Forum Krzyż

Traditio => Katolicki punkt widzenia => Wątek zaczęty przez: Robert w Listopada 28, 2012, 23:17:48 pm

Tytuł: Intronizacja temat znany w Kościele od dawna
Wiadomość wysłana przez: Robert w Listopada 28, 2012, 23:17:48 pm
List okólny do ojców i Braci w sprawie intronizacji autorstwa Generała Zakonu Paulinów O.Przeździeckiego z 1941 roku

http://nspj.jezuici.pl/o-intronizacji-serca-jezusowego-w-duszach-rodzinach-i-narodach/
Tytuł: Odp: Intronizacja temat znany w Kościele od dawna
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Listopada 29, 2012, 10:39:13 am
List okólny do ojców i Braci w sprawie intronizacji autorstwa Generała Zakonu Paulinów O.Przeździeckiego z 1941 roku

http://nspj.jezuici.pl/o-intronizacji-serca-jezusowego-w-duszach-rodzinach-i-narodach/

Jakże ważny i ciągle aktualny list. lektura obowiązkowa dla każdego. Wszystko jest wyjaśnione i wytłumaczone jak należy rozumieć Intronizację i królowanie Chrystusa Pana.

Cytuję:

5. Dopowiedzenie

Jest jeszcze jeden moment, którego w tym Liście okólnym pominąć  mi nie wolno, tym więcej, że odnosi  się nie tylko  do wszystkich narodów i państw na całej kuli ziemskiej, lecz także dotyczy bezpośrednio naszego narodu. Chrystus Pan nie poprzestając na objawieniach udzielonych św.  Małgorzacie w Paray co do czci Jego Serca, raczył jeszcze w innych narodach duszom  przez Siebie wybranym cześć i miłość Swego Serca Boskiego zalecać. Najłaskawszy Zbawiciel i naszego narodu nie pominął. Upatrzył Sobie w tym celu pewną dusze ofiarną, bardzo pokorną i praktykującą w sposób szczególny  nazaretańską  cnotę ukrycia się przed  światem. Oddana z niespotykanym zaparciem  się siebie  niezmiernie upokarzającej, ciężkiej i wyczerpującej pracy, całe swe życie wypełnia  heroicznymi  cnotami. Niewinna i pełna prostoty przez pielęgnowanie dziecięcego usposobienia względem Boga i Najśw. Maryi  Panny, żywo przypomina św. Teresę od  Dzieciątka Jezus;  przez  swe nabożeństwo do Serca Jezusowego, od którego otrzymała wiele objawień, podobną jest do pewnego stopnia do św. Małgorzaty Marii Alacoque, a przez  niezwykłą  żarliwość miłości Boga i bliźnich oraz nabożeństwo do św. Józefa jest wierną naśladowczynią św. Teresy z Aville. Śledząc życie tej duszy od dłuższego czasu i biorąc wszystko pod uwagę, ze spokojnym sumieniem powiedzieć mam prawo, że „DIGITUS DEI EST HIC” . Tej to duszy (7) Pan Jezus  dał poznać , że naszym ratunkiem jest Najśw.Jego Serce, mianowicie Jego Intronizacja w duszach, a następnie w całym naszym narodzie. Również  wszystkie inne narody i państwa  naszym przykładem  zachęcone, powinny to samo uczynić, gdyż Intronizacja zdoła je uchronić od klęsk i zagłady. Gdy cały nasz kraj poświeci się Boskiemu Sercu Jezusowemu, Ono otoczy nas Swą szczególną opieką i wielkim błogosławieństwem. Zalecenie to zgadza się zupełnie z wolą Chrystusa Pana objawioną wszystkim narodom  przez  św. Małgorzatę i tylokrotnie głoszona całemu światu przez kilku ostatnich papieży. (...)"

Przypisy:
(7) Jest  nią świętobliwa Rozalia Celakówna.Jakże WAŻNE słowa: "Nad tym zaś wszystkim muszą bezustannie czuwać kapłani, by kult Serca Jezusowego wśród wiernych w całym narodzie nie tylko nie  ustawał, lecz owszem coraz bardziej ożywiał się i rozwijał."
Tytuł: Odp: Intronizacja temat znany w Kościele od dawna
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Czerwca 18, 2013, 18:31:04 pm
Z Jackiem Suderem - sekretarzem generalnym Dzieła Osobistego Poświęcenia się Najświętszemu Sercu Jezusowemu - rozmawia Joanna Szubstarska.  Polecam, bardzo ciekawa rozmowa, wiele wyjaśniająca.

Bogactwo miłości Boga
(...)
http://www.niedziela.pl/artykul/106373/nd/Bogactwo-milosci-Boga
Tytuł: Odp: Intronizacja temat znany w Kościele od dawna
Wiadomość wysłana przez: PTRF w Czerwca 20, 2013, 20:22:10 pm
Sympozjum:
„SPOŁECZNE PANOWANIE CHRYSTUSA KRÓLA"- Kraków, 15 czerwca 2013

Sens społecznego panowania Chrystusa Króla
- prof. Jacek Bartyzel
http://youtu.be/D3kOEG4Ps3E
„Królowanie Chrystusa w świetle encykliki Piusa XI Quas Primas"
- o. prof. Benedykt Huculak
http://youtu.be/i6M3447yXvs
„Uniżenie przed Chrystusem
fundamentalnym wyrazem uznania Jego królewskości"
- ks. Jacek Bałemba

http://youtu.be/Cg2uSauCu14
Tytuł: Odp: Intronizacja temat znany w Kościele od dawna
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Czerwca 20, 2013, 20:43:11 pm
O Sympozjum jest cały wątek tu:

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,7716.0.html
Tytuł: Odp: Intronizacja temat znany w Kościele od dawna
Wiadomość wysłana przez: PTRF w Czerwca 20, 2013, 21:29:12 pm
Faktycznie - ale umknął mi, bo jest w dziale ogłoszeń.
Tytuł: Odp: Intronizacja temat znany w Kościele od dawna
Wiadomość wysłana przez: Andrzej75 w Czerwca 22, 2013, 14:41:35 pm
Troska o formację ruchów intronizacyjnych, rozwijających się dotąd poza kontrolą Kościoła, była jednym z tematów 362. zebrania plenarnego Episkopatu w Wieliczce. Biskupi powołali specjalny zespół ds. ruchów intronizacyjnych pod przewodnictwem biskupa opolskiego Andrzeja Czai.
Każdy z biskupów członków zespołu, objąłby swoja troską jeden z głównych nurtów ruchu intronizacyjnego. Wśród najbardziej rozwiniętych można wymienić „Rycerstwo Chrystusa Króla”, silnie obecne w diecezji bielsko-żywieckiej czy Ruch Intronizacji Serca Jezusowego.
http://ekai.pl/wydarzenia/polska/x68226/episkopat-powolal-zespol-ds-ruchow-intronizacyjnych/
Tytuł: Odp: Intronizacja temat znany w Kościele od dawna
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Czerwca 22, 2013, 17:09:27 pm
Cytuj

https://ekai.pl/episkopat-powolal-zespol-ds-ruchow-intronizacyjnych/


I bardzo dobrze że się przyjrzą, pisałam o takich "intronizatorach" tu:

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,7716.msg168892.html#new

... wystarczy posłuchać co głosili.

Akurat to co jest polecane i linkowane w tym wątku, jest właściwe i jest zdrową nauką Kościoła.
Tytuł: Odp: Intronizacja temat znany w Kościele od dawna
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Czerwca 23, 2013, 23:10:41 pm
O Rozalii Celakównie i krakowskim kulcie Serca Pana Jezusa 
z o. Władysławem Kubikiem SJ rozmawia Anna Góra.


Dzieło na ratunek

Anna Góra: Ukazała się właśnie książka Ojca „W Sercu Jezusa ratunek i nadzieja”. Czy ma ona na nowo ożywić dzieło osobistego poświęcenia się Najświętszemu Sercu Jezusowemu?


O. Władysław Kubik: Tak. Dzieło to jedna z trzech form kultu Serca Jezusa, zatwierdzonych przez Kościół, obok Straży Honorowej założonej przez siostry wizytki i Apostolstwa Modlitwy, które zrodziło się w gronie jezuickich kleryków we Francji w Vals i zostało zorganizowane przez jezuitów. Dzieło, o którym traktuje książka, zrodziło się w Polsce. Idea osobistego poświęcenia się Sercu Jezusa ożyła niejako na Jasnej Górze, a samo dzieło ukonstytuowało się w Krakowie w 1941 roku. Niewątpliwie przyczyniła się do tego wielka czcicielka Serca Jezusa, krakowska mistyczka Rozalia Celakówna. Jej kierownikiem duchowym był o. Zygmunt Kazimierz Dobrzycki, który – za jej zgodą – przekazywał przeżycia swojej córki duchowej generałowi zakonu o. Piusowi Przeździeckiemu.

http://gosc.pl/doc/1600391.Dzielo-na-ratunek

(http://images37.fotosik.pl/2101/725088f7555e4a8em.jpg) (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=725088f7555e4a8e)

(proszę kliknąć na skan to się powiększy do czytania)
Tytuł: Odp: Intronizacja temat znany w Kościele od dawna
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Czerwca 27, 2013, 16:02:27 pm
Strona Dzieła Osobistego Poświęcenia się Najświętszemu Sercu Jezusowemu

(...) poniżej miejsce w którym stał rodzinny dom Rozalii w Jachówce:

(http://nspj.jezuici.pl/wp-content/uploads/2012/07/urzad-celny-0161-300x225.jpg) (http://nspj.jezuici.pl/wp-content/uploads/2012/07/urzad-celny-019-300x225.jpg)

(http://nspj.jezuici.pl/wp-content/uploads/2012/07/fj-233x300.jpg) (http://nspj.jezuici.pl/wp-content/uploads/2012/07/DSCF0334a-216x300.jpg) (http://nspj.jezuici.pl/wp-content/uploads/2012/07/DSCF0199-225x300.jpg)

Napis na cokole pomnika NSPJ:

"Małgorzata Maria dała poznać światu Moje Serce, wy zaś kształtujcie dusze na modłę Mojego Serca." - Rozalia Celakówna - Wyznania przeżyć wewnętrznych.

http://nspj.jezuici.pl/miejsca-zwiazane-z-rozalia-celakowna/

-----------------------------------------------------------------------------------------***---------------------------------------------------------------------
W GN czytamy:


Kard. Stanisław Dziwisz wyraził zgodę na poświęcenie ufundowanej przez Ojców Jezuitów figury Najświętszego Serca Pana Jezusa.

(http://krakow.gosc.pl/files/13/06/27/330774_serce_7.jpg)

Ideą posłannictwa Rozalii Celakówny było dzieło osobistego poświęcenia się Najświętszemu Sercu Jezusowemu

Uroczystość będzie miała miejsce w najbliższą  niedzielę, 30 czerwca w Jachówce, gdzie niegdyś stał dom służebnicy Bożej Rozalii Celakówny – wielkiej czcicielki Najświętszego Serca Jezusa.

Dla mieszkańców Jachówki będzie to ważne wydarzenie, jednoczące parafian wokół Serca Jezusowego oraz postaci skromnej pielęgniarki Szpitala św. Łazarza – Rozalii Celakówny, której proces beatyfikacyjny obecnie trwa.

Uroczystości rozpoczną się Mszą św. o godz.10.30 w kościele parafialnym w Jachówce. Po niej nastąpi poświęcenie figury NSJ, która usytuowana jest na rodzinnej działce Rozalii. Wszystkie prace przy  budowie postumentu oraz montaż figury nadzorował  i wykonywał, przy współudziale mieszkańców, Stanisław Burliga.

Na postumencie został wygrawerowany napis: „Małgorzata Maria (Alacoque – przyp. red.) dała poznać światu Moje Serce, wy zaś kształtujcie dusze na modłę Mojego Serca”. Słowa te stanowią ideę posłannictwa Rozalii: osobistego poświęcenia się Najświętszemu Sercu Jezusowemu , które jest podstawą  i fundamentem jakiejkolwiek intronizacji czy to rodzinnej czy społecznej.

Prace porządkowe  na działce w Jachówce  rozpoczęły się w czerwcu ub. roku na zlecenie krakowskiej kurii metropolitalnej, która upoważniła Sekretariat Generalny Dzieła Osobistego Poświęcenia się NSJ do opieki nad tą nieruchomością związaną historycznie z kultem sł. Bożej Rozalii Celakówny.

http://krakow.gosc.pl/doc/1611310.Figura-Serca-Jezusa-stanie-w-Jachowce
Tytuł: Odp: Intronizacja temat znany w Kościele od dawna
Wiadomość wysłana przez: Sivis Amariama w Czerwca 28, 2013, 01:53:36 am
Szkoda tylko, że najpierw Kuria postarała się o zburzenie domu Rozalii.
Tytuł: Odp: Intronizacja temat znany w Kościele od dawna
Wiadomość wysłana przez: jwk w Czerwca 28, 2013, 08:59:54 am
Szkoda tylko, że najpierw Kuria postarała się o zburzenie domu Rozalii.
... a teraz nominacja na przewodniczący bp Czaji (następcy superintendenta Nossola) nie jest optymistycznym prognostykiem.
Tytuł: Odp: Intronizacja temat znany w Kościele od dawna
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Czerwca 28, 2013, 11:06:52 am
Szkoda tylko, że najpierw Kuria postarała się o zburzenie domu Rozalii.

A pan wie coś więcej w tej sprawie? proszę napisać, bo jak na razie po powyższej wypowiedzi śmiem twierdzić, że ma pan informacje tylko z jednego źródła.
Tytuł: Odp: Intronizacja temat znany w Kościele od dawna
Wiadomość wysłana przez: Robert w Czerwca 28, 2013, 11:47:41 am
Odbyło się również sympozjum u Sercanów.Samo sympozjum było raczej przeznaczone dla kapłanów niz dla swieckich. Tematy omijały oczywiste podstawy kultu NSJ ze względu ,że sympozjum bylo dla zakonów zajmujących się własnie kultem NSJ.

http://nspj.jezuici.pl/zaproszenie-na-sympozjum-odnowic-pamiec-o-milosci-bozej/
Tytuł: Odp: Intronizacja temat znany w Kościele od dawna
Wiadomość wysłana przez: Robert w Czerwca 28, 2013, 11:58:41 am
http://nspj.jezuici.pl/uroczyste-poswiecenie-figury-najsw-serca-jezusowego-na-dzialce-rozalii-celakowny-w-jachowce-30-czerwca-2013/

jest tam zamieszczony list kard Dziwisza o poświęceniu Figury NSJ na działce Rozalii
Tytuł: Odp: Intronizacja temat znany w Kościele od dawna
Wiadomość wysłana przez: Robert w Czerwca 28, 2013, 21:43:40 pm
Szkoda tylko, że najpierw Kuria postarała się o zburzenie domu Rozalii.
teraz jest inna ekipa w Kurii
Tytuł: Odp: Intronizacja temat znany w Kościele od dawna
Wiadomość wysłana przez: Sivis Amariama w Czerwca 29, 2013, 01:23:19 am
I inny pomysł na rozwiązanie problemu, który uwierał tamtą ;)
Tytuł: Odp: Intronizacja temat znany w Kościele od dawna
Wiadomość wysłana przez: Robert w Czerwca 29, 2013, 11:03:13 am
I inny pomysł na rozwiązanie problemu, który uwierał tamtą ;)
Napisz o co ci chodzi  bo inaczej będzie wyglądać że rozwalasz watek.A jeśli co to załóż watek o Kurii.
Tytuł: Rozalia Celakówna - co nowego?
Wiadomość wysłana przez: Robert w Lipca 01, 2013, 08:22:56 am

Wczoraj było poświęcenie figury NSJ na działce rodzinnej Słuzebnicy Bożej  Rozalii Celakówny w Jachówce

http://nspj.jezuici.pl/uroczyste-poswiecenie-figury-najsw-serca-jezusowego-na-dzialce-rozalii-celakowny-w-jachowce-30-czerwca-2013/


Tytuł: Odp: Intronizacja temat znany w Kościele od dawna
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Sierpnia 31, 2013, 11:18:39 am
Tu proszę posłuchać, a nie  nowej "teologii" ks. śp. Kiersztyna i ks. Natanka i ich zwolenników, w temacie intronizacji, którzy wypaczyli i wypaczają przesłanie sł. B Rozalii Celakówny:

Dzieło Osobistego Poświęcenia się Najświętszemu Sercu Jezusowemu - ks prof Władysław Kubik …Serce Jezusa Miłością  - kazanie ks prof Władysława Kubika SJ wicepostulatora procesu beatyfikacyjnego Sł Bożej Rozalii Celakówny.

http://pl.gloria.tv/?media=493793
Tytuł: Odp: Intronizacja temat znany w Kościele od dawna
Wiadomość wysłana przez: Robert w Czerwca 02, 2014, 22:47:38 pm
Fragment ciekawego artykułu ks dra Bogysława Kozioła TChr

http://nspj.jezuici.pl/kult-najswietszego-serca-pana-jezusa-w-zyciu-i-nauczaniu-kard-augusta-hlonda/

Nie wiadomo z jakich powodów, czy na skutek objawień Celakówny, czy też na skutek realnie wzrastającego niebezpieczeństwa wojny, jeszcze 30 III 1939 roku Komisja Prawna Episkopatu uchwaliła rozpoczęcie przygotowań do intronizacji i wstępnie wyznaczono czerwiec 1940 roku na datę poświęcenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Sam kard. Hlond rozważał kilka terminów tejże uroczystości. Miałyby one jednak się odbyć podczas Kongresu Eucharystycznego w Warszawie, który był planowany właśnie na czerwiec 1940 roku. Prymas Polski jednakże akcentował potrzebę należytego przygotowania duchowego całego narodu do aktu intronizacji. W tym celu zostały nawet powołane dwie komisje – dla przygotowania duchowego i organizacyjna. Obydwu komisjom miał przewodniczyć kard. August. Wydarzenia z 1 IX 1939 roku zniweczyły jednak te plany
Tytuł: Odp: Intronizacja temat znany w Kościele od dawna
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Czerwca 02, 2014, 23:24:08 pm
Inny fragment:

Sprawa poświęcenia narodu Sercu Bożemu leżała bardzo mocno Prymasowi na sercu. Świadczy o tym m.in. fakt, że dnia 9 I 1948 roku kard. Hlond rozmawiał z papieżem Piusem XII na temat ogłoszenia w całym Kościele roku 1950 jako Roku Jubileuszowego pod hasłem Królestwa Chrystusowego. Jednakże przedwczesna śmierć sługi Bożego kard. Augusta (22 X 1948) stanęła na drodze do realizacji tych planów, a w sposób szczególny do przeprowadzenia tego historycznego aktu, jakim niewątpliwie byłaby intronizacja Serca Bożego w narodzie37


Bardzo ciekawy artykuł.
Tytuł: Odp: Intronizacja temat znany w Kościele od dawna
Wiadomość wysłana przez: Sivis Amariama w Czerwca 12, 2014, 20:28:33 pm
Jeszcze odnośnie problemy Osoba czy organ ;)

http://www.stacja7.pl/article/3749/Serce+Jezusa/66
Tytuł: Odp: Intronizacja temat znany w Kościele od dawna
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Czerwca 12, 2014, 22:43:00 pm
Dobrze by było, żeby ci wszyscy, co maja taki problem zrozumieli, że błądzą odrzucając to Serce.

"(...) wszelki objaw czci, hołdu i miłości względem Bożego Serca odnosi się w rzeczywistości do osoby samego Chrystusa.(...)"

ANNUM SACRUM - Leon XIII papież(http://nspj.jezuici.pl/wp-content/uploads/2012/08/Obraz-Rozalii2-ma%C5%82y-format-235x300.jpg)

Autentyczny obraz  Bożego Serca z krakowskiego mieszkania Rozalii –  aktualnie jest w posiadaniu Generalnego Sekretariatu Dzieła Archidiecezji Krakowskiej


Polecam do wysłuchania:

Rozalia Celakówna - przesłanie
(...)
http://gloria.tv/?media=420034Duchowość Rozalii Celakówny
(...)
http://gloria.tv/?media=420007Na prawdę warto i należy posłuchać. Są to krótkie audycje 15-20 minut, pięknie tłumaczone na podstawie książek, które Ojciec poleca.
Tytuł: Odp: Intronizacja temat znany w Kościele od dawna
Wiadomość wysłana przez: Sivis Amariama w Września 10, 2014, 16:46:27 pm
Najnowsza teka Pressji poświęcona intronizacji.

Fragment wstępniaka tu: http://jagiellonski24.pl/2014/09/10/rojek-ludowy-postsekularyzm/

Spis treści tu:
http://allegro.pl/pressje-36-intronizacja-ludowy-postsekularyzm-i4594340017.html

[na Allegro można nabyć bez kosztów przesyłki!]
Tytuł: Odp: Intronizacja temat znany w Kościele od dawna
Wiadomość wysłana przez: Robert w Września 10, 2014, 20:55:29 pm
Najnowsza teka Pressji poświęcona intronizacji.

Fragment wstępniaka tu: http://jagiellonski24.pl/2014/09/10/rojek-ludowy-postsekularyzm/

Spis treści tu:
http://allegro.pl/pressje-36-intronizacja-ludowy-postsekularyzm-i4594340017.html

[na Allegro można nabyć bez kosztów przesyłki!]

Nawet za darmo bym tego nie chciał ;D
Tytuł: Odp: Intronizacja temat znany w Kościele od dawna
Wiadomość wysłana przez: Krusejder w Września 10, 2014, 22:55:02 pm
Panie Robercie, trollowanie w słusznej sprawie pozostaje jednak trollowaniem ;)
Tytuł: Odp: Intronizacja temat znany w Kościele od dawna
Wiadomość wysłana przez: Robert w Września 11, 2014, 21:21:42 pm
Panie Robercie, trollowanie w słusznej sprawie pozostaje jednak trollowaniem ;)

Myślę ze FK nie jest i chyba nigdy nie było tablicą  ogłoszeń majaczenia mesjanistów i  postmodernistycznego bełkotu. To wersja mesjanizmu podlana wszystkimi sosami tego chorego nurtu. I na tym zakończę moje "trolowanie" w tym temacie. ;D
Tytuł: Odp: Intronizacja temat znany w Kościele od dawna
Wiadomość wysłana przez: Krusejder w Września 12, 2014, 00:12:21 am
wręcz przeciwnie: stać Pana na znacznie większy wkład w dyskusję

pozdrawiam
Tytuł: Odp: Intronizacja temat znany w Kościele od dawna
Wiadomość wysłana przez: Sivis Amariama w Września 13, 2014, 13:59:12 pm
Jak widać, nie stać. Niektórzy lubują się w strzelaniu pustakami do kukieł, które sami sobie stworzyli.
Tytuł: Odp: Intronizacja temat znany w Kościele od dawna
Wiadomość wysłana przez: Robert w Września 13, 2014, 20:17:02 pm
Jak widać, nie stać. Niektórzy lubują się w strzelaniu pustakami do kukieł, które sami sobie stworzyli.

Dlaczego pan się do tego nie odniesie?  pan tu już dośc wystrzelał pustaków i wiele odpowiedzi otrzymał, ale jak widać nic to nie dało, tak jak pan "Krusejder" napisał: To raczej konflikt uczuć z rozumem.

Jak pan zapomniał to przypomnę

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,8304.msg181361.html#msg181361

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,8304.msg187194.html#msg187194

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,7136.msg174021.html#msg174021

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,8304.msg187179.html#msg187179

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,7716.msg187221.html#msg187221
Tytuł: Odp: Intronizacja temat znany w Kościele od dawna
Wiadomość wysłana przez: Sivis Amariama w Września 17, 2014, 00:15:34 am
Nie mam się do czego odnieść, bo poza uprzedzeniami nie podzielił się Pan niczym, na czym można zbudować sensowną dyskusję.

***

Pierwsza recenzja intronizacyjnych Pressji:

http://www.areopag21.pl/betulis-folium/artykul_4899_intronizacja-w-republice.html
Tytuł: Odp: Intronizacja temat znany w Kościele od dawna
Wiadomość wysłana przez: Robert w Września 17, 2014, 09:22:43 am
Nie mam się do czego odnieść, bo poza uprzedzeniami nie podzielił się Pan niczym, na czym można zbudować sensowną dyskusję.

***

Pierwsza recenzja intronizacyjnych Pressji:

http://www.areopag21.pl/betulis-folium/artykul_4899_intronizacja-w-republice.html

No cóż, nic dodać nic ująć. :o
Na FK są normalnie myślący, dlatego nie widzę żadnej  możliwości zamieszania w umysłach forumowiczów pana wypowiedziami.

Za to propopnuję panu  przeczytać mądry komentarz
zamieszczony tutaj
http://areopag21.pl/betulis-folium#last


"Czy autor artykułu zna tematykę o której napisali w "Pressjach"? - twierdzę, że nie! Jest to majaczenie mesjanistów. To wersja mesjanizmu podlana wszystkimi sosami tego chorego nurtu. Intronizacja to nie żaden ludowy postsekularyzm - jak tam napisane. Dawno takiej wprost miernoty w temacie intronizacji nie czytałam. Powoływanie się na Jürgena Habermasa - który pisze jako „metodologiczny ateista”, co on ma do tematyki Intronizacji? a inne sprawy w temacie intronizacji, to pomieszanie z poplątaniem. Autor (piszę o art. w "Pressjach") nie powinien do tych swoich wywodów mieszać intronizacji, bo w temacie intronizacji nie wiele wie, albo nic nie wie. Ignorancja jest szkodliwa dla ignoranta. Ale, ignorancja, propagowana dla innych, jest szkodliwa dla szerszego otoczenia.

Tradycyjna, katolicka nauka w tym temacie jest taka prosta! i zrozumiała dla każdego. W temacie Intronizacji, to należy poznać zdrową naukę Kościoła katolickiego, a nie bronić czy usprawiedliwiać wypaczania zdrowej nauki śp. ks. Kiersztyna i jego zwolenników, jak p.Marcina Majewskiego - współautora jednego z tych artykułów. Autor broni i robi wywody chcąc usprawiedliwić działanie podjete bodajże w 2005 r. zgłaszając projekt do Parlamentu pod głosowanie, żeby ogłosić Chrystusa Króla na Króla Polski! To był pomysł śp.ks. Kiersztyna i ludzi z nim związanych, większych i mniejszych "politykierów". Niewyobrażalne jest poddawanie decyzji o takim akcie pod głosowanie w parlamencie!!! Proszę Pana, pod dywan nie da się zamieść tego co było przez lata głoszone, a tam to robią! ***Tylko prawda wyzwala.*** Proponuje Pan tu tekst p. Gospodarka, to powiem krótko, że p. Gospodarek musi wiele jeszcze poznać, a tu otrzymał wiele odpowiedzi:

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,7361.msg190669.html#msg190669

Proszę Pana, proszę poznać co głosił przez CAŁE! lata, śp.ks. Kiersztyn, skąd jest ta figurka, że z wizji, skąd siedmiodniowe nabożeństwo - tez z wizji, namalowany obraz też z wizji, etc ... a mozna wiele przeczytać, choćby tylko tu:

http://przedsoborowy.blogspot.com/2012/02/krzyz-in-hoc-signo-vinces-wywiad-rzeka.html

http://www.fronda.pl/a/czy-rodzi-sie-nowa-sekta,13773.html

... więcej można poszukać
."


Tytuł: Odp: Intronizacja temat znany w Kościele od dawna
Wiadomość wysłana przez: Robert w Września 18, 2014, 23:09:16 pm
wiele ciekawych komentarzy doszło

http://areopag21.pl/betulis-folium#last

i ciekawy filmik w temacie
https://www.youtube.com/watch?v=1RLqL0iGCPI

widać jak było a jak mu się pokiełbasiło gdy się skonfliktował i grupę charyzmatyczno - wizjonersko prowadzil
Tytuł: Odp: Intronizacja temat znany w Kościele od dawna
Wiadomość wysłana przez: Robert w Września 22, 2014, 19:36:36 pm
O Pressjach i intronizacji na poważnie

http://www.traditia.fora.pl/wypaczanie-przeslania-pana-jezusa-do-rozalii-celakowny,57/pismo-pressje-poswiecone-wypaczonej-intronizacji,12054.html
Tytuł: Odp: Intronizacja temat znany w Kościele od dawna
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Listopada 23, 2014, 11:45:54 am
Dziś wg. nowego kalendarza liturgicznego:

Święto Jezusa Chrystusa Króla.

(...)słowa Pana Jezusa z objawień Rozalii Celakówny w 1938 roku: "Moje dziecko! Za grzechy i zbrodnie (wymieniając zabójstwa i rozpustę), popełniane przez ludzkość na całym świecie, ześle Pan Bóg straszną karę. Sprawiedliwość Boża nie może znieść dłużej tych występków. Ostoją się tylko te państwa, w których będzie Chrystus królował. Jeżeli chcecie ratować świat, trzeba przeprowadzić Intronizację Najświętszego Serca Jezusowego we wszystkich państwach i narodach na całym świecie".(...)

https://www.youtube.com/watch?v=ut8ZTMJGx3o&feature=youtu.be

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=781336621903227&id=100000806881870

Tytuł: Odp: Intronizacja temat znany w Kościele od dawna
Wiadomość wysłana przez: Robert w Listopada 28, 2014, 23:31:23 pm
Wreszcie  normalny artykuł o intronizacji i Rozalii Celakównie tym razem ks prof Janusza Królikowskiego

http://www.naszdziennik.pl/mysl/115567,intronizacja-najswietszego-serca-jezusa-uznaniem-jego-krolewskosci.html
Tytuł: Odp: Intronizacja temat znany w Kościele od dawna
Wiadomość wysłana przez: mestwin w Listopada 30, 2014, 21:30:52 pm
INTRONIZACJA CHRYSTUSA KRÓLA POLSKI W ZĄBKACH
Burmistrz Ząbek Robert Perkowski, starosta wołomiński i wszyscy przyjęli Komunię Świętą na klęcząco, całowali obraz, klękali ze łzami w oczach i okazywali swoje przywiązanie do Króla Polski. Burmistrz Perkowski tydzień wcześniej wygrał wybory...
W niedzielę 23-11-2014 w Święto Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w kościele w Ząbkach pod wezwaniem Świętej Trójcy odbyła się intronizacja Chrystusa na Króla Polski. Mszę Świętą odprawił i dokonał intronizacji i poświęcenia obrazu ksiądz proboszcz i gospodarze tego terenu - starosta wołomiński Piotr Uściński, burmistrz Ząbek Robert Perkowski i przewodniczący rady miasta z radnymi. Z wielką radością intronizację przyjęli parafianie i goście. Wierni zapraszali się na intronizację w konspiracji, bojąc się interwencji Władz masońskich. Po Mszy Świętej i wystawieniu Najświętszego Sakramentu obraz Jezusa Chrystusa Króla Polski został zawieszony w budynku gminnym w Ząbkach, w sali obrad i ślubów - Jezus Chrystus jako Pan, Król i Bóg. Burmistrz Ząbek Robert Perkowski, starosta wołomiński i wszyscy przyjęli Komunię Świętą na klęcząco, całowali obraz, klękali ze łzami w oczach i okazywali swoje przywiązanie do Króla Polski. Burmistrz Perkowski tydzień wcześniej wygrał wybory na kolejną kadencję - w pierwszej rundzie. Ten prawdziwie polski polityk (aczkolwiek, niestety - z PiS-u) postawił Boga na pierwszym miejscu, powiedział mi mój informator, jeden z obrońców Krzyża.
Króluj nam Chryste zawsze i wszędzie!
z Panem Bogiem (tak pozdrawia Państwa mój informator, jeden z obrońców Krzyża, który dla wiekszej chwały Chrystusa Króla Polski pragnie pozostać anonimowy)

neon24.pl

Tytuł: Odp: Intronizacja temat znany w Kościele od dawna
Wiadomość wysłana przez: Robert w Listopada 30, 2014, 21:50:02 pm
. Wierni zapraszali się na intronizację w konspiracji :o

No cóż,  E. Sendecki lubi mieszać wszędzie.I w polityce i w Kościele.Zróbcie se intronizację panie Sendecki wiecie  taką w konspiracji najlepiej taką  żeby się diabeł nie zorientował. ;D
Tytuł: Odp: Intronizacja temat znany w Kościele od dawna
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Listopada 30, 2014, 21:51:37 pm
(...)
z Panem Bogiem (tak pozdrawia Państwa mój informator, jeden z obrońców Krzyża, który dla wiekszej chwały Chrystusa Króla Polski pragnie pozostać anonimowy)Nawzajem  ;D Eugeniusz Sendecki

http://eugeniuszsendecki.neon24.pl/post/115768,intronizacja-chrystusa-krola-polski-w-zabkach
Tytuł: Odp: Intronizacja temat znany w Kościele od dawna
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Listopada 30, 2014, 21:53:37 pm
Wierni zapraszali się na intronizację w konspiracji :o

No cóż,  E. Sendecki lubi mieszać wszędzie.I w polityce i w Kościele.Zróbcie se intronizację panie Sendecki w konspiracji najlepiej taką  żeby się diabeł nie zorientował. ;D


Za mało pan zacytował, dalej pisze: " ...  bojąc się interwencji Władz masońskich."
Tytuł: Odp: Intronizacja temat znany w Kościele od dawna
Wiadomość wysłana przez: Krusejder w Listopada 30, 2014, 22:14:27 pm
A przecież można było zrobić zamiast tej szopki normalną intronizację NSPJ ....
Tytuł: Odp: Intronizacja temat znany w Kościele od dawna
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Grudnia 05, 2014, 18:21:52 pm
Skany te pochodzą z : Mszał Rzymski z dodaniem Nabożeństw Nieszpornych , opracował Dom Gaspar Lefebvre z Opactwa Św. Andrzeja w Lophem Lez Bruges - Imprimatur : Brugis 16 Dec. 1931 JER . MACHIEU vic. gen.

Obrzęd Intronizacji NSPJ wg. Mszału Rzymskiego z 1931 r. j.w.


(http://images35.fotosik.pl/128/983f7e2ac0aba920m.jpg) (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=983f7e2ac0aba920) (http://images47.fotosik.pl/274/38a23fc47f1bf1e4m.jpg) (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=38a23fc47f1bf1e4) (http://images40.fotosik.pl/270/2294057f4f3872e4m.jpg) (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=2294057f4f3872e4)

(proszę kliknąć na skan - powiększy się do czytania)
Tytuł: Odp: Intronizacja temat znany w Kościele od dawna
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Grudnia 05, 2014, 18:31:19 pm
Oficjalna strona Biura Postulacji prowadzona przez Ojców Jezuitów:

http://celakowna.pl/rozalia/

http://celakowna.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=12&Itemid=120


Tytuł: Odp: Intronizacja temat znany w Kościele od dawna
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Grudnia 05, 2014, 18:56:38 pm
Dzieło Intronizacji Najświętszego Serca Jezusa w ujęciu jego założyciela - o. Mateo Crawley-Boevey SSCC

Podstawy Biblijno--Teologiczne Dzieła Intronizacji.


(http://images49.fotosik.pl/354/fd96f453ddeb4d00m.jpg) (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=fd96f453ddeb4d00) (http://images64.fotosik.pl/9/653063cc69c1b07cm.jpg) (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=653063cc69c1b07c) (http://images40.fotosik.pl/337/81607efcc4768f17m.jpg) (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=81607efcc4768f17)

(http://images39.fotosik.pl/349/320bfa8b6b9afcc6m.jpg) (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=320bfa8b6b9afcc6) (http://images64.fotosik.pl/9/82afe880518461d6m.jpg) (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=82afe880518461d6)

(proszę kliknąć na skan to powiększy się do czytania)


Cytuj
"Each of the five Popes who reigned during the life of Father Mateo gave his full approbation and blessing to the Work: St. Pius X, Benedict XV, Pius XI, Pius XII, and John XXIII."

http://www.catholictradition.org/Two-Hearts/enthronement.htm


"Każdy z pięciu papieży, którzy panowali w okresie życia Ojca Mateo wyraził pełną aprobatę i błogosławieństwo pracy: Święty Pius X, Benedykt XV, Pius XI, Pius XII i Jan XXIII."
Tytuł: Odp: Intronizacja temat znany w Kościele od dawna
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Stycznia 16, 2015, 12:14:42 pm
Powyżej skany: Podstawy Biblijno--Teologiczne Dzieła Intronizacji.  Wcześniej podany Mszał z 1931 roku:

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,7361.msg194121.html#msg194121

Polecam! książeczkę:

http://img.tezeusz.pl/static/product_image/26/266130_big.jpg

... udostępnioną w pdf. Jest to wydanie z 1926 roku. Proszę poznać jaka była zawsze Intronizacja czyli Panowanie Społeczne NSPJ w Rodzinach i Narodzie. Bez pytania mozna pobierac, udostępniać ...


Jest tu:

https://www.facebook.com/groups/Intronizacja.NSPJ/924367764264158/Tytuł: Odp: Intronizacja temat znany w Kościele od dawna
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Kwietnia 24, 2015, 14:55:32 pm
Rozalia Celakówna. Historia życia

(http://rafael.pl/design/_gallery/_orginal/1792.jpg)

Poznaj życie, czyny, myśli i słowa służebnicy Bożej Rozalii Celakówny - krakowskiej pielęgniarki, ujęte w atrakcyjnej formie w najpełniejszej jak dotąd biografii. W jej życiu były bowiem fakty i tajemnice, o których jeszcze nie wiesz...

Żyła krótko, ale niezwykle ofiarnie, bezgranicznie posłuszna Bożej woli. Kochała Boga, bliźnich i Polskę. Doznawała objawień Jezusa, Maryi, świętych i dusz czyśćcowych. Bóg powierzył jej misję ratowania Polski i świata. Poznaj życie, czyny, myśli i słowa służebnicy Bożej Rozalii Celakówny - krakowskiej pielęgniarki, apostołki Intronizacji Najświętszego Serca Jezusowego, ujęte w atrakcyjnej formie w najpełniejszej - jak dotąd - biografii. W jej życiu były bowiem fakty i tajemnice, o których jeszcze nie wiesz...

http://rafael.pl/produkt/rozalia-celakowna-historia-zycia
Tytuł: Odp: Intronizacja temat znany w Kościele od dawna
Wiadomość wysłana przez: Robert w Kwietnia 24, 2015, 19:40:13 pm
Bardzo dobra ,wartościowa książka.W dużej części oparta o cytaty z prac ks Dobrzyckiego  - ostatniego spowiednika Rozalii. Czyta się ją jednym tchem.Polecam!

Jutro odbędzie się sympozjum w Stadnikach u ojców sercanów postaram się o relację:

http://www.duszpasterstwotalent.pl/cywilizacja-milosci-serca-jezusa-sympozjum/

PROGRAM SYMPOZJUM

(7.00 – jutrznia; 7.20  – Msza święta; 8.00 – śniadanie)

    9.00 – Otwarcie sympozjum ks. rektor dr Robert Ptak SCJ
    9.15-10.00 – kard. Peter Turkson (przewodniczący Papieskiej Rady Iustitia et Pax)
    10.00-10.30 – ks. prof. dr hab. Jan Walkusz, Kult Najśw. Serca Jezusa jako reakcja na Rewolucję francuską 1799
    10.30-11.00 – ks. prof. dr hab. Bogdan Ferdek, Zagadnienie kwestii społecznej w kulcie Najśw. Serca Jezusa

11.00-11.30 – przerwa

    11.30-12.00 – ks. dr Juan José Arnáiz Ecker SCJ, Kwestia społeczna a kult Najśw. Serca Jezusa w nauczaniu o. L. Dehon
    12.00-12.30 – ks. dr Gabriel Pisarek SCJ, Wkład o. L. Dehon w rozwój kultu Najśw. Serca Jezusa
    12.30 – Pytania do prelegentów

13.00 – obiad

    14.00-14.30 – dr Anna Gąsior, Intronizacja Najśw. Serca Jezusa na tle problematyki społecznej w Polsce  w okresie 20-lecia międzywojennego
    14.30-15.00 – ks. dr Eugeniusz Ziemann SCJ, Cywilizacja miłości i prawdy w nauczaniu papieży Pawła VI i Jana Pawła II

15.00-15.30 – przerwa

    15.30-16.00 – ks. prof. dr hab. Janusz Królikowski,  Kult Najśw. Serca Jezusa a polityka dzisiaj
    16.00 – Pytania do prelegentów
    16.30-17.45 – Dyskusja panelowa „Jak dzisiaj realizować ideę cywilizacji miłości?”
    Zakończenie sympozjum – ks. prowincjał dr Artur Sanecki SCJ

18.00 – kolacja
Tytuł: Odp: Intronizacja temat znany w Kościele od dawna
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Czerwca 01, 2015, 17:54:05 pm
Temat znany od dawna. Polecam ksiązkę, którą powyżej wpisałam.

Daty upamiętniające akty intronizacyjne dokonane przez Episkopat Polski w historii naszego Narodu.

(...)
http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,8304.msg199638.html#msg199638
Tytuł: Odp: Intronizacja temat znany w Kościele od dawna
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Grudnia 10, 2015, 19:25:31 pm

Jutro odbędzie się sympozjum w Stadnikach u ojców sercanów (...)

    14.00-14.30 – dr Anna Gąsior, Intronizacja Najśw. Serca Jezusa na tle problematyki społecznej w Polsce  w okresie 20-lecia międzywojennegoWykład tej Pani można wysłuchać, bardzo ciekawy:

Sympozjum naukowe, dr.Anna Gąsior, 2015-04-25, (audio)

http://profeto.pl/archiwum-radia/konferencje,9839.html


Tytuł: Odp: Intronizacja temat znany w Kościele od dawna
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Grudnia 16, 2015, 23:18:41 pm
Artykuł w całości, zachowana oryginalna pisownia i układ. Doskonale widać jak współcześni "intronizatorzy"  mylą się, a w zasadzie specjalnie gmatwają rzeczywistość. Również o takiej intronizacji pisała Rozalia Celakówna, w której to społeczeństwo polskie oddawałoby się pod panowanie NSPJ.
Pięknie też zaznaczona jest w artykule obietnica Pana Jezusa we fragmencie: [...] Św. Małgorzata Marja widziała pewnego razu to Serce uwieńczone koroną, a z wysokości tronu, na którym spoczywało, słyszała wołanie: „Pragnę królować w was przez Serce moje, przez to Serce, którego panowanie obejmie świat cały, mimo złości szatana i popleczników jego".


Artykuł wstępny z  październikowego Posłańca Serca Jezusowego z 1934 roku w temacie Intronizacji. NA ŚWIĘTO CHRYSTUSA KRÓLA.

Co miesiąc - ba, co tydzień, a raczej prawie każdego dnia - napływają do Centralnego Sekretariatu Poświęcenia Rodzin Boskiemu Sercu Jezusa ( Kraków, ul. Kopernika 26 ) - dokumenty, z których dowiadujemy się, że takie a takie rodziny - z tej parafji - z takiej diecezji w szczególniejszy sposób oddały się pod królowanie Najsłodszego Serca.

„Idąc ochoczo za wezwaniem Ojca św. Benedykta XV, rodzina nasza... oddała się dnia... Najśw. Sercu Jezusowemu i umieściła obraz tegoż Boskiego Serca na szczególnie zaszczytnym miejscu w domu, aby stąd jakby z tronu swego, panował Jezus wśród nas i kształcił serca nasze według Najśw. Serca swego" - tak czytamy w każdym z tych dokumentów. Każdy z nich podpisany jest przez członków rodziny, począwszy od jej głowy, ojca, a skończywszy na ostatnim dziecku, względnie służącej, bo i ona - według zasad chrześcijańskich - przynależy w szerszem znaczeniu do rodziny.
Oprócz aktów poświęcenia rodzin, przychodzą również dokumenty poświęcenia się Boskiemu Sercu innych społeczności, jak np. szkół, stowarzyszeń, fabryk, gmin, związków, seminarjów, parafij, diecezyj i t. d.

>>ZŁOTE KSIĘGI RODZIN<<
A przychodzą licznie. W r. 1931 wysłaliśmy dwie olbrzymie „Złote księgi" do Francji, do Paray le Monial, a więc do tej miejscowości, gdzie Najśw. Serce Jezusa raczyło się objawić pokornej zakonnicy ze Zgromadzenia SS. Wizytek, św. Małgorzacie Marji Alacoque. Tam w kaplicy objawień przechowują się „złote księgi" z przeróżnych narodów. A w tych księgach widnieją nazwiska rodzin i innych społeczności, które się poświęciły Boskiemu Sercu. Ostatnie dwie „Złote księgi", wysłane z Krakowa, liczyły ponad 120 000 rodzin polskich poświęconych Sercu Jezusa.
Ten pobożny ruch nie ustaje, bo od maja 1931 roku do tej pory już zapełniona została w całości nowa Księga, a druga rozpoczęta.

>>NIE CHCEMY BY CHRYSTUS PANOWAŁ!<</b>>TRZEBA, ŻEBY CHRYSTUS PANOWAŁ!<<
Zbrodnia to straszna - owo detronizowanie Chrystusa, który jest „Nieśmiertelnym Królem wieków". Jego powinien uznawać za Pana swego człowiek nietylko jako jednostka, ale jako tworzący wszelką społeczność: rodzinną, szkolną, stowarzyszeniową, narodową, państwową i t.d.
I oto przeciwko tej zbrodni, będącej zniewagą dla Jezusa Chrystusa, a równocześnie olbrzymią krzywdą, szkodą dla ludzkości, zorganizował się ruch religijny, który z całą świadomością i zapałem woła na świat cały: Oportet illum regnare - Trzeba, żeby Chrystus panował. Pragniemy tego, by Chrystus królował w sercu pojedynczego człowieka, a jeszcze bardziej, by jego królewskie prawa były uszanowane przez wszelkie społeczności ludzkie.
Wielkim Apostołem tego ruchu był przed 70 laty jezuita O. Henryk Ramiere, twórca Apostolstwa Modlitwy. Jego odnowicielem jest za dni naszych płomienny O. Mateo.

Apostolstwo Modlitwy przez swoje ogniska, rozsiane po całej Europie, owszem we wszystkich częściach katolickiego świata, przez liczne Posłańce Serca Jezusowego propagowało nieznużenie ten błogosławiony ruch, by przez uroczyste poświęcenia - intronizacje rozbudzać i pogłębiać w sercach ludzkich tę prawdę, że Chrystus jest Królem wszelkich społeczności, jakie człowiek tworzy, a zwłaszcza tej podstawowej społeczności, której na imię rodzina.
Chrystus chce królować przede wszystkim przez Najświętsze Serce swoje.
Św. Małgorzata Marja widziała pewnego razu to Serce uwieńczone koroną, a z wysokości tronu, na którym spoczywało, słyszała wołanie: „Pragnę królować w was przez Serce moje, przez to Serce, którego panowanie obejmie świat cały, mimo złości szatana i popleczników jego".

Otóż Apostolstwo Modlitwy stara się, żeby to pragnienie Serca Bożego urzeczywistniło się, a jednym ze środków jest właśnie „poświęcenie - intronizacja", które całym obrzędem swoim woła: „Króluj nam o Jezu, przez Najświętsze Serce Twoje".
Żeby jednak ten wielki cel został naprawdę osiągnięty, należy na kilka momentów zwrócić uwagę, które mają być wyraźną i bezwzględną odpowiedzią na machinacje wrogów Chrystusa.

CZEGO CHCĄ WROGOWIE?
Chcą oni najpierw wpływy Chrystusa i jego śwętej religii zamknąć, ile możności, tylko w obrębie kościoła i zakrystji.
Chcą powtóre katolików świeckich, zwłaszcza będących głowami pewnych społeczności, zastraszyć i odwieść od publicznego przyznawania się do Chrystusa, jego Ewangelji i Kościoła.
Godzą się „od biedy" na jakąś płytką religijność, ale nie cierpią życia nadprzyrodzonego, które czerpie swoją treść i siłę w sakramentach świętych i modlitwie.
Chcieliby wreszczie cześć oddawaną Chrystusowi uczynić jak najbardziej prywatną, niepozorną, dlatego starają się odebrać jej wszelką okazałość zewnętrzną, wszelką świetność. Gdzie się dorwą do władzy, tam zakazują pielgrzymek, procesyj i innych manifestacyj religijnych.
 Przez te wszystkie sposoby dązą do tego, żeby ludzie o Chrystusie, o Bogu zapomnieli, żeby tak sobie życie, zwłaszcza społeczne, urządzali jakgdyby Boga nie było.

DO CZEGO DĄŻY INTRONIZACJA?
Toteż „poświęcenie - intronizacja" ma się przeciwstawić tym niegodnym zamiarom przez całą swoją praktykę. I dlatego:
1) poświęcenie rodzin, szkół, fabryk i innych społeczności przygotowuje się wprawdzie w kościele, ale sam akt poświęcenia się danej społeczności odbywa się nie w świątyni, ale w tem mieszkaniu, w tej sali, w tym gmachu... gdzie dana społeczność mieszka, pracuje, modli się, cierpi i raduje się.
Przez to zaznaczamy, że Chrystus ma prawo królować nietylko w swojej świątyni, ale i poza nią, wszędzie tam, gdzie ludzie społecznie się gromadzą. Widocznym symbolem tych praw i szczerego ich uznania przez nas jest obraz, umieszczony na honorowym miejscu w mieszkaniu rodziny, szkoły i t.p.

2) Chociaż kapłan poucza, na czem poświęcenie - intronizacja polega, jak je przeprowadzić, chociaż on błogosławi obraz i jest rzeczą bardzo pożądaną, ażeby osobiście był obecny przy poświęceniu, - to jednak sam akt oddania się danej społeczności dokonać powinna głowa tej społeczności. A więc w rodzinie - ojciec, w szkole - kierownik względnie kierowniczka, a nie ks. katecheta, w fabryce - kierownik względnie właściciel, a nie ks. proboszcz i t. p. Chodzi bowiem najpierw o to, żeby ten poświęcał daną społeczność Sercu Jezusa i uznawał jego królewskie nad nią prawa, kto ma władzę nad tą społecznością, - a powtóre, żeby w ten sposób katolicy świeccy jawnie i publicznie wobec innych uznawali święte prawa Jezusa nad sobą jako kierownikami i nad społecznością, która ich pieczy jest powierzona. A wreszcie, żeby mając władzę, pilnowali zachowania praw Jezusowych w tej społeczności.

3) Ażeby zaznaczyć, że poświęcamy się Jezusowi, jako Twórcy porządku nadprzyrodzonego, że obwołujemy Królem swej rodziny Tego, który żyje w Najśw. Sakramencie Ołtarza, - przy intronizacji wszyscy członkowie tej społeczności, która uroczyście oddaje się Boskiemu Sercu, przystępują do Sakramentów św., łączą się w Komunji z Jezusem Eucharystycznym. Niezawsze da się to przeprowadzić, ale w każdym razie należy do tego dążyć.

4) Wreszcie każde poświęcenie, każda intronizacja, jak z jednej strony powinna się odbyć w duchu głębokiej pobożności, tak z drugiej powinna być wykonana z taką okazałością i świetnością, na jaką nas stać. Chodzi tu bowiem o uroczyste uznanie i wyznanie królewskich praw Chrystusa. Dlatego, jeśli idzie o rodzinę zwykłą, powinna się taka intronizacja odbyć a) w dzień śiwąteczny w znaczeniu kościelnym, albo rodzinnym, a więc w rocznicę ślubu, albo w dzień 1-ej Komunji św. dziecka, czy w dzień bierzmowania. - b) Do aktu poświęcenia przystępują wszyscy wspólnie, odświętnie ubrani. - c) Obraz Serca Jezusowego umieszcza się na najzaszczytniejszym miejscu w domu. - d) O ile tylko można, zaprasza się kapłana, żeby w ten sposób zaznaczyć swoją łączność z hierarchją Kościoła św.

Jeśli idzie o poświęcenie większej społeczności, np. szkoły, fabryki, stowarzyszenia, parafji - wtenczas świetność zewnętrzna powinna być znacznie większa.

Jest rzeczą bardzo wskazaną, żeby taka intronizacja poprzedzona była uroczystym porankiem ( akademją ). Sam dokument poświęcenia może być samodzielnie ułożony i dostosowany do warunków społeczności, która się poświęca. Wzory znaleźć można w książce O. Veermerscha: „O nabożeństwie do Najśw. Serca Jezusa". Taki akt wypisany na mocnym papierze, powinien być zaopatrzony pieczęciami i podpisami - i przechowywany na wieczną pamiątkę. Niechaj publicznie świadczy, że dana społeczność związała się specjalnemi węzłami z Najśw. Sercem Jezusa.

5) Wreszczie takie uroczyste poświęcenie należy ponawiać przynajmniej raz w roku. Słaba jest bowiem pamięć ludzka i łatwo zapomina o swoich zobowiązaniach. Odnowienie takie, zwłaszcza roczne, powinno się również odbywać w okazalszej formie. Odnowienie miesięczne natomiast w skromniejszy sposób.

* * *

Wobec zatrutej a groźnej fali bezbożnictwa, która chce przedewszystkim na społecznem życiu wycisnąć swoje szatańskie piętno - powinniśmy praktykę uroczystego poświęcenia rodzin i innych społeczności szerzyć z zapałem - szerzyć w duchu powyżej opisanym.
Ideałem naszym: Niech Najświętsze Serce Jezusa zakróluje nad wszystkimi rodzinami polskimi, nad wszystkimi formami społecznymi życia w Polsce !

KS. JÓZEF ANDRASZ T. J.
Krajowy Dyrektor Dzieła Poświęcenia
Rodzin Sercu Bożemu.
Tytuł: Odp: Intronizacja temat znany w Kościele od dawna
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Stycznia 10, 2016, 23:18:01 pm
Skany tego artykułu:

(http://images77.fotosik.pl/185/1ebff62d3cbcdb1em.jpg) (http://www.fotosik.pl/zdjecie/1ebff62d3cbcdb1e) (http://images75.fotosik.pl/223/7cb79027be8b03eem.jpg) (http://www.fotosik.pl/zdjecie/7cb79027be8b03ee)(http://images77.fotosik.pl/185/ec3ec21d9384a7d5m.jpg) (http://www.fotosik.pl/zdjecie/ec3ec21d9384a7d5) (http://images76.fotosik.pl/185/ba66315d475d80dem.jpg) (http://www.fotosik.pl/zdjecie/ba66315d475d80de) (http://images77.fotosik.pl/185/8e3fb8d1153fd26bm.jpg) (http://www.fotosik.pl/zdjecie/8e3fb8d1153fd26b) (http://images77.fotosik.pl/185/10eab8cb01e18dc6m.jpg) (http://www.fotosik.pl/zdjecie/10eab8cb01e18dc6) (http://images78.fotosik.pl/223/d4e1b895d6c8480cm.jpg) (http://www.fotosik.pl/zdjecie/d4e1b895d6c8480c)

(proszę kliknąć na skan to się powiekszy)
Tytuł: Odp: Intronizacja temat znany w Kościele od dawna
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Stycznia 30, 2016, 18:06:58 pm
Pierwszym krokiem do Chrystusowego Królestwa na ziemi jest - jak uczy encyklika „Quas primas” - (http://www.opoka.org.pl/biblioteka/W/WP/pius_xi/encykliki/quas_primas_11121925.html) "Trzeba więc, aby Chrystus panował w umyśle człowieka, którego obowiązkiem jest z zupełnym poddaniem się woli Bożej przyjąć objawione prawdy i wierzyć silnie i stale w naukę Chrystusa; niech Chrystus króluje w woli, która powinna słuchać praw i przykazań Bożych; niech panuje w sercu, które, wzgardziwszy pożądliwościami, ma Boga nade wszystko miłować i do Niego jedynie należeć; niech króluje w ciele i członkach jego które jako narzędzia, lub - że słów św. Pawła Apostoła użyjemy(35): jako zbroja sprawiedliwości Bogu, mają przyczynić się do wewnętrznego uświęcenia dusz."

... w innym miejscu czytamy:

"A cóż do ustanowienia tego święta przyczyniło się i w czym widzimy już od końca zeszłego wieku pomyślne i znakomite przygotowanie drogi dla tej uroczystości? Oto wszyscy wiemy, jak mądrze i jasno wykazały liczne książki, wydawane na całym świecie w różnych językach, potrzebę tej uroczystości; do uznania panowania i władzy Chrystusa przyczynił się również pobożny zwyczaj, iż niezliczone prawie rodziny oddawały się i poświęcały Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Co prawda, to nie tylko rodziny tak czyniły, lecz i społeczeństwa i państwa, a nawet cały rodzaj ludzki, za sprawą i pod przewodnictwem Leona XIII, poświecił się temuż Boskiemu Sercu .Zdrowa jednostka, zdrowe rodziny, zdrowe społeczeństwo, zdrowe państwo ...
Tytuł: Odp: Intronizacja temat znany w Kościele od dawna
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Marca 25, 2016, 11:47:01 am

Napis na cokole pomnika NSPJ, słowa Pana Jezusa do Rozalii:

"Małgorzata Maria dała poznać światu Moje Serce, wy zaś kształtujcie dusze na modłę Mojego Serca." - Rozalia Celakówna - Wyznania przeżyć wewnętrznych.

http://nspj.jezuici.pl/miejsca-zwiazane-z-rozalia-celakowna/


Polecam bardzo ciekawy artykuł z ostatniego nr. Zawsze Wierni.

Nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusowego
(...)
http://www.piusx.org.pl/zawsze_wierni/artykul/2304Nabożeństwo do NSPJ - to środek zaradczy na wszelkie zło i uświęcenie naszego życia w każdej dziedzinie, na choroby naszej współczesnej doby;  pycha, brak miłości, na obojętność religijną.

Gdyby miłujące, cierpliwe, ciche Serce Boże stało się ośrodkiem czci, to niezawodnie wystarczyłoby, by przyprowadzić do zgody poróżnione narody, by zgasić zarzewie wojny, by ze świata uczynić miasto pokoju, by opromienić wszystko prawdziwym chrześcijańskim duchem braterstwa.
Tytuł: Odp: Intronizacja temat znany w Kościele od dawna
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Marca 21, 2019, 11:46:02 am
Określenie Intronizacja Jezusa na Króla Polski, pochodzi od ks. Tadeusza Kiersztyna (po opuszczeniu przez niego zakonu jezuitów w 2000 roku) i połączenia tego określenia z postacią Rozalii Celakówny co spowodowało zamieszanie teologiczne wśród wiernych a także i wielu kapłanów. W wywiadach, nagraniach ks Tadeusz Kiersztyn wprost mówił, że zwalcza Intronizacje Serce.

(https://images92.fotosik.pl/146/5a31fbdf009ce7d7med.jpg) (https://www.fotosik.pl/zdjecie/5a31fbdf009ce7d7)

Intronizacja - fakty i mity. - część I

(...)

https://gloria.tv/article/GarUz6opJpKR1RBnnzmw2xeia


... albo opracowanie w całości tu:

https://drive.google.com/file/d/16_EvodDLYusxthyBlv_XptWwqP2hFt_4/view

Tytuł: Odp: Intronizacja temat znany w Kościele od dawna
Wiadomość wysłana przez: Prombudrak w Listopada 13, 2020, 10:38:44 am
Witam,

To może ktoś na forum wytłumaczy, co się wydarzyło ostatnio w Świebodzinie i jak to traktować?

https://www.youtube.com/watch?v=_r-TlplS9qs
Tytuł: Odp: Intronizacja temat znany w Kościele od dawna
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Listopada 15, 2020, 11:03:30 am
Witam,

To może ktoś na forum wytłumaczy, co się wydarzyło ostatnio w Świebodzinie i jak to traktować?

https://www.youtube.com/watch?v=_r-TlplS9qs


Intronizacja Chrystusa Króla nie polega na zakładaniu insygniów władzy królewskiej na figurę Chrystusa i ogłaszania Go na Króla Polski.
Tytuł: Odp: Intronizacja temat znany w Kościele od dawna
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Listopada 26, 2020, 14:08:20 pm
Wracając do tego co miało miejsce w Świebodzinie, to co  się dziwić błądzeniu ludzi kiedy sami biskupi nie znają teologii! jak tu w tym przypadku.

Odnośnie koronacji zamieszczam poniżej skany z książki z 1934 roku:
"KULT SERCA BOŻEGO TEORIA I ROZWÓJ
O. J. V. BAINVEL SI

PROFESOR TEOLOGII NA INSTYTUCIE KATOLICKIM W PARYŻU"

(https://images76.fotosik.pl/673/fd6e65aa9c18360bgen.jpg)

(https://images78.fotosik.pl/672/94c542969363c46cgen.jpg)

... poniżej linki do pełnego rozmiaru:

http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/fd6e65aa9c18360b

http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/94c542969363c46c

... poniżej ciekawy fragment z książki "Słownik kultu Serca Jezusowego" :
(...)
http://nspj.jezuici.pl/slownik-kultu-serca-jezusowego-ks-jan-hojnowski-scj/