana Brola który wykrył przekręt i oskarżono go o groźby karalne. Przesiedział 8 lat w szpitalu psychiatrycznym. Natomiast w kwestii tego księdza dużo zależy czy lekarze idą po lino kard Cupicha  czy nie.

https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/odzyskali-wolnosc-by-zaraz-umrzec/63x6ksm#slajd-5
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: rysio w Września 29, 2018, 10:04:28 am
Grzegorz Górny: Kardynał skierował na badania psychiatryczne księdza krytykującego lobby homoseksualne w Kościele
(...)
https://wpolityce.pl/kosciol/413495-ksiadz-krytykujacy-homolobby-w-kosciele-wyslany-na-badania

Niesamowite rzeczy można się dowiedzieć.


Tak robiono w Związku Sowieckim przymykano w psychuszkach dysydentów politycznych, i dawano im psychotropy. W tak zwanej wolnej Polsce był przykład Ś+P pana Brola który wykrył przekręt i oskarżono go o groźby karalne. Przesiedział 8 lat w szpitalu psychiatrycznym. Natomiast w kwestii tego księdza dużo zależy czy lekarze idą po lino kard Cupicha  czy nie.

https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/odzyskali-wolnosc-by-zaraz-umrzec/63x6ksm#slajd-5

W polskim posoborowiu są dwa zaklady dla chorych. Pierwszy to zaklad dla ksiezy oblakanych drugi dla alkoholikow. Bardzo czesto "niegrzeczni" ksieza sa oskarzani o "alkoholizm" lub "zaburzenia psychiczne". Dyspozycyjni swieccy, siostry zakrystianki oraz "koledzy" donosza o tym, ze ten i ow "byl pijany" lub "mowil takie rzeczy" podczas spowiedzi, kazania. Wystarczy wspomniec w kazaniu o "masonerii".
Jezeli ofiara nie ma wsparcia rodziny, kregu znajomych a na dodatek pojmuje posluszenstwo bezwarunkowo ( czyli jak wiekszosc tzw. posoborowcow) to:
Kierownik posoborowego zakladu pracy wzywa na rozmowy ostrzegawcze (szczucie w kilka osob; jezeli ofiara mieknie, zostaje przesunieta na tzw zadupie lub wyslana jest na emeryture).

Po kilku rozmowach wyjasniajaco-ostrzegawczych kieruje się ofiare na badania do zwiazanego z zakladem lekarza medycyny pracy. Lekarz medycyny pracy - psychiatra (sic!) odsuwa ofiare od pracy (kontaktu z wiernymi) i kieruje pracownika na leczenie do jednego z dwoch osrodkow.
Pomoc ofierze mogą tylko swieccy. Nalezy takiej osobie zorganizowac wyprzedzajaco badania w najlepszych osrodkach medycznych, u znanych w swiecie medycyny profesorow. Majac takie dokumenty w kieszeni mozna sie czuc bezpiecznie gdyz zakladowi lekarze nie podwaza opinii podpisanej przez autorytety medyczne.
( z ksiazki Bruno Devosa dowiadujemy sie, ze takicvh zakladowych lekarzy ma tez OD)

Wiem, ze zalatuje to Zwiazkiem Radzieckim. A czym zalatuje opisywana przez ks Isakowicza struktura pederastow od generala do portiera? - pieklem?
Czyta nas jakis dziennikarz, rezyser?
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Września 29, 2018, 11:59:34 am
W  "Do Rzeczy" Paweł Lisicki pisze:

(...)

Redaktor naczelny "Do Rzeczy" podkreślił, że jeżeli wczytamy się w to świadectwo, to znajdziemy tam bardzo dużo konkretów. – Trudno sądzić, że to wszystko abp Vigano sobie wymyślił. W wywiadzie stwierdził, że dziennikarze powinni się dopytywać o dokumenty zgromadzone za czasów Benedykta XVI i o to, co się z nimi później stało – dodał.

https://dorzeczy.pl/kraj/75731/Lisicki-Abp-Vigano-to-osoba-bardzo-wiarygodna-trudno-go-dyskredytowac.html
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Kefasz w Września 29, 2018, 15:08:21 pm
Wystarczy wspomniec w kazaniu o "masonerii".

O ile mi wiadomo masoneria nie należy do depozytu wiary, więc jej miejsce jest poza kazaniem.

Gdzie te ośrodki?
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: rysio w Września 29, 2018, 16:53:52 pm
Wystarczy wspomniec w kazaniu o "masonerii".

O ile mi wiadomo masoneria nie należy do depozytu wiary, więc jej miejsce jest poza kazaniem.

Gdzie te ośrodki?

Panie Kefaszu,

Po pierwsze kazanie przybliża, wyjaśnia, tłumaczy czytania z Pisma Świętego i nauczanie Kościoła. Z tego też powodu często, wzorem chrystusowych przypowieści, duchowni posługują się odniesieniem do rzeczywistości współczesnej. Przypowieści odnoszące się do pracy na roli i przyrody (np. kąkol, kiełkowanie ziarna itp) nie są już tak czytelne dla nas jak dla naszych pradziadków. Bywa, że odniesienia są czynione do społeczno-politycznych zjawisk. Nie oceniam takich społecznych przypowieści. Dałem tylko przykład, jakie słowa powodują gorączkę w głowach kierowników posoborowych zakładów pracy.

Pyta pan:
- gdzie te ośrodki,
- gdzie są ślady pracy nad ustawą cmentarzową
- jakie groby wg ustawy nie podlegają oczynszowaniu itd

Proszę włożyć trochę wysiłku, założyć nowe wątki popytać duchownych a następnie skonfrontować ich wypowiedzi ze swoimi dociekaniami.
Jest pan bardzo inteligentnym człowiekiem, przy odrobinie wysiłku dojdzie pan do wszystkich informacji, zapewniam.
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Aqeb w Października 01, 2018, 09:34:53 am
Mam wrażenie, że Pan Rysio przesadził. Wiem, że z mojej strony wypowiadanie się na ten temat brzmi nieobiektywnie bo sam tym siedzę, ale wiele rzeczy mi nie pasuje.

Kojarzę kilku księży lubiących wspomnieć o masonerii i nikt im nie wyrządza krzywdy.

Dom uznawany za "zakład dla księży" alkoholików mieście się w Kowalewie w diecezji kaliskiej:

http://www.duszpasterstwotrzezwosci.com/duszpasterstwo/ (http://www.duszpasterstwotrzezwosci.com/duszpasterstwo/)

Zakładu dla obłąkanych księży osobiście nie kojarzę, co jak co po 11 latach w "branży". Nie znaczy to, że go nie ma, ale kojarzę niejednego duchownego, który po zdawałby się do takiego kwalifikować, a nikt do takiego nie "wywozi". Kojarzę też takich, którzy wiedzą, że są chorzy i biorą lekarstwa.

Tutaj pozwolę sobie przypomnieć wywiady Zbigniewa Stonogi z o. Wyszyńskim OP sprzed dwóch lat - zarzucał, że to o czym pisze Pan Rysio robiono przy użyciu "zwykłego", tyle, że znajomej lekarki (tercjarki jak dobrze pamiętam), z którą też Z. Stonoga rozmawiał (ona przedstawiała to akurat w inny sposób - sama sprawa chyba została nierozstrzygnięta i ucichła, nie wiem nawet co się obecnie z o. Adamem dzieje).

Nie wiem jak jest w OD bo z tym ruchem nie miałem kontaktów większych niż pobieżne.

Sam temat chorób psychicznych jest trudny. Wielu chorych nie chce zaakceptować tego, że są chorzy. Robi wszystko aby nawet nie tyle nie iść do szpitala (jak dobrze pamiętam to przy obecnym prawie "umieszczenie" w zakładzie nie jest wcale takie proste) co nie brać lekarstw. Są to smutne widoki - np. komuś już są odbierane dzieci a on ciągle uważa, że jest zdrowy i mówi o spisku sędziów, urzędników i nie wiadomo czego jeszcze. Takie rzeczy się zdarzają - jak niesłusznie odbierane dzieci i to nie tak rzadko. Problem z tym, że po rozmowie z osobą często widać czy już na zewnątrz jest coś nie tak (wyraz twarzy, nadmierne pobudzenie, częste zmienianie tematów...).

Obawiam się, że tak samo to może dotyczyć księży. Nie chodzi o to, żeby nie mogły się zdarzyć przypadki takie jak wspomniane przez Pana Rysia i że takie rzeczy jak w Chicago już się dzieją (w Ameryce wysyłanie na badania za "homofobię" istnieje już od jakiegoś czasu, tyle, że zdaje się przeszło do Kościoła). Raczej chodzi o to, że jeśli rzeczywiście ktoś ma problem to zła jest kuria, biskup, dziekan, kościelny, zakrystianka... Byleby nie powiedzieć, że coś nie tak. Pojawiają się świeccy obrońcy, pół biedy jeśli nie dojdą do tego objawienia i orędzia.

Podobnie bywa z alkoholizmem - wydaje się, że jest to trochę łatwiejsze, ale dopóki nie zaakceptuje się swojego problemu to źli są wszyscy, którzy są w stanie o tym wspomnieć: kościelny, zakrystianka, proboszcz, wikary, rezydent, dzieci w szkole (jak poczują wódkę od księdza to roznosi się po szkole i okolicy jak w studni bez dna)...

Jednym z problemów jest moim zdaniem to, że temat choroby psychicznej traktujemy zwykle jak coś w rodzaju obelgi a nie jako realny problem.

Chory psychicznie w związku z tym, ze nie ma oporów jest w stanie także poświęcić się słusznej sprawie - to inna rzecz i za to akurat należy się szacunek.
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Października 01, 2018, 12:20:07 pm
(...)
Czego nie warto robić?
Nie warto odchodzić od Chrystusa z powodu Judaszy, którzy go otoczyli. Ostatecznie jest ich garstka. Ostatecznie będą smażyć się w piekle, jeśli się nie nawrócą. Ofiary muszą otrzymać pomoc, a sprawcy ponieść karę razem ze swoimi wspólnikami, którzy pomylili miłosierdzie z pobłażliwością. Prawda obroni się sama, ale tylko wtedy jak prawdziwi ludzie Kościoła zaczną z pełną świadomością walczyć o jego dobro i kształt. Amen.

https://maciejgnyszka.pl/wake-up-czyli-o-grillu-na-ktory-wszedl-polski-kosciol/
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: rysio w Października 01, 2018, 15:34:22 pm
(...)
Czego nie warto robić?
Nie warto odchodzić od Chrystusa z powodu Judaszy, którzy go otoczyli. Ostatecznie jest ich garstka. Ostatecznie będą smażyć się w piekle, jeśli się nie nawrócą. Ofiary muszą otrzymać pomoc, a sprawcy ponieść karę razem ze swoimi wspólnikami, którzy pomylili miłosierdzie z pobłażliwością. Prawda obroni się sama, ale tylko wtedy jak prawdziwi ludzie Kościoła zaczną z pełną świadomością walczyć o jego dobro i kształt. Amen.

https://maciejgnyszka.pl/wake-up-czyli-o-grillu-na-ktory-wszedl-polski-kosciol/


Nie warto odchodzić od Chrystusa z powodu Judaszy - prawda
Ostatecznie jest ich garstka. - fałsz
Ofiary muszą otrzymać pomoc, - prawda
sprawcy ponieść karę razem ze swoimi wspólnikami, - sprawcy tzn. kto? księżą? wspólnicy to jak rozumiem - biskupi ?
Prawda obroni się sama, - g. prawda
tylko wtedy jak prawdziwi ludzie Kościoła zaczną z pełną świadomością walczyć o jego dobro i kształt. - to jakaś bolszewicka nowomowa. Jacy prawdziwi ludzie? A kto w takim razie jest tym "nieprawdziwym ludziem"? Tzn co mają robić w ramach tej "walki"? wiemy już, że najgorszy grzech posoborowy to ujawnić cokolwiek. Więc co towarzyszu Gnyszka mamy robić, poza intensywnym bojkotowaniem kina?

Ten tekst to dowód na kompletną bezradność. I w dodatku napisał to-to ktoś kto należy do creme de la creme inteligenckiego Kościoła posoborowego.
Sprawcy i wspólnicy chowają się za takimi Gnyszkami i grają na przeczekanie. W ramach tzw zwrotów majątków kościelnych wiele instytucji weszło w posiadanie gruntów, które teraz zostaną przekazane w celu wyciszenia afer. "Walka" do której w mętny sposób zachęca Gnyszka powinna być "odrąbaniem chorych członków". Tylko jak to pogodzić z posłuszeństwem w stosunku do biskupa?
Jak teraz czują się "subitanci" gdy padają pytania "Czy Karol wiedział?"
Tragizm i komizm posoborowia polega na tym, że np. diecezja Warszawska do życia nie potrzebuje wiernych. Nawet jak kościoły będą puste to posoboracka teologia zinterpretuje to jako sukces: ludzie mają Boga w sercu i mamy "Kościół Domowy". Finansowo taka diecezja jak warszawska może żyć bez tacy - zwłaszcza gdy spłyną pierwsze czynsze z wynajmu biur w Nycz Tower.

Bp. Mordowicz myśli tylko o tym by w piątek była jeszcze pogoda na grilla, bo kiełbaski już są - ogłosi się kolejną dyspensę - w końcu to koniec lata :).

Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Aqeb w Października 01, 2018, 17:29:23 pm
Wydaje mi się, że Pan przesadził. Nie znam autora ale spojrzałem ze trzy  wpisy i znalazłem coś takiego:

Cytuj
Co na to Marcel?

Odkąd przeczytałem biografię abp Marcela Lefebvre’a nie mogę się oprzeć wrażeniu, że kiedyś zostanie wyniesiony na ołtarze. Nieposłuszeństwo Papieżowi w latach 80-tych i wyświęcenie 4 biskupów motywował stanem wyższej konieczności spowodowanym kryzysem Kościoła przenikającym samych szczytów. W Polsce było to kompletnie niezrozumiałe. Teraz jednak chyba wychodzi na to, że być może wielki apostoł Afryki nie był aż tak bardzo w gorącej wodzie kąpany…

To we wpisie m. in. o Charamsie: https://maciejgnyszka.pl/ks-charamsa-nieodrobiona-lekcja/ (https://maciejgnyszka.pl/ks-charamsa-nieodrobiona-lekcja/)

W miarę ciekawa rzecz, bo już mi się zdarzyło spotkać osoby niemające nic albo niemalże nic wspólnego z Tridentiną, które "ośmieliły się" wyrazić podobną opinię o apbie Lefebvre.
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: rysio w Października 01, 2018, 19:33:59 pm
Cytuj
W miarę ciekawa rzecz, bo już mi się zdarzyło spotkać osoby niemające nic albo niemalże nic wspólnego z Tridentiną, które "ośmieliły się" wyrazić podobną opinię o apbie Lefebvre.

Ale niestety nie był to chyba żaden biskup.

Jest rzeczą oczywistą, że wierni w Polsce są bardziej pobożni od biskupów i większości kapłanów. Więcej, jedynym hamulcowym "postępu" w Polsce nie jest KEP ani indoktrynowany postępem kler, tylko świecki ciemnogród.
Już dawno temu, abp Życiński dla gazety Harretz z Izraela powiedział, że wierni w Polsce nie zdają sobie sprawy z tego jak daleko zaszli polscy biskupi w dialogu etc.
Gdyby jeszcze trochę urobić społeczeństwo (co właśnie się robi) to kwestia homo-małżeństw zostanie klepnięta przez KEPskich w podskokach. Jak już wielokrotnie pisałem, mój faworyt-biskup ;) powiedział na temat ustawy o homo-slubach : "nikt katolików nie będzie zmuszać do zawierania takich małżeństw".

No i co z tego, że takie Gnyszki czy inne chłoptasie z OD, w cztery oczy w toalecie - przy odkręconej szumiącej wodzie - powiedzą, że sympatyzują z M.Lefebvrem; skoro niczego nigdy nie uczynią bez zgody bp. Mordowicza.
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Kefasz w Października 02, 2018, 00:32:16 am
Finansowo taka diecezja jak warszawska może żyć bez tacy - zwłaszcza gdy spłyną pierwsze czynsze z wynajmu biur w Nycz Tower.

Bp. Mordowicz myśli tylko o tym by w piątek była jeszcze pogoda na grilla, bo kiełbaski już są - ogłosi się kolejną dyspensę - w końcu to koniec lata :).

Nie diecezja lecz kuria. A to różnica jest.


W miarę ciekawa rzecz, bo już mi się zdarzyło spotkać osoby niemające nic albo niemalże nic wspólnego z Tridentiną, które "ośmieliły się" wyrazić podobną opinię o apbie Lefebvre.

Wprost przeciwnie, na rekolekcjach biznesowych jest tylko starus.
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Krusejder w Października 02, 2018, 07:21:40 am

W miarę ciekawa rzecz, bo już mi się zdarzyło spotkać osoby niemające nic albo niemalże nic wspólnego z Tridentiną, które "ośmieliły się" wyrazić podobną opinię o apbie Lefebvre.

Tyle, że Maciej nie jest osobą niemającą nic wspólnego z Tradycją. Wręcz przeciwnie.

Tekst o Charamsie jest IMHO znacznie lepszy od tego o grillu
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Aqeb w Października 02, 2018, 16:54:02 pm
A to przepraszam. W takim razie nie tylko nie mający nic wspólnego. Ja akurat wspomniałem o takowych bo takich spotkałem, którzy właśnie podobne rzeczy mówili.
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Października 07, 2018, 21:58:23 pm
Papież nakazał dogłębne przebadanie sprawy abp. McCarricka

Ojciec Święty nakazał dogłębne przebadanie sprawy byłego arcybiskupa Waszyngtonu abp. Theodora McCarricka – poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej. Jedocześnie polecił, aby poinformowano opinię publiczną o sytuacji faktycznej.

W watykańskim komunikacie czytamy:
(...)
https://ekai.pl/papiez-nakazal-doglebne-przebadanie-sprawy-abp-mccarricka/
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Regiomontanus w Października 08, 2018, 03:20:07 am
Jednocześnie kardynał  Ouellet napisał list otwarty bardzo ostro atakujący apb Vigano:

http://www.ncregister.com/blog/edward-pentin/cardinal-ouellet-writes-open-letter-to-archbishop-vigano (http://www.ncregister.com/blog/edward-pentin/cardinal-ouellet-writes-open-letter-to-archbishop-vigano)

Z grubsza rzecz biorąc treść jest taka: Franciszek o niczym nie wiedział, a oskarżanie go jest czystą perfidią i politycznym spiskiem.
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: kamilek w Października 08, 2018, 12:20:40 pm
.
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: _Michał_ w Października 08, 2018, 14:27:22 pm
Cytuj
Papież nakazał dogłębne przebadanie sprawy abp. McCarricka

I co? Mamy być wzruszeni? Bić brawo? Najpierw – bardzo wiele na to wskazuje – potajemnie to odwołał, a jak zrobiło się gorąco, to wznowił?

A szczyt w sprawie szamba, które wybiło, dopiero w lutym, bo przecież Franciszek jest bardzo zajęty. Jak to określił kard. Cupich, papież nie może „dać się zwariować” – musi dalej robić swoje, czyli „mówić o ochronie środowiska i imigrantach”. A w międzyczasie synod ds. młodych z uwzględnieniem LGBT oraz kanonizacja Pawła VI. Ale wszystko wskazuje na to, że Franciszek znowu się wywinie i w oczach czytelników eKAI wyjdzie na wielkiego wojownika przeciwko nadużyciom.
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: rysio w Października 08, 2018, 17:14:57 pm
Cytuj
    Papież nakazał dogłębne przebadanie sprawy abp. McCarricka


I co? Mamy być wzruszeni? Bić brawo? Najpierw – bardzo wiele na to wskazuje – potajemnie to odwołał, a jak zrobiło się gorąco, to wznowił?

Kluczowymi słowami skierowanymi do zdebilałych owieczek jest: "dogłębnie". i "Papież". Mamy "Papieża", który kazał "dogłębnie".
Należy się wzruszyć (można też dogłębnie) i wysłać link do wszystkich znajomych z komentarzem w tonie triumfalnym. Bicie brawa jest wskazane.
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Października 08, 2018, 21:36:13 pm
Jednocześnie kardynał  Ouellet napisał list otwarty bardzo ostro atakujący apb Vigano:

http://www.ncregister.com/blog/edward-pentin/cardinal-ouellet-writes-open-letter-to-archbishop-vigano (http://www.ncregister.com/blog/edward-pentin/cardinal-ouellet-writes-open-letter-to-archbishop-vigano)

Z grubsza rzecz biorąc treść jest taka: Franciszek o niczym nie wiedział, a oskarżanie go jest czystą perfidią i politycznym spiskiem.Na e-kai jest tłumaczenie listu:

Kard. Ouellet odpowiada na zarzuty abp. Viganò
(...)
https://ekai.pl/kard-ouellet-odpowiada-na-zarzuty-abp-vigano/


Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: _Michał_ w Października 08, 2018, 22:39:51 pm
Komentarze z OnePeterFive.com i ChurchMilitant.com:
 – https://onepeterfive.com/ouellet-answers-vigano-blade
 – https://www.churchmilitant.com/news/article/cdl.-ouellet-letter-confirms-sanctions-imposed-on-mccarrick

W skrócie: kard. Ouellet (czy też inny autor listu) użył mnóstwa emocjonalnych wyrażeń, ale zasadniczo potwierdził tezy abp. Vigano.

Zastanawiające, że w polskim tłumaczeniu fragmentów listu (odnośnie do tego, że ex-kard. McCarrick ma już nie podróżować i nie pojawiać się publicznie) użyte jest słowo „zachęcano”, a w angielskim „requested”, tzn. „poproszono” czy wręcz „zażądano”.

Najlepszy jest chyba fragment mówiący o tym, że tego dnia, gdy abp. Vigano wyjawił Franciszkowi prawdę o ex-kard. McCarricku, papież był przeładowany ogromną ilością informacji, a tak w ogóle to czemu miałby się jakoś szczególnie interesować emerytowanym arcybiskupem, który od siedmiu był bez przypisanej roli. No właśnie – za Benedykta. Za Franciszka, jakimś trafem, znów nabrał wiatru w skrzydła, o czym można przeczytać tutaj: https://web.archive.org/web/20140618124426/https://www.washingtonpost.com/national/religion/globe-trotting-cardinal-theodore-mccarrick-is-almost-84-and-working-harder-than-ever/2014/06/16/bf40f9b8-f581-11e3-930d-ca5db8eb8323_story.html
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: PTRF w Października 27, 2018, 20:10:50 pm
https://www.youtube.com/watch?v=N2NKstXcK1k

Materiał filmowy PCh24TV p.t. "Czy listy abp.Vigano "ustawiły" Synod ?". Chodzi oczywiście  o odbywający się aktualnie w Rzymie Synod d.s. "młodych".
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: PTRF w Października 31, 2018, 19:39:15 pm
W programie the Vortex Michael Voris odkrywa spisek szykowany w murach Watykanu, który ma na celu przerzucić odpowiedzialność za skandale seksualne w Kościele z Franciszka na św. Jana Pawła II.
Napisy polskie dostępne po naciśnięciu przycisku NAPISY.
https://youtu.be/uTeC8DQjvHI
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Regiomontanus w Listopada 16, 2018, 19:29:48 pm
W programie the Vortex Michael Voris odkrywa spisek szykowany w murach Watykanu, który ma na celu przerzucić odpowiedzialność za skandale seksualne w Kościele z Franciszka na św. Jana Pawła II.

Na RC pojawiło się właśnie tłumaczenie artykułu R. De Mattei  omawiającego nową książkę  autorstwa Andrea Tornielli i Gianni Valente, która to książka stawia tezę jak powyżej (że JP2 krył i awansował McCarrick'a, a Franciszek jest niewinny).
https://rorate-caeli.blogspot.com/2018/11/de-mattei-vigano-case-and-impasse-of.html (https://rorate-caeli.blogspot.com/2018/11/de-mattei-vigano-case-and-impasse-of.html)

Problem, jak zauważa DeMattei, jest taki: skoro JPII świadomie krył i awansował McCarrick'a, to dlaczego Franciszek go kanonizował?

Trudny dylemat mają watykańscy spin-doktorzy: albo rybki, albo akwarium  :)
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Lappiy w Listopada 17, 2018, 12:44:14 pm
Obiektywnie mówiąc tekst prof De Mattei jest słaby. Nie dotyka on merytoryki problemu a skupia się na kwestii prawidłowości lub też braku prawidłowości JP II. Przy czym pamiętajmy, że sprawa w równym stopniu dotyczyłaby Franciszka jak i BXVI.
Pytanie jakie zadaje Tornielli jest jak najbardziej słuszne, ale także zostało spłycone. Ponieważ to nie jest tylko kwestia tego czy w 2000 roku JPII sprawował jeszcze realną władzę w Kościele czy ta już przeszła na jego najbliższych współpracowników, ale także tego jak wyglądał sam proces nominacji biskupich za jego pontyfikatu? Gdybym ja miał krytykować pracę Tornielliego to poszedłbym raczej tą drogą. Tornielli zdaje się przekładać mechanizmy, które aktualnie są w kurii na to co działo się w czasach jego poprzedników. I o ile nie ma wątpliwości, że Franciszek ręcznie steruje wszystkimi najważniejszymi nominacjami, ignorując przy tym kardynała Ouelleta, to za BXVI wyglądało to zupełnie inaczej. Owszem, zdarzyło się kilka razy, by sam Benedykt osobiście zmienił zalecenia kongregacji (najbardziej znany casus to nominacja abp Leonarda w 2010 roku), ale były to wyjątki. I wszystko wskazuje na to, że w czasach JPII wyglądało to podobnie. Papież zajmował się głównie robieniem dobrego PR, a otoczenie administrowało Kościołem. Wiadomo, że nominacje na stolice kardynalskie są szczególnie istotne i pewnie tutaj to zainteresowanie rosło. Ale nie mam wątpliwości, że możliwość odcięcia papieża od plotek dotyczących kardynała McCaricka byłaby wyjątkowo prosta, gdyby tylko najbliższemu dworowi papieża na tym zależało. Pytanie, jeśli tak było, kto to konkretnie był. Trzy osoby, które od razu przychodzą do głowy to kardynałowie Sodano, Battsita Re i bp Dziwisz. I tutaj mam pewien problem ze świadectwem abp Vigano. Bo ze wszystkich tych osób jakikolwiek cień podejrzeń rzuca tylko na tego pierwszego. Pytanie dlaczego? :)
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Lutego 09, 2019, 15:38:10 pm
Cytuj
Papież nakazał dogłębne przebadanie sprawy abp. McCarricka

Ojciec Święty nakazał dogłębne przebadanie sprawy byłego arcybiskupa Waszyngtonu abp. Theodora McCarricka – poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej. Jedocześnie polecił, aby poinformowano opinię publiczną o sytuacji faktycznej.

W watykańskim komunikacie czytamy:
(...)
https://ekai.pl/papiez-nakazal-doglebne-przebadanie-sprawy-abp-mccarricka/Nie wiem czy już przebadali czy nie, ale dziś czytamy:

Abp McCarrick może zostać wydalony ze stanu duchownego

W przyszłym tygodniu trybunał Kongregacji Nauki Wiary podejmie decyzję w sprawie losów byłego kardynała i byłego arcybiskupa Waszyngtonu, Theodore’a McCarricka – podaje powołując się na źródła watykańskie agencja Reutersa. 88. letni duchowny został oskarżony o molestowanie przed laty nieletnich mężczyzn. Zdaniem agencji obecnie może on zostać karnie wydalony ze stanu duchownego.

Agencja Reutersa przypomina, że w czwartek 7 lutego Ojciec Święty przyjął na audiencji prefekta Kongregacji Nauki Wiary, kard. Luisa Francisco Ladarię SJ, który będzie z urzędu przewodniczył pracom trybunału. Według źródeł na które powołuje się agencja, podczas spotkania kard. Ladaria poinformował papieża znajdującego się na etapie końcowym dochodzenia dotyczącego przestępstw, jakich miał się dopuścić były purpurat. Papieżowi zależy podobno, aby sprawa została rozstrzygnięta przed planowanym na 21-24 lutego spotkaniem przewodniczących episkopatów na temat dopuszczania się przez duchownych wykorzystywania seksualnego osób małoletnich.

Abp McCarrick przebywa obecnie w kapucyńskim klasztorze św. Fidelisa w Wiktorii w stanie Kansas w diecezji Salina. Zgodę na jego zamieszkanie tam wyrazili prowincjał kapucynów o. Christopher Popravak OFMCap oraz biskup diecezji Salina – Gerald Vincke.

28 lipca br. Ojciec Święty przyjął rezygnację 87-leniego wówczas abp. Theodore’a McCarricka z członkostwa w Kolegium Kardynalskim. Jednocześnie nałożył na niego suspensę ad divinis i nakazał mu prowadzenie życia modlitwy i pokuty w odosobnieniu aż do zakończenia procesu kanonicznego. Wcześniej papież polecił byłemu kardynałowi, by nie wykonywał publicznie posługi kapłańskiej.
(...)
https://ekai.pl/abp-mccarrick-moze-zostac-wydalony-ze-stanu-duchownego/

Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Sławek125 w Lutego 09, 2019, 15:51:38 pm
To nie jest kryzys, to rezultat.
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Kefasz w Lutego 09, 2019, 20:29:59 pm
Cytuj
prowincjał kapucynów o. Christopher Popravak OFMCap

Hm...
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: BMK w Lutego 09, 2019, 21:01:04 pm
Tych, którzy dopuszczają się takich czynów pod sąd kościelny. W przypadku orzeczenia winy publiczne pozbawienie funkcji tj. przed budynkiem kościoła pozbawienie sutanny i kopa w zadek na drogę do sądu świeckiego.
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: ahmed w Lutego 09, 2019, 22:17:38 pm
Cytuj
prowincjał kapucynów o. Christopher Popravak OFMCap

Hm...

Za: https://ssjc.ujc.cas.cz/
"poprava, -y ž. 1. výkon rozsudku smrti; (...)"

Hm...
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: jp7 w Lutego 10, 2019, 09:38:34 am
W programie the Vortex Michael Voris odkrywa spisek szykowany w murach Watykanu, który ma na celu przerzucić odpowiedzialność za skandale seksualne w Kościele z Franciszka na św. Jana Pawła II.
Napisy polskie dostępne po naciśnięciu przycisku NAPISY.
https://youtu.be/uTeC8DQjvHI
Tylko tu nasuwa się pytanie: kto tych wszystkich zboczeńców uczynił biskupami czy kardynałami?
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Sławek125 w Lutego 10, 2019, 10:19:08 am
W programie the Vortex Michael Voris odkrywa spisek szykowany w murach Watykanu, który ma na celu przerzucić odpowiedzialność za skandale seksualne w Kościele z Franciszka na św. Jana Pawła II.
Napisy polskie dostępne po naciśnięciu przycisku NAPISY.
https://youtu.be/uTeC8DQjvHI
Tylko tu nasuwa się pytanie: kto tych wszystkich zboczeńców uczynił biskupami czy kardynałami?
To nie JPII decydował o nominacjach, tylko obuzy w Jego otoczeniu, tak przynajmniej twierdzi bogobojny abp. JP Lenga. Wersja na dzisiaj jest taka, że JPII nakreslał ogólnom kącepcję i atmosfere, a szczegółami zajmowali się inni, bo za dużo miał na głowie. We związku z tym takie mnie sie skojarzenie nasunęło         https://www.youtube.com/watch?v=UHw-F7LWrEM
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: jwk w Lutego 10, 2019, 10:35:36 am
bogobojny abp. JP Lenga.
Darowałby sobie pan takie ironiczne wstawki w stosunku do zacnego Biskupa, ofiary reżimu frankistowskiego.
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Sławek125 w Lutego 10, 2019, 10:45:33 am
Co jest ironicznego w przymiotniku bogobojny? Ks. Arcybiskup jest bogobojny czy to sie tutejszym nadgorliwcom podoba czy nie. Nie przeszkadza mu to jednoczesnie raz na jakiś czas wygłosic opinie absurdalną, bo jest tylko człowiekiem, jak wszyscy.
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: jwk w Lutego 10, 2019, 10:57:44 am
Niech pan kota ogonem nie wywraca, bo się narazi tutejszym przyjaciołom kotów. Księdzu Arcybiskupowi należy się szacunek, bo jest rzeczywiście mężem bogobojnym, bez żadnych śmichów-chichów a pan jakbyś się nie napiął to ani Mszy nie odprawisz ani nowego księdza nie wyświęcisz ani nikogo nie wybierzmujesz.
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Sławek125 w Lutego 10, 2019, 11:04:02 am
Mam sie zacząć bać? Abp Lenga palnał publicznie w Poznaniu jeszcze jedno głupstwo, o jakiejś pośredniej formie nomowo-trydenckiej. To, ze ktoś głupstwo palnie raz czy drugi, to ma ując jego bogobojnosci? Abp sobie doskonale poradzi bez dewotów gotowych juz na cenzurowanie jego wypowiedzi.
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: jwk w Lutego 10, 2019, 11:22:21 am
Mam sie zacząć bać? Abp Lenga palnał publicznie w Poznaniu jeszcze jedno głupstwo, o jakiejś pośredniej formie nomowo-trydenckiej. To, ze ktoś głupstwo palnie raz czy drugi, to ma ując jego bogobojnosci? Abp sobie doskonale poradzi bez dewotów gotowych juz na cenzurowanie jego wypowiedzi.
Bać to się takich jak pan trzeba --- ciotek rewolucji.
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Sławek125 w Lutego 10, 2019, 11:32:02 am
Nie za śmiało, PANIE szanowny, wygląd chociaz jest? O pieniądze nie pytam
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: jp7 w Lutego 11, 2019, 22:20:28 pm
Lenga. Wersja na dzisiaj jest taka, że JPII nakreslał ogólnom kącepcję i atmosfere, a szczegółami zajmowali się inni, bo za dużo miał na głowie
Akurat posoborowy ustrój Kościoła wprowadził, że kandydatów na biskupa dają inni biskupi biskupa (kan 377)
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Sławek125 w Lutego 11, 2019, 22:39:34 pm
Lenga. Wersja na dzisiaj jest taka, że JPII nakreslał ogólnom kącepcję i atmosfere, a szczegółami zajmowali się inni, bo za dużo miał na głowie
Akurat posoborowy ustrój Kościoła wprowadził, że kandydatów na biskupa dają inni biskupi biskupa (kan 377)
A skad mam wiedzieć, kto daje? Arcybiskup Lenga powiedział, a ja za nim powtarzam, w końcu arcybiskup, to chyba coś wie.
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Krusejder w Lutego 14, 2019, 09:35:39 am
bogobojny abp. JP Lenga.
Darowałby sobie pan takie ironiczne wstawki w stosunku do zacnego Biskupa, ofiary reżimu frankistowskiego.

jeśli już, to reżymu franciszkowskiego ;)

Ale i to nie prawda, bo odsunięto go jeszcze w czasach Benedykta XVI
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Lutego 16, 2019, 12:46:07 pm
Cytuj
Cytuj
Papież nakazał dogłębne przebadanie sprawy abp. McCarricka

Ojciec Święty nakazał dogłębne przebadanie sprawy byłego arcybiskupa Waszyngtonu abp. Theodora McCarricka – poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej. Jedocześnie polecił, aby poinformowano opinię publiczną o sytuacji faktycznej.

W watykańskim komunikacie czytamy:
(...)
https://ekai.pl/papiez-nakazal-doglebne-przebadanie-sprawy-abp-mccarricka/Nie wiem czy już przebadali czy nie, ale dziś czytamy:

Abp McCarrick może zostać wydalony ze stanu duchownego

W przyszłym tygodniu trybunał Kongregacji Nauki Wiary podejmie decyzję w sprawie losów byłego kardynała i byłego arcybiskupa Waszyngtonu, Theodore’a McCarricka – podaje powołując się na źródła watykańskie agencja Reutersa. 88. letni duchowny został oskarżony o molestowanie przed laty nieletnich mężczyzn. Zdaniem agencji obecnie może on zostać karnie wydalony ze stanu duchownego.
(...)
https://ekai.pl/abp-mccarrick-moze-zostac-wydalony-ze-stanu-duchownego/Abp McCarrick wydalony ze stanu duchownego

Kongregacja Nauki Wiary orzekła karę wydalenia ze stanu duchownego 88- letniego abp Theodore'a Edgara McCarricka, emerytowanego arcybiskupa Waszyngtonu.

Jak podaje komunikat tej dykasterii 11 stycznia Kongres Kongregacji Nauki Wiary, po zakończeniu procesu karnego, wydał dekret stwierdzający, że Theodore Edgar McCarrick, emerytowany arcybiskup Waszyngtonu, będąc duchownym jest winnym następujących przestępstw: solicytacji w sakramencie spowiedzi oraz grzechów przeciwko szóstemu przykazaniu z małoletnimi i dorosłymi, z czynnikiem obciążającym wykorzystywania władzy. Kongres nałożył na niego karę wydalenia ze stanu duchownego

W dniu 13 lutego 2019 r. Sesja Zwyczajna (Feria IV) Kongregacji Nauki Wiary rozważyła odwołanie od tej decyzji. Po przeanalizowaniu argumentów Sesja zwyczajna potwierdziła dekret Kongresu. Decyzja ta została doręczona Theodore’owi McCarrickowi w dniu 15 lutego 2019 r. Ojciec Święty uznał definitywny charakter tej decyzji podjętej zgodnie z prawem, czyniąc ją res iudicata (tj. nie przyznając prawa do dalszego odwołania).

28 lipca ub.r. Ojciec Święty przyjął rezygnację 87-leniego wówczas abp. Theodore’a McCarricka z członkostwa w Kolegium Kardynalskim. Jednocześnie nałożył na niego suspensę ad divinis i nakazał mu prowadzenie życia modlitwy i pokuty w odosobnieniu aż do zakończenia procesu kanonicznego. Wcześniej papież polecił byłemu kardynałowi, by nie wykonywał publicznie posługi kapłańskiej.

https://stacja7.pl/zwatykanu/abp-mccarrick-wydalony-ze-stanu-duchownego/

... i tu więcej piszą:

https://ekai.pl/theodore-mccarrick-byly-kardynal-wydalony-ze-stanu-duchownego/
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Kefasz w Lutego 16, 2019, 15:24:43 pm
Czy w XX wieku (i XXI) wobec wydalonych ze stanu duchownego używano i używa się rytów zdjęcia święceń?
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Michal260189_T w Lutego 17, 2019, 23:44:55 pm
Jeżeli się kary skończą tylko na wydaleniu ze stanu duchownego, bez innych kar to go przygarną nienormalne środowiska. Powinien dalej pokutować w miejscu odosobnienia dożywotnio bez prawa kontaktu ze światem zewnętrznym.
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: woland w Lutego 18, 2019, 00:34:14 am
Cytuj
Czy w XX wieku (i XXI) wobec wydalonych ze stanu duchownego używano i używa się rytów zdjęcia święceń?

Nie, nie używa, gdyż po pierwsze sam zainteresowany musiałby chcieć wziąć w tym udział, a zwykle nie chce. A po drugie te rytu są w swojej wymowie nieco "okołoheretyckie". Bo sugerują, że święcenia się "cofa" co jest nieprawdą i jest niemożliwe. Więc właściwie do końca nie wiadomo czemu miałby taki ryt służyć.
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Kefasz w Lutego 18, 2019, 14:15:30 pm
Biedny xiądz Jan Gęś. Udzielono mu rytuałów "okołoheretyckich".
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Hubertos w Lutego 26, 2019, 11:07:57 am
https://www.gosc.pl/doc/5360872.Kard-Pell-uznany-za-winnego-czynow-pedofilii


Kardynal Pell wedlug sadu molestowal dwoch 13-latkow w 1996 roku. Sam zaprzecza. Po raz kolejny sa to sprawy sprzed ponad 20 lat. Ale skoro zostal skazany, to zakladam, ze sa dowody. I w takim przypadku, mam nadzieje, ze o. Jerzy pozbawi go godnosci kardynala i przeniesie do stanu swieckiego, jak zrobil z Mccormickiem.


Dla przypomnienia - Pell byl w gronie najblizszych wspolpracownikow o. Jerzego (tzw. Rada Kardynalow).Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: pauluss w Lutego 27, 2019, 21:23:27 pm
https://www.gosc.pl/doc/5360872.Kard-Pell-uznany-za-winnego-czynow-pedofilii
(...)
Dla przypomnienia - Pell byl w gronie najblizszych wspolpracownikow o. Jerzego (tzw. Rada Kardynalow).
Jesli wina zostanie udowodniona, powinien go spotkac taka sama kara jak pana McCarricka. Jednakze jest kilka roznic w obu przypadkach: o wieloletnich zwyczajach pana McCarricka wiedzieli prawie wszyscy przez dlugie lata (wlacznie z obecnym kamerlingiem Kosciola...) i nikt z tym nic nie zrobil. Kard. Pell byl wielokrotnie oskarzany o molestowanie seksualne, jednakze zadnej winy mu wczesniej nie udowodniono - obecny przypadek to podobno molestowanie, ktore mialo miejsce w 1996 czy 1997 roku po jego mszy jako biskupa w katedrze w Melbourne. Pan McCarrick nalezal do liberalnego skrzydla w episkopacie USA i mial wiele kontaktow i wplywowych przyjaciol - kard. Pell byl znanym obronca tradycyjnego katolickiego nauczania rowniez w sprawach moralnych i byl znienawidzony przez australijskie liberalne media, przez ktore byl od samego poczatku krytykowany z jakiegokolwiek powodu. Molestowac niestety moze kazdy, konserwatysta i liberal, i kazdy POWINIEN poniesc odpowiednia i proporcjonalna kare przed sadem cywilnym i w postepowaniu kanonicznym, jesli te przestepstwa zostana udowodnione - bez wzgledu, do jakiej grupy nalezy. W przypadku kard. Pella nie jest to tak jasne, mimo iz wiekszosc mediow to prezentuje jako kolejna kleske calego Kosciola. Pamietajmy tez, kto w systemie prawnym Australii decyduje o winie w czasie procesu sadowego: lawa przysieglych, ktorymi tez bardzo latwo mozna manipulowac i moga byc pod wplywem np. antykoscielnych nastrojow zwiazanych nie tylko z obrzydliwymi przestepstwami seksualnymi duchownych, ale z tradycyjna australijska antykatolicka atmosfera.
Kwestia wspolpracy kard. Pella z o. Jerzym tez jest ciekawa. Dziwne jest to, ze obecny biskup Rzymu wybral jako swojego specjaliste od spraw finansowych Watykanu czlowieka, ktory ma na wiele spraw teologicznych i moralnych zupelnie inne zdanie niz on sam. Wytlumaczyc to mozna jego ewentualna fachowoscia w sprawach ekonomicznych. Jeszcze ciekawsze jest to, ze kolejna sprawa oskarzen o molestowanie seksualne przeciwko kard. Pellowi wyplynela zupelnie przypadkowo akurat w momencie, kiedy zaczal publicznie informowac o nieprawidlowosciach w zarzadzaniu finansami Stolicy Apostolskiej, odkryl tajne konta z pieniedzmi, o ktorych nikt nie wiedzial, zaczal proponowac reforme finansow Watykanu. Nie jestem zwolennikiem teorii spiskowych, ale trudno pewnych rzeczy z soba nie laczyc...
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Lutego 27, 2019, 23:13:53 pm
Kard. George Pell trafił do aresztu

Jak podaje australijska prasa sąd stanu Wiktoria, który ma określić wymiar kary po orzeczeniu winy kard. George’a Pella postanowił, że cofnięta zostanie zgoda na pobyt purpurata na wolności za kaucją i trafi on do aresztu śledczego, gdzie do 13 marca będzie oczekiwał na orzeczenie kary.
(...)
https://ekai.pl/kard-george-pell-trafil-do-aresztu/


A o tym kard. myślałam, że on będzie miał czyste konto
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Parafianin MM w Lutego 28, 2019, 10:24:10 am
Nie wiemy, jaka jest prawda w tym przypadku ale do wyroku należy podejść z b. dużym dystansem.
Australia jest w szponach lewactwa, w korporacjach podpisuje się lojalki o akceptacji LGBT
Dowodem w sprawie jest prawdopodobnie słowo vs słowo, z nachalną, antykatolicką nagonką w tle.
Nie wierzę w winę kardynała.

Inna sprawa, której finał nie jest nagłaśniany w mediach liberalnych:
https://www.gosc.pl/doc/5350624.Polski-ksiadz-nieslusznie-skazany-za-wykorzystanie-seksualne (https://www.gosc.pl/doc/5350624.Polski-ksiadz-nieslusznie-skazany-za-wykorzystanie-seksualne)
 
i polecam jeszcze komentarz pod artykułem:
Mam nadzieję, że teraz papież Franciszek ucałuje ręce tego kapłana i przeprosi, że hierarchowie oparli się na niedoskonałych sądach świeckich i odsunęli się od niego, zamiast dać mu wsparcie. Ks. Adam miał szczęście, że znaleźli się uczciwi świadkowie i przywrócili mu dobre imię. Ciekawe, ilu jest niesłusznie skazanych księży, którzy takiego szczęścia nie mieli.
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Hubertos w Lutego 28, 2019, 10:38:14 am
https://www.gosc.pl/doc/5360872.Kard-Pell-uznany-za-winnego-czynow-pedofilii (https://www.gosc.pl/doc/5360872.Kard-Pell-uznany-za-winnego-czynow-pedofilii)
(...)
Dla przypomnienia - Pell byl w gronie najblizszych wspolpracownikow o. Jerzego (tzw. Rada Kardynalow).
Jesli wina zostanie udowodniona, powinien go spotkac taka sama kara jak pana McCarricka. Jednakze jest kilka roznic w obu przypadkach: o wieloletnich zwyczajach pana McCarricka wiedzieli prawie wszyscy przez dlugie lata (wlacznie z obecnym kamerlingiem Kosciola...) i nikt z tym nic nie zrobil. Kard. Pell byl wielokrotnie oskarzany o molestowanie seksualne, jednakze zadnej winy mu wczesniej nie udowodniono - obecny przypadek to podobno molestowanie, ktore mialo miejsce w 1996 czy 1997 roku po jego mszy jako biskupa w katedrze w Melbourne. Pan McCarrick nalezal do liberalnego skrzydla w episkopacie USA i mial wiele kontaktow i wplywowych przyjaciol - kard. Pell byl znanym obronca tradycyjnego katolickiego nauczania rowniez w sprawach moralnych i byl znienawidzony przez australijskie liberalne media, przez ktore byl od samego poczatku krytykowany z jakiegokolwiek powodu. Molestowac niestety moze kazdy, konserwatysta i liberal, i kazdy POWINIEN poniesc odpowiednia i proporcjonalna kare przed sadem cywilnym i w postepowaniu kanonicznym, jesli te przestepstwa zostana udowodnione - bez wzgledu, do jakiej grupy nalezy. W przypadku kard. Pella nie jest to tak jasne, mimo iz wiekszosc mediow to prezentuje jako kolejna kleske calego Kosciola. Pamietajmy tez, kto w systemie prawnym Australii decyduje o winie w czasie procesu sadowego: lawa przysieglych, ktorymi tez bardzo latwo mozna manipulowac i moga byc pod wplywem np. antykoscielnych nastrojow zwiazanych nie tylko z obrzydliwymi przestepstwami seksualnymi duchownych, ale z tradycyjna australijska antykatolicka atmosfera.
Kwestia wspolpracy kard. Pella z o. Jerzym tez jest ciekawa. Dziwne jest to, ze obecny biskup Rzymu wybral jako swojego specjaliste od spraw finansowych Watykanu czlowieka, ktory ma na wiele spraw teologicznych i moralnych zupelnie inne zdanie niz on sam. Wytlumaczyc to mozna jego ewentualna fachowoscia w sprawach ekonomicznych. Jeszcze ciekawsze jest to, ze kolejna sprawa oskarzen o molestowanie seksualne przeciwko kard. Pellowi wyplynela zupelnie przypadkowo akurat w momencie, kiedy zaczal publicznie informowac o nieprawidlowosciach w zarzadzaniu finansami Stolicy Apostolskiej, odkryl tajne konta z pieniedzmi, o ktorych nikt nie wiedzial, zaczal proponowac reforme finansow Watykanu. Nie jestem zwolennikiem teorii spiskowych, ale trudno pewnych rzeczy z soba nie laczyc...


Czcigodny Ksieze,


Pozwole sie nie zgodzic. W sprawach, jak powyzsza, mysle, ze anglosaski system sadowniczy sprawdza sie lepiej - to typowa obyczajowka i bez wzgledu na to, czy bylby to 1-osobowy sklad sedziowski czy publiczne glosowanie - zawsze ktos sie moze do wyroku przyczepic.


Watykan ma tylko jedno wyjscie - przeniesienie do stanu swieckiego. Ale ja mam tutaj jedno 'ale' - mimo wszystko uwazam, ze tak jak Mccarrick, taki i Pell powinni od Watykanu dostawac minimalna emeryture. Social w USA nie istnieje, podobnie jak w Australii, wiec Ci dwaj, nie boje sie tego slowa, starcy, zostana nagle pozbawieni jakichkolwiek srodkow do zycia. 'Glodnych nakarmic, nagich przyodziac, wiezniow pocieszac'.


I ktokolwiek (np Parafianin MM) mowiacy 'nie wierze w wine Pella - prosze wybaczyc, wyroki sadow nalezy szanowac, bo jak kazdy zacznie sobie wybierac, ktory wyrok mu pasuje, a ktory nie - jako spoleczenstwo marnie skonczymy.
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Sławek125 w Lutego 28, 2019, 11:10:08 am
..... bo jak kazdy zacznie sobie wybierac, ktory wyrok mu pasuje, a ktory nie - jako spoleczenstwo marnie skonczymy.....jasne, na przykład tam gdzie kończy np. Mary Wagner, bo anglosaski system sądowniczy sprawdza sie najlepiej
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Hubertos w Lutego 28, 2019, 12:25:59 pm
..... bo jak kazdy zacznie sobie wybierac, ktory wyrok mu pasuje, a ktory nie - jako spoleczenstwo marnie skonczymy.....jasne, na przykład tam gdzie kończy np. Mary Wagner, bo anglosaski system sądowniczy sprawdza sie najlepiej


Panie Slawku, pan rowniez wybiera sobie co sie panu podoba. Nigdzie nie napisalem, ze to najlepszy system. Napisalem, ze nasz nie jest lepszy.


Pani Mary Wagner zostala za kazdym razem skazywana za 'tresspassing' - czyli wtargniecie na prywatna posesje ('klinik' aborcyjnych). I mimo slusznego celu, ktory jej przyswieca, nie ma co dyskutowac z sadem - cel NIE uswieca srodkow. Czy nie skladalby pan skargi do sadu, gdybym wparowal do panskiego mieszkania bez uprzedzenia i bez panskiej zgody, zeby zaprotestowac przeciwko chedozeniu cudzych zon? Przeciez cel mialbym sluszny - uchronic pana przed grzechem ciezkim. Ale srodek do osiagniecia tego celu nielegalny.


Pozdrawiam.
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Sławek125 w Lutego 28, 2019, 12:45:01 pm
Panie Hubertusie, doskonale Pan sie wpisuje w ostatnio panujace na tym forum standardy dyskusji. Jak to mówią; głodnemu chleb na mysli. Nie nazwe tego po imieniu, bo znowu ktos się poczuje urazony. Według niektorych forumowiczów obrazanie dyskutantów przynalezy tylko nielicznym, pan widze nalezy do tej nadzwyczajnej kasty . Co do Mary Wagner, to pan się myli. Nie została skazana za trespassing ale for being around, znaczy obecnosc w okolicy a innym razem za disruption of business operations, czyli przeszkadzanie w interesach. Tak w ludowej kanadzie nazwano mordowanie małych dzieci. Pańskie porównanie dorównuje hipokryzją autorom tego zarzutu.
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Aqeb w Lutego 28, 2019, 13:41:18 pm
Mieszamy kilka rzeczy:

- stosunek sądu do złego prawa (prawo zostało tak ustalone, żeby np. przeszkadzać proliferom a faworyzować kliniki aborcyjne),

- wykonywanie złych wyroków przez sąd w świetle prawa, ale co wynika z interpretacji sędziego (wydaje mi się, że można pod to podpiąć sprawę Alfiego Evansa),

- wykonywanie złych wyroków naruszając prawo (nie mam od ręki przykładu, ale jest teoretycznie możliwe),

- wykonywanie niesłusznych wyroków skazujących - to może zajść albo przez jakiś błąd (brak materiałów dowodowych/uniewinniających, źle przeprowadzone dochodzenie) albo celowo (sędzia jest zacietrzewiony wobec podejrzanego/przekupiony/szantażowany...). Te rzeczy się zdarzają i należy o nich mówić. Chociażby w mediach jest raz po raz przypominana spraw Tomasza Komendy. Czy to, że o tym się mówi jest brakiem szacunku dla sądu? A czy ów sąd zasługuje na tego rodzaju szacunek skoro wyrządził niewinnemu krzywdę? Wobec tego nie chodzi o to, który wyrok komu pasuje a który nie ale raczej o stosunek danego wyroku do prawdy.

 Co do kard. Pella również mam wątpliwości, szczególnie ze względu na wątek pieniężny, ale to że mam wątpliwości to nie znaczy, że to neguję.
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Hubertos w Lutego 28, 2019, 14:27:01 pm
Panie Hubertusie, doskonale Pan sie wpisuje w ostatnio panujace na tym forum standardy dyskusji. Jak to mówią; głodnemu chleb na mysli. Nie nazwe tego po imieniu, bo znowu ktos się poczuje urazony. Według niektorych forumowiczów obrazanie dyskutantów przynalezy tylko nielicznym, pan widze nalezy do tej nadzwyczajnej kasty . Co do Mary Wagner, to pan się myli. Nie została skazana za trespassing ale for being around, znaczy obecnosc w okolicy a innym razem za disruption of business operations, czyli przeszkadzanie w interesach. Tak w ludowej kanadzie nazwano mordowanie małych dzieci. Pańskie porównanie dorównuje hipokryzją autorom tego zarzutu.


Panie Slawku, pan jak zawsze swoje. Zostala skazana poczatkowo za tresspassing. W wyroku zaznaczono, ze ma zakaz zblizania sie do 'klinik' aborycyjnych (zwanych przeze mnie rzezniami). Nie zastosowala sie do wyroku, bo sie zblizyla. Poniewaz morderstwa w Kanadzie sa legalne - sad uznal (zgodnie z prawem), ze nikomu nie mozna przeszadzac w prowadzeniu biznesu. Byl przypadek w mediach kilka lat temu, gdy homoseksualisci blokowali wejscie do sklepu, ktory prowadzil jakis pastor nieprzychylnie wypowiadajacy sie na temat osob o innej orientacji - sad wydal podobny wyrok w ich przypadku.


Ja w wyrokach sadowych staram sie nie doszukiwac stronniczosci, jesli nie jest ona jakos przesadnie eksponowana (Sedzia chodzi na marsze kodomitow i uniewinnia ich od zarzutu zniewazenia JarKacza - jako przyklad). W sprawie Mary Wagner nie ma tam slowa (w wyroku), ze chodzi o ideologie. Chodzi o to, ze Mary najpierw na sile wchodzila do rzezni, w ktorych sie modlila i rozdawala ulotki (jak najbardziej pobozne) hasla, a gdy sad zabronil jej zblizania sie do takich miejsc to go nie przestrzegala.
Gdybym ja prowadzil firme i pan Slawek czy ktokolwiek inny rozdawalby na terenie/ przy bramie zakladu ulotki mowiace o tym, ze moj zaklad to zlo - tez podalbym taka osobe do sadu. (Przypominam, p. Wagner dziala na terenie prywatnych rzezni).


Z MORALNEGO PUNKTU widzenia - pani Wagner jest 'heroine' - bohaterka. Jednak na gruncie prawa kanadyjskiego - popelnia przestepstwa, za ktore jest skazywana.


I nie rozumiem o co panu chodzi z podwojnymi standardami. I panskie insynuacje proponuje zachowac dla siebie, bo zraza Pan do siebie innych uczestnikow tego forum. Czy jest ktos, kto aktywnie bierze udzial w dyskusji i Pan nie probowal go jeszcze obrazic?
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Sławek125 w Lutego 28, 2019, 14:55:49 pm
Nic w mnie w pana wypowiedzi nie dziwi i tego się spodziewałem. Wykład pozytywizmu prawniczego w pigułce. Prawo oderwane od moralnosci. Za nienoszenie opaski z gwiazda Dawida tez by Pan strzelał w łeb? I za skórke chleba głodnemu tez? Za ukrycie garstki zboza przed nkwd w najlepszym wypadku łagier. Ja proszę Pana nie przyszedłem na to forum aby szukac pochlebców i sympatyków ale po to aby przedstawiać i bronić mojego punktu widzenia. Powiadasz pan, ze obrazam i insynuuje a jednocześnie sugeruje pan, że uprawiam cudzołóstwo pod własnym dachem. Mary Wagner jest prześladowana przez własnie takich ludzi jak pan, oni nawet nie muszą byc zli, oni po prostu wierza w obłakaną doktryne, tak jak pan, ze prawo nie ma zwiazku z moralnoscią. To jest własnie faszyzm prosze pana. Widzi pan, ciągle spotykam ludzi, którzy jak pan żardę nie wiedzą, ze mówią prozą.
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Hubertos w Lutego 28, 2019, 15:24:19 pm
Nic w mnie w pana wypowiedzi nie dziwi i tego się spodziewałem. Wykład pozytywizmu prawniczego w pigułce. Prawo oderwane od moralnosci. Za nienoszenie opaski z gwiazda Dawida tez by Pan strzelał w łeb? I za skórke chleba głodnemu tez? Za ukrycie garstki zboza przed nkwd w najlepszym wypadku łagier. Ja proszę Pana nie przyszedłem na to forum aby szukac pochlebców i sympatyków ale po to aby przedstawiać i bronić mojego punktu widzenia. Powiadasz pan, ze obrazam i insynuuje a jednocześnie sugeruje pan, że uprawiam cudzołóstwo pod własnym dachem. Mary Wagner jest prześladowana przez własnie takich ludzi jak pan, oni nawet nie muszą byc zli, oni po prostu wierza w obłakaną doktryne, tak jak pan, ze prawo nie ma zwiazku z moralnoscią. To jest własnie faszyzm prosze pana. Widzi pan, ciągle spotykam ludzi, którzy jak pan żardę nie wiedzą, ze mówią prozą.


Co dobrego przynosi to, ze Mary Wagner jest traktowana tak jak jest - podpowiem - wielkie nic. To nie jest ruch tysiacy, a jedna kobieta. Prawo jest zle. Prawo wymaga zmiany. Ale na pewno nie da sie prawa zmienic w taki sposob. Ona bedzie skazywana od czasu do czasu, my katolicy sobie pokrzyczymy, poklepiemy ja po glowce a cale lewactwo tego swiata tego nie zauwazy. A jak zauwazy, to powie 'Katolicy to przestepcy, bo lamia prawo'. Nie powiedza, ze w slusznej sprawie. Tylko, ze lamia. Jak p. Mary Wagner bedzie chciala miec wyklad - powiedza 'wielokrotna recydywistka' i wielu, nawet katolikow, ktorzy jej nie znaja uzna, ze 'recydywistki' nie warto sluchac. Bandytki.
Ale ja rozumiem, ze sa ludzie, ktorzy lubia byc uciskani, mimo, ze to nic nie wnosi do sprawy. Zamiast edukowac innych, tak, zeby jak najwiecej 'niezainteresowanych' czy 'obojetnych' przekonac do tego, ze prawo jest zle, my wolimy to prawo lamac i w ten sposob docierac tylko do swojego malego (i niestety coraz mniejszego) swiatka.


Co do 'oskarzen pana o cudolostowo' - pan nie potrafi, niestety czytac ze zrozumieniem. Bo rownie dobrze moglbym powiedziec, ze chce pana przed drukowaniem falszywych pieniedzy powstrzymac - chodzilo o przyklad, a przyklad ad personam trafia do ludzi najlepiej. Na zasadzie 'Czyli jak ty... to...' trafi bardziej niz 'Jak KTOS, to ...'. Prosta figura retoryczna w dyskusji. Wiec, prosze nie mowic, ze ktos pana o cos oskarza, bo poki co, pan zdazyl mi insynuowac i lewactwo i faszyzm.
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Sławek125 w Lutego 28, 2019, 16:01:38 pm
...... To nie jest ruch tysiacy, a jedna kobieta. ....o czym pan rozmawia? Proszę sobie jakas kwerende małą zrobic, bo juz głupstwa pan plecie niebywałe    https://eu.usatoday.com/story/news/2019/01/18/march-life-rally-thousands-washington-say-all-life-matters/2613673002/
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Hubertos w Lutego 28, 2019, 16:13:56 pm
...... To nie jest ruch tysiacy, a jedna kobieta. ....o czym pan rozmawia? Proszę sobie jakas kwerende małą zrobic, bo juz głupstwa pan plecie niebywałe    https://eu.usatoday.com/story/news/2019/01/18/march-life-rally-thousands-washington-say-all-life-matters/2613673002/ (https://eu.usatoday.com/story/news/2019/01/18/march-life-rally-thousands-washington-say-all-life-matters/2613673002/)


Panie Slawku, nawet mi sie nie chce z panem toczyc dyskusji. Byl pan zes kiedys na protescie pod rzeznia w Kanadzie? Tam przychodzi p. Mary i 3 osoby. Czasem 5. A pan mnie tu link to jakiejs KONWENCJI czy innego zlotu wrzuca.
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Sławek125 w Lutego 28, 2019, 16:24:06 pm
No cóz, postanowił pan wypierać rzeczywistosc i nic na to nie poradze     https://www.youtube.com/watch?v=0WLl7FWskXk
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Parafianin MM w Lutego 28, 2019, 17:20:11 pm
Co dobrego przynosi to, ze Mary Wagner jest traktowana tak jak jest - podpowiem - wielkie nic. To nie jest ruch tysiacy, a jedna kobieta. Prawo jest zle. Prawo wymaga zmiany. Ale na pewno nie da sie prawa zmienic w taki sposob. Ona bedzie skazywana od czasu do czasu, my katolicy sobie pokrzyczymy, poklepiemy ja po glowce a cale lewactwo tego swiata tego nie zauwazy. A jak zauwazy, to powie 'Katolicy to przestepcy, bo lamia prawo'. Nie powiedza, ze w slusznej sprawie. Tylko, ze lamia. Jak p. Mary Wagner bedzie chciala miec wyklad - powiedza 'wielokrotna recydywistka' i wielu, nawet katolikow, ktorzy jej nie znaja uzna, ze 'recydywistki' nie warto sluchac. Bandytki.
Ale ja rozumiem, ze sa ludzie, ktorzy lubia byc uciskani, mimo, ze to nic nie wnosi do sprawy. Zamiast edukowac innych, tak, zeby jak najwiecej 'niezainteresowanych' czy 'obojetnych' przekonac do tego, ze prawo jest zle, my wolimy to prawo lamac i w ten sposob docierac tylko do swojego malego (i niestety coraz mniejszego) swiatka.

nie dziwi mnie już nic,.. a miałem nie pisać,
Kolejny katolik, który w tłumie i w demokracji szuka poparcia dla Prawdy, drżąc żeby nie były to tylko 2-3 osoby. Nawołuje przy tym do szacunku dla wyroków demoliberalnych sądów. Podkreślam, szacunku a nie naszej tolerancji, w klasycznym tego słowa znaczeniu.
Idąc tym tropem wskażmy inny wyrok, któremu winien jest szacunek, wydany przez legalnego sędziego Piłata. A to że pod wpływem szalejącego tłumu, no cóż, szacunek ma być bo cyt: bo jak kazdy zacznie sobie wybierac, ktory wyrok mu pasuje, a ktory nie - jako spoleczenstwo marnie skonczymy. P. Hubertos - my już marnie skończyliśmy jako społeczeństwa przez myślenie jakie Pan reprezentuje, ratują się tylko jednostki.

To ten sam tragiczny pozytywizm paragrafiarski ( nie lubię słowa prawny, bo ma konotacje pozytywne), którym niegdyś skompromitował się ks. profesor etyki, rektor KUL, twierdząc, że lekarz ma obowiązek wskazać abortera kobiecie w ciąży, jeżeli sam jej nie wykonuje, bo taki jest porządek prawny w Polsce (przywołuję kontekst z pamięci).
Taka postawa jest odpowiedzialna za min. miliony trupów ludzkich zgładzonych wg. " obowiązującego prawa"
 
I ostatnia sprawa
To nie jest ruch tysiacy, a jedna kobieta...
Ale ja rozumiem, ze sa ludzie, ktorzy lubia byc uciskani, mimo, ze to nic nie wnosi do sprawy. ...
otóż wnosi i to bardzo wiele
Gdy Chrystus umarł na krzyżu, na Ziemi pozostała jedna Kobieta broniąca prawdy.
Jednostki zmieniają ten świat na lepsze a nie demokratyczny tłum.
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Sławek125 w Lutego 28, 2019, 18:05:21 pm
Ale też nie jest tak Panie Parafianinie, że 1,2,3 osoby staja w prawdzie w tej sprawie. Jeśli ktoś karmi się głownym sciekiem medialnym, to rzeczywiscie takie ma pojęcie o zjawisku. Ruch prolife jest ekumeniczny w pełnym tego słowa znaczeniu i jest bardzo mocny na kontynencie północnoamerykańskim i to od kilkudziesięciu lat. Są tam politycy obu partii, senatorzy, kongresmeni. To w Polsce nasi obsrańcy klucza i mataczą, w stanach politycy głownego nurtu nie maja problemów z jasnym postawieniem sprawy. Nie moge tutaj nie wspomniec o Bob Casey sr i jego synu juniorze, chyba najbardziej znanymi  demokratycznymi proliferami.
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: casimirus w Lutego 28, 2019, 20:47:33 pm
Mary Wagner jest potrzebna przede wszystkim jako Znak dna, do którego doszedł Kościół posoborowy.
W Kanadzie są miliony teoretycznych katolików. Jest pewnie kilkudziesięciu biskupów. Gdyby któryś z nich miał świadomość katolicką, co by mu szkodziło odwiedzić Mary Wagner w więzieniu? Czym by ryzykował? Jeśli nie biskup czynny, to może chociaż emeryt. Rentę mu zabiorą? A może jakiś świecki emeryt poszedłby z Mary Wagner do rzeźni? Zamkną go? Ilu zamkną - kilkunastu, kilkudziesięciu? Zaczynam rozumieć dyskusję Boga z Abrahamem w Sodomie. Czy nie można znaleźć kilkuset zdeterminowanych emerytów, którzy zaryzykują i pójdą na miesiąc do pudła? Przecież jest taka granica, za którą zaczyna się absurd. Co by było, gdyby w jakimś kraju 1000 ludzi siedziało w więzieniu za wręczanie białych róż?

Druga rzecz. Jestem głęboko przekonany, że celem naszych Arcypasterzy jest doprowadzenie Kościoła do takiego stanu, w jakim znajduje się Kościół na  Zachodzie. Zdarzało mi się słyszeć nawet wierzących księży, którzy pieprzą, że przyszłością Kościoła są Ruchy. Parafia - nie, bo to element niepogłębiony, przyjdą Ruchy, w których będą ci prawdziwie wierzący i pogłębieni. Jak na Zachodzie. I to jest proste usprawiedliwieni, że w parafii nie warto robić dobrej liturgii, nie warto powiedzieć katolickiego kazania, bo wiadomo, że to na nic. Czekamy na Ruchy. Co tydzień przychodzi do Kościoła z 10 milionów jeszcze jakoś wierzących i dostają pitu pitu. Za rok będzie ich 9,5 miliona.

Znam dość dobrze lokalne środowisko pro life. 10 lat temu, gdy odbywała się jakaś impreza, obecność księdza, który poprowadził modlitwę, to był standard.  Kilka lat temu (chyba 2016) był wyjazd na wydarzenie tego rodzaju do zaprzyjaźnionego środowiska na Zachodzie. Jeden kandydat na duszpasterza rozchorował się, drugi miał nie cierpiące zwłoki katechezy w szkole. Ekipa pojechała bez duszpasterza. Odtąd duszpasterza nie ma. Jak widzę w internecie, w stolicy na pikietach można spotkać tylko kapłanów z FSSPX. Widocznie zapadł szlaban. Zajmiemy się segregacją śmieci i dziurą ozonową, albo zróbmy Orszak Trzech Króli lub Radosny Ekumeniczny Marsz dla Jezusa.

   
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Parafianin MM w Lutego 28, 2019, 21:49:40 pm
Ale też nie jest tak Panie Parafianinie, że 1,2,3 osoby staja w prawdzie w tej sprawie.
ja o tym doskonale wiem. Jest ogromny ruch świeckich, niestety ignorowany przez zdecydowaną większość biskupów.
Ale nawet jeśli cały świat oszaleje i zostaną 2-3 osoby prawe to i tak argument braku tłumów ''przekonanych" jest diabła warty.
Obyśmy nie dożyli takich czasów.
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Parafianin MM w Lutego 28, 2019, 22:13:16 pm
Druga rzecz. Jestem głęboko przekonany, że celem naszych Arcypasterzy jest doprowadzenie Kościoła do takiego stanu, w jakim znajduje się Kościół na  Zachodzie. Zdarzało mi się słyszeć nawet wierzących księży, którzy pieprzą, że przyszłością Kościoła są Ruchy. Parafia - nie, bo to element niepogłębiony, przyjdą Ruchy, w których będą ci prawdziwie wierzący i pogłębieni. Jak na Zachodzie. I to jest proste usprawiedliwieni, że w parafii nie warto robić dobrej liturgii, nie warto powiedzieć katolickiego kazania, bo wiadomo, że to na nic. Czekamy na Ruchy. Co tydzień przychodzi do Kościoła z 10 milionów jeszcze jakoś wierzących i dostają pitu pitu. Za rok będzie ich 9,5 miliona.

Znam dość dobrze lokalne środowisko pro life. 10 lat temu, gdy odbywała się jakaś impreza, obecność księdza, który poprowadził modlitwę, to był standard.  Kilka lat temu (chyba 2016) był wyjazd na wydarzenie tego rodzaju do zaprzyjaźnionego środowiska na Zachodzie. Jeden kandydat na duszpasterza rozchorował się, drugi miał nie cierpiące zwłoki katechezy w szkole. Ekipa pojechała bez duszpasterza. Odtąd duszpasterza nie ma.
 
zgadzam się.
To jest dramat. Nasi biskupi praktycznie też milczą na temat trwającej rzezi niewiniątek. Czasami b. rzadko popiskują (nomen omen) ustami rzecznika KEP. De facto dali pretekst do utrącenia projektu Stop Aborcji. Przecież mogą zarządzić narodową modlitwę za nienarodzonych, ekspiację za grzechy, zachętę do Duchowej Adopcji, surowo upomnieć posłów PiS i Prezydenta. Maja potężną broń duchową. Nic z tego, tylko nieustanne festivale, ŚDMy, imieninki duszpasterza - to są ich tematy. Wystarczy zajrzeć na denną stronę KEP. Albo Ojciec Dyrektor podrygujący na Mszy Św. z pisowskim hipokrytami. Dramat.
Są pojedyńczy kapłani zaangażowani, proboszczowie organizujący Duchową Adopcję, jest tego więcej niż kiedyś. Ale to kropla w morzu. 25 III jest dobrą okazją, by wziąć dziecko nienarodzone w duchową opiekę. Jest już armia ludzi walczących na tym froncie, ale to armia bez generałów. 
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Parafianin MM w Lutego 28, 2019, 22:31:28 pm
jeszcze jedna z opinii nt. wyroku na Kard. Pella

 https://www.gosc.pl/doc/5364743.Czy-kard-Pell-jest-naprawde-winny-George-Weigel-ma-10
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Marca 01, 2019, 11:38:41 am
https://ekai.pl/czy-kard-g-pell-jest-naprawde-winny-10-watpliwosci-wskazuje-g-weigel/

Jest wiele niedociągnięć w tym dochodzeniu i nie tylko George Weigel o tym pisze, ale też australijski jezuita prawnik o. Frank Brennan również zwrócił uwagę na liczne niedociągnięcia i wątpliwości w akcie oskarżenia przeciw kardynałowi, wyrażając przy tym przekonanie, że wiele z nich jest tak bardzo nieprawdopodobnych, że po prostu niemożliwych do zaistnienia.


A tu ciekawa informacja:

Francja: wyrok za fałszywe oskarżenie księdza o pedofilię

Na trzy miesiące więzienia w zawieszeniu i 500 euro grzywny zostało dziś skazane małżeństwo z Baye w północnej Francji, które fałszywie oskarżyło miejscowego kapłana o pedofilię.

W marcu ubiegłego roku państwo Marie-Jeanne i Jean-Louis Martin poinformowali policję i władze kościelne, że kapłan, który od 20 lat kieruje w tej miejscowości domem rekolekcyjnym molestował seksualnie czworo ich wnucząt. Miejscowy biskup usunął kapłana ze stanowiska i zakazał mu kontaktu z nieletnimi. Prokuratura zaś wszczęła dochodzenie, w wyniku którego okazało się jednak, że oskarżenia są bezpodstawne.

Prokurator nie zadowolił się jednak samym tylko oczyszczeniem kapłana z zarzutów. W stan oskarżenia postawił małżeństwo Martin, za składanie fałszywych zeznań. W trakcie śledztwa okazało się, że państwo Martin wynajmowali od Kościoła mieszkanie. Z dyrektorem domu rekolekcyjnego posprzeczali się w sprawie wysokości najmu, po czym postanowili się zemścić, oskarżając go bezpodstawnie o pedofilię.

https://www.vaticannews.va/pl/swiat/news/2019-02/francja-pedofilia-falszywe-zeznania-wyrok.html
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Marca 03, 2019, 16:52:58 pm
Do wstrzymania się od pochopnych sądów po skazaniu kard. George'a Pella, obwinianego o wykorzystywanie seksualne małoletnich, i uzbrojenia się w cierpliwość, by sąd apelacyjny miał należy czas na rozpatrzenie sprawy, zaapelował do wiernych arcybiskup Sydney, Anthony Fisher OP. Jako jeden z pierwszych w australijskim Kościele odniósł się on podczas Mszy św. w katedrze Najświętszej Maryi Panny do tej bolesnej sprawy.

https://www.gosc.pl/doc/5370985.Abp-Fisher-wzywa-wiernych-do-wstrzymania-sie-od-pochopnych
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Marca 03, 2019, 21:21:38 pm
Odnośnie tej sprawy, zaczynającej się na stronie 9 tu:

Milion złotych i dożywotnia renta dla ofiary księdza pedofila

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,9716.msg216805.html#msg216805

Ciąg dalszy sprawy jest taki, że Towarzystwo Chrystusowe przelało ofierze księdza zasądzony milion odszkodowania. "Wykonaliśmy wyrok"
(...)
https://wiadomosci.wp.pl/towarzystwo-chrystusowe-przelalo-ofierze-ksiedza-zasadzony-milion-odszkodowania-wykonalismy-wyrok-6306519527475329a


Chrystusowcy zapłacili odszkodowanie ofierze byłego księdza Romana B.
(...)
https://www.gosc.pl/doc/5095525.Chrystusowcy-zaplacili-odszkodowanie-ofierze-bylego-ksiedza
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: casimirus w Marca 04, 2019, 00:16:49 am
Za molestowanie należy się jednorazowo milion złotych i renta 800 zł do końca życia co miesiąc.
Za śmierć dwóch synów należy się jednorazowo 140 tys. złotych:
https://www.tvn24.pl/katowice,51/wyrok-w-sprawie-zadoscuczynienia-za-smierc-dwoch-synow-w-lawinie-pod-rysami,907827.html

Czy sądy polskie coś preferują?
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Marca 04, 2019, 11:01:43 am
Nie wiem czy sądy polskie coś preferują, ale są to dwie rożne sprawy i nawet bym nie robiła tu porównania. Bo żadna kwota nie jest w stanie zwrócić życia tych chłopców. Tam wtedy (2003 r.) zginęło 8 uczestników, a cała wycieczka liczyła 13 uczestników.


Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski przed rozpoczynającym się okresem Wielkiego Postu o bolesnych sprawa Kościoła na świecie i w Polsce

https://www.youtube.com/watch?v=egVUBDoa65M
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Regiomontanus w Marca 04, 2019, 16:05:44 pm
Pani Mary Wagner zostala za kazdym razem skazywana za 'tresspassing' - czyli wtargniecie na prywatna posesje ('klinik' aborcyjnych).

Nie śledzę bardzo sprawy Mary Wagner, ale nie słyszałem, aby kiedykolwiek została skazana za "trespassing".  Ostatni wyrok był za dwie rzeczy:
1) mischief by interfering with the lawful operation of a business (sąd uznał, że jej obecność spowodowała zatrzymanie pracy "kliniki")
2) breach of probation (złamanie warunku nadzoru sądowego - wcześniej sąd zakazał jej przebywania <100m od "klinik" jako warunek odstąpienia od wymierzenia kary więzienia)

Jeszcze dołożę swoje pięć groszy komentarza. Ruch "pro life" w Kanadzie jest w gruncie rzeczy niewielki, a jego działania generalnie przechodzą bez echa. Coroczny marsz "pro life" w Ottawie owszem, przyciąga tysiące, ale w znacznej mierze jest to spęd młodzieży ze szkół (formalnie) katolickich, która to młodzież bardzo chętnie zabiera prezerwatywy rozdawane w czasie marszu przez działaczy pro-abrorcyjnych (byłem, widziałem). Biskupi kanadyjscy trzymają się od ruchu pro-life tak daleko jak tylko mogą. Księża parafialni to samo.

Działacze tacy jak Mary Wagner są godni podziwu za upór i poświęcenie. Nie wróżę im jednak powodzenia.
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Natanael w Marca 04, 2019, 17:33:01 pm
Za molestowanie należy się jednorazowo milion złotych i renta 800 zł do końca życia co miesiąc.
Za śmierć dwóch synów należy się jednorazowo 140 tys. złotych:
https://www.tvn24.pl/katowice,51/wyrok-w-sprawie-zadoscuczynienia-za-smierc-dwoch-synow-w-lawinie-pod-rysami,907827.html

Czy sądy polskie coś preferują?

W moim mniemaniu pański post jest bardzo płytki i nieprzemyślany. Wyrok zadośćuczynienia w wysokości 140 tysięcy złotych (zwłaszcza po tylu latach!) jest bardzo kontrowersyjny. W Tatrach stała się tragedia. Lawina porwała grupkę młodych ludzi. Lawina! Nie zostali zamordowani. Gdzie widzi tutaj Pan celowe i świadome działanie? Ofiary tragedii były w wieku licealnym, miały spore doświadczenie w wędrowaniu po górach i były w stanie w jakimś stopniu ocenić grożące im niebezpieczeństwo. Nauczyciel nie wyprowadził bezbronnych dzieci na pewną śmierć w górach, choć oczywiście odpowiedzialność spoczywała głównie na nim. Nauczyciel niebezpieczeństwo ocenił źle, za co odpowiadał karnie, został skazany wiele lat temu, poddał się wyrokowi. Teraz, jakby było mało ta sprawa się za nim ciągnęła do końca życia. Gdyby nie pomoc materialna dobrych ludzi to byłby jeszcze bankrutem. Chyba nietrudno dostrzec różnicę między nieprzemyślaną i błędną decyzją, która miała tragiczne konsekwencje, a w pełni świadomą zbrodnią.
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Hubertos w Marca 04, 2019, 18:02:19 pm
Pani Mary Wagner zostala za kazdym razem skazywana za 'tresspassing' - czyli wtargniecie na prywatna posesje ('klinik' aborcyjnych).

Nie śledzę bardzo sprawy Mary Wagner, ale nie słyszałem, aby kiedykolwiek została skazana za "trespassing".  Ostatni wyrok był za dwie rzeczy:
1) mischief by interfering with the lawful operation of a business (sąd uznał, że jej obecność spowodowała zatrzymanie pracy "kliniki")
2) breach of probation (złamanie warunku nadzoru sądowego - wcześniej sąd zakazał jej przebywania <100m od "klinik" jako warunek odstąpienia od wymierzenia kary więzienia)

Bazuje tutaj na wikipedii, moze nie najlepsze zrodlo, ale jedyne dostepne (polska wersja).

Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Hubertos w Marca 04, 2019, 18:04:57 pm
Pani Mary Wagner zostala za kazdym razem skazywana za 'tresspassing' - czyli wtargniecie na prywatna posesje ('klinik' aborcyjnych).

Nie śledzę bardzo sprawy Mary Wagner, ale nie słyszałem, aby kiedykolwiek została skazana za "trespassing".  Ostatni wyrok był za dwie rzeczy:
1) mischief by interfering with the lawful operation of a business (sąd uznał, że jej obecność spowodowała zatrzymanie pracy "kliniki")
2) breach of probation (złamanie warunku nadzoru sądowego - wcześniej sąd zakazał jej przebywania <100m od "klinik" jako warunek odstąpienia od wymierzenia kary więzienia)

Bazuje tutaj na wikipedii, moze nie najlepsze zrodlo, ale jedyne dostepne (polska wersja).


https://www.huffingtonpost.ca/2012/10/23/mary-wagner-diamond-jubilee-medal-for-abortion-activist_n_2005596.html?guccounter=1&guce_referrer_us=aHR0cHM6Ly9wbC53aWtpcGVkaWEub3JnLw&guce_referrer_cs=lVtqGBoL_xaTx5cm6RaJIA


[size=1.125rem]Wagner, 38, is currently in jail in Toronto awaiting trial after entering a clinic in August — this following a conviction in March for a similar offence last November when she attempted to force her way into a Toronto clinic's private treatment area. Court documents show Wagner has four similar convictions dating back to 2000 in Vancouver.[/size]
[size=1.125rem]To jest trespassing :) [/size]
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Sławek125 w Marca 04, 2019, 19:05:38 pm
Sprawa lawiny w Tatrach to przykład jak idiota może narobić nieszczęscia gdy mu dać odrobine władzy. Wycieczke szkolną to najwyzej mozna na rynek krakowski zabrać i to juz strach jest, że ich koń kopnie. Dobrze, że ich ten kretyn na K2 nie zabrał, bo jeszcze większe by nieszczescie było.
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Regiomontanus w Marca 04, 2019, 19:07:04 pm
@ Hubertos: OK, ma Pan faktycznie rację, wygląda na to, że wcześniejsze oskarżenia były o trespassing. Akurat niedawno czytałem o ostatniej sprawie, i tam był tylko "mischief" i "violation of probation".

Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Sławek125 w Marca 04, 2019, 19:19:30 pm
@ Hubertos: OK, ma Pan faktycznie rację, wygląda na to, że wcześniejsze oskarżenia były o trespassing. Akurat niedawno czytałem o ostatniej sprawie, i tam był tylko "mischief" i "violation of probation".
Trespassing to pikuś jest. 1 lutego 1944 roku zastrzelono samego komendanta policji całego dystryktu warszawskiego, to dopiero skandal był i bezprawie.
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Kefasz w Marca 04, 2019, 20:12:33 pm

[size=1.125rem]Wagner, 38, is currently in jail in Toronto awaiting trial after entering a clinic in August — this following a conviction in March for a similar offence last November when she attempted to force her way into a Toronto clinic's private treatment area. Court documents show Wagner has four similar convictions dating back to 2000 in Vancouver.[/size]
[size=1.125rem]To jest trespassing :) [/size]
38 to lata? wiki podaje "Mary Wagner (ur. 12 lutego 1974". Jak widziałem ją w Licheniu bardzo się zdziwiłem że to kobieta w średnim wieku. Co widziałem wcześniej materiały merketingowe to była na nich przedstawiona dziewczęco.
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Regiomontanus w Marca 04, 2019, 20:43:15 pm
Cytowana wiadomość była z 2012 r, wtedy miała 38.
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Sierpnia 21, 2019, 16:04:27 pm
Sąd odrzucił apelację kard. Pella. Znamy stanowisko Stolicy Apostolskiej

Sędziowie Sądu Najwyższego australijskiego stanu Wiktoria odrzucili apelację złożoną przez obrońców kard. Georga Pella, byłego prefekta Sekretariatu ds. Gospodarczych Stolicy Apostolskiej. Od marca b.r. odbywa on karę 6 lat więzienia, z czego co najmniej trzy lata i osiem miesięcy spędza za kratkami, zanim będzie mógł wystąpić o ewentualne warunkowe zwolnienie. Obrońcy mogą jeszcze złożyć odwołanie od tego orzeczenia do Sądu Najwyższego Australii.
(...)
https://ekai.pl/sad-odrzucil-apelacje-kard-pella-znamy-stanowisko-stolicy-apostolskiej/
Tytuł: Odp: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Marca 16, 2020, 21:16:45 pm
Były ksiądz skazany na 5 lat więzienia

Sąd ds. karnych w Lyonie skazał dziś 74-leniego Bernarda Preynata, byłego księdza tamtejszej archidiecezji na pięć lat więzienia za molestowanie seksualne małoletnich. Pracując w parafii w Sainte-Foy-lès-Lyon przez wiele lat molestował on w sumie ponad 70 skautów. W lipcu 2019 r. został wydalony karnie ze stanu duchownego.

Sprawa odbywała się z pozwu dziesięciu ofiar, wobec których czyny nie uległy przedawnieniu, niemal 30 lat po bolesnych wydarzeniach.

Były ksiądz zapewnił, że po 1991 r. nie molestował dzieci. Skonfrontowany na sali sądowej z dwoma ze swych ofiar, poprosił je o wybaczenie. Przyznał, że molestował skautów praktycznie w każdy weekend, a także cztery, pięć razy w tygodniu podczas obozów letnich. Wbrew zeznaniom ofiar zaprzeczył, by całował je w usta i dodał, że miał bzika na punkcie oczu, dlatego całował dzieci w oczy i brwi. Wyznał, że sprawiało mu to przyjemność seksualną. Obmacywał ponad 70 małoletnich skautów i zmuszał ich do seksu oralnego.

W związku ze sprawą Preynata w marcu 2019 r. tamtejszy sąd skazał arcybiskupa Lyonu kard. Philippe’a Barbarina na pół roku więzienia w zawieszeniu za niezgłoszenie seksualnych wybryków swego ówczesnego podwładnego wymiarowi sprawiedliwości. Zdając sobie sprawę z bardzo poważnych oskarżeń kierowanych pod adresem tego duchownego, kard. Barbarin od początku przypominał, że w okresie, gdy doszło do tych czynów, nie był arcybiskupem Lyonu (został nim w 2002 r.) i nie krył żadnego przypadku pedofilii. Jak wiadomo, 30 stycznia b.r. sąd apelacyjny w Lyonie uniewinnił kard. Philippe’a Barbarina, który mimo to poprosił Ojca Świętego o przyjęcie rezygnacji z rządów pasterskich. Papież Franciszek przyjął ją 6 marca bieżącego roku.

https://ekai.pl/byly-ksiadz-skazany-na-5-lat-wiezienia/