Forum Krzyż

Disputatio => Sprawy ogólne => Wątek zaczęty przez: cogito w Lutego 01, 2022, 00:56:35 am

Tytuł: Rozłam w Ordo Iuris
Wiadomość wysłana przez: cogito w Lutego 01, 2022, 00:56:35 am
Rozłam w Ordo Iuris
https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2022-01-30/rozlam-w-ordo-iuris-tymoteusz-zych-wiele-osob-z-tego-srodowiska-sie-rozwiodlo/

Z instytutu odeszli m. in. wiceprezes Tymoteusz Zych oraz Karolina Pawłowska (twarze Ordo Iuris).

Powód? Sam Zych stwierdza, że powodem rozłamu była między nami różnica w modelu komunikowania się. Naszym zdaniem powinien on być w jak najmniejszym stopniu odwołujący się do języka antagonizującego, a w jak największym oparty na merytorycznych argumentach.
W oświadczeniu Ordo Iuris czytamy: w rzeczywistości przesłanki rozstania były następstwem ich decyzji o charakterze osobistym, powiązanych w naszej ocenie już w październiku z publicznym wyrażaniem opinii sprzecznych ze spójnym od lat stanowiskiem Ordo Iuris, między innymi w takich kwestiach jak trwałość małżeństwa, ochrona rodziny, ochrona podstawowych praw i wolności przed ingerencją państwa przekraczającą konstytucyjnie dopuszczalne granice.
Sama Pawłowska napisała: Wiele miesięcy temu zakomunikowałam mężowi, że chcę rozwodu - z przyczyn, których nie chcę komentować. Złożyłam również pozew o rozwód.

Samych powodów rozwodu nie będę komentował. Są to plotki, i nie ważne jak bardzo wydają się wiarygodne, to nadal pozostają plotkami.

Poruszam temat, ponieważ instytut Ordo Iuris widziany jest przez większość ludzi (niemalże od prawa do lewa) za ultrakonserwatywną prawicę.

Osobiście nie po drodze mi z Ordo Iuris. Przeszkadza mi ich symbioza z nomkami (jak choćby uczestnictwo w drodze synodalnej, ktoś na fk nawet wrzucił zdjęcie). Ale wiele ich inicjatyw popieram. Nie można im odmówić dobrych przynajmniej chęci przy postulatach prorodzinnych czy antylewicowych. Także sama idea katolickiego instytutu walczącego na polu prawnym ze złem tego świata jest chwalebna.

Odniosę się do p. Pawłowskiej. Kiedyś, kiedy wypowiadała się nt. rodziny i obronie jej chrześcijańskiego modelu (dotyczyło to konwencji stambulskiej chyba), pomyślałem sobie: O czym kobieto mówisz? Zamiast siedzieć w domu i wychowywać dzieci, ty spełniasz się zawodowo, realizując postulaty feministek. Wiele kobiet ze względu na trudną sytuację pracuje, ale twój mąż pierdołą nie jest i byt, nawet dostatni, to by ci zapewnił. No i ta hipokryzja się wylała jako pożywka dla wygłodniałych lewaków, dając powód do ataku na wartości katolickie, co mnie, jako katolika, najbardziej boli.

Co będzie z Ordo Iuris? Strasznie ucierpiała ich wiarygodność. Uważam jednak, że p. Jerzy Kwaśniewski najlepiej postąpił, wyrzucając "na zbity pysk" czarne owce. Nie wiem, co by mógł jeszcze zrobić, by ratować sytuację. Długo będą się podnosić z tego wizerunkowego upadku.
Tytuł: Odp: Rozłam w Ordo Iuris
Wiadomość wysłana przez: Filip S w Lutego 01, 2022, 01:14:17 am
Myślę że to nie nasz cyrk, nie nasze małpy i nie nasze łóżka.
Tytuł: Odp: Rozłam w Ordo Iuris
Wiadomość wysłana przez: jwk w Lutego 01, 2022, 08:56:18 am
Myślę że to nie nasz cyrk, nie nasze małpy i nie nasze łóżka.
??? ??? ???
Tytuł: Odp: Rozłam w Ordo Iuris
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Lutego 01, 2022, 11:41:58 am
Temat bardzo rozdmuchany już na wielu stronach. Na ćwierkaczu:

Tymoteusz Zych
W związku z kłamstwami na mój temat, które rozpowszechnił w swoich materiałach Marcin Dobski
@szachmad, będę kierował pozew w obronie moich dóbr osobistych.
Do redakcji
@Salon24pl
jeszcze dzisiaj trafi wniosek o sprostowanie kłamstw i przeprosiny.

https://twitter.com/TymoteuszZych/status/1487716720412434435

A na Salonie24.pl chodzi o ten artykuł:

https://www.salon24.pl/newsroom/1201782,aktywista-lgbt-tropi-zycha-i-pawlowska-ktos-ich-nagral-na-stacji-metra
Tytuł: Odp: Rozłam w Ordo Iuris
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Lutego 01, 2022, 12:00:06 pm
Rozłam w Ordo Iuris. W tle plotki o skandalu obyczajowym. Zych komentuje, jest oświadczenie Zarządu: "Nierzetelne doniesienia medialne"

(...)

https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/583695-rozlam-w-ordo-iuriszych-komentujejest-oswiadczenie-zarzadu


Z tego nagrania z lipca 2021 r. wycięty fragment jest puszczany i komentowany "Pamiętajcie kochani żeby panować nad żądzami" : (od tego miejsca)

https://youtu.be/mC-ZxxWqG74?t=2189


Uważam że wyważony głos w temacie j.w.

https://stacja7.pl/felietony/o-aferze-w-ordo-iuris-pisze-alina-petrowa-wasilewicz/?utm_source=one_signal&utm_medium=push