Forum Krzyż

Disputatio => Poczekalnia => Wątek zaczęty przez: Filip S w Października 26, 2020, 11:26:22 am

Tytuł: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Filip S w Października 26, 2020, 11:26:22 am
Myślę że opinia Eugeniusza Onufryjuka zamieszczona na  xportalu bardzo dobrze podsumowuje rzeczywistość w jakiej obecnie znaleźliśmy się jako społeczeństwo i skąd wzięły się niedawne chuligańskie ekscesy w kościołach:
Cytuj
W tym kontekście możemy mówić o dwóch równoległych społeczeństwach. Obecnie istnieją w Polsce dwa przeciwstawne obozy, Polskę 1 i Polskę 2. Teraz ten podział nie polega na
dysproporcji gospodarczych. Osią podziału są kwestie niematerialne. 

Polska 1 ma oblicze wielkomiejskiej młodzieży, tych tak wyśmiewanych w ostatnio “Julek z Twittera”. Jest to Polska wielkich metropolii, hipsterskich klubów i modnych knajp. Wartościami tej Polski są wykorzenienie, indyferentyzm, chaos, materializm i konsumpcjonizm, nazywane przez tę Polskę 1 otwartością, tolerancją i wolnością. Ta Polska niekiedy lepiej mówi po angielsku niż po polsku, bezmyślnie łyka wszystko, co podsunie jej guru na usługach globalizmu. Ta Polska, chodząca na parady równości i płacząca nad tubylczą „nietolerancją” i „ksenofobią”, żywi zażartą nienawiść do jakiejkolwiek formy autentycznej religijności, ochocza wierząc w taroty czy inne wróżby (których sensu nawet nie rozumieją). Ta Polska 1 żywi głęboką pogardę do zwyczajów i tradycji, do wsi i małych miasteczek (skąd często się wywodzi). Jest to twór pozbawiony zdolności do działania pozytywnego, bo dąży tylko do zniszczenia zastanego porządku w celu przeniesienia tu globalnego Zachodu. To obrońcy gejów, „praw człowieka”, konstytucji, demokracji i państwa prawa. Są to ubrane na czarno kobiety z błyskawicami i wieszakami. Innymi słowy, nad Wisłą jest to awangarda globalizmu i hegemonii liberalnej.

Naprzeciwko tego obozu liberalnego postmodernizmu bez polskiej specyfiki stoi Polska2. Polska wsi i miasteczek, gór, jezior i puszcz. Polska przydrożnych kapliczek i wiejskich kościołów. Polska deptana i pogardzana przez liberałów. Polska pobożności maryjnej i „Gorzkich Żali”. Polska przyjeżdżająca 11 listopada do Warszawy by iść w Marszu Niepodległości. Polska, dla której największą wartością jest rodzina. Polska, która od 30 lat jest oszukiwana i rozgrabiana przez demoliberalną oligarchię. Polska intuicyjnie czująca, że ten świat poszedł złą drogą. Są to ludzie, którzy chcą być dumni ze swojej historii i swojego kraju. Polska 2 odmawia różaniec o odnowę moralną narodu i zaprzestania mordowania nienarodzonych. Jest to najszerzej rozumiany lud polski, chodzący do kościoła, pracujący, kochający – po prostu żyjący na łonie swojej ojczyzny. Mimo że ten lud chce być jak najbardziej zachodni, to zachodnim nie jest i nikim takim się nie stanie. W istocie reprezentuje dziwny splot cech nowoczesnych i archaicznych. 

Do tego przymyka segment osób o poglądach antyglobalistycznych, tradycjonalistycznych i tożsamościowych. Jest ich mało, żeby stanowiły osobną siłę w kraju. Segment ten poszukuje Polski wiecznej, polskiej sancta sanctorum. Te osoby szukają Polski prawdziwej, której nie da się zobaczyć inaczej, niż oczami ducha. Te osoby próbują zrozumieć ducha ludu polskiego i odkryć wieczne przesłanie, które jest niesione przez Polskę.

W tej opcji nie jest to starcie dwóch partii czy opcji politycznych. Jest to starcie dwóch wizji świata. Mamy naprzeciwko sobie obóz liberalny i obóz ich przeciwników, dla których taką wspólnym mianownikiem jest katolicyzm (i inne formy autentycznego światopoglądu religijnego). Zarówno katolicyzm, jak i liberalizm stanowią dwie metaideologie. Rozbierając oba te zjawiska na czynniki pierwsze dojdziemy do pewnych założeń, bez których wyznawanie tej doktryny nie jest możliwe. Liberalizm i katolicyzm (i ogólnie religijność) wykluczają się co do natury człowieka, celu jego istnienia, co do pierwszej przyczyny istnienia. Ze sprzecznej antropologii, aksjologii i ontologii wynikają dwie wizje urządzenia życia publicznego. Te dwie wizje nie mogą ze sobą współistnieć. Żadnej jedności między zwolennikami tych dwóch wizji nie było, nie ma i nigdy nie będzie.  Również w kwestii problemów, z którymi mierzy się Państwo Polskie – dla liberałów nie jest to żaden problem, wręcz ich celem jest roztopienie się Polski w kotle postmodernistycznego globalizmu.
https://xportal.pl/?p=37991 (https://xportal.pl/?p=37991)
Od siebie dodam że istnieje jeszcze Polska 3 kto wie czy nie największa czyli osoby zupełnie niezaangażowane w światopoglądowe spory których interesuje głównie dobre przeżycie kolejnego dnia i typowe problemy zwykłego szarego człowieka (praca, dom, rodzina, znajomi itp.). Z różnych względów nie pasują oni do dwóch wymienionych przez autora zbiorów lub też są niewyraźną mieszanką obu. Do tej grupy mógłbym zaliczyć np. mojego "sąsiada" z małego miasteczka, osobę żyjącą skromnie choć inteligentną, oczytaną oraz stroniącą mocno od Kościoła chociaż z drugiej strony niewykazującą jakiegoś anty-katolickiego zacietrzewienia.
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Filip S w Października 26, 2020, 13:01:08 pm
(https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/122811603_1274142716267276_2764407912646836413_n.jpg?_nc_cat=110&ccb=2&_nc_sid=dbeb18&_nc_ohc=loxpRTDZ4igAX9qeU4f&_nc_ht=scontent-frx5-1.xx&oh=ee57f164fd312d861622f6723914d436&oe=5FBCBF5C)
Lewicowa "walka z nienawiścią i wykluczeniem" w pełnej krasie.  ;D  ::)
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Bogosłow w Października 26, 2020, 20:53:20 pm
Kto Wam Drodzy Państwo zostanie w Kościele?
Tylko księża i faszystowski ONR?
Młodzież Wam uciekła, bramy ryby nie zadziałały..
Rezygnacje z katechezy w szkole sa masowe i to od dawna.
Inteligencja wypchnięta.
Nawet Was Tradsow o dawna w tym Kościele nie ma.
Ludzie, którzy na co dzień żyją spokojnie i nie zajmują się polityka
wyszli na ulice i sprzeciwili się Kościołowi.
Protestuja nawet małe podlaskie miasteczka, gdzie na codzień rządzi pleban jak w filmie  "U Pana Boga za piecem".
Aż tylu "lewakow" w Polsce nie ma. To zbyt prosta diagnoza.
Problem  ma o wiele głębsze i bardziej skomplikowane podstawy.

Skoro w polskim Kościele nie ma miejsca dla nikogo, nawet dla papieza rzymskiego, to po co komu taki Kosciol?

Czy tam jest jeszcze miejsce dla Chrystusa?
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: rysio w Października 26, 2020, 21:14:32 pm
Cytuj
nie ma miejsca dla nikogo, nawet dla papieza rzymskiego, to po co komu taki Kosciol?

Bardzo dobre pytanie.

To dlaczego Cerkiew prawosławna nie przytuli tego pana z domu św. Marty?  ;D Brak serca? Dlaczego go nie uzna?  ;D

Odpowiedź jest prosta:

Hierarchia prawosławna myśli to samo o Posoborowiu i Jorge Bergoglio co i my na fk. Tylko z racji etykiety, zaszłości historycznych nigdy tego publicznie nie powiedzą. I słusznie. Tylko w TVP3 abp Sawa w jednym zdaniu powiedział co różni prawosławie od rzymskości a dalej ugryzł się w język i taktownie zakończył.

Te cerkwie, które nie są w mniejszości religijnej jak polska cerkiew, mówią otwarcie jak jest. (Rosja, Grecja, Serbia...)
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Andrzej75 w Października 26, 2020, 21:24:58 pm
Ludzie, którzy na co dzień żyją spokojnie i nie zajmują się polityka wyszli na ulice i sprzeciwili się Kościołowi.
To tylko znaczy, że ludzie w swej masie są głupi; wydaje im się, że są spontaniczni, a dają się powodować prowokatorom; jeśli nie dostrzegają, że uczestniczą w zamieszkach, które służą odwróceniu uwagi od rzeczywistych problemów, które kanalizują ewentualny gniew ludu wszędzie, tylko nie tam, gdzie rzeczywiście mógłby i powinien znaleźć swe ujście. Przecież to wszystko jest aż do znudzenia powtarzalne: w USA BLM, u nas wyrok trybunału, na Węgrzech jeszcze coś innego.
Kościół jest tutaj tylko pretekstem (wygodnym).
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Bogosłow w Października 26, 2020, 21:30:12 pm
To bardzo wygodne uproszczenia.
U mnie demonstrują pokojowo.
Zamieszek nie.ma.
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: rysio w Października 26, 2020, 21:35:14 pm
To bardzo wygodne uproszczenia.
U mnie demonstrują pokojowo.
Zamieszek nie.ma.

U mojej babci na Polesiu (lud prawosławny, bardzo pokojowy) któregoś dnia rewolucja odbiła. Zakopali rodzinę Skirmunttów po szyję w ziemi i później pijąc wódkę skosili im głowy kosami.
- można?
- można.

Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Andrzej75 w Października 26, 2020, 21:43:46 pm
To bardzo wygodne uproszczenia.
U mnie demonstrują pokojowo.
Zamieszek nie.ma.
Czyli pokojowo demonstrują swoją głupotę.
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Filip S w Października 26, 2020, 22:48:56 pm
Tak swoją szosą większość polskiego duchowieństwa w milczący sposób tolerowała dotychczasowy kompromis aborcyjny, nie miała żadnego wpływu na decyzję Trybunału Konstytucyjnego ani też specjalnie nie wspierała środowisk pro-life.  Być może to jakiś znak od Opatrzności dla nich na opamiętanie.  ???
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Albertus w Października 26, 2020, 23:16:15 pm
Jedno co dobre (oprócz oczywiście samego wyroku Trybunału) to to, że wreszcie pękł wrzód rosnący od bardzo dawna. Lepiej późno niż jeszcze później. Dzięki temu widać wreszcie jak na dłoni stan polskiego społeczeństwa, gdyż sprawa aborcji i stosunek do niej to chyba najbardziej jaskrawy przykład stanięcia po stronie obiektywnego dobra lub zła, po stronie Boga lub diabła. Naprawdę mam nadzieję, że to otworzy oczy wielu tzw. "letnim katolikom" jak i może nawet hierarchii kościelnej. Powinno. Skończył się czas świętego spokoju i "kompromisu", nadszedł czas kiedy każdy musi się opowiedzieć za dobrem i Chrystusem lub przeciw, i żadne stwierdzenia o tradycjonalistach itp. tu nie pomogą, bo przecież to jedno z najważniejszych punktów nauczania nawet Kościoła posoborowego, ze św. Janem Pawłem II na czele.
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Bogosłow w Października 26, 2020, 23:29:58 pm
To bardzo wygodne uproszczenia.
U mnie demonstrują pokojowo.
Zamieszek nie.ma.
Czyli pokojowo demonstrują swoją głupotę.

Byłbym daleki od uproszczeń i prostej diagnozy przenoszenia winy na innych za obce pieniądze.  To typowo putinowska retoryka.

Zademonstrował caly lud polskich miast, miasteczek i wsi.
To nie miało miejsca w powojennej, ani przedwojennej historii Polski.
Zakwestionował obowiązujący stan społeczny i ustrojowy.
Tzn. jedynowładztwo partii w sojuszu z Kościołem.

Jarosław K. wraz z rosyjska organizacją Zakon i Poriadok /u nas znana jako O.I./ podpalił Polskę.
Dlaczego to zrobił? Czy wykonywał moskiewskie polecenia?
Tego nigdy się nie dowiemy.
Pewne jest to, ze Rosja całymi garściami korzysta z destabilizacji sytuacji wewnętrznej w Polsce oraz na zniszczeniu pozycji międzynarodowej Polski, która znaczy dziś mniej niż Gabon albo Zambia.

O i ciekawostka...

https://dorzeczy.pl/kraj/158658/rosjanie-chwala-ziobre.html
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: rysio w Października 26, 2020, 23:39:24 pm
Nie rozumiem pana, panie Bogosławie stosuje pan logikę PiS-owską:

A coż w tym dyskredytującego, że Rosji podoba się Ziobro?
Ja myslałem, że kryterium dobrego polityka jest to czy działa na rzecz Polski.
Tymczasem kryterium jest inne, typowo PiSowskie: złe jest to co chwalą Rosjanie.

A mnie podoba się Szojgu. Nie można się już w PiSolandzie wypowiedzieć? I co wsadzi mnie pan do Berezy na Narodowym? Czy jak?
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: pauluss w Października 26, 2020, 23:48:17 pm
Tak swoją szosą większość polskiego duchowieństwa w milczący sposób tolerowała dotychczasowy kompromis aborcyjny, nie miała żadnego wpływu na decyzję Trybunału Konstytucyjnego ani też specjalnie nie wspierała środowisk pro-life.  Być może to jakiś znak od Opatrzności dla nich na opamiętanie.  ???
Byc moze wiekszosc polskiego duchowienstwa wbrew pozorom nie chciala i nie chce wchodzic w gorace spory ideologiczne, bo wie, ze one do niczego nie prowadza, a zadaniem Kosciola nie jest mowienie codziennie o aborcji. Trzeba postawic sprawe jasno, bronic katolickiego nauczania,przypominac o swietosci zycia od poczecia do naturalnej smierci, ale nie trzeba o tym mowic w taki sposob, jakby to byl jedyny temat. I w tym wypadku nie musi to oznaczac strachu albo lenistwa, ale roztropnosc i madrosc.
Mam wrazenie, ze Kosciolowi (ksiezom a przy okazji wierzacym) sie oberwalo i bedzie sie obrywac akurat za to (jedna z nielicznych rzeczy), gdzie nie ma wiekszej winy. Sa kwestie i nierozwiazene problemy, ktore bardziej zaslugiwalyby na protest czy wyraz glosnego niezadowolenia nawet ze strony szczerze wierzacych.
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Bogosłow w Października 26, 2020, 23:58:57 pm
Nie rozumiem pana, panie Bogosławie stosuje pan logikę PiS-owską:

A coż w tym dyskredytującego, że Rosji podoba się Ziobro?
Ja myslałem, że kryterium dobrego polityka jest to czy działa na rzecz Polski.
Tymczasem kryterium jest inne, typowo PiSowskie: złe jest to co chwalą Rosjanie.

A mnie podoba się Szojgu. Nie można się już w PiSolandzie wypowiedzieć? I co wsadzi mnie pan do Berezy na Narodowym? Czy jak?

Bez histerii prosze 😊
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Bogosłow w Października 27, 2020, 00:09:22 am
Tak swoją szosą większość polskiego duchowieństwa w milczący sposób tolerowała dotychczasowy kompromis aborcyjny, nie miała żadnego wpływu na decyzję Trybunału Konstytucyjnego ani też specjalnie nie wspierała środowisk pro-life.  Być może to jakiś znak od Opatrzności dla nich na opamiętanie.  ???
Byc moze wiekszosc polskiego duchowienstwa wbrew pozorom nie chciala i nie chce wchodzic w gorace spory ideologiczne, bo wie, ze one do niczego nie prowadza, a zadaniem Kosciola nie jest mowienie codziennie o aborcji. Trzeba postawic sprawe jasno, bronic katolickiego nauczania,przypominac o swietosci zycia od poczecia do naturalnej smierci, ale nie trzeba o tym mowic w taki sposob, jakby to byl jedyny temat. I w tym wypadku nie musi to oznaczac strachu albo lenistwa, ale roztropnosc i madrosc.
Mam wrazenie, ze Kosciolowi (ksiezom a przy okazji wierzacym) sie oberwalo i bedzie sie obrywac akurat za to (jedna z nielicznych rzeczy), gdzie nie ma wiekszej winy. Sa kwestie i nierozwiazene problemy, ktore bardziej zaslugiwalyby na protest czy wyraz glosnego niezadowolenia nawet ze strony szczerze wierzacych.

Ma Ksiądz duzo racji.
Ale.. Kosciol w.Polsce ma.ogromny, rzeczywisty i nieformalny wpływ na wladze rzadowa i samorzadowa.Czesto wystarczy telefon biskupa do burmistrza albo ministra.
Nawet L. Miller posłusznie meldował się w nuncjaturze.
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Albertus w Października 27, 2020, 08:07:23 am
Myślę, że w sytuacji kiedy rządzący państwem są katolikami, to Kościół poprzez swoich pasterzy ma obowiązek ich pouczać i naciskać na to by ustanawiali prawa w zgodzie z katolicką nauką. Ba, nawet w sytuacji, gdyby nie byli katolikami powinno się to robić w miarę możliwości. A w tej kwestii aborcja jest jedną z najważniejszych rzeczy, gdyż chodzi o zakaz zabijania ludzi, jest ona jednym z grzechów wołających o pomstę do nieba, za które Bóg karze już w tym życiu Narody i państwa je dopuszczające, więc jej zakaz w sposób naturalny musi być priorytetem. Szczególnie, że nawet po wiadomym soborze akurat ta kwestia jest jasno wykładana przez papieży - żadne państwo nie ma prawa dopuszczać prawnie aborcji w żadnym wypadku.

Wreszcie nastąpił jeden krok ku społecznemu panowaniu Chrystusa, mimo że tak późno, to miejmy nadzieję że Bóg się zlituje nad Polską. Wszystkie nieustanne modlitwy w tej intencji przyniosły owoc. Myślę, że strategia pojedynczych kroków wcale nie musi być koniecznie zła. Najpierw skupić się na aborcji, kolejnym krokiem będzie musiał być zakaz propagowania zboczeń itd. mimo że pewnie wolelibyśmy od razu aby prawnie ogłosić Polskę na powrót państwem katolickim. Ale w obecnej sytuacji raczej łatwiej będzie dochodzić do tego właśnie takimi krokami jak ten wyrok Trybunału. Myślę, że im mocniej Kościół jest nienawidzony i atakowany, tym lepiej wypełnia swoją misję. Głoszenie prawdy przynosi wojny i prześladowania, takie sytuacje jak obecna trzeba uznać za Boże błogosławieństwo ku ocuceniu katolickiego ducha w Polakach.
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Bogosłow w Października 27, 2020, 09:15:11 am
Oczywiście z katolickiego punktu widzenia ta wypowiedź ma sens i jest jak najbardziej logiczna.

Mamy jednak spojrzenie z punktu widzenia prawa państwowego,  a jemu poddane są wszystkie kościoły i związki wyznaniowego.

Polska jest republiką o parlamentarno-gabinetowym systemie rzadow, z zachowaniem trojpodzialu i równoważeniu się władz.
Wszyscy są równi wobec prawa. Polska jest państwem świeckim,
zachowującym rozdział  od kosciolow i związków wyznaniowych.
Nikt nie może być dyskryminowany w zyciu publicznym ze względu na wyznawana religie (lub nie) ani z jakiejkolwiek innej przyczyny.

To sa ramy, w których się obracamy. Mnie nauka społeczna Kosciola nie obowiązuje, nie stanowi ona źródła prawa w Polsce. Kosciol moze ja kierować tylko do swoich wiernych na zasadzie dobrowolności.
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Filip S w Października 27, 2020, 10:52:40 am
Byc moze wiekszosc polskiego duchowienstwa wbrew pozorom nie chciala i nie chce wchodzic w gorace spory ideologiczne, bo wie, ze one do niczego nie prowadza, a zadaniem Kosciola nie jest mowienie codziennie o aborcji. Trzeba postawic sprawe jasno, bronic katolickiego nauczania,przypominac o swietosci zycia od poczecia do naturalnej smierci, ale nie trzeba o tym mowic w taki sposob, jakby to byl jedyny temat. I w tym wypadku nie musi to oznaczac strachu albo lenistwa, ale roztropnosc i madrosc.
Mam wrazenie, ze Kosciolowi (ksiezom a przy okazji wierzacym) sie oberwalo i bedzie sie obrywac akurat za to (jedna z nielicznych rzeczy), gdzie nie ma wiekszej winy. Sa kwestie i nierozwiazene problemy, ktore bardziej zaslugiwalyby na protest czy wyraz glosnego niezadowolenia nawet ze strony szczerze wierzacych.
Nigdzie nie sugerowałem żeby ten temat na okrągło wałkować, chodzi mi o to aby w ogóle o nim mówić. Osobiście nie pamiętam żeby księża podczas kazań czy szkolnych katechez poruszali temat moralnej niegodziwości aborcji eugenicznej, feminizmu, ideologii gender, subkultury LGBTQI itd. a przez zdecydowaną większość życia byłem praktykującym katolikiem, przez parę ładnych lat ministrantem, a nawet przez 2 lata uczęszczałem do szkoły nominalnie katolickiej. Skoro potrafiono ustanowić Sierpień miesiącem walki o trzeźwość narodu w którym parę razy z ambon dało słyszeć się potępienie grzechu pijaństwa to ja się pytam dlaczego nikt w episkopacie nie ustanowił np. Grudzień miesiącem walki o pełną ochronę życia ludzkiego? Ja nie słyszałem nawet żeby intencja zakazu/ograniczenia aborcji była kiedykolwiek wymieniana nawet zdawkowo chociażby podczas czytania modlitwy powszechnej.
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: rysio w Października 27, 2020, 11:36:05 am
Cytuj
Polska jest republiką o parlamentarno-gabinetowym systemie rzadow, z zachowaniem trojpodzialu i równoważeniu się władz.
Wszyscy są równi wobec prawa.

Dwa zdania i dwa kłamstwa - to dobry wynik, jest pan zatem prawdziwym Polakiem czyli niemądrym Polakiem.

1. Jeżeli posłowie i senatorowie mogą być ministrami i premierami - to znaczy, że podziału władz nie ma.
Jeżeli taki poseł nagle zachciewa być władza wykonawczą to powinien złożyć mandat a na jego miejsce przeprowadzone wybory uzupełniające.

2. Jeżeli ludzie sprawujący urzędy stoją na gruncie Prawa Administracyjnego a obywatele na gruncie Prawa Cywilnego to równości nie ma. Nas obowiązują inne zasady niż klasę karteli politycznych.
Kodeks Administracyjny to analogia do Kodeksu Kanonicznego, który wyjmował spod równego traktowania Kler. Teraz wyjmuje Kaczyńskiego, Matiego, Schetyna i Trzaskowskiego.
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Bogosłow w Października 27, 2020, 12:26:05 pm
Panie Rysiu
Błądzisz, ale podchodzę ze zrozumieniem bo nie jestes Pan prawnikiem.

Ad.1 jest to cecha systemu parlamentarno-gabinetowego
Ad. 2 Panskie tezy to groch z kapustą
Prawo w całej rozciągłości dotyczy władzy publicznej i osób fizycznych.
Charakter stosunku prawnego wynika z jego treścią a nie z naszych wyobrażeń.
Jeżeli minister podejmuje w stosunku do mnie decyzje to stoimy na gruncie prawa administracyjnego, ale jeżeli minister kupuje ode mnie respiratory to mamy do czynienia z prawem cywilnym.

Kodeks prawa kanonicznego jest bardzo specyficznym dokumentem i nie posiada odpowiednika w prawie państwowym.
Jest mieszanka norm ustrojowych, proceduralnych, administracyjnych, dyscyplinarnych, sadowych, a nawet karnych.
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: rysio w Października 27, 2020, 14:05:57 pm
Nie ma podziału władz gdy minister jest posłem. Kropka. Było nawet kiedyś tak, że szef NIKu podlegał premierowi :-)
Posłowie muszą w trójpodziale składać mandaty. Nie może być tak, że jak spieprzy robotę rządową to wraca do poselskiej ławy : -)
Na tej zasadzie można powiedzieć, że w PRL była demokracja i trojpodzial władz.

Kodeks administracyjny - są kraje gdzie go nie ma.
Wysyła pan wniosek o wydanie decyzji administracyjnej. Urząd ma 30 dni. Obywatel w międzyczasie podejmuje zobowiązania różne. Urząd bimba lulki pali a potem zasłaniając się "brakami kadrowymi" przesuwa termin wydania decyzji o 2 m-ce. Obywatelowi wszelkie odsetki lecą a urzędowi można skoczyć bo jest w prawie.
Obywatel nie może odroczyć wielu zobowiązań, bywa, że nie ma nawet ścieżki odwoławczej (!) Np. GEZ. To nazywa się proszę pana nierówność wobec prawa.

Naiwnym Polakom powtarza się na WOS-ie że równość wobec prawa to równość Kowalskiego i Nowaka. To bzdura. To co pan mylnie nazywa "równością wobec prawa" jest tzw "sakralizacja państwa" od Napoleona l.
Równość wobec prawa to równość obywatela i panstwa. Państwo pelni tylko funkcje pomocnicza, nie jest moim comesem feudalnym - tak stanowi konstytucja.

Właśnie liberalizm (stąd słowo wolnościowiec) jest doktryną prawa opartą na równości obywatela i administracji. Liberalizm nie jest doktryna gospodarczą tylko prawną.

Funkcja społeczna kodeksu kanonicznego było uprzywilejowanie stanowe. Taka sama funkcja pełni  KPA.
Jeden kodeks prawa dla wszystkich obywateli i administracji.

Prawnicy rządowi lepiej od pana tłumacza aberrację, mówią tak: wie pan, ..... Uśmiech....taka jest domniemana zgoda obywateli - konsensus.
:-) miłego dnia.

Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Sławek125 w Października 27, 2020, 14:56:02 pm
Panie Bogosłowie, niestety to pan błądzi i to poważnie. To oczywiście nie pana wina. Wyprodukowało pana masońskie uczyliszcze i tam panu tych głupot naopowiadali o trójpodziale i takie tam. Nie ma żadnego trójpodziału i nigdy nie było. Z prostego powodu, bo to powoduje burdel i serdel. Władza jest albo jedna i święta albo jej nie ma wcale, a wtedy rządzi minister Fouche w różnych formach i odmianach. Te brednie wymyślono, gdy króla skrócono o głowe i jakis erzatz trza było wymysleć i wymyslili trójpodział, republiki, parlamentaryzm gabinetowy i tym podobne karykatury. Słusznie pan rysio napisał, że co to za trójpodział jak poseł jest ministrem, a sędzia bierze wypłate od ministra sprawiedliwości, no puknij sie pan w głowe. W normalnym ustroju, to król sprawuje pełnie władzy i on DELEGUJE urzedników i sędziów. Wtedy nie masz pan absurdu. W monarchiach konstytucyjnych zachowany jest przynajmniej pozór normalności i sędzia orzeka w imieniu Jego lub Jej Wysokości, a urzednicy składają przysiege nie premierowi czy preziowi, a monarsze. Napisał pan o konstytucyjno gabinetowym systemie, gdzie poseł może byc jednoczesnie twórcą i tworzywem. To po prostu fastryga i łata na dziurze logiczno-prawnej. Zamordowali króla, no to trzeba było coś na biegu wykombinować. Wykombinowali republike. No ale w republice trzeba sie prawa trzymać, ale ono musi byc sytuacyjne a potrzeby złodzieja nie nadążają za prawem, no to niedobre jest. Następnie wpadli na pomysł demokracji, że nie prawo ma racje ale większośc zainteresowanych. No to się okazało, ze kurcze nie zawsze nas wybierają i to tez lipa. Teraz juz nie udają zadnej fastrygi i łaty i oddali całośc władzy ministrowi Fouche. Panie Bogosłowie, nie dobieraj pan sobie do głowy tych bredni, bo jakieś dziecko co logike w szkole miało zrobi panu wstyd i na co to panu.
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Filip S w Października 27, 2020, 15:23:29 pm
Cytuj
...rzecznik KEP podkreślił, że orzeczenie TK jest „decyzją polityczną”, a Kościół nie chciał tej „wojny”.

To jest decyzja polityczna. To nie Kościół tę wojnę wywołał. Naprawdę nie chcieliśmy tej wojny.

Musimy żyć, wybierać władze, wybieramy je, i te władze zdecydowały tak, a nie inaczej. Ja nie chcę powiedzieć, że to była dobra decyzja
.
Nikczemny jezuicki padalec, przepraszam za te słowa ale inaczej się nie da.  :(

Cytuj
Nie stając w obronie sędziów i Trybunału w takim momencie, absurdalnie sprowadzając całą sprawę do „decyzji politycznej”, umywając ręce od sporu, duża część Kościoła odbiera sobie prawo do kierowania pod adresem obozu rządzącego postulatów, które w realizacji są bardzo trudne albo trudne, które wymagają odwagi i wiążą się z ogromny ryzykiem. I nawet nie trzeba tłumaczyć, dlaczego tak się dzieje.
https://wpolityce.pl/kosciol/523819-slowa-rzecznika-kep-beda-mialy-powazne-konsekwencje?fbclid=IwAR05nvgL8XeVz4CHhbznWoQ6qbvDKAlPBSw6xYTloWOh6AVukNdhBAl4C9c (https://wpolityce.pl/kosciol/523819-slowa-rzecznika-kep-beda-mialy-powazne-konsekwencje?fbclid=IwAR05nvgL8XeVz4CHhbznWoQ6qbvDKAlPBSw6xYTloWOh6AVukNdhBAl4C9c)
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: szkielet w Października 27, 2020, 15:43:47 pm
Podpisz petycję
https://www.protestuj.pl/stop-atakom-na-kosciol-katolicki-,110,k.html
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Sławek125 w Października 27, 2020, 16:03:04 pm
Jestem przekonany, że jak wszyscy podpiszemy, to ci zwyrodnialcy pochowają się  wszyscy ze strachu w lokalu krytyki politycznej. Do dzieła
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: rysio w Października 27, 2020, 16:29:17 pm
Jestem przekonany, że jak wszyscy podpiszemy, to ci zwyrodnialcy pochowają się  wszyscy ze strachu w lokalu krytyki politycznej. Do dzieła

Może być gorzej.
Źobro i Beria tzn Kamiński, pomyślą, pomyślą i przychylą się do pokornej prośby rabów...i wprowadzą godz.policyjną, kontrole maseczek po domach i podniosą mandaty by dofinansować policję.

Podpisać można, apel o dymisję i nowe wybory (Dudusia także)
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Sławek125 w Października 27, 2020, 16:38:03 pm
Panie rysiu, z tych petycji co ja w życiu podpisałem, to można by małą biblioteke gminną stworzyć. Podpisywałem do sekretarzy, ministrów, rektorów, prezydentów, premierów, parlamentów....nawet do Papieża podpisałem petycje....daj pan spokój
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Bogosłow w Października 27, 2020, 16:38:28 pm
Podpisz petycję
https://www.protestuj.pl/stop-atakom-na-kosciol-katolicki-,110,k.html
No dobrze,  podpisałem
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Bogosłow w Października 27, 2020, 16:40:24 pm
Tutaj mam  ciekawostkę
http://wiez.com.pl/2020/10/27/o-dostatni-z-perspektywy-katolickiej-mozliwa-jest-regulacja-zwiazkow-jednoplciowych/
 ;)
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: szkielet w Października 27, 2020, 16:45:39 pm
Podpisz petycję
https://www.protestuj.pl/stop-atakom-na-kosciol-katolicki-,110,k.html
No dobrze,  podpisałem
Bóg zapłać!
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Jotes w Października 27, 2020, 16:57:02 pm
To co, chyba się stan wyjątkowy szykuje, w ochronie oczywiście kościołów. Jak to wszystko władzy naszej na rękę, a może tylko godzina policyjna. Ten Trybunał też mógł trochę poczekać do mrozów co by piekłoszczyki musiały rozstawiać koksowniki na swoich barbarzyńskich demonstracjach. Ale nie nie mógł...pies z kulawą nogą by się nie ruszył na marsze w grudniowe mroźne wieczory.
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: rysio w Października 27, 2020, 17:22:34 pm
Panie rysiu, z tych petycji co ja w życiu podpisałem, to można by małą biblioteke gminną stworzyć. Podpisywałem do sekretarzy, ministrów, rektorów, prezydentów, premierów, parlamentów....nawet do Papieża podpisałem petycje....daj pan spokój

Zadzwonił ?
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Albertus w Października 27, 2020, 17:26:11 pm
...pies z kulawą nogą by się nie ruszył na marsze w grudniowe mroźne wieczory.

Oj ruszył by się, to bardzo mocny cios dla sił ciemności i piekło by zawyło z równą wściekłością obojętnie kiedy taki wyrok by zapadł. Innej opcji nie ma.
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: prosty_czlowiek w Października 27, 2020, 18:30:46 pm
A mnie najbardziej bulwersują uczelnie. Ja rozumiem, że można sie nie zgadzać z wyrokiem, zwłaszcza jak się by było profesorem prawa, ale brak jakiegokolwiek potępienia chamstwa i wulgarności. Jak rektorzy mogą popierać to, że ich studenci chodzą i krzyczą to co krzyczą, jeśli chodzi o "dobieranie słów".

A i brak reakcji Polskiej Rady Ekumenicznej, Naczelnego Rabina, Naczelnego Immam etc, w sprawie ataków na kościoły...
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Natanael w Października 27, 2020, 18:33:01 pm
A i brak reakcji Polskiej Rady Ekumenicznej, Naczelnego Rabina, Naczelnego Immam etc, w sprawie ataków na kościoły...

A reakcja biskupów Kościoła Katolickiego jest? Reakcja papieża?
Jesteśmy Kościołem wojującym, z bezzębnymi generałami.
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Sławek125 w Października 27, 2020, 19:28:00 pm
@rysio to był ten Papież co go Niemcy zaatakowali przed 1939, nie ten dzwoniący
@Natanael  Jaki walczący? Pielgrzymujący, panie, pielgrzymujący. Pan się ze słowami liczy
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Bogosłow w Października 27, 2020, 19:31:15 pm
JK nie chodzi o żaden kosciol.
Nie miejcie co do tego wątpliwości.
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Bogosłow w Października 27, 2020, 21:56:50 pm
O to ciekawe

http://wiez.com.pl/2020/10/27/polscy-wierzacy-poganie-ratzinger-czytany-po-60-latach/
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: rysio w Października 27, 2020, 22:20:10 pm
O to ciekawe

http://wiez.com.pl/2020/10/27/polscy-wierzacy-poganie-ratzinger-czytany-po-60-latach/

Bardzo ciekawe.
Refleksje Ratzingera nie są/były odosobnione. Karol Journet w Teologii o Kościele pisał podobne rzeczy. "Prorokował" stworzenie małych grup - kapsuł przetrwania z których wszystko się odrodzi i zakończy wesołym oberkiem jeszcze przed paruzją. Lektura napisanej książki PAX tłumaczenie ok 1960 r. oryginał 1957-8 daje jeszcze inną refleksję.
A mianowicie wszyscy ci teologowie z tamtych lat zakładali jedną rzecz jako oczywistą-oczywistość i niestety się pomylili. Myśleli, że życie tych wspólnot będzie trwało w otoczeniu państwowym, które ma z Kościołem wspólny mianownik: podstawowe zasady dobra i zła.  :)
To typowe dla pokolenia powojennego, które musiało wierzyć, że po strasznej wojnie nigdy więcej zło nie wróci bo "człowiek zmądrzał" i wszyscy wiemy co jest dobrem a co złem.
Czasami lektura jest śmieszna ale należy to zrozumieć. ten optymizm wyziera także z nieteologicznych dzieł; to optymizm pokoleniowy.

Czasy się zmieniły. Dlatego, pomimo wielkiego szacunku dla Ratzingera widzę chciejstwo w tych teoriach. Niestety Kościół będzie trwał  w świecie coraz bardziej wrogim, ponieważ cywilizacja post-chrześcijańska zamienia się na kulturowo obcą. Już post-chrześcijaństwa nie ma.
Tymczasem red. Więzi tego nie zauważa.

Widzą to katolicy na zachodzie, widzą i prawosławni Rosjanie, np Dugin.
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Filip S w Października 27, 2020, 23:08:37 pm
Panie rysiu pozwoli Pan że odpowiem na pański komentarz zamieszczony w pokrewnym wątku:
Cytuj
Zamiast szarpać się w zastępstwie ZOMO i Straży Pożarnej, Katolicy powinni powołać komitet i zrecenzować OWOC pracy duszpasterstwa posoborowego, który powrócił do swoich pasterzy. Gdyby tyle energii poświęcili tradycyjnej katechezie co zwalczaniu MP SP i swoim nieruchomościowym szwindlom, to sytuacja wyglądała by inaczej. Ale tego nie zrobili. Może poprosić Nycza by uderzył się w własne piersi a nie przepraszał za Jedwabne czy inne tam wybryki z Dudą.

Należy zaapelować o wyniesienie Najświętszego Sakramentu z kościołów i wezwać służby (Kaczor) do ruszenia dupy.
Otóż NIE! Gdyby ten feministyczno-tęczowy motłoch  wtargnął do wystawnych pałaców KEPskich i wywiózł ich na taczkach to rzeczywiście należałoby przynieść Cole z popcornem i po prostu biernie obserwować przebieg wypadków, natomiast wara tym wyszczekanym wycieruchom i ich antifiarskim pomagierom od prastarych świątyń w których przebywa Bóg utajony w najświętszym sakramencie.
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Sławek125 w Października 27, 2020, 23:15:29 pm
No właśnie, czy ta hołota taktownie omija kurialne siedziby i atakuje tylko świątynie?
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: DarPius w Października 27, 2020, 23:25:10 pm
Pod kurią też byli, tylko chyba ktoś ich przekierował
https://www.youtube.com/watch?v=C4fa5RJ81Og&ab_channel=OnetNews
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: rysio w Października 27, 2020, 23:36:58 pm
Panie rysiu pozwoli Pan że odpowiem na pański komentarz zamieszczony w pokrewnym wątku:
Cytuj
Zamiast szarpać się w zastępstwie ZOMO i Straży Pożarnej, Katolicy powinni powołać komitet i zrecenzować OWOC pracy duszpasterstwa posoborowego, który powrócił do swoich pasterzy. Gdyby tyle energii poświęcili tradycyjnej katechezie co zwalczaniu MP SP i swoim nieruchomościowym szwindlom, to sytuacja wyglądała by inaczej. Ale tego nie zrobili. Może poprosić Nycza by uderzył się w własne piersi a nie przepraszał za Jedwabne czy inne tam wybryki z Dudą.

Należy zaapelować o wyniesienie Najświętszego Sakramentu z kościołów i wezwać służby (Kaczor) do ruszenia dupy.
Otóż NIE! Gdyby ten feministyczno-tęczowy motłoch  wtargnął do wystawnych pałaców KEPskich i wywiózł ich na taczkach to rzeczywiście należałoby przynieść Cole z popcornem i po prostu biernie obserwować przebieg wypadków, natomiast wara tym wyszczekanym wycieruchom i ich antifiarskim pomagierom od prastarych świątyń w których przebywa Bóg utajony w najświętszym sakramencie.

Rozumiem emocje.

Zniszczenie, albo co gorzej - nie daj Boże - spalenie świątyni, zabytku naszej kultury (tak mało ich zostało) to straszne. Rozumiem.
Rozumiem, że młodzi powinni wyjść na ulice i bronić świętości, to będzie przeżycie traumatyczne - potrzebne.

Ja tylko zauważam, że za oparami emocji i kurzu bitewnego są wyreżyserowane ustawki Jarka i Polaka czy innego Nycza. Jak ta kolegialność wygląda w praktyce zdradził niedawno bp Janiak. Więc wiadomo, że KEP-scy alfa - "głęboki KEP", musiał zostać poinformowany przez Kaczora i Kamińskiego, że wszystko będzie zgodnie z uzgodnieniami: my przeprowadzimy nasze sprawy a wy zrobicie sobie nowy "Kościół" - kurz opadnie i będzie nowe otwarcie.

Zawsze może coś przy takiej "zabawie zapałkami" pójść nie tak; ale wtedy jest plan B - w piątek łapią za mordę, godz policyjna itp.

Zastanawiające jest, że kurie nie wypowiadają się. Przecież powinni całować Bąkiewicza po rękach...a tu ani be ani me ani kukuryku.
Posoborowie nienawidzi takiego Bąkiewicza a toleruje zboków i wyraża dla nich  zrozumienie.

Ja bym poszedł na pl. Trzech Krzyży. Ale w tle musi być postulat - oficjalny przekaz. Nie bronimy hierarchii posoborowej - bronimy Tradcji Kościoła, której Kler nienawidzi.

Bez tego, to skończy się sprawa źle. Straż Marszu będzie oskarżona o agresję, sądy skażą, media oplują a Nycz wstanie rano, zje bułeczkę, wypije kawę, przeczyta gazetkę i palnie kazanie o mowie nienawiści wobec osób LGBT+.
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Bogosłow w Października 27, 2020, 23:45:16 pm
Głównym zadaniem po II w.s. byla w wielu krajach denazyfikacja Kosciola, duchownych i.wiernych. i tak rozumiem kontekst artykułu
BXVi.

Pokusa faszyzmu w polskim Kościele jest  bardzo silna. To jest właśnie ta pogańska droga, która zwiodła wielu... .
A sa to sidła szatańskie.

Nie widzę pokory Kosciola, chęci do dialogu i wyznania własnych przewinien i nadużycie.
Postępowanie watykanskie wobec 27 biskupów ukrywających pedofilów.. tegoroczna przeciez nie wina lewakow.

ONR i Wszechpolacy na schodach to koniec Kosciola jaki znamy.

TK podpalił Polske, JK do pożaru dodal drew w postaci Kosciola.

Dzis polski KRK zostal bez wiernych. PiS uzyl Kosciola jako tarczy dla swych politycznych celów.

Juz bardziej Kosciolowi zaszkodzić się nie dało.

Narod na.apel Jarka odpowie wściekłością..... będzie tylko gorzej.

Kto pójdzie do Kosciola gdzie door selection robią naziole z ONR i MW?
Kto im dal data wladze? Kosciol? Partia?

Do popcornu można dorzucić kiełbaski...  to będzie długie grillowanie.
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Sławek125 w Października 27, 2020, 23:52:57 pm
A wy towarzyszu Bogosłow, to drzwi nie pomyliliście?
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Filip S w Października 27, 2020, 23:58:27 pm

Ja tylko zauważam, że za oparami emocji i kurzu bitewnego są wyreżyserowane ustawki Jarka i Polaka czy innego Nycza. Jak ta kolegialność wygląda w praktyce zdradził niedawno bp Janiak. Więc wiadomo, że KEP-scy alfa - "głęboki KEP", musiał zostać poinformowany przez Kaczora i Kamińskiego, że wszystko będzie zgodnie z uzgodnieniami: my przeprowadzimy nasze sprawy a wy zrobicie sobie nowy "Kościół" - kurz opadnie i będzie nowe otwarcie.

Zawsze może coś przy takiej "zabawie zapałkami" pójść nie tak; ale wtedy jest plan B - w piątek łapią za mordę, godz policyjna itp.
Niektórzy anty-systemowi prawicowcy snują  spiskowe teorie jakoby te burdy to jakaś misterna intryga Kaczyńskiego, osobiście w to nie wierzę. PiS bał się ruszać kompromisu aborcyjnego, przepchnął 5tkę dla zwierząt a szef PiSowskiej młodzieżówki coś tam przebąkiwał że należy dać sobie spokój z tymi całymi sporami światopoglądowymi. Widać że chcieli tymi ochłapami udobruchać "młodych, wykształconych z dużych miast".  Orzeczenie TK jest moim zdaniem mocno problematyczne zarówno dla PiS jak i KEPskich.

Zastanawiające jest, że kurie nie wypowiadają się. Przecież powinni całować Bąkiewicza po rękach...a tu ani be ani me ani kukuryku.
Posoborowie nienawidzi takiego Bąkiewicza a toleruje zboków i wyraża dla nich  zrozumienie.

Ja bym poszedł na pl. Trzech Krzyży. Ale w tle musi być postulat - oficjalny przekaz. Nie bronimy hierarchii posoborowej - bronimy Tradcji Kościoła, której Kler nienawidzi.

Bez tego, to skończy się sprawa źle. Straż Marszu będzie oskarżona o agresję, sądy skażą, media oplują a Nycz wstanie rano, zje bułeczkę, wypije kawę, przeczyta gazetkę i palnie kazanie o mowie nienawiści wobec osób LGBT+.
To oczywiste że potencjalni obrońcy kościołów powinni jakoś elegancko odciąć się od episkopatu i przedstawiać się jako całkowicie oddolna inicjatywa w pełni niezależna od tego czy innego purpurata, w końcu katolickie świątynie nie są ich prywatną własnością.
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Bogosłow w Października 27, 2020, 23:59:46 pm
A wy towarzyszu Bogosłow, to drzwi nie pomyliliście?

Co Ci da atak ad personam? Na mnie to wrażenia nie robi.
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: rysio w Października 28, 2020, 00:18:35 am
Coś dzwoni tylko nie wie pan gdzie.

Głównym zadaniem po II w.s. byla w wielu krajach denazyfikacja Kosciola, duchownych i.wiernych. i tak rozumiem kontekst artykułu
BXVi.

Po pierwsze "w wielu krajach" denazyfikacja to bzdura. Po drugie dezanyfikacja była tylko w jednej strefie okupacyjnej czego nie wie sie powszechnie. Programy odmienne były w każdej strefie okupacyjnej. Denazyfikacją Cerkwi prawosławnej :-) sojuszników Hitlera z Sił Zbrojnych Komitetu Wyzwolenia Narodów Rosji zajęło się NKWD

Pokusa faszyzmu w polskim Kościele jest  bardzo silna. To jest właśnie ta pogańska droga, która zwiodła wielu... .
A sa to sidła szatańskie.

Nie wie pan co to jest faszyzm. W polskim Kościele na wierchuszce, jest marzenie o Kościele a la Zachód. Problemem są wierni. Mówił o tym wprost sp abp Życiński.

Nie widzę pokory Kosciola, chęci do dialogu i wyznania własnych przewinien i nadużycie.
Postępowanie watykanskie wobec 27 biskupów ukrywających pedofilów.. tegoroczna przeciez nie wina lewakow.

Biskupi katoliccy bardzo chętnie wyznają winy; zwłaszcza przed żydami oraz przepraszają za historię Kościoła - patrz rok 2000. Nie chcą natomiast bić się w własne piersi - krycie pedofilii, prześladowanie tradsów, chciwość, afera gruntowa. Linkowałem na fk listy Nycza w sprawie kupna ziemi przez jego rodzinę.
O Watykanie mógłbym napisać więcej niż pan ....ale Franek to pański kolega, więc się powstrzymam.

ONR i Wszechpolacy na schodach to koniec Kosciola jaki znamy.

Niewiem jaki Kościół pan zna, bo zauważyłem, że zna pan wirtualny. Napewno jest to koniec Kościoła, który cokolwiek miał wspólnego z doktryną i liturgią. Uważam, że gdy opadnie kurz powstanie w Polsce Kościół biorący najgorsze wzorce z Zachodu. Bedzie to też szansa dla Bractwa
TK podpalił Polske, JK do pożaru dodal drew w postaci Kosciola.

Dzis polski KRK zostal bez wiernych. PiS uzyl Kosciola jako tarczy dla swych politycznych celów.

To zbyt proste :-) Nie docenia pan układzików i wspólnych interesów polityków i Kleru. Kaczor może pojawić się jako "wybawca" KRK :-) Zobaczymy za kilka miesięcy.

Juz bardziej Kosciolowi zaszkodzić się nie dało.

j.w.

Narod na.apel Jarka odpowie wściekłością..... będzie tylko gorzej.

Bardzo możliwe !Tymbardziej, że kaczor źle wygląda w TV. A to bardzo ważne. Nixon przegrał bo źle wypadał w TV

Kto pójdzie do Kosciola gdzie door selection robią naziole z ONR i MW?

Myślę, że innych wiernych już nie było w d. miastach.

Kto im dal data wladze? Kosciol? Partia?

Do popcornu można dorzucić kiełbaski...  to będzie długie grillowanie.
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Sławek125 w Października 28, 2020, 00:21:52 am
A wy towarzyszu Bogosłow, to drzwi nie pomyliliście?

Co Ci da atak ad personam? Na mnie to wrażenia nie robi.
Da mi to co każdy atak na bolszewika. Początkowo były to jakieś opowieści o wyższości Wielkanocy nad Godnimi Świętami a teraz już słysze ten znajomy ton o naziolach. Z kórej towarzysz jaczejki tu się wybrał?
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: rysio w Października 28, 2020, 00:31:53 am
Cytuj
Niektórzy anty-systemowi prawicowcy snują  spiskowe teorie jakoby te burdy to jakaś misterna intryga Kaczyńskiego, osobiście w to nie wierzę. PiS bał się ruszać kompromisu aborcyjnego, przepchnął 5tkę dla zwierząt a szef PiSowskiej młodzieżówki coś tam przebąkiwał że należy dać sobie spokój z tymi całymi sporami światopoglądowymi. Widać że chcieli tymi ochłapami udobruchać "młodych, wykształconych z dużych miast".  Orzeczenie TK jest moim zdaniem mocno problematyczne zarówno dla PiS jak i KEPskich.

Proszę pana my nic nie wiemy. Za mało mamy danych. Ale wiemy, że rewolucje są powodowane różnymi intrygami:
Rewolucja Lenina, Sierpień 80 - z początku miał być partyjną dintojrą, Okrągły Stół , tyle, że dowiadujemy się tego z papierów po x latach.
10 % najważniejszych bp w Polsce współpracowało z SB. W Cerkwi prawosławnej - praktycznie wszyscy.

Mówi się także, że sprawa jest bardziej prosta: Kaczor wie, że sytuacja gospodarcza załamie się więc odpalił TK wiedząc że rewolucja i walki uliczne odwrócą uwagę. Przykryją prawdziwe problemy. Wydzieli się adrenalina i Polacy zajmą się czym innym.
Jarek robi powtórkę z lockdownu.
W piątek godzina policyjna :-) Jarek uratuje cywilizację niczym Caudillo.

PS
Ja już walczyłem i wywalczyłem :-) potem się okazało, że wywalczyłem GW i Okrągły Stół  ;D Ale wspomnienia pozostały.
Teraz niech walczy Trads Bąkiewicz i wywalczy msze neo na stołach pingpongowych oraz zakaz faszystowskiego Marszu Niepodległości  ;D

Jeżeli wchodzi się do gry, trzeba mieć wizję tego jaki stan przyszły chce się osiągnąć po bitwie - to jest takie mądre angielskie określenie wojskowe ale zapomniałem jak to idzie :-)
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Bogosłow w Października 28, 2020, 00:40:44 am
A wy towarzyszu Bogosłow, to drzwi nie pomyliliście?

Co Ci da atak ad personam? Na mnie to wrażenia nie robi.
Da mi to co każdy atak na bolszewika. Początkowo były to jakieś opowieści o wyższości Wielkanocy nad Godnimi Świętami a teraz już słysze ten znajomy ton o naziolach. Z kórej towarzysz jaczejki tu się wybrał?

Ocho widze ze dotknąłem czułego miejsca.

Niestety muszę rozczarować.  Komunizm i socjalizm sa mi bardzo dalekie. Faszyzm jeszcze dalszy.
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Bogosłow w Października 28, 2020, 00:43:13 am
@rysio
Lenin byl projektem niemieckim.
Sami nazywali go gazem musztardowym.
Wysłali go w zaplombowanym wagonie żeby rozwalił Rosję.
Nie przewidzieli,.ze przy okazji rozwali Niemcy i pół  Europy.
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: rysio w Października 28, 2020, 00:49:36 am
@rysio
Lenin byl projektem niemieckim.
Sami nazywali go gazem musztardowym.
Wysłali go w zaplombowanym wagonie żeby rozwalił Rosję.
Nie przewidzieli,.ze przy okazji rozwali Niemcy i pół  Europy.

To jasne. Układ Brzeski zdążył jednak podpisać z Niemcami ale już było za późno Niemcy przegrali. Ale przyjaźń Niemiecko Radziecka przetrwała.
Widziałem dokumentalny film rosyjski o kastingu na szefa rewolucji, potem o kompletowaniu załogi wagonu nawet o tym co jedli w tym wagonie.
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Sławek125 w Października 28, 2020, 00:57:08 am
A wy towarzyszu Bogosłow, to drzwi nie pomyliliście?

Co Ci da atak ad personam? Na mnie to wrażenia nie robi.
Da mi to co każdy atak na bolszewika. Początkowo były to jakieś opowieści o wyższości Wielkanocy nad Godnimi Świętami a teraz już słysze ten znajomy ton o naziolach. Z kórej towarzysz jaczejki tu się wybrał?

Ocho widze ze dotknąłem czułego miejsca.

Niestety muszę rozczarować.  Komunizm i socjalizm sa mi bardzo dalekie. Faszyzm jeszcze dalszy.
To niczego nie dowodzi. Pan Jourdain też nie wiedział, że mówi prozą
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: rysio w Października 28, 2020, 01:04:06 am
@ Bogoslow

Czytając pana wpisy o tych wydarzeniach odnoszę wrażenie, że coś pana trawi, jakiś jad.

I myślę, że nie jest to problem religijny - nie
nie jest to problem poglądów politycznych - nie (wszyscy b się różnimy na fk)
to jest coś historycznego, osobistego...

Na pewno jest to związane z byciem w tzw mniejszości na dodatek związanej z geograficznym Topos.

Dlatego, życzę Cerkwi "przewietrzenie" - co już się dzieje - budowa nowej Cerkwi na nowym terenie. Nowi wierni, zdelokalizowani ze ściany wschodniej - do centrum (Praca, nowe środowisko), przyjezdni ze Wschodu Ukraina/Białoruś oraz młodzi - wasza nadzieja. Cerkiew się otwiera na Polskę centralną i zmienia "przeklęty" Topos, który nad wami ciążył wiecznymi sporami i życiem historią trudnych czasów wojny i czasów powojennych. To jakaś przeklęta historia. Zmiana Topos was uleczy i spuści ten trujący (was przede wszystkim) kwas.

Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Sławek125 w Października 28, 2020, 01:23:33 am
Tylko panie rysiu, żeby ta zmiana toposu nie skończyła się dla pana na białych niedzwiedziach albo czarnej d...
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Bogosłow w Października 28, 2020, 06:38:04 am
@ Bogoslow

Czytając pana wpisy o tych wydarzeniach odnoszę wrażenie, że coś pana trawi, jakiś jad.

I myślę, że nie jest to problem religijny - nie
nie jest to problem poglądów politycznych - nie (wszyscy b się różnimy na fk)
to jest coś historycznego, osobistego...

Na pewno jest to związane z byciem w tzw mniejszości na dodatek związanej z geograficznym Topos.

Dlatego, życzę Cerkwi "przewietrzenie" - co już się dzieje - budowa nowej Cerkwi na nowym terenie. Nowi wierni, zdelokalizowani ze ściany wschodniej - do centrum (Praca, nowe środowisko), przyjezdni ze Wschodu Ukraina/Białoruś oraz młodzi - wasza nadzieja. Cerkiew się otwiera na Polskę centralną i zmienia "przeklęty" Topos, który nad wami ciążył wiecznymi sporami i życiem historią trudnych czasów wojny i czasów powojennych. To jakaś przeklęta historia. Zmiana Topos was uleczy i spuści ten trujący (was przede wszystkim) kwas.

Jest pan w głębokim błędzie. Mnie nic nie trawi ani nie toczy.  A jedyny kwas jaki lubię to kwas lidzki 🙂
Proszę też nie psychologizowac.
Nic mi nie dolega.

O Cerkiew prosze się nie martwić, bramy piekielne jej nie przemogą.
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: rysio w Października 28, 2020, 09:01:38 am
Tylko panie rysiu, żeby ta zmiana toposu nie skończyła się dla pana na białych niedzwiedziach albo czarnej d...

Oni żyją na tym Podlasiu i Bałostocczyznie jak na prawdziwej "przeklętej ziemi". Ziemi "Żołnierzy Wyklętych/Przeklętych" to odbija się na psychice. Panu trudno jest to zrozumieć. Trudno też kwestionować ich uczucia wynikające z doświadczeń historycznych.
Nie ma takiego katolickiego postępaka, który by tak jak p. Bogoslow "szedł po popkorn i kiełbaski" jak napisał. To jest ten kwas.
Cytuj
Do popcornu można dorzucić kiełbaski...  to będzie długie grillowanie.

Tereny etnicznie prawosławne wyludniają się. Na wsiach (jak na całej ścianie wschodniej) zostają ludzie starsi. Młodzi (jak w całej Europie) jadą do większych aglomeracji. Wyrywają się z tego historycznego piekła. Zresztą mają tego dość - co potwierdzają badania, a budzi to niepokój etno-ultrasów. Np. drą szaty, że młodzi prawosławni, nie żyją już konfliktem lat powojennych (sic!) i przyjmują narrację IPN-owską.

Cerkiew jest polska - nie Podlaska czy Białostocka - w znaczeniu etnosu. Rzecz jasna to tam bije historyczne serce prawosławia w obecnych granicach Polski.
To tak, panie Sławku, jakbyśmy żyli w Kościele Katolickim Śląskim i w kółko wbijali dzieciom do głowy, że "Niemiec pluł nam w twarz". Nawet, jeżeli to prawdziwe, to męczące - nie do życia. I w tak zatrutych umysłach szukalibyśmy  schadenfraude w tym, że do Niemców napłynęły miliony islamistów - to by było chore.

Dlatego nie wdaje się w kłótnie historyczne o nazwy ulic - które zajmują wrażliwych.
Misja ewangelizacyjna wymaga porzucenia Topos (nie ma Greka...) tymczasem niektórych niepokoi, że prawosławni przejmują w Polsce wizję historii - odmienną od tej etnicznej - związanej z opowieściami dziadków (czasy 1939-1950).

(Przykładem religii zamkniętej, jest Judaizm. Zrezygnował z misyjności i zamknął się w granicach etnicznych - ocierających się o rasizm.)
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Bogosłow w Października 28, 2020, 10:06:32 am
@rysio
Panstwo zaproponowaliście popcorn, ja dorzucę kiełbaski, bo u nas na Podlasiu to nie wypada siedzieć z gośćmi przy pustym stole.
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Sławek125 w Października 28, 2020, 10:25:37 am
Co do Śląska, to nikt tak wiele nie uczynił dla zniemczenia Ślązaków jak wojewoda Grażyński tym właśnie "nie bedzie Niemiec..." Prawosławni, z całym szacunkiem, niosą w sobie pretensje do całego świata i pana ekumeniczne zapedy na nic sie zdadzą. Gdy sa w ucisku, to sa pokorni i łagodni. Daj im pan troche władzy i wpływu, to wtedy pogadamy. Zreszta to juz mozna dostrzec w słuzbach mundurowych czy lasach państwowych.
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: rysio w Października 28, 2020, 10:49:09 am
Co do Śląska, to nikt tak wiele nie uczynił dla zniemczenia Ślązaków jak wojewoda Grażyński tym właśnie "nie bedzie Niemiec..." Prawosławni, z całym szacunkiem, niosą w sobie pretensje do całego świata i pana ekumeniczne zapedy na nic sie zdadzą. Gdy sa w ucisku, to sa pokorni i łagodni. Daj im pan troche władzy i wpływu, to wtedy pogadamy. Zreszta to juz mozna dostrzec w słuzbach mundurowych czy lasach państwowych.

To jest ten kompleks pokrzywdzonej-oblężonej twierdzy. Tej etnicznej choroby nie należy łączyć z Orthodoxią.
Przecież nawet (sic!) ten etnos, potrafi zamykać się w gettach językowych żyjących krzywdą historyczną. I to się po prostu kończy. Trochę tak, jak chrześcijaństwo opuściło Świątynię Starotestamentową by popłynąć z Grekami w świat. Tak Cerkiew Polska rozpościera żagle. Ale etnos zostanie w swoim Topos z całym lokalnym piekłem historycznym. Etniczny kolorowy "kokon" pozostanie na brzegu.

Nie przeniesie pan tego piekła historycznego do nas, bo my was kochamy!  ;D

Z innej perspektywy - np zachodnioeuropejskiej - dalszej, to my polakokatolicy, jesteśmy bardzo podobni do tego etnicznego-topograficznego odłamu prawosławnych.
Ale tak jak Kościół JP II na naszych oczach kończy się, tak kończy się etnos ciążący na Cerkwi w Polsce (Takiego problemu nie ma np w Grecji).

Tę Cerkiew Polską otwartą na świat, reprezentuje ks.Paprocki.
Pisząc "otwartą" nie mam na myśli zboczeń liturgicznych jak w KK :-)

Panie Sławku, pan wybaczy, ale pan reprezentuje podejście "Bogoslow" a rebours.
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Sławek125 w Października 28, 2020, 11:32:25 am
A pan, panie rysiu jesteś pieknoduch, co to(znów cycat z filmu) zanim walnie kielicha to sie musi nasłuchac o przyjazni miedzynarodowej, miłości do robotnika, jakby diabła nie było i piekła. Niestety są i posługuja się tez religią, choćby najdoskonalszą w swoich piekielnych zamiarach.
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Bogosłow w Października 28, 2020, 11:51:28 am
Zastanawia mnie milczenie kobiet na fk.
To bardzo wymowne.
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: rysio w Października 28, 2020, 13:30:03 pm
A pan, panie rysiu jesteś pieknoduch, co to(znów cycat z filmu) zanim walnie kielicha to sie musi nasłuchac o przyjazni miedzynarodowej, miłości do robotnika, jakby diabła nie było i piekła. Niestety są i posługuja się tez religią, choćby najdoskonalszą w swoich piekielnych zamiarach.

Kaczyński nie zna litości - to szatan - trzeba przyznać, że część jego przebiegłości mógłby przyswoić sobie pan Robert Bąkiewicz  ;D
Minister Spraw Wewnętrznych wzywa ludzi do naparzanek ulicznych podczas których kręci sobie filmy do kolejnej kampanii wyborczej. A aktorzy za frajer obrzucają się przy bierności policji, która mogłaby się spocić (cytat Kingsajz)

A może powtórka z Reichstagu? Kto wie, może nawet w porozumieniu z KEP-em wybrali już jakiś kościółek do spalenia - dobrze wyjdzie na wizji w TVP. Skoro można było spalić budkę pod rosyjską ambasadą.

A potem wchodzę na scenę ja - cały na biało - i zaprowadzam upragniony kompromis i zostaję ojcem opatrznościowym.

Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Filip S w Października 28, 2020, 13:43:02 pm
Teraz niech walczy Trads Bąkiewicz i wywalczy msze neo na stołach pingpongowych oraz zakaz faszystowskiego Marszu Niepodległości  ;D

Jeżeli wchodzi się do gry, trzeba mieć wizję tego jaki stan przyszły chce się osiągnąć po bitwie - to jest takie mądre angielskie określenie wojskowe ale zapomniałem jak to idzie :-)
Wie Pan,  często jest tak że za szlachetne czyny ludzie otrzymują nagrodę dopiero na tamtym świecie. Ja mam szacunek do ludzi ktòrzy konkretnie działają zamiast siedzieć w domu przed ekranem komputera/telefonu  zgrywając wszystkowiedzącego mądrale, w końcu to nic nie kosztuje.  ;)
Uważam ponadto że jeśli to co obecnie obserwujemy jest rzeczywiście jakąś intrygą Jarka to chyba naczelnik powinien wyłapać u nas plusa. Za jednym zamachem skompromitował demoliberalne lewactwo i episkopat a przy okazji wzmocnił ochronę osòb nienarodzonych. Teraz ich standardowe slogany o tolerancji,  praworządności, walce z nienawiścią, kompromisie, ochronie konstytucji itp. brzmią komicznie i groteskowo. :D
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Regiomontanus w Października 28, 2020, 14:26:24 pm
Za jednym zamachem skompromitował demoliberalne lewactwo i episkopat a przy okazji wzmocnił ochronę osòb nienarodzonych.
Przy okazji postawił w bardzo trudnej sytuacji Konfederację, która pewnie straci teraz część wyborców.
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Bogosłow w Października 28, 2020, 14:31:37 pm
[/quote rysio]
A potem wchodzę na scenę ja - cały na biało - i zaprowadzam upragniony kompromis i zostaję ojcem opatrznościowym.
[/quote]

To bardzo ciekawy paradoks. JK jako pierwszy gej Rzeczpospolitej,  syn ubeka,z kotem, ratujacy Kościół.
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Bogosłow w Października 28, 2020, 14:34:19 pm
Za jednym zamachem skompromitował demoliberalne lewactwo i episkopat a przy okazji wzmocnił ochronę osòb nienarodzonych.
Przy okazji postawił w bardzo trudnej sytuacji Konfederację, która pewnie straci teraz część wyborców.

Właściwie przestała istnieć na rynku polit.
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: szkielet w Października 28, 2020, 14:38:41 pm
Cytuj
Szokujące doniesienia na temat jednego z warszawskich przedszkoli integracyjnych, do którego chodzą między innymi dzieci z zespołem downa. Pracownice włączyły się w akcję promowania „prawa” do zabijania niepełnosprawnych dzieci w łonach matek!

Jak informuje pch24.pl – chodzi o Zespół Niepublicznych Żłobków i Przedszkoli Integracyjnych „Małe Misie” na ulicy Madalińskiego w Warszawie.

O sprawie informuje też Jan Pospieszalski:

„Personel na czarno z błyskawicami na bluzkach. Zapłakane mamy niepełnosprawnych dzieci interweniowały u dyrekcji. Bez skutku”.
https://m.fronda.pl/a/chore-przedszkole-integracyjne-personel-z-blyskawicami-mamy-dzieci-z-zespolem-downa-zaplakane-zobacz,152077.html
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: rysio w Października 28, 2020, 14:40:13 pm
Cytuj
Uważam ponadto że jeśli to co obecnie obserwujemy jest rzeczywiście jakąś intrygą Jarka to chyba naczelnik powinien wyłapać u nas plusa. Za jednym zamachem skompromitował demoliberalne lewactwo i episkopat a przy okazji wzmocnił ochronę osòb nienarodzonych. Teraz ich standardowe slogany o tolerancji,  praworządności, walce z nienawiścią, kompromisie, ochronie konstytucji itp. brzmią komicznie i groteskowo. :D

Ma pan rację.
Jarek zrobił wszystkich w konia. Zapewne przejmie część elektoratu PO, który jest zgorszony tym co się dzieje. Wielu wyborców Konfederacji będzie głosować za Jarkiem. Lewactwo będzie miało przyklejoną łatkę (słusznie) bolszewików niszczących zabytki. I powstanie nowa ustawa precyzująca kogo można abortować.
Kościół zrozumiał, że nie ma poparcia poza Narodowcami, których nienawidzi, i całować rączki może tylko Jarkowi.

Wiem co to są emocje.
No ale nie można nimi się kierować w polityce; można w chwilach podniosłych, śluby, chrzciny etc...w łóżku. Ale nie w polityce.

Czuję szacunek dla Powstańców Warszawskich. Ale nie do dowództwa podejmującego głupie decyzje.

Czy pan Bąkiewicz weźmie na siebie utratę oka lub życia chłopaczka, którego zapisze do Straży Narodowej? A Jarek z Kamińskim wyślą tych samych zbirów z ABW którzy podpalili budkę pod ambasadą FR. Zbiry wkręcą się w tłum lewaków i np. strzelą do członka Straży Narodowej. I mamy powód do akcji. Jakiś pożar kościoła? Czemu nie. Przecież to klasyka prowokacji Służb.
A policja w tym czasie będzie w koszarach grała w bierki. (to klasyka, tak działał De Gaulle w 1962r.)

Pamietajmy że pani Namiestnik z ambasady USA dała Jarkowi do wykonania zadanie:
- ustabilizować na modłę dyktatorską stosunki społeczne w Polsce (Banana Republic of Poland )
- posunąć z KEP-skimi sprawę LGBT+ (Franek pomaga)

Nic Pan już nie zrobisz. Maszyna ruszyła. Ani lewica ani tym bardziej Jarek nie zatrzyma już ludzi.
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Sławek125 w Października 28, 2020, 15:19:45 pm
Panie Bogosłow, tutaj na tym forum nie wiemy co to gej. Wiemy co to pedał albo sodomita. Weż pan ze sobą te politpoprawną nowomowe i idz pan do krytyki politycznej, bo sie nie dogadujemy. Pan piszesz, że gruzja i kraina u zostały skrzywdzone, że ich do eu nie przyjeli a brytyjczycy wyszli to dramat i ruscy za tym stoja. Idz pan naprawde do swoich
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Bogosłow w Października 28, 2020, 15:24:33 pm
Panie Bogosłow, tutaj na tym forum nie wiemy co to gej. Wiemy co to pedał albo sodomita. Weż pan ze sobą te politpoprawną nowomowe i idz pan do krytyki politycznej, bo sie nie dogadujemy. Pan piszesz, że gruzja i kraina u zostały skrzywdzone, że ich do eu nie przyjeli a brytyjczycy wyszli to dramat i ruscy za tym stoja. Idz pan naprawde do swoich

Nie będę używać wulgaryzmów.

Kto Wam zostanie jak juz wszystkich wyrzucicie?

Niestety, nie należę do agentury proputinowskiej a dobro Najjaśniejszej Rzeczpospolitej jest dla mnie najwyższym nakazem.
Jeżeli to komuś przeszkadza, trudno.
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Filip S w Października 28, 2020, 15:42:18 pm
https://dorzeczy.pl/kraj/158879/o-szustak-szokuje-ja-tez-nienawidze-tego-kosciola.html (https://dorzeczy.pl/kraj/158879/o-szustak-szokuje-ja-tez-nienawidze-tego-kosciola.html)
Autokompromitacja kolejnego katocelebryty i "katolika otwartego". Zaiste mamy godzinę podczas ktòrej wychodzą na jaw zamysły serc wielu.
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: rysio w Października 28, 2020, 15:49:29 pm
Pan Bogoslow zachowuje się tak jak mniejszość polska na Litwie, jak każda mniejszość która została zapędzona w kozi róg lub (przypadek p. Bogoslowa) sam się zapędził.
Aby chronić własną odrębność (etnos) i swoje prawa, popierają oni wszelkie siły spoza kraju - np. UE, Rosję itd. Np Polacy na Litwie (pozostawieni sami sobie) "kumali się" z mniejszością rosyjską; bo jedni i drudzy mieli to samo poczucie zagrożenia.

Stąd takie dziwne sojusze: np p. Bogoslow "pochyla się z troską" nad losem demokracji, praw mniejszości wszelakich itp. Czasami sojusze są mega-egzotyczne.

Ale już w krajach takich jak Rosja, prawosławni komentatorzy - politolodzy używają języka dosadnego - mówią o zboczeńcach zagrażających prawosławnej kulturze. Mówią: nie udało się Napoleonowi, nie udało Hitlerowi no to próbują przez sodomitów i tolerancję wejść do Rosji.
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Sławek125 w Października 28, 2020, 16:27:52 pm
Może być jak pan pisze, panie rysiu. Może też być tak, że pan Bogosłow, zgodnie z prawosławną tradycja wyznaje poglądy zgodne z poglądami aktualnej władzy. Ja nie szydze. To konsekwencje przesladowan, życia w konspiracji. Taki modus vivendi. Dzisiaj pan Bogoslow martwi sie, że krainy u nie przyjeli do jewropy, a jak Braun zostanie prezydentem premierem i regentem, to zostanie monarchistą i eurorealistą.
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Fideliss w Października 28, 2020, 18:37:48 pm
Mam jedną refleksję. Nie mylić z refluksem. Nijak zrozumieć nie mogę dlaczego w zaistniałe wiadomej, poważnej sytuacji w kraju, nie wypowiedział jak dotąd się nasz mędrzec z Popowa Bolek OTUA. Dlaczego milczy? Matka Boska w klapie nic mu nie podpowiada? Dlaczego? Kto wie?
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Filip S w Października 28, 2020, 18:48:24 pm
https://dorzeczy.pl/kraj/158926/protestom-tak-zaskakujacy-wpis-o-knabita.html (https://dorzeczy.pl/kraj/158926/protestom-tak-zaskakujacy-wpis-o-knabita.html)
Proces samozaorania irytujących katocelebrytòw postępuje. Tyniec do likwidacji!
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Października 28, 2020, 19:13:59 pm
Cytuj
Szokujące doniesienia na temat jednego z warszawskich przedszkoli integracyjnych, do którego chodzą między innymi dzieci z zespołem downa. Pracownice włączyły się w akcję promowania „prawa” do zabijania niepełnosprawnych dzieci w łonach matek!

Jak informuje pch24.pl – chodzi o Zespół Niepublicznych Żłobków i Przedszkoli Integracyjnych „Małe Misie” na ulicy Madalińskiego w Warszawie.

O sprawie informuje też Jan Pospieszalski:

„Personel na czarno z błyskawicami na bluzkach. Zapłakane mamy niepełnosprawnych dzieci interweniowały u dyrekcji. Bez skutku”.
https://m.fronda.pl/a/chore-przedszkole-integracyjne-personel-z-blyskawicami-mamy-dzieci-z-zespolem-downa-zaplakane-zobacz,152077.html

Pomyśleć, że w marcu ubierali dwie odmienne skarpetki żeby wspierać dzieci z downem  i 21 marca dzień kolorowej skarpetki:

http://przedszkole.swieciechowa.pl/822,21-marca-dzien-kolorowej-skarpetki.html

... tu też piszą:

https://kurierlubelski.pl/solidarni-z-osobami-z-zespolem-downa-kolorowe-skarpetki-nie-do-pary-w-gescie-solidarnosci-i-wsparcia/ar/13983897

Tak samo dziś mówią że Kościół dno, szydzą z wiary, z księży, a na Boże Narodzenie będą życzyć Wesołych Świat! 
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Października 28, 2020, 19:49:20 pm
Coś nowego w temacie tego przedszkola z ostatnich godzin:

Przedszkole tłumaczy się ze wsparcia strajku kobiet: "Sposób włączenia się do akcji opacznie zrozumiany". Interwencja MEN!
(...)
https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/524075-przedszkole-tlumaczy-sie-ze-wsparcia-strajku-kobiet
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Października 28, 2020, 21:36:12 pm
Zdenerwowali JKM.

Janusz Korwin-Mikke

Miałem pewne wahania, co do orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego – bo o ile dla naszych Kolegów z Korony i Ruchu Narodowego walka z aborcją to postulat Nr 1 to KORWiN, jak każda partia prawicowa, jest przeciwko aborcji, ale nie traktuje tego jako sprawy ani najważniejszej; ani wymagającej działania przy pomocy topora. Dodaję, że nie ma ona nic wspólnego z katolicyzmem – np. w Burmie, zwanej dziś Myanmarem, katolików nie ma, a aborcja jest (z wyjątkiem przypadków, gdy ciąża grozi życiu kobiety) surowo zakazana.

Co więcej, z krytyczną rezerwą patrzymy na poczynania Episkopatu i niektórych diecezyj, gdzie usiłuje się kontr-demonstrantów „zrozumieć” i „załagodzić”. Nie uważałem też, że jest dobrze, że TK ogłosił to orzeczenie teraz akurat teraz. Ale to – być może – sprawa kolejki na wokandzie... Miałem tu jednak pewne wątpliwości. Nie zdawałem sobie jednak sprawy z siły protestu. Dość masowe demonstracje na ulicach zupełnie zmieniły moje nastawienie. Ci ludzie po prostu mnie przekonali! Przekonali mnie, że był to całkiem niezły czas na ogłoszenie tego orzeczenia!

Takiej inwazji chamstwa i plugastwa wszelakiego dawno nie widziałem na polskich ulicach. Widziałem w Niemczech demonstrację prostytutek – zachowywały się o wiele przyzwoiciej. Bezwstyd i wulgarność demonstrantek i demonstrantów, prymityw i bezsens haseł pokazały, że ten wyrok bardzo ich zabolał. I tych ludzi powinno cos bardzo zaboleć – bo są kompletnie rozwydrzeni i pozbawieni hamulców. Dotyczy to nie tylko ulicy – słowa te pisze na sali Sejmu, a o pół metra przede mną obserwuję to samo chamstwo i bezczelność odziane w maseczki z błyskawicą, które wtargnęło na mównice i nie chce jej opuścić.

Jak śpiewał p.Andrzej Rosiewicz: „Chamstwu trzeba się godnie przeciwstawić siłą/ A jak tylko coś skłamie – to od razu w ryło!” Przypominam, że już parę dni temu domagałem się zaprowadzenia przez wojsko i policję porządku... A to plugastwo trzeba zapędzić do nor. I nauczyć, że gdy wychodzi się do ludzi, to trzeba się jakoś ogarnąć. Fizycznie i duchowo. Tych ludzi było dużo. 50 tysięcy? Sto tysięcy? A może dwieście tysięcy? Tymczasem Polek i Polaków w wieku dojrzałym jest 26 milionów. I 25.800 tysięcy z hakiem nie chodzi na te spędy. I sądzić należy, że ich w większości nie popiera. Bo poza tą hałastrą są w Polsce miliony normalnych kobiet, które normalnie rodzą dzieci i czasem nie chcą nawet wiedzieć, jakiej będą one płci.

Co sądzę o tej ulicznej hałastrze, to już napisałem; nie wytrzymałem, przepraszam. Po namyśle znalazłem chyba freudowski powód, dla którego ci ludzie tak się zachowują: Po prostu mają ukryty żal do swoich rodziców, że ich nie wyskrobali.

(https://scontent.fpoz1-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/122979040_10157998149777060_2614620006891853142_n.jpg?_nc_cat=1&ccb=2&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=ky3a-cd_1QUAX8r9K9K&_nc_ht=scontent.fpoz1-1.fna&oh=e26e44169b5c27bc325269c989138b37&oe=5FBE0F46)

Za:  https://www.facebook.com/janusz.korwin.mikke/posts/10157998149877060
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Października 28, 2020, 21:38:42 pm
(https://scontent.fpoz1-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-0/p180x540/123113276_2782334221980566_824659181799095827_n.jpg?_nc_cat=109&ccb=2&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=5POfNp1P4xUAX9ikN7O&_nc_ht=scontent.fpoz1-1.fna&tp=6&oh=fd35ae3e8b8c88b663b2715a7ff0bd74&oe=5FBD78ED)
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Sindarin w Października 28, 2020, 22:12:37 pm
Podobny w wymowie wpis zamieścił kilka dni temu Cenckiewicz. Pełna zgoda, ale czy Kościół cokolwiek pojmie? Będzie jeszcze więcej nowej ewangelizacji, spotkań z Zielińskim i dyskotek na mszach? Będzie jeszcze większe rozbrojenie i płakanie? A może malowanie kredą po chodnikach i marsze protestu? Jestem, niestety, przekonany, że tak właśnie będzie.

A jeśli jakiś wrukwiony katolik da po mordzie feminazistce czy rurkowcowi z Antihify, odezwą się głosy potępienia, bo to przecież nieewangeliczne i niezgodne z duchem JP2. Przecież, jak rzekł kardynał co-się-Dziwisz w wywiadzie z Kraśką, jest coraz więcej JP2 i coraz więcej osób się nim interesuje. W tym właśnie duchu wypowiedział się tak zwany ojciec Szustak, z którego pierwszą częścią diagnozy się nawet zgadzam - też mam dość tego Kościoła. Miękkiego, rozśpiewanego piosenkami z Taize i pielgrzymującego pod rybą. Jak jest wojna, trzeba się bić, o czym dzisiejszy pluszowy Kościółek zapomniał.
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Talerpimmut w Października 28, 2020, 22:27:47 pm
Cytat: Jan Kobuszewski
Chamstwu w życiu, należy się przeciwstawiać siłom, i godnościom osobistom.

Revenons à nos moutons. Czy uratować nas może tylko jakaś dyktatura lub przewrót prowadzący do monarchii? Dobra, interwencji Bożej też nam potrzeba i to najbardziej, ale co możemy sami jeszcze zrobić?
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: rysio w Października 28, 2020, 22:40:56 pm
Refleksja pierwsza:
Próbowano mnie brać racjonalnie, emocjonalnie... oparłem się i nie zagłosowałem na Dudę. I teraz ciesze się, że nie uległem słodkiemu emocjonalnemu szantażowi.
Refleksja druga:
Próbowano mnie przekonać, że "tak nie można" po prostu pisać "donosów" do Watykanu na polskiego biskupa. Że trzeba pokornie czekać...że może boli go głowa bo całymi rankami tylko o Polsce duma i duma. Teraz czuję "przyjemną lekkość bytu", że i tym razem nie uległem szantażowi.
Polecam serdecznie młodemu narybkowi tradsowskiemu poczuć tę lekkość.

Nie angażujcie się w kościelno-posoborowe ani PiSowskie inicjatywy - zakładajcie własne, bezkompromisowe. I niech was ręka Boska broni od "opieki duszpasterskiej" bo będziecie klęczeć przed zbokami jak Duda na Dw.Gdańskim.

Cytuj
Jak jest wojna, trzeba się bić,

Tak owszem. Ale zanim damy w ryj, musimy wiedzieć jaki ma być stan docelowy naszych poczynań.

PS
refleksja trzecia:
od dawna byłem zdania, że tradycja powinna twardo i głośno stawiać warunki biskupom i nagłaśniać ich nikczemne traktowanie wiernych. Bo jeżeli nie zrobimy tego my to zrobi to lewica. No i się stało.
o Szustak już stoi na baczność i kaja się za grzechy Kościoła....ale o tradsach skopanych rzecz jasna nie wspomni.
Minie kilka tygodni i nikt nie będzie pamiętał R. Bąkiewicza na pl. Trzech Krzyży. W ramach pokajania będziemy masowo deklarowali wpłaty na 447.
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Aqeb w Października 29, 2020, 07:23:30 am
@ P. Rysio
Co do nastawienia warszawskich prawosławnych wydaje mi się, że ma Pan rację - też się spotykałem z innym podejściem. Takie jak u P. Bogosłowa wydają mi się raczej charakterystyczne dla neofitów z zewnątrz broniących się przed wpływem KK. Pozwolę sobie tylko zaznaczyć, że prawosławie jest i w innych miejscach - np. na szerokopojętych ziemiach odzyskanych ale i w dużych miastach.


Misja ewangelizacyjna wymaga porzucenia Topos (nie ma Greka...) tymczasem niektórych niepokoi, że prawosławni przejmują w Polsce wizję historii - odmienną od tej etnicznej - związanej z opowieściami dziadków (czasy 1939-1950).

(Przykładem religii zamkniętej, jest Judaizm. Zrezygnował z misyjności i zamknął się w granicach etnicznych - ocierających się o rasizm.)

To co Pan pisze jest bardzo ładne, ale trzy lata temu za to próbował Pan mnie "zajeździć" Nyczem z Wyborczą  :) : http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,9.msg209005.html#msg209005 (http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,9.msg209005.html#msg209005)

Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Aqeb w Października 29, 2020, 07:55:47 am
Każdy szuka przyczyn według swoich upodobań poza ogólnymi słusznymi. Ksiądz Damian ładnie napisałem swoje, a redaktor Żyłka dołączył zgodę na działanie pod "flagami kościelnymi" przeróżnych fundamentalistów, nacjonalistów, rasistów (https://deon.pl/kosciol/komentarze/juz-dawno-przekroczylismy-granicze-za-pozno-czas-otworzyc-oczy,1034710 (https://deon.pl/kosciol/komentarze/juz-dawno-przekroczylismy-granicze-za-pozno-czas-otworzyc-oczy,1034710)), każdy według swoich upodobań. Pan Bogosłow się cieszy, że Kościoł Katolicki upada, a pobożna pania dzwoni do mnie, że to moja wina bo za mało mówię młodzieży o JPII (tyle, że ja mało z młodzieżą się widuję, ale to szczegół).

Szanując Państwa zdanie i oczekiwania pozwolę sobie zauważyć jeden szczegół - jak by powiedział prof. Obirek - "rzeczywistość jest chaotyczna". Pozwolę sobie przypomnieć, że jak w 2010 roku Ruch Palikota z Anną Grodzką w szeregach stał się trzecią siłą w sejmie, to także widzieliśmy w tym schyłek KK, upadek wojtylianizmu, zmierzch biskupów, kres polskiego posoborowia itd. Lewica triumfowała, tradycjonalistyczne komentarze mówiły, że tak oto Kościół JPII się kończy itd... Bum cyk cyk i w 2014 roku w sejmie nie pojawiła się typowo deklaracyjna lewica. Prawica triumfowała a lewicowe portale pisały, że taki oto skutek ponad 20 lat religii w szkołach i organizowania dni żołnierzy wyklętych w powiatach... Bum cyk cyk i mamy to co teraz.

Ze względów na zdrowie psychiczne w okresie większo-kowidowym ograniczam sobie dawkowanie informacji i o większości doniosłości wydarzeń dowiaduję się tutaj z forum. U mnie na wsi nic się nie odczuwa a w pobliskim mieście manifestacje były i tak się złożyło, że w pobliżu jednej byłem o czym dowiedziałem się później. Problem był taki, że seniorowi kończyła się PRADAXA 110 mg, a nie powinien przerywać dawkowania, o czym poinformował mnie w piątek. Zadzwoniłem zatem do przychodni po receptę, ale tam pani mnie poinformowała, że teraz na telefon się nie daje i trzeba przyjechać, wrzucić kartę do skrzynki na drzwiach zamkniętej przychodni. Tak też zrobiłem, ale udało mi się podać przez okienko, a pani powiedziała, żeby zadzwonić w poniedziałek po południu. W poniedziałek zadzwoniłem wcześniej bo i tak musiałem być w aptece, ale pani mnie odesłała na "po 15.00". Pani z apteki powiedziała, że wcześniej można było zrobić tak, że sprzeda mi PRADAXĘ 110 mg, a receptę dostarczę później, ale ostatnio są takie zaostrzone kontrole, że by się naraziła. Byłem w pobliżu apteki jakieś 15 minut przed 15.00 więc nie wracałem, ale pozostałem na chwilę w pobliskim sklepie, gdzie ponarzekaliśmy na Covidy, przechodziłem i ktoś do mnie krzyknął z samochodu, nie wiedziałem, że to już jadą na manifestację. Wróciłem do apteki i zadzwoniłem do przychodni, ale pani mi powiedziała, że recepty jeszcze nie ma. Zacząłem więc naciskać, że muszę ją mieć bo dziadkowi PRADAXA 110 mg się kończy, a nie mogę go winić, że późno sobie przypomniał bo ma 90 lat. Pani powiedziała, że dobrze, pójdzie do pani doktor aby dała ją teraz, więc dziadek będzie żył, ale nie da rady tak szybko wygenerować kodu i muszę przyjechać. Pojechałem zatem do miasta, parkując niedaleko przed miejscem manifestacji, o której nie wiedziałem i minąwszy parę na oko iluśnatolatków (ona "zwykła", on miał pofarbowany na fioletowo). Odebrałem receptę (jednak był kod) i wsiadłszy w samochód zawróciłem na rondzie, gdzie stała policja, myślałem, że to jaki wypadek...

Następnego dnia odwiedził mnie Narodowiec i zadeklarował pomoc na wszelki wypadek i pytał czy nic się u nas nie działo. Panie gdzie, tutaj? To jest - Benedyktem XVI mówiąc - "perwersyjny koniec świata". Ale mówił, że szykują się na ewentualną obronę największego kościoła w mieście. Rzeczywiście wczoraj stali przed nim a miejscowy ksiądz ich miał pobłogosławić nawet. Mi się jednak rozmowa nie kleiła bo mi mówił coś o "białych ludziach". Toć biali ludzie tu manifestują, a dwa powiaty dalej jak wchodzę do Kościoła to Murzyn tam odmawia różaniec przed Najświętszym Sakramentem, a kończąc oddaje pokłon aż do ziemi (podobno piłkarz). No i co mam powiedzieć... Dawaj mi zawsze takich Murzynów?
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Sławek125 w Października 29, 2020, 09:32:35 am
No proszę księdza, zaś się muszę odezwać " po sławkowemu" Niestety wyłazi z księdza naturalistyczna formacja. Ksiądz widzi czarną twarz murzyna w kościele, który w istocie jest bardziej biały od tej przedcywilizacyjnej hołoty na wspomnianym rondzie. Jest on biały, ponieważ przyjął religię białego człowieka(chyba że ksiądz mnie przekona, że Pan Jezus w swojej fizyce jest murzynem). Przyjął model cywilizacyjny białego człowieka, zachowując zapewne przy okazji swoją idiosynkrazje kulturową( kuchnia, obyczaj, strój, relacje rodzinne, relacje gospodarcze...) Na to zwrócił uwage ksiedzu ten okropny narodowiec, a ksiądz wiedziony nieomylnym tropizmem naturalistycznym juz sie zatrząsł świętym oburzeniem. Mało tego, jakby ksiądz porozmawiał z tym murzynem, to on by księdzu to samo powiedział, bo ma oczy i widzi co lepsze dla niego i jego bliskich.
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: rysio w Października 29, 2020, 10:25:44 am
Cytuj
@ P. Rysio
Co do nastawienia warszawskich prawosławnych wydaje mi się, że ma Pan rację - też się spotykałem z innym podejściem. Takie jak u P. Bogosłowa wydają mi się raczej charakterystyczne dla neofitów z zewnątrz broniących się przed wpływem KK. Pozwolę sobie tylko zaznaczyć, że prawosławie jest i w innych miejscach - np. na szerokopojętych ziemiach odzyskanych ale i w dużych miastach.

Nie zgadzam się. Pan Bogoslow, z tego co można przeczytać na fk, nie zachowuje się jak neofita. To raczej ja tak się zachowuję  ;D
To ja bronię Cerkwi przed prymitywnym przyklejaniem łatek typu "ruski" przez katolików.
Pan Bogoslow jest "bardziej papieski od papieża" w sprawach europeizacji Ukrainy i popiera "unowocześnienie" Polski i KK. To nie jest postawa neofity. Neofita by trzymał się źródeł z Cargrada  :)

Cytuj
To co Pan pisze jest bardzo ładne, ale trzy lata temu za to próbował Pan mnie "zajeździć" Nyczem z Wyborczą  :) : http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,9.msg209005.html#msg209005
nie znajduję pod tym linkiem tego typu rzeczy  ???

Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Michal260189_T w Października 29, 2020, 10:28:37 am
I kilka kobiet postanowiło zabłysnąć.....
https://www.radiozet.pl/Rozrywka/Plotki/Karolina-Micula-pokazala-nagi-biust-na-Strajku-Kobiet-Odwazny-gest-aktorki-FOTO
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: rysio w Października 29, 2020, 10:38:38 am
I kilka kobiet postanowiło zabłysnąć.....
https://www.radiozet.pl/Rozrywka/Plotki/Karolina-Micula-pokazala-nagi-biust-na-Strajku-Kobiet-Odwazny-gest-aktorki-FOTO

Do dupy z takim obskurantyzmem.

Wchodzę na zapodany link z nadzieją... a tam te naziole z Radia Z pokazały plecy - a piersi, o ile pamięć mnie nie zawodzi, są z przodu.
Potem patrzę na fotkę z przodu... a tam czarna łatka na piersiach. To po cholerę ten artykuł ?
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Michal260189_T w Października 29, 2020, 10:52:22 am
https://twitter.com/wybranowski
Tu bez cenzury fotografia +18 która trafiła do Szechterówki
Ta pani przypomina działaczki Femenu które oblały miedzy innymi abp Andre Leonarda
(https://catholicvoicesmedia.files.wordpress.com/2013/04/leonard2.jpg)
(https://lh3.googleusercontent.com/proxy/VbiJVIsw06lIbNfD3jkPjfm66i1eGgfyU2UqW4duGrJaeTwZt1xT9X-yupqLKDiS0CkYthB5G8P9srqfSR05gdRvO1bAVezorIRxdlWI_6XrHQijXit0qf-1Uc-dYHY75sSqBw)
Może z tą różnicą, że nie ma napisów na ciele.
A według mnie górą Antygonki
(https://logosapologetica.com/wp-content/uploads/2013/09/Anti-Femen-et-reacs-qui-sont-les-Antigones_reference.jpg)
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Sławek125 w Października 29, 2020, 11:22:09 am
A ja zaprotestuje panie rysiu przeciwko wmawianiu katolikom, że łatke ruską przyklejają prawosławnym. A jaką mają przyklejać? Przyklejają taka jaką mają od tysiąca lat i nie jest to żadne czepianie ale doświadczenie i historia. Jaką mają przyklejać, grecką, bułgarską, rumuńską, serbską?
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Talerpimmut w Października 29, 2020, 11:33:37 am
I kilka kobiet postanowiło zabłysnąć.....
https://www.radiozet.pl/Rozrywka/Plotki/Karolina-Micula-pokazala-nagi-biust-na-Strajku-Kobiet-Odwazny-gest-aktorki-FOTO

Do dupy z takim obskurantyzmem.

Wchodzę na zapodany link z nadzieją... a tam te naziole z Radia Z pokazały plecy - a piersi, o ile pamięć mnie nie zawodzi, są z przodu.
Potem patrzę na fotkę z przodu... a tam czarna łatka na piersiach. To po cholerę ten artykuł ?

Po co w ogóle poszukiwać nieskromnych obrazów?
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Sławek125 w Października 29, 2020, 11:45:50 am
Panie Teleprimunt, w kaplicy sykstyńskiej jeszcze nieskromniejsze są, to i nam  może nie zaszkodzi pani Micula
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: rysio w Października 29, 2020, 12:04:08 pm

Do dupy z takim obskurantyzmem.

Wchodzę na zapodany link z nadzieją... a tam te naziole z Radia Z pokazały plecy - a piersi, o ile pamięć mnie nie zawodzi, są z przodu.
Potem patrzę na fotkę z przodu... a tam czarna łatka na piersiach. To po cholerę ten artykuł ?


Kurka wodna - to był żart.

Kiedyś Cejrowski (tylko raz zabłysnął) do TV zaprosił jakąś nauczycielkę feministkę, która kazała na lekcji wychowawczej zakładać prezerwatywy na banany. Cejrowski zaskoczył gościa i spokojnie na stoliku położył banana i prezerwatywę i powiedział: skoro dzieci mogą to może pani zademonstruje jak pani to robi. Kobita zjarała cegłę i odmówiła.

Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Filip S w Października 29, 2020, 12:04:35 pm
Porównanie obecnej sytuacji ze zwykłymi wyborami jakoś nie klei mi się. Obecnie jesteśmy świadkami pierwszych od niepamiętnych czasów ogólnopolskich wystąpień antyklerykalnych sprowokowanych kilkoma bardzo ważnymi czynnikami:
1. Wyjątkowo zajadłej kampanii antyklerykalnej w mediach opozycyjnych (filmy Sekielskich i Smarzowskiego były hitami). TVN, GW, Newsweek zaczęły
na "klechach" wyładowywać swoje frustracje z powodu klęsk wyborczych swoich pupili.
2. Wyjątkowo wybuchowego tematu kompromisu aborcyjnego, niestety ale postulaty p. Godek są w kontrze do oczekiwiań społecznych. Do tej pory paliwem politycznym prawicy była polityka historyczna, ochrona kraju przed kłopotliwymi imigrantami z Afryki i Bliskiego Wschodu, anty-rosyjskie resentymenty, walka z "układem", lustracja i inne mniej kontrowersyjne tematy. Zaostrzenie przepisów aborcyjnych interesowało jedynie proliferów niezbyt reprezentatywnych dla ogółu Polaków ale za to nadludzko, wręcz fanatycznie zmotywowanych do działania.
3. Wejście w dorosłość milenialsów czyli pierwszego w pełni neopogańskiego pokolenia Polaków które mentalnie wyzute jest ze światopoglądu chrześcijańskiego.
4. Restrykcji covidowych

To wszystko spowodowało gwałtowny, chaotyczny wybuch furii który IMHO może eskalować w najbliższych tygodniach.
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Sławek125 w Października 29, 2020, 12:19:35 pm
A ja się nie zgodzę, że filmy cegielskicch i śmierdzowskiego były antyklerykalne. Ja bym sie z tym zgodził, gdyby te filmy były wymierzone w kapłanów co się przy Mszy katolickiej upierają, odmawiają Komunii na stojąco czy do łapy, odsyłają narzeczonych róznych wyznań do władzy zwierzchniej albo odmawiają rozgrzeszenia aborcjonistom i odsyłają do Watykanu. Ok, to wtedy by to był film antyklerykalny. Natomiast, wymienieni zajęli się opisem patologii i dywersyjnej działalności WROGÓW Kościoła i Pana Boga, przebranych w duchowne szaty. Jeśli tacy okreslali to jako filmy antyklerykalne, to tak jakby konia kuli, a żaba noge podstawiała.
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: rysio w Października 29, 2020, 12:21:02 pm
Cytuj
wystąpień antyklerykalnych sprowokowanych kilkoma bardzo ważnymi czynnikami:

Sorry,  :) ale chyba żyjemy w innym kraju, nie wiem skąd pan pisze.

Dodać należy arogancję hierarchii :

- odmowę dokonania lustracji po PRL - TW Gray, gnębienie x Isakowicza itp.
- odmowa wyjaśnienia sprawy Paetza (do dziś  :o )
- krycie i przenoszenie z parafii do parafii z diecezji do diecezji pedofilów i homosi
- uginanie się tylko przed lewicowymi mediami - nigdy przed wiernymi Kościoła nawet takimi jak prof Półtawska, x Isakowicz, rodziny molestowanych przez Paetza kleryków...

Skoro zginają sie kolana KEP-skich tylko przed lewicowymi mediami - no to lewica rzuciła (tak się wydaje) KEP-skich na kolana.
Teraz KEP-scy pokajają się umiarkowanie przed lewicą i ulepią Kościół wg wskazówek lewicy.
Nie bedzie w nim miejsca dla pana czy mnie a na pewno dla Roberta Bąkiewicza i Cenckiewicza  :)

- arogancja wobec Benedykta XVI i Tradycji katolickiej.
- afera gruntowa we współpracy z SB-kami i ówczesnymi politykami

Kościół w Polsce będzie gorszy od zachodnio-europejskiego, bo jest bardziej prostacki i chamski. Nie będzie w nim miejsca na wyrafinowane postępowe konstrukcje. Posoborowie Nowej Normalności bedzie miało twarz i umysł Lemańskiego i Rysia ...a spryt do inwestycji budowlanych Nycza

PS
Posoborowie dalej będzie pełnić rolę narzędzia kontroli społecznej. Nadal będzie potępiać "nacjonalizm" jak dawniej, tylko smycz będzie trzymała nie prawa ale lewa ręka politycznego kartelu.

Stara ilustracja, teraz będzie nowocześniej.
http://mszapiaseczno.blogspot.com/2013/03/habemus-papam.html#more

Dziewczyna sexy tancząca na rurze - to Nowa Forma Rytu Rzymskiego w wykonaniu Dominikanów w Katedrze w Metzu. Po mszy dal TV francuskiej Ojcowie wyrazili zadowolenie z duszpasterskiego rezultatu imprezy eucharystycznej.
Msza w Katedrze Płockiej - gra zaspół Bitowy Seminarium Duchownego "Fratres". Objechał ze swoim opiekunem chyba wszystkie parafie w diecezji. Dodać należy, że ten postępowy kapłan został mianowany Duszpasterzem Tradycji w diecezji płockiej. Potem awansował w kurii, już dam spokój z nazwiskiem...
(http://4.bp.blogspot.com/-ZxJnIhWu2Vs/UUTliWbaZ-I/AAAAAAAAAs8/WO3Z00e12Ck/s1600/FRANCISZEK+III.jpg)

(http://2.bp.blogspot.com/-UdUQO7tfMGU/UUTnmviK9gI/AAAAAAAAAtU/0W6ZLTZLpFM/s1600/FRANCISZEK+II.jpg)
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Talerpimmut w Października 29, 2020, 12:49:40 pm

Do dupy z takim obskurantyzmem.

Wchodzę na zapodany link z nadzieją... a tam te naziole z Radia Z pokazały plecy - a piersi, o ile pamięć mnie nie zawodzi, są z przodu.
Potem patrzę na fotkę z przodu... a tam czarna łatka na piersiach. To po cholerę ten artykuł ?


Kurka wodna - to był żart.

Kiedyś Cejrowski (tylko raz zabłysnął) do TV zaprosił jakąś nauczycielkę feministkę, która kazała na lekcji wychowawczej zakładać prezerwatywy na banany. Cejrowski zaskoczył gościa i spokojnie na stoliku położył banana i prezerwatywę i powiedział: skoro dzieci mogą to może pani zademonstruje jak pani to robi. Kobita zjarała cegłę i odmówiła.

Ja wiem, że to był żart.  :) To nie miała być w moim zamierzeniu żadna krytyka.
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Filip S w Października 29, 2020, 13:09:11 pm
Szanowni państwo, śmiem wątpić czy ludzie przed 30tką wiedzą kto to jest Petz, Tradsi, KRR, lawendowa mafia itp. Chociaż oczywiście stereotyp klechy pedofila i legendarnego rydzykowego Maibacha jest powszechny. Gdyby jakaś zielonowłosa dziewoja z błyskawicą w awatarze przypadkowo przypałętała się do nas na forum to raczej niewiele rozumiałaby z naszej pisaniny.
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Sławek125 w Października 29, 2020, 13:16:51 pm
Panie Filipie, ja panu więcej powiem. Ja jakieś 50 lat temu nie mialem pojęcia o pisaniu, czytaniu, tabliczce mnożenia...o abp Petzu, tradycji i jezdzie samochodem nie wspomne. A teraz mam i to ......chochocho albo jeszcze dłużej.
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Talerpimmut w Października 29, 2020, 13:24:10 pm
Szanowni państwo, śmiem wątpić czy ludzie przed 30tką wiedzą kto to jest Petz, Tradsi, KRR, lawendowa mafia itp. Chociaż oczywiście stereotyp klechy pedofila i legendarnego rydzykowego Maibacha jest powszechny. Gdyby jakaś zielonowłosa dziewoja z błyskawicą w awatarze przypadkowo przypałętała się do nas na forum to raczej niewiele rozumiałaby z naszej pisaniny.

Jedna osoba przed 30tką wie. :) Ale reszta być może nie.
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Sławek125 w Października 29, 2020, 13:26:05 pm
Szanowni państwo, śmiem wątpić czy ludzie przed 30tką wiedzą kto to jest Petz, Tradsi, KRR, lawendowa mafia itp. Chociaż oczywiście stereotyp klechy pedofila i legendarnego rydzykowego Maibacha jest powszechny. Gdyby jakaś zielonowłosa dziewoja z błyskawicą w awatarze przypadkowo przypałętała się do nas na forum to raczej niewiele rozumiałaby z naszej pisaniny.

Jedna osoba przed 30tką wie. :) Ale reszta być może nie.
Oooo, czyli można.
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Aqeb w Października 29, 2020, 13:52:47 pm
Cytuj
@ P. Rysio
Co do nastawienia warszawskich prawosławnych wydaje mi się, że ma Pan rację - też się spotykałem z innym podejściem. Takie jak u P. Bogosłowa wydają mi się raczej charakterystyczne dla neofitów z zewnątrz broniących się przed wpływem KK. Pozwolę sobie tylko zaznaczyć, że prawosławie jest i w innych miejscach - np. na szerokopojętych ziemiach odzyskanych ale i w dużych miastach.

Nie zgadzam się. Pan Bogoslow, z tego co można przeczytać na fk, nie zachowuje się jak neofita. To raczej ja tak się zachowuję  ;D
Przepraszam, nie to miałem na  myśli, bo i z tego co Pan Bogosłow pisze to nie wynika - miałem bardziej na myśli to, że spośród osób o takim podejściu kojarzyłem bardziej neofitów. Jeden też kiedyś był tu na forum, dawniej jeszcze. W każdym razie prawosławni, z którymi miałem kontakt poza internetem, jak Pan ujął, "bardziej otwarci na świat" też widzieli różne problemy u siebie i nie mówili "u was jest źle a u nas jest git", raczej zdawali się widzie i rozumieć różne problemy i u siebie- częściowo inne problemy (bo bywały i podobne), ale widzieli. Tak jak u nas - w wiara w Święty Kościół Powszechny nie polega na twierdzeniu, że "u nas jest git" a "kapłani są święci". Wiemy, że nie jest, nawet gdyby nam nie linkowano dowodów.

Cytuj
To co Pan pisze jest bardzo ładne, ale trzy lata temu za to próbował Pan mnie "zajeździć" Nyczem z Wyborczą  :) : http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,9.msg209005.html#msg209005
nie znajduję pod tym linkiem tego typu rzeczy  ???
To albo ja Pana źle zrozumiałem, albo Pan mnie, albo jedno i drugie.
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Aqeb w Października 29, 2020, 14:25:40 pm
No proszę księdza, zaś się muszę odezwać " po sławkowemu" Niestety wyłazi z księdza naturalistyczna formacja.
Możliwe, chociaż myślę, że to raczej kolejne traumy dzieciństwa i wpływ środowiska wzrastania, ale o tym może kiedy indziej, bo zadręczę Pana i forum wspomnieniami a czasu mi nie starczy na inne sprawy  :)

Ksiądz widzi czarną twarz murzyna w kościele, który w istocie jest bardziej biały od tej przedcywilizacyjnej hołoty na wspomnianym rondzie. Jest on biały, ponieważ przyjął religię białego człowieka(chyba że ksiądz mnie przekona, że Pan Jezus w swojej fizyce jest murzynem). Przyjął model cywilizacyjny białego człowieka, zachowując zapewne przy okazji swoją idiosynkrazje kulturową( kuchnia, obyczaj, strój, relacje rodzinne, relacje gospodarcze...) Na to zwrócił uwage ksiedzu ten okropny narodowiec, a ksiądz wiedziony nieomylnym tropizmem naturalistycznym juz sie zatrząsł świętym oburzeniem.
Nie nie trząsłem się, nawet nie podjąłem tematu. Mam już wbudowane takie "odsłuchanie swojego", trochę to przewrotne, ale tak jest jak się spotyka multum ludzi z różnymi poglądami.  I nie był okropny, był całkiem sympatyczny - sprawdziłem tylko na ile mogłem w internecie czy jest prawdziwy (bo to jeszcze jaką dziennikarzynę podeślą) i wyszło, że raczej tak.

Jeśli Narodowiec uważa tak jak Pan to okej - Murzyn jest biały, niech będzie. Nie dopytałem tego pana czy myśli tak samo, ale może będzie okazja - to chyba kwestia pojęć, a ja nie jestem biegły w Feliksie Konecznym i tematach pokrewnych. W każdym razie zawsze mnie cieszy jak spotkam takich białych Murzynów. Nie dopytałem Narodowca, ale gdzieś od czasu nagłośnienia kryzysu migracyjnego (mniej-więcej 2013 rok) pojawiła się moda na "białych ludzi" w wymiarze naturalistycznym, jak Pan mówi. Wiem bo rozmawiam z ludźmi i słyszę. No ale miejmy nadzieję, że nasz Narodowiec ma na myśli to co Pan a Murzyn jest biały.

Mało tego, jakby ksiądz porozmawiał z tym murzynem, to on by księdzu to samo powiedział, bo ma oczy i widzi co lepsze dla niego i jego bliskich.

Może będzie okazja.  :)
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: rysio w Października 29, 2020, 14:27:58 pm
Mam nadzieję, że w 2020 roku katolicy nie będą się mazać i żebrać od degeneratów odprawienia im Mszy św., w tzw "łączności" z tym, który "pohańbił cały chrześcijański świat".

(https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-0/p526x296/123216284_1233872320324994_4057746847202984221_o.png?_nc_cat=1&ccb=2&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=lJ9UYWKdCCwAX-hvWJn&_nc_ht=scontent.fwaw3-1.fna&oh=779e693a6d770dea1aca71de6079b138&oe=5FC0399E)

Rzecznik KEP-skich zapewne też potępi. Panie Bąkiewcz, nie brońcie Degeneratów w zastępstwie Policji. Jedni i drudzy nienawidzą katolików tradycyjnych. Nie wiadomo tylko którzy zieją większą nienawiścią. Obstawiam KEP-skich.

(https://pbs.twimg.com/media/ElfwMAMX0AEFxyD?format=jpg&name=medium)
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Bogosłow w Października 29, 2020, 16:07:29 pm
A ja się nie zgodzę, że filmy cegielskicch i śmierdzowskiego były antyklerykalne. Ja bym sie z tym zgodził, gdyby te filmy były wymierzone w kapłanów co się przy Mszy katolickiej upierają, odmawiają Komunii na stojąco czy do łapy, odsyłają narzeczonych róznych wyznań do władzy zwierzchniej albo odmawiają rozgrzeszenia aborcjonistom i odsyłają do Watykanu. Ok, to wtedy by to był film antyklerykalny. Natomiast, wymienieni zajęli się opisem patologii i dywersyjnej działalności WROGÓW Kościoła i Pana Boga, przebranych w duchowne szaty. Jeśli tacy okreslali to jako filmy antyklerykalne, to tak jakby konia kuli, a żaba noge podstawiała.

O zgadzam się z Panem.
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: pauluss w Października 29, 2020, 16:24:23 pm
Cytuj
wystąpień antyklerykalnych sprowokowanych kilkoma bardzo ważnymi czynnikami:
Sorry,  :) ale chyba żyjemy w innym kraju, nie wiem skąd pan pisze.
Dodać należy arogancję hierarchii :
- odmowę dokonania lustracji po PRL - TW Gray, gnębienie x Isakowicza itp.
- odmowa wyjaśnienia sprawy Paetza (do dziś  :o )
- krycie i przenoszenie z parafii do parafii z diecezji do diecezji pedofilów i homosi
- uginanie się tylko przed lewicowymi mediami - nigdy przed wiernymi Kościoła nawet takimi jak prof Półtawska, x Isakowicz, rodziny molestowanych przez Paetza kleryków...
Polski antyklerykalizm ma bardzo dluga tradycje,o czym nie tak dawno rowniez tutaj dyskutowano. Antyklerykalizm nie byl tylko cecha ludzi niewierzacych czy wojujacych ateistow, ale przypuszczam, ze nawet wiekszosc szczerych katolikow w jakims sensie byla i do dzis jest antyklerykalna. Przejawia sie to podswiadoma nieufnoscia do ksiezy i watpliwosciami wobec ich zycia i zachowania. Ta nieufnosc nie wziela i nie bierze sie znikad - jej przyczyna sa sami ksieza (niektorzy, wiekszosc, jakas grupa - w zaleznosci od kontekstu historycznego), ktorzy zyli niezgodnie z zasadami, ktore glosili,albo zyli ponad stan,kiedy wiekszosc ich parafian zyla w ubostwie albo na o wiele nizszym poziomie. Nawet ja jestem podswiadomie antyklerykalny i samego mnie raza decyzje biskupow czy podejscie ksiezy do roznych waznych spraw - i sam wrecz nie cierpie srodowiska ksiezy i mam watpliwosci wobec ich wiary, szczerosci i intelektualnych mozliwosci. A wierze, ze jestem szczerym chrzescijaninem (choc niestety nie idealnym), i nie wystepuje z pozycji czlowieka, ktory nie cierpi religii i chce ja zniszczyc z powodu jej samej. Co dopiero ludzie, ktorych podejscie do wiary jest luzne albo nie otrzymali wlasciwej formacji,albo nie maja czasu, sily czy ochoty samemu zastanawiac sie nad duchowymi sprawami. Rzeczywistosc Kosciola nawet dla nas nie jest zachecajaca - co dopiero dla innych. Dla nich Kosciol jest taka sama instytucja czy korporacja jak setki innych organizacji.

Wyrok Trybunalu Konstytucyjnego jest pretekstem, ktory wyzwolil z wielka sila niechec ludzi przede wszystkim wobec obecnej polskiej wladzy. Przy okazji przywodcy protestow chca skierowac niechec demonstrujacych przeciwko swoim ideowym przeciwnikom czyli przeciwko Kosciolowi. Ludzie obojetni religijnie czy nawet lekko wierzacy nie widza problemu, zeby protestowac przeciwko Kosciolowi wlasnie z wyzej wymienionych powodow: braku zaufania do Kosciola i podswiadomej nieufnosci wobec ksiezy a szczegolnie biskupow. Ktos skarzyl sie, ze Kosciol jest ukazywany tylko negatywnie w liberalnych mediach: to prawda. Jednakze sami wiemy, ze wielu z nas samych chetnie poszloby protestowac przeciwko swoim biskupom za to, jak traktuja zwyklych wiernych. Wiecej pychy, arogancji, buty polaczonych z przekonaniem o wlasnej nieomylnosci i doskonalosci nie ma chyba nigdzie indziej niz w Kosciele. To jest tak jak z ksiezmi pedofilami, ktorzy do konca byli przekonani, ze nikt im niczego nie zrobi i ze oni naprawde niczego karygodnego nie zrobili. Albo jak arcybiskup Paetz,ktory prawie do konca pokazywal sie publicznie i pewnie sam uwazal, ze to ON zostal skrzywdzony, bo niczego zlego nie zrobil.
To jest prawdziwy paradoks: protestujacy (niestety czesto wygladajacy i zachowujacy sie jak tluszcza) ostro krytykuja Kosciol za cos, co zawsze glosil czyli za obrone ludzkiego zycia od poczecia do naturalnej smierci. Nie krytykuja rownie ostro za to, za co by mogli krytykowac i mieliby stuprocentowa racje czyli na przyklad za nieumiejetnosc i brak ochoty rozwiazywania prawdziwych problemow (mysle konkretnie o skandalach seksualnych czy finansowych). Do tego by sie dolaczylo wielu katolikow. Z drugiej strony ksieza i biskupi zbyt czesto uwazali kazdy przejaw krytyki Kosciola za atak zamiast zastanowic sie nad jego przyczynami.  A kiedy przychodzi prawdziwy atak, nie sa w stanie powiedziec niczego oprocz tego, co zawsze. Wiec albo mowia o ataku, albo podkulaja przyslowiowy ogon i mowia, ze nic sie nie stalo. A potem biskupi dalej beda terroryzowac swoich ksiezy, traktowac ich jak smieci albo podludzi, i walczyc z msza trydencka. Ktos tu napisal: naprawde nawet szczerzy katolicy nie chcieliby umierac albo chocby walczyc za Nycza, Skworca, Polaka, Gadeckiego i tylu innych. Bo niby dlaczego? Dlatego, ze nas maja gdzies??
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: rysio w Października 29, 2020, 16:30:25 pm
@ Pauluss

Amen.
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Albertus w Października 29, 2020, 18:50:13 pm
Ale Panowie, przecież ci protestujący nie występują przeciw Kościołowi ze względu na jego wady tu opisywane. Wręcz przeciwnie, oni występują przeciwko samej esencji chrześcijaństwa, przeciwko podstawowym wartościom moralnym, przyzwoitości, czystości itd. Chrystus głosi skromność, oni pychę, Chrystus poświęcenie, oni wygodę, Chrystus życie dla innych, oni dla siebie, Kościół odnosi się do życia przyszłego, oni wyłącznie do ziemskiego, wymaga odpowiedzialności, oni chcą żyć bez żadnych konsekwencji i ograniczeń, Chrystus głosi czystość i skromność, oni, wiecie sami co.
Po prostu to co dla nas jest dobre dla nich jest złe i vice versa. To jest problem u samych podstaw światopoglądu. No bo jak widzę napisy typu "chcę uprawiać s*ks nie po to by mieć dziecko" to nawet nie wiem jak miałbym zacząć rozmowę z taką osobą gdybym miał okazję. Ich cały sposób myślenia wydaje się dokładną odwrotnością myślenia chrześcijańskiego, u samych fundamentów. To nie jest zwykły antyklerykalizm. Ja sobie nie wyobrażam jak ktoś z tych osób mógłby wierzyć w Boga. A jeżeli nawet, to musieli by traktować Go jako tego złego, który coś od nas wymaga. Ci ludzie zachowują się tak jakby jedynym bogiem dla nich były ich własne zachcianki, nawet jeśli byłyby sprzeczne z rozumem czy logiką, nawet jeśli oznaczają śmierć drugiego człowieka, a co dopiero mówić o Prawie Bożym.

Gdyby nagle wszyscy kapłani i biskupi stali się tradycjonalistami, wstąpili do FSSPX czy coś podobnego, z papieżem na czele, to te protesty byłyby tylko jeszcze silniejsze i gwałtowniejsze. Ba, wtedy pewnie Kościół Katolicki oficjalnie został by potępiony przez ONZ, UE i co tam jeszcze jako skrajna sekta. Nie mówię, że byłoby to złe, wreszcie sprawy by wyglądały jasno. Dlatego też uważam, że dobrze się stało z tymi protestami. Mamy lepszy ogląd sytuacji polskiego społeczeństwa, szczególnie młodego. Lepsze, że to wypłynęło teraz, niż gdyby miało powoli przeżerać Polskę tak, żebyśmy nawet (jako społeczeństwo) tego nie zauważyli, jak to zresztą się działo do tej pory. Po za tym Szatan zawsze woli działać po cichu, jeśli się ujawnia tak jak dziś, to oznacza, że nie miał już innego wyjścia. Ważne abyśmy tego nie zmarnowali, musimy, świeccy jak i (przede wszystkim) duchowni dokładnie przeanalizować to, aby na tej podstawie odpowiednio dobrać środki w działaniu i przygotować się na przyszłość. Samo uświadomienie wielu wiernym, że może być od nich wymagane fizyczne bronienie kościołów i Najśw. Sakramentu, ryzykując przy tym nawet zdrowie czy życie jest czymś mocno pozytywnym. Ostateczne ujawnienie się wielu duchownych również jest wielce pozytywne.
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Jotes w Października 29, 2020, 19:09:04 pm
Ostateczne ujawnienie się wielu duchownych również jest wielce pozytywne.

Co pan ma na myśli panie Albertusie? Bo nie bardzo łapię o jakie ujawnienie chodzi i co jest w nim pozytywnego?
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: rysio w Października 29, 2020, 19:11:19 pm
Cytuj
Gdyby nagle wszyscy kapłani i biskupi stali się tradycjonalistami,

Ale nie stali się. I nie staną się. Stanowią (bp-i) jedno ciało z tym światem, polityką.
Dlaczego mam się przejmować, że takiemu jednemu z drugim lewaki porysują lakier na Merolu? Niech dzwoni do kumpla ministra MSW, żeby mu obstawę przysłali albo, żeby "operacyjnie" przekierowali marszrutę z dala od pałacu biskupiego.

Niech sobie idą lewaki niszczyć zabytkowe kościoły ale nie mojego Merola!
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Bogosłow w Października 29, 2020, 19:18:04 pm
Co roku,  w niedzielę przed Wielkim Postem, patriarchowie, metropolici, biskupi, prezbiterzy i diakoni,  zdejmują złote mitry, złote ornaty, stuly, orariony, stachary, ryzy i w prostym odzieniu odwracają się do swoich wiernych, klekaja, prosza wiernych o wybaczenie
wszystkich popełnionych win, złych słów i skłaniają głowę do ziemi. Nawet nie muszą być odmawiane zadne modlitwy.

My, wzruszeni tym widokiem tez padamy na kolana i ze łzami mówimy: Bog Ci wybacza swiety Ojcz, wybacz i mi grzesznemu.
Wszyscy przekazują sobie pocałunek pokoju i wzajemnie przepraszają. Po powrocie do domu przeprasza się domowników, dzwoni się z przeprosinami do przyjaciol i znajomych. Katolicy sa bardzo zaskoczeni takim telefonem,  ale to nic.

Później damy rade zyc ze sobą wspólnie w Cerkwi przez.caly rok. Przepraszamy się też przed każdą spowiedzia.
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Filip S w Października 29, 2020, 19:46:20 pm
https://www.facebook.com/2027852237441960/posts/3026708940889613/ (https://www.facebook.com/2027852237441960/posts/3026708940889613/)
Tzw. "polscy muzułmanie" udzielili poparcia feministycznym orgiom nienawiści, ci prawdziwi z wahabickiej Ligi Muzułmańskiej taktownie milczą mimo iż islam toleruje aborcje eugeniczną. Zaskoczyli mnie pozytywnie mimo iż to nasi wrogowie.
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Michal260189_T w Października 29, 2020, 20:12:37 pm
(https://scontent.fktw5-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/123185677_3023958931168194_9076596845980821120_n.jpg?_nc_cat=100&ccb=2&_nc_sid=110474&_nc_ohc=JGklEiJ43XgAX8Q-LX5&_nc_ht=scontent.fktw5-1.fna&oh=6165333a4f046abba3b123c753253fd1&oe=5FC08D31)
Nie wiadomo czy to prawda czy fejk
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Sławek125 w Października 29, 2020, 20:17:01 pm
https://www.facebook.com/2027852237441960/posts/3026708940889613/ (https://www.facebook.com/2027852237441960/posts/3026708940889613/)
Tzw. "polscy muzułmanie" udzielili poparcia feministycznym orgiom nienawiści, ci prawdziwi z wahabickiej Ligi Muzułmańskiej taktownie milczą mimo iż islam toleruje aborcje eugeniczną. Zaskoczyli mnie pozytywnie mimo iż to nasi wrogowie.
Ci polscy "muzulmanie" to sufici, taka masoneria w islamie. Nic dziwnego, że popierają
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Kefasz w Października 29, 2020, 22:17:57 pm
Odczep się od sufitów.  ;D
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Sławek125 w Października 29, 2020, 23:38:18 pm
Tam naczelną figurą jest taki manichejczyk-kabalista, Selim Chazbijewicz. Kaczyński zrobił go ambasadorem w Kazachstanie, bo ten napisał ode na jego czesć.

„Niby zwycięski Chrobry wzmacniasz państwo nasze,”

„Ty , który od nowa polską godność wskrzeszasz,”

„Jak orzeł ponad skałą wzlatujesz i zawsze,”

„To Ty masz rację, Ty na pomoc spieszysz.”

„Tyle dróg przejść musiałeś, wodzu nasz zwycięski,”

„Tyle klęsk przejść musiałeś by podnieść się z klęski,”

„Tyle lat musiałeś czekać by teraz już w chwale,”

„Rządzić Polską, by zmieniać nasz kraj stale”

„W kierunku mocarstwa od morza do morza,”

„By wszystkie narody od Bałkanów po Bałtyk”

„A nawet ptaki co krążą w przestworzach,”

„Wielbiły Polskę i wielbiły jej wodza.”

„O Jarosławie Wielki, władco dusz Polaków,”

„Który nasz naród wyprowadzisz z klęski,”

„Który zdobędziesz imperium Lechitów,”

„I znów odrodzisz Warszawę i Kraków.”

„Niech będzie pamięć Twego brata Lecha”

„Na zawsze w kraju świętego Wojciecha”

„Łączyć a nie dzielić naród nasz wybrany”
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: prosty_czlowiek w Października 30, 2020, 10:46:50 am
A jednak https://dorzeczy.pl/kraj/159134/rabin-michael-schudrich-do-prymasa-polski-jestem-zaniepokojony-wypisywaniem-na-kilku-kosciolach-graffiti.html
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Jotes w Października 30, 2020, 12:19:05 pm
Całkiem pokaźny spis ujawnionych.
https://misyjne.pl/apel-ksiezy-5-x-nie-5-x-tak/
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Sławek125 w Października 30, 2020, 12:41:46 pm
Tak sie jakoś składa, że nie przeprosili za SWII, Magdalenke, okragły stół, Balcerowicza, Kwacha w papamobile, JPII i od unii lubelskiej do europejskiej, całą liste duchownych TW,  tylko jakieś pierdolety  nam tutaj znowu zaprawiają
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Bogosłow w Października 30, 2020, 12:58:23 pm
O to ciekawe

https://natemat.pl/325153,biskup-jerzy-samiec-sugeruje-rozdzial-panstwa-od-kosciola
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Filip S w Października 30, 2020, 13:01:49 pm
Tak sie jakoś składa, że nie przeprosili za SWII, Magdalenke, okragły stół, Balcerowicza, Kwacha w papamobile, JPII i od unii lubelskiej do europejskiej, całą liste duchownych TW,  tylko jakieś pierdolety  nam tutaj znowu zaprawiają
Niech chociaż przeproszą (najlepiej Boga) że nie zrobili obsolutnie niczego w kwestii jak to ujęli "zmiany wrażliwości ludzkich sumień" dot. aborcji eugenicznej. Kto jak kto ale akurat oni jako duchowni i celebryci  są bezpośrednio winni grzechu zaniechania w tej kwestii.
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Filip S w Października 30, 2020, 13:50:56 pm
https://www.m.pch24.pl/byly-prezes-tk-nazywa-protestujace-feministki-holota--kto-za-nimi-stoi--kto-ich-nakreca-i-promuje-,79546,i.htm
Brawo profesorze Rzepliński, pokazał Pan że jest człowiekiem z charakterem i sumieniem.
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Sławek125 w Października 30, 2020, 14:09:51 pm
https://www.m.pch24.pl/byly-prezes-tk-nazywa-protestujace-feministki-holota--kto-za-nimi-stoi--kto-ich-nakreca-i-promuje-,79546,i.htm
Brawo profesorze Rzepliński, pokazał Pan że jest człowiekiem z charakterem i sumieniem.
A prezydęt maliniak bedzie wprowadzał poprawke o mozliwości zabijania
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Albertus w Października 30, 2020, 15:30:11 pm
Całkiem pokaźny spis ujawnionych.
https://misyjne.pl/apel-ksiezy-5-x-nie-5-x-tak/

No właśnie o tym ujawnieniu mówię, a jest to dobre bo może co niektórym katolikom zapatrzonym w tych księży otworzy oczy. Bo to już nie jest sprawa pomiędzy tradycjonalistami a tzw. posoborowiem, ale chodzi o ludzkie życie, i oficjalne nauczanie nawet obecnego Kościoła. To pokazuje, że ci duchowni nie są po prostu negatywnie nastawieni do tradycjonalizmu czy starej liturgii, ale generalnie traktowaniu poważnie wiary. Można powiedzieć, że dla nas to ci księża już dawno się ujawnili, natomiast to jest ostateczne ujawnienie nawet dla "posoborowców". Również cenne jest usłyszenie jak tą sprawę komentują biskupi, niektórzy wyraźnie potwierdzają nauczanie Kościoła o niedopuszczalności aborcji i to jest ważne świadectwo.

A prezydent posłuchał chyba Korwina i chce wprowadzić nową, niekonstytucyjną przesłankę eugeniczną. Tego się bardzo obawiam, bo jeśli to przejdzie to o wiele trudniej będzie to znieść w przyszłości, niż tak jak to teraz miało miejsce, całą przesłankę za jednym razem.
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Filip S w Października 30, 2020, 16:18:02 pm
Realistycznie rzecz ujmując propozycja Dudy i Gowina to maksimum tego co można na dzień dzisiejszy osiągnąć, całkowity zakaz aborcji nie zostanie zaakceptowany przez współczesne polskie społeczeństwo i koniec kropka. Wymuszanie na siłę tego rozwiązania skutkować może dominacją na naszej scenie politycznej lewackich radykałów jak Lempart (czy jak jej tam) albo skrobankową turystyką za Odrę. Żeby to zmienić potrzeba wielu lat a może i dekad pracy nad zmianą mentalności naszego narodu. To samo dotyczy i innych ważnych kwestii jak np. legalności rozwodów małżeńskich.
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Regiomontanus w Października 30, 2020, 16:23:42 pm
Aby wprowadzić całkowity zakaz aborcji  należałoby najpierw zaprowadzić chrześcijaństwo.
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Talerpimmut w Października 30, 2020, 16:41:28 pm
Realistycznie rzecz ujmując propozycja Dudy i Gowina to maksimum tego co można na dzień dzisiejszy osiągnąć, całkowity zakaz aborcji nie zostanie zaakceptowany przez współczesne polskie społeczeństwo i koniec kropka. Wymuszanie na siłę tego rozwiązania skutkować może dominacją na naszej scenie politycznej lewackich radykałów jak Lempart (czy jak jej tam) albo skrobankową turystyką za Odrę. Żeby to zmienić potrzeba wielu lat a może i dekad pracy nad zmianą mentalności naszego narodu. To samo dotyczy i innych ważnych kwestii jak np. legalności rozwodów małżeńskich.

Czy nie ma żadnej możliwości, żeby ograniczyć proceder wyjeżdżania za granicę? Od tak wyjechała sobie w ciąży, a za chwilę wraca już, jakby wcale w niej nie była?
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Sławek125 w Października 30, 2020, 17:34:59 pm
Realistycznie rzecz ujmując propozycja Dudy i Gowina to maksimum tego co można na dzień dzisiejszy osiągnąć, całkowity zakaz aborcji nie zostanie zaakceptowany przez współczesne polskie społeczeństwo i koniec kropka. Wymuszanie na siłę tego rozwiązania skutkować może dominacją na naszej scenie politycznej lewackich radykałów jak Lempart (czy jak jej tam) albo skrobankową turystyką za Odrę. Żeby to zmienić potrzeba wielu lat a może i dekad pracy nad zmianą mentalności naszego narodu. To samo dotyczy i innych ważnych kwestii jak np. legalności rozwodów małżeńskich.

Czy nie ma żadnej możliwości, żeby ograniczyć proceder wyjeżdżania za granicę? Od tak wyjechała sobie w ciąży, a za chwilę wraca już, jakby wcale w niej nie była?
Pan pewnie jeszcze tatusiem nie był. O tym, że żona była w ciązy to nawet mąż nie wie. Taka technika teraz, jak w dyskawery
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: rysio w Października 30, 2020, 18:49:16 pm
Realistycznie rzecz ujmując propozycja Dudy i Gowina to maksimum tego co można na dzień dzisiejszy osiągnąć, całkowity zakaz aborcji nie zostanie zaakceptowany przez współczesne polskie społeczeństwo i koniec kropka. Wymuszanie na siłę tego rozwiązania skutkować może dominacją na naszej scenie politycznej lewackich radykałów jak Lempart (czy jak jej tam) albo skrobankową turystyką za Odrę. Żeby to zmienić potrzeba wielu lat a może i dekad pracy nad zmianą mentalności naszego narodu. To samo dotyczy i innych ważnych kwestii jak np. legalności rozwodów małżeńskich.

Czy nie ma żadnej możliwości, żeby ograniczyć proceder wyjeżdżania za granicę? Od tak wyjechała sobie w ciąży, a za chwilę wraca już, jakby wcale w niej nie była?
Pan pewnie jeszcze tatusiem nie był. O tym, że żona była w ciązy to nawet mąż nie wie. Taka technika teraz, jak w dyskawery
[/b]

PiS da radę panie Sławku!

Miś - Cztery kilogramy obywatela mniej

https://www.youtube.com/watch?v=a8IxJvezw9U
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Bogosłow w Października 30, 2020, 19:05:36 pm
Aby wprowadzić całkowity zakaz aborcji  należałoby najpierw zaprowadzić chrześcijaństwo.
Zaprowadzić, ale dokąd?
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Jotes w Października 30, 2020, 19:30:45 pm
Jeżeli Duda stanie po ciemnej stronie mocy...czy któryś z polskich biskupów wspominał o niemożliwości przystępowania takiego polityka do Komunii św.?
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Filip S w Października 30, 2020, 20:25:02 pm
https://deon.pl/kosciol/komentarze/chodze-na-protesty-naleze-jeszcze-do-kosciola,1039153
Katoliczki z deona chodzą na proaborcyjne zadymy i potępiają obrońców profanowanych kościołów. Takie są rezultaty "nowej ewangelizacji".
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Sławek125 w Października 30, 2020, 20:38:13 pm
Jeżeli Duda stanie po ciemnej stronie mocy...czy któryś z polskich biskupów wspominał o niemożliwości przystępowania takiego polityka do Komunii św.?
Zdaje się, że bohaterski ksiądz Issakowicz też jest za a nawet przeciw
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Bogosłow w Października 30, 2020, 21:36:02 pm
Ważne świadectwo

https://www.facebook.com/100006339483564/posts/2946713178883303/?app=fbl
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: rysio w Października 30, 2020, 21:45:12 pm
X Isakowicz: nie ufam Kaczyńskiemu, rozgrywa w łasną partię... to przecież policja ma bronić kościołów Dlaczego KEP nie potrafi mówić tak tak, nie nie. Dlaczego Nycz nie broni słowem kościołów? Nycz abdykował.

http://isakowicz.pl/wywiad-dla-mediow-narodowych-o-wyroku-tk-kosciele-rzadzie-oraz-osobach-niepelnosprawnych/
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Sławek125 w Października 30, 2020, 22:15:49 pm
X Isakowicz: nie ufam Kaczyńskiemu, rozgrywa w łasną partię... to przecież policja ma bronić kościołów Dlaczego KEP nie potrafi mówić tak tak, nie nie. Dlaczego Nycz nie broni słowem kościołów? Nycz abdykował.

http://isakowicz.pl/wywiad-dla-mediow-narodowych-o-wyroku-tk-kosciele-rzadzie-oraz-osobach-niepelnosprawnych/
To ksiądz Isakowicz ma w takim razie różne wersje odpowiedzi. Zależy z kim rozmawia   https://nczas.com/2020/10/30/ks-isakowicz-zaleski-jestem-przeciwko-karaniu-kobiet-za-aborcje-ks-gniadek-niczego-nie-da-sie-zrobic
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Albertus w Października 31, 2020, 02:20:25 am
"Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Leszek Gęsiak SJ w rozmowie z Wirtualną Polską odpowiedział na pytanie o aborcyjną inicjatywę Andrzeja Dudy. Kapłan jednoznacznie stwierdził, że jeśli Kościół zostanie zapytanie o zdanie, to na pewno nie zgodzi się na jakąkolwiek formę aborcji.

– Jakakolwiek by była ta propozycja, jeżeli Kościół zostanie zapytany o swój głos, to powie, że nie zgodzi się na żaden sposób przerywania życia, przerywania ciąży, przerywania istnienia ludzkiego w jakiejkolwiek formie – powiedział ks. Gęsiak zastrzegając, że nie zna szczegółów prezydenckiego projektu aborcyjnego. Rzecznik KEP dodał, że biskupi wydadzą swoją opinię na temat propozycji Andrzeja Dudy.

Na uwagę prowadzącego program „Newsroom” w wp.pl, że bardzo duża część wiernych – w tym także praktykujących katolików – popiera krwawy kompromis aborcyjny, ksiądz Leszek Gęsiak przypomniał słowa św. Jana Pawła II, które w środę cytował także papież Franciszek: „zawsze Kościół wzywał do szczególnej miłości wobec słabych i bezbronnych, i do ochrony każdego życia ludzkiego od poczęcia aż do naturalnej śmierci”.

– Nie ma tu zatem żadnego miejsca na kompromis. W sprawie życia ludzkiego, o czym zresztą też wielokrotnie mówili polscy biskupi, w sprawie życia nie ma kompromisu, bo życie jest życiem i to życie należy chronić – powiedział rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Leszek Gęsiak SJ."

https://www.pch24.pl/rzecznik-kep-o-aborcyjnej-ofensywie-prezydenta--kosciol-nie-zgodzi-sie-na-zaden-sposob-przerywania-zycia,79576,i.html (https://www.pch24.pl/rzecznik-kep-o-aborcyjnej-ofensywie-prezydenta--kosciol-nie-zgodzi-sie-na-zaden-sposob-przerywania-zycia,79576,i.html)
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Filip S w Października 31, 2020, 13:21:37 pm
https://dorzeczy.pl/kraj/159324/67-proc-polakow-za-kompromisem-aborcyjnym-a-jak-oceniaja-orzeczenie-tk-i-demonstracje.html
Ponad 86% Polaków opowiada się za dotychczasowym kompromisem aborcyjnym lub jego liberalizacją (ok. 19%), natomiast 56% popiera trwające protesty. Niecałe 14% jest zadowolonych z orzeczenia TK.
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Bogosłow w Października 31, 2020, 14:02:49 pm
O to ciekawe
"pocałunek śmierci kosciola"

http://wiez.com.pl/2020/10/31/swiat-zobaczyl-falsz-kosciola-nasz-falsz/
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Kefasz w Października 31, 2020, 23:50:08 pm
Panowie piszący tutaj jasno i wprost napiszą co uważają o tym kto ma być odpowiedzialny za los narodzonego dziecka które uniknie aborcji eugenicznej a jest ciężko chore i niesprawne.
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Sławek125 w Października 31, 2020, 23:55:12 pm
Panowie piszący tutaj jasno i wprost napiszą co uważają o tym kto ma być odpowiedzialny za los narodzonego dziecka które uniknie aborcji eugenicznej a jest ciężko chore i niesprawne.
Tak jak za każde dziecko. Rodzice
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Bogosłow w Listopada 01, 2020, 01:18:22 am
Rodzice pozostawieni sami sobie nie udzwigna ani fizycznie ani finansowo kosztów leczenia i opieki nad ciężko chorym dzieckiem.
Jest to rola państwa i Kosciola.
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: rysio w Listopada 01, 2020, 01:59:31 am
Panowie piszący tutaj jasno i wprost napiszą co uważają o tym kto ma być odpowiedzialny za los narodzonego dziecka które uniknie aborcji eugenicznej a jest ciężko chore i niesprawne.

Panie, Panowie,
Przecież jest rzeczą oczywistą, że politycy postulujący ochronę życia, nigdy sobie takich pytań nie stawiali. Dotyczy to wszystkiego czego się w Polsce dotkniemy. Mówił o tym x. Isakowicz opiekujący się osobami z zespołem downa.
Polaków Pan Bóg obdarzył innymi cennymi cechami ale na pewno nie umiejętnością planowania i liczenia. A już na pewno nie posłów i innych takich żyjących z pieniędzy podatnika.
Opisywałem kiedyś państwu, jak to w Piasecznie po mszy powiedziałem księdzu, że miał b. dobre kazanie (o gadaniu vs robieniu, wiara bez uczynków etc). Zapytałem dlaczego w Dusztradłaciu na Karolkowej nie ma sekcji charytatywnej. Usłyszałem w odpowiedzi, że my Tradycyjni katolicy skupiamy się na liturgii.

Oczywiście moim zdaniem odpowiedz nie do końca była pełna (chcę w to wierzyć) bo wydaje mi się jednak, że tradsów nie zachęca się do działalności aby za bardzo nie integrować środowiska. Popytałem jeszcze kilka osób o to samo...by po kilku dniach dostać telefon od znanej osoby z następującym przekazem "jeżeli już tak chcę coś zrobić ...to żebym przyłączył się do grupy Caritasu w Piasecznie"

Dlaczego o tym piszę, ponieważ pomijając aspekt "polityczny" inicjatyw tradsowskich, które dla zasady się zwalcza, to niestety prawdą jest, że g. to kogo obchodzi jaką pomoc otrzyma kobieta; czy to samotna matka, czy to rodzina z dzieckiem z downem. Tacy jesteśmy niestety, niestety.
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Regiomontanus w Listopada 01, 2020, 03:07:18 am
Panowie piszący tutaj jasno i wprost napiszą co uważają o tym kto ma być odpowiedzialny za los narodzonego dziecka które uniknie aborcji eugenicznej a jest ciężko chore i niesprawne.

Pytanie dość dziwne. Oczywiście, że za dziecko odpowiedzialni są rodzice. To wspaniałe i szlachetne, jeśli państwo/kościół/organizacje charytatywne pomagają, należy im się za to wielka wdzięczność - ale odpowiedzialni są wyłącznie rodzice.

Ale rozumiem podtekst. Niektórym się zdaje, że jeżeli państwo zapewni doskonałą i darmową opiekę np. nad dziećmi z zespołem Downa, to jakimś cudownym sposobem kobiety nie będą chciały abortować takich dzieci. Niestety, to jest zupełna mrzonka. Będą dalej chciały - doświadczenia bogatych państw opiekuńczych potwierdzają to  empirycznie.

Przyjęcie na świat dziecka z wadą, proszę szanownych państwa, to podniesienie krzyża, który przeważnie trzeba nieść do końca życia. Czy państwo pomaga, czy nie pomaga, całe życie rodziców takiego dziecka zmienia się nieodwracalnie.  Problem jest w tym, że nikt w świecie współczesnym nie chce nieść krzyża - bo nie widzi w tym absolutnie żadnego sensu. 

Oczywiście wynika to stąd, że ludzie XXI w. nie widzą w cierpieniu żadnego sensu. Chcą go uniknąć za wszelką możliwą cenę. Dlatego właśnie ruch pro life w obecnej formie skazany jest na porażkę.

Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Sławek125 w Listopada 01, 2020, 08:56:31 am
Znaczy panie Bogosłow, że alimenty za kogoś tam ma płacić państwo i Kościół? Sprytnie to pan sobie wykombinowałeś. Pisze pan, że jesteś wierzący głęboko. Czy to znaczy, że Zbawienie mają panu załatwić Papież z Prezydentem, a pan grzecznie poczeka? Słyszał pan o takich słowach? «Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje. Bo kto chce zachować swoje życie, straci je; a kto straci swe życie z mego powodu, znajdzie je» (Mt 16, 24-25). Wspólnota taka czy inna jest oczywiście zobowiązana do pomocy zgodnie z zaleceniem  "Jeden drugiego brzemiona noście i tak wypełniajcie2 prawo Chrystusowe.  Bo kto uważa, że jest czymś, gdy jest niczym, ten zwodzi samego siebie " a jednak "Niech każdy bada własne postępowanie, a wtedy powód do chluby znajdzie tylko w sobie samym, a nie w zestawieniu siebie z drugim.  Każdy bowiem poniesie własny ciężar"  Ga 6,2) Niewierzącym zaś trzeba przypomnieć, że odpowiedzialność przed Bogiem za ich łajdactwa ponoszą też ci, którzy do tego ręki nie przyłożyli, bo należą do wspólnej ludzkiej rodziny i nie zapobiegli. Dlatego z łajdactwem należy walczyć i je zwalczać, dla dobra łajdaków i własnego.
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: DarPius w Listopada 01, 2020, 17:37:01 pm
Jest to rola państwa [...]
Socjalizm został potępiony.
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Listopada 01, 2020, 21:34:32 pm
Kilka dni temu pisałam, że zdenerwowali JKM. (http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,10300.msg231178.html#msg231178)

I pięć dni temu wpadło mi w oko coś  jako PILNE!  Wysłuchałam:

PILNE! Liderzy partii KORWiN o wyroku Trybunału Konstytucyjnego
(...)
https://www.youtube.com/watch?v=7tuqTuTrzxU

Wprost przykro tego słuchać!
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Sławek125 w Listopada 01, 2020, 21:52:24 pm
Kto słucha liberałów sam sobie szkodzi
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Albertus w Listopada 02, 2020, 01:06:57 am
Za los dziecka przede wszystkim odpowiedzialni są rodzice, a za los tych rodziców w ciężkiej sytuacji, obciążonych chorym potomstwem lokalna wspólnota, czy to rodzinna, czy parafialna, sąsiedzka, miastowa. Tak mi się wydaje. Zwrócenie się do władz państwowych to raczej powinna być ostateczność, gdyby np. ta wspólnota ociągała się w wypełnianiu swego chrześcijańskiego obowiązku wzajemnej pomocy.
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: rysio w Listopada 02, 2020, 12:01:32 pm
Za los dziecka przede wszystkim odpowiedzialni są rodzice, a za los tych rodziców w ciężkiej sytuacji, obciążonych chorym potomstwem lokalna wspólnota, czy to rodzinna, czy parafialna, sąsiedzka, miastowa. Tak mi się wydaje. Zwrócenie się do władz państwowych to raczej powinna być ostateczność, gdyby np. ta wspólnota ociągała się w wypełnianiu swego chrześcijańskiego obowiązku wzajemnej pomocy.

Bardzo ładnie i słusznie pan prawi. Odmalował pan obrazek jak z elementarza.
Tyle tylko, że te obrazki dawno przedstawiają rzeczywistość, której nie ma:
- Polska nie jest krajem katolickim - krajem o przeważającej kulturze katolickiej, ani wyznaniowym wyznaniowym,
- wspólnoty lokalne (tak jak w wielu innych krajach) zostały dawno zniszczone przez migrację ludności, atomizację w miastach...pracę kobiet etc.
- KK nie sprawuje od końca lat 80-tych rządu dusz, zatem akty prawne postulowane przez p. Godek nie mają poparcia większości.

W moim elementarzu był obrazek i podpis: "Jadą fury" - tylko, że ja widziałem "fury" kilka razy w życiu. Obrazek był po prostu nieaktualny.
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Sławek125 w Listopada 02, 2020, 13:02:10 pm
Tutaj panie rysiu jest jeszcze jedna sprawa. Wmówiono ludożerce, że Kościół jest od opieki społecznej i działań charytatywnych. To oczywiście pokłosie protestantyzmu i posoborowego przeniesienia akcentu na taką właśnie rolę Kościoła. Szanowni Państwo, zdziwicie się. Kościół nie jest od tego!!! Kościół owszem czynił tak przez wieki ale tylko po to, aby WSKAZAĆ ludożerce praktyczne zastosowanie Przykazań Bożych, wspierając wdowy, sieroty, starców i chorych. Zadaniem Kościoła jest szafowanie Sakramentów i prowadzenie ludożerki do Zbawienia. Tylko tyle i aż tyle. Cała reszta, to dawanie przykładu jak trzeba żyć aby chociaż na Czyściec zasłużyć. Niestety posoborowie sprytnie to naczelne zadanie przysłoniło cartisami i przez to ludożerka oczekuje od Koscioła aby im obiad postawił i jeszcze pół litra do tego obiadu.
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Jotes w Listopada 02, 2020, 13:13:15 pm
Kard. Nycz wywołany do tablicy:
https://www.pch24.pl/czy-pomysl-prezydenta-oznacza--ze-andrzej-duda-zaciagnie-na-siebie-ekskomunike-,79561,i.html
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: rysio w Listopada 02, 2020, 13:30:26 pm
Kard. Nycz wywołany do tablicy:
https://www.pch24.pl/czy-pomysl-prezydenta-oznacza--ze-andrzej-duda-zaciagnie-na-siebie-ekskomunike-,79561,i.html

Sparafrazuję dowcip Normana Finkelsteina:

Dziennikarz:  - Księże Kardynale, czy prezydent Andrzej Duda zaciągnie na siebie ekskomunikę w związku z podpisanym nowym kompromisem aborcyjnym?
kard. Nycz: - a co znaczy "ekskomunika"?
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Regiomontanus w Listopada 02, 2020, 15:14:02 pm
Wmówiono ludożerce, że Kościół jest od opieki społecznej i działań charytatywnych. To oczywiście pokłosie protestantyzmu i posoborowego przeniesienia akcentu na taką właśnie rolę Kościoła. Szanowni Państwo, zdziwicie się. Kościół nie jest od tego!!!

Tak jest. Ale ja jeszcze dodam inną uwagę: prócz przesunięcia akcentów na działania charytatywne zrobiono również z Kościoła strażnika niektórych tylko przykazań, inne pomijając.

Weźmy taką aborcję: wielu katolików uczyniło aborcję sztandarem, pod którym walczą. Oczywiście, aborcja jest morderstwem, a więc wykroczeniem przeciwko piątemu przykazaniu. Zabójstwo niewinnych - paskudny rodzaj. Z pewnością powinno być ścigane z mocy prawa, i warto walczyć, aby tak było.

No dobrze, a co z pierwszym przykazaniem? Dlaczego jakoś nikt nie walczy, aby wykroczenia przeciwko temu przykazaniu były ścigane? Czyż miłość Boga nie jest ważniejsza od miłości bliźniego? A co z grzechami przeciwko Duchowi Świętemu? Przecież te są gorsze od aborcji, bo niewybaczalne? Czy ktoś planuje inicjatywę ustawodawczą w tej sprawie?
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Kefasz w Listopada 02, 2020, 15:18:15 pm
Co z przykazaniem siódmym?
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Regiomontanus w Listopada 02, 2020, 16:00:02 pm
Co z przykazaniem siódmym?

Ciekawe, że Dante umieścił złodziei na głębszym kręgu piekła niż morderców.

Ale co najważniejsze: na samym dnie piekła umieścił zdrajców.
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Sławek125 w Listopada 02, 2020, 16:16:21 pm
Co z przykazaniem siódmym?
W domu wiesielca nie mówi się o sznurze
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: rysio w Listopada 02, 2020, 17:35:59 pm
Jestem na rondzie Dmowskiego. 60 wściekłych macic (cytat) zablokowało komunikację w Warszawie. Policja ogranicza się do informowania Warszawiaków przez megafony, że mamy dzień pieszego pasażera.

***** PiS !
#nieplacpodatkow
#kupojbezkasyfiskalnej
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Albertus w Listopada 02, 2020, 17:50:21 pm
No dobrze, a co z pierwszym przykazaniem? Dlaczego jakoś nikt nie walczy, aby wykroczenia przeciwko temu przykazaniu były ścigane? Czyż miłość Boga nie jest ważniejsza od miłości bliźniego? A co z grzechami przeciwko Duchowi Świętemu? Przecież te są gorsze od aborcji, bo niewybaczalne? Czy ktoś planuje inicjatywę ustawodawczą w tej sprawie?

Ja to tak rozumiem, że nawet dawniej w krajach oficjalnie katolickich nie karano za grzechy prywatne, np. myślowe. Nawet heretyków karano dopiero gdy te herezje głosili publicznie. Natomiast karalne powinny być wszelkie publiczne bluźnierstwa, świętokradztwa, herezje czy też czynne nawoływanie do nich jak i innych grzechów. Ale to oczywiście w kraju katolickim.
Natomiast w kraju takim jak obecnie Polska, czyli areligijnym, nie da się takich praw ustanowić, z zachowaniem areligijności. Ale już sprawy dotyczące poszanowania drugiego człowieka czy moralności i porządku publicznego tak, dlatego walczy się o zakaz aborcji i eutanazji - skoro może być analogiczny zakaz morderstw osób już urodzonych, zakaz parad zboczeńców - co zresztą już jest zakazane w prawie o zachowaniach godzących w moralność publiczną, tylko że nikt tego nie egzekwuje (te obecne marsze nawołujące do aborcji i publicznie wykrzykujące i wypisujące rzeczy obsceniczne też przecież godzą w moralność publiczną i sieją zgorszenie - wiele dzieci na to patrzy). Dlatego też mamy prawo o poszanowaniu uczuć religijnych etc. Czyli dopóki Polska oficjalnie nie uznaje religii katolickiej, to trzeba walczyć o to, o co można zgodnie z regułami jeszcze obowiązującymi, jak choćby obecna konstytucja.
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Sławek125 w Listopada 02, 2020, 18:18:22 pm
Jestem na rondzie Dmowskiego. 60 wściekłych macic (cytat) zablokowało komunikację w Warszawie. Policja ogranicza się do informowania Warszawiaków przez megafony, że mamy dzień pieszego pasażera.

***** PiS !
#nieplacpodatkow
#kupojbezkasyfiskalnej
https://www.youtube.com/watch?v=SqvUVM9PERA
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Jotes w Listopada 03, 2020, 17:17:13 pm
W temacie ekskomuniki dla Dudy już pojawiło się wytłumaczenie, wystarczy, że Prezydent wyda oświadczenie stwierdzające iż jest przeciwny jakiejkolwiek aborcji i chociaż podpisze ustawę to jest przeciw, więc się nie łapie jako popierający. Takie to zmyślne.
https://www.pch24.pl/bp-wrobel-o-prezydenckiej-propozycji-dotyczacej-aborcji--jako-katolik-nie-moze-tego-czynic,79654,i.htmlTytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Sławek125 w Listopada 03, 2020, 17:32:23 pm
W temacie ekskomuniki dla Dudy już pojawiło się wytłumaczenie, wystarczy, że Prezydent wyda oświadczenie stwierdzające iż jest przeciwny jakiejkolwiek aborcji i chociaż podpisze ustawę to jest przeciw, więc się nie łapie jako popierający. Takie to zmyślne.
https://www.pch24.pl/bp-wrobel-o-prezydenckiej-propozycji-dotyczacej-aborcji--jako-katolik-nie-moze-tego-czynic,79654,i.html
Ekscelencja Wróbel w Talmudzie bieglejszy niż w Świętej Ewangelii. Jak to mówią; słowo wróblem wyleci a powróci wołem. Po tych słowach, to chyba ekscelencja przeskoczył maliniaka w kolejce po ekskomunike.
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: mac w Listopada 03, 2020, 19:46:18 pm
***** PiS !
#nieplacpodatkow
#kupojbezkasyfiskalnej

 
Chce pan drugiej Grecji?
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Bogosłow w Listopada 03, 2020, 23:41:35 pm
No  tak, jest tylko pewien problem, Konstytucja RP nie zabrania ani aborcji ani eutanazji.
Nie jest to mój wymysl, tak zdecydowało Zgromadzenie Narodowe.
Wyroki TK w tej materii to w zasadzie radosna twórczość,  latwa do obalenia.
Sprawa Alicji Tysiac jest tutaj ewidentnym przykładem.
Nowy sejm może przyjac dowolne prawo.


Żadnych parad i marszów w obecnym stanie prawnym zabraniać nie można, bo to prawo człowieka.

Obraza moralności publicznej, a co to takiego jest?
Ilu ludzi tyle wykładników moralności.

Dla mnie obraza moralności jest jak ksiadz-policjant wystawia tituszki pod brama, bo mu banda dzieciaków w marszu przeleciała. Heh.

Albo gdy kościół zada terenów MTP
https://poznan.wyborcza.pl/poznan/7,36001,26470751,kosciol-wniosl-roszczenia-do-terenow-mtp-dlaczego-dopiero-teraz.html

Przyznaje, kiepski czas sobie wybrali.
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: rysio w Listopada 04, 2020, 00:01:25 am
Cytuj
Chce pan drugiej Grecji?

Mazurek z RMF fm rozmawiał kiedyś z ministrem finansów.
Minister finansów zapowiedział, że będzie ścigał szarą strefę. Mazurek powiedział mu, że szara strefa nie jest zagrożeniem ale szansą dla Polski.
Uważa pan, że Gracja pogrążyła się przez niewydawanie paragonów fiskalnych? ;D

Gdyby wszystkich drobnych przedsiębiorców z Neapolu przerzucić na legal to bezrobocie osiągnęłoby 100%. Tam władze lokalne "kryją"swoich obywateli. Kontrole sklepów poprzedzane są ostentacyjnym przemarszem Guardia di Finanza z szablami tak, by dać czas sklepikarzom na zamknięcie sklepów...a po przejściu urzędnika ...otworzyć i handlować by utrzymać rodzinę.
Obecnie 100 Merów francuskich miast odwołuje lockdown Macrona. Żandarmi - od strony rządu - interweniują. Tam trwa walka o dochody obywateli. Państwo bogate to państwo bogate bogactwem swoich obywateli a nie BMW-icami rządowych żulików.

W Polsce żuliki boją się tylko sklepów wielkopowierzchniowych. To one są faworyzowane w czasie lockdownu. Zresztą we Francji podobnie - zamyka się sklepy z produktami niebędącymi pierwszą potrzebą. Ale te same towary można już kupić w hipermarketach. Kas misiu kasa na partie polityczne.
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Filip S w Listopada 04, 2020, 14:22:41 pm
(https://i.pinimg.com/originals/e7/f8/c3/e7f8c37d6cf23c6bb9cc74494076ea98.jpg)
`Ciekawe czy szefowa "Strajku kobiet" jest z tych Lempartów?  ::) ;)

Niektórym się zdaje, że jeżeli państwo zapewni doskonałą i darmową opiekę np. nad dziećmi z zespołem Downa, to jakimś cudownym sposobem kobiety nie będą chciały abortować takich dzieci. Niestety, to jest zupełna mrzonka. Będą dalej chciały - doświadczenia bogatych państw opiekuńczych potwierdzają to  empirycznie.

Przyjęcie na świat dziecka z wadą, proszę szanownych państwa, to podniesienie krzyża, który przeważnie trzeba nieść do końca życia. Czy państwo pomaga, czy nie pomaga, całe życie rodziców takiego dziecka zmienia się nieodwracalnie.  Problem jest w tym, że nikt w świecie współczesnym nie chce nieść krzyża - bo nie widzi w tym absolutnie żadnego sensu. 

Oczywiście wynika to stąd, że ludzie XXI w. nie widzą w cierpieniu żadnego sensu. Chcą go uniknąć za wszelką możliwą cenę. Dlatego właśnie ruch pro life w obecnej formie skazany jest na porażkę.
Bardzo dobrze Pan to ujął. Kobiety nie chcą dzieci które postrzegane są jako szpetne, kalekie, trudne w wychowaniu i pozbawione większych szans na odniesienie sukcesu w życiu osobistym. Nie chcą też oddawać upośledzonych dzieci do ośrodków adopcyjnych ponieważ samo istnienie takich osób mocno uwierałoby ich sumienia natomiast aborcja sprawia że problem magicznie znika, tak przynajmniej im się wydaje. Myślę że inną bardzo fundamentalną kwestią na którą żaden z publicznych komentatorów nie zwrócił uwagę to fakt że zdecydowana większość ludzi w Polsce (i chyba w innych miejscach również) nie uznaje momentu poczęcia za początek życia ludzkiego i stąd też m.in bierze się tak szerokie poparcie dla aborcji.
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: mac w Listopada 04, 2020, 20:11:28 pm
Mazurek z RMF fm rozmawiał kiedyś z ministrem finansów.
Minister finansów zapowiedział, że będzie ścigał szarą strefę. Mazurek powiedział mu, że szara strefa nie jest zagrożeniem ale szansą dla Polski.
Uważa pan, że Gracja pogrążyła się przez niewydawanie paragonów fiskalnych? ;D

Gdyby wszystkich drobnych przedsiębiorców z Neapolu przerzucić na legal to bezrobocie osiągnęłoby 100%. Tam władze lokalne "kryją"swoich obywateli. Kontrole sklepów poprzedzane są ostentacyjnym przemarszem Guardia di Finanza z szablami tak, by dać czas sklepikarzom na zamknięcie sklepów...a po przejściu urzędnika ...otworzyć i handlować by utrzymać rodzinę.
Obecnie 100 Merów francuskich miast odwołuje lockdown Macrona. Żandarmi - od strony rządu - interweniują. Tam trwa walka o dochody obywateli. Państwo bogate to państwo bogate bogactwem swoich obywateli a nie BMW-icami rządowych żulików.

W Polsce żuliki boją się tylko sklepów wielkopowierzchniowych. To one są faworyzowane w czasie lockdownu. Zresztą we Francji podobnie - zamyka się sklepy z produktami niebędącymi pierwszą potrzebą. Ale te same towary można już kupić w hipermarketach. Kas misiu kasa na partie polityczne.

W Grecji szły gigantyczne pieniądze bez faktur i kwitów, dla tego grecy są bogaci (nie wszyscy) jako ludzie, a jako państwo fiskalnie biedne. Dla tego lekarze nie dostawali przez kilka miesięcy wynagrodzenia, a na ulicach można spotkać bardzo biednych (nie żuli) ludzi którzy mają szmatami pozawijane nogi. O takiej opiece medycznej jak w Polsce grecy mogą sobie narazie pomarzyć. Zresztą jak każde śródziemne państwo są leniwi do pracy jak portugalczycy, hiszpanie,, włosi,.. 
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Bogosłow w Listopada 05, 2020, 12:21:37 pm
Filipie S a czyimi synami byli Jarosław i Lech Kaczyńscy.
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: rysio w Listopada 05, 2020, 13:29:52 pm
https://kresy.pl/publicystyka/polski-maj-68-nadszedl-jesienia/

młodzież ta przeszła już „wkodowanie braku obowiązku do usprawiedliwiania się z czegokolwiek, co dotyczy tylko naszych wyborów i naszej tożsamości, a nie życia innych: bez względu na to, czy jest to wygląd, orientacja seksualna, identyfikacja subkulturowa czy – a jakże – korzystanie z uniwersalnie uznanych praw człowieka.” Czy istnieje możliwość dekodowania, rekonfiguracji owego kodu? Będzie to bardzo utrudnione. Polski Maj 68 przyszedł jesienią i trzeba zrobić coś by nie otworzył jesieni naszej kultury i wspólnoty, jaką ta kultura funduje. Jak narazie trącący myszką polscy prawicowcy nie mają na ten proces żadnej sensownej odpowiedzi. Patrzą z rozdziawionymi gębami albo przywołują pieczołowicie pielęgnowane, w tej perspektywie prehistoryczne mity, strasząc „komuną” i Leninem. A to przecież „Zachód” przez duże „z”, do którego tak dążyli, właśnie wybuchł im w twarz.
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Regiomontanus w Listopada 05, 2020, 15:48:12 pm
Myślę że inną bardzo fundamentalną kwestią na którą żaden z publicznych komentatorów nie zwrócił uwagę to fakt że zdecydowana większość ludzi w Polsce (i chyba w innych miejscach również) nie uznaje momentu poczęcia za początek życia ludzkiego i stąd też m.in bierze się tak szerokie poparcie dla aborcji.

Nie wątpię. Ale też nie uważam, aby to było aż tak istotne. Jest cała masa ludzi, którzy zgadzają się z tym, że życie zaczyna się od poczęcia, ale mają to gdzieś. Pamiętam jak swego czasu znana kanadyjska aborcjonistka przyznała, że łzy jej stają w oczach gdy po zakończonym zabiegu składa na tacy szczątki dziecka (taka jest procedura, żeby się upewnić, że nic nie zostało w środku), ale mimo to jest zażartą zwolenniczką aborcji.

To jest kolejny ulubiony mit ruchu pro life: wystarczy pokazać naukowe dowody, że życie zaczyna się od poczęcia, a wtedy przekonamy oponentów.

Nie, nie przekonamy.
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Sławek125 w Listopada 05, 2020, 16:40:00 pm
Bo to jest tak panie Regiomontanusie, jak za temat biorą się niewierzący. To dotyczy zarówno laikatu i duchownych. Jedni i drudzy powtarzają jedno; życie, życie od poczęcia do spoczęcia. Nikt nie mówi co to jest życie. Pan słyszał, żeby o duszy ktoś mówił? To są panie naturaliści jedni i drudzy i ma pan racje, nic z tego nie będzie. Oni widzą tylko zmasakrowane ciało nienarodzonego dziecka, duszy już nie widzą, no bo przecież jej nie widać. Logiczne. Ci rzekomi  obrońcy i ci aborcjoniści to jedna wycieczka marksistów leninistów, co wysłali Gagarina w kosmos, żeby przywiózł dowód na nieistnienie Boga.
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Filip S w Listopada 05, 2020, 17:54:27 pm
To jest kolejny ulubiony mit ruchu pro life: wystarczy pokazać naukowe dowody, że życie zaczyna się od poczęcia, a wtedy przekonamy oponentów.

Nie, nie przekonamy.
A to nie jest przypadkiem tak że jedynie aktywiści pro-life i osoby religijne głośno o tym mówią? Kwestia początku życia ludzkiego i wynikających z tego konsekwencji jest jednym z tematów tabu w środowisku akademickim i lekarskim. Taka Kaja Godek z abp. Gądeckim mają prawie zerowy autorytet wśród społeczeństwa, co innego gdyby na ten temat wypowiedziała się np. Naczelna Izba Lekarska, ginekolodzy, genetycy, bioetycy lub rektorzy uczelni medycznych.
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Kefasz w Listopada 05, 2020, 18:40:30 pm
Nie chcą też oddawać upośledzonych dzieci do ośrodków adopcyjnych ponieważ samo istnienie takich osób mocno uwierałoby ich sumienia natomiast aborcja sprawia że problem magicznie znika, tak przynajmniej im się wydaje.
Nie chcą? Parę stron wyżej kilku anonimowych tradycjonalistów żąda by nie oddawać, a zajmować się nimi całe swoje życie.

Myślę że inną bardzo fundamentalną kwestią na którą żaden z publicznych komentatorów nie zwrócił uwagę to fakt że zdecydowana większość ludzi w Polsce (i chyba w innych miejscach również) nie uznaje momentu poczęcia za początek życia ludzkiego i stąd też m.in bierze się tak szerokie poparcie dla aborcji.

Kiedy jest to poczęcie?
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Kefasz w Listopada 05, 2020, 18:43:13 pm
Jak narazie trącący myszką polscy prawicowcy nie mają na ten proces żadnej sensownej odpowiedzi. Patrzą z rozdziawionymi gębami albo przywołują pieczołowicie pielęgnowane, w tej perspektywie prehistoryczne mity, strasząc „komuną” i Leninem. A to przecież „Zachód” przez duże „z”, do którego tak dążyli, właśnie wybuchł im w twarz.

A czy kiedykolwiek na coś mieli?
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Regiomontanus w Listopada 05, 2020, 20:12:47 pm
Kiedy jest to poczęcie?

Przeważnie wieczorem, choć rano też się zdarza.
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: rysio w Listopada 05, 2020, 21:16:47 pm
Cytuj
życie zaczyna się od poczęcia,

Życie zaczyna się po czterdziestce.
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Bogosłow w Listopada 12, 2020, 03:21:12 am
Prymas Anglii i  Walii przeprasza
https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,26500196,raport-ws-pedofilii-w-brytyjskim-kosciele-dla-prymasa-ratowanie.html#do_w=60&do_v=143&do_a=288&s=BoxNewsImg6
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Sławek125 w Listopada 12, 2020, 07:52:06 am
Panie Bogosłowie, Volkischer Beobachter też pan podczytuje?
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Bogosłow w Listopada 12, 2020, 13:11:39 pm
Panie Bogosłowie, Volkischer Beobachter też pan podczytuje?

Panie Sławku, ja mogę czytać wszystko, bo nie jestem katolikiem i nie pójdę za to dopiekła.
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Sławek125 w Listopada 12, 2020, 13:23:57 pm
Pan se mozesz czytac co pan chcesz ale nie wpuszczaj pan szamba na to forum, bo ktoś może w końcu zdenerwować i....(cycat)
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Bogosłow w Listopada 12, 2020, 16:31:51 pm
Pan se mozesz czytac co pan chcesz ale nie wpuszczaj pan szamba na to forum, bo ktoś może w końcu zdenerwować i....(cycat)
To szambo juz wybija na całym świecie  i trudno udawać że nic się nie dzieje...

https://www.sueddeutsche.de/politik/missbrauch-aachen-kirche-1.5112709
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: rysio w Listopada 12, 2020, 17:03:21 pm
Kochani, te same procesy dopadają niestety Cerkiew Prawosławną. W Polsce nie jest to tak widoczne, bo Cerkiew nie reprezentuje wyznania dominującego. Są kraje, mniejsze od Polski, gdzie Cerkiew została już przejechana walcem LGBT.
Tak jak w KK zaczyna się to od języka sakralnego, "otwarcia" czyli postulatu "demokratyzacji". Widziałem na Liturgii (sic!) w katedrze św. Marii Magdaleny na Pradze, delikwenta w bluzie LGBT - ewidentna prowokacja. Nikt ne zwrócił mu nawet po Liturgii uwagi. W Rosji nie doczekałby końca Liturgii  ;)

Mniejszość zachowuje się czasami jak p. Bogoslow. Myśli, że jak zniknie dominujący model to zapanuje normalność. Ale normalność już przychodzi i nie wygląda normalnie - razsviet prichodzit w sapagach - jak powiedziałby Dugin.

Parafianin PAKP-u autorem listu skierowanego do Pan-Soboru w/s obrony praw homoseksualistów.

W imieniu prawosławnej (!) grupy homoseksualistów działającej przy parlamencie w Brukseli wspomniany list ułożył i opatrzył swoim podpisem parafianin Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego Michał Czerniak – znany prawosławny działacz ekumenista, parafianin polsko-liturgicznej parafii (PAKP-u) pw kapłana-męczennika Grzegorza (Peradze) w Warszawie, współpracownik KAI, dyrygent i były członek SYNDESMOS-u, a obecnie również kierownik prawosławnej grupy homoseksualistów w Brukseli i aktywny uczestnik projektów wydawniczych LGBTQ Wiara i Tęcza

https://maptys.wordpress.com/2016/06/26/parafianin-pakp-u-autorem-listu-lgbt-skierowanego-do-pan-soboru/

(https://maptys.files.wordpress.com/2016/06/img_40447158474794.jpeg?w=500)

Działacz broni Margot:
https://tech.wp.pl/mateusz-czerniak-do-marcina-makowskiego-aresztowanie-margot-to-nie-egzamin-dla-lgbt-lecz-test-dla-spoleczenstwa-politykow-i-mediow-polemika-6541183752140930a


08-07-2019
Dlaczego nasi hierarchowie milczą gdy środowiska LGBT atakują ze swoją propagandą środowiska chrześcijańskie? Mam wrażenie, że chowamy znów głowę w piasek, myśląc, że nas i nasze dzieci to nie dotyczy. Czy którykolwiek ojciec wyraził swoją dezaprobatę dla działaczy prawosławnych, którzy poprali marsz LGBT w Białymstoku? Yoram   


Z pewnością propaganda LGBT dotyczy całego społeczeństwa w tym i nas. Mam wrażenie, że w wielu przypadkach manifestacje wspomnianych środowisk i kontr manifestacje, które im towarzyszą stały się częścią walki politycznej. Temat dotyczący homoseksualizmu jest dość delikatnym i dotyka intymnej sfery życia człowieka. Cerkiew nigdy nie odrzucała ludzi, których natura ukształtowała w taki sposób. Kiedy jednak obserwujemy ludzi, którzy z tej odmienności uczynili centrum swojego życia, często manifestując to w perwersyjny sposób, wówczas rodzi się w nas pytanie: dokąd to wszystko zmierza? Potrzebne tutaj jest głębokie zastanowienie się nad duchowym i moralnym upadkiem człowieka. Wydaje mi, że my prawosławni nie nawykliśmy aby na zjawiska, które pojawiają się w naszym życiu reagować w ten sposób by wydawać deklaracje i ogłaszać swój punkt widzenia. Nie jest to bynajmniej chowaniem głowy w piasek. Dziwi mnie natomiast, że są działacze prawosławni, którzy poparli marsz LGBT w Białymstoku. Pierwszy raz o tym słyszę i wielce jestem zdziwiony.

Kategorie: ks. Andrzej Kuźma, moralność i etyka, wiara

Na temat zagrożeń dla prawosławia zamierzam przetłumaczyć tekst rosyjskiego duchownego bardzo znanego w krajach rosyjskojęzycznych, niedawno zmarłego.

Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Bogosłow w Listopada 12, 2020, 22:06:49 pm
@rysio chyba nie na temat
Po publikacji raportu dot. McCarricka w świecie katolickim się zagrzało i to chyba jest nornalna reakcja.
Dzieąstki tysięcy ofiar molestowania seksualnego księży to bardzo powazny problem i bardzo poważna sprawa.
Nie dość że już tego nie da się zamieść pod dywan, sam papież tego nie chce. Już nie ma na kogo zwalić winę.
Przywoływanie jak mantra jakichś wyimaginowanych lewaków, liberałów, bolszewików i nie wiadomo kogo jeszcze, brzmi żenująco, kabaretowo wręcz.

Stało się to co my prawosławni przewidywaliśmy, żeJP2 spadnie z cokołu świętości.
Ku naszemu zaskoczeniu stało się to szybciej niż by się mogło wydawać.

Teraz będzie tylko ciekawiej. Księża piorą brudy w tv i ciągają się po sądach. jedni piszą listy za, inni przeciw.

KEP totalnie bez autorytetu, lidera, leżący w intelektualnym parterze. W strachu o władzę i pieniądze. Cerkiew nie ma tam z kim rozmawiać i w sumie nie ma o czym.

Pękło wielkie tabu. Część katolików uzna że ten Kośćiół do życia nie jest im potrzebny, w żadnej formie. NIe pójdą do urzędników kościelnych ani po chrzest, ani po małżeństwo, ani po pogrzeb.
Lekcje religii bedą niepotrzebne.
Nie będą szukać, nie bedą wierzyć. Beą mieli "z głowy" caly ten zgiełk.
Pod znakiem zapytania stanie istnienie wielu parafii, seminariów, a także diecezji.
Spełnia się najczarniejszy sen Koscioła. Nie ma już mitów, nie ma już Polski "Chrystusa narodów", nie ma "słowiańskiego papieża", ale są pytania:
1. co z ofiarami księzy, odpowiedzialnością biskupów za ich ukrywanie, brak reakcji nuncjuszy i papieży?
2. co z odszkodowaniami dla ofiar?
3. dlaczego podatnik ma płacić 20 mld zł Kościołowi rocznie? Dlaczego w dobie kryzysu gospodarczego, wielkiego deficytu budżetowego, podatnicy mają utrzymywać Koscioł?
4. pojawi się pytanie o konkordat.

Pytania te przyszły wcześniej niż się tego spodziewaliśmy. Sam jestem zaskoczony.
Jak zareagował Kościół? Chyba najgorzej jak tylko mógł. Pokazał gębę Kaczora wzywającego do wojny domowej i wystawił tituszki pod bramami kosciołów.

To chyba było najgorsze z możliwych rozwiązań. Czy "księdzowie" naprawdę wierzą że młodzież ery smartfonów, iphonów, która wolność ceni ponad wszystko, jeździ po świecie, wystraszy się księżowskiego grożenia z ambon?
Czy dorośli, zwyczajni Polacy-katolicy, wystraszą się języka nienawiści swoich proboszczów i abp. Jedraszewskiego?
Chyba boleśnie weszliśmy w XXI wiek.

Tylko Chrystusa szkoda, bo w tym wszystkim gdzieś zginął, utopiony w morzu nienawiści.

Dla jasnosci, nie mam się z czego cieszyć. Jak będą wywalać religię ze szkoły to prawosławne lekcje też wyrzucą.
Jak wywalą katolickie programy z TVP i PR, to to samo zrobią z naszymi programami.
JAk będą redukować do minimum ordynariat katolicki to to samo zrobią z innymi ordynariatami.
Jak będą krzyczeć za katolickimi sutannami "pedofile", to za naszymi też będą krzyczeć to samo.

Niezły prezent na zrobiliście, nie ma co... .

@rysio2

Czego szukasz w naszych cerkwiach, na naszych prawosławnych liturgiach?
Wydaje Ci się, że masz jakiekolwiek prawo wyrzucania kogokolwiek z Cerkwi? Nikogo do Cerkwi nie przyjmowałeś i tym bardziej nikogo z Niej nie wyrzucisz.
Weź lustro do ręki i spójrz na własne grzechy.
Chyba pomyliłeś czas i miejsce. Cerkiew to nie kościół, a liturgia to nie "marsz niepodległości".
Jesteś u nas tylko gościem. Jeśli Ci się nie podoba to zawsze możesz wrócić do swoich.


 
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Bogosłow w Listopada 12, 2020, 23:17:06 pm
Wazny i ciekawy wywiad

http://wiez.com.pl/2018/10/02/krzywda-nadzieja-i-uzdrowienie-osobista-droga-biskupa-przez-skandale-seksualne/
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Aqeb w Listopada 12, 2020, 23:40:43 pm
Panie kochany nasz Bogosłowie, jak już Pan tak agresywnie nawet do Pana Rysia to naprawdę z Panem może być niedobrze - patrząc ile "miłości bliźniego" Pan w powyższym wpisie wylał można zacytować:

Cytuj
Tylko Chrystusa szkoda, bo w tym wszystkim gdzieś zginął, utopiony w morzu
... "miłości bliźniego".

Zdaje się Pan kreować na rzecznika prawosławia, stosuje Pan owo "my". Bogu dzięki poznałem w realu niejednego prawosławnego i nie mam czy się zniechęcać przez Pana - ci ludzie byli normalni, taką normalnością jaką mogą być normalni katolicy. Nie byli zapatrzeni w swoją hierarchię czy duchowieństwo, potrafili "ponarzekać", nie udawali, że problemy są "tylko u tamtych" - co Pan ciągle wydaje się starać nam tu przedstawić.

Kiedy w Polsce protestowano przeciw planowanym koncertom pani Ciccone zwanej "Madonną" ktoś trafnie zauważył, że jest w tym jeden plus - skoro już w stosunkowo niedługim czasie dwa razy z rzędu chce koncertować w Polsce to może znaczyć, że nie chcą słuchać już gdzie indziej. Mogę mieć nadzieję, że w taki sam sposób Pan nie katuje się na tym forum i że nie "u swoich" nie znajduje posłuchu Pana "myśl rewolucyjna".

Mogę Panu parę rzeczy wyjaśnić jako "ksiądz" - nie wiem czy typowy czy nie, na pewno nie według Pana kryterium: w szkole nie uczę, dotacji nie pompuję, politycy się mną nie interesują, ja się nie interesuję chłopcami, luksusowym samochodem nie jeżdżę - to jednak szczegóły. Wywodzę się proszę Pana z ludzi "zwykłych", tak mi się wydaje, takich co pogardliwie nazywa się "biomasą". Nie z oazy, nie z gitary, nie z duszpasterstw specjalistycznych - ino z szarych praktykujących niedzielnie katolików, którym oprócz wad i grzechów zdarzają się również "plusy dodatnie". Z dzieciństwa miałem raczej dobre wzory księży, ale moja mama już niekoniecznie, a wyjechawszy ze wsi do miasta mimo wszystko wiary nie straciła i nawet dzieciom ją zechciała przekazać. Z przykrością muszę Pana poinformować, że wśród takich ludzi (co znaczy, że oni są) w dużej mierze dano mi sprawować beztroskę duszpasterską - przekonuję się o tym chociażby na tzw. "kolędzie" i nierzadko okazuje się, że "biomasa" to ludzie godni szacunku są i "niestety" to tacy ludzie Kościół podtrzymują.

Ponieważ zaś zdaje się Pan zwalczać to czego Pan nie zna pozwolę sobie kilka rzeczy Panu wyprostować:

- wiara katolicka proszę Pana nie jest wiarą w księży, w biskupów, w papieża. "Biomasa" zdaje się to rozumieć. Pochodzę proszę Pana z Poznania, a w moich czasach arcybiskupem był Juliusz Paetz - wówczas ludzie z kościoła nie uciekli i nie z tego powodu ludzi w kościele jest mniej (chociaż oczywiście - afery mogą być przyspieszające). Obecnie proszę Pana funkcjonować mi dane zostało na terenie diecezji kaliskiej, i po epidemii z medialnym przewalcowaniem biskupa ludzie nam z kościoła nie uciekli. Bo oni proszę Pana nie wierzyli w biskupa Janiaka ani w kurię, ani nawet nie wierzą we mnie i w mojego proboszcza (bo podręczne duchowieństwo jest "biomasie" bliższe niż biskup, czego nawet niektórzy księżą nie rozumieją i swoje porażki duszpasterskie próbują zrzucić " na biskupów").

- wiara katolicka proszę Pana nie jest wiarą w Jana Pawła II, nawet jeśli dodamy do niego "święty". Wielu duchownych wydaje się tego nie rozumieć, ale rozumie to proszę Pana "biomasa". Pan nam tutaj przedstawia mądrość młodzieżówki SLDowskiej, podług której to po śmierci JPII miało się wszystko sypnąć. Chociaż przyspieszyło to się nie sypnęło - to teraz ma wszystko "sypnąć" aferalność otoczenia tudzież - podług wizji pani Joanny Scheuring-Wielgus "dekanonizacja". Otóż źle Pan za kolegami z SLD rozumie odgrywane role. Jan Paweł II nie był i nie jest podstawą wiary katolickiej w Polsce - nie był i nie jest bo ta wiara w Polsce była rozpowszechniona na długo przed nim. Jeśli już widzieć jakoś rolę Jana Pawła II to byłaby podobna jakiejś takiej... Wisience na torcie. I ciskają - widzi Pan - w JPII dziwiąc się, że podstawa się nie sypie, bo nie rozumieją, że ludzie nie w JPII tutaj wierzą. A to, że pomachali chorągiewką i pokrzyczeli "zostań z nami" to proszę Pana nie była wiara. Potem wrócili do domu i swoich problemach nie do Jana Pawła II się modlili.

- wiara katolicka proszę Pana nie jest wiarą w lidera, i chociaż wielu katolików tęskni za takim "Wyszyńskim" to są w stanie funkcjonować bez takiego, czasem nawet się zorientować, że wcześniej też niekoniecznie tacy "liderzy" byli, a i nawet KEPu nie było.

Cytuj
Pękło wielkie tabu. Część katolików uzna że ten Kośćiół do życia nie jest im potrzebny, w żadnej formie. NIe pójdą do urzędników kościelnych ani po chrzest, ani po małżeństwo, ani po pogrzeb.
Część katolików tak uznaje bez żadnych afer (chociaż - jak napisałem wyżej - afery mogą to przyspieszać).
Cytuj
Lekcje religii bedą niepotrzebne.
Proszę Pana - niech Pan spojrzy na taką Łódź już dzisiaj, a nawet na Warszawę. Jak już w 2012 na praktykę katechetyczną na Ursynowie to połowa chyba tam na religię nie chodziła. Mogę się domyślać, że dzisiaj więcej.
Cytuj
Nie będą szukać, nie bedą wierzyć. Beą mieli "z głowy" caly ten zgiełk.
Czas teraźniejszy - jak wyżej.

Cytuj
1. co z ofiarami księzy, odpowiedzialnością biskupów za ich ukrywanie, brak reakcji nuncjuszy i papieży?
Wzory mogą pójść z zachodu, ale możliwe są tez inne scenariusze (świat nieco się zmienił i u nas wszystko postępuje szybciej - na zachodzie między nagłośnieniem afer kościelnych a "me too"  było kilkanaście lat, a u nas zalążki tego było widać prawie od razu).
Cytuj
2. co z odszkodowaniami dla ofiar?
Tutaj wzory z zachodu pójdą w mniejszym stopniu. Spodziewano się wzorów z zachodu około 2013 roku - ale jak zajrzano w kościelne finanse to sprawa nieco przycichła. Z tego samego powodu, z którego Kościół w Polsce był przez prymasa Glempa w przypływie szczerości uznany za "średni" pod względem wpływu jaki może wywierać na Kościół Powszechny - nie da się zastosować ściśle wzorów z zachodu, ponieważ nie taka zamożność (nie znaczy to, że pieniędzy nie ma, ale w obrębie samych zakonów widać dużą różnicę w zamożności polskich prowincji a prowincji zachodnioeuropejskich lub amerykańskich).
Cytuj
3. dlaczego podatnik ma płacić 20 mld zł Kościołowi rocznie? Dlaczego w dobie kryzysu gospodarczego, wielkiego deficytu budżetowego, podatnicy mają utrzymywać Koscioł?
To da się zmienić - tylko nie wiadomo czy się opłaca. W Czechach mało jest wiernych a kościoły są utrzymywane.
Cytuj
4. pojawi się pytanie o konkordat.
Już nie raz się pojawiało. Nie było konkordatu wcześniej i jakoś wszystko żyło. Co więcej - może nawet państwa Watykańskiego nie być.

Cytuj
To chyba było najgorsze z możliwych rozwiązań. Czy "księdzowie" naprawdę wierzą że młodzież ery smartfonów, iphonów, która wolność ceni ponad wszystko, jeździ po świecie, wystraszy się księżowskiego grożenia z ambon?
Raczej nie, jakkolwiek grożenie z ambon nie jest dzisiaj aż tak powszechne.

Cytuj
Czy dorośli, zwyczajni Polacy-katolicy, wystraszą się języka nienawiści swoich proboszczów i abp. Jedraszewskiego?
Raczej nie - ja wyżej (nie będę już tu wchodził w szczegóły abp Jędraszewskiego, jakkolwiek akurat tego zjawiska nie widzę - ale to już pewnie kryteria obozowe), a jeśli jest to się nie wystraszą, przynajmniej w zakresie "biomasy". Ten rodzaj "biomasy" nie wierzy ze strachu. Pewna część lubi się bać ale nie karmią się abpem Jędraszewskim, mają filmiki księdza Glasa i takie tam.

Cytuj
Dla jasnosci, nie się z czego cieszyć. Jak będą wywalać religię ze szkoły to prawosławne lekcje też wyrzucą.
Jak wywalą katolickie programy z TVP i PR, to to samo zrobią z naszymi programami.
JAk będą redukować do minimum ordynariat katolicki to to samo zrobią z innymi ordynariatami.
Jak będą krzyczeć za katolickimi sutannami "pedofile", to za naszymi też będą krzyczeć to samo.
No jednak ciągle Pan sprawia wrażenie. A tym nie martwi się Pan - w takich warunkach może być lepszy rozwój niż przy pomocy państwa, podobnie jak u nas. Poza tym też niekoniecznie - jesteście postrzegani jako "mniejszość" i dzięki Wam chociażby na wschodzie kraju odpowiednie partie miały większy procent, co wcześniej Pan Rysio odpowiednio wyjaśniał. Dlatego np. kiedy Czarzasty w marcu naubliżał katolikom za wezwanie do zwiększenia ilości Mszy świętej to w niczym się nie odniósł do wychwalanego tutaj na forum oświadczenia hierarchii prawosławnej. Nie wiem czy w ogóle o nim wiedział, ale jeśliby wiedział to nie opłacałoby mu się zrażać potencjalnego elektoratu - nie ze względów ideowych, ale ze względu na interes polityczny - "mniejszość".

Cytuj
Weź lustro do ręki i spójrz na własne grzechy.
Chyba najmądrzejsze Pana zdanie w tym długim wpisie. Przełóżmy je na pierwszą osobę liczby mnogiej i żyjmy dalej, a kiedy trzeba umierajmy. Amen.
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Filip S w Listopada 17, 2020, 16:02:01 pm
Tak w nawiązaniu do tematu:
Cytuj
Według najnowszego badania przeprowadzonego przez IBRiS dla "Rzeczpospolitej", większość Polaków nie ma pozytywnego stosunku do Kościoła. Taki stosunek zadeklarowało w badaniu 35 proc. badanych, w tym 16 proc. "zdecydowanie pozytywny". 32 proc. deklaruje stosunek negatywny, natomiast pozostałe 31 proc. neutralny.

Z osób o podejściu "neutralnym" prawie połowa deklaruje się jako osoby wierzące i praktykujące nieregularnie, a 31 proc. niepraktykujące. Więcej takich osób jest wśród badanych z negatywnym stosunkiem do Kościoła - 66 proc. z nich to osoby wierzące niepraktykujące.

W badaniu poszczególnych grup wiekowych widać, że im młodsze osoby, tym mniejszy jest odsetek pozytywnego nastawienia do Kościoła. W grupie najmłodszej (18-29 lat) deklaruje go zaledwie 9 proc. badanych. 47 proc. ma stosunek negatywny, a 41 proc. stosunek neutralny.
https://deon.pl/kosciol/prof-grabowska-rodzicom-coraz-mniej-zalezy-aby-ich-dzieci-chodzily-do-kosciola,1053574
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Listopada 17, 2020, 18:51:03 pm
Kazanie warte osobistej refleksji (jak i cały cykl wielkopostny). Polecam!

https://www.youtube.com/watch?v=gf1e1erkh-Y

I  to jest ten poziom katechezy dla dorosłych jakiej najbardziej chyba brakuje - od kapłana łączącego serce i rozum, którego osobista wiara została zapewne wielokrotnie wypróbowana.
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Fideliss w Listopada 17, 2020, 21:00:04 pm
Droga Pani Aniu,
rzadko zdarza mi się czytać podawane linki. Zrobiłem to tym razem. Bardzo dziękuję gdyż wysłuchałem też drugiego kazania na temat samotności. Bardzo mi pomogło. Niech pani ma satysfakcję ze  wspomożenia strapionej duszy. Gratias ago maximas.
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: rysio w Listopada 17, 2020, 21:11:44 pm
Pani Anno, ja również wysłuchałem zalinkowanego słowa.

Bez wątpienia - słychać po głosie - to bardzo inteligentny i uczony człowiek. Miło się słucha dobrej polszczyzny, takiej "nie nikczemnej" jaką słychać wszędzie, na co dzień. Ale niczego poza pięknym słowem, się nie dowiedziałem, nie nauczyłem, nie pomogło mi to nic a nic zrozumieć więcej z naszej kondycji człowieczej.

Mądre słowa, to są takie, które pomagają zrozumieć problem a potem chodzą za nami, zapadają w pamięć.
Szukajmy dobrych kapłanów a może znajdziemy. 
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Hubertos w Listopada 19, 2020, 09:33:35 am
Pani Anno, ja również wysłuchałem zalinkowanego słowa.

Bez wątpienia - słychać po głosie - to bardzo inteligentny i uczony człowiek. Miło się słucha dobrej polszczyzny, takiej "nie nikczemnej" jaką słychać wszędzie, na co dzień. Ale niczego poza pięknym słowem, się nie dowiedziałem, nie nauczyłem, nie pomogło mi to nic a nic zrozumieć więcej z naszej kondycji człowieczej.

Mądre słowa, to są takie, które pomagają zrozumieć problem a potem chodzą za nami, zapadają w pamięć.
Szukajmy dobrych kapłanów a może znajdziemy.


Panie Rysiu, ale pan z panem Slawkiej juz przeciez posiedliscie wszelka mozliwa wiedze, wiec co jeszcze bys sie pan chcial dowiedziec od byle profesora teologii, jak pan juz wiesz.
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Sławek125 w Listopada 19, 2020, 10:07:30 am
Panie Hubertos, czyli z faktu, że profesor teologii Polak, dawniej Więcławski twierdzi że Pan Jezus nie jest Bogiem, ma wynikać że rzeczywiście nie jest, bo pan Polak jest profesorem teologii? Pan policzy do dziesięciu, zanim pan cos opublikuje, bo naprawde mi się żal pana robi.
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: rysio w Listopada 19, 2020, 12:26:14 pm
Pani Anno, ja również wysłuchałem zalinkowanego słowa.

Bez wątpienia - słychać po głosie - to bardzo inteligentny i uczony człowiek. Miło się słucha dobrej polszczyzny, takiej "nie nikczemnej" jaką słychać wszędzie, na co dzień. Ale niczego poza pięknym słowem, się nie dowiedziałem, nie nauczyłem, nie pomogło mi to nic a nic zrozumieć więcej z naszej kondycji człowieczej.

Mądre słowa, to są takie, które pomagają zrozumieć problem a potem chodzą za nami, zapadają w pamięć.
Szukajmy dobrych kapłanów a może znajdziemy.


Panie Rysiu, ale pan z panem Slawkiej juz przeciez posiedliscie wszelka mozliwa wiedze, wiec co jeszcze bys sie pan chcial dowiedziec od byle profesora teologii, jak pan juz wiesz.

Panie Hubertus, proszę wrócić do mojej wypowiedzi i przeczytać ją. Tam jest to napisane.

Przy okazji, ciekawe jest, że w Polsce autorytet wynika nie z treści wypowiedzi i postawy życiowej ale z tytułu naukowego.
Trochę tak jak w Radio Maryja: "wypowiada się: doc.dr kapitan żeglugi wielkiej slonowodnej, ks dziekan Waldemar Cycko, kawaler zakonu J-P ll. "
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Fideliss w Listopada 19, 2020, 14:05:04 pm
ad Hubertos.

Panie Hubertos! Niech pan nie zaczyna (sporu) z naszym aktywistą panem Sławkiem 125. Pan wie co oznacza to 125? To jest IQ! Szacuneczek proszę.
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Hubertos w Listopada 19, 2020, 15:16:48 pm
ad Hubertos.

Panie Hubertos! Niech pan nie zaczyna (sporu) z naszym aktywistą panem Sławkiem 125. Pan wie co oznacza to 125? To jest IQ! Szacuneczek proszę.


Pan nie docenia pana Slawka. 125 to wiek, IQ zdecydownanie powyzej progu MENSA - ja obstawiam conajmniej 180 i to w skalach binetowskich!
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Sławek125 w Listopada 19, 2020, 15:25:39 pm
ad Hubertos.

Panie Hubertos! Niech pan nie zaczyna (sporu) z naszym aktywistą panem Sławkiem 125. Pan wie co oznacza to 125? To jest IQ! Szacuneczek proszę.
Na was obu wystarczy i zostanie jeszcze
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: ececylia w Listopada 19, 2020, 16:11:35 pm
ad Hubertos.

Panie Hubertos! Niech pan nie zaczyna (sporu) z naszym aktywistą panem Sławkiem 125. Pan wie co oznacza to 125? To jest IQ! Szacuneczek proszę.


Pan nie docenia pana Slawka. 125 to wiek, IQ zdecydownanie powyzej progu MENSA - ja obstawiam conajmniej 180 i to w skalach binetowskich!

Szkoda, że jest pan niesłowny: „Do widzenia. Raczej opuszczam to forum, bo to nie ma sensu. Dyskusja z takimi starymi zgredami, ktorzy nie maja co robic na emeryturze wiec wsluchuja sie w glosy nawiedzonych szurow gloszacych teorie spiskowe juz mi sie zaczyna nudzic."
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Hubertos w Listopada 19, 2020, 16:26:06 pm
ad Hubertos.

Panie Hubertos! Niech pan nie zaczyna (sporu) z naszym aktywistą panem Sławkiem 125. Pan wie co oznacza to 125? To jest IQ! Szacuneczek proszę.


Pan nie docenia pana Slawka. 125 to wiek, IQ zdecydownanie powyzej progu MENSA - ja obstawiam conajmniej 180 i to w skalach binetowskich!

Szkoda, że jest pan niesłowny: „Do widzenia. Raczej opuszczam to forum, bo to nie ma sensu. Dyskusja z takimi starymi zgredami, ktorzy nie maja co robic na emeryturze wiec wsluchuja sie w glosy nawiedzonych szurow gloszacych teorie spiskowe juz mi sie zaczyna nudzic."


A zna pani znaczenie slowa 'Raczej'? To nie jest definitywne stwierdzenie. Ale co ja tam sie znam ;)
Tytuł: Odp: Parę refleksji albo refluksji
Wiadomość wysłana przez: (se)cessio w Listopada 20, 2020, 02:07:08 am
Właśnie minęło krągłe pół wieka od zejścia z padołu ks. Dolindo.  Zdaje się, że miał Ś.P. niezły timing- tydzień przed katolickim zapanowaniem (liturgii) NO w lokalnej jak i naszej globalnej lateinische Kirche.

Zaglądłem z sentymentu na forum i co pacze? Ktoś się jednak w tym dniu postarał. Tradycyjnie.

Inny doktór z królewskiego grodu wrzucił kilka dni temu komentarz do ostatnich wyczynów i listu swojego młodego sąsiada i "dobrego" znajomego rodziny. Rozgoryczony, jednako nie mógł sobie przy tym podarować cytowania w ORYGINALE popularnych ostatnio na ulicach krzyków i po...pisów. 🤔
Bogu dzięki, że pod żadną świątynkę ostatecznie człowiek w ludzkim odruchu się nie wybrał i do miana FIZYCZNEGO obrońcy... wolności religijnej nie pretendował. Jak każde nowe wyznanie Nasze również potrzebuje martyrologii. Prawdziwego męczennika/ofiary: do KOŃCA, tylko na kolanach i do ust. Wypełnionych przez nich całą odrazą jaką w sobie noszą wobec Krzyża. Na pewno są tutaj godniejsi odemnie, by za okazję do PRAWDZIWEGO świadectwa im i Panu podziękować.
Nie złorzeczyć, nawet w najgorszej frustracji.

Niniejszym uważam przejściowy etap w swojej jak i... katolickiej historii za ostatecznie zamknięty.

Chciałbym tylko z tego miejsca jeszcze raz (sic) podziękować obu NASZYM zwycięskim Liderom, czyli gnieźnieńskiemu Metropolicie i łacińskiemu Patriarsze za ich zgodne działania i decyzje które w tym roku zapadły (+ te z AD'21) Jako mieszkaniec Pomeranii gratuluję też czerwcowego umocnienia władzy i autorytetu abp Franza OFM- prymasa całej Germanii.

Ja was przepraszam panowie. Ja was bardzo przepraszam. Tak nie miało być. Zasadniczo...
Do zobaczenia w innych okol. Błogosławionej ULTIMY. ZPB✝️🙏☦️
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Kefasz w Listopada 20, 2020, 02:47:29 am
Prosimy o tłumaczenie na ludzką mowę.
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Sławek125 w Listopada 20, 2020, 07:18:32 am
Prosimy o tłumaczenie na ludzką mowę.
Jak to mówią nowopolacy; dołanczam się do prośby
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Kefasz w Listopada 20, 2020, 09:32:43 am
A kim oni są?
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Filip S w Listopada 23, 2020, 17:33:50 pm
(https://scontent-frt3-2.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/127012980_700825163887186_8842148314112231822_n.png?_nc_cat=101&ccb=2&_nc_sid=8024bb&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ohc=hP62z9kA4J4AX-2rY0D&_nc_ht=scontent-frt3-2.xx&oh=e033a64957438c649d14b47d48cda33b&oe=5FE2414D)
^Wklejam screenshota tak z kronikarskiego obowiązku. :)
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Sindarin w Listopada 23, 2020, 23:11:35 pm
Środowiska narodowo-konserwatywno-katolickie powinny organizować kilkunastoosobowe grupy, aby zakłócać spektakle typu "Klątwa" czy "Msza". Ale to trzeba by odpowiedniej logistyki: kupna biletów, odpowiednie wchodzenie do teatru, siadanie na osobnych miejscach, aby nikt niczego nie podejrzewał.
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: rysio w Listopada 24, 2020, 00:03:46 am
Cytuj
Ale to trzeba by odpowiedniej logistyki: kupna biletów,

Aby takie rzeczy robić środowiska katolicko-konserwatywne musiałyby mieć jaja. Same bilety nie wystarczą.

Poza tym "polakokatolik" jest grzeczny i nie przeszkadza współobywatelom, jest roztropny a o 19-tej, po bajce, idzie spać.
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Jotes w Listopada 24, 2020, 11:38:27 am
Środowiska narodowo-konserwatywno-katolickie powinny organizować kilkunastoosobowe grupy, aby zakłócać spektakle typu "Klątwa" czy "Msza".
Środowiskom lewicowo-ateistycznym tylko o to chodzi, ale jakoś trudno sprowokować katolików i dobrze.  Emocje trudno opanować, a od tego krok tylko do nienawiści, a o nią wiadomo komu chodzi.
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Filip S w Listopada 24, 2020, 18:57:30 pm
Środowiskom lewicowo-ateistycznym tylko o to chodzi, ale jakoś trudno sprowokować katolików i dobrze.  Emocje trudno opanować, a od tego krok tylko do nienawiści, a o nią wiadomo komu chodzi.
Zgadza się!  Wydaje mi się że w odpowiedzi powinniśmy robić solidną anty-reklamę teatrom czy mediom wspierającym anty-katolickie prowokacje. Warto np. stworzyć listę podmiotów które pobożny katolik powinien bojkotować na wszelkie możliwe sposoby i opublikować ją w internecie, katolickich mediach czy zwykłych parafiach. Taki swoisty "indeks ksiąg zakazanych". Spektakularne zadymy mogą dać im niepotrzebny rozgłos a przecież ci ludzie właśnie celowo dążą do wywołania skandalu i podgrzania emocji.
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: rysio w Listopada 24, 2020, 19:22:20 pm
Środowiskom lewicowo-ateistycznym tylko o to chodzi, ale jakoś trudno sprowokować katolików i dobrze.  Emocje trudno opanować, a od tego krok tylko do nienawiści, a o nią wiadomo komu chodzi.
Zgadza się!  Wydaje mi się że w odpowiedzi powinniśmy robić solidną anty-reklamę teatrom czy mediom wspierającym anty-katolickie prowokacje. Warto np. stworzyć listę podmiotów które pobożny katolik powinien bojkotować na wszelkie możliwe sposoby i opublikować ją w internecie, katolickich mediach czy zwykłych parafiach. Taki swoisty "indeks ksiąg zakazanych". Spektakularne zadymy mogą dać im niepotrzebny rozgłos a przecież ci ludzie właśnie celowo dążą do wywołania skandalu i podgrzaniu emocji.

Panowie - mam katolicki plan!  :D Niesamowite, klawo jak cholera!
Jak wszystkie Biura RM zbojkotują spektakle, to lewacy umrą z głodu. Albo jak pojawi się u mnie w gablocie parafialnej "Lista niecnych instytucji" to lewacy zapadną się ze wstydu pod ziemię a my wówczas zatańczymy wesołego obertasa!

Egon - klawy plan!

(https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/6/66/Olsen_Banden.jpg/240px-Olsen_Banden.jpg)
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Filip S w Listopada 24, 2020, 20:24:55 pm
Panowie - mam katolicki plan!  :D Niesamowite, klawo jak cholera!
Jak wszystkie Biura RM zbojkotują spektakle, to lewacy umrą z głodu. Albo jak pojawi się u mnie w gablocie parafialnej "Lista niecnych instytucji" to lewacy zapadną się ze wstydu pod ziemię a my wówczas zatańczymy wesołego obertasa!

Egon - klawy plan!

(https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/6/66/Olsen_Banden.jpg/240px-Olsen_Banden.jpg)
Myślę że jednak warto spróbować, zakładka ze spisem "kato-niekoszernych" instytucji od których osoba wierząca powinna trzymać się z daleka na stronach GN, Niedzieli, Naszego Dziennika, pch24.pl, piusx.org.pl itd. byłaby bardzo OK. Zawsze kilka szekli mniej wpłynęłoby do kieszeni wrogów Kościoła a to już coś.  ;) 
Rozróby, ostentacyjne modlitwy i mordobicie w świetle fleszy to według mnie najgorsze co można wymyślić, po co robić im reklamę a z obrzydliwych kreatur tworzyć męczenników?  Z niechrześcijańskich metod działania o wiele sensowniejszy byłby doxing lub bliskie spotkania 3go stopnia z powiedzmy dyrektorkiem teatrzyku gdzieś w zaułku ciemnej ulicy aby dać mu mocno do zrozumienia że wystawianie bluźnierczych spektakli bardzo nie podoba się nam i Bogu (oczywiście nie zachęcam do niczego niezgodnego z prawem, wiecie rozumiecie... ::)  :-X)
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Fideliss w Listopada 24, 2020, 20:43:05 pm
Zamiast komentarza z mojej strony, przypomnę z ewangelii Św. Jana;
   

"Zbliżała się pora Paschy żydowskiej i Jezus udał się do Jerozolimy. W świątyni napotkał siedzących za stołami bankierów oraz tych, którzy sprzedawali woły, baranki i gołębie. Wówczas sporządziwszy sobie bicz ze sznurków, powypędzał wszystkich ze świątyni, także baranki i woły, porozrzucał monety bankierów, a stoły powywracał. Do tych zaś, którzy sprzedawali gołębie, rzekł: Weźcie to stąd, a z domu mego Ojca nie róbcie targowiska!


Czyli nasz Zbawiciel uniósł się gniewem i zareagował. Hmmm....
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: rysio w Listopada 24, 2020, 21:33:08 pm
Cytuj
Zawsze kilka szekli mniej wpłynęłoby do kieszeni wrogów Kościoła a to już coś.  ;)

Widzę, że o budżecie i finansowaniu kultury niewiele pan wie. Naprawdę pan sądzi, że to katolicy ich utrzymują kupując bilety  :o
Utrzymują ich władze miast i MKiDN (rzecz jasna z naszych podatków). Gdyby nawet wszyscy katolicy się zalokdałnowali na rok to kasa będzie się kręcić.

Cytuj
Z niechrześcijańskich metod działania o wiele sensowniejszy byłby doxing lub bliskie spotkania 3go stopnia z powiedzmy dyrektorkiem teatrzyku gdzieś w zaułku ciemnej ulicy aby dać mu mocno do zrozumienia że wystawianie bluźnierczych spektakli bardzo nie podoba się nam i Bogu (oczywiście nie zachęcam do niczego niezgodnego z prawem, wiecie rozumiecie... ::)  :-X)

a to właśnie jest nawoływaniem do przestępstwa.

Obie wypowiedzi zacytowane, świadczą o bezsilności środowisk katolickich....ale bardziej niestety o bezsilności intelektualnej. Katolicy są zakładnikami "socjalistycznego Kościoła" który je z ręki politykom z lewa i prawa oraz wychowuje na swoje podobieństwo wiernych (czy też to co z nich jeszcze zostało)
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Pentuer w Listopada 24, 2020, 21:44:31 pm
Tymczasem w laickiej Francji:

https://twitter.com/i/status/1325488763628347392

https://twitter.com/i/status/1330557937945808896

A ja jeszcze nie tak dawno sądziłem, że ostatni Gawroche zginął pod Verdun...

@Rysio Dzisiaj o 21:33:08

A zwrócił Pan (i wszyscy inni) uwagę, że jakoś nie trafia się prywatny sponsor finansujący tego typu "dzieła". Niezmiennie "Pan płaci, pani płaci,"  (https://www.youtube.com/watch?v=H2-l4Z5dLVI)
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Filip S w Listopada 24, 2020, 22:09:55 pm
Widzę, że o budżecie i finansowaniu kultury niewiele pan wie. Naprawdę pan sądzi, że to katolicy ich utrzymują kupując bilety  :o
Utrzymują ich władze miast i MKiDN (rzecz jasna z naszych podatków). Gdyby nawet wszyscy katolicy się zalokdałnowali na rok to kasa będzie się kręcić.
Przynajmniej katolicy będą wiedzieć kto dokładnie jest przeciwko nim, zresztą problem nie ogranicza się do jakiś zatęchłych, anachronicznych teatrów do których i tak niewielu ludzi teraz chodzi.

a to właśnie jest nawoływaniem do przestępstwa.

Obie wypowiedzi zacytowane, świadczą o bezsilności środowisk katolickich....ale bardziej niestety o bezsilności intelektualnej. Katolicy są zakładnikami "socjalistycznego Kościoła" który je z ręki politykom z lewa i prawa oraz wychowuje na swoje podobieństwo wiernych (czy też to co z nich jeszcze zostało)
Bardzo mi przykro że Pan w ten sposób to zinterpretował, nie było to moją intencją.  ;) ::)  A teraz chętnie poczytam pańskie pomysły, mam nadzieję że nie odmówi Pan tego zaszczytu nam głupim, "intelektualnie bezsilnym" Polakatolikom.  :D Przypominam że 3 tygodnie temu przekonywał Pan że w odpowiedzi na ataki na Kościoły dokonywane przez oszalałą z nienawiści tęczowo-feministyczną koalicję powinno się wynieść z tabernakulów Najświętszy Sakrament i pozwolić żeby tłuszcza zrobiła chlew z Domu Bożego. 
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Filip S w Listopada 25, 2020, 17:13:10 pm
Krakowska "Skałka":
(https://www.pch24.pl/images/min_mid_big/big/80153.jpg?r=1606320363)
(https://www.pch24.pl/images/galeria/80153/big_skalka%20raz.jpg)
(https://www.pch24.pl/images/galeria/80153/big_skalka%20dwa.jpg)
(https://www.pch24.pl/images/galeria/80153/big_skalka%20cztery.jpg)
https://www.pch24.pl/skalka-celem-proaborcyjnych-wandali--kto-powstrzyma-niszczenie-kosciolow-,80153,i.html
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Sławek125 w Listopada 25, 2020, 19:19:58 pm
Ci wandale dokończyli tylko dzieła zapoczątkowanego przez innych wandali, którzy dopuścili do pochówku Cz. Miłosza w tym miejscu.
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: mac w Listopada 25, 2020, 21:31:04 pm
Gdzie się podziali tamci dresiarze...
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Filip S w Listopada 25, 2020, 22:52:55 pm
(https://www.pch24.pl/images/min_mid_big/big/80175.jpg?r=1606340831)
Cytuj
Do skandalicznego zdarzenia doszło w kościele pod wezwaniem św. Jana Pawła przy ul. Obrońców Tobruku. Obecna w świątyni kobieta podczas Przeistoczenia próbowała sprofanować Hostię, lecz przeszkodziła jej w tym skutecznie służba liturgiczna.

Read more: https://www.pch24.pl/kolejna-akcja-antyklerykalow--prowokatorka-zaklocila-msze-swieta-w-stolicy,80175,i.html#ixzz6eqVhcrOm
https://www.pch24.pl/kolejna-akcja-antyklerykalow--prowokatorka-zaklocila-msze-swieta-w-stolicy,80175,i.html
O. Adam Szustak by nam ładnie wytłumaczył że babsztyl chciał dokonać profanacji bo jest wkurzony że Kościół przestał być ewangeliczny. ;D
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: cogito w Listopada 26, 2020, 00:50:32 am
Ekspiacja? Czym? Czymś, co samo wymaga ekspiacji? Błagam... To jak sypanie soli na ranę twierdząc, że to lekarstwo.

Bardziej bym się pochylił nad sprawcami tych zajść. No bo któż to zrobił? Załóżmy, że nastolatka, walcząca o coś, czego do końca nie pojmuje. Ona, która kilka lat wcześniej ślicznie składała rączki do pierwszej Komunii Św. I co się stało przez te kilka lat? Czyżby nie pomogły katechezy w szkole, prowadzone przez "przeszkolony przez kurię" personel, uważający naukę Pana Naszego Jezusa Chrystusa za początek hipisizmu? A może nie pomogły płomienne kazania proboszcza z ambonki? A może sama liturgia, która zamiast utwierdzać w wierze, rodzi za każdym "uczestnictwem" coraz to nowe wątpliwości? Nie chce usprawiedliwiać sprawców, ale medal ma dwie strony. Zbierają to, co zasiali. Tak samo jak JPII, patron zaatakowanego "kościoła".
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Sławek125 w Listopada 26, 2020, 01:10:39 am
Na tym zdjęciu widzę krzyż ale w którym miejscu jest kościół?
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: rysio w Listopada 26, 2020, 08:47:04 am
Na tym zdjęciu widzę krzyż ale w którym miejscu jest kościół?

Kościół jest zasłonięty przez tę stację kontroli pojazdów...

Cytuj
personel, uważający naukę Pana Naszego Jezusa Chrystusa za początek hipisizmu

I to będzie dobre wprowadzenie do nowej publikacji na mszapiaseczno o wolności jednostki w oczach tego "personelu" wszystkich szczebli.
Personel - znakomite bo celne.
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Kefasz w Listopada 26, 2020, 23:11:19 pm
(https://www.pch24.pl/images/min_mid_big/big/80175.jpg?r=1606340831)
Cytuj
Do skandalicznego zdarzenia doszło w kościele pod wezwaniem św. Jana Pawła przy ul. Obrońców Tobruku. Obecna w świątyni kobieta podczas Przeistoczenia próbowała sprofanować Hostię, lecz przeszkodziła jej w tym skutecznie służba liturgiczna.

Read more: https://www.pch24.pl/kolejna-akcja-antyklerykalow--prowokatorka-zaklocila-msze-swieta-w-stolicy,80175,i.html#ixzz6eqVhcrOm
https://www.pch24.pl/kolejna-akcja-antyklerykalow--prowokatorka-zaklocila-msze-swieta-w-stolicy,80175,i.html
O. Adam Szustak by nam ładnie wytłumaczył że babsztyl chciał dokonać profanacji bo jest wkurzony że Kościół przestał być ewangeliczny. ;D

I miały rację.

http://jp2.warszawa.pl/wp-content/uploads/2019/03/projekt-Usytuowanie-budynku.pdf
Przecież to jest meczet!
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Filip S w Listopada 30, 2020, 15:19:37 pm

Cytuj
W czasie sobotnich protestów środowisk feministycznych i skrajnie lewicowych w Krakowie doszło do fizycznego ataku na grupę członków Małopolskiej Samoobrony Wiernych. Kilkoro demonstrantów odłączyło się od głównego pochodu i po wschodniej stronie Plant, przy ulicy św. Gertrudy, zaatakowało obrońców kościołów, używając pałek teleskopowych oraz gazu pieprzowego.

https://www.pch24.pl/atak-na-obroncow-kosciolow-w-krakowie--policja-musi-reagowac-zdecydowanie,80264,i.html#ixzz6fHuG4mNl
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Filip S w Grudnia 02, 2020, 18:59:33 pm
Cytuj
Uczęszczająca do klubu fitness w Swarzędzu kobieta została z niego wyrzucona, bo w mediach społecznościowych poparła wyrok Trybunału Konstytucyjnego i skrytykowała aborcję. Siłownia otrzymała już przedprocesowe pismo, a jej właścicielem ma być znany muzyk.

Wspomniana klientka siłowni zamieściła w mediach społecznościowych wpis dotyczący ostatniej debaty na temat aborcji. Jednoznacznie poparła w nim wyrok Trybunału Konstytucyjnego, który zakwestionował przesłanki do aborcji eugenicznej. Jej zdaniem przerywanie ciąży można porównać do morderstwa, natomiast wydarzenia towarzyszące „Strajkowi Kobiet” były wandalizmem.
http://autonom.pl/?p=34333
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Hubertos w Grudnia 02, 2020, 20:28:42 pm
Cytuj
Uczęszczająca do klubu fitness w Swarzędzu kobieta została z niego wyrzucona, bo w mediach społecznościowych poparła wyrok Trybunału Konstytucyjnego i skrytykowała aborcję. Siłownia otrzymała już przedprocesowe pismo, a jej właścicielem ma być znany muzyk.

Wspomniana klientka siłowni zamieściła w mediach społecznościowych wpis dotyczący ostatniej debaty na temat aborcji. Jednoznacznie poparła w nim wyrok Trybunału Konstytucyjnego, który zakwestionował przesłanki do aborcji eugenicznej. Jej zdaniem przerywanie ciąży można porównać do morderstwa, natomiast wydarzenia towarzyszące „Strajkowi Kobiet” były wandalizmem.
http://autonom.pl/?p=34333 (http://autonom.pl/?p=34333)


Nie szedlbym ta droga, bo to jest miecz obosieczny. Jak pan Drukarz nie chcial drukowac LGBTQWERTY ulotek, zostal skazany i prawobrzerzne media, z ministrem Niesprawiedliwosci Zbigniewem 0, rozpetala ogromna burze mowiac: (wyrok) Jest niebezpiecznym precedensem. Burzy wolność myśli, przekonań i poglądów, a także swobodę gospodarczą, polegającą na dowolności transakcji.
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Andrzej75 w Grudnia 02, 2020, 23:33:04 pm
Jak pan Drukarz nie chcial drukowac
Drukarz odmówił nie ze względu na podmiot, tylko przedmiot umowy; przyczyną odmowy nie były poglądy zamawiającego usługę, tylko treść samej usługi.
Natomiast jeśli chodzi o klub fitness, to doszło do dyskryminacji klientki z powodu jej poglądów.
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Richelieu w Grudnia 03, 2020, 00:05:36 am
[...]
Natomiast jeśli chodzi o klub fitness, to doszło do dyskryminacji klientki z powodu jej poglądów.

Ale w takim razie gdzie są granice dozwolonej dyskryminacji ? Czy obejmuje ona tylko czyny (karalne) a nie poglądy ?
W takim razie dyskryminujemy morderców, karząc ich, ale już dozwalamy głosić poglądy, że wolno (a może nawet należy) mordować ?
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Andrzej75 w Grudnia 03, 2020, 00:58:08 am
W takim razie dyskryminujemy morderców, karząc ich
A to klub fitness jest jakimś sądem?
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Hubertos w Grudnia 03, 2020, 09:25:10 am
Jak pan Drukarz nie chcial drukowac
Drukarz odmówił nie ze względu na podmiot, tylko przedmiot umowy; przyczyną odmowy nie były poglądy zamawiającego usługę, tylko treść samej usługi.
Natomiast jeśli chodzi o klub fitness, to doszło do dyskryminacji klientki z powodu jej poglądów.


Czyli jesli zalozy pan Katolicki Klub Sportowy Sanitatem Reducamus to bedzie pan chcial miec prawo do tego, zeby nie pozwalac uczestniczyc w fitnessie tam parom homoseksualnym albo, zeby isc blizej przykladu z artykulu - kobiecie w koszulce Aborcja prawem kobiety! Morduj dzieci!? Czy bedzie pan wowczas rad, ze kasa sie zgadza?
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Teresa w Grudnia 03, 2020, 09:57:21 am
A ten swarzędzki fitness miał określony profil ideologiczny?
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: ant w Grudnia 03, 2020, 10:09:44 am
A drukarnia to miała?
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Teresa w Grudnia 03, 2020, 10:30:16 am
Sprawy drukarni i fitnessu byłyby analogiczne, gdyby pan drukarz odmówił wydrukowania na przykład oferty sprzedaży mieszkania tylko dlatego, że zlecający na fejsbuku zachęcał do udziału w paradzie równości.
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Regiomontanus w Grudnia 03, 2020, 15:05:02 pm
Czyli jesli zalozy pan Katolicki Klub Sportowy Sanitatem Reducamus to bedzie pan chcial miec prawo do tego, zeby nie pozwalac uczestniczyc w fitnessie tam parom homoseksualnym albo, zeby isc blizej przykladu z artykulu - kobiecie w koszulce Aborcja prawem kobiety! Morduj dzieci!? Czy bedzie pan wowczas rad, ze kasa sie zgadza?

Prawda, dobro i piękno zawsze powinny być uprzywilejowane, a ich przeciwieństwa powinny być przedmiotem dyskryminacji.

Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Andrzej75 w Grudnia 04, 2020, 01:10:19 am
Czyli jesli zalozy pan Katolicki Klub Sportowy Sanitatem Reducamus to bedzie pan chcial miec prawo do tego, zeby nie pozwalac uczestniczyc w fitnessie tam parom homoseksualnym albo, zeby isc blizej przykladu z artykulu - kobiecie w koszulce Aborcja prawem kobiety! Morduj dzieci!? Czy bedzie pan wowczas rad, ze kasa sie zgadza?
1. Klub fitness nie był oficjalnie związany z żadnym światopoglądem; nie informował na wejściu, że nie toleruje osób niepopierających aborcji (natomiast jeśli klub sportowy miałby w nazwie „katolicki” — zgodnie z KPK 300, 312 — to już od razu powiadamiałby o swoim profilu ideologicznym).
2. Kobieta została wyrzucona z klubu fitness za to, co napisała w mediach społecznościowych — to tak, jakby ze sklepu spożywczego wyrzucić kogoś, kto napisał na Twitterze czy Facebooku, że lubi koty, tylko dlatego, że właściciel tego sklepu lubi psy.
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Hubertos w Grudnia 04, 2020, 14:12:03 pm
Czyli jesli zalozy pan Katolicki Klub Sportowy Sanitatem Reducamus to bedzie pan chcial miec prawo do tego, zeby nie pozwalac uczestniczyc w fitnessie tam parom homoseksualnym albo, zeby isc blizej przykladu z artykulu - kobiecie w koszulce Aborcja prawem kobiety! Morduj dzieci!? Czy bedzie pan wowczas rad, ze kasa sie zgadza?
1. Klub fitness nie był oficjalnie związany z żadnym światopoglądem; nie informował na wejściu, że nie toleruje osób niepopierających aborcji (natomiast jeśli klub sportowy miałby w nazwie „katolicki” — zgodnie z KPK 300, 312 — to już od razu powiadamiałby o swoim profilu ideologicznym).
2. Kobieta została wyrzucona z klubu fitness za to, co napisała w mediach społecznościowych — to tak, jakby ze sklepu spożywczego wyrzucić kogoś, kto napisał na Twitterze czy Facebooku, że lubi koty, tylko dlatego, że właściciel tego sklepu lubi psy.


W kazdym przypadku musimy wybrac miedzy wolnoscia gospodarcza lub jej brakiem. I nie ma opcji, ze jest inaczej.
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Bogosłow w Grudnia 13, 2020, 01:07:09 am
[...]
Natomiast jeśli chodzi o klub fitness, to doszło do dyskryminacji klientki z powodu jej poglądów.

Ale w takim razie gdzie są granice dozwolonej dyskryminacji ? Czy obejmuje ona tylko czyny (karalne) a nie poglądy ?
W takim razie dyskryminujemy morderców, karząc ich, ale już dozwalamy głosić poglądy, że wolno (a może nawet należy) mordować ?

Zasieg zakazu dyskryminacji jest uregulowany  w Polsce w: rozporządzeniach Parlamentu Europejskiego i Rady UE, Konstytucji RP,
ustawach, Konwencji Europejskiej z 1950,  Karcie Praw Podstawowych,
Powszechnej Deklaracji Praw Czlowieka, Międzynarodowych Paktach ONZ, Konwencji Praw Dziecka  i in.

W Polsce właściwie całe prawo publiczne i prywatne jest związane normami antydyskryminacyjnymi.
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Bogosłow w Grudnia 13, 2020, 01:24:59 am
Sprawy drukarni i fitnessu byłyby analogiczne, gdyby pan drukarz odmówił wydrukowania na przykład oferty sprzedaży mieszkania tylko dlatego, że zlecający na fejsbuku zachęcał do udziału w paradzie równości.

Normalni ludzie,  przedsiębiorcy, nie interesują się światopoglądem czy orientacją seksualną innych ludzi, klientów.
Takie zainteresowania mieszczą się w kategorii niezdrowej perwersji.
Tytuł: Odp: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Grudnia 27, 2021, 22:17:03 pm
(https://portalwarszawski.com.pl/wp-content/uploads/2021/12/michal.png)

M. Krasucki „Nawet najbardziej słuszne hasła nie usprawiedliwiają wandalizmu”

Wczoraj informowaliśmy, że dzicz zniszczyła fasadę arcyważnego, zabytkowego warszawskiego kościoła Św. Krzyża na Krakowskim Przedmieściu. W okresie Świąt Bożego Narodzenia współczesna barbaria odważa się posuwać coraz dalej, tym bardziej że fasada kościoła jest po remoncie, na który składamy się również my, osoby wierzące. W tej kwestii zabrał głos Michał Krasucki, Stołeczny Konserwator Zabytków.
(...)
https://portalwarszawski.com.pl/2021/12/26/m-krasucki-nawet-najbardziej-sluszne-hasla-nie-usprawiedliwiaja-wandalizmu/


I tu napisali:

https://www.wprost.pl/kraj/10582036/warszawa-wandale-zdewastowali-fasade-kosciola-sw-krzyza-pis-won.html