Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Lipca 23, 2024, 04:30:31 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
232291 wiadomości w 6636 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: bp. Nitkiewicz: To nie ekumenizm jest herezją, tylko jego odrzucenie
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: bp. Nitkiewicz: To nie ekumenizm jest herezją, tylko jego odrzucenie  (Przeczytany 2471 razy)
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5804


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« dnia: Października 31, 2017, 10:20:34 am »

za deonem:
Cytuj
"Mamy pewien problem z pojmowaniem ekumenizmu w Polsce. To nie ekumenizm jest herezją, tylko jego odrzucenie" - powiedział bp Krzysztof Nitkiewicz. Przewodniczący Rady KEP ds. Ekumenizmu był gościem Międzynarodowego Kongresu Ekumenicznego "Lublin - miasto zgody religijnej".

Zdaniem bp. Nitkiewicza, przed Kościołem w Polsce stoi wiele wyzwań związanych z prowadzeniem dialogu ekumenicznego. Jednym z nich jest niewłaściwe pojmowanie ekumenizmu, do którego wielu katolików podchodzi niechętnie. "To nie ekumenizm jest herezją, tylko jego odrzucenie. Wiele razy inicjatywy ekumeniczne były ignorowane, albo wręcz utrudniano ich realizację" - tłumaczył.
 
Hierarcha zwrócił uwagę, że wewnątrz Kościoła istnieją skrajne podejścia do ekumenizmu. "Wsłuchujemy się w głos tych, którzy uważają, że w dążeniu do jedności idziemy za daleko. Równocześnie słuchamy tych, którzy, puszczając wodze fantazji, składają nierealne deklaracje" - powiedział bp Nitkiewicz.
 
W swoim wystąpieniu bp Nitkiewicz przypomniał też historię wkładu Kościoła katolickiego w dialog ekumeniczny. Zwrócił uwagę, że wszelkie podziały wśród chrześcijan od ich początku były traktowane przez Kościół z "bólem i smutkiem".
 
Komentując obecną sytuację dialogu Kościoła katolickiego w Polsce z innymi wyznaniami chrześcijańskimi, biskup sandomierski zauważył, że na przestrzeni lat zaowocował on wieloma wspólnymi deklaracjami i akcjami duszpasterskimi.
 
Podczas drugiego dnia Międzynarodowego Kongresu Ekumenicznego tematem obrad jest katolicyzm, a miejscem obrad będzie Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II. Panel poranny został poświęcony Kościołowi rzymskokatolickiemu, natomiast podczas sesji popołudniowej prelegenci zastanowią się nad zagadnieniami dotyczącymi Kościołów starokatolickich.
 
W wydarzeniu weźmie udział abp Joris Vercammen, arcybiskup Utrechtu, zwierzchnik Kościoła Starokatolickiego w Holandii, będący zarazem przewodniczącym Międzynarodowej Konferencji Biskupów Starokatolickich. Dla abp. Vercammena będzie to pierwsza wizyta w Lublinie i na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II.
 
Trzydniowy Międzynarodowy Kongres Ekumeniczny "Lublin - Miasto zgody religijnej" jest zorganizowany z okazji kilku rocznic: 700-lecia przyznania Lublinowi praw miejskich, 500-lecia Reformacji oraz 100-rocznicy powstania Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
 
Uczestnicy kongresu w czasie trwania obrad pochylą się nad trzema kwestiami dotyczącymi historycznej i współczesnej perspektywy prawosławia, katolicyzmu i ewangelicyzmu. Prelegenci zastanowią się także nad znaczeniem chrześcijaństwa, jako daru i drogi dla współczesnych wyznawców oraz nad perspektywą dalszego dialogu ekumenicznego.
https://www.deon.pl/religia/kosciol-i-swiat/z-zycia-kosciola/art,32204,bp-nitkiewicz-to-nie-ekumenizm-jest-herezja-ale-jego-odrzucenie.html

Czyżby superintendent Nitkiewicz Krzysztof nie znał znaczenia słowa "ekumenizm"? Na to wygląda.
Kyrie eleison!
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #1 dnia: Października 31, 2017, 19:01:46 pm »

Znaczenia słowa "herezja" też.
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #2 dnia: Listopada 02, 2017, 16:44:27 pm »

za deonem:

https://www.deon.pl/religia/kosciol-i-swiat/z-zycia-kosciola/art,32204,bp-nitkiewicz-to-nie-ekumenizm-jest-herezja-ale-jego-odrzucenie.html

Czyżby superintendent Nitkiewicz Krzysztof nie znał znaczenia słowa "ekumenizm"? Na to wygląda.
Kyrie eleison!


Znaczenia słowa "herezja" też.

Panowie za takie słowa i w podobnym stylu, to jeden wielebny wikary ostrzeżenie dał.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #3 dnia: Listopada 07, 2017, 16:04:19 pm »

We Francji w diecezji orleańskiej to dopiero jest superintendent!

Biskup Blaquart promuje reformację protestanckąDiecezja Orleańska wygrawerowała w marmurze "tablicę upamiętniającą 500-lecie reformacji" 21 października z obchodami w katedrze w obecności biskupa Jacquesa Blaquarta .
(...)
Dlatego niedopuszczalne jest twierdzenie, że reforma Lutra "była wydarzeniem Ducha Świętego"  Przeciwnie, była skierowana przeciwko Duchowi Świętemu. Ponieważ Duch Święty pomaga Kościołowi zachować ciągłość poprzez Magisterium Kościoła, szczególnie w posłudze Piotrowej: to tylko na Piotrze Jezus założył swój Kościół (Mt 16,18), jego Kościół który jest "kościołem Boga żywego, filarem i wsparciem prawdy" (1 Tm 3,15). Duch Święty nie zaprzecza sam sobie.
(...)

https://www.riposte-catholique.fr/en-une/mgr-blaquart-promotion-de-reforme-protestante
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #4 dnia: Listopada 10, 2017, 19:41:12 pm »

Czy katolicy, tak jak papież Franciszek, mają dziękować za „dary reformacji”, uważając luteranizm za lekarstwo dla Kościoła, czy raczej powinniśmy widzieć w Lutrze groźnego rozłamowca, heretyka i wcielenie zła? Jakie są owoce trwającego już ponad 50 lat dialogu ekumenicznego? Gośćmi programu są Paweł Lisicki (Do Rzeczy, autor książki „Luter. Ciemna strona rewolucji”) i Dariusz Bruncz (ekumenizm.pl).

Warto rozmawiać   09.11.2017

Oglądać i słuchać od 35 min. 15 sek.

https://vod.tvp.pl/video/warto-rozmawiac,09112017,34466799

Zapisane
makumba
rezydent
****
Wiadomości: 276

« Odpowiedz #5 dnia: Stycznia 21, 2018, 09:26:02 am »

Dzisiaj w programie Ziarno "śniadanie ekumeniczne". Oprócz popa zaprosili też kobietę przebraną za księdza i programują dziecięce umysły od najmłodszych lat. W końcu wszyscy jesteśmy dziećmi jednego Boga...
Zapisane
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1230


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #6 dnia: Stycznia 21, 2018, 11:09:42 am »

Dziś w kościele posoborowym jest niedziela ekumeniczna.
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2525


« Odpowiedz #7 dnia: Stycznia 21, 2018, 13:40:27 pm »

Dziś w kościele posoborowym jest niedziela ekumeniczna.

Hmm... A na NOMie ksiądz opowiedział na kazaniu historię o tym jak angielska protestantka - misjonarka po przyjeździe do Polski nawróciła się na katolicyzm. Teraz rozumiem skąd ta historia. Jest jeszcze zdrowy odruch wśród polskich księży :)
Zapisane
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: bp. Nitkiewicz: To nie ekumenizm jest herezją, tylko jego odrzucenie « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!