Forum Krzyż

Traditio => Katolicki punkt widzenia => Wątek zaczęty przez: Anna M w Kwietnia 17, 2013, 23:22:11 pm

Tytuł: Kryzys w Kościele? Być może najgłębszy w historii...
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Kwietnia 17, 2013, 23:22:11 pm
Rafał Dudkiewicz rozmawia z Arkadiuszem Robaczewskim z Centrum Kultury i Tradycji. Ważna rozmowa, ważna nie tylko dla wierzących...

Trzeba posłuchać!

Kryzys w Kościele? Być może najgłębszy w historii...
(...)
http://vod.gazetapolska.pl/3946-kryzys-w-kosciele-byc-moze-najglebszy-w-historii
Tytuł: Odp: Kryzys w Kościele? Być może najgłębszy w historii...
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Kwietnia 18, 2013, 18:31:22 pm
"Prawdziwy kryzys, jaki przechodzi świat, nie ma nic wspólnego z ekonomią. To kryzys wiary. I ten niełatwy moment rezygnacji papieża kładzie snop światła na ten fakt. Musimy stanąć w prawdzie i powiedzieć: ogromne problemy, z jakimi borykał się Kościół w ostatnich latach, są efektem kryzysu, a nawet braku wiary ludzi Kościoła!"

Tych słów nie wypowiedział żaden z biskupów Bractwa Świętego Piusa X.

Ich autorem jest niedawny szef jednej z watykańskich agend (obecnie rozwiązanej, w związku z abdykacją papieża, Rady ds. Nowej Ewangelizacji), abp. Bruno Fisichella.

Ogromny wstrząs, jakim była abdykacja następcy św. Piotra spowodował, że niektórzy ludzie Kościoła mówią otwarcie i wprost o tym, o czym milczano od czasów soboru.


Chodzi tylko o wiarę
(...)
http://ewapolak-palkiewicz.pl/chodzi-tylko-o-wiare/
Tytuł: Odp: Kryzys w Kościele? Być może najgłębszy w historii...
Wiadomość wysłana przez: ryszard1966 w Kwietnia 18, 2013, 21:55:06 pm
A nie uważają Państwo, że obecne kroki Franciszka I nie są uzgadniane z Benedyktem XVI? Jakoś mi się nie chce wierzyć, że obaj papieże rozmawiają ze sobą przez telefon o pogodzie.
Tytuł: Odp: Kryzys w Kościele? Być może najgłębszy w historii...
Wiadomość wysłana przez: Tato w Kwietnia 19, 2013, 08:49:13 am
Tym razem polscy "Sapinierzy" zamieścili bardzo interesujący materiał właśnie o kryzysie Kościoła, czyli najnowszy bo sprzed kliku dni jedynie, wykład JE. X. Bp. Richarda Williamsona, który mimo wszelkich plotek o jego rzekomym "szaleństwie" czy "chorobie Parkinsona" etc  jak widać poniżej, jest w świetnej, wręcz doskonałej dyspozycji intelektualnej i fizycznej - polecam:

http://pelagiusasturiensis.wordpress.com/2013/04/19/czyzby-bp-williamson-oszalal-czesc-iii-siedem-epok-kosciola/

Tytuł: Odp: Kryzys w Kościele? Być może najgłębszy w historii...
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Kwietnia 19, 2013, 10:31:59 am
Dobrze by było, gdyby pan ten wykład bp Williamsona przetłumaczył to raz, a dwa ta wypowiedź:

Cytuj
Niech liberały drżą, Ekscelencja jest w równie dobrej formie, jak wtedy, gdy był jeszcze u ich łask. To nie on się zmienił, to liberałowie postąpili w swym liberalizmie.

Odnośnie tego co pogrubiłam i na kolor dałam, ciekawa wypowiedź, pełna "miłości".  ::)

... i trzy, już dawno, bodajże z dwa lata temu taki temat o sł.B. Bartolomeuszu (Bartłomieju) Holzhauser był i zapewne jest na FPX. Wspomina o tym też w książeczce "Chrystus Król" - ks. prałat Robert Mäder na stronie 121-126:

BARTŁOMIEJ HOLZHAUSER, ZMARŁY W ROKU 1658 w Bingen, charakteryzuje nasze czasy jako okres, gdzie strącane będą domy panujące i królestwa i wszystko się sprzysięgnie, by stwarzać państwa wolne.

http://forum.piusx.org.pl/index.php?topic=2730.msg10359#msg10359

Takie pytanie też było w tym temacie, że ktoś będąc kiedyś na Mszy w Kaplicy, słyszał na kazaniu o proroctwie Siedmiu Kościołów odnoszących się do odpowiednich epok.

http://forum.piusx.org.pl/index.php?topic=625.msg2251#msg2251

Także nie są to nowości, które dopiero odkrył bardzo "zatroskany" Pelagius Asturiensis.


Temat też jest tu:

Odpadnie wielu od Chrystusa - sł.B. Bartolomeusz Holzhauser
(...)
http://www.traditia.fora.pl/rozwazania-przemyslenia-wypowiedzi,7/odpadnie-wielu-od-chrystusa-sl-b-bartolomeusz-holzhauser,6267.html
Tytuł: Odp: Kryzys w Kościele? Być może najgłębszy w historii...
Wiadomość wysłana przez: Tato w Kwietnia 20, 2013, 09:03:43 am
Niestety, by przetłumaczyć konferencję, jestem za głupi, ale poproszę mądrzejszych, może ktoś zechce. To że tematyka dzieła bł. Bartłomieja Holzhausera jest dyskutowana nie od dziś, to nic dziwnego, wszak zmarł w 1658 roku. JE. X. Bp. Williamson miał już wcześniej kilka lat temu na ten temat konferencję. W niczym jednak nie umniejsza to wartości materiału sprzed paru zaledwie dni, wszak sytuacja Kościoła i świata zmieniła się w ciągu paru lat dość istotnie. Dlatego za zamieszczenie jej Panu Pelagiusowi należą się wielkie brawa, pomimo że nie darzy "miłością" liberałów...