Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 19, 2024, 11:27:32 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231947 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: E.K. o dinozaurach, a ten o tradycjonalistach...
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 Drukuj
Autor Wątek: E.K. o dinozaurach, a ten o tradycjonalistach...  (Przeczytany 4036 razy)
Pentuer
aktywista
*****
Wiadomości: 854

« Odpowiedz #15 dnia: Marca 13, 2019, 23:04:13 pm »

Napisałem wyżej, że "agentów imperializmu zastąpili w pewnej mierze "agenci Putina"". Nie w pewnej mierze, ale już chyba całkowicie!

Cytuj
Stanowisko polskich biskupów ws. deklaracji LGBT mogło by być znakomitą podstawą, do wspólnego stanowiska z putinowskim patriarchatem moskiewskim. Natomiast jest absolutnie kompromitujące w świetle chrześcijaństwa zachodniego. Nic dziwnego -  PiS i episkopat to jedno ciało.

Powyższe wyszło spod pióra pana Bartłomieja Sienkiewicza (tak, tego od podpalonej budki pod ambasadą rosyjską). Swoją drogą, pana BS miałem serio za naprawdę inteligentnego - po ewentualnej utracie władzy przez PiS naprawdę groźnego przyszłego szefa służb specjalnych.

Naprawdę nie wiem co myśleć. Godzinę temu wróciłem z wielkopostnej LitPRAES (plus 3-cia część Wielkiego Kanonu Pokutnego św. Andrzeja z Krety) u w-wskich OO Bazylianów i zachciało się zajrzeć na twittera... >:(

Czasów stalinowskich nie pamiętam (niestety lub na szczęście). Filmy takie jak "Wielki bieg", "Był jazz", "Dreszcze", "Matka Królów" czy nawet "Człowiek z marmuru" pokazywały tamtą atmosferę. Czy nie zbliżamy się do tamtych czasów właśnie?

Cały czas uważam, że jest to sztucznie (i to z zewnątrz!) podsycana histeria. Zapewne jesteśmy terenem zmagań lobby amerykańsko-izraelskiego (aktualnie u władzy) i niemiecko-rosyjskiego. Jeśli tak jest, to (przykładowo) komu jest na rękę podsycanie w Polsce (nie Polin!, do jasnej ch...) nastrojów antysemickich? Idąc dalej -  jak rozumieć niedawne "wyskoki" panów Pompeo, Netanyahu etc.? Albo ostatnio w Paryżu różnych Grabowskich, Grossów, Engelkingów etc.? Ja rozumiem jako podsycanie w Polsce przynajmniej niechęci do Izraela. O co więc chodzi ???
Zapisane
Ecclesia ibi est, ubi fides vera est - (S. Hieronymus, Ecclesiae Doctor)
etratio
rezydent
****
Wiadomości: 385


« Odpowiedz #16 dnia: Marca 14, 2019, 00:29:59 am »

Napisałem wyżej, że "agentów imperializmu zastąpili w pewnej mierze "agenci Putina"". Nie w pewnej mierze, ale już chyba całkowicie!

Cytuj
Stanowisko polskich biskupów ws. deklaracji LGBT mogło by być znakomitą podstawą, do wspólnego stanowiska z putinowskim patriarchatem moskiewskim. Natomiast jest absolutnie kompromitujące w świetle chrześcijaństwa zachodniego. Nic dziwnego -  PiS i episkopat to jedno ciało.

Powyższe wyszło spod pióra pana Bartłomieja Sienkiewicza (tak, tego od podpalonej budki pod ambasadą rosyjską). Swoją drogą, pana BS miałem serio za naprawdę inteligentnego - po ewentualnej utracie władzy przez PiS naprawdę groźnego przyszłego szefa służb specjalnych.

Naprawdę nie wiem co myśleć. Godzinę temu wróciłem z wielkopostnej LitPRAES (plus 3-cia część Wielkiego Kanonu Pokutnego św. Andrzeja z Krety) u w-wskich OO Bazylianów i zachciało się zajrzeć na twittera... >:(

Czasów stalinowskich nie pamiętam (niestety lub na szczęście). Filmy takie jak "Wielki bieg", "Był jazz", "Dreszcze", "Matka Królów" czy nawet "Człowiek z marmuru" pokazywały tamtą atmosferę. Czy nie zbliżamy się do tamtych czasów właśnie?

Cały czas uważam, że jest to sztucznie (i to z zewnątrz!) podsycana histeria. Zapewne jesteśmy terenem zmagań lobby amerykańsko-izraelskiego (aktualnie u władzy) i niemiecko-rosyjskiego. Jeśli tak jest, to (przykładowo) komu jest na rękę podsycanie w Polsce (nie Polin!, do jasnej ch...) nastrojów antysemickich? Idąc dalej -  jak rozumieć niedawne "wyskoki" panów Pompeo, Netanyahu etc.? Albo ostatnio w Paryżu różnych Grabowskich, Grossów, Engelkingów etc.? Ja rozumiem jako podsycanie w Polsce przynajmniej niechęci do Izraela. O co więc chodzi ???

Taa, bronienie resztek ortodoksyjnej nauki katolickiej rzekomo "jest absolutnie kompromitujące w świetle chrześcijaństwa zachodniego"... Dla obecnego, może i tak...
Sienkiewicz może i nigdy nie był w Kamieńcu i nie odróżniał zamku górnego i dolnego... ale genialnie czuł potrzebę podnoszenia i krzepienia ducha polskiego. Pisarz H.S.
Zapisane
"W nocy nie ulękniesz się strachu, ani za dnia - lecącej strzały"
stary kontra
aktywista
*****
Wiadomości: 535

« Odpowiedz #17 dnia: Marca 14, 2019, 10:08:24 am »

Spoko. To tylko mały interwał. A później to będzie normalność.
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #18 dnia: Marca 16, 2019, 22:36:30 pm »

Cytuj
. Stanowisko polskich biskupów ws. deklaracji LGBT mogło by być znakomitą podstawą, do wspólnego stanowiska z putinowskim patriarchatem moskiewskim. Natomiast jest absolutnie kompromitujące w świetle chrześcijaństwa zachodniego. Nic dziwnego -  PiS i episkopat to jedno ciało. 

Pomimo, ze Bartek Sienkiewicz jest w chwilowej odstawce, nalezy zauważyć, ze właśnie tacy ludzie sprawują władzę;
Są to ludzie z jednej strony niedouczeni, głupi ale pewni siebie i gotowi korzystac z przymusu panstwa ( gdy sa na urzedzie) by utrzymac sie u wladzy ( akcja widelec, spalona budka pod ambasada FRos., najwyzsza ilosc podsluchow w UE/na tys. mieszkancow)
Z drugiej jednak trzeba przyznac, ze stanowili kiedys grupę która kontestowala narazajac sie czasami. Slowem byli gotowi na male poswiecenia.

Lwia czesc takich kontestatorow to byli ludzie wlasciwie liberalno-lewicowi. Udzial katolikow byl niestety, moim zdaniem - niewielki. Podobnie jest i teraz. Katolicy sa spolecznie nieaktywni i niesamodzielni. To "posluszenstwo" przenioslo sie takze na zachowania spoleczne.
O tym, ze mam rację (niestety) swiadczy nadreprezentacja lewicy liberalnej w zyciu publicznym w takim kraju jak Polska.
Dlaczego katolicy w wiekszosci nie mają jaj?
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #19 dnia: Marca 16, 2019, 23:16:05 pm »

....Dlaczego katolicy w wiekszosci nie mają jaj?...Panie rysiu, co sie Pan tych katolików uczepił? Jest w Polsce w rezerwatach może pare tysięcy a Pan tak jakby to jakaś przewazająca masa była
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #20 dnia: Marca 17, 2019, 11:44:57 am »

....Dlaczego katolicy w wiekszosci nie mają jaj?...Panie rysiu, co sie Pan tych katolików uczepił? Jest w Polsce w rezerwatach może pare tysięcy a Pan tak jakby to jakaś przewazająca masa była

Kto dokonywał ludobójstw na cywilach podczas wojny? - Niemcy? Skądże, Niemcy to kulturalny naród, nigdy by tekich rzeczy nie uczynili. Zbrodni dokonali Naziści.

Czy katolicy w większości to niesamodzielnie myslacy ludzie? Skądże znowu, to posoborowcy są do d...y. Prawdziwi katolicy oraz ci naj-prawdziwsi to są herosy działania.

Można i tak panie Sławku. Skoro ściema o nazistach działa to może i pana stanowisko przyjmie się. Tyle tylko, że rzeczywistość skrzeczy. Nawet ta naj, naj prawdziwiej katolicka.
- Pobudka! Rzeczywistość skrzeczy, Szczęść Boże ;D
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #21 dnia: Marca 17, 2019, 12:15:40 pm »

No ale o co Panu chodzi Panie rysiu, bo zupełnie nie rozumiem? Ekskomunika z 1949 nadal obowiązuje, więc cała masa Polaków deklarująca się jako katolicy jest poza Kosciołem, o co Pan się spierasz? Pan siądzie, poczeka, poczyta i sie dowie, fersztejen?
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #22 dnia: Marca 17, 2019, 14:12:17 pm »

No ale o co Panu chodzi Panie rysiu, bo zupełnie nie rozumiem? Ekskomunika z 1949 nadal obowiązuje, więc cała masa Polaków deklarująca się jako katolicy jest poza Kosciołem, o co Pan się spierasz? Pan siądzie, poczeka, poczyta i sie dowie, fersztejen?
Kombinuje pan,
proszę policzyc ilu żyje członków ppr i pzpr.
Wszyscy to już emeryci.

Czyni pan zaklęcia nad faktami. Katolicy, czy jak pan woli pseudokatkolicy (posoborowcy), zadeklarowani wierzący, są niesamodzielni w mysleniu i dzialaniu, nieaktywni a swoją dupowatość okreslaja "powściągliwością i roztropnością" i poczytują sobie za cnotę.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #23 dnia: Marca 17, 2019, 14:34:31 pm »

Jednak Pan nie sprawdził, a prosiłem. To sam musze, choć mi się nie chce tego robic po pierdyliard ęty raz. Dekret z 1949 został jeszcze doprecyzowany w 1959, 4 kwietnia.... Zakazuje się głosowania na partie wspierające komunistów, nawet jeśli takie partie same mają nieszkodliwe programy a nawet mianują się Chrzescijańskimi...
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #24 dnia: Marca 17, 2019, 17:20:44 pm »

Jednak Pan nie sprawdził, a prosiłem. To sam musze, choć mi się nie chce tego robic po pierdyliard ęty raz. Dekret z 1949 został jeszcze doprecyzowany w 1959, 4 kwietnia.... Zakazuje się głosowania na partie wspierające komunistów, nawet jeśli takie partie same mają nieszkodliwe programy a nawet mianują się Chrzescijańskimi...
Rozumiem.
Gdy tłumy wiernych wyszły po niedzielnej sumie i zagłosowały na Kwacha ( dwie kadencje) i rechotały przed telewizorami gdy Olek z Siwcem parodiowal J-P ll, to oznacza, ze wierni nie byli katolikami. W ten oto prosty sposób mamy w Polsce katolików krysztalowych. Skoszarowani są oni w "Pobudkach" i glosuja na Brauna.

Dekret z 1949, doprecyzowany w 1959 zalatwia nam wszystkie problemy z polskim katolicyzmem. Zastanawiam sie tylko czy pod ten dekret nie podpadl kard. Wyszynski. Bral udzial w komunistycznych wyborach. Kazdy wybor w takim glosowaniu to ekskomunika...
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #25 dnia: Marca 17, 2019, 17:54:17 pm »

...Zastanawiam sie tylko czy pod ten dekret nie podpadl kard. Wyszynski. Bral udzial w komunistycznych wyborach. Kazdy wybor w takim glosowaniu to ekskomunika...  Bardzo dobre pytanie i wyobraz Pan sobie, że takie pytanie zadawano sobie w l. 50-tych w Watykanie. Druga sprawa, jeśli brał, to nie oznacza, że od razu głosował na Ochaba i Kliszke. Tak na marginesie, to widze jakże ten Braun zaczyna uwierać, i Bubla uwiera i patriotów tradycyjnych a o Tomku Lisie tez warto wspomniec. Widze, że front jednosci. Pan Jurek dla zachowania wiktu i opierunku jest gotowy pewnie jeszcze na większe poświęcenia.
« Ostatnia zmiana: Marca 17, 2019, 18:07:04 pm wysłana przez Sławek125 » Zapisane
etratio
rezydent
****
Wiadomości: 385


« Odpowiedz #26 dnia: Marca 17, 2019, 18:05:58 pm »

Jednak Pan nie sprawdził, a prosiłem. To sam musze, choć mi się nie chce tego robic po pierdyliard ęty raz. Dekret z 1949 został jeszcze doprecyzowany w 1959, 4 kwietnia.... Zakazuje się głosowania na partie wspierające komunistów, nawet jeśli takie partie same mają nieszkodliwe programy a nawet mianują się Chrzescijańskimi...
Rozumiem.
Gdy tłumy wiernych wyszły po niedzielnej sumie i zagłosowały na Kwacha ( dwie kadencje) i rechotały przed telewizorami gdy Olek z Siwcem parodiowal J-P ll, to oznacza, ze wierni nie byli katolikami. W ten oto prosty sposób mamy w Polsce katolików krysztalowych. Skoszarowani są oni w "Pobudkach" i glosuja na Brauna.

Dekret z 1949, doprecyzowany w 1959 zalatwia nam wszystkie problemy z polskim katolicyzmem. Zastanawiam sie tylko czy pod ten dekret nie podpadl kard. Wyszynski. Bral udzial w komunistycznych wyborach. Kazdy wybor w takim glosowaniu to ekskomunika...


Kolejny sukces V Kolumny: nieznośna lekkość bytu... święte zapisy jako kicz.

"Dekret z 1949 został jeszcze doprecyzowany w 1959"
Głosowanie na komunistów oznacza ekskomunikę do dziś.

"... wydany notabene przez Święte Oficjum, a potwierdzony przez papieża, w którym zawarte jest poniższe pytanie i odpowiedź: Pytanie: 4. Czy wierni, którzy wyznają materialistyczną i antychrześcijańską doktrynę komunistów, a szczególnie ci, którzy jej bronią i rozpowszechniają, przez sam czyn, tak jak apostaci podpadają pod ekskomunikę w specjalny sposób zastrzeżoną Stolicy Apostolskiej? Odpowiedź (potwierdzona przez Papieża 30 czerwca): Ad. 4. Tak. http://www.vatican.va/holy_father/pius_xii/index.htm Dekret ten potwierdza ekskomunikę z mocy prawa (\"przez sam czyn (...) podpadają pod ekskomunikę\") dla osób będących komunistami lub idei komunistycznych broniących i rozpowszechniających".

http://www.fronda.pl/a/zaryn-dla-frondapl-ekskomunika-na-komunistow-nadal-obowiazuje,20879.html
Zapisane
"W nocy nie ulękniesz się strachu, ani za dnia - lecącej strzały"
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #27 dnia: Marca 17, 2019, 21:14:55 pm »

Cytuj
.  Bardzo dobre pytanie i wyobraz Pan sobie, że takie pytanie zadawano sobie w l. 50-tych w Watykanie. Druga sprawa, jeśli brał, to nie oznacza, że od razu głosował na Ochaba i Kliszke. 

Kazdy kto glosował - uczestniczył w tej szopce, popierał PRL i jego władzę. Nie ma znaczenia, czy glosował niezapomnianą metodą "bez skreśleń" czy wszedł za kotarę i zjadł kartę wyborczą.
Zresztą Wyszyński nie ukrywał chyba, że popiera nie tyle komunistów ale ceni wartość państwowości samej w sobie.

Zrexztą rzeczony Braun, wg tego co pan mowił, wyznaje zasadę posłuszeństwa hierarchii ( np. Rysiowi z miasta Łodzi). Trzymać się Tradycji i być posłusznym Rysiowi... Rysiowi, Nyczowi, ktorzy niechybnie glosowali na Unię Wolnosci i PO i HGWie na kogo jeszcze i są ekskomunikowani. Mam nadzieję, ze ten galimatias rozumie przynajmniej Grzegorz B.

Poddaje się bo dostanę rozdwojenia jaźni.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
etratio
rezydent
****
Wiadomości: 385


« Odpowiedz #28 dnia: Marca 17, 2019, 21:57:10 pm »

Cytuj
.  Bardzo dobre pytanie i wyobraz Pan sobie, że takie pytanie zadawano sobie w l. 50-tych w Watykanie. Druga sprawa, jeśli brał, to nie oznacza, że od razu głosował na Ochaba i Kliszke. 

Kazdy kto glosował - uczestniczył w tej szopce, popierał PRL i jego władzę. Nie ma znaczenia, czy glosował niezapomnianą metodą "bez skreśleń" czy wszedł za kotarę i zjadł kartę wyborczą.
Zresztą Wyszyński nie ukrywał chyba, że popiera nie tyle komunistów ale ceni wartość państwowości samej w sobie.

Zrexztą rzeczony Braun, wg tego co pan mowił, wyznaje zasadę posłuszeństwa hierarchii ( np. Rysiowi z miasta Łodzi). Trzymać się Tradycji i być posłusznym Rysiowi... Rysiowi, Nyczowi, ktorzy niechybnie glosowali na Unię Wolnosci i PO i HGWie na kogo jeszcze i są ekskomunikowani. Mam nadzieję, ze ten galimatias rozumie przynajmniej Grzegorz B.

Poddaje się bo dostanę rozdwojenia jaźni.


Ci panowie to nie moja bajka...


Natomiast tu ciekawie p. dr Michał Krajski zastanawia się:
Czym Tradycja Kościoła Katolickiego nie jest?
https://www.dlapolski.pl/czym-tradycja-kosciola-katolickiego-nie-jest


Ma rację, że samo roztrząsanie, kim są "tradycjonaliści" jest niepokojące...
Zapisane
"W nocy nie ulękniesz się strachu, ani za dnia - lecącej strzały"
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #29 dnia: Marca 17, 2019, 22:29:31 pm »

Oooo następny skoszarowany w "Pobudkach" i głosujący na Brauna. Jak rzydż? A tak nawiązując do sensu wypowiedzi Pana Krajskiego, to dodałbym tylko, że nazwanie Mszy Świetej, Nadzwyczajną Formą Rytu Rzymskiego jest łajdactwem pierwszej kategorii górskiej.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: E.K. o dinozaurach, a ten o tradycjonalistach... « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!