Forum Krzyż

Novus Ordo => Kościół posoborowy => Wątek zaczęty przez: jp7 w Czerwca 28, 2013, 11:31:16 am

Tytuł: A na Watykanie coś się dzieje
Wiadomość wysłana przez: jp7 w Czerwca 28, 2013, 11:31:16 am
1. Aresztowanie bp. Salerno

2. http://www.youtube.com/watch?v=LQUboulwwD8
(w skrócie - niewyobrażalny skandal związany z homoseksualizmem ( w tym - nieletnich). W sprawę zamieszanych co najmniej 20 kapłanów, w tym 4 biskupów, sprzedaż Konsekrowanych Hostii satanistom. Świadek koronny, zdjęcia, filmy, zeznania chłopca-prostytutki, zeznania 2 wysoko postawionych oficjeli..
Ponoć zamieszany jest m.in. ceremoniarz papieski (który???)
Tytuł: Odp: A na Watykanie coś się dzieje
Wiadomość wysłana przez: superfluus w Czerwca 28, 2013, 11:38:26 am
Cytuj
sprzedaż Konsekrowanych Hostii satanistą

przepraszam, ale muszę zapytać: Pan tak serio z tym "ą" na końcu, czy tylko przedrzeźnia pan tzw. gimbazę?

a co do meritum, to, jeśli to prawda, to i dobrze, i źle. dobrze, że tną. źle, że to powstało i trwało.

+
Tytuł: Odp: A na Watykanie coś się dzieje
Wiadomość wysłana przez: Bartek w Czerwca 28, 2013, 11:59:22 am
1. Aresztowanie bp. Salerno

Ważne sprostowanie:

Biskupem Salerno jest Jego Ekscelencja Arcybiskup Luigi Moretti, metropolita archidiecezji Salerno-Campagna-Acerno, który na pewno nie był przesłuchiwany lub badany przez prokuraturę. Abp Moretti wyraził pełne zaufanie do działań wymiaru sprawiedliwości w bolesnej sprawie ks. Nuncio Scarano, który jest błędnie określany mianem biskupa Salerno.

http://gugulskim.salon24.pl/517423,krotka-historia-plotki-o-aresztowanym-biskupie
Tytuł: Odp: A na Watykanie coś się dzieje
Wiadomość wysłana przez: jp7 w Czerwca 28, 2013, 12:05:52 pm
przepraszam, ale muszę zapytać: Pan tak serio z tym "ą" na końcu, czy tylko przedrzeźnia pan tzw. gimbazę?
Mam jedno z pierwszych w Polsce zaświadczeń o dysortografii. Jak niedostatecznie czuwam nad tym co piszę - "samo się pisze" z błędami. Już poprawiam.
Tytuł: Odp: A na Watykanie coś się dzieje
Wiadomość wysłana przez: porys w Czerwca 28, 2013, 12:46:48 pm
Jestem na konf Sacra Liturgia w Rzymie. Zaraz sproboje sie cos dowiedziec u zrodel.
Tytuł: Odp: A na Watykanie coś się dzieje
Wiadomość wysłana przez: superfluus w Czerwca 28, 2013, 13:07:40 pm
@ jp7:

a to ja przepraszam  8)
Tytuł: Odp: A na Watykanie coś się dzieje
Wiadomość wysłana przez: v-welt w Czerwca 28, 2013, 13:39:51 pm
tutaj kolejny materiał od ChurchMilitantTV:
http://www.youtube.com/watch?v=NCuk2HJ37VQ
Tytuł: Odp: A na Watykanie coś się dzieje
Wiadomość wysłana przez: romeck w Czerwca 28, 2013, 17:23:35 pm
Mam jedno z pierwszych w Polsce zaświadczeń o dysortografii.

Poprosimy o skan dokumentu (ale nie trzykrotnie kserowany!).
:)
Tytuł: Odp: A na Watykanie coś się dzieje
Wiadomość wysłana przez: jp7 w Czerwca 28, 2013, 18:41:25 pm
Od kiedy zakończyłem edukację był nieużywany, więc - pojęcia nie mam gdzie jest. Może ze świadectwami z LO. Szukać mi się nie chce.
Tytuł: Odp: A na Watykanie coś się dzieje
Wiadomość wysłana przez: romeck w Czerwca 28, 2013, 19:27:50 pm
Szukać mi się nie chce.
Ale jakby tak się znalazł, to na avatar w sam raz! :)

/end oftopyk/
Tytuł: Odp: A na Watykanie coś się dzieje
Wiadomość wysłana przez: pauluss w Czerwca 28, 2013, 20:36:41 pm
Mam jedno z pierwszych w Polsce zaświadczeń o dysortografii.
Poprosimy o skan dokumentu (ale nie trzykrotnie kserowany!).
:)
I nie na swistku ;)
Tytuł: Odp: A na Watykanie coś się dzieje
Wiadomość wysłana przez: Andrzej75 w Czerwca 29, 2013, 01:49:10 am
Jak zakomunikował rzecznik Stolicy Apostolskiej, kompetentne władze włoskie dotąd wcale się jeszcze do niej nie zwracały w sprawie oskarżonego o malwersacje finansowe prał. Nunzio Scarano, o którego aresztowaniu pisze dziś prasa. Tym niemniej Stolica Święta potwierdza swą gotowość do pełnej współpracy – zapewnił ks. Federico Lombardi. Poinformował, że ks. Scarano, zatrudniony w księgowości Administracji Dóbr Stolicy Apostolskiej APSA, został zawieszony w czynnościach służbowych już ponad miesiąc temu, gdy tylko przełożeni tego biura dowiedzieli się, że jest on objęty dochodzeniem. Takiego bowiem kroku zapobiegawczego w przypadku pracowników, co do których zostało podjęte postępowanie karne, wymaga regulamin Kurii Rzymskiej.
Sprawę wspomnianego duchownego śledzi kompetentny w tym przypadku watykański Urząd Informacji Finansowej. Podejmie on, gdy będzie to konieczne, odpowiednie kroki, do jakich jest uprawniony – dodał dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej.
Radio Watykańskie (http://pl.radiovaticana.va/news/2013/06/28/ks._lombardi:_aresztowany_ksi%C4%85dz_ju%C5%BC_dawno_jest_zawieszony_/pol-705781)
Tytuł: Odp: A na Watykanie coś się dzieje
Wiadomość wysłana przez: Tato w Czerwca 29, 2013, 09:17:00 am
To się dzieje ...kto wie jakie szambo tam jeszcze wywali...smutne...ale dobrze, że się pomału dobierają do typów spod ciemnej gwiazdy...
Tytuł: Odp: A na Watykanie coś się dzieje
Wiadomość wysłana przez: tytanik404 w Lipca 13, 2013, 21:17:26 pm
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,14272594,Pralat_z_Watykanu_podejrzany_o_pranie_pieniedzy_nie.html#BoxWiadTxt

Sąd w Rzymie utrzymał dziś nakaz aresztowania wobec wysokiego rangą urzędnika z zarządu dóbr Stolicy Apostolskiej, księdza Nunzio Scarano, oraz dwóch jego wspólników, podejrzanych o próbę prania pieniędzy. Aresztowani zostali 28 czerwca.
Włoski wymiar sprawiedliwości, prowadzący dochodzenie w tej sprawie, odrzucił wnioski obrony o zwolnienie księdza prałata Scarano, a także doradcy finansowego Giovanniego Carenzio i byłego funkcjonariusza służb specjalnych Giovanniego Zito.


Wszyscy trzej zostali aresztowani w rezultacie śledztwa dotyczącego ujawnionych planów przewozu prywatnym samolotem 20 milionów euro ze Szwajcarii do Włoch. Kwota ta należała do trzech braci: Paolo, Cesare i Maurizio D'Amico, armatorów z Salerno, i jest ona, jak się przypuszcza, owocem oszustw podatkowych, jakich się dopuścili. Wykryto, że armatorzy regularnie wpłacali różne sumy na konta kościelnego urzędnika w watykańskim banku IOR.

Jego majątek budził podejrzenia już wcześniej

W piątek watykański prokurator nakazał zamrożenie pieniędzy na kontach księdza w tym banku. Nie wiadomo, jakie są to sumy. Również wymiar sprawiedliwości Watykanu prowadzi osobne dochodzenie w sprawie Scarano.

On sam przyznał w ujawnionych przez media zeznaniach, że miał otrzymać za nielegalny transfer pieniędzy, ukrytych przed włoskim fiskusem, 2,5 mln euro. Jednocześnie zapewnił, że działał w "dobrej wierze", chcąc pomóc przyjaciołom ze swego rodzinnego miasta.

Jeszcze przed aresztowaniem ksiądz Scarano został zawieszony w pracy w zarządzie dóbr Watykanu APSA, gdy zainteresowano się jego budzącym podejrzenia dużym majątkiem.

Ksiądz wyraził wolę "pełnej współpracy"

W związku z ujawnieniem tego kolejnego skandalu finansowego dotyczącego watykańskiego banku IOR rzecznik Watykanu ksiądz Federico Lombardi oświadczył w piątek, że Stolica Apostolska jest zdeterminowana, by wprowadzić zasadę zero tolerancji wobec wszelkich nieprawidłowości i podejrzanych operacji w tej instytucji.

Zapewnił też o woli pełnej współpracy z włoskim wymiarem sprawiedliwości, prowadzącym śledztwa dotyczące wstrząsanego skandalami watykańskiego banku. Jednym z najczęściej stawianych mu od lat zarzutów jest pranie brudnych pieniędzy. Z woli poprzedniego papieża Benedykta XVI wprowadzane są tam zasady przejrzystości wszystkich transakcji.

Zamrożono dokumenty w banku watykańskim

Sytuację w banku bada powołana przez papieża Franciszka pod koniec czerwca specjalna komisja, której zadaniem jest między innymi sprawdzenie, czy IOR działa zgodnie z zasadami misji Kościoła. Papież niedawno uczestniczył w inauguracyjnym posiedzeniu komisji. To potwierdzenie tego, że Franciszkowi bardzo zależy na przywróceniu bankowi reputacji. Głębokie zmiany w jego funkcjonowaniu uważa się za nieuchronne.

Na mocy decyzji watykańskiego wymiaru sprawiedliwości zamrożono wszystkie dokumenty w banku i zakazano ich niszczenia, by były one do wglądu śledczych. Decyzję tę uznano za bezprecedensową.