Forum Krzyż

Disputatio => Sprawy ogólne => Wątek zaczęty przez: Najmłodszy syn w Lipca 10, 2011, 23:28:46 pm

Tytuł: Rozmiar zdjęć.
Wiadomość wysłana przez: Najmłodszy syn w Lipca 10, 2011, 23:28:46 pm
Ponieważ pojawił się swego czasu (http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,11.msg109025.html#msg109025) głos o zbyt dużym rozmiarze zdjęć zamieszczonych w postach niniejszym pokazuję jak ustabilizować sytuację.
Mamy zdjęcie o rozmiarze 2 548 x 1 706 pikseli .
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/e/ef/Tridentine_Mass.jpg (http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/e/ef/Tridentine_Mass.jpg)
Za minimalną rozdzielczość ekranu forumowiczów przyjmijmy 800 x 600 pikseli. Przyjmijmy, że taki rozmiar będzie wystarczający.
Jak wszyscy doskonale wiedzą, aby umieścić zdjęcie należy wkleić link, zaznaczyć go i kliknąć (http://krzyz.nazwa.pl/forum/Themes/babylon/images/bbc/img.gif). Wówczas otrzymujemy: [img]LINK_ZDJĘCIA[/img]. Czasami jednak widzimy już w przeglądarce, że fotka jest za duża na nasz ekran, więc próbujemy zmniejszyć ją. Więc do adresu dopisujemy rozmiar pożądany.
Pożądany rozmiar to 800 x 600. Jeżeli widzimy, że zdjęcie jest szersze jak dłuższe to stosujemy parametr height=600, zaś jeśli zdjęcie jest wysokie("długie") to stosujemy parametr width=800.
Przykładowo (spacji ma nie być)
Cytuj
[ img width=800]http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/e/ef/Tridentine_Mass.jpg [/ img]
daje w efekcie:
(http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/e/ef/Tridentine_Mass.jpg)
a
Cytuj
[ img height=600]http://uvcarmel.files.wordpress.com/2011/03/sacrificeofthemass2.jpg [/ img]
daje w efekcie:
(http://uvcarmel.files.wordpress.com/2011/03/sacrificeofthemass2.jpg)

Oczywiście klikają prawym przyciskiem i wybierając odpowiednią opcję(np. "Otwórz obrazek") otrzymujemy zdjęcie w oryginalnym rozmiarze.
Zachęcam do stosowania i modyfikowania kodu.
Pozdrawiam.
Tytuł: Odp: Rozmiar zdjęć.
Wiadomość wysłana przez: Baltazar w Czerwca 13, 2012, 13:06:48 pm
Nie wiem gdzie to umieścić.

Znalazłem bardzo podobny obraz logo z naszego forum. Malarz Niderlandzki Rogier van der Weyden, Chrystus, Maryja i Św. Jan (ok. 1460)

Inne obrazy z tego samego malarza:
http://www.historiasztuki.com.pl/41_SRED_GOT_MAL_ROGIER.html (http://www.historiasztuki.com.pl/41_SRED_GOT_MAL_ROGIER.html)

(http://img811.imageshack.us/img811/7664/krzyzj.jpg) (http://imageshack.us/photo/my-images/811/krzyzj.jpg/)
Tytuł: UE przyjmuje "Chińskie rozwiązania" w internecie
Wiadomość wysłana przez: rysio w Lutego 23, 2019, 22:56:11 pm
Nie chcąc zakładać nowego wątku, podzielę się informacjami technicznymi:

Otóż we Francji M.Macron postanowił przyśpieszyć "ostateczne rozwiązanie" - zadecydowano, że antysyjonizm będzie podpadał pod antysemityzm i będzie karany. Oraz, że w ramach walki z "nienawiścią" przyjęte zostaną we Francji "Chińskie rozwiązania dot. kontroli internetu". :o
Zatem portal katolicki lesalonbeige.fr - zaliczany przez reżym do 10-ciu najgorszych portali "faszosfery" - oświadczył, że już od dawna przygotowuje się do przeniesienia serwerów poza fr. Gdy jest mowa o "antysemityzmie" oznacza to, że serwery w USA też odpadają.

Prorokowałem już, że chwila emigracji na zamorskie serwery się zbliża. Jak państwo myślą, czy jest techniczna możliwość ucieczki?
Francuzi, podobnie jak marszniepodległości proszą o wpisywanie się na listy newsletterów.

Z kolei politycy prawicy antysystemowej na Zachodzie od dawna używają poczty protonmail z siedzibą w Szwajcarii z szyfrowaniem end to end. (jest dostepna także z interfejsem po polsku)
Jestem słaby w te klocki. Czy biegli informatycy mogliby coś powiedzieć o przyszłości wolności w sieci?