Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 13:55:59 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Pożar w Notre-Dame: uratowanie katedry nie jest pewne
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 ... 5 Drukuj
Autor Wątek: Pożar w Notre-Dame: uratowanie katedry nie jest pewne  (Przeczytany 7485 razy)
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« dnia: Kwietnia 15, 2019, 22:44:26 pm »

Pożar w Notre-Dame: uratowanie katedry nie jest pewne. Wielki ogień dewastuje świątynię

Dziś około godz. 19.00 na dachu jednej z najsłynniejszych świątyń na świecie pojawił się ogień. Już wiadomo, że nie udało się uratować iglicy katedry – runęła pożarta płomieniami. Prawdopodobnie dach świątyni również już nie wytrzymał.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=5&v=UDspX2vtGNU

(...)

https://pl.aleteia.org/2019/04/15/pilne-plonie-paryska-katedra-notre-dame/

https://www.pch24.pl/paryz--wielki-ogien-dewastuje-katedre-notre-dame--runela-iglica-swiatyni,67571,i.html
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #1 dnia: Kwietnia 15, 2019, 22:53:26 pm »

Pożar w Notre Dame: "Kolosalne szkody". Katedry zapewne nie uda się uratować

Zastępca mera Paryża Emmanuel Gregoire powiedział, że pożar spowodował w katedrze Notre Dame "kolosalne szkody". Podejmowane są próby ratowania dzieł sztuki i innych bezcennych przedmiotów zgromadzonych wewnątrz.

Ogień w katedrze pojawił się w poniedziałek tuż przed godziną 19. W średniowiecznej katedrze prowadzono renowację iglicy nad nawą główną. Francuscy strażacy podali, że pożar w katedrze Notre Dame ma "potencjalnie związek" właśnie z pracami renowacyjnymi budowli.

Zastępca mera Paryża Emmanuel Gregoire powiedział, że pożar spowodował w katedrze Notre Dame "kolosalne szkody". W płonącej katedrze zawaliła się iglica. Podejmowane są próby ratowania dzieł sztuki i innych bezcennych przedmiotów zgromadzonych wewnątrz. Według rzecznika katedry płonie całe drewniane wnętrze i zapewne nie uda się go uratować.

Jak podaje paryska straż pożarna, szybko szerzący się pożar zaczął się od strychu.

Pożar rozszerza się. Na zdjęciach widać, że ogień objął dach transeptu. Z powodu wielkiego pożaru odwołano emisję przemówienia prezydenta Emanuela Macrona do narodu, planowaną na wieczór. Na wyspę Ile de la Cite, gdzie trwa pożar słynnej paryskiej katedry Notre Dame, przybył prezydent Francji Emmanuel Macron razem z premierem Edouardem Philippe'em.

Paryska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie pożaru.
(...)
https://forsal.pl/artykuly/1408306,pozar-katedry-notre-dame-kolosalne-szkody.html


Czytam te newsy i łzy do oczu napływają :'( Ileż razy ja tam byłam. Ciekawe czy to faktycznie prace remontowe czy ktoś za tym nie stoi, ale spekulować nie będę.
Zapisane
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #2 dnia: Kwietnia 15, 2019, 22:59:11 pm »

Dzisiejsze Nieszpory w Katedrze:
https://www.youtube.com/watch?v=xLBF0Zb8Bs4
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #3 dnia: Kwietnia 15, 2019, 23:00:51 pm »

O tym, że relikwie korony cierniowej zostały prawdopodobnie uratowane z pożaru paryskiej katedry Notre Dame poinformował na Facebooku proboszcz paryskiej parafii świętych Piotra i Ludwika ks. Pierre Vivarès.

Ciekawe co więcej ze skarbca wynieśli.


Notre Dame płonie. W mediach społeczniościowych przybywa dramatycznych nagrań oraz fotografii rozpadającej się świątyni. "Trudno o bardziej wymowny symbol upadku chrześcijaństwa na Zachodzie".

"Symboliczne...płonie najsłynniejsza świątynia Francji, Katedra Notre Dame Francji, która dawno porzuciła chrześcijańskie wartości na rzecz multikulturalizmu i islamskich imigrantów...trudno o bardziej wymowny symbol upadku chrześcijaństwa na Zachodzie..."



„Francjo, najstarsza córo Kościoła, co zrobiłaś ze swoim chrztem?” – pytał w 1985 r. papież Jan Paweł II. Jaka była odpowiedź? Fala apostazji Francuzów oburzonych, że papież śmie zwracać uwagę na żelazną zasadę laickości ich państwa.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 15, 2019, 23:59:13 pm wysłana przez Anna M » Zapisane
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #4 dnia: Kwietnia 15, 2019, 23:47:16 pm »

Francjo, najstarsza córo Kościoła! Czy znajdziesz w sobie siłę i odwagę, żeby podjac sie wieloletniego trudu podniesienia 'Matki Kosciolow francuskich' z ruin?

To panstwo francuskie jest wlascicielem Katedry Notre-Dame. Czy Francja bedzie w stanie zainwestowac setki milionow euro w odbudowe budynku sakralnego? Jesli na sypiaca sie juz katedre musial lozyc Kosciol? Bo w laickiej Francji politycy bali sie przekazac pieniadze na remont... Czy znow najstarsza cora Kosciola porzuci swoje dziedzictwo?
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
stary kontra
aktywista
*****
Wiadomości: 535

« Odpowiedz #5 dnia: Kwietnia 16, 2019, 12:59:35 pm »

Ciekawym, czy Rapublikę będzie stać na gest odbudowania w kształcie przedrewolucyjnym tego symbolu laickości państwa, jak nazywają katedrę media francuskie?
Zapisane
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #6 dnia: Kwietnia 16, 2019, 14:59:33 pm »

Ciekawym, czy Rapublikę będzie stać na gest odbudowania w kształcie przedrewolucyjnym tego symbolu laickości państwa, jak nazywają katedrę media francuskie?


Pan Macron wykonal sprytny ruch mowiac 'MY odbudujemy katedre' jednoczesnie nie przeznaczajac 1 euro rzadowych pieniedzy, za to zakladajac fundusz na odbudowe.


Dodatkowo specyfika francuskich 'wojenek' rodowych przyniosla skutek taki, ze najpierw rodzina Pinault zapowiedziala przekazanie 100 mln euro, wiec rodzina Arnault da 200 mln. Do tego pomniejsze rody 'szlacheckie' (czyli obecnie nowobogaccy) sie dorzuca i katedra jak nowa.


Ok, mer(ka) Paryza dorzuci 50 mln euro w ciagu najblizszych lat (nie jednorazowo)
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #7 dnia: Kwietnia 16, 2019, 15:14:12 pm »

https://przedsoborowy.blogspot.com/2019/04/o-odbudowie-notre-dame.html
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #8 dnia: Kwietnia 16, 2019, 15:41:01 pm »


https://przedsoborowy.blogspot.com/2019/04/o-odbudowie-notre-dame.html


Cytuję:

"(...)Tymczasem Prezydent ma rację: skoro można zdobyć punkty u Żydów a także ... zasłonić się nimi przed oskarżeniami o fundamentalizm chrześcijański, to czemu tego NIE zrobić?

Zwłaszcza, że w Europie, a we Francji szczególnie!, oba nasze wyznania i ich symbole są ciągle wściekle atakowane przez koalicję bezbożników i islamistów. Ta koalicja puszcza z dymem kolejne nasze kościoły i synagogi, bezcześci cmentarze. Jesteśmy z Żydami naturalnymi sojusznikami w walce o przetrwanie, czy się to komu podoba, czy nie. (...)"

Czy pamięta ktoś taki list z 2010 r. w związku z  narastającym niepokojem ekspansji radykalnego islamu, który stanowi śmiertelne zagrożenie dla wszystkich cywilizowanych narodów miłujących wolność.?

http://www.bibula.com/?p=22410

To dziś można powiedzieć - wobec słów powyżej zacytowanych z Młota ..."  że taki głupi ten list wtedy nie był.


Zapisane
stary kontra
aktywista
*****
Wiadomości: 535

« Odpowiedz #9 dnia: Kwietnia 16, 2019, 15:51:55 pm »

Czy pamięta ktoś taki list z 2010 r. w związku z  narastającym niepokojem ekspansji radykalnego islamu, który stanowi śmiertelne zagrożenie dla wszystkich cywilizowanych narodów miłujących wolność.?
Ha, ha! To był ostatni przejaw działalności tej organizacji!
Ale tak między nami: co to jest judeochrześcijaństwo i dlaczego źle być ortodoksyjnym katolikiem, Panie Krusajderze?
Zapisane
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1226


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #10 dnia: Kwietnia 16, 2019, 16:19:15 pm »

Obudują, odbudują i przy okazji przerobią na meczet.
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #11 dnia: Kwietnia 16, 2019, 19:03:44 pm »

Cytuj
.https://przedsoborowy.blogspot.com/2019/04/o-odbudowie-notre-dame.html 


To jest właśnie ta polska "Murzyńskość", która dotyka Polaków niezależnie czy identyfikuja się z prawicą czy lewicą. Odmienianie przez wszystkie przypadki "judeo-chrzescijaństwa", popierania działań Państwa Żydowskiego, finansowanie wszystkiego co żydowskie - daje złudne przekonanie, że dostąpimy bycia "partnerem" politycznym wielkich tego świata.
Taka postawa przypomina zakochaną w swoim kliencie prostytutkę. Myśli, że jak bardziej się postara to "zapunktuje" u ukochanego a ten powiedzie ją na ślubny kobierzec.
Dziś finansujemy żydowskie ong, jutro dowiemy się od p. Krusejdera, ze przyjmiemy w zamian za roszczenia, izraelskich przesiedleńcow w ramachach "historycznego powrotu".
Jeżeli Polska ma być prostytutką, to należy pamiętać, ze profesjonalna prostytutka nie zakochuje się w swoim kliencie, a każdy dodatkowy numerek negocjuje przed rozebraniem się.[/quote] - czyli odwrotnie niż polskie mężyki stanu z PAD-em na czele.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 16, 2019, 19:14:54 pm wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #12 dnia: Kwietnia 16, 2019, 19:12:11 pm »

Obudują, odbudują i przy okazji przerobią na meczet.

Odbudują takze ze wzgledow merkantylnych. Turystyka to powazna gałąź gospodarki Francji. Mają srodki finansowe i umiejętności.

PS
Nie jestem pewien, ale katedra ND została po 1905 roku odkupiona od państwa francuskiego i stanowi wlasnosc Koscioła.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #13 dnia: Kwietnia 16, 2019, 19:38:43 pm »

popierania działań Państwa Żydowskiego

Nie wiem, czy te urojenia piszesz Pan na trzeźwo, czy na głodzie, więc nie sądzę, by coś z tego, co piszę dotarło do tych ostatnich szarych komórek. Jest rzeczą oczywistą, że jako Europejczycy nie mamy żadnego interesu w zniknięciu państwa Izrael z mapy świata. Ma ono charakter katechoniczny i powstrzymuje Arabów, wiąże ich siły. Jest też jakimś oparciem dla Libanu, który stałby się wyspą chrześcijańską na Bliskim Wschodzie oraz dla Assada, który opiera się też o nieislamistów.

Druga sprawa, to sami Żydzi. Jakby znikł Izrael, to gdzie by pojechali? Ano do Europy, w tym - całkiem niemało - do Polski. To kolejny powód, by umiarkowanie, ale konsekwentnie kibicować Izraelowi na Bliskim Wschodzie.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Fideliss
aktywista
*****
Wiadomości: 931

« Odpowiedz #14 dnia: Kwietnia 16, 2019, 20:29:03 pm »

Odczuwam wewnętrzny imperatyw do zabrania głosu w tej "francuskiej sprawie". (pomijam już kwestie pożaru ND).

Dla mnie La France est finie. Przynajmniej ta Francja od dwustu lat i ta teraźniejsza. Wyuczyłem się kiedyś ich języka, biegle w nim czytam, ale pozwoliłem sobie na luksus zapomnienia, wyjścia z wprawy aktywnego użycia. Cenię sobie francuskich pisarzy katolickich (Mauriac, Bernanos, et consortes, paru filozofów -w tym problematyczny Teilhard de Chardin), szanuję wiadomego nam arcybiskupa . . .  dodałbym jeszcze Pascala . . . i paru innych . . a reszta?

Nie wiem. Nie rozumiem co ci nasi przodkowie w tej Francyji widzieli. Rozumiem naszego Pana Tadeusza z XIII księgi, który  " . . długie lata we Francyji bawił i wielce się w wykonaniu owej sztuki wprawił" . . .itd. 
A reszta? Paskudna, ateistyczna, lewacka nacja . . . . taka - wyżej pupa niż głowa i mniemanie o własnej ważności. 

Wiem, wiem . . . przesadzam, ale września 1939 im nie zapomnę.

Satis. I to by było na tyle.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 5 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Pożar w Notre-Dame: uratowanie katedry nie jest pewne « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!