Forum Krzyż

Disputatio => Ogłoszenia lokalne => Metropolia warszawska => Wątek zaczęty przez: Antiquus_ordo w Maj 12, 2010, 19:18:28 pm

Tytuł: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: Antiquus_ordo w Maj 12, 2010, 19:18:28 pm
Coś sie rusza w srodowisku. Bardzo fajnie, że stosunki w Piasecznie są modelowe - tak piszą o tym na stronie środowiska Tradycji w Gdański - http://tridentina-pomorze.blogspot.com/
Dobrze sie dzieje, chyba coś pękło i wszyscy zaczynamy się rozumieć. Środowisku piaseczyńskiemu napewno się uda.

www.piaseczno.blogspot.com
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: Iacobus w Maj 12, 2010, 19:30:36 pm
http://mszapiaseczno.blogspot.com/ (http://mszapiaseczno.blogspot.com/) chyba ?
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: Torus w Maj 12, 2010, 20:37:16 pm
Zupełnie na serio powiem, że większą sensacją jest wyniesienie ołtarza posoborowego z kościoła Św. Krzyza (podczas ostatniej, opisywanej na fk i nrl Mszy św. )
Jeżeli prośba z Piaseczna zostanie załatwiona pozytywnie, to będzie to echo tego wydarzenia.  Wyniesienie ołtarza posoborowego było jeszcze niedawno "zamachem na zdobycze Soboru"; a jednak przeszło - w centrum Warszawy!

No i świat się nie zawalił, ani Sobór ;) Dlaczego ma się zawalić od  KRR na wsi.
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: ryszard1966 w Maj 12, 2010, 20:41:54 pm
Ale już następnego dnia o 6 rano stół soborowy sobie stał w Bazylice.  ;D Tak czy inaczej wyniesienie go na 2 godziny to był sukces. Dobrze, że był przesuwany. Bo teraz raczej budują stoły na stałe.
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: mac w Maj 12, 2010, 21:02:18 pm
Ale już następnego dnia o 6 rano stół soborowy sobie stał w Bazylice.  ;D Tak czy inaczej wyniesienie go na 2 godziny to był sukces. Dobrze, że był przesuwany. Bo teraz raczej budują stoły na stałe.
Ołtarz posoborowy został wyniesiony po mszy KRR podczas rozkładania platformy na której stał chór.
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: ryszard1966 w Maj 12, 2010, 21:05:40 pm
może niech następnym razem chór nie zasłania ołtarza. W Bazylice jest piękny ołtarza główny.
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: Antiquus_ordo w Maj 12, 2010, 21:11:59 pm
Ja pamiętam jak to wygladało kiedy mój koscioł parafialny został pozbawiony ołtarza nowego w prymicje księdza Wojciecha. Pamiętam miny tych księzy:). dodam że ot jedyny znany mi kościoł barokowy któremu reforma soborowa dodała uroku:)
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: kamilek w Maj 12, 2010, 21:17:24 pm
.
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: Torus w Maj 12, 2010, 21:25:44 pm
Cytuj
Proszę świadomie nie wprowadzać ludzi w błąd. Te dwie kwestie nie są ze sobą powiązane.

Nie sugeruję, że wyniesienie ołtarza z kościoła sw. Krzyza zaowocuje, jest przyczyną wyrażenia zgody na KRR w Pcimiu Dolnym ;)

Wydaje mi się tylko, że to co było jeszcze niemożliwe rok temu jest już dla Pana obecnie normalne.
Rok temu była Msza KRR w św. Krzyżu ! Byłem na niej i stał stół soborowy. Coś się jednak zmienia ? To chyba jasne.

zapomniałem, Msza była odprawiana na stole posoborowym.
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: ryszard1966 w Maj 12, 2010, 21:29:05 pm
ale  np. od św. Benona stolu się nie wyniesie, bo ołtarza głownego tam nie ma. Tylko tabernakulum. Musi nam wystarczyć KRR na stole ołtarzowym. Realiów nie da się zmienić nieraz.
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: mac w Maj 12, 2010, 21:30:52 pm
Musi nam wystarczyć KRR na stole ołtarzowym. Realiów nie da się zmienić nieraz.
NIE proszę pana. Na "OŁTARZU WOLNO STOJĄCYM".
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: ryszard1966 w Maj 12, 2010, 21:38:16 pm
Panie Torusie niech Pan poda szczegóły o KRR u św. Krzyża rok temu. Jakoś o tym nigdzie nie pisali.
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: Eligiusz w Maj 12, 2010, 21:49:16 pm
ale np. od św. Benona stolu się nie wyniesie, bo ołtarza głownego tam nie ma. Tylko tabernakulum. Musi nam wystarczyć KRR na stole ołtarzowym. Realiów nie da się zmienić nieraz.
Wszystko się da - trzeba tylko chcieć. Mieć głowę na karku, planować i dążyć do realizacji postawionych sobie celów. Do ględzących w Internecie świat nie należy i nie będzie należał...
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: ryszard1966 w Maj 12, 2010, 21:53:41 pm
Panie Eligiuszu, może i się da, ale czy na razie możemy wymagać od o. Krzysztofa by przebudowywał prezbiterium u św. Benona?
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: Eligiusz w Maj 12, 2010, 22:20:24 pm
Możemy? Jacy My? Ja + Pan to już "my? Nie wydaje mi się.

Zamiast pisać średnio 3 wypowiedzi na dzień, niech Pan lepiej pomodli się za ojca Krzysztofa, żeby Pan Bóg miał go zawsze w swojej opiece oraz obdarzał siłą i wytrwałością.
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: ryszard1966 w Maj 12, 2010, 22:27:50 pm
Panie Eligiuszu jeśli przeszkadza Panu moja obecność na Forum to mogę się wycofać, ale jakoś innym osobom Pan nie wypomina ilości wpisów. Jest mi bardzo przykro.
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: Eligiusz w Maj 13, 2010, 10:49:12 am
Niby dlaczego jest Panu przykro? Nie przesadza Pan trochę? Zrozumiałbym, gdyby wypaliła taki tekst kobieta w stanie błogosławionym albo chociaż gruba i pryszczata, przewrażliwiona na swoim punkcie nastolatka, ale żeby takie mazgajstwa wypisywał dojrzały facet?
Niektórym też wypominałem ilość wpisów czy godzin spędzonych na forum i gwarantuję Panu, że w przyszłości też będę to robił - dopóki ban z Forum Krzyż mnie nie rozłączy.

Bardzo dobrze, że zarejestrował się Pan na FK i bierze aktywny udział w życiu forum. Jednak "poza forum też jest życie". Proszę się nie dziwić, że w tak specyficznym miejscu w sieci, część jego użytkowników dopinguje, próbuje mobilizować czy niekiedy przez ocierające się o chamstwo odzywki wjeżdżające na ambicję próbuje z internetowych "aktywistów" uczynić prawdziwych, realnych aktywistów, działaczy. Odwagi!
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: Torus w Maj 13, 2010, 12:12:00 pm
Ja tam lubię, gdy Msza sprawowana jest na nowym ołtarzu. Może to dziwne, ale uważam, że wierni lepiej widzą i uczestniczą.

Inną sprawą sa koscioły wielce zabytkowe: sw. Krzyż, św.Anna itp.

Czasami bardzo głębokie (zakonne) prezbiteria - denerwują mnie.

Takie mało Tradycyjne mam w tej kwestii poglądy :)
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: Eligiusz w Maj 13, 2010, 17:19:43 pm
Świetnie, że ma Pan tego świadomość. Hasło do zapamiętania na dzisiaj: jube/rood screen.
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: Antiquus_ordo w Maj 16, 2010, 13:30:16 pm


Czy w archidiecezji wrocławskiej wszystkie prośby wiernych zostały z miłością przyjęte? Nie pytam o Piasek tylko o mniejsze ośrodki  ( Oleśnica, Brzeg...). Czy ktoś, kto urodził się w Polsce powiatowej - Polsce "B" jest też "wiernym kategorii B" ? Chyba niestety tak.


Tak.
Na Sępolnie była taka grupa ale sie ludzie wykruszyli i przestano odprawiać. Poza tym np w Górze ślaskiej są celebracje bez przeszkód co jakis czas.

Poza tym nie wiadomo mi nic na temat blokowania, bo chyba sie takie inicjatywy zwyczajnie nie pojawiały.
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: Guldenmond w Maj 16, 2010, 15:56:59 pm
a więc oby wszędzie było tak jak u Was  ;D
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: porys w Maj 16, 2010, 22:49:27 pm
Poza tym np w Górze ślaskiej są celebracje bez przeszkód co jakis czas.
BT - czy można co jakiś czas dawać info kiedy Msza się odbywa? jeśli jest w miarę regularna - chciałbym ją na mapce NFL umieścić.
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: Nathanael w Maj 27, 2010, 11:47:21 am
http://www.summorum-pontificum.fr/article-en-pologne-aussi-il-y-a-une-demande-de-messe-traditionnelle-51147748.html (http://www.summorum-pontificum.fr/article-en-pologne-aussi-il-y-a-une-demande-de-messe-traditionnelle-51147748.html):

Cytuj
Comme moi certainement vous ne connaissez pas Piaseczno, une petite ville située à 25 km environ de Varsovie. Je me suis rendu deux fois en Pologne, dans la région de Torun où j’ai pu voir un catholicisme fervent et populaire, en même temps que des célébrations de messe assez peu traditionnelles. Mais je me suis à peine arrêté à Varsovie.

La Pologne connaît elle aussi un retour lent et prudent à la messe traditionnelle. Certains habitants de la commune de Piaseczno se rendent ainsi une fois par mois à la messe en forme extraordinaire célébrée en l’église de Jazgarzew (paroisse Saint Roch). Une fois par mois, c’est bien. Tous les dimanches, ce serait mieux ! Aussi, il y a deux semaines, ils ont adressé une demande aux autorités ecclésiastiques. Laquelle ?

Tout simplement que la messe soit célébrée le matin, chaque dimanche et fête. En effet, la messe mensuelle est célébrée actuellement à 15h30, ce qui ne facilite pas la vie de famille. En ne permettant pas une messe chaque dimanche, les autorités obligent les fidèles à se déplacer jusqu’à Varsovie pour pouvoir bénéficier de la forme extraordinaire. Ce qui favorise les plus « riches » et ceux qui sont en bonne santé au détriment des plus pauvres, des malades et des personnes âgées. De la même façon, il est impossible de développer une vraie communauté chrétienne avec une messe mensuelle en plein milieu de l’après-midi.

Une demande très légitime donc, d’autant plus que la démarche a commencé par un entretien avec le curé. Nos frères de Pologne ont besoin de soutien. Pensons aussi à eux dans nos prières. 

I tłumaczenie z google dające ogólny zarys tekstu:

Cytuj
Jak ja pewnie nie wiesz Piaseczno, niewielka miejscowość położona 25 km od Warszawy. Zrobiłem dwie wycieczki do Polska, region Torunia gdzie mógłbym zobaczyć silny i popularny katolicyzmu, wraz z uroczystości masy stosunkowo mało tradycyjne. Ale po prostu zatrzymał się w Warszawie.

Polska również doświadcza powolny i ostrożny powrót do tradycyjnej masy. Niektórzy mieszkańcy miasta Piaseczno i go raz w miesiącu podczas Mszy w nadzwyczajnej formie odprawiona w kościele Jazgarzew (parafii Świętego Rocha). Raz w miesiącu jest dobry. W każdą niedzielę, byłoby lepiej! Ponadto, dwa tygodnie temu, że zwróciła się do władz kościelnych. Co?

Po prostu, że jest odprawiana rano, w każdą niedzielę i święto. Rzeczywiście, miesięczne jest odprawiana o 15.30 teraz, co nie ułatwia życia rodzinnego. , Nie dopuszczając masy w każdą niedzielę, władze zmuszają wiernych do podróżowania do Warszawy, aby skorzystać z nadzwyczajnej formie. Sprzyja to "bogatych" i tych, którzy są zdrowi kosztem biednych, chorych i osób starszych. Podobnie, niemożliwe jest stworzenie prawdziwej wspólnoty chrześcijańskiej, z miesięczną Msza w środku po południu.

Bardzo uzasadniony wniosek, a następnie, zwłaszcza, że proces zaczął się od spotkania z księdzem. Nasi bracia w Polska potrzebują wsparcia. My również myślimy o nich w naszych modlitwach.

Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: rysio w Maj 27, 2010, 20:22:35 pm
(http://img717.imageshack.us/img717/789/rysunek1summorumpontifi.jpg) (http://img717.imageshack.us/i/rysunek1summorumpontifi.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

http://www.summorum-pontificum.fr/article-en-pologne-aussi-il-y-a-une-demande-de-messe-traditionnelle-51147748.html

Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: Nathanael w Maj 27, 2010, 23:25:46 pm
Przecież wyżej to samo podałem...
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: rysio w Czerwiec 11, 2010, 12:34:26 pm
Kolejne portale napisały o naszych staraniach, możemy się o tym dowiedzieć przeglądając na serwerze z jakiego linku wchodzą czytelnicy - internauci:

http://mszapiaseczno.blogspot.com/2010/06/kolejne-portale-katolickie-w-swiecie.html
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: ryszard1966 w Czerwiec 11, 2010, 13:01:06 pm
ciekawa informacja jest tam. Z powodu urlopu celebransa msza w 4 niedziele czerwca nie odbędzie się, a w całym dekanacie nie ma żadnego księdza, który by mógł go zastąpic.
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: rysio w Czerwiec 11, 2010, 13:50:49 pm
Cytuj
ciekawa informacja jest tam. Z powodu urlopu celebransa msza w 4 niedziele czerwca nie odbędzie się, a w całym dekanacie nie ma żadnego księdza, który by mógł go zastąpic.

 :) tak po prostu jest.  :)

Za wyjątkiem 2 księży emerytów nikt już nie uczył się w seminarium KRR. Owszem niektórzy księża "załapali się" jeszcze na ministranturę KRR. Ale gdy przyszli do seminariów to były już lata soborowo/posoborowe.
I tak już jest. Nie ma się co zżymać. Jesienią liście spadają. A wiosną rosną nowe.
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: mac w Czerwiec 11, 2010, 14:27:01 pm
nie ma żadnego księdza, który by mógł go zastąpić.
Podejrzewam na pewno by się znalazł, ale najpierw trzeba chcieć, a żaden na pewno nie chce, nawet
Za wyjątkiem 2 księży emerytów nikt już nie uczył się w seminarium KRR.
na pewno by nie chcieli.
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: rysio w Czerwiec 15, 2010, 22:25:13 pm
cytat A.O.
Cytuj
Na Sępolnie była taka grupa ale sie ludzie wykruszyli i przestano odprawiać. Poza tym np w Górze ślaskiej są celebracje bez przeszkód co jakis czas.

Poza tym nie wiadomo mi nic na temat blokowania, bo chyba sie takie inicjatywy zwyczajnie nie pojawiały.

Wy tam na Dolnym Śląsku to macie jak u Pana Boga za Piecem :)
Jest prośba ...i Msza jest  ;)
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: rysio w Czerwiec 16, 2010, 22:08:23 pm
Otrzymaliśmy odpowiedź na naszą prośbę o celebrację Mszy św w NFRR. Listy w obrębie W-wy i okolic idą naprawdę b. długo.
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: Guldenmond w Czerwiec 16, 2010, 22:18:32 pm
i jaka ta odpowiedz panie Rysiu?
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: rysio w Czerwiec 16, 2010, 22:46:30 pm
Nie będę opowiadał treści listu, bo to nie jest poważne.

List po prostu zostanie opublikowany na stronie internetowej www.mszapiaseczno.blogspot.com
Mamy taką zasadę, że niczego nie chowamy do szuflady. Ani nasza prośba, ani odpowiedź biskupa nie nosiła dopisku "ściśle tajne". Pozostała tylko kwestia skanowania i uzgodnienia czy nie powinniśmy zasłonić podanego w liście adresu prywatnego (korespondencyjnego) - ale to szczegół.

Myślę(?), że do Pt. wszystko zrobimy

Nie róbmy sensacji.
Taki list otrzymała każda polska grupa stała, która spełniła warunki tj.: zebrała wiernych, posiada ministrantów i ma kapłana.
Tylko jakoś nikt z brylujących na forum aktywistów nie był łaskaw opublikować tych listów i stawianych wymagań.  A przecież wszystkie te listy są takie same. W okolicach W-wy, Poznania i Płocka... Czyżby to troska o lukrowany obrazek rzeczywistości ?

Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: rysio w Czerwiec 17, 2010, 15:47:02 pm
Motu Proprio wg. Księdza Arcybiskupa Kazimierza Nycza

46 wiernych z rodzinami to za mało jak na wspólnotę dlatego kapłan zostanie przeniesiony[...] musicie poszukać sobie innego kościoła.

Dzisiaj relacja z rozmowy telefonicznej z Ks. dr Henrykiem Małeckim Moderatorem Kurii Metropolitalnej Warszawskiej.

Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: gnome w Czerwiec 17, 2010, 16:25:50 pm
Cytuj
46 wiernych z rodzinami to za mało jak na wspólnotę...
Gdyby nie szacunek do sutanny, powiedziałbym "bezczelny typ".

Nic, trzeba sprawę nagłaśniać a screeny jak na http://www.mszapiaseczno.blogspot.com/ wysyłać mailami do Xiędza Arcybiskupa Kazimierza Nycza.
Może dobrze by było również, gdyby kopie listów oraz sprawozdanie z rozmowy "zawisło" na KNO, to bardzo popularne (również albo zwłaszcza wśród duchownych) miejsce.
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: Guldenmond w Czerwiec 17, 2010, 21:03:03 pm
"46 wiernych z rodzinami to za mało jak na wspólnotę..."

"gdzie dway albo trzey zgromadzeni w Imię moie, tamem jest w pośrzodku ich" Mt 18, 20
otwartośc Kosciola i wsłuchiwanie się w Slowo Boże
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: gnome w Czerwiec 18, 2010, 09:39:10 am
Cytuj
46 wiernych z rodzinami to za mało jak na wspólnotę...
Założę się, że przy 5 kikonach nie byłoby problemu.

Swoją drogą, muszą się czuć bardzo zagrożeni skoro aż tak otwarcie przeciwstawiają się papieskim rozporządzeniom.
W końcu gdyby nie strach, to co miałoby ich powstrzymywać, niech sobie "kilu dziwaków robi msze po staremu"!
Bardzo się boją.
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: szkielet w Czerwiec 18, 2010, 09:41:41 am
Pewno, że się boją. Ale prędzej, czy później ludzie zrozumieją czym była "stara" Msza i będą wymagali od kapłanów "starej" Mszy i wtedy nic już tego nie zatrzyma...
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: Tyborek w Czerwiec 18, 2010, 09:44:56 am
powierzam Piaseczno Sercu Jezusowemu
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Czerwiec 18, 2010, 10:16:55 am
powierzam Piaseczno Sercu Jezusowemu

I to jest to! A do pomocy mamy świętych kapłanów, jak św.Jan Maria Vianney, św.Jan Bosko, św.o.Pjo czy nasz rodzimy święty Maksymilian Maria Kolbe.

Z rozmyślań z Bogiem dla świeckich za msza net  proszę poczytać czym jest to Serce, a tym Sercu i z Tym Sercem wszystko załatwiamy:

http://www.traditia.fora.pl/pan-jezus,18/nabozenstwo-do-nspj-srodek-zaradczy-na-wszelkie-zlo-i,2305.html


Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: Tyborek w Czerwiec 18, 2010, 10:37:56 am
pamiętajmy, walczymy o to bo naszą Miłością jest Jezus Chrystus. Nie walczymy o formę dla formy, lecz dla większej chwały Bożej!
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: Guldenmond w Czerwiec 18, 2010, 16:21:48 pm
ale zostawiając z boku odprawianie przez B16 krr to i tak jest strasznie smutne, ze biskupi mają gdzieś dokumenty papieskie... gdzie ten dialog? gdzie wyjście juz nie od ciemnego ludu, tylko do pełnoprawnych swieckich partnerów w rozmowie? o dobrze dusz nie wspomne...
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: rysio w Czerwiec 18, 2010, 17:08:07 pm
Zmogłem informatyczne problemy... można poczytać oryginał pisma.

ps

Nie mozna dać zakosztować ... i zabrać. Pomijając wszystko inne, to błąd dyplomatyczny i niekonsekwencja. Błąd dużego kalibru - można powiedzieć: case study dla studentów zarządzania. Jak można wykreować "owoc zakazany" a potem dziwić się, że dziewczęta i chłopcy chcą zakosztować  ;) Zwykle taka kreacja kosztuje miliony... a tu dostajemy gratis.

Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: Tyborek w Czerwiec 18, 2010, 17:16:48 pm
właśnie przeczytałem

zdjęcie pierwszego listu jest zbyt małe - nie da się nic odczytać
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: rysio w Czerwiec 18, 2010, 17:22:40 pm
@ zdjęcie : list kurii jest nieczytelny ?

Gdybyśmy dostali zgodę na coniedzielną celebrację, czego nie wykluczałem, miałem gotowy tytuł do posta na blogu.

"Masz ci babo placek" - dlaczego?  bo to wielkie wyzwanie.
 
Trzeba by naprawdę wiele dać z siebie by celebracja i oprawa była super. Bo jak by super nie była... to w srodowisku niezurbanizowanym - wiejskim, cięzko by było utrzrymać Mszę św. Taka "coniedzielność" - to by bylo prawdziwe przeciąganie pod kilem.

Prowadziłem rozmowy dot. występu znakomitego chóru gregoriańskiego (we wrzesniu) - na uroczyste odpalenie coniedzielnej celebracji. (Potem udzielano by nam wskazówek jak i co ze spiewem.)
Sprawa mogła być dogadana już teraz. Ale zwlekałem: jak umówię chór, a proboszczowi sie "odwidzi"? Bez zgody Biskupa Miejsca planowanie nie miało sensu. Tym bardziej że wymagania chóru były wysokie : pełny kosciół. Myśleliśmy nad zaproszeniem władz miasta i wszystkich ZSL-owców: posłów i radnych: Chłop potęga jest i basta! ;)
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: rysio w Czerwiec 18, 2010, 17:28:30 pm
Acha..
Pod zdjęciem jest przepisany cały tekst listu.
Zdjęcie jest niewyraźne, bo w tabekach są dane osobowe.
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: Tyborek w Czerwiec 18, 2010, 17:37:48 pm
ja podziwiam. Z moim proboszczem nie da się załatwiać takich spraw. Msza w rycie Klasycznym byłaby równie "brzydko" sprawowana co NOM. Poza tym nie mogę się zbytnio wychylać  ;)
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: rysio w Czerwiec 18, 2010, 17:41:18 pm
Cytuj
Z moim proboszczem nie da się załatwiać takich spraw.

co tam z proboszczem, u mnie nawet z Arcybiskupem...
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: Tyborek w Czerwiec 18, 2010, 17:45:12 pm
swojego czasu pisałem do Kurii ale donieśli mojemu księdzu dyrektorowi

ogólnie mówiąc "nie ma potrzeby"
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: rysio w Czerwiec 18, 2010, 20:51:21 pm
Cytuj
swojego czasu pisałem do Kurii ale donieśli mojemu księdzu dyrektorowi

To teksty jak z "Misia".
Pod rządami takich dyrektorów zejdziemy do podziemia.
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: Jarod w Czerwiec 18, 2010, 21:13:15 pm
Przeczytalem list z kurii.

Wedlug mnie gdyby odpowiadajacym na list byl czlowiek zyczliwy sprawie tradycji to moglby dosc podobnie odpowiedziec. Po prostu nie maja ksiezy, ktorzy sie by znali na starej Mszy.

Nie wiem czy lepiej byloby gdyby przymusili jakiegos ksiedza do tych celebracji. Moze znalezliby sie ochotnicy np. ks. Kadziński, ale czy dla ks. abpa przydzielenie akurat takich zadan ks. Lukaszowi jest priorytetem duszpasterskim? Nie!

Powiem wiecej, gdybym byl zyczliwym moderatorem w kurii i chcialbym, aby sprawa trafila do ED to tak wlasnie napisalbym ten list. Przeciez to idealnie podpada pod:

"Jeśli biskup z jakiegokolwiek powodu nie może zapewnić takiej celebracji, sprawa kierowana jest do Papieskiej Komisji „Ecclesia Dei”."

A co moze zrobic ED? Moze trzeba zasugerowac, aby zapytali przelozonych FSSP i IBP o dostepnych kaplanow.. Wszak wkrotce beda tam wswieceni nowi polscy ksieza...
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: rysio w Czerwiec 18, 2010, 21:44:08 pm
Panie Jarod,

Przecież kapłan jest. Tzn, był

Ks. dr. Moderator, z którym rozmawiałem przez telefon jest przemiłym człowiekiem. Odniosłem nawet wrażenie, że nie do końca zgadzał sie z tym co mówił
Zrobił wrazenie człowieka bardzo inteligentnego zażenowanego absurdalnością tego co mówił
Ale nikogo mi żal się nie zrobiło; emocje na bok.

Po prostu można odnieść wrażenie, że Ks. Arcybiskup nie chce Mszy św. w NFRR. I koniec. Więc nie ma co dzielić włosa na czworo. Jeżeli chcemy zrealizować wolę Ojca Świętego - musimy przyjąć metody działania, które przyniosą skutek. Ora et labora.

ps
Gdybym był nieżyczliwym Moderatorem - ukręciłbym łeb sprawie inteligentniej ; bez pozostawiania śladów na szyi 8)
czekam na propozycje etatu, emocje na bok 8)
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: Guldenmond w Czerwiec 18, 2010, 21:47:25 pm
no nawet jeśli pojdzie do Ecclesii, to co? tak, będą księża wyświęceni! yaaho!
i na 100% skierują ich do małego miasteczka, o którym nigdy wcześniej nie słyszeli gdzieś w Polsce...  

problem jest taki Panie Jarod, ze tam ksiądz był i już go nie ma.
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: Jarod w Czerwiec 18, 2010, 21:53:02 pm

Po prostu Ks. Arcybiskup nie chce Mszy św. w NFRR. I koniec. Jego człowiek to powiedział. Więc nie ma co dzielić włosa na czworo. Jeżeli chcemy zrealizować wolę Ojca Świętego - musimy przyjąć metody działania, które przyniosą skutek.

Gydby chcial to zrobilby to co radzi mu SP:

Art. 8. Biskup, który chce uczynić zadość takim prośbom wiernych świeckich, ale z różnych powodów nie jest w stanie tego uczynić może zwrócić się do Papieskiej Komisji „Ecclesia Dei”, która zapewni mu radę i pomoc.

Wedlug mnie trzeba pozbyc sie idealistycznych zludzen, ze biskupi beda chceli starej Mszy albo pomoga w tym komukolwiek. Jedyne co mozna wymagac od polskich biskupow to to, aby nie przeszkadzali w rozwoju gdy sobie sami tradsi wszystko zorganizuja bez pomocy kurii.

Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: Jarod w Czerwiec 18, 2010, 22:00:46 pm
no nawet jeśli pojdzie do Ecclesii, to co? tak, będą księża wyświęceni! yaaho!
i na 100% skierują ich do małego miasteczka, o którym nigdy wcześniej nie słyszeli gdzieś w Polsce...  
problem jest taki Panie Jarod, ze tam ksiądz był i już go nie ma.
Tak sie sklada, ze to miasteczko graniczy z najwiekszym miastem w Polsce. Jesli byl ksiadz to byl to ksiadz arcybiskupa. Tak jak pisalem wyzej - nie liczmy, ze cokolwiek uda sie zorganizowac przy pomocy zasobow bedacych pod >>bezposrednia<< kontrola kurii biskupiej.
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: rysio w Czerwiec 18, 2010, 22:03:50 pm
Cytuj
Jedyne co mozna wymagac od polskich biskupow to to, aby nie przeszkadzali

- odpada

Chyba, ze zmienią się warunki zewnętrzne: społ. polit. itp i poczują, że trzeba zmienić "opcję" :)

Przypomina mi sie opowiadanie jak to Jasienica spotyka po raz pierwszy po wojnie Kisiela w Krakowie. Ruskie na ulicach KBW PRL itp... Kisiel: - no i co teraz z nami będzie ? Jasienica: - trzeba przerzucić sie z opcji jagiellońskiej na piastowską.
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: Guldenmond w Czerwiec 18, 2010, 22:04:28 pm
a Czechy graniczą z Polską. i proszę sobie porównac frekwencję na mszach.

(tak, wiem, że to nie na temat  ;) )
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: rysio w Czerwiec 18, 2010, 22:06:05 pm
Cytuj
nie liczmy, ze cokolwiek uda sie zorganizowac przy pomocy zasobow bedacych pod >>bezposrednia<< kontrola kurii biskupiej.

Proponuje Pan zejście do podziemia ? Będziemy szmuglować x z Garncarskiej  ;)
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: Guldenmond w Czerwiec 18, 2010, 22:08:45 pm
odprawiajmy w tajemnicy, o świcie na cmentarzach! tak zrealizujemy soborowy powrót do źródeł  :D
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: Tyborek w Czerwiec 18, 2010, 22:14:58 pm
ale tak na serio, ja bym się bał mieszać w to lefebrystów, chociaż...

a) kuria się wnerwi i szlaban na MT
b) kuria się przestraszy i ksiądz się "cudownie" znajdzie
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: rysio w Czerwiec 18, 2010, 22:23:36 pm
Historia zna takie cudowne nawrócenia...
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: Tyborek w Czerwiec 18, 2010, 22:33:30 pm
Historia zna takie cudowne nawrócenia...

ja tam bym zbytnio nie liczył na takie cuda  ;D
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: gnome w Czerwiec 18, 2010, 22:53:24 pm
Cytuj
ale tak na serio, ja bym się bał mieszać w to lefebrystów, chociaż...
Z jednej strony macie i tak dużo, w wielu miejscach w Polsce nie ma nawet szansy na cotygodniową tridentinę.
Z drugiej strony, dzięki odległości do stolicy macie FSSPX "zaraz pod nosem", uważam że Bractwo nie odmówi 40 rodziną!

Jeśli są spełnione warunki, jeśli nawet xiądz był, to powiem szczerze "łaski nie robi" xiądz arcybiskup. Przepraszam za uproszczenie ale jak nie ma spowiedzi w jednym kościele to idę do innego, to jest ich OBOWIĄZEK i na ich sumienia cały ciężar.
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: Tyborek w Czerwiec 18, 2010, 22:58:27 pm
a ja mieszkam na terenie, gdzie nawet comiesięczna celebracja jest raczej nierealna
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: Jarod w Czerwiec 19, 2010, 07:39:23 am
Jeśli są spełnione warunki, jeśli nawet xiądz był, to powiem szczerze "łaski nie robi" xiądz arcybiskup.
czyli Pan uwaza, ze Msze dla tradsow maja miec zawsze najwyzszy priorytet dla biskupa? To nie jest mozliwe, aby bp przedkladal celebracje tridnetiny nad wszytskie inne obowiazki ksiezy w diecezji. Nie ma co stawiac takich oczekiwac a pozniej sie frustrowac. (inna sprawa jest, ze nie wierze, ze w AW brakuje ksiezy - powiedzialbym, ze sa pewne nadwyzki). Neoni tez nie zawsze dostaja ksiedza neonskiego do kazdej swojej wspolnoty.
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: Guldenmond w Czerwiec 19, 2010, 07:54:56 am
po prostu neo są spoko, a my nie  ;D

ale przeciez akurat tego ksiedza mogl zostawic... co?
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: gnome w Czerwiec 19, 2010, 11:05:01 am
Tak się zastanawiam, czy te 3 lata SP, nie stanowią legitymizacji FSSPX.
Jedni twierdzili, że SP jest sposobem JŚw. BXVI na stopniowy powrót do tradycji, inny, że jest to kolejne podejście do osłabienia Bractwa.

Po 3 latach możemy już wyciągnąć pewne wnioski i raczej nie są one korzystne dla środowisk tradycji.
SP stało się więc dowodem na to, że nieposłuszeństwo ze strony FSSPX było niezbędne, że biskupi i cała struktura jest generalnie wroga wobec tradycji i obserwując te zmagania o mszę można powiedzieć śmiało, gdyby nie Bractwo dzisiaj środowisko tradycji by nie istniało.

Co może zrobić wierny kiedy (jak w Piasecznie) prosi o posługę i zostaje mu odmówione? Ma prawo - uważam - skierować się tam, gdzie posługi mu nie odmówią.

Generalnie więc, reakcję biskupów na postanowienia SP są wielkim argumentem za FSSPX.
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: mac w Czerwiec 19, 2010, 15:27:20 pm
A ja nie rozumiem kwestii księdzem.
Przecież jest na miejscu ksiądz "umiejący" a piszą że brak takowego, a fakt przeniesienia tego księdza to z czego wynika? Czyżby to była zemsta za ośmielenie się napisania listu z prośbą? Gdy kto ktokolwiek ośmieli się zwrócić do kurii o Nalazek mu prawo jak psu buda to kuria zbierze mu nawet to co już ma. I wtedy kurie trzeba będzie prosić nie o więcej, tylko o to żeby nie zabierał to co już mamy.
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: ryszard1966 w Czerwiec 19, 2010, 16:43:54 pm
Może to wikary odprawiał i go przenieśli do innej parafii, taki sam los spotkał x. Łukasza Kadzińskiego z Łomianek i teraz w Łomiankach nie ma KRR. Taki to los wikarych.
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: mac w Czerwiec 19, 2010, 19:34:42 pm
Może to wikary odprawiał i go przenieśli do innej parafii, taki sam los spotkał x. Łukasza Kadzińskiego z Łomianek i teraz w Łomiankach nie ma KRR. Taki to los wikarych.
Ale Łomianki to zupełnie inna sprawa, tam nie pisali litu do kurii.
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: ryszard1966 w Czerwiec 19, 2010, 20:28:43 pm
Tak czy inaczej Łomianki zostały bez KRR.
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: rysio w Czerwiec 28, 2010, 11:12:53 am
Cytuj
Ale Łomianki to zupełnie inna sprawa, tam nie pisali litu do kurii.

Piszesz - źle, nie piszesz - jeszcze gorzej.:-)

proszę poczytać komentarze włoskich internautów...

http://blog.messainlatino.it/2010/06/tutto-il-mondo-e-paese.html
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Październik 16, 2010, 11:22:51 am
Weszłam dziś na stronę  Wiernych Tradycji Łacińskiej z Piaseczna, poprostu  zobaczyć co tam nowego słychać i bardzo ciekawy tekst jest tam  zamieszczony; "ROMA LOCUTA EST" Polecam - jak najbardziej należy przeczytać.

http://mszapiaseczno.blogspot.com/2010/10/roma-locuta-est.html

http://www.bibula.com/?p=27456
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Październik 16, 2010, 11:46:59 am
A co to za głupoty?

http://www.bibula.com/?p=26982

Nawet w jednym tylko zdaniu autorzy potrafili dać 2 błędy rzeczowe... nie znając sprawy dokładnie.

Dzisiaj wieczorem opublikujemy relację z podjętych kroków, tak aby nie było tego typu artykułów.

Jakie głupoty? Ja zalinkowałam tekst ten:  http://www.bibula.com/?p=27456  Jest to zamieszczony tekst za stroną  podaną j.w.  proszę czytać. A co złego pan widzi w tym samym artykule ? Bo ja z kolei nic złego nie widzę, jest opisana konkretna sytuacja pewnej diecezji we Włoszech, zresztą ... co ja mam tu  relacjonować, można przeczytać i się odnieść do tego.

Teraz zauważyłam że podał pan inny link jak mój. Proszę podać relację z podjętych kroków, skoro to co pisze jest nieprawdą.
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: kamilek w Październik 16, 2010, 11:50:58 am
.
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Październik 16, 2010, 11:54:20 am
Pani Mamo proszę raz jeszcze kliknąć w link. O a tutaj kolejny http://mszapiaseczno.blogspot.com/2010/10/wilanow-vs-watykan.html

Zrobiłam edit i dopisałam: "Teraz zauważyłam że podał pan inny link jak mój. Proszę podać relację z podjętych kroków, skoro to co pisze jest nieprawdą."
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: porys w Październik 16, 2010, 12:02:10 pm
Pani Mamo proszę raz jeszcze kliknąć w link. O a tutaj kolejny http://mszapiaseczno.blogspot.com/2010/10/wilanow-vs-watykan.html

Zrobiłam edit i dopisałam: "Teraz zauważyłam że podał pan inny link jak mój. Proszę podać relację z podjętych kroków, skoro to co pisze jest nieprawdą."
Myślę, że niektórych działań nie można opisywać na publicznym forum.
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Październik 16, 2010, 12:09:03 pm
Nie wiem co pan ma na myśli, że napisał pan: "niektórych działań nie można opisywać na publicznym forum. " Podałam link z Bibuły i ze strony drugiej jw. gdzie jest opisana sytuacja pewnej diecezji we Włoszech, którzy borykają się z problemami powrotu Mszy trydenckiej i co w tym złego? A to że pan "kamilek" coś tam zalinkował, to się dopiero dowiedziałam, to teraz niech pan kamilek wyjaśni.
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: kamilek w Październik 16, 2010, 12:22:57 pm
.
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: ryszard1966 w Październik 16, 2010, 12:26:18 pm
największym problemem z mszami trydenckimi w Polsce jest brak zainteresowania ze strony wiernych. A już sama informacja, że msze są po łacinie, wywołuje śmiech, obojętność. Pan Kamilek pisał kiedyś o wielkiej obojętności parafian w Wilanowie, gdy zbierał tam podpisy pod petycją o mszę trydencką. Wpojono po prostu ludziom w Polsce, że na mszy muszą wszystko widzieć i rozumieć.
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: porys w Październik 16, 2010, 12:27:14 pm
Prosiłbym nie psuć roboty prowadzonej przez innych :)
Pani Mamo - o to mi chodziło.
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: rysio w Październik 16, 2010, 12:43:56 pm
http://mszapiaseczno.blogspot.com/2010/10/roma-locuta-est.html

Cytuj
W wyniku interwencji kurii diecezjalnej Fermo (Włochy, Arcybiskup Luigi Conti) wstrzymano celebrację Mszy św. sprawowanej wg. Mszału św. Piusa V w miejscowości Potenza Picena. Jednocześnie zadbano o to, by po takich interwencjach nie pozostawiać śladów. Biskup zarządził, by „nigdzie nic nie pisać, ani nie odpisywać na ewentualne prośby”. Czy wierni i proboszczowie pracujący w dorzeczu Warty odczuwają deja vu czytając te słowa ?

Chodzi o diecezję Fermo we WŁOSZECH.

Wszystkie podobieństwa do sytuacji w Polsce są przypadkowe.

reszta postu nieaktualna
rysio
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: kamilek w Październik 16, 2010, 12:45:44 pm
.
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: rysio w Październik 16, 2010, 12:52:25 pm
Prowadzi Pan sprawę publiczną.
Napisał Pan do biskupa? Prawda? - dobrze. Trzeba o tym powiedzieć.
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: rysio w Październik 16, 2010, 12:59:37 pm
A tak w ogóle to Pana b. lubię i cenię. Gdyby nie Pan, nie było by o czym tu pisać.
Oby było więcej takich ludzi jak Pan.
To, ze sie różnimy... no to się różnimy :D
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: kamilek w Październik 16, 2010, 13:06:10 pm
.
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: rysio w Październik 16, 2010, 13:19:10 pm
Cytuj
A jeśli zatrzyma się sprawa pomyślnie na biskupie to po co pisać do Ecclesia Dei?

To Msza w Wilanowie będzie najpiękniejszą Mszą św. w całej diecezji - bo kościół jest boski! A lokalizacja też boska i rozwojowa

Ale wiemy, ze to proboszcz powinien decydować z wiernymi - wg. MP SP.
Jeżeli proboszcz mówi "nie" - to trzeba zrobić to co Pan zrobił - napisac do biskupa.
Tyle, ze nasz Arcybiskup odmawia i przemieszcza odprawiajacych KRR kapłanów; jest parafia w której to bp. chce zrobić KRR ale poddaje się gdy proboszcz nie wyraża na to zgody.
Jeżeli biskup "zmusi" proboszcza z Wilanowa, to Msza będzie. Tylko ja o takim wypadku nie słyszałem. Poza tym list od ks. Małeckiego wyjaśnia, ze kapłanów w A-diecezji brak.
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: rysio w Październik 16, 2010, 13:27:14 pm
Poza tym protestuję przeciw traktowaniu naszych biskupów Ordynariuszy jak kretynów.

Cz Pan myśli, że jak będzie słał listy "po cichu" i "bez rozgłosu" z bagatela - 70-oma podpisami, to biskup przez roztargnienie albo nieuwagę podpisze zgodę na coniedzielną celebrację KRR?

Ordynariusz NIE JEST kretynem i wie co robi. Ma swoje zdanie i przemyślenia. On już podjął decyzję co do przyszłości i rozwoju KRR w diecezji. Być może konsultował ja ze swoimi partnerami w innych diecezjach.

I niech Pan nie myśli, ze Arcybiskup nie wie jakie mamy poglądy, tylko dlatego, że napiszemy sobie na priva ;D
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Październik 16, 2010, 13:29:47 pm
Prosiłbym nie psuć roboty prowadzonej przez innych :)
Pani Mamo - o to mi chodziło.

Panie porys, niech mnie pan nie rozśmiesza, nikomu nic nie psuję, artykuł przeczytał pan? z tej diecezji włoskiej? fajny. A to że pan "kamilek" coś tu wywlókł i zaczął to jego sprawa. A swoją drogą, jak tu czytam, to niech mnie pan uświadomi, od kiedy znów obowiązuje zwracanie się do biskupa o Mszę trydencką? Co to dalej indult? Mnie OSOBIŚCIE! mój biskup w rozmowie, że chcielibyśmy żeby ta Msza była w naszej parafii, to wie pan co odpowiedział? A to: "ja do tego nic nie mam teraz, proszę z tym do swojego ks. proboszcza."
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: kamilek w Październik 16, 2010, 13:45:50 pm
.
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Październik 16, 2010, 13:51:43 pm
Panie kamilku, to w takim razie mój ks. bp. inaczej rozumiał MP SP w czasie naszej rozmowy. I powtarzam to już nie INDULT! i to jest zadanie ks. wprowadzać tę mszą, wiernych pouczać, etc .... 
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: kamilek w Październik 16, 2010, 14:03:22 pm
.
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: rysio w Październik 16, 2010, 14:09:59 pm
@mama
Zgoda! Od czasu MP SP to nie bp. jest stroną, tylko proboszcz i wierni. A to, ze sobie tak napisali... to maja kłopot. Dlaczego ja mam się czuć źle ?! Jeżeli będziemy mówić o naszych sprawach w zawoalowany sposób, to przez ten semantyczny zabieg przypiszemy sobie poczucie winy. A czy my piszemy tutaj o czymś złym i wstydliwym? Niech się wstydzi ten kto jest nieposłuszny Ojcu Świętemu.

Poza tym, starajac sie o Msze w Pcimiu, chcąc nie chcąc, wkładamy ręce pomiędzy wielkie kamienie młyńskie historii (tak patetycznie wyszło).
I dlatego cichy szept Kanonu, przy bocznym ołtarzu wiejskiego kościółka, spotyka się z głośnym NIE lokalnego "barona".


Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: Baltazar w Październik 16, 2010, 18:32:12 pm
@mama
Zgoda! Od czasu MP SP to nie bp. jest stroną, tylko proboszcz i wierni. A to, ze sobie tak napisali... to maja kłopot.

Znam to z autopsji. Jak się nie uda zbierać listę podpisów z naszej parafii, to inicjatorzy muszą uzbierać listę osób z różnej parafii. Das Leben ist brutal.
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: rysio w Październik 06, 2011, 10:48:33 am
Pytanie do czytających fk z Piaseczna i okolic:

Jaka godzina jest lepsza na coniedzielną Mszę św.?

9:30 czy 10:00
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: Teresa w Październik 06, 2011, 12:10:44 pm
Myślę, że 9.45 będzie idealna  ;D

Proszę wybaczyć, ale nie mogłam się powstrzymać.
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: Michał Barcikowski w Październik 06, 2011, 12:18:29 pm
Bez żadnej złośliwości stwierdzę, że 10 lepsza. Tak dla rodzin z dziećmi (więcej czasu na ogarnięcie potomstwa) jak i dla wielkomiejskich singli (więcej snu :) 
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: porys w Październik 06, 2011, 13:52:39 pm
Jak rozumiem - jest jakiś przełom w sprawie Mszy w Piasecznie?
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: rysio w Październik 11, 2011, 10:35:34 am

wykasowałem, rysio
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: Jarod w Październik 11, 2011, 11:50:59 am
Msza była.
Kuria natychmiast wysłała do Piaseczna z misją ks.Redemptorystę zaopatrzonego w "glejt".
Może ktoś związany z Karolkową podpowie jak się ów Redemptorysta nazywa ?
(odkładając sarkazm na bok) Czy już Pan rozmawiał z O.K. w tej sprawie?
O. Krzysztof może nie mieć możliwości odprawiać drugiej Mszy w niedzielę (choć kto wie... kiedyś jeździł do Łodzi), ale O. K. zna księży, którzy mogą mieć taką możliwość. Zdaje się, że jeden diakon z tradycyjnego instytutu (pochodzący zresztą z Warszawy) będzie niedługo wyświęcony na księdza. Może o. K. właśnie szuka dobrego pretekstu, aby zbudować uzasadnienie dla posady wikariusza  w swoim duszpasterstwie.... Może odprawianie Mszy w Piasecznie jest takim dobrym pretekstem... (just brainstorming...)
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: rysio w Październik 11, 2011, 12:00:52 pm
Tak to jest gdy piszemy a nie rozmawiamy - sarkazmu nie ma. Ja nie mam pojęcia kto to jest/był. Podejrzewam nawet, że raczej ktoś młody, z młodszego pokolenia. Chętnie bym poznał.

W tym konkretnym przypadku mamy aż 3 strony i dlatego sprawa jest może nie bardziej zawiła, ale inna. Dlatego do pewnego stopnia wierni z Piaseczna są jedynie zainteresowanymi - obserwatorami.
Jak będziemy umocowani prawnie to w ukłonach i podskokach będę pielgrzymował do Kurii czy na Karolkową.

Też bym sobie życzył by wszystko było normalnie...
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: szija w Październik 11, 2011, 21:40:29 pm
Ciekawe... I co z tym glejtem zrobił?
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: rysio w Październik 14, 2011, 11:26:19 am
Nie będziemy ukrywać, że starania o Mszę, spór, wyniszcza i jest szkodliwy dla wszystkich. Myślę że czas leczy rany i urazy. Tego Kurii i sobie życzymy.
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: rysio w Październik 14, 2011, 12:30:16 pm
Zebranie.

www.mszapiaseczno.blogspot.com
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Listopad 09, 2011, 13:44:53 pm
Zebranie.

www.mszapiaseczno.blogspot.com


I co po tym zebraniu słychać panie "rysio"?  Strona w przebudowie nadal? No pięknie pan przebudował i można postawić takie samo  pytanie jak kiedyś tu:

Dlaczego z KNO zniknęły wszystkie wpisy ....
http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,6006.0.html

... to teraz można napisać:
"Dlaczego ze strony mszapiaseczno zniknęło bardzo dużo wpisów? ..."

ROMA LOCUTA EST
(...)
http://mszapiaseczno.blogspot.com/2010/10/roma-locuta-est.html
(akurat to jest tu: http://www.bibula.com/?p=27456

Co słychać w Środowisku Wiernych Tradycji Łacińskiej z Piaseczna i okolic?

Pod koniec lipca, wierni zachęceni listem apostolskim Benedykta XVI Motu Proprio Summorum Pontificum złożyli prośbę o celebrację Mszy św. w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego. Pod prośbą podpisało się ponad 70 wiernych. Po miesiącu usłyszeli, że Mszy św. nie będzie.
(...)
http://mszapiaseczno.blogspot.com/2010/10/wilanow-vs-watykan.html

Realizzazione pratica del Motu Proprio a Varsavia
(...)
http://mszapiaseczno.blogspot.com/2010/12/realizzazione-pratica-del-motu-proprio.html

Kuria Płocka vs Watykan
(...)
http://mszapiaseczno.blogspot.com/2011/08/kuria-pocka-vs-watykan.html

Pożegnanie Ks. Grzegorza w Płońsku
(...)
http://mszapiaseczno.blogspot.com/2011/08/pozegnanie-ks-grzegorza-w-ponsku.html

Może wystarczy! Wykonał pan kolosalną pracę, tylko ... panie "rysio" gdzie ta praca teraz jest? Szkoda że jej nie ma, dochodzą nowi i nic nie mogą przeczytać z historii walki, no ... ale jakaś poprawność obowiązuje. Kiedyś postawił pan takie pytanie; "kiedy autor ma prawo zniszczyć swoje dzieło?" - zapewne odpowiedź pan zna, ja też znam, ale ....  :-X  No teraz to może pan już tylko o sztuce dyskutować.  ::)

Pytanie do czytających fk z Piaseczna i okolic:

Jaka godzina jest lepsza na coniedzielną Mszę św.?

9:30 czy 10:00[/size]

To o której godzinie jest ta msza? Pan Barcikowski podpowiadał 10, a ostatecznie jak jest?
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: rysio w Listopad 10, 2011, 01:33:15 am
Cytuj
I co po tym zebraniu słychać panie "rysio"?  Strona w przebudowie nadal? No pięknie pan przebudował i można postawić takie samo  pytanie jak kiedyś tu:

Wszystkie artykuły są.
Może zrobimy 2-go bloga dot. strony techniczno- organizacjyjnej - przygotowania do Mszy św.
Ale tytuł "mszapiaseczno" jest już "historyczny". Dlatego artykuły chciałem wyeksportować na nowy adres. Tylko, że linki przestaną działać. Teraz myślę, że artykuły przerzucimy na nową zakładkę, tylko nie wiem jak to zrobić a i czasu nie mam.

Cytuj
To o której godzinie jest ta msza? Pan Barcikowski podpowiadał 10, a ostatecznie jak jest?

Wszystko zostanie opisane, jak będzie wiadomo co i jak. Teraz mamy cykl spotkań w terenie z wiernymi. Powiem tylko tyle, że organizacyjnie jest to wykonalne ale trudne. Pora roku nie sprzyja (niska temperatura).
Godzina celebracji to jedno, udrożnienie przewodu kominowego-dymowego przed opadami śniegu, schola, węgiel - oto są wyzwania, realne nie internetowo-wirtualne. Spokojnie wszystko przemyślimy.

Celem aktywności jest i była organizacja Mszy św. - nic więcej.
Naszym celem nie jest budowanie mediów elektronicznych. Nie potrafimy tego robić, nie kręci nas to.
Naszym celem nie jest i nie było "przeciąganie liny" - czytaj przeciąganie wiernych. Na "celowniku" mamy niewierzących lub takich co do kościoła chodzą od wielkiego dzwonu - (byli na swoim chrzcie i będą na pogrzebie).

Proszę spojrzeć na licznik odwiedzających i porównać z licznikiem bloga Pana Krusejdera. Jakości wpisów też nie ma co porównywać.


Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: rysio w Grudzień 06, 2011, 14:10:46 pm
Poniżej link do kalendarium Mszy św. w Piasecznie i ostatniej odpowiedzi Kurii Metropolitalnej Warszawskiej wysłanej już 2 miesiące temu do Grupy Stałej w Piasecznie.

same dobre wiadomości.

www.mszapiaseczno.blogspot.com
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: porys w Grudzień 06, 2011, 20:28:01 pm
To kiedy zaczynacie (ponownie)?
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: Morro w Grudzień 07, 2011, 12:05:50 pm
Moje gratulacje. Z listu wynika, że Kuria  odpuszcza dalsze kombinacje i wszytko zostawia w gestii o. Krzysztofa.
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: mac w Grudzień 07, 2011, 16:57:24 pm
Czyli cały problem spada na barki o. Krzysztofa, a kuria jest "czysta" ponieważ problem został rozwiązany.
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: szija w Grudzień 07, 2011, 17:34:44 pm
Czyli cały problem spada na barki o. Krzysztofa, a kuria jest "czysta" ponieważ problem został rozwiązany.
Bardzo jest ciekawe co właściwie może zrobić o. Krzysztof jako opiekun Duszpasterstwa. Bo przecież sam jeden nie jest w stanie jeździć po całej diecezji...
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: rysio w Grudzień 07, 2011, 18:46:43 pm
Witam,

1. Duszpasterstwa Diecezjalne Tradycji Łacińskiej, to instytucje. Posiadają statuty i b. znanych świeckich ojców założycieli. Najważniejsze jest to, że są to duszpasterstwa Diecezji powołane przez Ordynariuszy, a nie jakieś parafialno-dekanalne inicjatywy. Więc, uszy do góry!

2. Na Pani/Pana pytania odpowiedzą internauci, forowicze, ludzie publiczni, świeccy ojcowie założyciele, bardzo zaangażowani w duszpasterstwa. Proszę do nich napisać na priv lub lepiej na mail. Proszę się nie obawiać - odpisują, naprawdę.
Ja im wierzę. Są to ludzie dużego formatu; wykształceni, z dorobkiem, ustosunkowani, liczą się z nimi. Dobrze, że z nami są.
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: Jarod w Grudzień 08, 2011, 20:59:18 pm
Czyli cały problem spada na barki o. Krzysztofa, a kuria jest "czysta" ponieważ problem został rozwiązany.
Jaki problem?
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: jwk w Grudzień 08, 2011, 21:40:27 pm
Czyli cały problem spada na barki o. Krzysztofa, a kuria jest "czysta" ponieważ problem został rozwiązany.
Jaki problem?

Bo przecież sam jeden nie jest w stanie jeździć po całej diecezji...
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: adaltare w Grudzień 08, 2011, 22:31:08 pm
To zależy czy zada sobie trud zgromadzenia kapłanów zainteresowanych liturgią w KRR.
 Wszystkie diecezje maja takich "dziwaków" w końcu nastanie czas konsolidacji.
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: rysio w Grudzień 09, 2011, 19:19:01 pm
Cytuj
w końcu nastanie czas konsolidacji
Oczywiście, że tak Panie adaltare.
Powstanie Ogólnopolskie Centralne Zjednoczenie Duszpasterstw Tradycji Ludu Pracującego Miast i Wsi z siedzibą w Lubartowie, zatrudniające 1/2 kapłana (na cały etat) Czytałem o tym w ostatniej Niedzieli.
(w skrócie: OCZDTLPM i W)
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: adaltare w Grudzień 09, 2011, 20:26:38 pm
Cytuj
w końcu nastanie czas konsolidacji
Oczywiście, że tak Panie adaltare.
Powstanie Ogólnopolskie Centralne Zjednoczenie Duszpasterstw Tradycji Ludu Pracującego Miast i Wsi z siedzibą w Lubartowie, zatrudniające 1/2 kapłana (na cały etat) Czytałem o tym w ostatniej Niedzieli.
(w skrócie: OCZDTLPM i W)

Jeśli ma to być ironia, to jest ona całkowicie nietrafiona.

Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: rysio w Grudzień 09, 2011, 22:42:18 pm
Cytuj
Jeśli ma to być ironia, to jest ona całkowicie nietrafiona.

Ma Pan rację.
Ironia, która ma szansę na rychłe urzeczywistnienie, to kiepska ironia.
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: Jarod w Grudzień 09, 2011, 22:54:20 pm
Cytuj
Jeśli ma to być ironia, to jest ona całkowicie nietrafiona.

Ma Pan rację.
Ironia, która ma szansę na rychłe urzeczywistnienie, to kiepska ironia.
Rozumiem, że woli Pan chodzić na Msze trydenckie odprawiane przez wikariusza-neona, któremu proboszcz kazał odprawiać, niż na Msze odprawiane przez księży prowadzących te diecezjalne duszpasterstwa.
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: adaltare w Grudzień 09, 2011, 23:00:21 pm
Cytuj
Jeśli ma to być ironia, to jest ona całkowicie nietrafiona.

Ma Pan rację.
Ironia, która ma szansę na rychłe urzeczywistnienie, to kiepska ironia.
Zapytam prosto. O co panu chodzi?
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: ryszard1966 w Grudzień 10, 2011, 11:43:26 am
Nie wyobrażam sobie by na dłuższą metą duszpasterstwo tradycji w Warszawie opierało się tylko na o. Krzysztofie. W dodatku wydaje się ze kompetencje o. Krzysztofa nie  sięgają prawobrzeżnej Warszawy. No chyba, że arcybiskup Hoser stawia na wyłączną posługę FSSPX w tej części Warszawy :)
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: Jarod w Grudzień 10, 2011, 14:01:55 pm
Nie wyobrażam sobie by na dłuższą metą duszpasterstwo tradycji w Warszawie opierało się tylko na o. Krzysztofie.
Ja tez sobie nie wyobrazam. Mysle jednak, ze odprawianie 2 nadzwyczajnych Mszy w niedziele nie jest jeszcze nadzwyczajnym obciazeniem jednego duszpasterza. Mam jednak nadzieje, ze juz wkrotce o. Krzysztof dokoptuje sobie wikariuszy do swojego duszpasterstwa gdyz widac, ze kuria AW oczekuje, aby rozciagnal swoja dzialalnosc poza ulice Karolkowa.

Jesli stabilna grupa jest miedzyparafialna - tak jak w Piasecznie - to powinna posiadac jakiegos swojego duszpasterza. W przeciwnym wypadku bedzie dzialal jakis dziwny zachodni model gdzie wierni wynajmuja sobie roznych ksiezy, aby swiadczyli im usługę odprawiania Mszy. Jesli jest odpowiedzialny duszpasterz dla miedzyparafialnej grupy to mamy de facto diecezjalne duszpasterstwo.

Blogoslawienstwem dla stabilnej grupy jest sytuacja, gdy biskup przydziela im duszpasterza, dla ktorego odprawianie Mszy trydenckiej i duszpasterstwo wsrod tradsow nie jest niczym nowym. Gdybym mieszkal w Piasecznie wolalbym, aby to o.K. zajal sie tym duszpasterzowaniem niz jakis lokalny ksiadz "z lapanki".Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: rysio w Grudzień 10, 2011, 14:59:17 pm
@ Jarod

Przyjmując do wiadomosci rózne Państwa wizje i marzenia, pragnę zwrócić uwage na to jak Benedykt XVI widzi Stary Ryt w naszym zyciu. MP SP.

Mamy prawo mieć Tridentinę w lokalnych kosciołach. Tridentine odprawiana przez zwykłych księży a nie "spec naznaczenia". To jest chyba prawo każdego księdza i wiernego.

No ale jeżeli jest Duszp. i Orynariusz w ten sposób każdemu proszącemu chce zapewnić posługę.... Od Grójca po Łomianki ...ok. popatrzymy, zobaczymy.
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: Jarod w Grudzień 10, 2011, 16:47:46 pm
@Rysio

Benedykt XVI zdaje sobie sprawę, że nie da się od razu w każdej parafii wprowadzić starą Mszę. Dlatego napisał w MP SP:

Art. 5. § 1. W parafiach, w których jest stale obecna grupa wiernych przywiązanych do wcześniejszych tradycji liturgicznych itd.

a później:

Art. 10. Wolno ordynariuszowi, jeśli uzna to za stosowne, erygować parafię personalną dla celebracji według starej formy rytu rzymskiego zgodnie z kan. 518 lub mianować rektora albo kapelana zgodnie z przepisami prawa.

Czyli MP SP podaje dwa sposoby zapewnienia Mszy trydenckiej. Pierwszy dotyczy sytuacji gdy w danej parafii już jest stabilna grupa a art. 10 sugeruje sposoby zaradzenia sytuacji na poziomie diecezji.

Myślę, że nikt nie ma prawa krytykować biskupa jeśli wybiera taką a nie inną strategię zagwarantowania wiernym Mszy trydenckiej - zwłaszcza w sytuacji gdy prawie nie ma w Polsce parafii ze stabilną grupą. Tak długo jak wierni mogą w przeciągu około pół godziny  (nie wiem jaka jest rozsądna granica) dojechać do kościoła z Mszą trydencką, dla wiernego nie powinno być rożnicy czy to Msza parafialna czy w ramach jakiegoś rektoratu czy duszpasterstwa. Jeśli uznajemy władzę biskupa to musimy dawać mu prawo do podejmowania takich decyzji organizacyjnych.  Nie wiem co Pan rozumie przez prawo do "Tridentiny w lokalnych kościołach". Uważa Pan, że jeśli w danej parafii znajdzie się jedna osoba prosząca o Mszę to biskup powinien kazać proboszczowi tę Mszę odprawiać i do tego w każdą niedzielę i w porannych godzinach? 

Inną natomiast zupełnie sprawą jest inicjowanie Mszy trydenckich przez samych księży w parafiach. To zupełnie niezależna sprawa od zapewnienia Mszy wiernym, którzy o to proszą. Jeśli ksiądz proboszcz chce w ramach swojego duszpasterstwa parafialnego wprowadzać tridentinę to tylko trzeba mu pomagać i wspierać. Nie mam jednak pomysłów co wierni mogą zrobić jeśli biskup uparł się wytępić takich księży. Niestety w SP i UE nic nie ma o prawie księży do inicjowania Mszy trydenckich z ludem w parafiach. ED napisała o tym tylko do duszpasterstwa rzeszowskiego.
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: rysio w Grudzień 10, 2011, 22:23:36 pm
Cytuj
Myślę, że nikt nie ma prawa krytykować biskupa jeśli wybiera taką a nie inną strategię zagwarantowania wiernym Mszy trydenckiej

Zazwyczaj biskup wybiera strategię odizolowania wiernych od Mszy sw. Więc krytyka jest uprawniona a nawet wskazana. Zejdźmy na ziemię z tymi rozważaniami. Tyle lat po MP SP i Pan wmawia sobie, ze bp. coś chce dać wiernym? Wolne zarty.

Cytuj
Uważa Pan, że jeśli w danej parafii znajdzie się jedna osoba prosząca o Mszę to biskup powinien kazać proboszczowi tę Mszę odprawiać i do tego w każdą niedzielę i w porannych godzinach? 

W erystyce takie chwyty nazywamy sprowadzeniem krytyki ad absurdum.
Czy ktoś widział grupę 1 osobową? Wg. słownika Grupa to 3 + Jak przeszuka Pan internet, to znajdzie Pan grupę 70 osobową, której proboszcz a później Ordynariusz arogancko odmawia bezczelnie grając na nosie Benedyktowi XVI.

Cytuj
Inną natomiast zupełnie sprawą jest inicjowanie Mszy trydenckich przez samych księży w parafiach. To zupełnie niezależna sprawa od zapewnienia Mszy wiernym, którzy o to proszą.
I znowu mijamy się z prawdą.
W MP wierni mają prosić najpierw Proboszcza. MP SP umacnia parafie. To, że posoborowy biskup strugający "otwartego na laikat" w mediach, terroryzuje proboszczów pasąc ich żelaznym kijem i nasyłając w razie konieczności swoich "cyngli", to inna sprawa. Większość proboszczów, nawet tych, którzy nie sa fanami KRR, uznałaby Tradsów za kolejną "grupkę modlitewną" i dałaby im święty spokój w parafii. Ale z szefem nie ma żartów, kariera wisi na włosku.
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: Jarod w Grudzień 10, 2011, 23:30:15 pm
Cytuj
Myślę, że nikt nie ma prawa krytykować biskupa jeśli wybiera taką a nie inną strategię zagwarantowania wiernym Mszy trydenckiej

Zazwyczaj biskup wybiera strategię odizolowania wiernych od Mszy sw. Więc krytyka jest uprawniona a nawet wskazana. Zejdźmy na ziemię z tymi rozważaniami. Tyle lat po MP SP i Pan wmawia sobie, ze bp. coś chce dać wiernym? Wolne zarty.
 
Nie dyskutuje czy chce czy nie chce, czy jest zmuszany przez Rzym czy nie. Jeśli w Piasecznie ostatecznie zagwarantował wiernym dostęp do Mszy (a przynajmniej na to się zanosi) to według mnie ironizowanie na temat tego, że jest to realizowane przez duszpasterstwo diecezjalne jest zupełnie nie na miejscu. Nadal nie rozumiem Pana pogardy wobec takich duszpasterstw i snucia jakichś marzeń i nadziei o Mszach odprawianych przez lokalnych księży w lokalnych kościołach. 

Cytuj
Cytuj
Uważa Pan, że jeśli w danej parafii znajdzie się jedna osoba prosząca o Mszę to biskup powinien kazać proboszczowi tę Mszę odprawiać i do tego w każdą niedzielę i w porannych godzinach? 

W erystyce takie chwyty nazywamy sprowadzeniem krytyki ad absurdum.
Czy ktoś widział grupę 1 osobową? Wg. słownika Grupa to 3 + Jak przeszuka Pan internet, to znajdzie Pan grupę 70 osobową, której proboszcz a później Ordynariusz arogancko odmawia bezczelnie grając na nosie Benedyktowi XVI.
Czy ja temu zaprzeczyłem? Stwierdziłem tylko, że nie istnieje coś takiego jak "prawo do tridentiny w lokalnych Kościołach". Gdyby istniało to musiałoby właśnie prowadzić do takich absurdów. UE pisze wprost:
"§ 2. W przypadku grup liczebnie mniejszych należy zwrócić się do Ordynariusza miejsca, by wyznaczył kościół, w którym ci wierni będą mogli gromadzić się na tych celebracjach, ażeby w ten sposób ułatwić im uczestnictwo i zapewnić godniejsze sprawowanie Mszy św." -> Biskup niestety nie ma obowiązku organizowania wiernemu tridentiny w jego parafii.
Pytam zatem co Pan rozumie przez "prawo do tridentiny w lokalnych kościołach"?
Zgadzam się, że dla mieszkańca Piaseczna tridentina w Brwinowie czy na Karolkowej to żadne rozwiązanie. Pytanie - gdzie jest rozsądna granica "gwarancji dostępu do Mszy trydenckiej dla stabilnej grupy"? Ten sam dekanat? Nie dłużej niż 30 minut dojazdu? Ciekawy problem. Im więcej grup będzie prosiło biskupów o tridentinę tym bardziej ten problem się będzie objawiał. Ja twierdzę, że nawet Rzym nie pomoże jeśli wierni dajmy na to z jakiejś parafii z Woli poproszą o tridentinę swojego proboszcza. Jeśli nieprzychylny biskup powie Rzymowi, że już w tym dekanacie ci wierni mają zagwarantowaną tridentinę o "rzut beretem" od nich to jestem pewny, że ED nie będzie miała żadnych argumentów.  Ciekawszym przypadkiem jest jednak gdy Msza na Woli zostałaby zorganizowana nie z inicjatywy wiernych, ale tylko i wyłącznie z inicjatywy samego proboszcza..........

Cytuj
Cytuj
Inną natomiast zupełnie sprawą jest inicjowanie Mszy trydenckich przez samych księży w parafiach. To zupełnie niezależna sprawa od zapewnienia Mszy wiernym, którzy o to proszą.
I znowu mijamy się z prawdą.
W MP wierni mają prosić najpierw Proboszcza. MP SP umacnia parafie. To, że posoborowy biskup strugający "otwartego na laikat" w mediach, terroryzuje proboszczów pasąc ich żelaznym kijem i nasyłając w razie konieczności swoich "cyngli", to inna sprawa. Większość proboszczów, nawet tych, którzy nie sa fanami KRR, uznałaby Tradsów za kolejną "grupkę modlitewną" i dałaby im święty spokój w parafii. Ale z szefem nie ma żartów, kariera wisi na włosku.
[/quote]
.............i o takim przypadku tu napisałem. Także bym chciał Mszy trydenckiej w każdej parafii, ale przy obecnym stanie prawnym SP+UE biskup nie ma żadnego obowiązku organizowania wiernym tridentiny w parafiach. Ma obowiązek zagwarantować dostęp do tej Mszy i tyle. Jeśli to zrobi organizując wiernym tridentiny w gęsto rozsianych po kraju kaplicach cmentarnych to obawiam się, że ED na prawdę nie będzie miało powodu, aby coś zarzucić takiemu biskupowi.
Ja większą nadzieję dla tridentiny w parafiach widzę w proboszczach, którzy z własnej inicjatywy, bez próśb wiernych chcieliby to robić aniżeli we wiernych, którzy cały czas z trudem organizują stabilną grupę nawet z terenu kilku dekanatów.
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: rysio w Grudzień 11, 2011, 00:37:29 am
Cytuj
Jeśli w Piasecznie ostatecznie zagwarantował wiernym dostęp do Mszy (a przynajmniej na to się zanosi) to według mnie ironizowanie na temat tego, że jest to realizowane przez duszpasterstwo diecezjalne jest zupełnie nie na miejscu. Nadal nie rozumiem Pana pogardy wobec takich duszpasterstw i snucia jakichś marzeń i nadziei o Mszach odprawianych przez lokalnych księży w lokalnych kościołach. 

1. piramidalne nieporozumienie. Ja nie piszę o Piasecznie. W ogóle nie odnoszę się do tego miasta.

2. Duszpasterstwo w dużej aglomeracji, np. Wrocław, posiadajace 2...ups, przepraszam jednego kapłana, nie jest zadnym duszpasterstwem tylko wyrobem duszpasterskopodobnym (przy całym szacunku dla ks. GS!)

Jeżeli szef duszpasterstwa nie ma po latach współpracowników kapłanów - oznacza to, że:
- albo nie zależy mu na tym,
- albo nie może tego uczynić bo szef mówi nie. (Jak bp. marszczy brew, to wiadomo, że nikt sie nie wychyli)
Patrz opisywana na F.Rebelya wizyta Ordynariusza w św.Zbawicielu (w-wa) w celu pacyfikacji pomysłu Mszy w KRR.

W 1 i 2 przypadku, Duszpasterstwo spełnia jedynie zadanie zapory dla rozwoju Mszy. Każdego sie weksluje do takiego kołchozu, a dyrekcja kołchozu mówi: "nie mamy mocy przerobowych".

Problem stanowi Biskup i jego zła wola. Mozna mu formalnie utrzeć nosa ale poglądów człowiek(biskup) nie zmieni. Zatem mając na koncie malutkie moralne zwyciestwo nad takim aroganckim baronem, które dedykujemy zastraszonym księżom i klerykom, pozostaje nam tylko nadzieja. Ale przyszłe 2 lata zapowiadaja się tak jak te 2 które minęły. Nie ma postępu ani ilościowego ani jakościowego w Duszpasterstwach.

Własnie sobie myślałem tak. Moderator Kurii ks. Małecki, uczy chyba historii Koscioła na ATK w W-wie. Słyszałem go w radiu. Jest bardzo inteligentny i ma d. wiedzę. Łebski człowiek.
Przecież podpisując 1 list do nas w Piasecznie o tym, że: "nie ma zapotrzebowania, nie ma wiernych itp" ubliża własnej inteligencji, niszczy miłość własną. Do jakiego stopnia instytucja jaka jest Kuria warszawska degeneruje tych ludzi. Tak poniżeni księża, będą stosować szantaż moralny wobec wiernych świeckich żądając od nich posłuszeństwa wobec nieposłusznego papieżowi biskupa. Jedyna satysfakcja takich zastraszonych kurialistów i proboszczów to schadenfreude.

Im więcej człowiek brnie w te kurialne błoto tym bardziej staje się antyklerykałem - klerykalizm w zrozumieniu redukcji Koscioła Świętego do garstki gryzipiórków i baronów.

O czym my tu mówimy? Mszę się po prostu odprawia, a nie pisze do Rzymu czy szkicuje "drogę dojścia do Mszy"?!
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: Jarod w Grudzień 11, 2011, 10:05:24 am
@rysio

"Duszpasterstwo spełnia jedynie zadanie zapory dla rozwoju Mszy. "

Nie zgadzam sie z ta opinia.

Z pana postow jednak wyczytuje, ze nie zalezy Panu jakos specjalnie na Mszy w swojej parafii czy tez odprawianej przez lokalnych ksiezy, ale raczej na Mszy blisko Pana miejsca zamieszkania w dogodnych porach porannych. Jakos latwo przeszedl Pan od (slusznego) narzekania na biskupa, ze nie chce sie na to zgodzic do obwininiania idei duszpasterstw tradycyjnych katolikow za te sytuacje.

Jesli biskupowi nie jest na reke duza ilosc Mszy trydenckich w diecezji to na prawde nie ma znaczenia czy te Msze beda w ramach duszpasterstwa czy w ramach parafii. Ten mechanizm zapory bedzie dzialalal tak samo. A jesli nie ten mechanizm to zadziala inny. Biskup na prawde duzo moze, dlatego dyskutowanie z biskupem przez Rzym powinno byc tylko ostatecznoscia.  Przeciez grupe z Piaseczna odeslano wlasnie do Brwinowa a nie do duszpasterstwa. Problemem nie jest duszpasterstwo, ale postawa biskupa. Nie slyszalem, aby jakis duszpasterz tradsowy lobbowal w kurii za swoja pozycja monopolisty. 

Ja mimo wszystko wolalbym dojezdzac pol godziny na Msze duszpasterstwa anizeli chodzic na Msze trydencka do swojej parafii, gdzie bylaby ona sprawowana przez przypadkowych kaplanow, ktorzy robia to z przymusu (rozumiem, ze inni moga miec inne preferencje). Obawiam sie, ze wlasnie tam ludzi przybywa, gdzie jest ksiadz, ktory sie specjalizuje w tym dupszasterstwie tradycyjnym i rozumie o co chodzi tradsom. Nie powie kazania o misjach tylko w kontekscie pomocy spolecznej, nie bedzie sprzedawal kalendarzow z Asyzem przed kosciolem i nie zrobimy pantonimy w ramach kazania...

Na prawde nie ma sensu laczyc slusznej idei dusdzpasterstw tradycyjnych katolikow z jakims ograniczaniem ilosc Mszy w diecezji. Jesil biskup nie jest nieprzychylny i sa stabilne grupy to duszpasterstwa potrafia rozszerzac dzialalnosc. Przykladem jest chocby Bytom -> Gliwice. Nie sadze, aby gliwiczanie narzekali, ze maja ksiedza - diecezjalnego duszpasterza i kosciol, gdzie moga wybrac godzine Mszy. Jestem pewny, ze wola obecne rozwiazanie anizeli "lokalny ksiadz" i "lokalny kosciol".

Sgadzam sie z teza Wiedholda napisna dawno temu: "Gdyby nawet w Kościele panował niepodzielnie ryt klasyczny, sądzę, że nie byłoby powodu, aby nie powstało akurat specjalne duszpasterstwo, którego "charyzmatem" byłoby szczególne propagowanie Tradycji, kultury i liturgii katolickiej.”
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: rysio w Grudzień 11, 2011, 12:14:03 pm
Cytuj
Jesli biskupowi nie jest na reke duza ilosc Mszy trydenckich w diecezji to na prawde nie ma znaczenia czy te Msze beda w ramach duszpasterstwa czy w ramach parafii. Ten mechanizm zapory bedzie dzialalal tak samo.[size=
Cytuj

Święte Słowa !
Może to sobie Pan wydrukować i wydać jako naklejkę na auta i sprzedawać na Orlenie.

Raz na jakiś czas człowiek bywa poetą i w jednym zdaniu potrafi ująć problem, który innym zajmuje kilka tomów.

Nieskromnie powiem, ze też powiedziałem kiedyś takie zdanie:

[/i]"Nie interesuje nas, czy nie będzie Mszy św. z Duszpasterstwem czy bez udziału Duszpasterstwa"

ps
Już myślałem, że przestał Pan wyczuwać rzeczywistość. Ale nie. Wszystko z Panem jest ok. Np. świetnie Pan ujął problem w tym fragmencie:
Cytuj
Jesli biskupowi nie jest na reke duza ilosc Mszy
Znowu brawa na stojąco!
Czy jakikolwiek katolik uważający swojego biskupa za swojego pasterza mógłby coś takiego napisać "Jeśli", "Msza" "nie jest na rękę" "biskupowi" "mechanizm zapory":o :o :o :o

Aż strach pomyśleć co mówi Pan o biskupie poza fk, tak prywatnie ;D ;D ;D
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: Krusejder w Grudzień 11, 2011, 12:36:15 pm

w sytuacji gdy prawie nie ma w Polsce parafii ze stabilną grupą.


Ewangelja św. Mateusza w rdz. 18, wersy 19-20 definiuje taką grupę:

zapewniam was: jeśli dwóch z was na ziemi zgodzi się co do jakiejkolwiek sprawy, by o nią się modlić, to spełni się im za sprawą mojego Ojca, Tego w niebie. Bo gdzie dwóch lub trzech jest zebranych w moje imię, tam jestem wśród nich

Realizacja SP zgodnie z jego duchem powinna polegać na wprowadzeniu do każdej parafji Mszy św. w NFRR
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: rysio w Grudzień 11, 2011, 16:37:27 pm
@ Krusejder
Dziękuję za głos.

Sytuacja nabrzmiała i tyle. Ciekawi jesteśmy jak sobie Kuria będzie radziła. Tu nie idzie tylko o sprawy techniczne, organizacyjne.

Aroganckie postępowanie Kurii wobec naszej i innych grup, doprowadziło do tego, że zaufanie do Ordynariusza jest takie, że nikt z nas nie dałby potrzymać Kardynałowi roweru przed sklepem wiejskim.

Tak nie można wykonywać posługi biskupiej. Rola biskupa to jednoczenie. On podzielił Kościół na lepszych i gorszych.
Jest czas Adwentu, jest czas by PRZEPROSIĆ wiernych i kapłanów na łamach jakiegoś pisma i zachęcić do swobodnego korzystania ze starego mszału.

Nie pozostaniemy niemi, gdy proboszcz poci się ze strachu przed Karynałem i prosi by nie prosić go o KRR. Nie można milczeć, gdy młody wikary z Piaseczna boi się pojechać do Jazgarzewa zobaczyć Starą Mszę.
Kościół silny to Kościół karmiony miłością a nie strachem.
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: Robert w Grudzień 11, 2011, 17:04:49 pm
Indultowy MATRIX  :)
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: Jarod w Grudzień 11, 2011, 23:02:38 pm

Realizacja SP zgodnie z jego duchem powinna polegać na wprowadzeniu do każdej parafji Mszy św. w NFRR
Szkoda, ze to tylko duch a nie litera SP. ED nie bedzie twardo interweniowac w diecezji gdy litera jest zachowana. Wedlug litery to biskup ustala jak dokladnie gwarantuje dostep do Mszy swoim wiernym - a moze to robic zupelnie poza duszpasterstwem parafialnym.

Z biegiem czasu ED bedzie musiala jakos sobie zdefiniowac co to znaczy, to, ze biskup ma "zagwarantowac dostep do Mszy". Czy godzina drogi na Msze dla wiernego w Polsce to juz zagwarantowanie czy jeszcze musi sie biskup bardziej postarac? Czy Msza w niedziele o godz. 20.00 to juz zagwarantowanie czy biskup jeszcze bardziej musi sie postarac? Na razie tylko wiemy, ze 25 km z Piaseczna od Brwinowa i 20 km z Piaseczna na Karolkowa to wg ED nie jest jeszcze to zagwarantowanie realnego dostepu, o ktorym pisze UE.
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: rysio w Grudzień 11, 2011, 23:36:55 pm
Cytuj
Z biegiem czasu ED bedzie musiala jakos sobie zdefiniowac co to znaczy, to, ze biskup ma "zagwarantowac dostep do Mszy". Czy godzina drogi na Msze dla wiernego w Polsce to juz zagwarantowanie czy jeszcze musi sie biskup bardziej postarac? Czy Msza w niedziele o godz. 20.00 to juz zagwarantowanie czy biskup jeszcze bardziej musi sie postarac? Na razie tylko wiemy, ze 25 km z Piaseczna od Brwinowa i 20 km z Piaseczna na Karolkowa to wg ED nie jest jeszcze to zagwarantowanie realnego dostepu, o ktorym pisze UE.

Uuuuu, ajajaj, chyba jakieś nadzwyczajne koncylijum "kolegów" sie zebrało aby doradzić samemu "Koledze" ;D
Oczy "kolegów" uzbrojone w szkiełka prześledziły drogę z Piaseczna na Karolkową... czekamy na kolejne ekspertyzy kanoniczno-komunikacyjne "kolegów" i "Kolegów" z Archidiecezji.
Czy dzisiaj, tak przy niedzieli, jakaś spec narada była zwołana ?
PS
Niedzielna praca w niwecz się obraca!

Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: rysio w Marzec 04, 2012, 00:46:23 am
Msza sw. w Piasecznie 18 marca godz. 9:30.
http://mszapiaseczno.blogspot.com/

wkrótce więcej wiadomości.
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: ryszard1966 w Marzec 04, 2012, 05:32:06 am
kto będzie celebrował?
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: rysio w Marzec 04, 2012, 16:36:56 pm
o. Krzysztof Stępowski CSsR
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: ryszard1966 w Marzec 04, 2012, 20:40:41 pm
To gratulacje. Macie świetną godzinę celebracji, więc jednak można przed południem, a nie wyłącznie o 14 czy 15 :)
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: rysio w Marzec 07, 2012, 23:36:48 pm
uprzedzam pytanie o znikajace posty z naszej strony.
Posty znikają, nie dlatego by wkupić się w łaski kurialistów (co oni o nas mówia to my b. d.wiemy  :P od życzliwych).

Powody są 2:

1. prawdziwe ale negatywne informacje, a raczej ich akumulacja niszczy-kaleczy nadawcę jak i odbiorcę (czytelnika).
2. taka akumulacja tragi-postów zabije, odstraszy, porazi zwykłego mieszkańca naszego powiatu, który postanowi poznać piękno starej liturgii i wejdzie na stronę. Niczego nie świadoma bibliotekarka z domu kultury, miast przyjść na Mszę - ucieknie z krzykiem.

Może trzeba było zrobić nową stronę a dotychczasową pozostawić? Ale szkoda było tytułu. A może wszystkie ukryte posty należy zawiesić na nowej stronie i wystrzelić w internetowy kosmos? Nie wiem, nie ma czasu...
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: ryszard1966 w Marzec 16, 2012, 16:21:58 pm
W niedzielę na prymicjach x. Sergiusza Orzeszki  w kościele św. Klemensa o. Krzysztof ogłaszał o mszy w Piasecznie.
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: mac w Marzec 16, 2012, 22:11:31 pm
Ale spokojnie, był u nas ten Redemptorysta co odprawiać będzie i prosił by ludziom nie mówić i nie rozgłaszać.

Pogrążony w bólu i smutku, podbijam wątek, zapraszając wszystkich chętnych do Piaseczna.

Może to było polecenie z góry?
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: genowefa w Marzec 16, 2012, 22:57:33 pm
Ale spokojnie, był u nas ten Redemptorysta co odprawiać będzie i prosił by ludziom nie mówić i nie rozgłaszać.

Pogrążony w bólu i smutku, podbijam wątek, zapraszając wszystkich chętnych do Piaseczna.

Może to było polecenie z góry?

Eeeee, z góry to  raczej   nieeee...      Polecenie z góry zawiera bulla "Quo primum tempore"...
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: rysio w Marzec 18, 2012, 14:08:31 pm
A tak było:

www.mszapiaseczno.blogspot.com
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: rysio w Kwiecień 26, 2012, 09:51:51 am
Najbliższe Msze święte w Piasecznie odbędą się  29 kwietnia i 13 maja o 9:30

Pogoda dopisuje, jeżeli ktoś pozostaje na długi weekend w W-wie, na Kabatach to zapraszamy na rowerze. Trasy rowerowe zostały, jak na polskie warunki, całkiem nieźle rozbudowane. Na rynku piaseczyńskim działają już kolorowe fontanny - inwestycja za 7 mln pln; lody też dają,
zapraszamy.

Mapa dojazdu:
http://mszapiaseczno.blogspot.com/2012/03/informacja-w-budowie.html

ps
można z rowerem podjechać pociągiem, po Mszy wycieczka: rynek, św. Anna, -  i majówka nad stawami - w Zalesiu Górnym. Można wrócić pociągiem.

http://piaseczno.eu/index.php?mnu=29
http://www.panoramio.com/photo/65354438
http://www.polskaniezwykla.pl/web/place/17944,piaseczno-uroczysko-w-lasach-chojnowskich.html
no i przejazd wąskotorówką:
http://www.kolejka-piaseczno.com/pol/wycieczki.php

Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: Major w Kwiecień 26, 2012, 11:29:33 am
Mój ojciec zanim skończył Szytno i został oficerem  to w Piasecznie skończył Podoficerską Szkołę Ruchu Drogowego MO. Co oni wyczyniali na motorach.... .  :-)
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: rysio w Kwiecień 26, 2012, 22:57:16 pm
@Major
A co to były za motocykle?
To nie były NRD-owskie MZ-ki, ani czeskie CZ-ki tylko ... na literę "T", NRD-owskie...

ps
spokojnie mozna przyjechać do Piaseczna; mam chyba zapalenie krtani, spiewać nie będę (to jedyna taka okazja)
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: Major w Kwiecień 27, 2012, 05:50:36 am
To były SHL-ki. Polskie. MZ weszły później do obiegu.
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: rysio w Kwiecień 27, 2012, 10:45:50 am
http://radom.olx.pl/mz-trophy-milicja-milicyjny-mo-milicyjna-iid-6997993

O ten motocykl mi chodziło
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: rysio w Maj 13, 2012, 01:04:23 am
(http://img440.imageshack.us/img440/4194/piasecznof2.jpg) (http://imageshack.us/photo/my-images/440/piasecznof2.jpg/)

Piękne zdjęcie, modelowe, Grupy Summorum Pontificum. W pierwszym rzędzie, czwarty od prawej o. Krzysztof.
 
Zdjęcie podklejone na kartoniku od 2 tyg. stoi na biurku w biurze Ecclesia Dei. Tak na wszelki wypadek, gdyby jakiś łobuz chciał twierdzić, że w Archidiecezji Warszawskiej żarty sobie robią z woli Ojca Świętego, lub, że Grupy Summorum Pontificum nie istnieją. A Grupy istnieją i otoczone są pasterską miłością
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: rysio w Maj 13, 2012, 17:20:54 pm
(http://img24.imageshack.us/img24/2581/imag0081hk.jpg) (http://imageshack.us/photo/my-images/24/imag0081hk.jpg/)

13 maja po Mszy św. na która przybyło 43 wiernych, odbyło się spotkanie integracyjno-informacyjne.
Kawa, herbata, obfitość ciast, mszaliki, historia 2 letniej walki o Mszę w Piasecznie, obecne wyzwania - petycje o oddelegowanie duszpasterza dla Grupy, przeniesienie celebracji do kościoła parafialnego przed sezonem zimowym itd.
Pełna foto i relacja jak sił starczy jeszcze dzisiaj na naszej stronie.
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: rysio w Maj 26, 2012, 15:23:42 pm
Relacja już jest.
Za opóźnienie publikacji wyciągniemy konsekwencje służbowe.
http://www.mszapiaseczno.blogspot.com/
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: ryszard1966 w Czerwiec 25, 2012, 20:47:43 pm
Co dalej ze mszami w Piasecznie? Też ich nie będzie w wakacje jak w Zielonce i Brwinowie?
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: Jarod w Sierpień 31, 2012, 17:40:47 pm
Od kiedy będą znowu Msze w Piasecznie?

Może będą we wrześniu co tydzień skoro o. K. ma dostepnych pomocników?
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: ryszard1966 w Wrzesień 01, 2012, 10:31:05 am
Tylko jest pytanie czy o. Krzysztof może skorzystać z pomocy kapłanów IDP przebywających w Warszawie? Strona msza net usunęła już wiadomości o celebracjach KRR w Warszawie przez wiadomych księży. Podaje tylko jeden termin w końcu września.
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: Jarod w Wrzesień 01, 2012, 12:01:44 pm
Tylko jest pytanie czy o. Krzysztof może skorzystać z pomocy kapłanów IDP przebywających w Warszawie?
Co to znaczy czy moze?

Czy mu wolno? Statut mowi, ze tak:
http://www.mszatrydencka.waw.pl/images/stories/20120121/s2.jpg Paragrafy 8,13 sa jednoznaczne.

Czy jest to mozliwe? Watpie, aby odmowili pomocy.
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: ryszard1966 w Wrzesień 01, 2012, 15:03:12 pm
Napisałem asekurancko słowa ,,czy może" bo nie chcę pisać ,,czy O.K. chce". Mnie się wydaje, że za całą sprawę odpowiada przełożony IDP, Wyświęca się kapłanów, wysyła się do krajów i potem niech na własną rękę szukają sobie miejsc, gdzie będą pracować, a sam umywa ręce. Uważam, że w powstałej sytuacji księży IDP działających w Polsce powinni ,,zagospodarować" istniejące w naszym kraju ,,Duszpasterstwa Tradycji"
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: Jarod w Wrzesień 01, 2012, 15:25:56 pm
Mnie się wydaje, że za całą sprawę odpowiada przełożony IDP, Wyświęca się kapłanów, wysyła się do krajów i potem niech na własną rękę szukają sobie miejsc, gdzie będą pracować, a sam umywa ręce.
Mnie sie wydaje, ze zle sie Panu wydaje. Czy mysli Pan, ze biskupi sa bardziej sklonni zyczliwie odpowiedziec na prosbe ksiedza polskiego czy na prosbe ksiedza francuskiego, "bylego" lefebrysty? Czy mysli Pan, ze gdyby to bylo takie proste to przelozony IBP nie spedzilby w Polsce kilku tygodni?
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: ryszard1966 w Wrzesień 01, 2012, 18:13:39 pm
To wobec tego widzę tylko jedno wyjście jeśli przełożony IDP nic nie może i można wtedy ominąć biskupów. :) Już sprawdzone przez jednego z byłych księży IDP i nie trzeba będzie wtedy sprawować mszy prywatnych. Notabane dziś rano byłem na mszy sprawowanej przez tego kapłana.  :)
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: rysio w Wrzesień 02, 2012, 12:10:20 pm
+
www.mszapiaseczno.blogspot.com
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: ryszard1966 w Wrzesień 02, 2012, 12:20:14 pm
Wszystkie drogi wkrótce będą prowadzić do Radości :) :)
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: Jarod w Wrzesień 02, 2012, 12:31:53 pm
+
www.mszapiaseczno.blogspot.com

Edit....

Zdaje się, że trochę zbyt przedwczesne te pretensje.... Dzisiaj o.K. ogłosił, że bedą Msze coniedzielne w Piasecznie.
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: rysio w Wrzesień 02, 2012, 22:28:28 pm
"Cuda, Cuda Objawiają..."
Widzi Pan?
Ale na serio:
Teraz nastąpiła przewidywana kurialna mobilizacja :), bo są skargi, a jak "makaroniarze" się uciszą, przyjdą mrozy to zamkną "zabawę". Tak jak we Wrocławiu.
Cytuj
grupa nasza podjęła konieczne działania by doprowadzić do coniedzielnych celebracji. Zatem możemy niebawem oczekiwać różnych, ustnych deklaracji i niejasnych obietnic.
Pomimo doznanych upokorzeń, prosimy przyjąć je z szacunkiem i spokojem.
Jednocześnie cały czas będziemy oczekiwać pisemnej odpowiedzi, tak ważnej przed nadchodzącą zimą i mrozami.
Bolesne doświadczenia sprzecznych listów Kurii oraz niedotrzymanie umowy zawartej z naszą grupą, sprawiły, że ufność w dobrą wolę Ordynariusza i osób naznaczonych przez niego do rozmów z naszym środowiskiem, została przez te dwa lata wyczerpana.
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: Jarod w Październik 10, 2012, 15:27:46 pm
Czy Msza w Piasecznie jest obecnie odprawiana co tydzień w niedzielę?
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: Jarod w Październik 11, 2012, 19:40:23 pm
Czy Msza w Piasecznie jest obecnie odprawiana co tydzień w niedzielę?
Nikt nie wie?
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: rysio w Październik 12, 2012, 11:15:20 am
Cytuj
Nikt nie wie?

O. Krzysztof obraził się na cały swiat i trzyma ludzi w "pobożnej niepewności". Tak więc kilka osób przychodzi i czeka, a nuż łaskawie objawi się... Łaskawiec
Kalendarza mszy św. nie ogłosił by móc przerwać w każdej chwili celebrację. Skoro niczego nie obiecał... nie musi przyjechać. A ustalenia poczynione z wiernymi dawno już ma w głębokim poważaniu.

Cała zabawa tkwi w inteligentnym zgaszeniu Mszy, tak by nie dać nam pretekstu do skarg.
 
Zatem groteski Duszpasterskiej z Karolkowej ciąg dalszy jest następujący: Po przerwie letniej pora na przerwę zimową  ;D ;D ;D ( no do diabła, ile można wstawać rano i jechać do tego Piaseczna !!!)
No tak, ale jak tu zrobić przerwę by ... nie było pretekstu do skargi... hmm

Z pomocą ojcu Krzysztofowi przychodzi człowiek, który ma doświadczenie w stosunkach z Kurią i zapraszany jest przez biskupów na salony - poznać to możemy po dziurach na kolanach ;). A mianowicie przyszykowali kaplicę w oddalonym od skupisk ludzkich DOMU POPRAWCZYM !

Takich pomysłodawców leczono kiedyś w Wielkopolsce podczas KRR organizowanym w kaplicy szpitala psychiatrycznego. No i są tego opłakane skutki...
Po PSYCHUSZCE przyszedł czas na ZAKŁAD POPRAWCZY! ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Ojcze Krzysztofie, Protestujemy ! Z uwagi na nasz wiek przysługuje nam kaplica w PIERDLU NA RAKOWIECKIEJ ! Znamy swoje prawa ! ;D ;D

Tak więc, kochani czytelnicy: Stosunek Ojca Krzysztofa i biskupa, który mówi jego ustami, do Tradycji i Wiernych jest taki sam, jak abp.-a poznańskiego do wiernych zapędzonych do psychuszki na Mszę św.
Troską duszpasterza birytualisty jest dbanie o stały nieustający kontakt wiernych Indultowych z NOM-em. I robią w tym kierunku co mogą uprzykrzając życie wiernym - sobie natomiast dorabiajac do tego mistyczną teologię-usprawiedliwienia.

To są bestyjki, które zniszczą każdą inicjatywę. Każda inicjatywa, która nie wychodzi od bestyjek będzie zła. Na jej miejsce staraja się coś stworzyć... ale dwie lewe organizacyjne rączki mają i g. im wychodzi. Nie przejmują się tym zanadto. Bo jak nie ma wiernych, to tym lepiej  :)

Proszę spojrzeć na nasze zbiorowe zdjęcie z 18 marca 2012 r. Jest na niej jedna osoba, jedyna, wściekła, która nie spogląda w obiektyw aparatu i wbija wzrok w niewidoczną na zdjęciu budę ciężarówki. Wściekłość i przerażenie sukcesem, który nie pochodził od niego - zniszczyć, zadeptać, wymrozić.
(ludzie później pytali: ale dlaczego nasz ksiądz taki wściekły był? - teraz już wiedzą)

Co to wszystko ma wspólnego z przykazaniem miłości, którym O. Krzysztof z kard.Nyczem wycierają sobie usta?

Rozpisaliśmy zapytania do firm transportowych w Piasecznie dot. transportu bus-owego na Garncarską. Chętnych nie brak, problem leży tylko w zobowiązaniu się w skali miesięcznej do korzystania z transportu. Jako miejsce odjazdu ustaliliśmy parking nieopodal kaplicy szkolnej. Na wypadek likwidacji Mszy św.
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: genowefa w Październik 12, 2012, 14:41:41 pm

Rozpisaliśmy zapytania do firm transportowych w Piasecznie dot. transportu bus-owego na Garncarską. Chętnych nie brak, problem leży tylko w zobowiązaniu się w skali miesięcznej do korzystania z transportu. Jako miejsce odjazdu ustaliliśmy parking nieopodal kaplicy szkolnej.

Ja już nie wiem kiedy Pan żartuje, Panie Rysiu, a kiedy nie....
Przyjeżdżają ludzie ze Skierniewic, z Rawy Mazowieckiej co tydzień, a z Piaseczna nie mogą ?
Czy problem Pana polega na odległości Piaseczna od Radości czy na silnej negatywnej więzi emocjonalnej z konsekrowanym rejonowym destruktorem ?
Czeka Pan aż będzie gorzej ?
Szkoda czasu i atłasu na wyciskanie soku z kamienia lub miłości do prawdy z proboszcza.
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: rysio w Październik 12, 2012, 19:35:58 pm
Indywidualnie to my na Garncarskiej bywaliśmy i wielokrotnie prawdopodobnie Panią widziałem. Od czasu Mszy sw. w Piasecznie - bywamy w Piasecznie. Zwłaszcza teraz, gdy w organizacyjnym pocie czoła docieramy scholę i usiłujemy spiewać do wtóru fisharmonii. To nie żaden Rubikon z tą Garncarską.

Po prostu, resztka bywalców, zwłaszcza kobiety, po Mszy sw. mówią tak:

"Panie Rysiu, my wiemy co z niego za ziółko. Czytamy też w "tym internecie". Ale jednak będziemy pomagać na ile możemy w przywożeniu o. K.
Jak to się skończy z Mszą to my wiemy, ale przynajmniej nam nie powie, ze to nasza wina.
Dokąd my mamy pójść ? - w naszym kościele dzieciatego z gospodynią proboszcza, po naszej interwencji bp. odsunął. Dał nowego. Ten ministrantów wyrzucił i przytupuje sobie nogą do Mszy św. Dziecko też ma. Zgorszenie powszechne. Tylko kilka osób z [xxx] do kościoła chodzi. Mąż chory, prowadzić nie może..."


dlatego spróbujemy coś z tym busem.

Negatywne więzi emocjonalne - b. ciekawa rzecz - charakteryzują się obroną oprawcy przez poszkodowanego. To sie chyba nazywa fachowo: współuzależnienie:

utrwalona forma funkcjonowania w długotrwałej, trudnej i niszczącej sytuacji związanej z patologicznymi zachowaniami uzależnionego partnera, ograniczająca w sposób istotny swobodę wyboru postępowania:  bita zona i dzieci bronią terroryzujacego dom ojca, lub Indult - poszkodowani nie mogą sobie wyobrazić innego życia. A nawet nie chcą go sobie wyobrazić. Podobnie jest na Karolkowej. Ludzie wrzodów dostaną, rozbiją rytm niedzieli ale złego słowa o godzinie celebracji nigdy nie powiedzą.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Wsp%C3%B3%C5%82uzale%C5%BCnienie
http://klinikaben.pl/oferta/wspoluzaleznienie?gclid=CPrRm8f--7ICFQu7zAod7AEAPA

w przypadku Indultu dochodzą sprawy społeczne - ślepa wiara w słowa księdza itp
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: Jarod w Październik 12, 2012, 21:42:18 pm
ani strona mszatrydencka.waw.pl ani strona mszapiaseczno.blogspot.com nie wspomina o tych coniedzielnych celebracjach...
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: Krusejder w Październik 12, 2012, 23:43:28 pm
to są już kompletne jajca, bo nie jaja nawet ...
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: rysio w Październik 13, 2012, 01:22:54 am
Cytuj
ani strona mszatrydencka.waw.pl ani strona mszapiaseczno.blogspot.com nie wspomina o tych coniedzielnych celebracjach...
Z naszej strony nic nie piszemy... bo niby co mamy napisać? W słowa juz nie wierzymy, a pisanego słowa kuria boi się jak ognia - bo napisanie to zobowiazanie.
A słowa mozna sobie rzucać na wiatr. Wiernego-świeckiego nikt nie traktuje poważnie - Gdzie ten sobór i aggiornamento ?! Towarzysze !

Cytuj
kompletne jajca
Z informacją, że jak bedzie zimno to do kaplicy ośrodka specjalnego mozemy pójść, dołączono mi propozycję, by podjąć się skrzyknięcia na nowo grupy,  :P telefonowania,  :P sms-owania,  :P zapraszania, zeby wiecie rozumiecie towarzysze znowu było tak fajnie jak na zdjęciu. :P

Pytam człowieka: czy o. Krzysztof opublikował rozpiskę Mszy na ten rok? A na przyszły? A zakaz informowania o Mszy św. zdjął ?
Odpowiedź - to tylko cisza.
Miało być w miejscu dostępnym dla osób starszych. A mamy być wśród pól na wsi  ??? A do proboszczów o. Krzysztof dzwonił? No przecież teraz mamy Sobór na tapecie i Miłość!
No to na miłość boską jak ta starsza pani z balkonikiem ma się dotaszczyć na wieś?

Pytam się : no to co ja tym ludziom mam napisać w sms-e? Co? że za tydzień jest a później... to wyślę kolejnego sms-a ?

Tak oto niszczy się pracę organizacyjną i to wszystko co zbudowaliśmy.
"Ostrzeżenie" o nadchodzącej zimie o . K. dostał w liscie od Grupy z końca maja (sic!) I co zrobił ? Nic. Nawet rozmawiać nie chciał. Do zimy pewnie miało być pozamiatane

O zimie rozmawialiśmy także z o. K. jeszcze w grudniu 2011r. Zlewał to. Wtedy ważne było pytanie: "gdzie chodziliśmy na Mszę trydencką do tej pory ?"
Wtedy padło jakieś sformułowanie typu: trzeba będzie trochę pocierpieć...
Odparowaliśmy, że gdy dookoła stoją ogrzewane kościoły, nie będziemy udawadniać zapaleniem płuc u dzieci, Kardynałowi, że jesteśmy mu wierni. I może lepiej by było by Kardynał sam sobie pomarzł.

Warto się angażować w pracę społeczną i kościelną. Ale tylko w takie inicjatywy, w które kuria ma ograniczony tytułu się wpieprzać. I tak bedziemy czynić.

Zresztą i tak zrobiliśmy za dużo. Do świeckich należy wymiana wody w wazonie na kwiaty a nie szukanie miejsca celebracji. Szkoła wyżebrała trochę opału w powiecie. I z tego co dostaną obiecali cosik opalić. Nie wiem jednak czy kominy zostały udrożnione latem - bo pieniędzy zabrakło.
Przecież to wstyd! Zakichane Duszpasterstwo powinno chuchać dmuchać na nasze środowisko i pomagać mu w rozwoju. Przecież to my powinniśmy być coraz liczniejsi i wspierać finansowo szkołę.


To co robi nam Nycz - to śmieszne nie jest a z miłością którą ma na ustach nic wspólnego nie ma. Oni chyba muszą być bardzo nieszczęśliwi z tej nienawiści do Chrystusa. Albo, jak powiedział mi pewien ksiądz : oni po prostu chyba nie wierzą.

ps
kawał księżowski - posoborowy. Dobry:

"Drodzy wierni, kochani moi, jak napisane jest w Piśmie: "Nie patrzcie na to co robimy, patrzcie na to co mówimy""

aaa, był bym zapomniał... wraca sprawa "Lojalek duszpasterstwa z Karolkowej", tak tak, tej karteczko-lojalki. Coś mało z powiatu naszego wpłynęło...? aj jaj jaj a to mogło by pomóc... ;D Normalnie powtórka z PRL-u, klimaty jak z Człowieka z Marmuru.
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: casimirus w Październik 13, 2012, 11:44:51 am
Cytuj

Proszę spojrzeć na nasze zbiorowe zdjęcie z 18 marca 2012 r. Jest na niej jedna osoba, jedyna, wściekła, która nie spogląda w obiektyw aparatu i wbija wzrok w niewidoczną na zdjęciu budę ciężarówki. Wściekłość i przerażenie sukcesem, który nie pochodził od niego - zniszczyć, zadeptać, wymrozić.
(ludzie później pytali: ale dlaczego nasz ksiądz taki wściekły był? - teraz już wiedzą)


Czy mogę gdzieś kliknąć, aby zobaczyć to zdjęcie?
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: rysio w Październik 13, 2012, 12:19:03 pm
http://mszapiaseczno.blogspot.com/search?updated-max=2012-04-01T14:35:00%2B02:00&max-results=6

Powiększeń unikaliśmy, bo nie wszyscy sobie życzą by oglądać i identyfikować ich buzie w internecie. Po prostu zdjęcie jest na winiecie bloga.
Ale jak ktoś sobie zyczy to mogę wysłać wersję papierową. B. ładnie wyszła.

Trudno sobie wyobrazić, że 2 m. od schodów zaparkowała olbrzymia brudna ciężarówka. Zajechała po Mszy św. Dlatego zdjęcia robione sa z ukosa. A chcieliśmy zrobić klasycznie - en face, ponieważ są dostepne zdjęcia na tych samych schodach z początku wieku, lat międzywojennych i lat czterdziestych - wszystkie en face.
Zresztą musimy się zebrać i wszystkie je zestawić na blogu. Taka historia miejsca.

Trzeba poszperać, podobno sa gdzieś zdjęcia Niemców z czasów okupacji w zajętej szkole i generała niemieckiego, ktory mieszkał .... nad kaplicą. Podobno uratował ją przed przerobieniem na coś innego. Tak mówili świadkowie...
Obecnie NOM odprawiany jest na naprędce rozkładanym stoliczku turystycznym(?) Pupą do tabernakulum. Bez stoliczka turystycznego nie ma Novuska  ;D

Sarkastycznie można powiedzieć: szkoda, że tam już nie mieszka ten generał, lokal jest wolny. Zrobiłby porządek z tym posoborowym bajzlem w 3 minuty!
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: genowefa w Październik 13, 2012, 13:46:32 pm


Negatywne więzi emocjonalne - b. ciekawa rzecz - charakteryzują się obroną oprawcy przez poszkodowanego. To sie chyba nazywa fachowo: współuzależnienie:

utrwalona forma funkcjonowania w długotrwałej, trudnej i niszczącej sytuacji związanej z patologicznymi zachowaniami uzależnionego partnera, ograniczająca w sposób istotny swobodę wyboru postępowania:  bita zona i dzieci bronią terroryzujacego dom ojca, lub Indult - poszkodowani nie mogą sobie wyobrazić innego życia. A nawet nie chcą go sobie wyobrazić. Podobnie jest na Karolkowej. Ludzie wrzodów dostaną, rozbiją rytm niedzieli ale złego słowa o godzinie celebracji nigdy nie powiedzą.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Wsp%C3%B3%C5%82uzale%C5%BCnienie
http://klinikaben.pl/oferta/wspoluzaleznienie?gclid=CPrRm8f--7ICFQu7zAod7AEAPA

w przypadku Indultu dochodzą sprawy społeczne - ślepa wiara w słowa księdza itp
Panie Rysiu, ja tak 20 lat dziamgałam na mojego exa jak Pan na o.K i hierarchów NOMowych.
Nauczona doświadczeniem, szybko zwiałam przed kard. Glempem, gdy stwierdziłam, że "nasz związek" nie rokuje.
Szkoda tylko, że nie przeniosłam się gdzieś, gdzie nie ma "una cum".
 "Una cum"  też jest jakimś przejawem współuzależnienia.
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: ryszard1966 w Lipiec 07, 2013, 11:40:00 am
czy w wakacje msze trydenckie w Piasecznie są zawieszone?
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: ryszard1966 w Lipiec 24, 2013, 09:07:04 am
http://mszapiaseczno.blogspot.com/
fajnie napisana informacja o zawieszeniu mszy trydenckich w Piasecznie
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: binraf w Grudzień 06, 2013, 21:30:10 pm
Uwaga, odwołano Mszę św. przewidzianą na niedzielę 8 grudnia. Piaseczno zaprasza do Bractwa św. Piusa X na ul. Garncarską w Warszawie; godz. 10:00 Msza śpiewana, 8:30 Msza cicha.

http://mszapiaseczno.blogspot.com/2012/03/informacja-w-budowie.html
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: Kefasz w Grudzień 06, 2013, 23:31:03 pm
Odwołanie wynika z przeprowadzenia operacji "Noc czuwania z Niepokalaną". Zaczyna się wieczorem w sobotę i trwa do 6 w niedzielę. Nawet mnisi muszą spać.
Dlatego właśnie trzeba zadbać o wtórego księdza, na początek na zastępstwa, daj Boże że i na stałe.
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: rysio w Grudzień 12, 2013, 16:47:16 pm
Cytuj
Uwaga, odwołano Mszę św. przewidzianą na niedzielę 8 grudnia. Piaseczno zaprasza do Bractwa św. Piusa X na ul. Garncarską w Warszawie; godz. 10:00 Msza śpiewana, 8:30 Msza cicha.

Odwołanie wynika z przeprowadzenia operacji "Noc czuwania z Niepokalaną". Zaczyna się wieczorem w sobotę i trwa do 6 w niedzielę. Nawet mnisi muszą spać.
Dlatego właśnie trzeba zadbać o wtórego księdza, na początek na zastępstwa, daj Boże że i na stałe.
@ Kefasz & Binraf
"Gdybym nie wiedział, że głupota, pomyślałbym, że to prowokacja"

O wtórnego księdza, a nawet dwóch, o.Krzysztof w porozumieniu z Kurią już zadbał:
- ks. Bolesław Kielan dostał kopa do domu emerytów, później o. K. odmówił prawa do Mszy w P.
- ks. Sergiusz Orzeszko też nie mógł przyjechać, Mszy odprawić w Piasecznie (podczas nieobecności o.Krzysztofa)

Więc proszę nie grać roli samozwańczego adwokata Kurii. Nie ma znaczenia jak grubą warstwą lubryfikantu posmarujecie się Panowie, Kuria gardzi wami bardziej niż nami.

Słowo dane wiernym... to tylko słowo:
http://mszapiaseczno.blogspot.com/2012/09/milczaca-arogancja-arroganza-silenziosa.html

kalendarium, przypomnienie:
http://mszapiaseczno.blogspot.com/2011/12/wszystko-dobre-co-sie-dobrze-konczy.html

podsumowanie:
http://mszapiaseczno.blogspot.com/2013/02/grunt-to-byc-w-doborowym-towarzystwie.html

Do wyziębionej, prywatnej kaplicy w Piasecznie wykopano również Grekokatolików. Pomimo, że wstawił się za nimi ich Biskup. Nie tylko dla rzymskokatolickiej Mszy św. nie ma miejsca w naszych kościołach. Nie ma dla piękna i  "obcych". Nienawiść do piękna, kazała zlikwidować także NOM- z chorałem po łacinie na Ursynowie.

Proboszcz mówi otwarcie, że nie odprawi Tridentiny bo boi się kardynała - nie mam prawa wymagać bohaterstwa
Wikary mówi, że Tridentina to zamknięta karta Kościoła, bo tak go uczono - współczuję mu
Ksiądz inteligentny, ustosunkowany, kręci, nie dotrzymuje słowa, zwodzi, psuje liturgię - nie mam ani wyrozumiałości ani współczucia
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: binraf w Grudzień 12, 2013, 17:46:02 pm
Cytuj
Uwaga, odwołano Mszę św. przewidzianą na niedzielę 8 grudnia. Piaseczno zaprasza do Bractwa św. Piusa X na ul. Garncarską w Warszawie; godz. 10:00 Msza śpiewana, 8:30 Msza cicha.

Odwołanie wynika z przeprowadzenia operacji "Noc czuwania z Niepokalaną". Zaczyna się wieczorem w sobotę i trwa do 6 w niedzielę. Nawet mnisi muszą spać.
Dlatego właśnie trzeba zadbać o wtórego księdza, na początek na zastępstwa, daj Boże że i na stałe.
@ Kefasz & Binraf
"Gdybym nie wiedział, że głupota, pomyślałbym, że to prowokacja"

O wtórnego księdza, a nawet dwóch, o.Krzysztof w porozumieniu z Kurią już zadbał:
- ks. Bolesław Kielan dostał kopa do domu emerytów, później o. K. odmówił prawa do Mszy w P.
- ks. Sergiusz Orzeszko też nie mógł przyjechać, Mszy odprawić w Piasecznie (podczas nieobecności o.Krzysztofa)

Więc proszę nie grać roli samozwańczego adwokata Kurii. Nie ma znaczenia jak grubą warstwą lubryfikantu posmarujecie się Panowie, Kuria gardzi wami bardziej niż nami.

Słowo dane wiernym... to tylko słowo:
http://mszapiaseczno.blogspot.com/2012/09/milczaca-arogancja-arroganza-silenziosa.html (http://mszapiaseczno.blogspot.com/2012/09/milczaca-arogancja-arroganza-silenziosa.html)

kalendarium, przypomnienie:
http://mszapiaseczno.blogspot.com/2011/12/wszystko-dobre-co-sie-dobrze-konczy.html (http://mszapiaseczno.blogspot.com/2011/12/wszystko-dobre-co-sie-dobrze-konczy.html)

podsumowanie:
http://mszapiaseczno.blogspot.com/2013/02/grunt-to-byc-w-doborowym-towarzystwie.html (http://mszapiaseczno.blogspot.com/2013/02/grunt-to-byc-w-doborowym-towarzystwie.html)

Do wyziębionej, prywatnej kaplicy w Piasecznie wykopano również Grekokatolików. Pomimo, że wstawił się za nimi ich Biskup. Nie tylko dla rzymskokatolickiej Mszy św. nie ma miejsca w naszych kościołach. Nie ma dla piękna i  "obcych". Nienawiść do piękna, kazała zlikwidować także NOM- z chorałem po łacinie na Ursynowie.

Proboszcz mówi otwarcie, że nie odprawi Tridentiny bo boi się kardynała - nie mam prawa wymagać bohaterstwa
Wikary mówi, że Tridentina to zamknięta karta Kościoła, bo tak go uczono - współczuję mu
Ksiądz inteligentny, ustosunkowany, kręci, nie dotrzymuje słowa, zwodzi, psuje liturgię - nie mam ani wyrozumiałości ani współczucia

Szanowany Panie Rysiu ja tylko wstawiłem informację i tyle . Dokładnie wiem co się dzieje w kurii .
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: rysio w Grudzień 12, 2013, 18:13:57 pm
Cytuj
Szanowany Panie Rysiu ja tylko wstawiłem informację i tyle . Dokładnie wiem co się dzieje w kurii .
Przepraszam, może źle zrozumiałem Pana intencję, ale zestawienie zaproszenia na Garncarską, z pierwszym naszym wpisem o Mszy w P. i "naszej wyrozumiałości dla duszpasterza" wyglądało na kiepski żart.

Natomiast tłumaczenie Kurii przez p. Kefasza, i granie na emocjach; że to spać muszą - to żenujące. Były "wakacje od Mszy w lecie", zblizają się "ferie zimowe".

Jeśli jakiś kurialista podczytuje to forum "ukradkiem", to niech powie swemu szefowi od nas (jeśli ma za grosz odwagi cywilnej) : kończ waść wstydu sobie oszczędź. 
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: binraf w Grudzień 13, 2013, 13:14:25 pm
Cytuj
Szanowany Panie Rysiu ja tylko wstawiłem informację i tyle . Dokładnie wiem co się dzieje w kurii .
Przepraszam, może źle zrozumiałem Pana intencję, ale zestawienie zaproszenia na Garncarską, z pierwszym naszym wpisem o Mszy w P. i "naszej wyrozumiałości dla duszpasterza" wyglądało na kiepski żart.

Natomiast tłumaczenie Kurii przez p. Kefasza, i granie na emocjach; że to spać muszą - to żenujące. Były "wakacje od Mszy w lecie", zblizają się "ferie zimowe".

Jeśli jakiś kurialista podczytuje to forum "ukradkiem", to niech powie swemu szefowi od nas (jeśli ma za grosz odwagi cywilnej) : kończ waść wstydu sobie oszczędź.

Brawo Panie Rysiu. Popieram zgadzam cię w całej rozciągłości.
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: rysio w Grudzień 13, 2013, 22:43:01 pm
Cytuj
    Jeśli jakiś kurialista podczytuje to forum "ukradkiem", to niech powie swemu szefowi od nas (jeśli ma za grosz odwagi cywilnej) : kończ waść wstydu sobie oszczędź.


Brawo Panie Rysiu. Popieram zgadzam cię w całej rozciągłości.

No no, popiera Pan złożenie urzędu przez kard.Nycza?
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: Kefasz w Grudzień 14, 2013, 18:24:22 pm
@ Kefasz & Binraf
"Gdybym nie wiedział, że głupota, pomyślałbym, że to prowokacja"

O wtórnego księdza, a nawet dwóch, o.Krzysztof w porozumieniu z Kurią już zadbał:
- ks. Bolesław Kielan dostał kopa do domu emerytów, później o. K. odmówił prawa do Mszy w P.
- ks. Sergiusz Orzeszko też nie mógł przyjechać, Mszy odprawić w Piasecznie (podczas nieobecności o.Krzysztofa)


N i e  w i e d z i a ł e m.
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: ryszard1966 w Grudzień 14, 2013, 18:35:32 pm
x.Sergiusz to raczej już w Piasecznie nie będzie odprawiał z wiadomych powodów.
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: Kefasz w Grudzień 14, 2013, 18:37:14 pm
Chyba, że...
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: ryszard1966 w Grudzień 14, 2013, 18:40:42 pm
a po co wracać?
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: Jacek Rządkowski w Grudzień 14, 2013, 18:42:56 pm
Przez satanizm, potem IBP, a potem FSSPX... droga do Piaseczna raczej nie prowadzi...  :P
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Grudzień 14, 2013, 22:28:46 pm
Przez satanizm, potem IBP, a potem FSSPX... droga do Piaseczna raczej nie prowadzi...  :P

Bardzo nietaktowna ta odpowiedź. Już sam początek,  jakby to był świadomy wybór dziecka, które przyszło na świat w ateistycznej rodzinie, nie zostało ochrzczone, dorastał w enklawie elity społecznej, ojciec zwolennik ideologii masońskiej, etc ... etc ... i to "...a potem ..."  ::)
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: rysio w Kwiecień 11, 2014, 13:16:23 pm
Ogłoszenie:
http://mszapiaseczno.blogspot.com/2014/04/szawle-szawle-dlaczego-mnie.html
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: Kefasz w Kwiecień 11, 2014, 14:45:44 pm
Ale czemu panie Rysiu?
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: rysio w Czerwiec 29, 2014, 11:50:17 am
@Kefasz

Czemu?
Ano chyba dlatego, ze wielu hierarchow, tych duzych i tych malych, w Boga nie wierzy.

www.mszapiaseczno.blogspot.com

Mszy sw. W Piasecznie nie ma.
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: konzeb30 w Lipiec 02, 2014, 00:07:18 am
Bo wakacje
Bo zima
Bo jeszcze za dużo
Szkoda, ale cóż czynić?
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: Jarod w Czerwiec 12, 2015, 09:29:38 am
Czy Msze w Piasecznie są odprawiane w niedziele?
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: Kefasz w Październik 28, 2015, 03:54:15 am
Dotychczasowy ministrant z Piaseczna wstąpił do seminarium. Potrzeba kolejnego. Najbliższa msza 8 listopada a potem 15 listopada, trzeba zadbać o ministranta.
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: Bartek w Listopad 28, 2015, 11:45:45 am
Czy jutro jest Msza w Piasecznie?
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: rysio w Październik 30, 2016, 23:37:50 pm
Dziś z okazji Święta, cywil odprawiający Mszę świętą zezwolił na bardziej pobożną hybrydę niż zwykle. Otóż wierni mogli zaśpiewać części stałe ale już credo musieli wyrecytować.
Podobno to śpiewane Credo bardzo uwiera kurię - czyli tzw "górę". No bo kogóż to innego można rozumieć pod określeniem "góra" ? - chyba nie Pana Boga?
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: Krusejder w Listopad 01, 2016, 00:02:05 am
dlaczego celebrans jest nazywany "cywilem" ?
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: Sławek125 w Listopad 01, 2016, 19:02:09 pm
Pewnie jakis modernista. Te swięcenia są lipne.
Tytuł: Odp: PIASECZNO
Wiadomość wysłana przez: binraf w Październik 04, 2017, 21:57:59 pm

Uwaga! W najbliższą niedzielę Msza św. wyjątkowo będzie odprawiona o godz. 10:00.


https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=702714166602077&id=239771642896334&notif_id=1507146742906798&notif_t=notify_me_page