Forum Krzyż

Novus Ordo => Kościół posoborowy => Wątek zaczęty przez: Anna M w Czerwca 15, 2013, 10:43:02 am

Tytuł: Papież Franciszek pozostaje konsekwentny w obu anglikańskich kwestiach
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Czerwca 15, 2013, 10:43:02 am
Papież Franciszek pozostaje konsekwentny w obu anglikańskich kwestiach

Rzecz pierwsza.

Papież Franciszek, jeszcze jako kardynał, gdy piastował urząd metropolity Buenos Aires, miał powiedzieć Gregory’emu Venablesowi, miejscowemu anglikańskiemu biskupowi, że ordynariaty dla byłych anglikanów uważa za zupełnie niepotrzebne. Venables tak zrelacjonował sprawę mediom: „[Kardynał Bergoglio] zaprosił mnie na śniadanie i bardzo wyraźnie oświadczył, że ordynariat jest zupełnie niepotrzebny i że Kościół potrzebuje nas jako anglikanów”.

Dziś papież Franciszek przyjął w Watykanie abp. Justina Welbiego (http://pl.radiovaticana.va/news/2013/06/14/papie%C5%BC_przyj%C4%85%C5%82_prymasa_wsp%C3%B3lnoty_anglika%C5%84skiej._podkre%C5%9Blono_znaczeni/pol-701564), zwierzchnika Wspólnoty Anglikańskiej. Jest to pierwsze spotkanie nowo wybranego (przez kardynałów z asystencją Ducha Świętego) papieża z nowo ustanowionym (przez królową Elżbietę II za radą premiera Camerona) arcybiskupem Canterbury. W swoim przemówieniu Ojciec Święty powiedział m. in:

(...)

http://jacquesblutoir.blogspot.com/2013/06/papiez-franciszek-pozostaje.html
Tytuł: Odp: Papież Franciszek pozostaje konsekwentny w obu anglikańskich kwestiach
Wiadomość wysłana przez: romeck w Czerwca 16, 2013, 00:10:51 am
Rzecz pierwsza: be.
Ale druga: bardzo OK!

Co wyraźnie zaznaczył Żak.
Taka mała manipulacja, podając tylko "pierwszą rzecz". Proszę (wszystkich) przeczytać o "drugiej rzeczy". Coś takiego nie do wyobrażenia w pontyfikacie Jana Pawła II.
Papież Franciszek umyka jednak opisowi "czarno-białe".