Forum Krzyż

Novus Ordo => Kościół posoborowy => Wątek zaczęty przez: jp7 w Października 26, 2009, 19:19:32 pm

Tytuł: "Ducha Soboru trzeba egzorcyzmować"
Wiadomość wysłana przez: jp7 w Października 26, 2009, 19:19:32 pm
J.E. Biskup Ralph Walker Nickless ze stanu Iowa tak uważa.
Za http://www.fronda.pl/news/czytaj/biskup_z_iowa_katolicy_musza_egzorcyzmowac_ducha_soborowego
Cytuj
Czy "ducha" Soboru trzeba egzorcyzmować?

Duch II Soboru Watykańskiego, w przeciwieństwie do jego litery, to "demon", któremu trzeba uniemożliwić dalsze wpływanie na Kościół - uważa biskup Ralph Walker Nickless ze stanu Iowa.

W swym liście pasterskim z czwartku, skierowanym do całej diecezji Sioux City w Iowa, biskup Nickless zaznaczył, „że nie ma żadnego innego pragnienia” aby reformy Soboru Watykańskiego II zostały z całą pieczołowitością wprowadzone. - Kłopot polega na tym, że interpretacja tych reform, interpretacja zrywająca ciągłość nauczania, która jest bliska wielu osobom w Kościele, nie jest prawdziwym przesłaniem Soboru – mówi biskup z Iowa.

Musimy zerwać z mówieniem o Kościele przed Soborem Watykańskim II i po Soborze – kontynuuje 62-letni duchowny. Zgadza się on z Papieżem Benedyktem XVI, że przesłanie soborowe musi zostać odczytane zgodnie z literą jego dokumentów, a nie z - jak to się często mówi - „duchem Soboru”. - Ten duch to jakiś demon,który musi zostać egzorcyzmowany, jeśli mamy służyć naszemu Panu – mówi biskup.

Biskup Nickless sam siebie nazywa produktem "ekscytującego, niemalże upajającego czasu Soboru Watykańskiego II". Nazywa go "najwspanialszym darem Ducha Świętego dla Kościoła w ciągu wieków". Wcześniej, hierarcha wystosował list zdecydowanie sprzeciwiający się ustawie zdrowotnej przygotowywanej przez administrację prezydenta Obamy.

Źródło tu:
http://www.scdiocese.org/files/Pastoral_Letter_updated100809.pdf
Tytuł: Odp: "Ducha Soboru trzeba egzorcyzmować"
Wiadomość wysłana przez: TKN w Grudnia 10, 2009, 14:59:29 pm
W najnowszym numerze "Polonia Christiana" znajdują się dwa znakomite artykuły nt. "ducha soboru":
Jeden prof. de Mattei "Sobór niedogmatyczny" (http://www.poloniachristiana.pl/tresc,12,0,336,1,PCH,numer.html)
a drugi to wywiad z ks. prof. Gherardinim "Czas rozliczyć się z "duchem soborowym" (http://www.poloniachristiana.pl/tresc,12,0,338,1,PCH,numer.html)

Polecam!
Tytuł: Odp: "Ducha Soboru trzeba egzorcyzmować"
Wiadomość wysłana przez: cabbage w Grudnia 10, 2009, 16:51:09 pm
O lol  ;D Mocne, ale wreszcie skierowane wprost do ludu :) w fajnych czasach żyjemy, się zaczyna dziać... a nie tak jak jakieś 20-10 lat temu, kiedy taka opinia pewnie byłaby od razu zahukana...
Tytuł: Odp: "Ducha Soboru trzeba egzorcyzmować"
Wiadomość wysłana przez: Jarod w Grudnia 10, 2009, 17:06:59 pm
Czy KEP wydala juz komunikat, ze Polonia Christiana nie jest w zaden sposob zwiazana z Kosciolem Katolickim w Polsce ? :)
Tytuł: Odp: "Ducha Soboru trzeba egzorcyzmować"
Wiadomość wysłana przez: cabbage w Grudnia 10, 2009, 18:57:59 pm
Chyba nie :D To też i tego ks. profesora musieliby odsądzić od czci i wiary ;)
Tytuł: Odp: "Ducha Soboru trzeba egzorcyzmować"
Wiadomość wysłana przez: cabbage w Grudnia 10, 2009, 19:37:13 pm
Trzeba egzorcyzmować, oj, trzeba http://wiadomosci.monasterujkowice.pl/?p=2764#more-2764   :o
Tytuł: Odp: "Ducha Soboru trzeba egzorcyzmować"
Wiadomość wysłana przez: Eligiusz w Grudnia 11, 2009, 12:05:59 pm
Nie ładnie, bardzo nie ładnie!
Dlaczego linkuje Pani bez ostrzeżenia do strony krzywosławnych? Na dodatek do artykułu, który został umieszczony na Bibule, która to przekopiowała go ze strony OMP Lublin. To lubelscy monarchiści zadali sobie trud i wrzucili ten tekst ś.p. księdza profesora do sieci: http://www.omp.lublin.pl/lektury.php?autor=32&artykul=7


Polonia Christiana - nr 11 listopad-grudzień 2009
Roberto de Mattei: Sobór niedogmatyczny
http://tridentina.pl/polonia_christiana_2.html
Tytuł: Odp: "Ducha Soboru trzeba egzorcyzmować"
Wiadomość wysłana przez: cabbage w Grudnia 11, 2009, 12:20:31 pm
Akurat odwiedzam często tę stronkę i raczej ona pokazuje, że prawosławni są bliscy spojrzeniu tradycjonalistom katolickim, nie mówiąc o tym, że właśnie zerwali stosunki z "kościołem" ewangelickim w Niemczech z racji damy na tronie tam ;) Często cytują Bibułę i krytykują posoborowie, więc akurat poza kilkoma tendencyjnymi antypapieskimi artykułami strona jest uważam bardzo pożyteczna. Nawiasem mówiąc, dzięki niej zobaczyłam wyraźny związek między nawróceniem Rosji( powrotem prawosławnych do macierzy- KK) a ustaleniem statusu kanonicznego FSSPX- bez pewnych "klaryfikacji" dogmatycznych ze strony KK, które mogą zapaść podczas rozmów z FSSPX, mało prawdopodobne by tradycyjna gałąź prawosławia powróciła do KK, skoro krytykuje wyraźnie pewne posoborowe nowinki ;)

Nie wiedziałam, że to ze strony OMP ;)
Tytuł: Odp: "Ducha Soboru trzeba egzorcyzmować"
Wiadomość wysłana przez: ereandel w Grudnia 11, 2009, 21:05:37 pm
Zgadzam się całkowicie - Ducha Soboru TRZEBA egzorcyzmować. Osobiście do Soboru za wiele nie mam. Jestem przeciwny tylko wypaczeniom powstałym po Soborze. Gdyby po Soborze trafił się dobry papież, wygnał by tego "demona Soboru", a Kościół kierował w kierunku Jezusa Chrystusa. Niestety, nikt taki się nie trafił. :-[