Forum Krzyż

Disputatio => Sprawy ogólne => Wątek zaczęty przez: thomas12345 w Luty 14, 2011, 21:34:34 pm

Tytuł: Przegląd prasy T.Terlikowskiego ("Uważam, Rze")
Wiadomość wysłana przez: thomas12345 w Luty 14, 2011, 21:34:34 pm
http://www.youtube.com/watch?v=FFNzHW5qg74&feature=player_embedded

Polecam ten filmik. Można się uśmiać dzięki formie przeglądu "Wprost". Jednak ja chciałbym zwrócić uwagę na dwa artykuły zamieszczone w najnowszym numerze "Uważam, Rze", o których pan T. Terlikowski mówi później.

Jeden jest o Oazie, która niczym z opisu pana Tomasza na podstawie artykułu nie przypomina mi dzisiejszej. Walka z komunizmem, "nawracanie się" młodych dziewczyn, skromne stroje (co nawiasem mówiąc kompletnie mnie zamurowało, bo nie widziałem, aby dzisiaj jakiś ksiądz z Oazy zwracał na to uwagę młodym dziewczynom, a ruch ten u mnie aktywnie działa jak coś). Ale co ciekawe, jest tam też wzmianka o tym, na ile ruch oazowy sprotestantyzował dzisiejszą pobożność.

Oraz jeszcze jeden: o ś+p. abp Józefie Życińskim. Pan Terlikowski mówi, że artykuł ten przypomina o zmianie poglądów arcybiskupa w pewnym okresie życia, kiedy to "ganił postmodernizm oraz relatywizm moralny". Jestem ciekaw, czy ktoś z państwa czytał już tą gazetę, bo mnie wydaje się bardzo ciekawa po tym niezwykle humorystycznym przeglądzie prasy. Co do filmu, jeszcze raz gorąco polecam.  :)
Tytuł: Odp: Przegląd prasy T.Terlikowskiego ("Uważam, Rze")
Wiadomość wysłana przez: K.L.O w Luty 14, 2011, 22:20:41 pm
Tak obydwa artykuły godne lektury. Co do oazy to tak, niewątpliwie ruch ten ma zasługi dla Kościoła, czy sie komuś piosenki oazowe podobają czy nie, swoją drogą niektóre z nich są całkiem calkiem :P zaś co się tyczy Ś.P Abp.  artykuł ten wzbudził we mnie wyrzuty sumienia, Abp. był naprawde obrońcą doktryny katolickiej w opisywanym czasie...
Tytuł: Red. Terlikowski dla Gazeta.pl
Wiadomość wysłana przez: _Michał_ w Wrzesień 10, 2019, 18:12:02 pm
(Może nie do końca pasuje do tego wątku – jeśli jest lepsze miejsce, uprzejmie proszę administrację o przeniesienie posta).

Red. Terlikowski udzielił wywiadu serwisowi Gazeta.pl.

Tutaj skrót:
https://wiadomosci.dziennik.pl/opinie/artykuly/607235,terlikowski-pis-lgbt-grodzka-aborcja-godek.html

A tu parę cytatów na zachętę:
 * „Bardzo lubię Norwegię, pewnie mógłbym tam mieszkać. I tam to wszystko [legalna aborcja i gejowskie «małżeństwa»] jest. Co więcej – z badań wychodzi, że społeczeństwa skandynawskie są najszczęśliwsze. Prawica woli pomijać takie niewygodne fakty, bo nie pasują do opowieści o cywilizacji śmierci”.
 * „W wielu kwestiach bym się dogadał z [partią] Razem. […] [Aczkolwiek] z dwojga złego już bym wolał, żeby rządziła PO, czyli partia cyników, bo oni płyną z prądem i nie będą próbowali zmieniać świadomości społecznej na przykład w kwestii homozwiązków”.
Tytuł: Odp: Przegląd prasy T.Terlikowskiego ("Uważam, Rze")
Wiadomość wysłana przez: conservative revolutionary w Wrzesień 10, 2019, 18:37:51 pm
Z podanymi cytatami zgadzam się w 100%.
Tytuł: Odp: Przegląd prasy T.Terlikowskiego ("Uważam, Rze")
Wiadomość wysłana przez: exfavilla w Wrzesień 10, 2019, 19:57:17 pm
Zawsze mnie fascynowało to, że kraje katolickie stawiają na liberałów. Oczywiście potem katolicy ich zwalczają, ale wcześniej na nich oddają głos. schizofrenia kulturowa i obyczajowa.
Tytuł: Odp: Przegląd prasy T.Terlikowskiego ("Uważam, Rze")
Wiadomość wysłana przez: Aqeb w Wrzesień 10, 2019, 21:21:25 pm
Cytuj
Co więcej – z badań wychodzi, że społeczeństwa skandynawskie są najszczęśliwsze. Prawica woli pomijać takie niewygodne fakty, bo nie pasują do opowieści o cywilizacji śmierci
Bardzo lubię argument "z badań". Kilka lat temu mówiono o tym, że w śródziemnomorskich krajach panuje spontan i radość życia, a w Skandynawii nie i tam jest większy współczynniki samobójstw. Nie było to związane z żadną tam cywilizacją śmierci, ale z ciemnem, zimnem i brakiem witaminy D... Dzisiaj dowiaduję się "z badań", że Skandynawia jest najszczęśliwsza...
Tytuł: Odp: Przegląd prasy T.Terlikowskiego ("Uważam, Rze")
Wiadomość wysłana przez: etratio w Wrzesień 10, 2019, 21:34:35 pm
Ale TT w GW? Czy to już takie normalne? Czytałem. Obrzydzenie. Za najważniejsze zdanie uznałbym to wyznanie, że redaktory jeśli chcą "przebić się" w necie, tu muszą ostro pojechać... Czy jakoś tak:-) Pokajanie się za niesłuszne wypowiedzi i zmiana zdania - no problem...
Tytuł: Odp: Przegląd prasy T.Terlikowskiego ("Uważam, Rze")
Wiadomość wysłana przez: jwk w Wrzesień 11, 2019, 14:11:29 pm
Cytuj
Część żołnierzy wyklętych ma na sumieniu zbrodnie np. wobec ludności żydowskiej czy białoruskiej, działy się rzeczy straszne. I nie możemy dawać laurek - mówi[Terlikowski].

No rzeczywiście straszne, rozstrzelano paru bandziorów pokroju Tevje Bielskiego a sprzyjających bolszewikom białorusinów zrobiono w ten sposób, że oddział NSZ przebrany za "ludowe wojsko polskie" odwiedził białoruską wieś i przeprowadził wśród ludności wywiad, kto i jak zasłużył się w zwalczaniu patriotycznej polskiej partyzantki. W rezultacie "najbardziej zasłużonych" wyprowadzono za stodołę z wiadomym finałem.

P.S. Od lat podejrzewałem, że Terlikowski to katolickawa kanalijka ale teraz mam dowody. Dziękuję za odnośnik.
Tytuł: Odp: Przegląd prasy T.Terlikowskiego ("Uważam, Rze")
Wiadomość wysłana przez: Rafal w Wrzesień 11, 2019, 15:50:20 pm
Terlikowski wyjątkowo sensownie. Niestety, widać, że wkurzył partyjniackich ultrasów na tym forum. Dziękuję za link.
Tytuł: Odp: Przegląd prasy T.Terlikowskiego ("Uważam, Rze")
Wiadomość wysłana przez: Regiomontanus w Wrzesień 11, 2019, 17:59:59 pm
Bardzo lubię argument "z badań".

Ja też :-)

Badania, kto (nie) jest szczęśliwy i dlaczego (nie) są absolutnym "state of the art" statystyki, socjologii, psychologii, czy czego tam jeszcze. Najprawdziwsza nauka, powinna być specjalna kategoria nagrody Nobla dla naukowców robiących takie badania.