Forum Krzyż

Disputatio => Ogłoszenia lokalne => Metropolia częstochowska => Wątek zaczęty przez: porys w Grudnia 26, 2013, 20:19:16 pm

Tytuł: KOCIERZOWY k. Radomska
Wiadomość wysłana przez: porys w Grudnia 26, 2013, 20:19:16 pm
O Bonitas!
 Drodzy Miłośnicy tradycyjnej liturgii łacińskiej!

 Zapraszamy serdecznie do włączenia się w tworzenie przy Pustelni Matki Bożej Jasnogórskiej duszpasterstwa tradycji łacińskiej. Tuż przed świętami Narodzenia Pańskiego na jego powstanie wyraził zgodę ks. abp. Wacław Depo, Metropolita Częstochowski.
 Nasza Wspólnota jest tradycyjną wspólnotą eremicką inspirowaną charyzmatem świętego Brunona z Kolonii. Pustelnia mieści się we wsi Kocierzowy (miejscowość niedaleko Radomska, gmina Gomunice, woj. łódzkie, Archidiecezja Częstochowska). Mamy kaplicę z Najświętszym Sakramentem wewnątrz klauzury, chciałybyśmy jednak przygotować drugą – dostępną także dla wiernych. Na początek jesteśmy w stanie zorganizować raz na miesiąc Mszę św. w formie nadzwyczajnej rytu rzymskiego (Może to być nawet cały dzień skupienia dla wiernych). Z czasem, jeśli będą chętni, będzie to możliwe częściej.
 Musimy jednak przygotować to miejsce, poprzez postawienie odpowiedniego ołtarza, umieszczenie tabernakulum i wszelkich sprzętów potrzebnych do liturgii i innych zadań duszpasterskich. Jedną z sal chciałybyśmy podzielić, na część klauzurową i zewnętrzną – tak żeby stworzyć miejsce do spotkań. Zostały już poprowadzone piony wodno-kanalizacyjne, które umożliwią zrobienie łazienki z toaletą. Jest też obszar budynku, w którym można zrobić kilka miejsc noclegowych dla ewentualnych chętnych na rekolekcje.
 To wszystko wymaga sporo pracy i zaangażowania duchowego oraz materialnego, także finansowego.
 Pustelnia jest miejscem szczególnie oddanym naszej Najświętszej Matce, Jasnogórskiej Królowej Polski – zapraszamy zatem serdecznie Każdego, do włączenia się w to dzieło, tworzone ku Jej czci i dla duchowego pożytku wiernych.

 Z pamięcią w modlitwie

 s. Bruna od Maryi
 Wspólnota Świętego Brunona z Kolonii
 Pustelnia Matki Bożej Jasnogórskiej

 Kontakt: kontakt@eremitki.pl
 Ofiary można wpłacać na konto:
 Fundacja Biskupa Hugona
 87 1320 1104 3006 5417 2000 0002
 Tytułem: dla eremitek
Tytuł: Odp: KOCIERZOWY k. Radomska
Wiadomość wysłana przez: s. Bruna od Maryi w Grudnia 27, 2013, 09:10:09 am
O Bonitas!
Bardzo dziękuję za wklejenie listu :)
Mona też do nas przysyłać intencje modlitewne na adres: intencje@eremitki.pl :)
pozdrawiam Każdego z Państwa serdecznie
Tytuł: Odp: KOCIERZOWY k. Radomska
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Grudnia 10, 2019, 12:20:33 pm
Wpis z 2013 roku i chciałam spytać czy ktoś ma jakieś informacje odnośnie tej Pustelni we wsi Kocierzowy?  jest taka wieś położona w województwie łódzkim, w powiecie radomszczańskim, ale dalej w pierwszym wpisie czytamy, że: "(miejscowość niedaleko Radomska, gmina Gomunice, woj. łódzkie, Archidiecezja Częstochowska)." - czy wieś z województwa łódzkiego podchodzi pod Archidiecezję Częstochowską?

Taka sama informacja z 2013 roku  jest zamieszczona na stronie unacum:

https://www.unacum.pl/2013/12/pustelnia-matki-bozej-jasnogorskiej.html

podane źródło informacji to fb, ale strona nie dostępna.

Jest kolejny wpis na stronie unacum z  5 grudnia 2015

https://www.unacum.pl/2015/12/siostr-eremintki-prosza-o-pomoc.html

Siostry Eremitki proszą o pomoc

... i pisze:

"Minął rok od naszego zamieszkania w Pustelni na Mirowie (dzielnica  Częstochowy). 19 czerwca ks. abp Wacław Depo poświęcił naszą kaplicę. Dzięki dobroci wielu osób udało się odnowić obraz Matki Bożej Jasnogórskiej oraz zbudować ołtarz. ..."

I tu też jest abp Depo.  Chciałam spytać czy ktoś coś wie o tej/tych Pustelniach?
Tytuł: Odp: KOCIERZOWY k. Radomska
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Grudnia 10, 2019, 13:10:56 pm
Z kolei na stronie www.wieden1683.pl  jest pięknie napisane, wpis z 2014.01.19  i m.in. czytamy:

"Forma i podstawowe zasady naszego życia Wspólnota Świętego Brunona z Kolonii, jest żeńską wspólnotą kontemplacyjną na prawach diecezjalnych Archidiecezji Częstochowskiej. Nasza Pustelnia mieści się we wsi Kocierzowy (niedaleko Radomska, woj. łódzkie). Mimo iż nasz klasztor jest w remoncie-przebudowie zachowujemy zasady obowiązujące wszystkie wspólnoty klauzurowe. Nasze oddalenie od świata, i oddzielenie od ludzi tworzy klimat umożliwiający całkowite skupienie na realizacji samotniczego, kontemplacyjnego powołania."

Na końcu czytamy: Kontakt: Wspólnota Świętego Brunona z Kolonii Pustelnia Matki Bożej Jasnogórskiej Kocierzowy 3 97-545 Gomunice

http://www.wieden1683.pl/news/powstala-eremicka-tradycyjna-wspolnota-kontemplacyjna-w-polsce/

Nie rozumiem tego, wieś w woj. łódzkim a podlega Archidiecezji Częstochowskiej?

Kolejna informacja z 2014.02.22

Pomóżmy tradycyjnej wspólnocie monastycznej
(...)
Pustelnia mieści się w starym zdewastowanym budynku po niewielkiej szkole podstawowej na terenie wsi Kocierzowy w Archidiecezji Częstochowskiej.

http://wieden1683.pl/news/pomozmy-tradycyjnej-wspolnocie-monastycznej/

Proszę o bliższe informacje w tym temacie czy taka/takie pustelnie są? funkcjonują?  czy to były tylko zbiórki pieniędzy na różne konta? Na fb była strona Siostry Bruny od Maryi.  Wczoraj zniknął zarówno kanał na youtube siostry Bruny jak i jej strona na facebooku i strona pustelni na fb.  Patrzę na strony to funkcjonują w sieci, są widoczne:

http://www.eremitki.pl/index.html

http://www.swietarita.pl/index.html

http://www.pustelniczy.pl/

W listopadzie ks. Sławomir Kostrzewa zaatakował tę siostrę i na swoim profilu napisał:

(https://images91.fotosik.pl/291/b3294b558d21d436med.jpg) (https://www.fotosik.pl/zdjecie/b3294b558d21d436)

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2636135246407389&set=a.354818017872468&type=3&theater

... i teraz na fb wszystko znikło. Najpierw była informacja ze strony tej siostry, że nic nie odwołuje co mówiła, później znikły jej nagrania i podała informację że po 3 grudnia będzie miała rozmowę z biskupem. Następna informacja że będzie po 9 grudnia, a wczoraj już wszystko zniknęło.

Nie wiem czy dobrze te sprawy kojarzę, te Pustelnie i ta siostra Bruna. Może ktoś, coś w temacie?

   
Tytuł: Odp: KOCIERZOWY k. Radomska
Wiadomość wysłana przez: Aqeb w Grudnia 10, 2019, 13:42:33 pm
Nie wiem nic w temacie.

Mogę się jednak odnieść do krytyki - z całym szacunkiem dla ks. Kostrzewy: mimo wszystko w tej dziedzinie jemu nie ufam - zapewne chce dobrze, ale nie wziął pod uwagę dziedziny zwanej Teologią Duchowości i teraz - podobnie jak ks. Chmielewski SDB - krytykuje za dystans wobec objawień prywatnych... Niestety część działalności ks. Kostrzewy to "umedialnianie" egzorcyzmów itd. Zapewne chce dobrze, ale... (tu następuje temat wielokrotnie wałkowany w różnych wątkach na forum - polecam św. Jana od Krzyża).

Nie ma natomiast żadnej sprzeczności między województwem łódzkim i archidiecezją częstochowską  :) . Część terenu archidiecezji pokrywa się z tym województwem (m. in. Wieluń i okolice i pewnie wzmiankowane tutaj okolice Radomska też).
Tytuł: Odp: KOCIERZOWY k. Radomska
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Grudnia 10, 2019, 14:39:02 pm
To wygląda na to że ks. Kostrzewa dopiął swego, nie wolno poddawać krytyce wątpliwych objawień czy lokucji, o czym wiele już napisano. Podobnie i ks. Chmielewski. czasami się zastanawiam czy on sam nie miewa jakiś "orędzi" od Gospy medjugorskiej.

I tak odskoczę od tematu wątku i wspomnę na ks. Chmielewskiego.

Czy można mówić o Matce Bożej jako o Małżonce Boga?

https://www.youtube.com/watch?v=fG3KOC_L0HQ&t=924s

Proszę posłuchać tak od 6:45 min i słyszymy jak ks. mówi: "co mówią mistycy którym Bóg objawił czas poza czasem, początek przed początkiem i dalej czyta.  "Aby stać się Ciałem, potrzebowałem Matki. Ponieważ jednak byłem Bogiem, trzeba było, aby [jedynym Moim] Ojcem był [tylko] Bóg. I tak Bóg [w Swoim odwiecznym Umyśle] stwarza Sobie Oblubienicę i mówi do Niej: “Pójdź ze Mną. [Stań] u Mego boku i patrz, co stwarzam dla Naszego Syna. ...."

Co to za mistycy? Znalazłam to co czyta, jest to z Marii Valtorty.  Strony promedjugorskie to cytują:

https://www.facebook.com/medugorje.Gospa.mir/photos/a.252713471595229/1053851411481427/?type=3&theater

Dalej tak 12:15, "Maryja przed stworzeniem została Aniołom objawiona jako Córka Boga, Małżonka Boga i Matka Boga".

Nie wiem skąd to jest. Czytając Traktat ... św. Ludwika .... czyta się pięknie o Maryi, ale jedynie co występuje to Oblubienica Ducha Świętego. Może to wyższa teologia a ja nie taki teolog. Może się ksiądz do tego odnieść?

Tytuł: Odp: KOCIERZOWY k. Radomska
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Grudnia 10, 2019, 21:27:16 pm
Cytuj
Dalej tak 12:15, "Maryja przed stworzeniem została Aniołom objawiona jako Córka Boga, Małżonka Boga i Matka Boga".

Poniżej kartka ze starego modlitewnika XIX wiek:

(https://images89.fotosik.pl/291/45006aaac4b69bd8gen.jpg)
Tytuł: Odp: KOCIERZOWY k. Radomska
Wiadomość wysłana przez: Aqeb w Grudnia 10, 2019, 22:13:03 pm
Wyższa, zatem ja też nie wydaję się sobie kompetentny. Na oko mi się też nie podoba, aczkolwiek rzeczywiście autentyczny mistyk może stosować porównania dla nas niezbyt stosowne (przykłady: św. Katarzyna o Trójcy Świętej w porównaniu do stołu albo na Wschodzie o Panu Jezusie jako o "Wole Tłustym").

Wspomniana "linia" św. Jana od Krzyża polega na tym, że nie musimy wchodzić w szczegóły i nie musimy przyjmować pewnych rzeczy nawet jeśli byłby prawdziwie - stąd krytyka tutaj zdania wyrażonego przez ks. Kostrzewę czy przez ks. Chmielewskiego - chociaż ten drugi idzie moim zdaniem jeszcze dalej. Aczkolwiek z drugiej strony też mam wrażenie dostrzegać coś w rodzaju zafiksowania z drugiej strony - niemalże nerwicowe poszukiwanie fałszywości po szczegółach w opowiadaniach o wizjach w stylu "argumentu z braku bosych stóp" i tym podobnych. Przyjąłem to (z Drogi na Górę Karmel), że raczej lepiej dla duszy, żeby spowiednik nie przejawiał zbytniej fascynacji tym co opowiada - może to też odnoszę bardziej do swojego podwórka.

Polecam rozdział 18 i 19 "Drogi na Górę Karmel":

http://www.parafiapruszcz.x.pl/mistyka/jk/dr-na2-3.htm#B18 (http://www.parafiapruszcz.x.pl/mistyka/jk/dr-na2-3.htm#B18)

Nie chcę oczywiście w ten sposób ubliżać wspomnianym księżom (szczególnie rozdziałem 18, bo 19 raczej odnosi się do tego o co Pani pytała - czy raczej do tego dlaczego na pewnych szczegółach nie ma co się skupiać) - tym bardziej, że ściśle św. Jan odnosi to do kierownictwa duchowego, a tutaj tym bardziej nie wiem czy i jak owi księża funkcjonują. Nie znam osobiście ks. Kostrzewy, ale słyszałem o nim dobre opinie z duszpasterstwa akademickiego itd. Bardziej chodzi o podstawę, na której się opieram nie zgadzając się z nimi w tej kwestii (nie powiem, że zgadzając się ze wspomnianą siostrą, bo nie słuchałem jej wypowiedzi, nie wiem , na czym się opiera).
Tytuł: Odp: KOCIERZOWY k. Radomska
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Grudnia 11, 2019, 11:23:34 am
Odnośnie tej pierwszej miejscowości pustelni tj. Kocierzowy 3  97-545 Gomunice, znajomy zadzwonił tam na parafię:

http://www.parafiagomunice.pl/?a=7&sid=ce89f6b11bdc5b365085a84036e9365b

... rozmawiał z jakąś Panią i powiedziała mu, że były tam 3 siostry zakonne w szkole, coś próbowały, ale im nie wyszło. I odeszły. Pani nie zna szczegółów. I teraz jest Pustelnia w Częstochowie, a konkretnie na częstochowskim Mirowie przy najstarszym pielgrzymim szlaku prowadzącym na Jasną Górę. Została założona w roku 2013 jak pisze tu:

http://www.eremitki.pl/pustelnia.html

Ile tam jest tych sióstr, czy kto tam dochodzi sprawować Mszę św. nigdzie nic nie pisze.


Tytuł: Odp: KOCIERZOWY k. Radomska
Wiadomość wysłana przez: Jarod w Grudnia 11, 2019, 19:06:56 pm
Tak, te siostry przeniosły się do Częstochowy. Ale czy jest tam więcej niż ta jedna pustelniczka to nie wiem. Swoją drogą pustelniczka, która aktywnie prowadzi kilka kanałów FB czy YT... co za czasy...

Nawet jeśli byłyby tam odprawiane Msze to nie będą one dostępne dla ludzi i ogłaszane.
Tytuł: Odp: KOCIERZOWY k. Radomska
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Grudnia 11, 2019, 23:12:33 pm
Te nagrania na YT były całkiem dobre, takie krótkie nauki, a o Lenczewską to ktoś ją pytał i to ubodło ks. Kostrzewę. Nowenny prowadziła, bardzo wiele ludzi ją słuchało, a na fb to tylko linki podawała do tych nagranych nauk, nowenn. I z tego co wiem, to miała pozwolenie od abp Depo na prowadzenie takiej ewangelizacji.
Tytuł: Odp: KOCIERZOWY k. Radomska
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Lutego 15, 2020, 12:54:34 pm
Powyżej pisałam i też pytałam o siostrę Brunę od Maryi i  dziś mogę napisać, że były rozmowy z ks. bp bo wszystko wróciło i siostra dalej prowadzi swoje krótkie nauki.

Strony funkcjonują, ostatnio zamieściła ciekawe filmiki właśnie w temacie objawień prywatnych:

Temat katechizmowy: Objawienia prywatne:
Siostra Bruna od Maryi.

(...)
https://www.youtube.com/watch?v=qEkLTKueMHk


Siostra Bruna od Maryi: Medjugorie. Prawdziwe? Fałszywe?
(...)
https://www.youtube.com/watch?v=Pjq9hQpz0ik

Odnośnie poniższego filmiku, znałam rożne wypowiedzi na temat tego dzieła, ale pewne rzeczy usłyszałam w tym nagraniu po raz pierwszy:

Maria Valtorta - „Poemat Boga-Człowieka”

Informacje na temat głośnego dzieła Marii Valtorty „Poemat Boga-Człowieka”.
Zachęcam do zapoznania się z krytyczną literaturą kościelną na jej temat, którą wykorzystałam przygotowując ten materiał.

https://www.youtube.com/watch?v=sGupkFoBrZU
Tytuł: Odp: KOCIERZOWY k. Radomska
Wiadomość wysłana przez: binraf w Marca 01, 2020, 17:52:59 pm
Siostra zawiesiła  videobloga.
Tytuł: Odp: KOCIERZOWY k. Radomska
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Marca 01, 2020, 21:39:40 pm
Tak, zawiesiła na okres Wielkiego Postu i poinformowała o tym.
Tytuł: Odp: KOCIERZOWY k. Radomska
Wiadomość wysłana przez: Bartek w Kwietnia 21, 2021, 15:05:08 pm
Informacja na temat działalności S. Bruny od Maryi oraz tzw. Pustelni Matki Bożej Jasnogórskiej w Częstochowie

W związku z pytaniami o status kanoniczny osoby występującej w mediach jako S. Bruna od Maryi oraz tzw. Pustelni Matki Bożej Jasnogórskiej, znajdującej się w Częstochowie przy ul. Mirowskiej, informujemy, że wspomniana osoba oraz jej rodzona matka (przedstawiająca się jako S. Klara od Jezusa Miłosiernego), które prowadzą życie pustelnicze oraz działalność w tymże miejscu, nie są osobami konsekrowanymi i nie mogą być uważane za pustelnice w rozumieniu prawa kanonicznego (kan. 603 KPK).

Przebywając od kilku lat na terenie Archidiecezji Częstochowskiej zostały objęte troską Arcybiskupa Metropolity Częstochowskiego. Jednak w ostatnim czasie, po okresie próby, zamierzał definitywnie uregulować ich sytuację kanoniczną zgodnie z obowiązującym prawem. Po przedłożeniu im projektu „Statutu pustelników w Archidiecezji Częstochowskiej” odmówiły podjęcia dalszej formacji i złożenia profesji pustelniczych.

Wobec powyższego Arcybiskup Metropolita Częstochowski wycofał uprzednio udzielone zgody na przechowywanie Najświętszego Sakramentu oraz zniósł ustanowione w budynku „Pustelni” kaplice prywatne. Obie kobiety otrzymały także zakaz używania właściwych osobom zakonnym habitów i tytułu „siostra”. Otrzymały również zakaz przyjmowania intencji mszalnych. 

Archidiecezja Częstochowska nie bierze odpowiedzialności za działalność obu kobiet, za publikowane treści oraz odcina się od funkcjonowania tzw. Pustelni Matki Bożej Jasnogórskiej w Częstochowie, będącej prywatnym domem.


ks. Mariusz BAKALARZ
rzecznik prasowy Archidiecezji Częstochowskiej

https://archiczest.pl/zapowiedzi/informacja-na-temat-dzialalnosci-s-bruny-od-maryi-oraz-tzw-pustelni-matki-bozej-jasnogorskiej-w-czestochowie,1618993673.html
Tytuł: Odp: KOCIERZOWY k. Radomska
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Kwietnia 22, 2021, 09:27:30 am
Cytuj
W związku z pytaniami o status kanoniczny osoby występującej w mediach jako S. Bruna od Maryi oraz tzw. Pustelni Matki Bożej Jasnogórskiej, znajdującej się w Częstochowie przy ul. Mirowskiej, informujemy, że wspomniana osoba oraz jej rodzona matka (przedstawiająca się jako S. Klara od Jezusa Miłosiernego),

Nie miałam pojęcia, że tam są tylko dwie osoby, wspominana tu siostra Bruna i jej rodzona matka.  Dziś zobaczyłam, że na YT swój kanał zamknęła.
Tytuł: Odp: KOCIERZOWY k. Radomska
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Maja 08, 2021, 13:23:28 pm
Artykuł o internetowych kaznodziejach. Ja poniżej cytuję fragmenty o siostrze Brunie, gdyż tematyka tego wątku jest taka.

"Poczytałeś o Bogu, Jezusie i Maryi? Maszt talent do przemawiania o bożej mocy i agentach Antychrysta? Teraz kup szybki internet. Ogłoś się pustelnikiem, proboszczem internetowej parafii lub jedynym prawdziwym sługą Kościoła. Zacznij zbawiać. Pieniądze na życie dadzą ci wierni, a biskupi ci niestraszni..

121 tys. zł w datkach przesłali w 2020 roku siostrze Brunie od Maryi i jej matce siostrze Klarze od Jezusa Miłosiernego sympatycy ich kazań, zamieszczanych w serwisie YouTube. Obie przedstawiają się jako pustelnice żyjące skromnie w Pustelni Matki Bożej Jasnogórskiej w Częstochowie.
(...)
Z ksiąg fundacji wynika, że pustelnik może całkiem nieźle zarobić.

Internetowych kaznodziejów, od których Kościół musi się odcinać, jest coraz więcej. Głoszone przez nich fantazje zmiksowane z Biblią, teoriami spiskowymi, ośmieszają Kościół.

Kanał Bruny śledzi 14 tys. osób. Kim była w przeszłości "siostra"? W jednym z filmów zwierza się, że kiedyś pracowała w korporacji. Osobom wyczekującym piątku, piąteczku, piątunia jak zbawienia, poradziłaby przeprojektowanie swojego życia.
(...)
W podobnym stylu jak Natanek bronią się zresztą pustelnice z Częstochowy. Twierdzą, że charakter ich ślubów pustelniczych był prywatny. Hardo odpowiedziały na komunikat archidiecezji.

"Pustelnicy, którzy są dla katolików wzorami życia tym powołaniem, to oczywiście ci, których Kościół wyniósł do chwały ołtarzy. Nie ma wśród nich praktycznie pustelników, którzy składali śluby na ręce biskupa. Większość nie złożyła nawet ślubów prywatnych. Przez dwa tysiące lat uważano eremityzm przede wszystkim za styl życia ascetycznego. Sprowadzanie pustelnictwa katolickiego do wąskiego marginesu osób personalnie i formalnie związanych z biskupami to absurd" - czytamy w odpowiedzi siostry Bruny.

Zgodziła się jedynie z tym, że zmodyfikuje swój strój. W najnowszym filmie występuje w kapturze, podobnym do tego w bluzie dresowej. Zarzuca biskupom, że chcą wprowadzić cenzurę internetu.

https://wiadomosci.wp.pl/mowisz-polakom-jak-trafic-do-nieba-stajesz-sie-gwiazda-6637115432467360a


Tytuł: Odp: KOCIERZOWY k. Radomska
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Maja 08, 2021, 13:56:20 pm
Cytuj
(...)
Hardo odpowiedziały na komunikat archidiecezji.

"Pustelnicy, którzy są dla katolików wzorami życia tym powołaniem, to oczywiście ci, których Kościół wyniósł do chwały ołtarzy. Nie ma wśród nich praktycznie pustelników, którzy składali śluby na ręce biskupa. Większość nie złożyła nawet ślubów prywatnych. Przez dwa tysiące lat uważano eremityzm przede wszystkim za styl życia ascetycznego. Sprowadzanie pustelnictwa katolickiego do wąskiego marginesu osób personalnie i formalnie związanych z biskupami to absurd" - czytamy w odpowiedzi siostry Bruny.

Zgodziła się jedynie z tym, że zmodyfikuje swój strój. W najnowszym filmie występuje w kapturze, podobnym do tego w bluzie dresowej. Zarzuca biskupom, że chcą wprowadzić cenzurę internetu.

https://wiadomosci.wp.pl/mowisz-polakom-jak-trafic-do-nieba-stajesz-sie-gwiazda-6637115432467360a


Odpowiedź s. Bruny na dokument Kurii:

„Informacja na temat działalności S. Bruny od Maryi
oraz tzw. Pustelni Matki Bożej Jasnogórskiej w Częstochowie”
(wersja rozszerzona)
(...)
http://www.eremitki.pl/Odpowied%C5%BA%20na%20dokument%20-%20wersja%20rozszerzona.pdf
Tytuł: Odp: KOCIERZOWY k. Radomska
Wiadomość wysłana przez: jwk w Maja 08, 2021, 17:42:43 pm
Ciekawostka, w googlomapach załatwiły sobie zamazanie zdjęcia swojej siedziby, czyżby miały co do ukrycia?

https://www.google.pl/maps/place/Mirowska+322,+42-202+Częstochowa/@50.8173202,19.1908595,3a,75y,180.12h,83.73t/data=!3m7!1e1!3m5!1stmwr73BHCfl90eKFpAczrg!2e0!6shttps:%2F%2Fstreetviewpixels-pa.googleapis.com%2Fv1%2Fthumbnail%3Fpanoid%3Dtmwr73BHCfl90eKFpAczrg%26cb_client%3Dsearch.gws-prod.gps%26w%3D360%26h%3D120%26yaw%3D212.10808%26pitch%3D0%26thumbfov%3D100!7i13312!8i6656!4m5!3m4!1s0x4710b4e4e70f4b4f:0x13d73f2a5e759a8e!8m2!3d50.8172108!4d19.1907376 (https://www.google.pl/maps/place/Mirowska+322,+42-202+Częstochowa/@50.8173202,19.1908595,3a,75y,180.12h,83.73t/data=!3m7!1e1!3m5!1stmwr73BHCfl90eKFpAczrg!2e0!6shttps:%2F%2Fstreetviewpixels-pa.googleapis.com%2Fv1%2Fthumbnail%3Fpanoid%3Dtmwr73BHCfl90eKFpAczrg%26cb_client%3Dsearch.gws-prod.gps%26w%3D360%26h%3D120%26yaw%3D212.10808%26pitch%3D0%26thumbfov%3D100!7i13312!8i6656!4m5!3m4!1s0x4710b4e4e70f4b4f:0x13d73f2a5e759a8e!8m2!3d50.8172108!4d19.1907376)
Tytuł: Odp: KOCIERZOWY k. Radomska
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Maja 09, 2021, 12:05:17 pm
Ciekawostka, w googlomapach załatwiły sobie zamazanie zdjęcia swojej siedziby, czyżby miały co do ukrycia?


To ich własność prywatna, to być może można załatwić sobie zamazanie zdjęcia swojej siedziby, ale z kolei jak dalej działa jako eremitka, nagrania na YT robi, intencje przyjmuje, no nie wiem.

Na YT jak jej jakiś komentarz nie pasuje, to usuwa, wiem bo moje usunęła, bodajże dwa czy trzy i wcale nie jakieś obrażające ją, tylko wyjaśniające odnośnie jej nagrania.

Np. Zrobiła nagranie pt. "Świecki biskupowi… ogonem?!" - był ten film, (bo już go nie ma, wszystkie nagrania znów schowała) gdzie przytacza słowa abp Gądeckiego, w czasie ingresu ks. abp. Tadeusza Wojdy do Archikatedry Oliwskiej:

Świecki biskupowi… ogonem?!
(...)
https://www.youtube.com/watch?v=yw34VSLRPso

„Nie wypada abyś Ty, biskup, który jesteś głową, na czyjąś zgubę słuchał ogona, czyli zbuntowanego człowieka świeckiego, skoro Ty masz słuchać tylko Boga. Winieneś rządzić podwładnymi, a nie podlegać ich władzy, wszak zgodnie z porządkiem urodzenia, syn nie rządzi ojcem ani uczeń nauczycielem, żołnierz królem ani świecki biskupem”. --> to są słowa z tej Konstytucji, które s. Bruna cytuje, ale tylko ten fragment, który jej się nie podobał. 

Tu od tego miejsca jest nagranie i słowa abp Gądeckiego co czyta z tej Konstytucji:

https://youtu.be/PExGOoi6C0k?t=7315

... wysłuchałam tych słów abp Gądeckiego, ale to jest tylko ten fragment, który nie przypadł pustelniczce Brunie do gustu, ale dalej z tej Konstytucji czyta abp Gądecki piękne słowa:

"– Konstytucje mówią – niech biskup kocha świeckich, jak swoje dzieci; niech ich pielęgnuje i ogrzewa w gorącej miłości, jak kwoka jaja, aby się wykluły z nich pisklęta" – mówił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, ks. abp Stanisław Gądecki.  ( skan tej wypowiedzi).

(https://images91.fotosik.pl/499/9e6a6e4cf53d2566.jpg)

https://www.radiomaryja.pl/kosciol/ingres-ks-abp-tadeusza-wojdy-do-archikatedry-oliwskiej-w-gdansku/

I można się zastanawiać, czy rolą pustelnika/nicy w myśl kan. 603 § 1 jest podnoszenie publicznie takiej krytyki odnośnie arcybiskupa?

Kan. 603 -
§ 1. Oprócz instytutów życia konsekrowanego, uznaje Kościół życie pustelnicze, czyli anachoretyczne, w którym wierni ***przez surowsze odsunięcie się od świata, milczenie odosobnienia, gorliwą modlitwą i pokutą poświęcają swoje życie na chwałę Boga i zbawienie świata.***

Pod tym filmem s. Bruny napisałam komentarz tej treści:

"Szkoda, że siostra Bruna dalej nie posłuchała abp Gądeckiego, tylko tak wybiórczo, a powiedział:

"– Konstytucje mówią – niech biskup kocha świeckich, jak swoje dzieci; niech ich pielęgnuje i ogrzewa w gorącej miłości, jak kwoka jaja, aby się wykluły z nich pisklęta" – mówił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, ks. abp Stanisław Gądecki.

... no i został usunięty, a teraz nie ma tego wcale  i pisze: "Film niedostępny. Ten film jest prywatny."

Tytuł: Odp: KOCIERZOWY k. Radomska
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Maja 09, 2021, 23:29:26 pm
Proszę zobaczyć to nowe nagranie s. Bruny:

https://www.youtube.com/watch?v=7ADHpVROzbY

... czy tu na tej stronie nagrania jest podana nazwa jej kanału?, czy są dostępne komentarze? czyli czy można komentować?, czy można subskrybować?  - bo ja nic nie widzę oprócz s. Bruny w okienku jak na tym poniższym zrzucie:

(https://images92.fotosik.pl/500/39b04cdeb73009b3med.jpg) (https://www.fotosik.pl/zdjecie/39b04cdeb73009b3)

... i nie wiem czy tylko ja nie widzę?

Z googla weszłam na jej kanał to widzę tylko to:

(https://images92.fotosik.pl/500/6bd062fd1aa4bf38med.jpg) (https://www.fotosik.pl/zdjecie/6bd062fd1aa4bf38)

Proszę o sprawdzenie.
Tytuł: Odp: KOCIERZOWY k. Radomska
Wiadomość wysłana przez: szkielet w Maja 09, 2021, 23:40:04 pm
Mam tak samo
Tytuł: Odp: KOCIERZOWY k. Radomska
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Maja 10, 2021, 11:13:47 am
Mam tak samo

Dziękuję, chyba to jej reakcja po tym artykule: powyżej zamieściłam fragmenty z niego)

https://wiadomosci.wp.pl/mowisz-polakom-jak-trafic-do-nieba-stajesz-sie-gwiazda-6637115432467360a
Tytuł: Odp: KOCIERZOWY k. Radomska
Wiadomość wysłana przez: rysio w Maja 10, 2021, 15:02:22 pm
Cytuj
121 tys. zł w datkach przesłali w 2020 roku siostrze Brunie od Maryi i jej matce siostrze Klarze od Jezusa Miłosiernego sympatycy ich kazań, zamieszczanych w serwisie YouTube.

Na miejscu biskupa też bym się wkurzył - na jego żerowisku pod jego nosem ktoś taką forsę czesze  :) A działa gdzie?
Tytuł: Odp: KOCIERZOWY k. Radomska
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Maja 10, 2021, 18:29:24 pm
Cytuj
121 tys. zł w datkach przesłali w 2020 roku siostrze Brunie od Maryi i jej matce siostrze Klarze od Jezusa Miłosiernego sympatycy ich kazań, zamieszczanych w serwisie YouTube.

Na miejscu biskupa też bym się wkurzył - na jego żerowisku pod jego nosem ktoś taką forsę czesze  :) A działa gdzie?

Panie rysiu, żeby pan chociaż raz napisał coś mądrego, wyjaśniającego, etc ... tylko bredzi pan wprost co ślina od dawna nosi. O przesłanych datkach to napisał dziennikarz dopiero 08-05-2021 a kuria dała swoje ogłoszenie  21-04-2021 i nie te datki są tu przyczynkiem. Dopiero po tym artykule tego dziennikarza pochowała wszystkie swoje bredzenia i cały kanał, tylko widać teraz to co powyżej pokazałam. Inni już zwracali uwagę na jej "nauczanie"  np. to ze stycznia 2021 r.

Komentarz pewnego księdza ze stycznia 2021 r. do filmu s. Bruny od Maryi: (pewne jej wypowiedzi ksiądz wyjaśnia i prostuje).

Prawo Kanoniczne blokuje odnowę Kościoła? @S. Bruna od Maryi (Powołania żeńskie: Nowa nadzieja)
(...)
https://www.youtube.com/watch?v=MTlf6dBA_AA

... i też tego nie ma, żeby wejść i posłuchać co więcej mówiła. W jednym z nagrań przed ukryciem wszystkiego,  ale już po decyzji Kurii nagrała swój wykład o eremityzmie i pod filmem podała link do artykułu po angielsku (zaznaczając że na stronie jest zdjęcie wulgarne). Ja tego nagrania nie słuchałam co ludziom opowiadała z tego, ale otworzyłam sobie ten link co podała:

https://www.vice.com/en/article/8gke55/the-peculiar-case-of-a-modern-day-hermit-511
Tytuł: Odp: KOCIERZOWY k. Radomska
Wiadomość wysłana przez: Krusejder w Maja 10, 2021, 20:32:03 pm
Mam wrażenie, że Bruna porzuciła habit i teraz jest świecką streamerką w stroju stylizowanym na monastyczny. No cóż ... 10k przychodów miesięcznie piechotą nie chodzi.
Tytuł: Odp: KOCIERZOWY k. Radomska
Wiadomość wysłana przez: Licht w Maja 10, 2021, 21:00:16 pm
Pamiętam początki Bruny "w internetach", trochę dziwne wydawało mi się, że nadaje na bieżąco, w końcu duchowi synowie i córki sw Brunona publikują raczej rzadko i anonimowo. Ale w sumie dobrze radziła sobie z posoborowiem, fajni księża nie mając argumentów byli w stanie jedynie cytować paragrafy KPK o pustelnikach, posłuszeństwoe itp. Wiadomo - dla tradsow szkarłatna litera, dla calej reszty - duch dmie kędy chce i nie należy mu przeszkadzać. Dodatkowo zwalczała takie patologie jak Medjugorie wiec była ciekawym zjawiskiem, idącym często pod prąd. Szkoda ze tak to się skończyło.
Tytuł: O Bonitas - czyli dialogi na cztry nogi
Wiadomość wysłana przez: rysio w Maja 10, 2021, 21:09:07 pm
Porys:
Cytuj
O Bonitas!
 Drodzy Miłośnicy tradycyjnej liturgii łacińskiej!

 Zapraszamy serdecznie do włączenia się w tworzenie przy Pustelni Matki Bożej Jasnogórskiej duszpasterstwa tradycji łacińskiej. Tuż przed świętami Narodzenia Pańskiego na jego powstanie wyraził zgodę ks. abp. Wacław Depo, Metropolita Częstochowski.

Siostra Bruna od Maryi:
Cytuj
O Bonitas!
Bardzo dziękuję za wklejenie listu :)
Mona też do nas przysyłać intencje modlitewne na adres: intencje@eremitki.pl :)
pozdrawiam Każdego z Państwa serdecznie

Anna M:
Cytuj
Te nagrania na YT były całkiem dobre, takie krótkie nauki
Cytuj
I z tego co wiem, to miała pozwolenie od abp Depo na prowadzenie takiej ewangelizacji

Tak się zaczyna i kończy Tradycja Una Cum Posoborum  ;D ;D ;D

Portal Una Cum ....Posoborum

Cytuj
s. Bruna od Maryi
Wspólnota Świętego Brunona z Kolonii
Pustelnia Matki Bożej Jasnogórskiej

Kontakt: kontakt@eremitki.pl
Ofiary można wpłacać na konto:
Fundacja Biskupa Hugona
87 1320 1104 3006 5417 2000 0002
Tytułem: dla eremitek

KURTYNA !
 ;D ;D ;D
Tytuł: KOCIERZOWY k. Radomska
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Maja 10, 2021, 21:36:03 pm
Anna M:
Cytuj
Te nagrania na YT były całkiem dobre, takie krótkie nauki
Cytuj
I z tego co wiem, to miała pozwolenie od abp Depo na prowadzenie takiej ewangelizacji

Tak się zaczyna i kończy Tradycja Una Cum Posoborum  ;D ;D ;D

Portal Una Cum ....Posoborum


I dalej pan nadaje cytując to co mu pasuje. Mogę powtórzyć, że pierwsze jej nagrania na YT były całkiem dobre, krótkie komentarze z czytań z Biblii, czy też objawienia prywatne, wszystko było poparte z nauki Kościoła, nowenny prowadziła i zachęcała ludzi do modlitwy i sama na fb informowała o pozwoleniu biskupa.  Informacje zamieszczała na różnych stronach ja podałam tylko dwie,  z Una Cum z 2013 r. i za stroną Wiedeń z 2014 r.  Sama  wiele dociekałam i dopytywałam ze znajomym o te siostry, o czym tu:

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,8182.msg225340.html#msg225340

A to posoborum to panu bardzo  ciąży na umyśle, dedykuję panu na ostudzenie ten cytat z Ratzingera stąd:

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,10377.msg234088.html#msg234088

Tytuł: Odp: KOCIERZOWY k. Radomska
Wiadomość wysłana przez: rysio w Maja 10, 2021, 23:10:40 pm

Ratzinger wielkim teologiem był. Co do tego nie ma wątpliwości. Ale nie wiem czy byłby zachwycony gdyby widział, że cytatami z jego prac chrześcijanie okładają się jak bejsbolami.
Myślę, że oczekiwałby raczej spojrzenia krytycznego, także na swoje prace.
Ratzinger pomylił się co do oceny zmian jakie zaszły w Kościele. To nie jest kryzys , to są już zmiany.

Wszystkie pozytywne zaś zmiany jakich się spodziewał po swoim MP SP niestety nie zaszły. Należy mówić o porażce.
Podobnie jest z przywołanym przez Panią cytatem. Zapomniała go pani wkleić na fk w roku 1981 jeszcze przed śmiercią kard. Wyszyńskiego. Wtedy był aktualny. Nie można uciekać od rzeczywistości.
Tytuł: Odp: KOCIERZOWY k. Radomska
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Maja 10, 2021, 23:49:06 pm
Przywołany cytat jest ok! do bólu prawdziwy, a zwłaszcza to zdanie bardzo pasuje do pana:

"Gdy krytyka Kościoła nabywa złośliwej goryczy, w gruncie rzeczy działa zawsze ukryta pycha, która dziś zaczyna się już stawać nagminna."

... bo ileż można! Takim gadaniem jak pan to robi (w kolko to samo) Kościoła pan nie naprawi ani nie odnowi. Proponuję posłuchać tę rozmowę:

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,10422.0.html
Tytuł: Odp: O Bonitas - czyli dialogi na cztry nogi
Wiadomość wysłana przez: rysio w Maja 11, 2021, 00:09:58 am
Porys:
Cytuj
O Bonitas!
 Drodzy Miłośnicy tradycyjnej liturgii łacińskiej!

 Zapraszamy serdecznie do włączenia się w tworzenie przy Pustelni Matki Bożej Jasnogórskiej duszpasterstwa tradycji łacińskiej. Tuż przed świętami Narodzenia Pańskiego na jego powstanie wyraził zgodę ks. abp. Wacław Depo, Metropolita Częstochowski.

Siostra Bruna od Maryi:
Cytuj
O Bonitas!
Bardzo dziękuję za wklejenie listu :)
Mona też do nas przysyłać intencje modlitewne na adres: intencje@eremitki.pl :)
pozdrawiam Każdego z Państwa serdecznie

Anna M:
Cytuj
Te nagrania na YT były całkiem dobre, takie krótkie nauki
Cytuj
I z tego co wiem, to miała pozwolenie od abp Depo na prowadzenie takiej ewangelizacji

Tak się zaczyna i kończy Tradycja Una Cum Posoborum  ;D ;D ;D

Portal Una Cum ....Posoborum

Cytuj
s. Bruna od Maryi
Wspólnota Świętego Brunona z Kolonii
Pustelnia Matki Bożej Jasnogórskiej

Kontakt: kontakt@eremitki.pl
Ofiary można wpłacać na konto:
Fundacja Biskupa Hugona
87 1320 1104 3006 5417 2000 0002
Tytułem: dla eremitek

KURTYNA !
 ;D ;D ;D

Tylko proszę nie próbować mnie kulpabilizowac. Jest pani w tym zacieklejsza niż posoborowy kler, który nie ma nic do zaoferowania.
Proszę stanąć w prawdzie, rozejrzeć się i uśmiechnąć: nie pomogą dobre chęci z g. lodów nie ukręcisz  :)
Tytuł: Odp: KOCIERZOWY k. Radomska
Wiadomość wysłana przez: jwk w Maja 11, 2021, 14:27:31 pm
Przywołany cytat jest ok! do bólu prawdziwy, a zwłaszcza to zdanie bardzo pasuje do pana:

"Gdy krytyka Kościoła nabywa złośliwej goryczy, w gruncie rzeczy działa zawsze ukryta pycha, która dziś zaczyna się już stawać nagminna."

... bo ileż można! Takim gadaniem jak pan to robi (w kolko to samo) Kościoła pan nie naprawi ani nie odnowi.


To jest beznadziejny przypadek do gruntu zgorzkniałego zgreda, po ludzku nie do naprawy.
Tytuł: KOCIERZOWY k. Radomska
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Maja 11, 2021, 20:14:53 pm
(...)
Tylko proszę nie próbować mnie kulpabilizowac. Jest pani w tym zacieklejsza niż posoborowy kler, który nie ma nic do zaoferowania.
Proszę stanąć w prawdzie, rozejrzeć się i uśmiechnąć: nie pomogą dobre chęci z g. lodów nie ukręcisz  :)Ja nie mam zamiaru pana kulpabilizowac, ale jest pan winny manipulacji. U pana zaczadzenie mózgownicy to przekroczyło wszelkie normy!  Powyrywał pan zdania z listu który pan porys zamieścił w 2013 roku który otrzymał od s. Bruny i na jej prośbę zamieścił. Wtedy tworzyły pustelnię we wsi Kocierzowy i podała konto, żeby jej pomóc w stworzeniu tej pustelni.  Dalej s. Bruna dziękuje za wklejenie listu.

Ja dopiero zainteresowałam się w 2019 roku i dopytywałam tu na forum, bo na fb  wiele pisała i doczytałam gdzie jest pustelnia,  że Pustelnia jest na Mirowie (dzielnica  Częstochowy), a nie Kocierzowy.  I w tymże samym roku 2019 ks. Kostrzewa zainteresował się jej nagraniami,  (o czym tu pisze i nie będę powtarzać) a w ogóle zaczęła nagrywać bodajże od 2018 r.  i tak jak napisałam te początkowe nagrania na YT były całkiem dobre,  nie byłam jej słuchaczką, ale niektóre wysłuchałam.

Nie będę stosować łopatologii, tylko proszę sobie pierwszą stronę poczytać.

To co dałam w pana cytacie na kolor, to nawet nie będę komentować, mogę tylko spuentować przysłowiem: "Lepiej z mądrym zgubić, niż z głupim znaleźć" --> bez względu na sytuację i okoliczności, zawsze lepiej mieć do czynienia z ludźmi mądrymi, bo w towarzystwie głupich nawet korzyść może się okazać pozorna.

Tyle i aż tyle i proszę się nie wysilać! i ludziom nie ubliżać.
Tytuł: Odp: KOCIERZOWY k. Radomska
Wiadomość wysłana przez: Krusejder w Maja 12, 2021, 12:40:00 pm
MŁOT NA POSOBOROWIE powraca!!

http://przedsoborowy.blogspot.com/2021/05/nie-ze-mna-te-numery-bruna.html

Bruna odwołuje się werbalnie do charyzmatu zakonu kartuzów i jego założyciela, św. Brunona. Jednak nie potrafię sobie wyobrazić, jak można realizować te ideały: zasady milczenia, modlitwy, postu, samotności, odcięcia się od świata przebywając w ciągłej interakcji z otoczeniem za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Bruna nie jest zakonnicą, nie jest pustelnicą. Jest świecką teolożką – elokwentną, o niemałej wiedzy, która przez parę lat zbudowała dość oryginalny model biznesowy.
Tytuł: Odp: KOCIERZOWY k. Radomska
Wiadomość wysłana przez: Cynin Sodowy w Maja 14, 2021, 21:20:45 pm
LIST DO REDAKCJI

Dziękuję za czas, który Pan poświęcił na pisanie Młota. To drugie po KNO miejsce w interneciech, dzięki któremu pozbyłem się postawy mszalistycznej, jaką przejawiałem wcześniej, i to niekoniecznie zgadzając się ze wszystkimi tezami, prezentowanymi na blogu.

Nota bene, razu pewnego, roku ubiegłego, przeglądając po raz enty Młota jak starą, zakurzoną i dawno nieczytaną książkę, znalazłem jakiś złośliwy komentarz sfrustrowanego czytelnika w stylu "pozdrawiam tych świrów z Forum Krzyż"...

...o, ciekawe, czy takie forum jeszcze istnieje...

...istnieje. No to cyk i jestem.

Także pod żadnym pozorem nie należy przestawać.
Chapeau bas i z Bogiem!

Cynin Sodowy, czytelnik.
 ;D
Tytuł: Odp: KOCIERZOWY k. Radomska
Wiadomość wysłana przez: binraf w Lipca 31, 2021, 11:47:48 am
s. Bruna od Maryi chyba zwinęła biznes. Jej kanał jest niedostępny:

https://www.youtube.com/channel/UC1K0rw_9JUM-1J6kAuR7sWA
Tytuł: Odp: KOCIERZOWY k. Radomska
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Sierpnia 01, 2021, 14:14:58 pm
s. Bruna od Maryi chyba zwinęła biznes. Jej kanał jest niedostępny:

https://www.youtube.com/channel/UC1K0rw_9JUM-1J6kAuR7sWA

Dwa dni temu jeszcze wszystko było, albo zwinęła biznes, albo coś przerabia i za jakiś czas znów udostępni. Okaże się za jakiś czas, bo to nie pierwsze jej zwijanie kanału.
Tytuł: Odp: KOCIERZOWY k. Radomska
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Sierpnia 30, 2021, 14:14:46 pm
Siostra Bruna znów działa, kanał jest  :)