Forum Krzyż

Disputatio => Sprawy ogólne => Wątek zaczęty przez: binraf w Lipiec 20, 2018, 11:38:58 am

Tytuł: EWTN POLSKA
Wiadomość wysłana przez: binraf w Lipiec 20, 2018, 11:38:58 am
Bez polityki i bez reklam. Największa katolicka sieć telewizyjna wchodzi do Polski


EWTN to przede wszystkim telewizja ewangelizacyjna, apologetyczna i liturgiczna. Nie będziemy emitować reklam oraz angażować się w życie polityczne.


https://pl.aleteia.org/2018/07/05/ewtn-najwieksza-katolicka-siec-telewizyjna-wchodzi-do-polski/


Strona internetowa stacji http://ewtn.pl/


Co  Państwo sądzicie o tej stacji telewizyjnej? Nie jest to stacja tradycjonalistyczna, ale przychylna tradycji.
Tytuł: Odp: EWTN POLSKA
Wiadomość wysłana przez: Rafal w Lipiec 20, 2018, 11:44:53 am
Amerykańska wersja bardzo na plus: w ramówce są 'Life is worth living' abp. Sheena, programy założycielki stacji, Matki Angeliki, poprawnie celebrowane NOMy, akcydentalnie stara Msza.

Mam jednak obawę, że przy przeszczepianiu tego na grunt polski coś się nie uda. Bo spójrzmy na dwie istniejące stacje: TV Trwam? Emitowanie protestanckich filmów. Pomijam inne kwestie. Na plus serwis informacyjny. Religia.tv? Fajnokatolicki program, telewizyjny dodatek do TP. Oby ktoś z centrali tym sterował, bo jak nasi się za to wezmą...
Tytuł: Odp: EWTN POLSKA
Wiadomość wysłana przez: jwk w Lipiec 20, 2018, 12:51:59 pm
TV Trwam? Emitowanie protestanckich filmów.
Jak Pan zrobi dobry, katolicki to Panu wyemitują.
Tytuł: Odp: EWTN POLSKA
Wiadomość wysłana przez: rysio w Lipiec 20, 2018, 12:53:27 pm
Dyrektor generalny EWTN Polska:

Cytuj
Ks. Piotr Wiśniowski (ur. 1972). Święcenia kapłańskie przyjął 17 maja 1997 roku w katedrze wrocławskiej z rąk kard. Henryka Gulbinowicza. Od 2012 roku jest proboszczem parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Stobrawie. Jeden z inicjatorów i wieloletni duszpasterz portalu www.pogotowieduchowe.pl. Współzałożyciel fundacji Vide et Crede. Rzecznik i współorganizator Międzynarodowego Festiwalu Filmów Niepokalanów we Wrocławiu.
Tytuł: Odp: EWTN POLSKA
Wiadomość wysłana przez: prosty_czlowiek w Sierpień 31, 2018, 21:02:32 pm
Jako stały widz i słuchacz EWTN TV i Radio bardzo się cieszę. Wiem że fr. Pacwa był w Polsce.
Mam też nadzieję, że będzie też ruch w druga stronę. Że w Ameryce dowiedzą sie więcej o Polsce, o polskim Kościele etc. (z resztą tam, w napisach końcowych, to co trzecie nazwisko kończy sie na ski). Bardzo tego potrzebujemy, nie tylko jako Kościół ale i jako Polska.
(tzn, amerykańscy katolicy muszą lubić polskich katolików i muszą popierać fakt obecności amerykańskich wojsk w Polsce - krótko mówiąc)


Tytuł: Odp: EWTN POLSKA
Wiadomość wysłana przez: makumba w Sierpień 31, 2018, 23:24:28 pm
(tzn, amerykańscy katolicy muszą lubić polskich katolików i muszą popierać fakt obecności amerykańskich wojsk w Polsce - krótko mówiąc)


Przypisuje Pan tym mediom znaczenie geopolityczne?

Dodam tylko, że obywatele amerykańscy w ogólności nie interesują się Polską tak jak i obywatele naszego kraju nie interesują się Ameryką. Tylko nieliczni śledzą różne wątki polityki zagranicznej i nie ma to żadnego przełożenia na poczynania polityków.
Tytuł: Odp: EWTN POLSKA
Wiadomość wysłana przez: binraf w Styczeń 30, 2019, 08:56:37 am
EWTN Polska live

https://www.youtube.com/watch?v=XkHZjUSPBjs (https://www.youtube.com/watch?v=XkHZjUSPBjs) 
Tytuł: Odp: EWTN POLSKA
Wiadomość wysłana przez: Regiomontanus w Styczeń 30, 2019, 18:56:53 pm
Dodam tylko, że obywatele amerykańscy w ogólności nie interesują się Polską tak jak i obywatele naszego kraju nie interesują się Ameryką.

Bardzo słuszna uwaga, aczkolwiek w ostatnich czasach w środowiskach, nazwijmy to, "konserwatywno-tradycjonalistycznych" zainteresowanie Polską znacznie wzrosło. Spotkałem się wręcz z niezdrowym idealizowaniem Polski i polskich katolików.

Ale oczywiście to tylko niszowe zainteresowanie, bo amerykańskie media głównego nurtu jeżeli Polską się zainteresują, to tylko przy okazji dyskujii "około-holokaustowych" (co zresztą jest po części naszą własną zasługą).

Co do EWTN, to jest to bardzo duża organizacja, z milionami odbiorców w wieku krajach. Więc jakieś tam "geopolityczne" znaczenie mają. Ich wejście do Polski odbieram jako korzystne.
Tytuł: Odp: EWTN POLSKA
Wiadomość wysłana przez: mac w Styczeń 31, 2019, 20:20:51 pm
Może kiedyś zrobią transmisję mszy KRR w Polsce. I jest teraz konkurencja dla TV TRWAM.